Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) nosferatue válasza FehérHolló (#6300) üzenetére


nosferatue
tag

Köszi a tippet.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#6302) pelenka35


pelenka35
őstag

Melyik serveren van magyar quild ?

Gamertag:Rob3rt75

(#6303) duvi válasza pelenka35 (#6302) üzenetére


duvi
nagyúr

Jelenleg, ha jól tudom a Desolation és Piken Square a két legnagyobb magyar szerver. Régen a Whiteside Ridge volt a legnépszerűbb, de nagyon sokan elköltöztek róla. Ennek ellenére még itt is találni magyar játékosokat.

[ Szerkesztve ]

(#6304) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Account bound itemeket hogy lehet egyik karakterről átadni a másikra? Kaptam szülinapomra egy instant lvl 20-as boostot, de nem tudom átadni :s

A játék az nem játék!

(#6305) Lmh válasza Lézerparaszt (#6304) üzenetére


Lmh
őstag

Berakod a bankba és a másikkal kiveszed :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6306) ProEvoFan válasza pelenka35 (#6302) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mi a Gunnars Holdon vagyunk.Amiről tudok még: Desolation, Underworld, Pikken, Whiteside Ridge.

(#6307) pelenka35


pelenka35
őstag

Desolation vannak a karaktereim ,váltani nem tudok :)

Gamertag:Rob3rt75

(#6308) Lmh válasza pelenka35 (#6302) üzenetére


Lmh
őstag

Kb majdnem mindegyiken, de egyik rosszabb mint a másik :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6309) Gerdor


Gerdor
csendes tag

Sziasztok! Át tudom másolni a játékot a hdd-ről az Sdd- re anélkül, hogy törlődne róla valami? Anno véletelenül a hddre tettem, és nem tudom, hogy kell átrakni az sddre. Köszi a választ.

(#6310) bajtokarpi válasza Gerdor (#6309) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Csak átmásolod, és kész is vagy. Nincs semmi egyéb teendőd vele.

battletag: bossi#2666

(#6311) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Nagyjából mennyien játszanak ezzel a játékkal?

(#6312) bajtokarpi válasza Zedz (#6311) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

[link]

battletag: bossi#2666

(#6313) ProEvoFan válasza bajtokarpi (#6312) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A saját szervereteken nincs ehhez hasonló 400as mati térkép?Ezt délutánonként frissíteni szokták.
Mikor rossz helyen vannak a matik, akkor átmennék másik szerverre farmolni.
.

[ Szerkesztve ]

(#6314) CactuS válasza ProEvoFan (#6313) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre gondolsz?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6315) Lengyi


Lengyi
aktív tag

(#6316) ProEvoFan válasza CactuS (#6314) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:R Igen erre.

(#6317) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
A játék proci vagy videokártya igényesebb inkább?
Normál esetben semmi probléma, de world bossoknál vagy wvw ben nagyon leesik néha az fps.

Konfigom : Sapphire 7850 2GB, AMD Phenom II 955~3,6ghz,8gb ddr3 1600mhz.

(#6318) duvi válasza Kreash (#6317) üzenetére


duvi
nagyúr

Kell neki minden földi jó ;]
Viccen kívül, talán a proci fontosabb és ha jól tudom akkor az Intel procikat jobban szereti a játék.

(#6319) Kreash válasza duvi (#6318) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi :D

(#6320) and1ao válasza Kreash (#6317) üzenetére


and1ao
őstag

CPU kell neki de az nagyon még nem találkotam olyan configal ami értelmes szintet tudot volna felmutatni egy world boss fighton.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#6321) Kreash válasza and1ao (#6320) üzenetére


Kreash
aktív tag

Ez rossz hír :(
Bár csak jövő év vége fele akarok venni uj konfigot, vagyis ha jön ddr4.

(#6322) krolwax


krolwax
csendes tag

Szép napot a kedves fórumozóknak!
Esetleg az egyikőtöknek nem lenne egy kölcsön accountja (a hétvégére)?
Szeretném kipróbálni a játékot, ugyanis tervezem megvenni. Nagyon szépen megköszönném! :)

(#6323) sz.mich


sz.mich
tag

Nagyon elhallgatott a fórum... nem rég vettem meg a játékot a leárazáskor, és gondoltam feljövök nézelődni, de nem nagyon írogattok. Öhm... ennek mi az oka? Én most a Desolation szerveren vagyok, és szó mi szó, a 25ös területeken alig vannak emberek, na de azért följebb, erősebb területeken már akadnak szép számmal. Szóval, itt játszik még ezen valaki, vagy a ph-sok körében ennyire elkaszálódott a gamma?

Csak kp., az ár fix.

(#6324) Sousuke90 válasza sz.mich (#6323) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Szerintem még innen is elég sokan játszanak a játékkal, csak az ittenieknek nem szokása 0-24-ben ócsárolni egymást/anetet, mint más fórumon szokás.
Szóval itt csak akkor szokott "élet" lenni, ha valami érdemi kérdés merül fel.
Legalább is én eddig ezt vettem észre.

(#6325) qad válasza sz.mich (#6323) üzenetére


qad
senior tag

Mindig lesz aki válaszoljon, még ha úgy is tűnik, hogy nincs élet a totyikban. Jómagam is csak olvasgatni szoktam és csak nagyon ritkán írok.

(#6326) duvi válasza sz.mich (#6323) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem sokan játszunk még mindig a PH-ról is :K A topik keresőt használva sok infót megtaláltam én is a kezdetekkor. Viszont ha valamit nem tudtam, akkor itt mindig kaptam segítséget. Ha kevesen vannak a Deson kezdő területeken, nyugodtan átmehetsz vendégként más szerverekre is. Én pl. a Pikenen vagyok és nincs gond a létszámmal :N

(#6327) pelenka35 válasza duvi (#6326) üzenetére


pelenka35
őstag

Vendégként? Hogyan ?

Gamertag:Rob3rt75

(#6328) FehérHolló válasza pelenka35 (#6327) üzenetére


FehérHolló
veterán

karakterválasztó képernyőn bal alul world selection, majd guest.

Skynet is real. It's called Google.

(#6329) ProEvoFan válasza sz.mich (#6323) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

GW2 lényege a klánozás. Az emberek 95%-a klánban van és ott TSen mindent megbeszélnek.

(#6330) Louro válasza ProEvoFan (#6329) üzenetére


Louro
őstag

Hello,

én most készülök megvenni. Korábban - talán tavaly - kipróbáltam egy trial időszakban és tetszett, bár akkor nem vettem meg. Tetszett a képi világa.
Egy olyan kérdésem lenne, ha már írtál, hogy van esély szólóban is vagy inkább keressek SP játékot? Sajnos nagyon random mikor tudnék játszani vele. Valamikor heti 2-3 nap valamikor pedig 2 hétig semmi. A hardcore gamer korszakból kinőttem -remélem - szóval inkább próbálnék nem a kemény magra törekedni.

Ha szólóban is élvezhető, akkor ehhez mit szóltok? Vagy van, ahol jó áron beszerezhető?

Mess with the best / Die like the rest

(#6331) CactuS válasza Louro (#6330) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Guild nélkül elbukod a guildes bonusokat (xp,karma, gold, stb boost) eventeket, amik jó bulik ( és jó gold + cuccok), de ettől függetlenül simán lehet soloban is tolni. Mondjuk attól, hogy nincs mindig időd tolni még lehetsz guildben. A mienkben is szinte kizárólag dolgozó felnőttek vannak, köztük több gyerekes apukák, akiket van, hogy napokig nem látunk. De ez nem gond. Ez nem Wow, hogy heti 5x3 órás fix raidek vannak :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6332) duvi válasza Louro (#6330) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Én pont az általad leírt játékos típus vagyok. Néha hetekig nem lépek be, néha hetente többször is. Főleg egyedül játszok és teljesen meg vagyok vele elégedve még így is :K Megkértem haveromat, hogy ketten hozzunk létre egy guildet, a guild bank miatt (plusz tárolóhely és néhány bónusz, ami nagyon jól jön). Igaz, hogy kicsit lassan jött össze a szükséges pontszám az aktiválásához, de nekem időben belefért. Haver már régóta nem játszik, de a GB és a többi bónusz azóta is megvan és használhatom. Mivel az eventekhez simán összejön egy party az arra járókból, ezért nem érzed magad annyira egyedül a világban. Az instákba már nehezebben jutsz be guild nélkül (bemenni egyedül is bemehetsz), de a chaten vagy az adott insta bejáratánál néha össze lehet szedni egy partyt. Én a Pikenen vagyok, ha szükséged lenne játékbeli helpre a kezdetekkor. Vagy tényleg belépsz egy nagy guildbe ahogy (#6331) CactuS is ajánlotta.
Sajna pont lecsúsztál a GW2 akciózásról. Nemrég adták "ócskában". Viszont amit linkeltél árat az tejesen jó. Szerintem nincs most olcsóbb lehetőség a piacon.

(#6333) pelenka35 válasza duvi (#6332) üzenetére


pelenka35
őstag

Detto :-), 2 gyerkoc melett próbálom a játékot

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#6334) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Gyerek munka melett simán belefér gw2.
Nincs havidíj, nem szerít az idő, hogy kipengeted a pénzt és még nem is játszottál vele ebben a hónapban.
PvP alapból felszintez max-ra, nincs gear grind.
PvE-ben szerintem elsőre nem árt egy kevésbé papír karakter választani, guardian, warrior vagy Ranger tank pet-tel, a Necrót is dicsérik, de azt nem próbáltam.
Pve endgamre, és WvW-re nem árt egy össze szokott csapat, de alap szinten el lehet lenni puggal is.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6335) CactuS válasza duvi (#6332) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Partyhoz: már van LFG, mint a Wowban, így gyorsan találhatsz oda partyt is. Az már kérdés, hogy milyen emberek jönnek néha össze a Pugból (Afk, be se jön az instába stb.)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6336) duvi válasza CactuS (#6335) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infót! :R

(#6339) FehérHolló válasza CactuS (#6335) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát ja.
AC 1-be mentünk egy másik guild társsal, ő guardiannal, én elementalisttal. (Mindkettő szükséges a speedrunhoz.)
Csatlakozik hozzánk 3 warrior, akik közül kettő nem volt hajlandó belépni a dungeon instájába, mert nem hoztunk mesmert. Arra kérdésre, hogy miért nem hoznak ők, a válasz csak annyi volt, hogy mi milyen fosnoobok vagyunk. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#6340) sz.mich válasza Louro (#6330) üzenetére


sz.mich
tag

Én csak soloban tolom (meg néha egy kedves ismerősöm is csatlakozik, de úgy ámblokk egyedül vagyok), és nornként a kezdő területemről (Wayfarer Foothills) eljutottam további öt, igen szép nagy területre, amiket teljes mértékben fel is fedeztem, valamint volt még két főváros, amiket szintén, keresztül-kasul bejártam (és mennyi látnivaló volt bennük te isten). Mindezt egyedül. Jó, aláírom, hogy még csak most vagyok 45-50es területen (lévén most én is 50es warrior vagyok), mert ezidáig, úgymond sorba mentem, elindultam keletről nyugatra, aztán, ha magasabb területhez értem, mint amilyen szinten éppen álltam, akkor másik irányba vettem az utat. Egyedül a skill pont "challenge"-nél lesz nagyobb kihívás, nekem itt-ott szólnom kellett a map chaten, hogy ha valaki tud, akkor nézzen már rá a kínomra - és eddig soha nem volt olyan, hogy valaki/kik ne se segítettek volna. Azt meg nem szabad felróni hibának, hogy ha egyedül bemész egy barlangba, akkor onnan harc nélkül nem fogsz tudni kijönni, lévén az ellenség is "újratermelődik", de ezen egy mmo-tól nem kell meglepődni. A másik meg, amivel én soloban is nagyon jól elvagyok, az a felfedezés. Ha nincs kedvem event-et csinálni, dinamikusba csatlakozni, vagy championokat ölni, akkor csak felfedezem az adott területet, megnézem a látványosságait, és igyekszem minden előre megjelölt pontját bejárni, mert azután is lehet kapni tapasztalati pontot, meg kinek értékesebb, kinek értéktelenebb dolgokat.

Munka és család mellett nekem is tökéletes. Talán azt lehet még rá mondani, hogy remek casual game.

Csak kp., az ár fix.

(#6341) Louro


Louro
őstag

Nem tudom mikor jutok el addig, hogy meg is rendeljem, de közeli terveim között van. Amikor próbáltam egy korábbi trial során, akkor az engi-t próbáltam és egy mesmer-t, de kb. pár szintig....azalatt nem jött ki a sava borsa.

Az lenne a kérdésem (főleg azokhoz, akik WoW-hoz is közük volt):
Mit ajánlanátok elsőnek? WoW-ban Warlock-fan voltam, de nagyon beteg szinten. Álmomban is talentet terveztem.
Főként távolsági párti vagyok és ott is inkább single dps, de ha csapatmunka van, akkor szeretem kivenni a részem belőle. Közelharci is jöhet, de tankolás az nagyon odafigyelős volt a WoW-ban, hogy le ne szedjék a bosst. Healer se rossz, de szólózni nem nagyon lehet vele, mert akkor dps nincs, hogy egyedül is élvezzem a játékot.
Mivel főként egyedüli barangolás lesz, később talán megpróbálok egy csapat erős tagja lenni - már ha itt van ilyen - akkor mit érdemes indítani? Vagy indítsak mindenből egyet és vigyem el lvl20-ig és ott már kiderül az íze?
A ruházkodás se mellékes, mivel egyedül tolnám.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#6342) FehérHolló válasza Louro (#6341) üzenetére


FehérHolló
veterán

ööö, ez a játék nem ennyire bonyolult, hanem sokkal.
Nincs olyan, hogy healer, tank, meg anyámkínja. Minden kaszt majdnem mindenre átképezhető. Amíg nem éred el a max szintet (80), addig mindent ráérsz kitapasztalni. Klasszikus távolsági dps karakterek a mesmer és az ele. Távolsági damage-over-time a necro és a ranger. Persze mindegyikből lehet akár healer/buffer karit csinálni, ha nagyon azt kívánod, de nem az a klasszikus szerepük. De az ilyesminek lvl80 után van szerepe leginkább.
Bonyolultságra talán az ele és az engi a legnehezebb, óvatosan velük ha nincs 16 ujjad.

20-ig felhúzni mindet az égvilágon semmi értelme nincs. Válassz ki 2-3 kasztot, ami elsőre tetszik, azt játssz azzal, amivel épp kedved van. Később kapsz majd olyan tárgyat, ami egy másik karit fel tud húzni 20-ig két kattintással.

Mellesleg ha ott warlock, akkor itt necro.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6343) Louro válasza FehérHolló (#6342) üzenetére


Louro
őstag

Hát érzem megmutattam hozzá nem értésem :) Hát necro biztos elsők között lesz. Az ele is szimpatikusnak tűnt, de kicsit ijesztőnek tűnik ez a sok gombos kezelés. Bár a warlock is az egyik legtöbb skillel rendelkező volt, mégis megszerettem. Lehet ez lesz az első kettő. Közelharcosnak meg a warrior és a guardian között nézelődök, de a warrior szimpatikusabbnak tűnik.

Mess with the best / Die like the rest

(#6344) FehérHolló válasza Louro (#6343) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát.. dps-ben a warrior az életképesebb, túlélőkében és csapatbuffban a guardian.

Az elementalisttal nem olyan rossz a helyzet ám, azzal kezdtem. Mondjuk az első hét után átpakoltam az irányítást a tfgh környékére, hogy több gomb legyen a közelben. :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6345) Egonyolc válasza Louro (#6341) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Mesmert első karinak nem ajánlanám, mert nincs perma swiftness, és megöszülsz ameddig eljutsz A-ból B-be. Bár a dodge-ot biztos megtanulnád...

szerk:
SzvSZ érdemes elsőre létrahozni 5 karit ami szimpatikus , pár perc után tudsz menni PvP-re.

elmész egy build oldalra, beállítasz egyet ami szimpatikus és kipróbálod, hogyadja.

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6346) nosferatue válasza Egonyolc (#6345) üzenetére


nosferatue
tag

Nem csak a mesmert, de az engit se ajánlanám első karinak. Az engi és az ele véleményem szerint a két legnehezebb kaszt a játékban. Nekem a második karim mesmer volt és nem őszültem bele a szintezésbe, 40. szint után már elég élvezetes. Egyébként bármelyik kaszttal, ha bemész mists-be ott a rendszer felhúz 80-as szintre és meg tudod nézni milyen trait kiosztásokkal tudsz majd machinálni.

Egonyolc megelőzött.

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#6347) Egonyolc válasza Egonyolc (#6345) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Lejárt az 5 perc

Én ezt az oldalt ajánlom, ha meg van, hogy milyen irányban szeretnél elinduln,. egy két skill mehanizmus is levan írva.
Meg a wikit érdemes olvasgatni.
Ez meg egy teljesen jó átfogó oldal, szinte mindehez van leírás, JP, craft, gear, living world, stb...

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6348) donki válasza Louro (#6341) üzenetére


donki
aktív tag

Ha főleg egyedül barangolsz, akkor mindenképp legyen perma swiftness és egyébb támadást/menekülést elősegítő skillek. Warrior,engineer, ranger, thief, elementalist elég gyorsak.
A thief kiemelkedően jó wvw solozásra, mivel gyorsan mozog és rejtőzködik is. Szinte lehetetlen megölni, ha nem akar harcolni. Pve-ben nem annyira jó.
Ha nagy csapatban (zerg) nyomulsz, akkor a területre ható támadások nagyon hasznosak. Egy necro-val például majd összes ellenfélen sebezhetsz és jutalmat (xp, loot) kapsz utánuk, míg egy mesmerrel nagyon szerény lehet a jutalmad ilyenkor.
A mesmer főleg kis csapatban vagy solo-ban jó. A területre ható támadásait az illúziókon keresztül valósítja meg, amiket meg lehet ölni. Masszív harcban az illúziók 1-2 másodpercig sem élnek. Persze az utility skilljei miatt minden körülmények között hasznos, de ami a csapatnak jó, az nem biztos, hogy a mesmer-nek is (mert nem kap elég loot-ot meg xp-t a területre ható támadások hiánya miatt).

Egyébként a warrior jelenleg elég jó választás, mert a játék minden elemében vagy jó, vagy a legjobb. Legyen az solo, group, zerg, dungeon, pvp, wvw.

(#6349) ProEvoFan válasza donki (#6348) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Guardian powa. Az a másik mindenhol jó kaszt. Sőt, WvWn még jobb is.

(#6350) Louro válasza ProEvoFan (#6349) üzenetére


Louro
őstag

Sziasztok.

Mivel szeretem a kivéreztetős kasztokat, így biztos az első nekro lesz :) max mellé egy szép plate-es és egy ele. Ezt tervezem egyelőre. Várom, hogy visszaírjanak a vásárlásommal kapcsolatban.

Fura lesz a wowos fantasy, mesés kinézet után egy picit realisztikusabb játék :)

Mess with the best / Die like the rest

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.