Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) fuwiradis


fuwiradis
tag

Kíváncsi leszek, mi lesz vajon a szülinapos meglepetés. Hallani pletykát kieg bejelentéséről, nem lenne rossz.

(#7752) ProEvoFan válasza fuwiradis (#7751) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hiányzik mint egy falat kenyér...

(#7753) DrdreVIC


DrdreVIC
csendes tag

Sziasztok nvidiat szereti jobban a játék vagy az atit?

(#7754) duvi válasza DrdreVIC (#7753) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem NV-t és prociból az Intelt.

(#7755) Ellia válasza DrdreVIC (#7753) üzenetére


Ellia
addikt

Ennél a játéknál a processzor van előtérben, VGA-t nem igazán használja ki. Szóval inkább egy erős proci (abból is i5 és fölfele). VGA-ból meg elég egy középkategóriás, márka lényegében mindegy, szemmel látható különbség nem lesz.

(#7756) Ellia


Ellia
addikt

Elkészült az első GW2 magyar közösségi videó, témája WvW azon belül GWEN. Első próbálkozásra kimondottan jól sikerült szerintem, újaknak, wvw-ét nem játszóknak - vagy szervezett wvw-ét nem játszóknak érdekes lehet. A videót itt találjátok.

[ Szerkesztve ]

(#7757) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Sziasztok az érdekelne hogy valaki játszik Ubuntun? Ha igen hogy kell telepíteni mert videó alapján nekem nem jött össze a playonlinux-al, elsőre el sem akart indulni utána meg bejött a kliens felpörgette a videokártyát és lefagyott az egész.

OnePlus 8T

(#7758) dilipok válasza ZsyfKo (#7757) üzenetére


dilipok
veterán

en nem eroltetnem, gyorsan utanaolvasva nem sok elony szarmazik belole. Ha mindenaron linuxot akarsz hasznalni, jobban jarsz valami dualboot megoldassal.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#7759) Ellia válasza ZsyfKo (#7757) üzenetére


Ellia
addikt

Próbálgattam anno, de nem sok babér termet, ubuntu nincs a támogatott os-ek között, illetve, ha sikerül futtatni wine-al akkor is csak "silver" minősítést kap.

GWiki-Wine

WineHQ

Bár szerintem ezeket Te is megtaláltad, ha Linuxot használsz :)

(#7760) ZsyfKo válasza Ellia (#7759) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Igen olvastam én is hogy nem fut tökéletesen, de gondoltam hátha. Emlékszem régről hogy nagyon buherálni kell a dolgokat hogy fussanak a windows gamek. No mindegy, valamit kitalálok.

OnePlus 8T

(#7761) FehérHolló válasza ZsyfKo (#7760) üzenetére


FehérHolló
veterán

a kötél nem megoldás!

Skynet is real. It's called Google.

(#7762) Ellia válasza ZsyfKo (#7760) üzenetére


Ellia
addikt

Ha bírja a géped akkor dualba érdemes felrakni egy Windowst vagy egy OSX -et, melyik szimpatikusabb.

(#7763) FehérHolló válasza Ellia (#7762) üzenetére


FehérHolló
veterán

persze mindkettőt legálisan, amikor osx nincs hivatalosan támogatva pc-n.
le lehetne állni ezzel itt. sürgősen.

Skynet is real. It's called Google.

(#7764) -kdM- válasza FehérHolló (#7763) üzenetére


-kdM-
senior tag

Semmi kivetni való nincs abban amit írt...miért kell belenézni mindenbe a warezt, aztán habzó szájjal ráugrani?

Guild Wars 2 hivatalosan támogatott Windows-on és OSX-en. Ő pedig nem tudhatja, hogy mac-je vagy pc-je van.

(#7765) FehérHolló válasza -kdM- (#7764) üzenetére


FehérHolló
veterán

persze, én is ubuntut használok a mac-emen.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7766) Döglött Róka válasza FehérHolló (#7765) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem rohanj modker-be!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7767) Ellia válasza FehérHolló (#7763) üzenetére


Ellia
addikt

Nincs hivatalosan támogatva de virtualból mind Windows alól mind Ubuntu alól elég egyszerűen futtatható. Már, ha valakinek szüksége van mac-re... De igen warez... csak a warez amikor szimplán próbálok segíteni, bár azt mondom, hogy ne legyünk álszentek (neveddel elentétben szerintem nálad is találnánk tört dolgokat, kinél nem?). Ja am nyugodtan mehetsz moderátorért, ha a lelkivilágodat az fogja rendbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#7768) FehérHolló válasza Ellia (#7767) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem vagyok álszent, már nem használok tört szoftvereket.
Előtte is csak az egyetem kényszerített rá, mert kötelező volt mondjuk Matlabot használni a feladatkiírás alapján, viszont a tanszék egyetlen egy Matlab licensszel sem rendelkezett, de azért az installert elérhetővé tették (töréssel együtt).

Szoftverfejlesztő vagyok. Szeretem, amikor fizetnek a munkámért, és én is tiszteletben tartom mások munkáját.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7769) Ellia válasza FehérHolló (#7768) üzenetére


Ellia
addikt

Rendben Én elhiszem neked, saját példámból az egyetemen nekem is vannak olyan szoftvereim (térinformatika) amit a cégek elvárnak, hogy tud, de a tanszéken nincs elég vagy egyáltalán nincs licensz belőle. Kétélű dolog.
Részemről ez a téma lezárva. Maradjunk a GW2-nél.

(#7770) Ellia


Ellia
addikt

Feature pack szeptember, idővel majd bűvöl.

[ Szerkesztve ]

(#7771) ProEvoFan válasza Ellia (#7770) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Remélem lesznek új dungeonok, nagyobb területek illetve új legendaryk, mert a nem casual rétegnek kezd kifulladni a játék.Kell valami új cél.Nekem nem a WvW/PvP vonal az end game.PvEben akarok end gamet, nyilván most sincs meg benne, de pl a legendary gyűjtésben megtaláltam a sajátomat.
Amúgy meg KIEGÉSZÍTŐT a népnek!!!

(#7772) batai15 válasza ProEvoFan (#7771) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan. Jöhetne akár lemezen egy normális kiegészítő is.
Jó lenne ha az új fegyverek se gépére meg te lehetne kemény goldért meg venni.

[ Szerkesztve ]

(#7773) DeltaPower válasza batai15 (#7772) üzenetére


DeltaPower
őstag

Jó lenne ha az új fegyverek se gépére meg te lehetne kemény goldért meg venni.
:F

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7774) batai15 válasza DeltaPower (#7773) üzenetére


batai15
félisten

Bocs SwiftKey. Szal nem gemért meg tpn goldért lehetne meg venni.

(#7775) CactuS válasza batai15 (#7774) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Na igen, jelenleg arról szól a PvE endgame, hogy goldot farmolsz, hogy a TPbe gemért behozott új skineket meg tudd venni. GW1ben a skinek nem egészen erről szóltak. :(

Edit: Ráadásul olyan armorok, amik bizonyos fajokon folyamatosan szarul néznek ki. Nekem Charr a karaktereim kb fele és kb katasztrófa a többihez képest, ha normális armort akarok ráaggatni. A kamera-kezelésről már ne is beszéljünk. Legjobb példa erre a királynős burok alatti harc, ahol Asurával gond nélkül ugráltam, ott Charral folyamatosan befordult a kamera...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7776) Ellia válasza ProEvoFan (#7771) üzenetére


Ellia
addikt

Ez feature pack lesz nem kiegészítő, ebben inkább funkciók, játékot érintő átdolgozások lesznek mint áprilisban pl. a wardrobe volt meg balance.

De, ha már itt vagyunk tegyük rendbe picit: a Guild Wars első részéhez, 1 db kiegészítő jelent meg csak az Eye of th North, a Factions és a Nightfall önálló játékként működött. Persze mindenki kiegészítőként emlegeti ezeket - Én is - kedvesszomszédmegintnemmesszeazablakomalattflexelésarrakeltemkorán... szóval bocs a szőrszálhasogatásért :)

Am igen, szerintem is kéne már valami, mikor megvettem volt egy csomó wtf helyszín ahol megálltam csak nézelődni, de mára már nem olyan érdekesek.

Am, ha játszott valaki a mostani LS-el kedvenc sylvarink Trehány elsütött egy olyat, hogy a Pack Kalkatorik ellen indult volna, ha Moldermoth nem kezd akciózni magunában. Szóval remélem ezt lehet komolyan venni és az "évad" vége kijelöli az új irányt - vagy átvisz egy tényleges kiegészítőbe.

Batai: a BL ticketes skineket meg lehet venni TP-én, igaz sokba kerül de ez van. Nagyon elenyésző a csak gemért megvehető fegyverek/páncélok mennyisége.

(#7777) Ellia válasza CactuS (#7775) üzenetére


Ellia
addikt

Én egyedül a Charr harcosomnál a cultural T3-ast találtam normálisnak... A többi...

[ Szerkesztve ]

(#7778) CactuS válasza Ellia (#7777) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Amúgy bármennyire is imádtam a GW1et lassan rájövök, hogy a GW2 sosem fog abba az irányba elindulni/fejlődni :( Ezt egyébként a mai napig nem értem. Volt egy jól működő játékuk, jól működő dolgokkal, csináltak egy új játékok, ami arra a játékosbázisra épít és a jól működő részeket nem vették át. :F

Az utolsó reményem kb az MMOKban az Archeage lesz, utána végleg elkönyvelem, hogy "régen minden jobb volt" :) Illetve más, ami nekem jobban tetszett. Oroszoknál toltam a beta-t, az alapján tetszetős volt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7779) batai15 válasza CactuS (#7775) üzenetére


batai15
félisten

Egyedül a norn aminek jó a cuccai.
De sajnos nem azt indítottam anno:(

(#7780) Ellia válasza CactuS (#7778) üzenetére


Ellia
addikt

Én szerintem pont, hogy nem arra a játékosbázisra épít. Ez egy Casual MMO, csak a volt GW1-es közösség mondja, hogy régen minden jobb volt. Ez szerintem csak részben igaz. Ez már a GW2.

Én erre lennék kíváncsi, de nagyon nagy a csönd körülötte, egyedül a landmark részéről lehet hallani, azt próbáltam is, de valahogy így az építgetés nekem nem jött be. Majd meglátjuk. Esetleg még a Black Desert - elvileg lesz európai kiadó - fog érdekelni.

[ Szerkesztve ]

(#7781) batai15


batai15
félisten

Engem wildstar érdekelne ha nem lenne ennyire drága.
vagy a tes online.

(#7782) CactuS válasza batai15 (#7781) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Wildstarnál a gépigénynél voltak súlyos gondok (bétában), 1-2 ismerősöm van, aki tolja vele, ők élvezik. Engem a raideléses progress (Olyat szintű fix időpontokat, mint a Wowban voltak, nem akarok többet) és a füles-bögyös-farkas humanoidok tántorítottak el.

TES felejtős, hidd el. Töredékét nem hozza annak amit az offline-ok tudtak. Szinte teljesen hiányzik az endgame része. Sokan azt mondják, hogy az Archeage lesz olyan sandbox, mint amilyennek a TESnek kellett volna lennie.

Illetve van még a láthatáron egy Camelot Unchained az eredeti Daoc megalkotóitól.

Ellia: Jaja, a jó öreg EQ. A landmarkot nyomtatják csak a rendes játékról valóban nagy a csönd.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7783) fuwiradis válasza Ellia (#7780) üzenetére


fuwiradis
tag

Ez a Black Desert rohadt jól néz ki, igen durva vas kellhet alá. Másrészt én gyárilag ilyen részletes karakterkészítőt még nemigen láttam

(#7784) batai15 válasza CactuS (#7782) üzenetére


batai15
félisten

Tes fanként igazat adok neked.
Mondjuk a wildstarnal itt hátrányba lennék.a hétvégi koca mmonak csúfolt gw2be se sikerült még legendaryt craftolni pedig sztem fél éve majdnem tolom már.
ha nem több.Szóval a gw2nél komolyabbb mmoval talán nem is szabad foglakoznom mert elmarad a játék évezeti része.

(#7785) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ez is meglett:)

(#7786) aizen92 válasza ProEvoFan (#7785) üzenetére


aizen92
addikt

Le a kalappal! :R
Gratula!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7787) batai15 válasza ProEvoFan (#7785) üzenetére


batai15
félisten

grat! melyik az az 5? twilight, eterny, sunrise meg a tőr, meliyk az 5: -(axe meg van) hatalmas gz!

[ Szerkesztve ]

(#7788) ViharVadász válasza ProEvoFan (#7785) üzenetére


ViharVadász
őstag

Gratulálok hozzá!:) Biztos sok meló volt vele, hogy mindez meglegyen. :K

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7789) Ellia válasza ProEvoFan (#7785) üzenetére


Ellia
addikt

Na ennyi legendary-al már fáklya se kell a sötétben, Te magad leszel az :D Amúgy tök gáz, hogy csak 25 acsi pont...

Én a cultural armorokon gondolkozok, hogy megveszem őket t3-ból már jó adag megvan :)

(#7790) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Köszi mindenkinek :R
Nekem ez egyfajta End Game volt/van/lesz.
WvW/PvP nem köt le annyira, ezért kell valami cél:)

(#7791) batai15


batai15
félisten

nekem a volcanus projektem megy
Ezek kellenek igaz?

1 elrich sroll-
100 mistic coin-
250 molten lode stone-
Vial of Liquid Flame-

összesen össze tevők.
100 coin-1g
250 ghost pepper-6g
350 molten lode stone-89+224
100 destroyer lodestone-80g
gift of baelfire-ingyen
1+6+313+80=400g
Az árakat aktuális tp árakkal számoltam így 400 goldra jött ki most tp-n 490.
Amiket meg nem goldért lehet venni nem sok.
valami kihagytam? v miért drágább majd 100 goldal?
Mert ha valóban ennyibe kijön akkor craftolnám.

(#7792) ProEvoFan válasza batai15 (#7791) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az a különbség a haszon.
490 goldból lejön nekik a 10% tp sarc.Tehát kb 41 gold a nettó nyereség ha most mindent megveszel TPn és eladod 490 goldért TPn.

[ Szerkesztve ]

(#7793) batai15 válasza ProEvoFan (#7792) üzenetére


batai15
félisten

Akkor craftolhatom igaz😁?

(#7794) batai15


batai15
félisten

Valaki tudna egy friss chef guideot linkelni? ha már meg vettem a matikat akkor ne vesszenek kárba.

(#7795) FehérHolló válasza batai15 (#7794) üzenetére


FehérHolló
veterán

Még mindig aktuális: [link]

Egyébként meg gw2crafts.net, csak most ideiglenesen nem nagyon akar betöltődni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7796) batai15 válasza FehérHolló (#7795) üzenetére


batai15
félisten

Bevásároltam mire észre vettem hogy szakács szakma is kell 400ig.. -.-" na meg meg vettem véletlen a legendaryhoz valü cuccot 200 pontért xD

(#7797) JackFeryll válasza batai15 (#7796) üzenetére


JackFeryll
őstag

Arra figyelj oda, hogy gw2crafts-on ami nem fast guide az lehet, hogy olcsóbb de sokkal lassabb és általában nem lehet egy inventory-ból megcsinálni a százféle alapanyag miatt.

(#7798) batai15 válasza JackFeryll (#7797) üzenetére


batai15
félisten

megvan csinálva a master chef:)

(#7799) Ellia válasza batai15 (#7796) üzenetére


Ellia
addikt

Am a cooking nagyon alulértékel, rengeteg pénzt ki lehet belőle szedni, hogyha csak a nagyvilági futkározás közben szeded a hozzávalókat és abból készíted a kajákat. Szóval használd ki :)

(#7800) Ellia


Ellia
addikt

Personal Assistant Overlay, eddigi legjobb amit láttam. Nem kapsz bannt a használatáért, nem nyúl bele a játékba de csak windowed vagy fullscreen windowed módban működik.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.