Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) DeltaPower válasza vaakuum (#7699) üzenetére


DeltaPower
őstag

WvW lényege: 3 szerver játékosai harcolnak, létszám limit nincs. Bármennyien csatlakozhatnak és nincs valami durva kiegyensúlyozás, tehát leginkább a szerver részvételi létszáma számít. Erődök-tornyok-táborok-útvonalak elfoglalása és megtartása a cél. 4 térkép van, ebből 3 az egyes szerverek saját kezdőterülete, a negyedik semlegesként indul. A harcban különböző ostromgépeket lehet (és kell is) használni.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7702) vaakuum


vaakuum
addikt

Mekkora létszámmal szoktak ezek a szerverek közti események zajlani? Kb. mennyi játékos esik egymásnak egy 30 másodpercen belül "befutható" oldalakból álló területen? Remélem értitek, a játékos-sűrűséget próbálnám kideríteni a frontvonalban. Ha ez 400+ a legrosszabb esetekben és a leglehetetlenebb időpontokban is, akkor az nálam előny.
Másik, hogy milyen sűrűn vannak ilyen események? Fix időpontos, vagy random?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7703) -kdM- válasza vaakuum (#7699) üzenetére


-kdM-
senior tag

Annyit még hozzátennék, hogy WvW-t csak szervezett formában (akár kis akár nagy csapatban) érdemes csinálni, különben az élvezeti értéke jelentősen csökken.

Egyébként a másik kérdésre válaszolva csak kényelmi és esztétikai kiegészítőket lehet venni, de ezeket akár a játékbeli pénzzel is megoldhatod.

Nemrég kiadott gazdasági jelentésben pedig 2015-re ígértek egy fizetős kiegészítőt a befektetőiknek, de ezt érdemes pletyka szinten kezelni.

(#7704) Ellia válasza vaakuum (#7699) üzenetére


Ellia
addikt

A WvW egy open world pvp amit 3 szerver vív egymás ellen 4 (5) térképen, hetes turnusokban. A 4 térkép a három szerver Borderlandjéből (saját térkép) és egy középen lévő "közös" térképből áll. Az 5. WvW map nem kapcsolódik szorosan (az ott gyűjtött pontok nem számolódnak bele a szervered pontjaiba csak nyersanyag bonust ad a szerverednek) az előző négyhez, inkább egy nagy "gyerekmegőrző" amíg sor van (már ha van) a rendes szerverekre. PVE huszárok játszótere. Fejlődni, farmolni, karmát gyűjteni nagyon jó ott.

Bár Róka azt írta agyatlan ez csak rézben igaz, friss kezdő játékosnak biztos az lesz elsőre. Én 3 féle játékosra szeretem bontani a WvW közösséget:
- zergelő akik mennek a commander után várról-várra, egy hatalmas blob,
- roaming játékosok, egyedül vagy kis csapatban vadásznak az ellenfélre,
- és a szervezet csapatok, általában guildek, jól szervezettek, megfelelő buildel, team speak-el. Rájuk igaz, hogy okos taktikával a létszámfölényben lévőket is meg tudják verni.

Itt találsz egy kis elírást még a wvw-ről Bár ideje lenne frissíteni picit :)

Kiegészítőkről nincs hír mert anno azt mondták, hogy nem lesznek, helyette van ez a living story ami 2 hetente érkező tartalomfrissítést takar (zárójelben jegyzem meg, hogy vannak pletykák rendes kiegészítőkről).

(#7705) Döglött Róka válasza -kdM- (#7703) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor johet cantha. Olyan szep teruletek voltak rajta.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7706) DeltaPower válasza vaakuum (#7702) üzenetére


DeltaPower
őstag

A wvw folyamatosan zajlik. Mivel 4 térképen megy folyamatosan, ezért ugye több csapatra oszlanak a játékosok. Egy átlagos csapat kb. 20-tól 100 főig terjed. Minél nagyobb az adott objektum jelentősége, annál több ember gyűlik össze a védésre vagy támadásra, pl. egy útkereszteződést egyedül el lehet foglalni, de egy kastély ostromának 50 ember alatt nem igazán érdemes nekiindulni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7707) Egonyolc válasza vaakuum (#7699) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

A szerverek osztályokba vannak sorolva, onnan sorsolnak össze 3-at a meccsek (2?) hetesek.
Minden szerver az alapján kap pontokat, hogy mennyi "épületet" birtokol éppen.
Vannak alapanyag termelő helyek, control pontok, és "várak". Minél több alapanyag van a várban annál jobban lehet fejleszteni a védelmét.

Általában 2(3) féle képen megy a móka.
ZERG: 20+ fő mozog együtt, jobb esetben egy Commander alatt, jobb servereken team speakkel. Mennek körben a mapon, foglalják a pontokat ostromolják a várakat. Ha össze futnak egy másik Zergel akkor ha nem i5-os (vagy jobb) procid van, akkor nyomkodod a skilleket mint a hülye és reménykedsz, hogy esik valami és túléled. Ha erős a procid, akkor ugyan ez, de nagyobb eséllyel éled túl többet tudsz ölni.
ROAMING: Vagy egyedül, vagy kis csapatban mész körben a mapon, ha ügyes vagy jó felszereléssel, akkor egy supply campet egyedül el tudsz foglalni, egy profi 5 fős party-val már lehet kisebb (nagyobb) várakat foglalni. Ha össze futsz valakivel, akkor,
ha ti vagytok többen-> bedaráljátok, vagy elmenekül, ha thief. (vagy ha nem vagytok jók, akkor egy profi 1v2, 1v3 ban el tudja kenni a kezdők száját, mint amilyen én vagyok).
1v1 ha jobb vagy lenyomod, ha nem akkor Ő téged.
Egyedül, vagy kis csapat v Zerg, próbálsz elfutni elbújni. Rosszabb esetben, csak annyit látsz, hogy belassul a játék és 3 warrior pörög a hulládon ;]

Fejlődni karmát gyűjteni egy jó zergel lehet. Legélvezetesebb egy kis csapatban.

A részletek a idegenül.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7708) vaakuum


vaakuum
addikt

Köszönöm mindenkinek az információt. Akkor értelmezhetem úgy, hogy bármikor is lép be az ember a játékba, akkor gyakorlatilag azonnal tud találni olyan embereket, akikhez csatlakozhat eme WvW csatában?
Vagy vannak olyan időszakok, amikor egy szerveren nincs ilyen Wvw időszak? Olyankor kik ellen lehet pvp-zni? Arénaharc?

Olyan játékot keresek, ahol van egy alapkonfliktus a fajok között, ami egy időponttól független, konstans csatalehetőséget (és egyben csatakényszert) is jelent.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7709) Döglött Róka válasza vaakuum (#7708) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez olyan. Csak nem a fajok haboruznak, hanem a szerverek egymassal.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7710) DeltaPower válasza vaakuum (#7708) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ahogy Döglött Róka írta, itt mindig van valami, csak a hajnali órákban gyengébb az aktivitás, EU szerverekről lévén szó. Belépsz WvW-re, megnézed hogy a térképen hol van két karddal jelölve folyamatban levő csata, és megpróbálsz élve eljutni odáig :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7711) Egonyolc válasza vaakuum (#7708) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Az 5v5 sPvP az non stop.
WvW-n nagyon server függő. 4+1 map van. A tier 1-es szervereken általában van élet de a csúcs az esti órákban van, akkor elképzelhető, hogy "sor" van ilyenkor a +1 serverre lehet menni.
Ha délelőtt lépsz fel, akkor előfordulhat, hogy nem nagyon futsz össze senkivel, de ez tényleg a servertől függ, hogy pve, vagy inkább pvp beállítottságú...

Más, s2e1 milyen jutalmakat adott? Kedves Drága T-Homenak köszönhetően azt nem sikerült unlockolnom. 200 gem-et annyira most nem b*szn*k el erre.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7712) Ellia válasza Egonyolc (#7711) üzenetére


Ellia
addikt

Nyersanyag, champ bag, néhány kulcs a dry topon a homokviharban előkerülő ládákhoz... nem emlékszem semmi nagyobbra. Mindenesetre egy fokkal jutalmazóbb mint az s01 volt.

(#7713) Egonyolc válasza Ellia (#7712) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Köszi
Közben nagy nehezen megtaláltam
Ahogy nézem a ládák olyan extra dolgokat nem adnak

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7714) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Valaki játszik SSD-n ?
Én általában HDD-re telepítem a játékokat és ezzel is így történt, de időnként nem vagyok megelégedve a töltés idejével, champ traineknél talán fontos is lehet.
AKi SSD-n játszik mennyi idő amíg betölt egy map ami még nem volt betöltve ?

(#7715) Döglött Róka válasza JackFeryll (#7714) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert lenne fontos?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7716) Ellia válasza Döglött Róka (#7715) üzenetére


Ellia
addikt

Valószínűleg azért mert a gyengébb géppel rendelkezők nem biztos, hogy odaérnek a championhoz.

Amúgy megéri még championt farmolni? Nem jobb furni egy cof p1/2 ac full runt? Ez kb egy óra és kb ~10gold. Semmivel se unalmasabb mint championról championra futni frostgorge-on.

(#7717) JackFeryll válasza Ellia (#7716) üzenetére


JackFeryll
őstag

Amúgy odaérek, csak amikor a visual studio a photoshop és a lightroom (stb...) is gombnyomásra nyílik akkor picit fura várakozni :)
Csak kérdezni akartam megérné-e áttelepíteni a játékot.

(#7718) Ellia válasza JackFeryll (#7717) üzenetére


Ellia
addikt

Arra sajnos nem tudom a választ, de rákerestem google-el és sok helyen írják, hogy javulnak a térképek betöltési idei. De van ellen példa is, hogy alig észrevehető a változás. Gondolom ez betudható magának az ssd variánsok teljesítményének. De, ha van ssd a gépedben akkor tudtommal újra se kell telepítened a játékot csak másold át a jelenlegi helyéről.

Amúgy, ha a pontos töltési időre vagy kíváncsi akkor jobb klikk a parancsikonon és a cél mezőbe illeszd ezt be -mapLoadInfo, ez a tötlőképernyő bal alsó sarkában infókat fog kiírni :)

[ Szerkesztve ]

(#7719) fuwiradis


fuwiradis
tag

Aztarohadt, látom kijött az újabb living story, elég komolyan le vagyok maradva az ls s2-ben. :D Valószínűleg csak akkor hozom be, ha egyszer majd nem jön újabb zóna meg open world eventek, csak a story instance-ok. :DDD

(#7720) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Na a supportnak hala sikerult osszekapcsolni a regi GW1-es accountommal a mostanit. Megvan a heritage skin:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7721) degu


degu
senior tag

Létezik GW2 DVD-s teljes formában? Vagy csak online-letöltve/fizetve?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7722) Ellia válasza degu (#7721) üzenetére


Ellia
addikt

Igen létezik, én abban a formában vettem meg. Azt hogy lehet-e kapni valahol jelen pillanatban nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#7723) Damage401 válasza Ellia (#7722) üzenetére


Damage401
senior tag

Szervusz,

CD Galaxisban még kapni a Heroic Edition, de mellé még leszed vagy 8-10 GB patchek. :D

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#7724) duvi válasza Damage401 (#7723) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha erre gondolsz, akkor ez nem dobozos változat. Csak digitális verzió seriallal és neted töltöd le a klienst. (Adathordozó: Letöltési kód (NEM dobozos változat) Már nem nagyon lehet szerezni dobozos kiadást, lemezzel együtt :(

(#7725) nanorambo


nanorambo
őstag

Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy jelenleg hol a legolcsóbb a játék? :R
CDgalaxisnál van olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#7726) Geri8 válasza nanorambo (#7725) üzenetére


Geri8
tag

Tekintettel a hétvégére, ha nekem akarsz vele sokat tökölni és tudsz neten vásárolni, akkor g2a.com
Most 25euró+1,2 euró paypal díj ~ 8400 Ft.
CD key-t kapsz, szinte azonnal, működik is.

(#7727) degu válasza Ellia (#7722) üzenetére


degu
senior tag

Hát ez sz*r ügy! :W
Sehol sem lehet már kapni lemezes verziót!
Az online-verziót annyiszor töltöm le,ahányszor akarom? És a kódot annyiszor használhatom ahányszor megfekszik a gépem,és kezdhetem előlről a telepítést /az oprendszerrel kezdve?!/
És mi van,ha letöltés közben van egy/nálunk nem ritka/-fél mp-es áramkimaradás,ami elég a gépnek a roló lehúzásához? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7728) sultansmith válasza degu (#7727) üzenetére


sultansmith
senior tag

Igen, ahányszor csak akarod. Igazából a lemezes verzió széria számát is csak beírnád az accountodba, és onnantól kezdve a lemez gyakorlatilag szükségtelen.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#7729) degu válasza sultansmith (#7728) üzenetére


degu
senior tag

Köszi! Rámozdulok! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7730) Ellia válasza degu (#7727) üzenetére


Ellia
addikt

A játék acc-hoz kötött, a kliens szabadon szedhető. Ha elmegy a net vagy valami hasonló történik egyáltalán nincs probléma onnan folytatja a letöltést ahol abbamaradt, nem kezdi előröl.

Amúgy a dobozos verzióban van egy lemez, a kód, és még egy darab papír. Igazából totál érdektelen ami benne van, nem úgy mint a GW1-es szépen megpakolt dobozok voltak...

#Damage401: online játéknál előfordul :D

[ Szerkesztve ]

(#7731) nanorambo válasza Geri8 (#7726) üzenetére


nanorambo
őstag

Köszi!

(#7732) batai15


batai15
félisten

Warriorom mellé Szerintetek milyen kaszt az ami még pve,pvp és wvwre is alkalmas? Necro tetszik a lich form és kasza miatt,gua mesmer se rosz.
Waritol teljesen eltérő stílust akarok ,igy a gua majd egyszer fel lesz huzva.

(#7733) ProEvoFan válasza batai15 (#7732) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Minden kaszt alkalmas mindenre.Talán a Thief wvw zergben nem a legjobb.
Ha más stílust akarsz, akkor próbáld ki az Elementalistot/Mérnököt/Nekrot/Mesmert.Ezek totálisan más játékélményt nyújtanak ;)

(#7734) batai15 válasza ProEvoFan (#7733) üzenetére


batai15
félisten

Akkor nekro v mesi. Mesi nehezebb aszem sztem akkor a necro lesz a befutó.

(#7735) aizen92 válasza batai15 (#7734) üzenetére


aizen92
addikt

Én a mesmert ajánlanám inkább...
Nekem jobban bejött és könnyebben is tudtam vele fejlődni, necro szenvedős volt nekem, pedig gw1-ben csak necrom volt.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7736) batai15 válasza aizen92 (#7735) üzenetére


batai15
félisten

Van egy aizen nevű mesim is ami most még raktáros . De 3.nak fel lesz huzva. Necrom neve kurosaki masaki a warim meg ishin. :p

(#7737) aizen92 válasza batai15 (#7736) üzenetére


aizen92
addikt

Az én mesmeremnek Muramasa a neve. Gondolhatod milyen rucija van és fegyvere :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7738) Ellia válasza batai15 (#7732) üzenetére


Ellia
addikt

Mesmer - bár Én nem szeretem - az egyik leghasznosabb és sokoldalúbb kaszt WvW-én, dunegonben is használható. Guardian a WvW zergek porszívója (staff 1 :D), dungeonben remek support (shout condition remover), pvp-ben bunker és ügyes kezekben nem szabad lebecsülni a dps guardiant se! Necro meg necro, ebben a jelenlegi metában sajnos nem sok labdába rúghat bele, hasonlóan a rangerekhez (az a fránya pet...) de sima pve-be teljesen használható bármelyik kaszt. Elementalist dungeon-be szinte kötelező (FGS FTW! :)) WvW-én roamingra is elég jó, vagy staff-al zergbe. Thiefet leginkább wvw roamingra ajánlanám. Engeniert nem ismerem (csak utálom pvp-ben a bunkereket :D).

(#7739) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Durván felmentek a precursor árak...nem irigylem azokat akik most karnak összerakni legendaryt.
Dusk 1440gold, Spark 1500gold, Legend 1440gold, Zap 1440gold...OMG!

(#7740) Ellia válasza ProEvoFan (#7739) üzenetére


Ellia
addikt

(#7741) Döglött Róka válasza Ellia (#7738) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Necrot tervezem kovetkezo kasztnak a ranger melle:) Mivel GW1-ben necro support volt a fo gvg karakterem.

Valamiert most rangerrel kezdtem, de nem jutok dulore hogy a spirit+longbow dps, vagy a trapper-shortbow kondi beallitas a jobb. Melee-t nem is eroltetem vele, csak ha segiteni akarok masoknak.

Rettentoen hianyolom a curse-necrot valahogy nem nagyon lattam ilyet. Pedig egy jo spiteful spirit/reckless haste-el miket lehetett az elso reszben apritani:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7742) Ellia válasza Döglött Róka (#7741) üzenetére


Ellia
addikt

Ranger és az Engi fog kapni a közeljövőben egy kis balance-t (ez a lista még változhat), a rangernek elég szépen kedvez :) Gondolom a többi kaszt is megfogja kapni ugyanakkor a maga változtatásait -köztük a necró is.

meg jövőhéten jön az LS2 4. fejezete, majd a 2. szülinap, amiről marha nagy kuss van eddig, szerintem valamire nagyon készülnek (remélem bejelentenek egy kieget végre...).

(#7743) batai15


batai15
félisten

aizen érdekelelne egy screen a karidról

(#7744) aizen92 válasza batai15 (#7743) üzenetére


aizen92
addikt

privátban küldöm a képeket! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7745) batai15 válasza aizen92 (#7744) üzenetére


batai15
félisten

várom

(#7746) Döglött Róka válasza Ellia (#7742) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fuh vegre lesz ertelme a read the windnek:) Mi snipert lehet csinalni longbow-al innentol.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7747) DeltaPower válasza Ellia (#7742) üzenetére


DeltaPower
őstag

Elég szép tápot kap a ranger :K

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7748) Ellia válasza DeltaPower (#7747) üzenetére


Ellia
addikt

Rá is fér :)

(#7749) JackFeryll válasza batai15 (#7732) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szerintem ele. Mindenhol használható +might stacking+ elemental fegyók és jó lehet egy caster a wari mellé.
Van necrom, de PVE-ben nem érzem túl hasznosnak magam vele.

(#7750) Ellia


Ellia
addikt

Thief és Warrior változások.

Meglátjuk... solo thiefek még keményebbek lesznek wvw-én, warrior gs picit nerf de az axe/axe/mace újra erős lehet. Majd meglátjuk. Őszintén a necrot várom leginkább még úgy is, hogy csak 30-as az enyém, nem nagyon játszok vele mert másik 5 karakter mellett nem tudom mit kezdjek vele jelen meta-ban...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.