Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) FehérHolló válasza batai15 (#7099) üzenetére


FehérHolló
veterán

De ezek kottára ugyanazok a skinek, mint GW1-ben.

Skynet is real. It's called Google.

(#7102) DeltaPower válasza Louro (#7100) üzenetére


DeltaPower
őstag

Mai patch note-ben:
Note: Aetherblade enemies across Tyria now have an added chance to drop Blade Shards. This addition to their drop list is permanent.

Jól értem, nem kell spájzolni a blade shardot, később is ki lehet majd farmolni?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7103) Ellia válasza DeltaPower (#7102) üzenetére


Ellia
addikt

SPOILER ANNAK AKI MÉG NEM JÁTSZOTTA VÉGIG A BEFEJEZŐ LS TÖRTÉNETÉT!

Ha maradnak még egy ideig Atherblade-ek (LS vége/után) még és nem tűnnek el Scarlet halálával akkor igen. (Én tonna számra dobálom kifele őket...).

[ Szerkesztve ]

(#7104) batai15


batai15
félisten

Ha a fő szeró nem dc-zik elsők közt nyirjuk ki. Az a sisak fain :)

(#7105) Louro válasza Ellia (#7103) üzenetére


Louro
őstag

Hát én elkezdtem beváltogatni, de az iron ore-om kifogyott és drága lenne csak emiatt rákölteni a g-t.

Tegnap már az új event-et nem bírtam követni. Bementünk, nagyjából be lettek célozva a főbb boss-ok. Kezdődik a fight és 3-ból kettő ment le. A 3. pedig félig és utána vége lett az eventnek. Kéknél voltam, nem tudom az volt e az erősebb, de a 62-es ele-vel nagyon szenvedős volt. Inkább csak gyógyítom amennyit tudtam.

Ez a "fázis" sokkal szivatósabb, mint az előző. Előzőben több sikerélmény volt :)

Mess with the best / Die like the rest

(#7106) Ellia válasza Louro (#7105) üzenetére


Ellia
addikt

Iron ore-t fél óra alatt meg lehet oldani, nézz körbe gw2 wikin merre van rich iron node! Fél óra alatt rengeteget lehet kiszedni! (elsősorban Diessa-t és Dredgehaunt-ot ajánlom). Bányássz-fus, bányász-fus... :)

Az új event nem lenne rossz de megint zerg fest lett sajnos, nekem enyhén lagolva minden jól ment hála égnek és sikerült is, (teszem hozzá, hogy szinte full ascended knight set-es a guardianom - csak a két gyűrű meg a back hiányzik - szóval magas armor pipa). Hajrá majd menni fog! :)

(#7107) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Deso mainen háromszor neki futottam, de semmi, az emberek 99% kint ragadt.
Azért a hátsó bejáraton bementem (nem gondolni rosszra).
Mára szerintem updetelik dulffyt, és a zetg is majd magára talál...

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7108) -kdM- válasza Ellia (#7106) üzenetére


-kdM-
senior tag

Iron ore farmra használható alternatíva egy 20-40. szint körüli karival a champion farm (és salvage)? Jelenlegi árak mellett arany szerzésre se lenne utolsó.

Blade sharddal kapcsolatban pedig tegnap tűnt fel, hogy a sprocket generator is dobál néha. Nem mintha mostanában bárki is rá lenne szorulva. :)

(#7109) Louro válasza Ellia (#7106) üzenetére


Louro
őstag

Úgy érzem, hogy soulbound-ok a reward-ok. Ezeknek nem jártam utána. Lehet a nekrót jegelem és warrior és ele lesz a fő-fő. (Bár mesmer-t is kezdtem, mert bátor vagyok.)

Ha már ott vagyok egy órát, jó lenne valami hasznát is látni :)

Mess with the best / Die like the rest

(#7110) .OM.


.OM.
aktív tag

kicsit lemaradtam:
mennyi most az Iron Ore?
Miért olyan sok?

ex .Oldman.

(#7111) sejt válasza .OM. (#7110) üzenetére


sejt
tag

Üdvi

Mert iszonyatosan sok kell belőle az új dolgokhoz, főleg az ascended páncélokhoz és fegyverekhez.

Guild Wars 2 Desolation

(#7112) Ellia válasza .OM. (#7110) üzenetére


Ellia
addikt

Alapjáratom az ascended craft (Deldrimor Steel Ingot gyártása) vissz el nagyon sokat.
http://www.gw2spidy.com/item/19699

(#7113) Ellia válasza -kdM- (#7108) üzenetére


Ellia
addikt

4 lvl80-as kari után már nem nagyon van kedvem fejleszteni karaktert :) a mesmer-emnek is csak tome-okkal növelem a szintjét így nem tudom, illetve nem szoktam championt farmolni. A tp-én vehető scrap-okat nem érdemes megvenni, nem éri meg, nem jön vagy éppen hogy visszajön az ára.

(#7114) ProEvoFan válasza Ellia (#7112) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az első Lion Arch támadással jött az új hátas, ekkor a iron ore 88 bronzról felment 3.5 ezüstre.
2 hét alatt lement kb 1.8 ezüstre, de a mostani storyval megint kezd felmenni az ára.

[ Szerkesztve ]

(#7115) Ellia válasza ProEvoFan (#7114) üzenetére


Ellia
addikt

Igen tudom, exotic-ig megcsináltam, ascended-nek nem látom értelmét. Amúgy se jön be igazán.

Exotic-ig "viszonylag olcsó" megcsinálni csak 50iron/50steel/50mithril/25orichalcum (mind ignot). Utána durvul be a 15 deldrimoral (ez 450 db iron ignot). Ez az oka, hogy megugrott annyira, majd konszolidálódik idővel :) Lényegében Te is ezt írtad csak nem fejtetted ki részletesen :)

(#7116) ProEvoFan válasza Ellia (#7115) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az a hátas nagyon csúnya.Ok, ez szubjektív..De akkor is :D

(#7117) Louro válasza ProEvoFan (#7116) üzenetére


Louro
őstag

Hát nekem több gondom is van. Ma megvilágosodtam, hogy miért nem vagyok pvp fan. Nagy tömegben baromira követhetetlenek az események. Kb. ronts be, kérj elég healt és imádkozz, hogy valaki újraélesszen, ha megfeküdnék.

Másik: Most épp az utolsó 10 másodpercben ment le a 3. legendary boss. Bár ott se értettem, hogy hogyan, mert kb. 10x megkérdeztem, hogy mire figyeljek.
Aztán átmentünk valami nagy portálon. Ott volt egy bazi nagy hologram, ami mégerősebb volt és közel menni hozzá szinte esélytelen volt :S

Lehet holnap utánaolvasok, hogy ne sz@rakodjank annyit. Úgy érzem ranged-ként könnyebb lenne, mint warrival.

Mess with the best / Die like the rest

(#7118) Ellia válasza Louro (#7117) üzenetére


Ellia
addikt

Ez melyik szerveren volt?

A mechanika nagyjából úgy működik, hogy: kék-zöld-piros legendary boss-at kell 15 perc alatt erővel bedarálni (ha 6 perc alatt van meg mind a három jár egy acsi - kb jelenleg lehetetlen). Délután Piken-en egymás után csaptuk le őket 15 perc alatt 18 champion bag azért nem rossz :) Szóval, ha azok megmurdáltak akkor három színes kört kell látnod a földön ezeket fölveszed és utána enged fel a léghajó fedélzetére. De eddig, ha jól értelek eljutottál.

A nagy hologramot akkor lehet sebezni, ha a földön lévő kék-zöld-piros "buff-okat" felveszed, ez a három alkot egy 4.-et, ha ez rajtad van (asszem 30 sec) addig tudod sebezni. Egy idő után 3 kisebbre kék-zöld-piros hologram lesz belőle ezek is egy helyben maradnak és előttük lesz a hozzájuk tartozó színes kör. Ha ez a három is meghalt akkor 3*6 kisebb lesz belőle. Innentől nincs más csak beverni a képüket :)

Ha valamit kihagytam (tuti!) egészítsétek ki! :) Nem nehéz, csak a sok játékos tényleg egy zerg szintjén van.
Nekem eddig 2 próbából 2 sikerült Piken-en, de előfordulhat, hogy jókor voltam jó helyen.

(#7119) FehérHolló válasza Ellia (#7118) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szokásos dolog, egyszerre max 15-en érdemes csépelni őket, különben rendkívül erősek lesznek, és 15 perc alatt is alig gyűritek le őket.

Skynet is real. It's called Google.

(#7120) DeltaPower válasza FehérHolló (#7119) üzenetére


DeltaPower
őstag

Érzésem szerint egy csöppet el van cseszve ez a skálázódás, tegnap még overflowban is volt vagy 25-30 fős a legkisebb group egy bossra, persze hogy nem ment le (WSR).

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7121) FehérHolló válasza DeltaPower (#7120) üzenetére


FehérHolló
veterán

Agyatlan tucatjátékká vált az egész már egy ideje, mit vársz?

Skynet is real. It's called Google.

(#7122) Ellia válasza FehérHolló (#7121) üzenetére


Ellia
addikt

Nincsen baj szerintem a skálázódással, a buta emberekkel annál inkább... Én valahogy nem dőlök a kardomba, ha nem lesz meg egy acsi... Casual játékosnak tartom magam, van, hogy napokig nem is játszok, de még mindig nem érzem tucat játéknak. Az tény és való, hogy nem volt a legjobb az LS tálalása, de a sok sírás rívás abból is fakadt, hogy a legtöbb játékos nem olvas csak megy eszetlenül... Szerintem ez az LS csak egy teszt volt, teszteltek benne mindent a tömegtől kezdve. Attól eltekintve, hogy loregyalázás volt picit annyira nem volt vészes szerintem, remélem a továbbiak tartalmasabbak/lore barátabbak és rövidebbek lesznek kevesebb zerg mókával mélyebb motiváltabb karakterekkel.

(#7123) ViharVadász válasza Ellia (#7118) üzenetére


ViharVadász
őstag

A hologramnál úgy tudom nem feltétlen kell mind a 3 buffot felszedni(kék,zöld,piros) hanem elég egy is, de akkor alacsony a sebzése a játékosnak a hologramra. Tegnap nem mindig tudtam felvenni az összeset, mert be voltam kerítve, beleálltam a kékbe aztán sebezni bár tudtam, de elég alacsony számokban, ilyen 200-300-on aluli sebzéseket. Ha mind a három fel van véve, akkor teljes sebzést tudtam beleadni:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7124) Louro válasza Ellia (#7118) üzenetére


Louro
őstag

Köszi. Pikenen kb. 21 körül próbáltam ki.

Még Lion's Arch-ban a középső (kék) nagy legendary boss-nál voltam. Chat-en írtak, hogy a másik kettő szépen megy lefelé. (Itt, ha jól értem, akkor a tömeg egy bosst üssön, majd fusson a következőre?) Sajnos már itt is rengetegszer feküdtem, mert megjelent egy hatalmas piros kör a talajon. Próbáltam kifutni belőle, de sokszor pont a széléhez sikerült csak dodge-olni és berántott. Azt még túléltem, de utána hiába dodge-oltam volna ki, haltam. Lehet nagyon magas thougness kellene, hogy túléljem, ezt nem tudom.

A hologramosnál pedig folyamatosan vettem fel a színes szimbólumokat és lett belőle egy fehér izé. Amikor tudtam, mentem csapni, de a földön megjelent itt is egy sárga csík. Abban nem lehetett állni, mert hamar haltam. Ez oké. Ne álljak bele. Utána meg jöttek a színes csíkok. Valaki simán rászaladt és resselt benne engem. Inkább resseltem és dobáltam a gs-em (alternatívám axe-axe volt. Rájöttem, hogy kell egy rifle).

A hologram végül nem ment le. Pedig kb. 5 perc kellett volna még. Bár így is 20 perc....amikor megláttam...20 percig egy célt ütni.....hááááát.

Mess with the best / Die like the rest

(#7125) DeltaPower válasza Louro (#7124) üzenetére


DeltaPower
őstag

A nagy piros körnél nem kifelé hanem befelé kell futni. Nekem legalábbis az volt a legjobban működő taktika, hogy középtávról lövöm, nagy piros körnél befutok alá, és ahogy eltűnik a kör azonnal dodgelek hátra. Így nem ránt be és nem talál el a rántás utáni aoe-vel se.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7126) Louro válasza DeltaPower (#7125) üzenetére


Louro
őstag

Bár ma estétől vasárnap estig nem leszek, talán kitart az event és kipróbálhatom.

Mess with the best / Die like the rest

(#7127) Ellia válasza Louro (#7124) üzenetére


Ellia
addikt

Igen mindenképpen jobban jársz távoslágíval, ha papír vagy illetve tegyél be stabilityt, pl.: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Dolyak_Signet ha látod a nagy piros kört akkor használd el, így nem fog berántani, de figyelj oda, merd a 60 sec cd sok addig beránthat újra. Illetve folyamatosan mozogj és dodge :)

[ Szerkesztve ]

(#7128) -kdM- válasza Ellia (#7122) üzenetére


-kdM-
senior tag

Miért volt loregyalázás?

(#7129) fuwiradis válasza -kdM- (#7128) üzenetére


fuwiradis
tag

Én meg úgy voltam vele, hogy mivel ki tudja mikorra sikerül először, megnéztem az egészet jutubon. :DDD De ez az LS aztán tényleg 100% zerg, azt meg utálom. Igaz az előzőben is baromi sok volt a zergelés, de legalább néha összejött egy-két jobb overflow, ahol kisebb csapatokba verődve biztosítottunk egy két területet az evakuáláshoz...

Szerk.: elnézést nem válasz akart lenni, hanem csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#7130) Ellia válasza -kdM- (#7128) üzenetére


Ellia
addikt

GW1 története után valahogy nekem Scarlet nem illik a képbe, sehogyse. Már a GW2 története is egy klisés fantasy története (még, ha a jobb fajtából is van) se volt annyira nagy szám. Remélem most már kapunk egy mélyebb, tényleges lore-ba hajló dolgokat is a továbbiakban.

(#7131) batai15


batai15
félisten

Tudna valaki egy nagyon jo pvp/wvw buildet a warrioromnak? köszi! :)

(#7132) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Lvl 80-as mesmernek Rampager's vagy Rabid PvE-hez? Dungeon és esetleg fractals, condition-shatterer build.

Skynet is real. It's called Google.

(#7133) FehérHolló válasza FehérHolló (#7132) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rabid nagyon bejött.

Skynet is real. It's called Google.

(#7134) -kdM- válasza FehérHolló (#7133) üzenetére


-kdM-
senior tag

Buildet tudsz hozzá adni?

(#7135) FehérHolló válasza -kdM- (#7134) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyáltalán nem vagyok expert vele, de ha szeretnétek/szeretnéd, akkor megosztom majd este, amikor hazaérek.

Skynet is real. It's called Google.

(#7136) Ellia válasza FehérHolló (#7133) üzenetére


Ellia
addikt

Nem vagyok mesmeres, van egy lvl 33-as, eddig lényében csak tome-al húzottam amit majd az április közepi patch után szeretnék 80-ra fejleszteni. A kérdésem az lenne, hogy nem hiányzik a power a statok közül? Vagy mivel tudod pótolni?

(#7137) FehérHolló válasza -kdM- (#7134) üzenetére


FehérHolló
veterán

Weapon:
Cobalt (exotic), de egyébként lehet ugyanilyen statos rare is jó
Carrion wand + carrion focus
a wand-ba fontos az of fire rúna, többit még nem tapasztaltam ki.

Armor:
Dire + sup rune of the Pack (dungeonben jó a team buff, power és prec alapban kell plusz)

Traitek:
Domination 30: IV, X, XI (ebből 4 és 10 fontos, 11 helyett nincs jobb)
Dueling 30: III, X, XI vagy XII (3 a wand block miatt jó, 10 fontos, 11 ha GS a fő fegyver, 12 ha mantrát raksz a utility slotokba)
Illusion 10: III (3 nagyon fontos | 7 jó lenne, csak nincs elég pont odáig)

Accessory:
Kiegyensúlyozott prec-power-cond dmg és valamennyi crit damage, esetleg toughness. (Vitality-re nem érdemes gyúrni, mert a mesmernek alapban sok a HP-ja.)

Build lényege:
Sok illu, vuln+confusion+bleeding. Amikor összejön 3 illu, és nem pörög a focus 5, akkor azonnal bumm. Egyébként meg süti-süti-pogácsa ami nincs cooldown-on. Közben a wand 3 jó közlekedésre, amikor nem vagy csatában.
Glamour skillek jók, ha csapatban tolod (pölö dungeon), egyébként mantra. Clone és phantasm skillek hanyagolhatók (lesz elég illu a fegyverekből és a dodgeból). Healing skillnek az új signet a való.

Mint mondtam, nem sokat toltam még vele, így van mit fejleszteni rajta. Nem érdemes vaktában hinni nekem.

Ellia: Átlagos sebzést egyensúlyozza a precision és feleannyi power hozzáadás, ha egyiket sem viszed túlzásba. Mindkettőnél telítődő karakterisztika van. Hamarosan a crit damage-nél is ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7138) Ellia válasza FehérHolló (#7137) üzenetére


Ellia
addikt

Értem, csak azért kérdeztem mert a jelenlegi metában a berserker/knight set-en kivül a többinek sok értelmét nem látom. (jójó a rangerem berserker/rampager saját hybrid de dobni akarom a kukába, remélem életképesebb lesz a ranger április 15. után...)

[ Szerkesztve ]

(#7139) Egonyolc válasza FehérHolló (#7137) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Valami ilyesmire gondoltál?

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7140) FehérHolló válasza Egonyolc (#7139) üzenetére


FehérHolló
veterán

Wandban a fire rúna és teleportos utility egyik mantra helyett (a stability-s fontos, úgyhogy ne ahelyett), mert elunom az életem nélküle. De egyébként igen.

Skynet is real. It's called Google.

(#7141) fuwiradis


fuwiradis
tag

Szóval, ha jön ez az új wardrobe rendszer, akkor elvileg a játékban létező összes skint, amit a karakterre lehet aggatni helyben preview-val meg is nézhetem, hogyan fest? Pl. karma szetteket is?

Ez eléggé megkönnyítené az áttekintést, hogy mi kéne, mert ugyan találni erről oldalakat, ahol pl. az armorok többé-kevésbé meglelhetőek, de pl. színezni neten nyilván nem tudom, vagy sokszor az egész szettet mutatják, de csak egy darab kell belőle, stb.

(#7142) FehérHolló válasza fuwiradis (#7141) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha beírod a chatbe az item linkeket, akkor egyesével is tudod cserélgetni magadon.
Elég kényelmetlen mondjuk.

A wardrobe szerintem csak a festékekről szól, bár lehet, hogy én értek félre valamit.

Skynet is real. It's called Google.

(#7143) DeltaPower válasza fuwiradis (#7141) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha jól értelmezem, akkor igen, az összeset fel tudod próbálni, nem csak amit már unlockoltál.
Aminek baromira örülök, hogy anno a jövőre gondolva nem dobáltam ki a trans stone-okat, illetve hogy accwide lesz az összes festék is.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7144) FehérHolló válasza DeltaPower (#7143) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hivatalos forrást tudnál adni? Hadd olvassak utána. :)

Van 8 karakterem, és mindegyiken unlockolva van majdnem az összes kék dye. Lesz itt unid dye dögivel.

Skynet is real. It's called Google.

(#7145) fuwiradis válasza DeltaPower (#7143) üzenetére


fuwiradis
tag

Én is így értelmeztem, ahogy az egyik dev kommentálta, hogy milyen egyszerű mindent létező összes skint egy helyen megnézni felpróbálni, de persze a "próbafüllkéből" csak azt viheted magaddal, amit már korábban unlockoltál. :)

Én ennek azért örülök, mert azért valljuk be, a gw2 igen nagy részben a külsőségekről is szól, ha az meg már nem mozgat meg (mert pl. nem tudom, hogy esetleg van valami cucc, ami érdekelne, mert szimplán a létezéséről sem tudok), akkor nem tudom milyen hosszú távú célok vannak.

Hogy érthetőbb legyek: pl.: jó az a legendary extra stat, de szerintem többnyire az is a skinről szól...

[ Szerkesztve ]

(#7146) DeltaPower válasza FehérHolló (#7144) üzenetére


DeltaPower
őstag

Itt néztem, Discovery rész, illetve festékekről itt. Hivatalosnak hivatalos, de inkább ilyen beharangozó mint fix infó.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7147) Ellia válasza fuwiradis (#7145) üzenetére


Ellia
addikt

A legendary fegyverek statja megegyezik az ascended fegyverekével, a különbség a változtatható statokban van. Meg ugye az "egyedi" kinézet ami pár darabnál jó de legtöbbnél inkább szar kategória (póni ftw...).

(#7148) FehérHolló válasza DeltaPower (#7146) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi!
Igen, ilyen hivatalosra gondoltam.

Skynet is real. It's called Google.

(#7149) fuwiradis válasza Ellia (#7147) üzenetére


fuwiradis
tag

"A legendary fegyverek statja megegyezik az ascended fegyverekével" - fail on my part :DDD

erről a póniról nem tudtam (ehh, ilyen tényleg létezik?), de majd mostantól a town cloth cuccokat is lehet combatban használni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7150) Egonyolc válasza fuwiradis (#7149) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Pedig gyönyörű

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.