Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Louro válasza ProEvoFan (#6650) üzenetére


Louro
őstag

Jajj, ettől a résztől félek. WoW-ban is a vége felé az unalomig ismételve toltuk az instákat a tokenekért, receptekért.

Mess with the best / Die like the rest

(#6652) ProEvoFan válasza Louro (#6651) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:F
Nem értelek....ha egyszer gyorsabb mint a hagyományos módszerekkel akkor mi a baj? 20-25 perces dunginál is ugyan az a jutalom, mint a 10 percesnél ;)

[ Szerkesztve ]

(#6653) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Feltornáztam az engit is lvl80-ra. Orr-ban felfedezve és a skillpontos helyeket végigcsinálva az utolsó 6 szint kevesebb, mint 2 óra alatt összejött. 75-ös szinttől carrion zűd páncél és megfelelő fegyver, semmi spéci..

Tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy egy bomba-gránát buildhez milyen páncél-rúna-fegyver hármas ajánlott? Berserker túl törékenynek tűnik, ráadásul nagyon sokan azt tolják, nem túl változatos és nem is kreatív. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6654) batai15


batai15
félisten

nem tudnátok valami olyan oldalt linkelni ahol minden egyes armor szett meg tekinthető? mert csak olyat találok amibe dungi armorok vannak.. de érdeklne a többi is galéria formában pl .

(#6655) Chabe89 válasza batai15 (#6654) üzenetére


Chabe89
addikt

[link]

vagy ez ebben a gemstore-os armorok is benne vannak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6656) batai15 válasza Chabe89 (#6655) üzenetére


batai15
félisten

köszi!

(#6657) Louro válasza ProEvoFan (#6652) üzenetére


Louro
őstag

Arra gondolok, hogy kivülről fújod a dungeon-t és már nem a fun visz be, hanem a kötelező, napi pénz, token, etc.

Mess with the best / Die like the rest

(#6658) Louro


Louro
őstag

Ele-vel fejlődgetek, de szégyenteljesen sokat játszok a hétvégén :D

Többször is írtátok a Fire field nevű dolgot. Néztem, de nem találtam ilyen skillt. A Lighting Hammert sok helyen dícsérték, de nekem nem feküdt, mert közel kellene menni miatta az ellenfélhez. Az elementálok is az egy perccel....élhetnének kicsit tovább :)

+1: Sebességet lehet stackelni? Itt arra gondolok, hogy van a +25% glyph-ből. Staffal a villámos 4-es skill +33%. Próbáltam, hogy leveszem a glyph-et, de nem éreztem nagy változtást, de ha lehet, akkor még láttam, hogy van külön, tanulható skill, ami adna még +33%-ot.

Mess with the best / Die like the rest

(#6659) batai15


batai15
félisten

Dual sword-ról mi a vélemény? mennyire jó kombó?

(#6660) FehérHolló válasza Louro (#6658) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezek a fire field-ek: [link]
Sebesség buffból mindig a legnagyobb érvényesül.

Ascended armorokról van valahol galéria, vagy item code? Sehol nem találom.
Dulfyra nemrég került ki. Jól van. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6661) DeltaPower válasza Louro (#6658) üzenetére


DeltaPower
őstag

Megnézed pl a staff 2-es skillt, oda van írva a tooltipbe, hogy Combo field: Fire, de egy csomó másik is van, és más fajta fieldek is: [link]

Lightning hammer irtó jó a lassan ütő közelharci ellenfelekre, mert gyorsan üt és minden harmadik ütésre aoe blindnesst okoz, vagyis az ellenfél következő ütése misselni fog. Ha jól használod, úgy tudsz vele akár több ellent is ölni, hogy téged el se találnak.

Sebességet nem lehet stackelni, mindig a legnagyobb hatású számít, tehát ha rajtad a 25% glyph és elnyomod a staff air 4-es skillt, akkor annak az időtartamáig 33%-al mész, lejárta után a glyphből jövő 25%-al.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6662) Louro válasza DeltaPower (#6661) üzenetére


Louro
őstag

Fire field így már ok. Nem nagy területen sebez, de aktívan haszánlom, mert nagyon erős. Szóval minden, ami tűzalapú és területi az fire field.

LH-t majd kipróbálom, hogy szokjam. Az elite skillnél is a greatsword-öt ajánlották sokan.

Akkor 33%...Bár így is gyorsabb, mint ha nem lenne semmi. Az alap sebesség nagyon lassú.

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#6663) donki válasza Louro (#6662) üzenetére


donki
aktív tag

A fire field nem a sebzéshez kell, bár természetesen nem rossz, hanem a might stack-eléshez. Leraksz egy fire field-et, és az összes blast-odat rányomod.
Az elite skillek közül solozáshoz az elementál a legjobb, a greatsword távolsági sebzéshez meg közlekedéshez használatos, a hurrikán pedig zerg csatákban.
Solozáshoz egyébkénz a scepter/dagger vagy dagger/dagger fegyver kombinációk használatosak, a staff inkább csapatba, zerg-be való.

(#6664) batai15


batai15
félisten

Ez a zerg dolog mi lt is jelent ?
ilettve warinak gs-el vannak skill kombói ? Vagy csak simán 4-5-2-1 dodgenak 3?
utolsó kérdés szintént wari: a 2 elite skill az avatar of és a másik,az jó valamire?

(#6665) DeltaPower válasza batai15 (#6664) üzenetére


DeltaPower
őstag

Zerg az amikor egy nagy csapatban sok ember együtt mozog és darál.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6666) Louro válasza DeltaPower (#6665) üzenetére


Louro
őstag

WvW néven is megtalálod. Már a kezdektől is tudsz menni WvW-re. Asszem G-t kell nyomni és aztán kiválasztod, hogy hová mennél csatázni. Instant 80 a jelenlegi ruhádban és skilljeiddel. Szóval 60 alatt egy ütés leszel.

Mess with the best / Die like the rest

(#6667) Egonyolc válasza batai15 (#6664) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Én warinak fejődéshez mindeképpen a signetet raknám elitbe. Még a banner ami jó csapatban, éleszteni lehet vele szépen.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6668) aizen92 válasza Egonyolc (#6667) üzenetére


aizen92
addikt

Signet warriorra esküszök én is lvl 80ig. Elite skillre az tökéletes.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6669) #57919488 válasza DeltaPower (#6665) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez oli meg leginkabb az osszes jatek PvP reszet.

(#6670) DeltaPower válasza #57919488 (#6669) üzenetére


DeltaPower
őstag

A zergnek is van ellenszere, csak sokan nem tudják.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6671) FehérHolló válasza DeltaPower (#6670) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rendesebb szerverek tudnak maponként 3-4 fronton támadni/védekezni és közben mikrózni a supply vonalakat...
Németektől így kapott ki UW nagyon sokszor.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6672) batai15


batai15
félisten

A játéknak nincs valami ingyenes kirpóbálási lehetősége? Ismerős megvenné,de 1-2 napot előtte próbálgatná a konfigja miatt is.
ill kovácsolást mivel lehet jól huzni? A bronz ércet,meg fát dolgozom fel és darabonként ad vagy 40xp-t az nem sok lvl49 szinten.

[ Szerkesztve ]

(#6673) DeltaPower válasza batai15 (#6672) üzenetére


DeltaPower
őstag

Aszem novemberben volt vagy 2 hét amikor ingyen ki lehetett próbálni. Január 21-re van behirdetve új content, lehet hogy akkoriban megint csinálnak 1-2 ingyenes napot.
"Kovácsolás" az weaponsmith? :) Ha fát használ akkor gondolom az. Szerintem keress valami crafting guide-t googlevel, rengeteget találni. Én ez alapján húztam a szakmákat 400-ig: [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6674) batai15


batai15
félisten

A havi achiért mennyire éri meg szendvedni? Van ami most lesz t1,de van már t3 is nekem
.annyit sajna nem tudok játszani hogy mindenre legyne idő.
ill wariba,ajánlották a berzekert,de nekem kicsit tankosabban lehet jobb lenne. Persze dps a fő profil ,de vagy 20-25k hp lehet jó lenne. Szerintetek?

(#6675) FehérHolló válasza batai15 (#6674) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az a 10 laurel nagyon sokat ér, amit a monthly ad.
Most a legkönnyebb négy közülük az eventes, a champ-es, a daily és a skill pontos.

Ha kevesled a HP-t, rakj többet. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#6676) batai15 válasza FehérHolló (#6675) üzenetére


batai15
félisten

Igen ezeket csinálom.a tactics trait adja a hp-t igaz? Kb 5 pont elég lenne nem?

(#6677) Egonyolc válasza batai15 (#6674) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Ha meg csinálod hamarabb össze jön a laurel az ascanded nyakasra. esetleg gyűrűre, ha ozkodc a fractáltól.
Szvsz, nagyon nem kell vele szívni, 20- körül érdemes megnézni hogy állsz. Addigra biztos meglesz a "Monthly Completionist". A champ train queensdalen jó az eventre is.
Ez után már egyéni preferencia, ha sheriff csillagra mész akkor skill pointok, ha túl sok a hajad jumping.
Vagy win-win, és napi 3 cof p1, esetleg 1-1 p2, és 3 nap alatt megvan.

szerk: 1 pont 100 hp

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6678) DeltaPower válasza batai15 (#6676) üzenetére


DeltaPower
őstag

WvW-ből gyorsan összejön, ha jó a csapat. Idén talán 4-5x voltam és 90% körül vannak az achik. Előző hónapban csak PVE-vel huszadika körül lett meg.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6679) batai15 válasza Egonyolc (#6677) üzenetére


batai15
félisten

Most akkor értsem úgy hogy lvl80ra mindössze 500hp-val lesz több akkor? Azt 1sec alatt meg szedik. Egyik klántársnak azt mondja van vagy 30k hp,meg greatswordel a 2-es skill sebez 18ezret.
tudom gear is számit. Amugy egy gs warinak egy normálisabb warinak mennyi a sebzése?csak hogy tudjak fejbe számolgatni.

(#6680) Louro válasza batai15 (#6679) üzenetére


Louro
őstag

Korábban volt itt szó, hogy lehet őrületest is dps-elni, csak akkor egy ütéstől megfeküdsz.
De, ha életbemaradás a cél, akkor thougness és vitality armor-t érdemes venned. Előbbi a sebzésellenálláshoz kell. Utóbbi hp-t ad. Nem tudom van e, de ha tank a cél, akkor gondolom power - thougness - vitality hármas lesz a végén a legjobb neked. Így nem lesz eszméletlen sebzés, de sokmindent túlélsz. És persze a hozzávaló trait-ek, hogy még megdobd az érintett értékeket.
Az ékkövekkel is lehet szépen dobni a statokon szerintem.

Fejlődésre szerintem a berseker a best-of minden kasztnak. Hisz nem úgyis a hamar fekszenek a veteran mobok is. 80-nál vagy esetleg pár szinttel előtte érdemes specializálódni, kóstolgatni a különböző armorokat. A rare armorok nem vészesen drágák. Na meg champion run-okból (jeges 70-80-as hely. Talán Queensdale a neve) sok pénz és cucc összejön, amit eladhatsz és abból is plusz pénz jön.

Mess with the best / Die like the rest

(#6681) Louro


Louro
őstag

Dungeon-ba, fractal-ba (na erről végképp null infóm) mennyire kell a tapasztalat? Vagy van valami ghost mode, hogy legalább a helyet megnézhessem? Fractal-nál is gyakran látom, hogy csak tapasztaltakat keresnek.

Mess with the best / Die like the rest

(#6682) batai15 válasza Louro (#6681) üzenetére


batai15
félisten

Fejlődés most.
utána meg a cuccok miatt 😃
,dungi fractal,illetve majd ww meg pvp.
bonyulult egy fractal,csapat játék és taktika is kell.engem a klánom levitt,szivtak is miattam sajna.
amugy meg felszintez explorer módba a játék.

(#6683) aizen92 válasza Louro (#6681) üzenetére


aizen92
addikt

valahol el kell kezdeni. én mindenhol mentem 2-3 kört és utána megtanulod a helyet és hogy a castoddal mit hogy kell csinálni. nekem mindig mákom volt mert találtam egy összetartó csapatot több kört mentünk és segítettek nekem elmagyarázni melyik dungiba mit hogy a casttal.

amúgy ha az angolod annyira nem jó akkor keress valami magyar társaságot és tuti segítenek. TS-en könnyebb instrukciókat adni mint chat-en.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6684) Egonyolc válasza batai15 (#6679) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Amit linkeltem oldalt be tudod állítani a gear-t meg a traiteket. És kiszámolja, hogy mennyi a sebzés armor, hp. Tudod a kaját is állítani, hány stack a might (szép magyar mondat), on kill stackeket is (ez is).

szerk: youtubon rengeteg oktató videó van fent fractalhoz és dungeonhoz. de tényleg a guild-del a legjobb menni mindehova.

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#6685) Louro válasza aizen92 (#6683) üzenetére


Louro
őstag

Guild-ben úgy látom, hogy azért van erős támogatószándék. Legutóbbi is levittek a 30-as dungeonba. Kemény dió voltam, de túléltük. TS meg kellett. Csak otthon asszony és ő kevésbé nézi jó szemmel kockulásom, bár nem török meg. Kell néha a kikapcsolódás.

Egyelőre van egy nekróm, de valami nagyon hiányzik belőle. (Kondik pakolása is problémás ha van jobb condi necro.) Ele-t húzok épp és nagyon tetszetős. Bár kicsit halandóbb, de fun ez is. A fránya tankom is csak egy percig él és az elemek közötti váltás is....ha aktívról váltok, akkor a visszaváltáshoz több idő kell.

Mess with the best / Die like the rest

(#6686) aizen92 válasza Louro (#6685) üzenetére


aizen92
addikt

"bár nem török meg. Kell néha a kikapcsolódás." ezen kidőltem :C

ele-vel jobb lesz majd a dungi,azzal nagyon lehet aprítani főleg ha felküldik a falra a mobokat.
de necroval.... szinte soha nincs is a csapatban necro. nem erre lett kitalálva szvsz.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#6687) Louro válasza aizen92 (#6686) üzenetére


Louro
őstag

Hát, ha rajtakap asszony, hogy hamarabb hazaértem és kattogok az egérrel, akkor megy a piszmogás és az átkok mormolása.

Nekróval így nehéz gearelődni. Na meg én PvE párti vagyok. A WvW inkább tömeggel mozgás, nagy szerencse a túléléshez, hogy ne engem fogjon be több ember Tab-ja. Mást eddig nem nagyon találtam.
Ele-vel eddig staffal rohangáltam, de 30-on veszek daggert/daggert és lehet egy sceptert is, hogy megnézem úgy a sebzést. A staff se rossz különben.

Mess with the best / Die like the rest

(#6688) donki válasza Louro (#6680) üzenetére


donki
aktív tag

PVT armor maximum WvW-n a commander-nek kell.
Ha nem vagy commander, akkor WvW-n sincs rá szükség. Magas toughness-re viszont igen.
PvE-n a mobok alapvetően azt támadják, akinek a legmagasabb a toughness-e, tehát PvE-n nincs szükség magas toughness-re, hiszen nem célod, hogy az összes mob téged támadjon.
Ha a sebzés power alapú, akkor wvw-n érdemes cavelier, knight,valkyre + berserker/assassin cuccokból válogatni,
PvE-n pedig full berserker a cél.

(#6689) donki válasza Louro (#6685) üzenetére


donki
aktív tag

Egyébként a necro-nak az egyik legmagasabb (egyesek szerint meg A legmagasabb) a sebzése csapatban.
Megfelelő build-del.

(#6690) Louro válasza donki (#6689) üzenetére


Louro
őstag

Na akkor olvasgatnom kell. Na meg valahogy elérni, hogy keressenek, ha dungeon-ba mennek :)

A thougness pedig az előttem kérdezőnek kellett. Magas HP-t és erőt szeretne. Gondoltam, akkor már a thougness is legyen magas, hogy kevés sebzést kapjon.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#6691) CactuS válasza donki (#6688) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

"PVT armor maximum WvW-n a commander-nek kell. Ha nem vagy commander, akkor WvW-n sincs rá szükség."

Ennek biztos örül az adott Commander, akinek a zergjében vagy. A zerg vs zerg összecsapásnál elég hamar előjön, hogy melyik karaktereken nincsen PVT armor (értsd: ők borulnak el elsőnek, s ők azok, akiken a másik oldal downed játékosai vígan rallyznak. 2-3 ilyen után pedig egy jobb Commander meg fogja őket kérni, hogy húzzanak vissza PvEezni).

A GW2 aggro rendszere azért ennél egy kicsit összetettebb: [link]

Louro: Ma már van beépített LFG tool, így játékon belül tudsz keresni te is, vagy létrehozni új csapatot.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6692) Louro válasza CactuS (#6691) üzenetére


Louro
őstag

Tudom és szoktam is nézni, de mivel nincs tapasztalatom a dungeon-ök terén, így nem hoznék össze egy party-t, mert akkor tőlem várnák az infókat valószínűleg.

Mess with the best / Die like the rest

(#6693) batai15


batai15
félisten

Az utolsó pár hsz-ből nem sokat értek,csak annyit hogy pve játékra a berzi warrior kell.

(#6694) CactuS válasza Louro (#6692) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Itt nincs ennyire megkötve a "leader"/létrehozó szerepe. Ami elvárás az talán az, hogy legalább be tudjon menni az adott instance Exp részébe (gyk.: a story mode legyen meg). Az egyszerűbb instákban (pl: CoF P1-P3) elég, ha sodródsz a többiekkel.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6695) batai15


batai15
félisten

[link]
Próbálgattam ezt az editort, meg saját buildet.MI a vélemény?
Pve-re lenne ez most, vagy az a +2 ezer hp nem sok?

[ Szerkesztve ]

(#6696) donki válasza CactuS (#6691) üzenetére


donki
aktív tag

Én a warrior-ról (és necromancer-ről) beszélek, nem pedig általánosságban. A két class-ról, amelynek 20 ezer az alap hp-ja.
WvW-n pontosan annyi hp kell, amennyi az életben maradáshoz szükséges. Ha PVT-ben a csatákban soha nem menne 50% alá a hp-m, az azt jelentené, hogy rosszul választottam felszerelést, mert életben maradok ugyan, de minek? Semmit sem sebzek. Míg kicsit agresszívabb (knight) választással néha 20%-ra csökken a hp-m (azaz ugyanúgy életben maradok), viszont akit célba veszek az észre is veszi, hogy ütik.
Ennek a két class-nak bőségesen megvannak az eszközei arra, hogy életben maradjanak mostoha körülmények között.
Két havonta egyszer fordul elő, hogy a kapu előtt ölnek le, és plusz 10 ezer hp-val pont be tudtam volna lépni.

Más classokról nem nyilatkozom, mesmer-rel én magam is fontolóra vettem a full PVT felszerelést.

(#6697) ProEvoFan válasza Louro (#6680) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PvE:
Normális csapatban nem kell warriornak tanknak lennie.FELESLEGES!!!!Warrior adjon le dpst, a guardian majd megvédi.Ilyen tank szerű izéket nem nagyon támogat a pve játék.
Full berserker ruha (bele ruby orb, mert olcsó), ékszerekből a hátas, 1 gyűrű illetve 1 fülbevaló lehet power, toughnes, crtit dmg-es, a többi full berserker.Így Dolyak Signet-el olyan 2500-26000 közötti armord, berserker trait-ezéssel is.Sebzel mint az állat, viszonylag van armorod is, nem vagy papír.
Ha meg nem rutinos a csapat, akkor állítasz a traitezéseden egy kicsit.Teszel 10-et a Defense-re a Strength kárára azt csókolom...hulla egyszerű az a pve warrior ;)

Warriorom PvE-re.

(#6698) batai15 válasza ProEvoFan (#6697) üzenetére


batai15
félisten

Huhű végre látom valaki buildjét és végre rendesen le is írja. ezzel sokat segítettél! köszI!

(#6699) ProEvoFan válasza batai15 (#6698) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Még annyit, hogy az ascended hátasom berserker lesz, mert ez a mostani 2580 körüli armor kellemes.Meg ugye hétvégén meglesz 3 ascended armor is ,ami ad még plusz armort.Tehát nem akarok 2600 armor fölé menni, teljesen feleslegesnek érzem.
A Dolyak Signet-et általában kiveszem klános dungeon partykon, mert oda az is felesleges:)

(#6697) ProEvoFan hozzászólásomhoz: nem 2500-26000 armor, hanem csak 2500-2600 armor:)

[ Szerkesztve ]

(#6700) batai15


batai15
félisten

A condit mivel szeded le? Vagy pve alatt nincs szükség erre? Az axe & mace miért jobb mint egy bow vagy rifle?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.