Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Ellia válasza nuri (#9000) üzenetére


Ellia
addikt

Ez így van, aki egy félig meddig régi vonalas (küldetések), de aktív harcrendszerrel is iszonyat magas kihívás faktorral rendelkező, sok esetben vicces, néha már karikatúrába áthajló mmo-t keress annak remek választás lehet. :)

(#9002) Beantech válasza whited (#8997) üzenetére


Beantech
tag

+ Mivel combatban is válthatsz fegyvert aminél más spellek lesznek, én inkább azt az 5 gombot 10-nek szoktam számolni.

(#9003) TeebyKay válasza Ellia (#8999) üzenetére


TeebyKay
őstag

8=5+1+3+1, valamit elszámoltál :D

(#9004) Fl3x válasza whited (#8988) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Szia én is most kezdtem nemrég, nekem EZ segített az elején sokat, nem biztos h top naprakész, de az alapokat jól leírja.

[ Szerkesztve ]

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#9005) Ellia válasza TeebyKay (#9003) üzenetére


Ellia
addikt

És tényleg :D mentségemre legyen szólva nemrég GW1-el foglalkoztam picit és ott csak 8 skill volt :P

(#9006) nuri


nuri
aktív tag

GW2 101 röviden, igaz angolul, de gyorsan át lehet futni:
http://gw2intro101.tumblr.com/tagged/GW2/chrono

(#9007) ProEvoFan válasza whited (#8997) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem annyi.Kérdezz meg egy Elementalist zongoraművészt:D

(#9008) DeltaPower válasza ProEvoFan (#9007) üzenetére


DeltaPower
őstag

Megerősíthetem :DDD

Elementalist kb így néz ki:
1 gomb: autoattack + 4 gomb: fegyver skillek
4 gomb: melyik elemet uralod
5 gomb: kiegészítő skillek
1 gomb: dodge

Ez így kapásból 15, plusz a mozgáshoz való gombok.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9010) Fl3x válasza ProEvoFan (#9009) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Ez jo dolog, en is szivesen mennek gildbe. Kicsit elvezetesebb ugy tolni h kozbe ts en lehet dumalni, meg tanacsot kerni stb. Jatekon belul hogy a legegyszerubb talalni gildet? Fovarosba hirdetem magam?!

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#9011) Ellia válasza Fl3x (#9010) üzenetére


Ellia
addikt

Kinezel egy guildet es megkeresed privatban az egyik magasabb rangú személyt aki be tud hívni. Amúgymeg inkabb guildek hirdetnek mapchaten, főleg g alacsonyabb szintű térképeken, illetve forgalmasabb helyeken(LA).

(#9012) nuri válasza Fl3x (#9010) üzenetére


nuri
aktív tag

+free account nem tud mapchat-et használni.
Ha magyar guildre vágysz akkor inkább a fórumot próbáld.

(#9013) Fl3x válasza nuri (#9012) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Nekem teljes az accom, kieggel egyutt vettem.

Guildet hogy tudok nezni? Probaltam raguglizbi magyar gildekre, de sok hasznos infot nem talaltam, csak 2-3 dbot akiknen van weboldal, de azoknal is tobb eves postok.

[ Szerkesztve ]

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#9014) nuri válasza Fl3x (#9013) üzenetére


nuri
aktív tag

Try: http://gw2.guildex.org/
Egyébként igaz, mikor kerestem guildet nem találtam naprakész magyart (+ olyat se ahol a feltüntetett személyek még éltek).
Úgyhogy tényleg legegyszerűbb valamelyik forgalmas városban lebzselni, ha nem fontos a nyelv.

(Vagy írj nekem egy privátot itt és megnézzük van-e hely.)

(#9015) mr.saint


mr.saint
tag

A free acauntos rám tud írni játékon belül vagy levél esetleg?

(#9016) nuri válasza mr.saint (#9015) üzenetére


nuri
aktív tag

Levelet csak akkor ha kölcsönösen barátok vagytok. Whisper-t tud, csak 30 másodpercenként, ha ugyanazon a map-on vagytok. (ha nem vagytok barátok).
Lsd: https://help.guildwars2.com/entries/95982157-Account-types-Free-Core-HoT

(#9017) Ellia válasza Fl3x (#9013) üzenetére


Ellia
addikt

Próbálkozz a varience-n. Ha gyűjtő guild is opció (minden elonyevel es hatranyaval) akkor talan ők a legnagyobb magyar sok aktív játékossal rendelkező céh. Több guildrol nem igazan tudok nyilatkozni, mostanaban nem igazan toltottem sok idot tyriaban. Majd a HoT-al ujra aktiv leszek.

[ Szerkesztve ]

(#9018) nevem.senki


nevem.senki
tag

Sziasztok!
Még elég új vagyok itt elnézést, ha butaságot kérdezek.
Megjelent néhány felszerelésem előtt egy-egy pajzs és nem is engedi átvenni őket, habár a szintemnek és kasztomnak megfelelő?!
Mi lehet a gond?
Köszönöm a válaszokat!

"STAY COOL, BE TUF"

(#9019) TeebyKay válasza nevem.senki (#9018) üzenetére


TeebyKay
őstag

Javíttatni kell őket, nagy piros pajzs jel jelzi a térképen a repair npc-ket, náluk tudod ingyen megjavíttatni.

(#9020) nevem.senki válasza TeebyKay (#9019) üzenetére


nevem.senki
tag

Köszönöm, sikerült!

"STAY COOL, BE TUF"

(#9021) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Valaki desert border bétázik rajtam kívül?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9022) Ellia válasza DeltaPower (#9021) üzenetére


Ellia
addikt

Mióta megy a wvw béta? :D meg szeretném nézni már, a múltkoriról lemaradtam...

(#9023) DeltaPower válasza Ellia (#9022) üzenetére


DeltaPower
őstag

Tegnap este 8 óta.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9024) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Titeket beenged a játék?
Nem tudom mi lehet, net ok...egyedül a GW2 szarakodik velem.

(#9025) Chabe89 válasza ProEvoFan (#9024) üzenetére


Chabe89
addikt

Connection Error.

(#9026) ProEvoFan válasza Chabe89 (#9025) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most már ok.

(#9027) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Na az Arenanet a kulcsfarmolást is kivégezte a tegnapi patchben, ami nem is lenne akkora baj, de a keyfarmerek most rászabadultak a craft piacra...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9028) Bandi8bácsi válasza DeltaPower (#9027) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

Ez már várható volt

(#9029) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
F2P acc-nal ,hogy működik az AH? Egyik ismerősöm elkezdte és azt mondta ,hogy nem engedi használni az aukciós házat..

Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#9030) DeltaPower válasza mqm (#9029) üzenetére


DeltaPower
őstag

Egy reddit post infói szerint F2P account csak craft anyagokat tud adni-venni. Azok közül is csak az alap "nyers" formát, feldolgozottat nem.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9031) mqm válasza DeltaPower (#9030) üzenetére


mqm
senior tag

Köszönöm! Akkor majd én vásárolok neki.. :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#9032) ProEvoFan válasza DeltaPower (#9027) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"a keyfarmerek most rászabadultak a craft piacra"
Ezt hogy érted?Mit is csinálnak pontosan?

(#9033) DeltaPower válasza ProEvoFan (#9032) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nyomják lefelé az árakat. Némelyik armor eladási ára 50%-ot esett 2 nap alatt. A fegyver skinek ára meg el fog szállni az egekbe.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9034) nuri válasza DeltaPower (#9033) üzenetére


nuri
aktív tag

Eddig se voltak valami olcsók :D

(#9035) ProEvoFan válasza DeltaPower (#9033) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Arra vagyok kíváncsi, hogy lesznek-e új materialok, vagy a mostaniak kellenek az új legendaryhoz...stb, akármihez.
Mindenesetre én betankoltam :)

(#9036) Ellia válasza ProEvoFan (#9035) üzenetére


Ellia
addikt

Ha emlékeim nem csalnak lesz pár új material de nem kell nagyon sokra számítani. Aztán kitudja, hogy fog átalakulni a craft.

(#9037) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Haverral pár napja értük el a max szintet. Esetleg valaki tud olyan magyar guildet deson, ahol befogadnak két noobot? :D

(#9038) ProEvoFan válasza BoneDragon (#9037) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerver csak akkor számít ha WvWzni is akarsz, PvE szempontjából mindegy.

(#9039) Ellia


Ellia
addikt

Lehet kene egy patent összefoglalót szerkeszteni az elso hozzaszolasba mert vannak folyamatosan visszatero kerdesek (pl. a fentebb említett guild kérdés). Meg persze mehetne pár hasznos link is...stb.

(#9040) TeebyKay válasza Ellia (#9039) üzenetére


TeebyKay
őstag

Hát nem tudom ki itt a házigazda, de alapvetően te vagy a legaktívabb ebben a fórumban, szóval én rád szavazok ha van rá időd.

(#9041) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Guild kereső még mindig nincs a játékban, ugye? Kicsit visszanéztünk a játékba (bár a kieg még kérdéses, mert továbbra sem értek egyet az árpolitikájukkal, de legalább a feature lista alakul, hogy elvileg mi lesz benne), de úgy tűnik, hogy a régi guildünk kb eltűnt, így más alternatívát kell keresnünk a Piken-en. WvW/Fractal/Guild eventek. Igazából nagy igényeink nincsenek, csak annyi, hogy lehetőleg 20+ feletti legyen a guild többsége. (Kinőttünk már abból a korból, amikor azt akarjuk hallgatni, hogy a guild vezetősége egymás f*szát szopkodják TS-en whisperben) Van még aktív magyar guild? Variance?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9042) Ellia válasza CactuS (#9041) üzenetére


Ellia
addikt

Variance aktív de valószínűleg lesz egy nagyobb váltás a guild életében HoT megjelenés táján. Hogy mi fog változni az még nincs kőbe vésve - valószínűleg a gyűjtőguild kategóriából való elmozdulás a cél.

(#9043) CactuS válasza Ellia (#9042) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez tudom pontosan mit jelent majd, de nekünk ez is megfelelne. Mondjuk a fix kötelező raidek pl.: lehet kiesne, mert lassacskán apuka leszek, és akkor nem hiszem, hogy el tudom dobni a gyereket, hogy 20:00-kor le tudjak ülni raidelni.

Variance fórumon az egyik utolsó hsz. a jelentkezéssel kapcsolatban ez: Felkereshető tagok in-game: Reito Tsumetai, Werdafckawi, Terawattkun, Nathriel, Cemetery Bodaster, Fubenalvo, Massiv, Ambrosia, Cover Brimstone. Ez még aktuális lehet?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9044) Ellia


Ellia
addikt

Na ezzel a ranger - druid specializációval elég rendesen felforgatnak mindent és igazán érdekessé (és hasznossá tesznek egy viszonylag unalmas kasztot (ezt írom úgy, hogy ranger a fő karakterem).

Na de, hogy láttuk mind a 9 kaszt variációját leírhatom, hogy nálam a három kaszt ami a dobogóra került az a ranger a druidal, a necro a reaperel és a mesmer a chronomancerel. Ami iszonyat érdektelenségbe fullad nálam az a guardian dragon hunter, warrior berserkere és az elementalist tempestje. A maradék három még a "lehet" érdekes kategória de véleményt nem írnék róla, mert kettőt még nem próbáltam (scrapper és herald - najó a druidot se:P) a daredevilnél meg remélem javítják a játékosok véleménye szerint a dodge-ot.

Persze aztán az egész borulhat megjelenés után :)

u.i.: lesznek új petek (kis wywern :P)

[ Szerkesztve ]

(#9045) ProEvoFan válasza Ellia (#9044) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ranger Monk egyben?:D

(#9046) CactuS válasza ProEvoFan (#9045) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valami hasonló. Ha ez így marad akkor tuti, hogy a druid egy fix karakter lesz minden partyban.

Én már el is kezdtem felhúzni egy human rangert, annak ellenére, hogy eredetileg revenant rerollal képzeltem el a kiegészítőt. ( egy asura már van, de az fixen szedi a cuccot a home instance-ben)

Más:
Mondjuk jó lenne ha mutatnának többet a raidvől/wvw-ből mert látatlanban nem akarom megvenni a kieget. Ha ez a két dolog nem sikerül jól akkor megint ott vagyunk, hogy ugyanazt kell majd csinálunk és ugyanott, mint az elmúlt 3 évben, csak más skillekkel. Akkor meg nem éri meg az árát, főleg az elején kialakult szarrágás miatt sem. Mondjuk azt láttam azt is megváltoztatták, hogy meddig kell előrendelni az "ajándék" slotért. A pénteki streamben levágott zenének közé sincs a gw1 szintjéhez, elébe nem is értem mit kerestek ott. Kb annyit rtek, mint korbban a gw2 főzőműsor.

Ele/necro továbbra sem érdekel, így ezek passz kategóriák, mesmer viszont érdekesnek tűnik. Enginél attól tartok, hogy marad a zongora rota a sok toolkittel. Guardiannak jó lesz a bow, csak a csapdákat nem tudom hova tenni. Szerintem nem illik a guardiangoz. Warrior meg a torch... Ezt meg szerintem a nc kategória.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9047) CactuS válasza CactuS (#9046) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Imádom a telefon intelligens kijavításait.... Bocs a hibákért, remélem azért érthető. (Mondjuk a "legjobb" kijavítási javaslata mobilparkolásnál a STOP helyett az, hogy SZ*P, SZ*PNI... az még cikibb.)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9048) BoneDragon válasza CactuS (#9047) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ebből is látszik, hogy többször használod azokat a szavakat... :P

Amatőr kérdés: Van jelentősége annak, hogy megvan a 80-as szint de továbbra is "szintet" lépek? Ad valami bónuszt az accra?

(#9049) TeebyKay válasza BoneDragon (#9048) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem. Azt hiszem mikor bejön a kieg, 85-n kezdheted majd ha addig megléped a szinteket.

(#9050) BoneDragon válasza TeebyKay (#9049) üzenetére


BoneDragon
veterán

Úgy tudom nincs szint növelés kiegben. :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.