Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) kisbancsa válasza aizen92 (#7900) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Próbálom most a procit belőni mert szerintem azt is túl húztam. Jön még 1-2 teszt ha végére jutottam írok hogy lett e változás

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7902) kisbancsa válasza kisbancsa (#7901) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Úgy néz ki a tuning volt a gond, kevés feszt kapott és emiatt volt a dropp. Picit csökkentettem a mhzt és így úgy néz ki mostmár jó.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7903) aizen92 válasza kisbancsa (#7902) üzenetére


aizen92
addikt

Na szuper akkor! Úgy látszik nem szereti a túlhúzott procit. mennyivel lett több az fps ugyanolyan beállítások mellett.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7904) kisbancsa válasza aizen92 (#7903) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Wvwn maxon (leszámitva a karakter limitet az lowon maradt) 50-60fps megvan, zergben 30-40 fps. Dry toppot meg már sztem a vgam nem bírja :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7905) ProEvoFan válasza kisbancsa (#7904) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az a vga bőven jó a GW2höz!Ramod is megvan hozzá.Dry Topon sok az ember, ott ugyan az a helyzet mint WvWn, zabálja a CPUt.

[ Szerkesztve ]

(#7906) kisbancsa válasza ProEvoFan (#7905) üzenetére


kisbancsa
senior tag

az a baj hogy teljesen m1 mire állítom a beállítást dry toppon, levettem mindent 0ra ugyan ugy nincs fpsem mintha maxon lenne :\. Most vagy ennyrie nincs optimalizálva a game 8 szálra, vagy tényleg nálam van valami probléma..

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7907) Ellia válasza kisbancsa (#7906) üzenetére


Ellia
addikt

Sajnos nagyon kevés játék van normálisan optimalizálva 8 szálra, de még 4-re is :( . GW2 meg biztos nincs köztük.

(#7908) and1ao válasza Ellia (#7907) üzenetére


and1ao
őstag

"Guild Wars 2 uses a heavily modified Guild Wars game engine which includes support for true 3D environments, more detailed environments and models, better lighting and shadows, new animation and effects systems, plus new audio and cinematics engines and a more flexible combat and skill-casting system.[6] It uses Havok to provide destructible environment and ragdoll animation of creatures[7] and Umbra's occlusion culling technology.[8]"

Ez majd 10 éves engine oke hogy heavily modified, de akkor még dupla mag is nagy szó volt :D főleg hogy 2005-ben jelentek meg az athlon64 x2-k :D szóval semmi kép nem 2 szálra fejlesztették az enginet akkor.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#7909) Ellia válasza and1ao (#7908) üzenetére


Ellia
addikt

Tudom, elég sokáig toltam a gw1-et egy 2600mhz-es p4-es intelen :)

(#7910) fuwiradis


fuwiradis
tag

Meg aztán Dry top-on lehet jobbak a textúrák is, mert azért mégsem 2012-ben (ill. az előtti fejlesztési időszakban) készítették el ezt a területet.

Aztán ott van az az Effect LOD opció: ennek beikszelése ha nem tévedek a különböző részecske-effektusok minőségét korlátozza ( limit detail of particle effects vagy mi, ha jól emlékszem): pl. füst, robbanás, tűz, vagy a levegőben szállingózó akármik, amiket lehet látni egyes területeken, vagy homok. (esetleg talán még a spell effektek is ide tartoznak?)

Dry Top-on aztán van homok dögivel, ha beüt a homokvihar. Ami hangulatos ugyan, de nem látni tőle az egyébként nagyon szép területet (mondjuk az oázist).

Én mondjuk csak nem kapcsoltam be ezt az effect LOD-ot, így valószínű emiatt bukok is valamennyi fps-t.

(#7911) kisbancsa válasza fuwiradis (#7910) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Na majd meglesem ezt a beállítást hogy úgy mit csinál.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7912) JackFeryll


JackFeryll
őstag

A patch óta változott az FPS drop nagy tömegben ?
WvW nem a kedvenc, world bossoknál semmi változás.

(#7913) Ellia válasza JackFeryll (#7912) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem határozottan jobb lett, kevesebb az fps drop, simábban fut, skill lagal se találkoztam pedig mostanában elég sokat wvw-ek. De ellenben olvastam, hogy másnál kb. semmit se változott. Gondolom konfiguráció függő.

(#7914) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Én most fogok valamit felgyújtani az Anetnél... Itt 20 fpsem volt...

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7915) aizen92 válasza kisbancsa (#7914) üzenetére


aizen92
addikt

Hardwares gond lesz, tegyél mindent alap állapotra, ne húzd se a proct/vga. És úgy próbáld meg.
Driver frissítést is csinálj, stb.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7916) kisbancsa válasza aizen92 (#7915) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Procit nem tolom vissza defaultra mert az öngyilkosság :D. Nincs szét tápolva mert 4.2 őn megy.. Drivert még meglesem, de elég vicc hogy 25-35%ban terheli a procit a game :\

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7917) Ellia válasza kisbancsa (#7916) üzenetére


Ellia
addikt

Azt nézd meg, hogy nem e kerülnek e a processzormagok "parking" módba. Értsd: fogyasztás csökkenés miatt nem e veszi le a teljesítményüket. Lehet valami ilyesmi akadt be mert azzal a géppel ami neked van jócskán jobbnak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#7918) aizen92 válasza kisbancsa (#7916) üzenetére


aizen92
addikt

kitalálom, nem intel? Mert akkor lehet az a gáz.

ja ott van az adataidnál...

msi AB + hwinfo? ezzel meg tudod nézni játék közben, talán logout leírás is van, hogyan tudod beállítani

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7919) kisbancsa válasza Ellia (#7917) üzenetére


kisbancsa
senior tag

ésőőő azt hol tudom megnézni?

aizen92: Fx 8320...

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7920) Ellia válasza kisbancsa (#7919) üzenetére


Ellia
addikt

Ajánlom ezt de mindképpen olvasd el mit ír. Én ezt hasonlóan gw2 teljesítmény növelés/optimalizálás keretében találtam.

Ne ijesszen meg az első comment, tiszta a program, nem vírusos.

[ Szerkesztve ]

(#7921) ViharVadász válasza Ellia (#7920) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ezt én korábban kipróbáltam, és ajánlom azoknak akik még nem használták, valamelyest érezhetően javult a teljesítménye a játéknak, meg úgy általánosságban az egész gépnek.:D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7922) aizen92 válasza ViharVadász (#7921) üzenetére


aizen92
addikt

ha jól rémlik, win 8-on ez hasztalan, mert oda már be van építve tudtommal ez a procikezelés.
BF4nél volt hasonló gond, és akkor olvastam több helyen is.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7923) fuwiradis


fuwiradis
tag

Ha technikailag nem képes a játék kihasználni a - mondjuk - 4 magot, akkor ennek mi értelme?

(#7924) Ellia válasza fuwiradis (#7923) üzenetére


Ellia
addikt

Hatásosan nem tudja kihasználni de egy kis többletet még nyerhet belőle.

(#7925) ViharVadász válasza aizen92 (#7922) üzenetére


ViharVadász
őstag

Én Win 8.1-en próbáltam ki, ott olyan min 5-10 fps-t szerencsére még nyertem vele. Jó persze ez függ attól is, hogy épp hol játszom (WvW, vagy simán a várost járkálom:D).

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7926) fuwiradis válasza Ellia (#7924) üzenetére


fuwiradis
tag

Ja, oké, akkor a dolog "csak" úgy értendő, hogy nem skálázik a magok számával lineárisan a játékbeli teljesítmény. :)

És ti ezt akkor állandóan használjátok? Mert pl. windows alatt nem feltétlen van (szerintem) erre szükség. A legjobb az lenne, ha nem igényelne restartot, és akkor kizárólag GW2-höz lehetne bekapcsolni meg kikapcsolni ezt az eljárást.

(#7927) Ellia válasza fuwiradis (#7926) üzenetére


Ellia
addikt

Igen úgy. Én nem használom, nálam nem hozott semmi többletet, inkább a procim van megpörgetve rendesen.

(#7928) kisbancsa válasza Ellia (#7927) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Hát szarnak 1 pofon.. Olyan progit tudnátok mondani ami játék közben bal felső sarokban kiirja az fpst proci hőfokot és kihasználtságot? Nem lehet hogy a vgam a gyenge és emiatt nem megy a proci sem?

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7929) qad válasza kisbancsa (#7928) üzenetére


qad
senior tag

Msi afterburner+riva tuner megy nálam. Én még extráztam kicsit a HW info64 nevű progival.
Amiket beállítasz osd pontoknál azt mutatja, ha kell az összeset. Amit hwinfo64 osd menüje alatt bepipálsz azt is kimutatja, nekem pl a magok %-os kihasználtsága, és az fps van kitéve.

A kérdés az hogy amd-nél is működik-e, de szerintem mennie kell.

(#7930) Döglött Róka válasza kisbancsa (#7928) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem 6870-em van, es nincsenek ilyen gondjaim.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7931) kisbancsa válasza Döglött Róka (#7930) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Fx 8320 procid van alatta? Qad köszi majd meló után meglesem.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7932) and1ao válasza kisbancsa (#7931) üzenetére


and1ao
őstag

Hát nekem 6300-van és semmi gondom vele 30-100 FPS-ig mindent látok kb 30 WvW + bossok. minden máshol meg elég változó.

mondjuk most nincs VGA-m szóval szemléltetni nem tudom.Nem is játszom most 4850 elég kevés full hd-hoz szóval nem eröltetem.

Guild Wars2!

(#7933) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Azon agyaltam hogy amióta megvan a vinyo (kb másfél éves) nem volt újra rakva a játék. Viszont azóta már Windows csere is volt alaplap is és proci is. Lehet újra le kellene tölteni az egészet?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7934) aizen92 válasza kisbancsa (#7933) üzenetére


aizen92
addikt

Egy próbát mindenféleképpen megér! Mondjuk én ezzel kezdtem volna :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7935) qad válasza kisbancsa (#7933) üzenetére


qad
senior tag

Hmmm, akkor inkább próbálj meg előtte 1 vga driver full törlést és újratelepítést. Ezzel a progival töröld és pipáld meg még azt az 1 opciót hogy teljes mappa/fájl törlés. Ne tévesszen meg az nvidia logó, mert mindkettőre ajánlott. Amd/Nvidia

(#7936) kisbancsa válasza aizen92 (#7934) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Ha arra az ssdre rakom ahol a rendszer van lehet gond belőle?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7937) aizen92 válasza kisbancsa (#7936) üzenetére


aizen92
addikt

Sokan játszanak SSD-n. Sőt gyorsít is majd a pályabetöltésen, és FPS-t is lehet nyerni vele, valamennyit. Ha van bőven szabad hely 8-10 giga utána én oda raknám inkább! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7938) qad válasza kisbancsa (#7936) üzenetére


qad
senior tag

Régebb előfordult nálam olyan hiba hogy instában betöltésnél néha kidobott ha ssd-re volt téve a játék. A gond az hogy 2 patchnél fordult elő. Ilyen esetben vinyóról indítottam és nem volt gond. Kb fél éve nem játszottam azóta nem tudom mi van.

(#7939) kisbancsa válasza qad (#7938) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Ssdvel eddig nem volt gondom. Na majd újra leszedem az egészet és megnezem ha nem lesz jó akkor lobog a tabortűz szindróma lesz :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7940) qad válasza kisbancsa (#7939) üzenetére


qad
senior tag

Vga driver teljes uninstal a DDu progival és újratelepítés nálam csodákat művelt minimum fps terén a cod ghostsban. Kb 2 hónapja jártam én is így.

(#7941) kisbancsa válasza qad (#7940) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Rendben. Ahogy haza érek meg is csinálom. Reggel írok hogy mire jutottam. Köszönöm a tippeket

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7942) Ellia


Ellia
addikt

Közérdekű, ha érdekel másodperc pontosan a map töltés sebessége: jobb klikk az ikonra, cél mezőbe meg illeszt be ezt: -mapLoadInfo

Valahogy így kell kinéznie: "*:\*********\Guild Wars 2\Gw2.exe" -mapLoadInfo

(#7943) kisbancsa válasza qad (#7940) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Leszedtem mindent és nekem valamiért csak a gpu fan-t mutatja a progi, holott minden ki van pipálva :\

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7944) kisbancsa válasza kisbancsa (#7943) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Megoldottam :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7945) qad válasza kisbancsa (#7943) üzenetére


qad
senior tag

Vannak pipák szürkén és kék színűek. A kék a nyerő. A riva tuner progiban meg tudsz fps- t is megadni.

(#7946) Döglött Róka válasza qad (#7945) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem hangulatot akarok kelteni de anno pont az ilyen szarakodasok miatt hagytam ott a pc-t mint platformot. Nagy kar, hogy konzolos Guild Wars nincs (ugyanis a harc nagyon jo kontrollerrel). Habar ha lenne, akkor buknam az asszonyt:D:D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7947) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

nah szóval a történet a következő. Letöröltem minden drivert 0ra( láss csodát nvidia physix is volt fent :F :F ), újra raktam a gamet (mégsem ssdre került mert akkor csak 5gb szabad terület maradt volna és azért az már kevés) Felraktam az ATI driver bétát 14.7et, és gyakorlatilag jobban megy a game maxon. Ami viszont számomra aggasztó, a GPU 99%ban terhelődik, míg a proci 8 szálon max 45% ban. Szerintem itt jön elő az hogy kevés lesz a vgam a proci mellé. FPSem jelentősen ugrott, mostmár nincs indokolatlan dropp. Szóval következő project új vga. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki segített a probléma megoldásban :R :R
UI: Még annyit letesztelek hogy vissza rakom a 14.4es drivert, és felhúzom a vgat, hogy úgy mit alkot.

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#7948) qad válasza kisbancsa (#7947) üzenetére


qad
senior tag

Örülök hogy a driver csere csodákra volt képes.
Ha jót akartok magatoknak akkor használjátok a DDU vga driver eltávolítot mindig, amikor új meghajtó progit telepítetek. Főleg az atisokra vonatkozik.

(#7949) fuwiradis válasza qad (#7948) üzenetére


fuwiradis
tag

Az amd driverek tényleg sokszor borzasztóak. Kezdjük azzal, hogy egy épkézláb driver-keresőt képtelen implementálni az oldalukon: ha keres az ember XP-s drivert, akkor kidobja az abszolút legfrissebbet is, jözben meg ha megnézi a driver részletes frissítési listáját, akkor a "supported OS" alatt nincs is XP. Ez még akkor is vicces, ha azzal jövünk, hogy az XP eltűnőben van, mert bizony már baromi rég tapasztalható dolog ez a keresőjükben.

(#7950) aizen92 válasza kisbancsa (#7947) üzenetére


aizen92
addikt

Örülök, hogy sikerült végre valamit elérni! :R További jó game-et! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.