Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) aizen92


aizen92
addikt

Új sigil rendszernek az a lényege, hogy pl a greatswordon, lehet egy arany és egy kék és mindkettőt használja, de két arany sigil nem lehet, mert abból csak az egyiket aktiválja?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7252) FehérHolló válasza aizen92 (#7251) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ugyanolyan sigilből csak egy lehet, tök mindegy, hogy milyen ritkaságú. Tehát ha van egy superior és egy major sigil of fire, akkor csak az egyik fog érvényre jutni. Cserében egy teljesen különbözőt rá tudsz pakolni pluszban. Tehát egyszerre lehet rajta egy X sigil of Fire és egy Y sigil of Bloodlust, és mindkettő működik.

Előződre: Most cserében a crafting GUI van elszúrva a small iconseten. De legalább a TP használható. Utóbbit 1-2 hónapja javították ki.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7253) aizen92 válasza FehérHolló (#7252) üzenetére


aizen92
addikt

köszi a gyors választ! ez nagyon tetszik! + a dye és a ruhaskin accountbound is bejön.

Kezdem felfedezni a dolgokat, a traites dolog totál kiborított, és tényleg nagyon egyszerű lett a játék, ennél remélem már nem lesz casual-ebb. :)

De nagyon sok új feature jött be a játékba, ami kicsit elfeledteti ezeket. :)
Lassan két éves, és legalább nem adtak ki hozzá fizetős kieget. Úgy látszik bejön ez a gem vásárlósdi
Nem tudom mitől van, de olyan betonfix 60fps-em van még fullHD felbontáson is, pedig anno nem tudta tartani ezt ( de az lehet, hogy raktam fel azóta új drivert, ki tudja. )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7254) FehérHolló válasza aizen92 (#7253) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az olcsó és azonnali újratraitelés GW1 után várható volt. Ráadásul a high-end meta buildeknek is jót fog tenni.

Megaserver meg különösen tetszik, mindig tele van a map, amin vagyok.

Skynet is real. It's called Google.

(#7255) aizen92


aizen92
addikt

Láma kérdés, de hol vannak most a dungeon merchantok ?....... szét van bombázva LA és semmit sem találok. kicsit idegesítő ez......
na. sikerült. kb 30 perc után írt valaki végre ingame a kérdésemre.... vicc.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7256) FehérHolló válasza aizen92 (#7255) üzenetére


FehérHolló
veterán

gendarran fields - vigil keep

Skynet is real. It's called Google.

(#7257) nesh_019


nesh_019
senior tag

[SOD WvW raid HUN Stream]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7258) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Jelentem, újraépítjük a saját guild-ünk.
Ami most van: napi dungeon és champ run, némi szintezés. Összes fejlesztés kész.
Ami cél: 10 ember felvétele 3 héten belül és a guild mission-ök újrakezdése commendation farmolásra. (merit másodlagos)

Ami nem árt: angol nyelvtudás.

Ha esetleg valaki csatlakozna, légyszi szóljon rám. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7259) aizen92 válasza FehérHolló (#7258) üzenetére


aizen92
addikt

Ilyenkor kezdődik a vizsgaidőszak. a fene :)
Sok nem magyar van amúgy a guildben? ez nagyon tetszik! :)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7260) FehérHolló válasza aizen92 (#7259) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mind külföldi, még én is. :D

Skynet is real. It's called Google.

(#7261) nesh_019 válasza FehérHolló (#7258) üzenetére


nesh_019
senior tag

Melyik guild?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7262) FehérHolló válasza nesh_019 (#7261) üzenetére


FehérHolló
veterán

Limbó

Skynet is real. It's called Google.

(#7263) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!
Most láttam, hogy a CD Galaxisban 7 ezer a játék, erősen elgondolkoztam a vételen, anno sok órát beleöltem a WOW-ba de a wotlk után nem nagyon játszottam.
Átfutottam a GYIK-et, de pár dolog nem jött le, légyszi segítsetek:
- létezik külön pve és pvp gear, vagy a pve gear csak kezdők való, és a pvp-re kihegyezett cuccok instákra is jobbak?
- mikor lesznek kiegészítők? tudom hogy néha kikerül patch, de valahogy nem tudok megbízni egy olyan MMO-ban ahol nincs havidíj, ilyenkor sokszor kisebb a hajlandóság a fejlesztés a készítők részéről... szóval szerintem kellenének fizetős kiegészítők, hogy legyen újabb content, mikor várható az első kieg?
- end game mennyire van most? a régebbi tesztekből az jött le hogy a fejlődés rendszer és a küldik fantasztikusak de az end game a world versus world szerű pvpén kívül nem ígért sokat, változott ez? esetleg pve insták kerültek be?

Elsőre ennyi kérdésem lenne, légyszi segítsetek mert nagyon tetszik a játék csak van pár fenntartásom a játékkal szemben. :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7264) -kdM- válasza GeryFlash (#7263) üzenetére


-kdM-
senior tag

Eredeti oldalon kicsivel olcsóbb most mint a CDGalaxis: link
-pvp gear mindenkinek ingyenes és teljesen egyenlő, független a pve-től
-én maximum csak pletykákat hallottam fizetős kiegészítőről, de rendszeresen jönnek ki living story "bővítmények" (most kezdődik a season 2)
-endgame: dungeon, fractal, living story, world boss, wvw...szerintem van bőven tartalom

[ Szerkesztve ]

(#7265) GeryFlash válasza -kdM- (#7264) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hogy érted, hogy egyenlő? Bocs, de én csak Wowból tudok mondani példát, nincs olyan hogy honor pontból kell kifarmolgatni, esetleg bizonyos cuccokat csak bizonyos stat elérésével lehet megvenni (wowban mint az arena rateing).
Dungeon és World boss mindkettő 5 fős?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7266) -kdM- válasza GeryFlash (#7265) üzenetére


-kdM-
senior tag

Pvp gear annyiból áll, hogy választasz egy amulettet (ami ad bizonyos statokat), illetve 2 set fegyvert, amibe pedig sigileket raksz.

szerk: azt kihagytam, hogy egy rúna szettet is lehet választani

a lényeg, hogy mindenki ugyanabból választhat és nem azon dől el, hogy valakinek jobb felszerelése van mert 500+ órát farmolt érte

[ Szerkesztve ]

(#7267) GeryFlash válasza -kdM- (#7266) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7268) Egonyolc válasza GeryFlash (#7267) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Annyit az endgameről, hogy az "insták" 5 fősek. Ez a plafon. Ez egyrészről jó, mert egy jó Guild-del nem nehéz össze szedni, nem kell Puggal menni.
Viszont nincsenek 20-30 fős insták. Ami legközelebb van azok a Guild Mission-ök. Azokat viszont csak heti szinten érdemes csinálni.

Vannak nagyobb lélegzet vételű események, WvW-n lehet több emberrel együtt mozogni, vannak Eventek ahol jó ha ott van a 100-150 ember, viszont ezek nem "zárt" események.

Ezeket kell figyelembe venni. Ezzel együtt mindenikek ajánlom, 2-3 karaktert még élvezetes felhúzni, fajon belül is van több fajta kezdő story (lvl 1-30), és a utána is három felé ágazik a Story (tudosok, kémek, harcosok). Minden kasztnak megvan a saját mechanizmusa. Tekintve, hogy nem havidíjas simán le tudod játszani az értékét. Ha meg elkap a gépszíj meg sem állsz, full exotic gearig, és 2-3 legendary fegyverig.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7269) Ellia válasza GeryFlash (#7263) üzenetére


Ellia
addikt

Többiek már megválaszolták a kérdéseidet de Én még annyit hozzátennék, hogy ennyi pénzt nagyon megér, még akkor is, ha 2 hónap után itt hagyod, illetve nem jó dolog a wow-al hasonlítgatni mert teljesen más a játék mechanikája. Ha wow szerű játékot keresel akkor a Wildstart ajánlom majd hamarosan.

(#7270) M3oH válasza Ellia (#7269) üzenetére


M3oH
addikt

Így van, ennyiért pár hónapig leköt, de ne WoWot várj. Az emlitett WS lehet jól alternatíva a jövőben, de azért várjuk ki a végét :) Illetve, az ingyenes Rift sem rossz, sztem az egyik legjobb wow-klón.

(#7271) fuwiradis válasza FehérHolló (#7258) üzenetére


fuwiradis
tag

Hehe, egy ilyen nemzetközi ( :DDD ) guild tök jól hangzik, majd egy ilyet tuti kerítek magamnak, de jóval casualabbat (ez milyen gyönyörű is, így leírva) lesz, mint ez, amit reklámoztál, mivelhogy erőteljesen fluktuáló, hogy mikor megyek fel, nem még hogy napi runokat csináljak. :D

(#7272) FehérHolló válasza fuwiradis (#7271) üzenetére


FehérHolló
veterán

Napi run nem azt jelenti, hogy kötelező napi szinten megjelenni, hanem azt, hogy tudsz csatlakozni, ha épp fenn vagy.
Maradék embert bőven fel lehet tölteni akár a lfg toollal is. (Nem lesz számottevően lassabb 2 külsős embertől egy menet.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7273) nesh_019


nesh_019
senior tag

Ha magyar vagy és szereted a PVE, PVP de legfőbb képen a WvW-t akkor nálunk a helyed! A Successors of Dionysus [SoD] guild tagfelvételt hirdet a WvW-zni kívánó magyarok számára. Csak annyit kell tenned hogy regisztrálsz az oldalunkon és kitöltöd a jelentkezési kérdőívet. A vezetőség elbírálja a kérelmet és ingame felkeresünk válaszunkkal!

Piken Square

[Successors of Dionysus [SoD]]

[Twitch]

[7000ft CDgalaxisnál a GW2]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7274) FehérHolló válasza nesh_019 (#7273) üzenetére


FehérHolló
veterán

Elsőre is megértettük. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#7275) fuwiradis válasza FehérHolló (#7272) üzenetére


fuwiradis
tag

jahogy, úgy. mindegy, manapság amikor kéthetente felmegyek egy-két napra, akkor általában nem dungeonba rohanok.

más: azért baromi jó, hogy ele kapott egy új blast finishert d/d-hez, így végre jobban lehet mightot stackelni a két arcane blast finisher nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#7276) nesh_019


nesh_019
senior tag

[Count With Us! - [NWH], [SoD] WvW Promo]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7278) batai15


batai15
félisten

na 2. ascended fegyò pipa!

(#7279) aizen92 válasza batai15 (#7278) üzenetére


aizen92
addikt

Gratula! :) :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7280) ProEvoFan válasza batai15 (#7278) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

GZ!
De hol a legandary? ;)

(#7281) batai15 válasza ProEvoFan (#7280) üzenetére


batai15
félisten

nem tervezem egyenlőre. az árából kitelik az öszes ascended fegyver meg armor minden karimra. inkább azt választom.

(#7282) Ellia válasza batai15 (#7281) üzenetére


Ellia
addikt

Amúgy is a legendarynak csak abban van előnye, hogy "különleges" (inkább ronda) kinézete van és változtathatóak a statok rajta, amik megegyeznek az ascended felszerelés értékeivel.

(#7283) ProEvoFan válasza Ellia (#7282) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

CSúnya?Igen, van közte az is, de a két GS az minden, csak nem csúnya!
Amúgy a legendary egyfajta endgame cuc, presztízs.Az értéke az egekben van, köszönhetően hogy account bandos lett.A legtöbb percursor ára az egekbe, 25-40%al felment az áruk.Most nehezebb megszerezni mint valaha.Legend 1000+ arany?Durva.
Azt ne felejtsétek, hogy a GW univerzum = skin wars.
Az ascended fegyveren nem lehet változtattni a statot, tehát annyi különböző statos fegyver kell külön-külön, amennyit te szeretnél.Az ascended fegyver sem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#7284) Ellia válasza ProEvoFan (#7283) üzenetére


Ellia
addikt

Jajjaj nem kell nekem esni mert nem tetszenek! :)) Azért van kivétel, kb 3, Bolt, Kodzu meg a Predator. A 2 (három) GS az nekem az elmegy kategória, de amit a legjobban utálok az a pónis shortbow :/

Sajnos már elég régen esett precursor (egy dawn-t köpött a mystic forge) - mintha olyan gyakran esne - de nem is hajtok legendaryra.

[ Szerkesztve ]

(#7285) batai15 válasza Ellia (#7282) üzenetére


batai15
félisten

pedig a twilight brutál szép. illetve még pár, de nem mind.
Ahogy pro is mondja az egekbe van az ára, és mire össze szedem rá, valszeg kiégek a játékból.
Most wvw meta tournament achival szenvedek majd a mist forged gs-ért.

(#7286) ProEvoFan válasza Ellia (#7284) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem estem neked, csak elmondtam a véleményemet :B

(#7287) batai15


batai15
félisten

Más dolog : feltörték pár embernek az accját, na mondom guugli hitelesítővel levédem. erre azt írja hogy ami qr képed ad a gw2 oldala hogy nem lehet értelmezni -.-"

(#7288) Ellia válasza batai15 (#7285) üzenetére


Ellia
addikt

Hajrá! Azt a GS-et Én is néztem. Hála égnek a meta már kész van, talán az egészből a Bloodlust pontos foglalás kéne még de azt majd leszólózom valamikor. Jelenleg a Wildstar bétával ismerkedek komolyabban és néha nagyon gondolkozom, hogy majd idővel megvegyem... Na szómiszó ezt csípem a gw-ben, hogy lazán félre tudom tenni és visszatérni úgy, hogy nem maradok le semmiről :)) De ez egy másik történet.

Tényleg, ha már mistforged skinek, mennyit fogunk kapni a meta teljesítésével?

ProEvoFan: nem is vettem magamra! :)

[ Szerkesztve ]

(#7289) batai15


batai15
félisten

nos szóval, ascend axeba milyen sigilt tegyek? mind2 kellene. Most a pve zerker miatt a criticalos van, de wvw-re is akarom majd menni roamolni. szerintetek melyik 2 tegyem bele?
én mondjuk az +5% powerre gondoltam, meg az amelyik váltásnál endurancot ad. szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#7290) Ellia válasza batai15 (#7289) üzenetére


Ellia
addikt

Én ezeket tudom javasolni:
Sigil of Energy Gain 25% / 50% of your endurance on weapon swap - endurance lényegében +1 dodge,
Sigil of Hydromancy Damage nearby foes and inflict Chilled for 1s / 1.5s / 2s on weapon swap - kellemes meglepetés lehet, thiefeket is ki lehet szedni stealthből vele, ha szerencséd van.
Superior Sigil of Intelligence Your next 3 attacks after weapon swap have a 100% critical chance - ez is kellemes tud lenni, főleg ha a warrior F1-es skilljeit nyomod el utána.

(#7291) batai15 válasza Ellia (#7290) üzenetére


batai15
félisten

hmm elég jól hangzik, én is gondoltam az elsőre, na meg akkor a 2. lesz . axe ugyse a sebzésre van nem?
a 3. meg csak a generosity sigillel van értelme nem? kondis warinak nem?

[ Szerkesztve ]

(#7292) batai15


batai15
félisten

hmm csak gs ascendbe lehet 2 sigilt rakni:(

(#7293) Ellia válasza batai15 (#7292) üzenetére


Ellia
addikt

Akkor rakd off handbe a másikat. Oda mit használsz? Ezt a generosity sigilt meg nem ismerem (valószínűleg nem láttam embert aki ezt használja :D).

Direkt írtam F1-es skillt, magas burst dmg-el nagyon kellemetlen :)

(#7294) batai15 válasza Ellia (#7293) üzenetére


batai15
félisten

pve-re mace van, ott a sigil of battle van.
wvw-re még nem tudom szerintem shield lesz. ez a geno sigil az az hogy 60% chance on hit hogy az ellenfélre vissza fordítsa a kondikat. elég drága 50 g majdnem.
mondjuk ez az f1 skill burst damaget kifejtenéd? mert én zerker warival a gs-hez képest keveslem a dmg-t az axe én mace párossal.

(#7295) Ellia válasza batai15 (#7294) üzenetére


Ellia
addikt

A burst dmg - mondjuk elég régóta már burst recharge de ez most lényegtelen - a warrior "speckója" a burst skilleket (tehát az F1-es skilleket) lehet vele erősíteni. Növelni a discipline trait vonallal lehet ami valószínűleg ki is van rakva, ha berserkert játszol.

A shield jó, lehet stunolni :)

(#7296) batai15 válasza Ellia (#7295) üzenetére


batai15
félisten

értem. Most éppen dilemmázok mert mostanság sok axe axe warriort látok, én meg ugye axe mace-t használok. Mondjuk a mace knockdown képességét imádom.
szal nem tudom, jobbb esetleg az axe axe?

(#7297) Ellia válasza batai15 (#7296) üzenetére


Ellia
addikt

Ha roamingolni akarsz egyedül akkor szerintem a macenek nagyobb hasznát veszed mint még egy axe-nek.

(#7298) batai15


batai15
félisten

próbálgattam,kicsit több a dmg- dupla axe-al, de a gs-hez ugyse ér fel amúgy sem.

(#7299) Ellia válasza batai15 (#7298) üzenetére


Ellia
addikt

Akkor kombinálj pl.:
1. set axe/maxe (stun)
2. set gs (dmg)

(#7300) Ellia válasza Ellia (#7299) üzenetére


Ellia
addikt

Az mace :) Lejárt a szerkesztés...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.