Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) XTheTagX válasza duvi (#6790) üzenetére


XTheTagX
csendes tag

Rendben koszi, akkor beszerzem majd a cd galaxisbol :) a wowot mar elegge meg is untam, ez a gw2 meg felkeltette erdeklodesemet

(#6802) H@lede


H@lede
tag

Üdv mindenkinek!

Keresek tapasztalt játékost whiteside ridge szerveren akit bevezetne a játékba jelenleg 30 körül vagyok, de nem nagyon tudom mi meg hogy :) az 1. dungeont csináltam meg épp. Viszont örülnék valaki olyan oldalán tanulni aki kellő tapasztalattal rendelkezik!

Használok teamspeaket és.Nissorun néven megtaláltok.

Üdv
Halede

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#6803) FehérHolló válasza H@lede (#6802) üzenetére


FehérHolló
veterán

30-ason megcsináltál egy dungeont?
Ilyet 1 éve nem hallottam. :D

Szóval gratula!

Skynet is real. It's called Google.

(#6804) batai15 válasza FehérHolló (#6803) üzenetére


batai15
félisten

Lehet story questet.én is bementem acbe lvl30 körül storyba, le is verték a vesémet.

(#6805) DeltaPower válasza H@lede (#6802) üzenetére


DeltaPower
őstag

Én is WSR-en vagyok, bár tapasztaltnak nem mondhatom magam, 4-én lesz 2 hónapos az accom :) Milyen irányban fejlődnél, pve/pvp/wvw?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6806) batai15


batai15
félisten

A dungikba a jutalom token mennyiség állandó vagy a játék dijazza hogy mennyire vagyok aktív? Kodan armort szeretnék és 1 kör után adott 60ar

(#6807) Gerdor válasza batai15 (#6806) üzenetére


Gerdor
csendes tag

A kapott token darabszáma állandó. Akkor csökken, ha egy adott utat egy napon belül még egyszer lejársz.

(#6808) Gerdor válasza batai15 (#6806) üzenetére


Gerdor
csendes tag

Ha egy dungeonön belül ugyanazt az utat egy napon belül mégegyszer lejárod, akkor csak 20-at kapsz érte.

(#6809) ProEvoFan válasza batai15 (#6806) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Naponta egyszer, egy dungeon útvonal, az 69 token.Naponta 1x jár a 69 token, utána 20 tokent kapsz ugyanazon a dungeon útvonalért, mert az accountodat nézi.

(#6810) batai15


batai15
félisten

Jo 3 hszből meg értettem.

(#6811) donki válasza ProEvoFan (#6800) üzenetére


donki
aktív tag

Szerintem nem látom rosszul, hanem más szemszögből nézem. A PvE engem egyáltalán nem érdekel.
A WvW viszont igen. Kompetitív játékban pedig ha két karakter üti egymást, és az egyik 5%-kal többet sebez, akkor a másik hal meg előbb. Ugye? Ezen nem kell hosszasan gondolkodni meg számolgatni, mert ilyen egyszerű. Az ascended-es megöli az exotic-osat.

(#6812) Gerdor válasza donki (#6811) üzenetére


Gerdor
csendes tag

WvW-re ez nem igaz. Ott az öli meg a másikat, aki jobban használja a skilleket. Még zergek esetében is igaz. Voltam olyan csatában, ahol jóval kisebb létszámú csapat nyomta le a nagyobbat. Ritkán fordul elő, hogy ugyanúgy üti egymást két játékos, te erről beszélsz. Azt nem is említve, hogy a különböző proffesion-ök is teljesen eltérő stratégiát használnak.

[ Szerkesztve ]

(#6813) DeltaPower válasza donki (#6811) üzenetére


DeltaPower
őstag

Statisztikailag lehet számít az 5% sebzéselőny, de attól hogy valaki ascendedben van, az ellenfél pedig exoticban, egyáltalán nem biztos hogy az első megöli a másodikat. Sokkal többet számít a build, a skill, sőt a szerintem még a szerencse is.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6814) batai15 válasza DeltaPower (#6813) üzenetére


batai15
félisten

Így van. Igaz nem itt,de rájöttem a league of legends óta hogy a játékos helyezkedése, képességei sokat számitanak. A stat hacsak nem nagy mértékbe más,akkor nem biztos hogy az erősebb nyer.

(#6815) ProEvoFan válasza donki (#6811) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Egyforma build, ascended vs exotic....
power: exotic < ascended; 23 több...
precision: exotic < ascended; 3 több...
critical dmg: exotic < ascended; 2%al nagyobb...
Összességében a statok különbsége 2% sincs ;)
Az ékszereket azért hagytam állandó ascendedben, mert ha csinálod hetente a guild eventeket+a napi acsikat, akkor hamar összejön az ascended ékszerre való.
Ascended armor/fegyver fraktál 50re kell, oda kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#6816) H@lede válasza DeltaPower (#6805) üzenetére


H@lede
tag

Igazából minden érdekel, annak örülnék ha lenne valami banda akivel lehetne menni, mutatná mit-mivel jó lenne elérni a 80-at mihamarabb stb..

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#6817) batai15 válasza H@lede (#6816) üzenetére


batai15
félisten

Akkor keress egy guildet.;)

(#6818) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Minap a klánnal voltunk fraktál 50en.Vicces volt, igaz nem volt valami nehéz.Persze 4 Guardiannal hogy lett volna az:) Az ötödik ember Thief volt.Agony sebzést kb 10 másodpercenként kaptuk, ezért kell oda a minimum 70es agony resist.Ha ez megvan, akkor semmivel sem nehezebb, mint a 41-49 közötti fraktál szint.

[ Szerkesztve ]

(#6819) DeltaPower válasza H@lede (#6816) üzenetére


DeltaPower
őstag

Akkor neked egy jó guild kellene :) Magyar guildet nem találtam WSR-en, ahol most vagyok nagyrészt külföldiek és a guild is wvw irányultságú.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6820) Gerdor válasza H@lede (#6816) üzenetére


Gerdor
csendes tag

Ha külföldi guild is jó, akkor keress a hivatalos fórumon, ha magyarokat keresel, akkor a variance fórumra is írhatsz. Szerintem biztos van guild wsr-en is. Az én guildem a Gunnar's Holdon van (sokan vagyunk, guestelve vagyok tag), de a legtöbben Pikenen, Desolationön.

[ Szerkesztve ]

(#6821) Kreash


Kreash
aktív tag

Elvileg WSR en is vannak magyar guildek, bár én a Desolation on vagyok.

(#6822) FehérHolló válasza ProEvoFan (#6815) üzenetére


FehérHolló
veterán

ja, csak az exotic großschwertre az van írva, hogy 995-1100 dmg, az ascendedre pedig 1045-1155. Ez már alapban 5% eltérés az 1-2% statnövekedésből származó plusz dmg mellé. ;)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6823) ProEvoFan válasza FehérHolló (#6822) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Rendben, ezt kifelejtettem. De akkor is túlértékelt az az 5-7%, amit az ascended armor/fegyver együtt ad. Aki meg nem játszik annyit, hogy egy-két ascended fegyvert legyártson, annak nincs is szüksége rá.

(#6824) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Ha elszeretném adni a játékot, az emailt hogyan tudom megváltoztatni? A honlapon az accountnál semmi érdemlegeset nem találtam.

(#6825) #57919488 válasza KisTücsök (#6824) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem tudod eladni, pont ez miatt nem lehet valtoztatni.

(#6826) KisTücsök válasza #57919488 (#6825) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hát az nagyon klassz. :(

Lehetett volna annyi eszem, hogy egy teljesen új, csak erre használt emailcre regisztrálom be.

Köszi!

(#6827) #57919488 válasza KisTücsök (#6826) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hat en el nem adnam az tuti. Valahogy mindig visszaterek a jatekhoz egy kis PvP-re. Diablo 3-al is igy vagyok, neha jo visszaterni idokozonkent (csak most lehet vege lesz a tortenetnek mert eleg verszegeny volt amit eddig elertek es mar ujra lehet penzt kiadni a kiegre...).

(#6828) FehérHolló válasza KisTücsök (#6824) üzenetére


FehérHolló
veterán

Support meg tudja változtatni, ha kiszolgáltatod az összes személyes adatod.
Eladni egyébként nem túlzottan legális.

Skynet is real. It's called Google.

(#6829) Lmh válasza KisTücsök (#6826) üzenetére


Lmh
őstag

Inkább add nekem :) Én játszogatok vele neked és nem vagyok irígy, te is tolhatod ha mégis van kedved :))

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6830) KisTücsök válasza #57919488 (#6827) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nagyon szeretem amúgy, de utoljára kb nyár közepén játszottam, és őszintén szólva nem is merek most belekezdeni, mert nem bírnám abbahagyni. Meg az érdeklődési köröm is más felé kezdett el menni, annyira már nem játszok játékokkal.

FehérHolló: Igen, azt tudom. A supporttal nincs kedvem szenvedni.

Na mindegy, akkor marad.

Lmh: Hehe. :D

[ Szerkesztve ]

(#6831) FehérHolló válasza Lmh (#6829) üzenetére


FehérHolló
veterán

kockazacskófejből kockazacskófej? ezt az átalakulást!

Skynet is real. It's called Google.

(#6832) Lmh válasza FehérHolló (#6831) üzenetére


Lmh
őstag

Ismered a történetet az almáról és a fáról....

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6833) batai15


batai15
félisten

Meg lett a lvl 80 , most jön az élet :)

(#6834) ProEvoFan válasza batai15 (#6833) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Grat!Akkor most jöhetnek a dungeonok, no meg a fractal.

(#6835) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit off, de hátha tudtok segíteni. Nos feltelepítettem az MSI Afterburner programot, és azóta nem megfelelően indul el a GW2. A kép fekete, de hallom alatta a GW2 zenéjét. Tapasztalt esetleg más ilyet?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#6836) #57919488 válasza bajtokarpi (#6835) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem, de ha nem jo es bezavar akkor szedd le.

[ Szerkesztve ]

(#6837) donki válasza Sousuke90 (#6799) üzenetére


donki
aktív tag

Tehát állításod szerint ha egy necro full exotic rabid felszerelésben van, a másik full ascended rabid felszerelésben, akkor a condition damage-ben maximum 6.25% különbség lesz.
Az én állításom szerint viszont 20% különbség.
Miért? Főleg a trinketek miatt. Az ascended trinketeknek az upgrade slotja a kedvező statokat tartalmazza.
Exotic-ban viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#6838) Looserke válasza bajtokarpi (#6835) üzenetére


Looserke
őstag

Nálam is fent van az MSI afterburner, de semmi gond. Próbálj meg bétát felrakni nekem is az van.

(#6839) Sousuke90 válasza donki (#6837) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Páran, párszor már elmondtuk itt, hogy az ékszereket simán meglehet szerezni (btw az exoticba is olyan upgradet teszel, amilyet akarsz (nem, nem agonyra gondolok mielőtt jönne a smartass válasz)).

A 6.25%-ot az armorra írtam, arra van a táblázat is. A full exotic vs full ascendedet lusta vagyok kiszámolni/keresni topikot hozzá, bár ha nagyon kell megcsinálom, de a 20%-ot erősen kétlem.

(#6840) donki válasza Sousuke90 (#6839) üzenetére


donki
aktív tag

Nekem teljes exotic felszerelésem van, ismerősnek csak a trinketek egy része ascended, így a különbség a condition damage-ban 17%. Teljes ascended felszereléssel vélhetően a különbség nem csökken...
És akkor jöjjenek a rideg tények.
Exotic ékszerbe nem azt rakok, amit akarok, hanem ami van.
Exotic upgrade rabid stattal például nincs. Ha exotic upgrade-et akarok bele rakni, akkor a három stat közül legalább az egyik teljesen haszontalan. A másik választási lehetőség a rare upgrade (crest). Mondanom sem kell, hogy a különbség nem 5%.
exotic trinkets crest-tel összesen :478, 340, 340.
asceded trinkets offensive infusion-nal: 600,376,376
Ha csak a trinketeket nézzük, elsődleges stat-ban 25% a különbség. Mivel az az életszerű, hogy tuning crystal-t is használok, illetve 25 stack corrupció elérése után például fegyvert váltok (például +5% condition damage-re), ez a 25% különbség tovább nő. Nem végzem el a számítást, mert nincs értelme külön trinket-re kiszámolni.

A rend kedvéért vessünk egy pillantást az armorra is.
[link] Innen kiolvasható.
A varázs szó megint: infusion slot!
5%-kal nagyobb armor. (kisebb sebződés)
5%kal nagyobb másodlagos statok.
14%-kal nagyobb elsődleges stat, hiszen offensive infusionokkal nem felejtjük el ellátni, ugye? (A végeredmény nagyobb, mert tuning crystal szorzó, sigil szorzó stb)
Valóban jelentéktelen különbség dacára annak, hogy párszor már elmondtátok...

És akkor pár szó a könnyű megszerezhetőségről. Nem vágyok sokra, csak a jelenlegi 4 lvl 80-as karakteremmel akarom az exotic trinketeket ascended-re cserélni. Fejenként 3 szettet. Olyan 840 laurelből, meg jó pár guild commendations-ból ki is jön, ha a végsőkig optimalizálom. (De a back itemért még így is külön kell gürcölni.)
Végül is nem tart soká, ha minden napomat neki szentelem, akkor röpke másfél év alatt simán megvan...

[ Szerkesztve ]

(#6841) Sousuke90 válasza donki (#6840) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Te aztán nem vagy semmi. Nem sok értelmét látom a veled való beszélgetésnek, mert vagy nem nézed a teljes képet, vagy nem akarod látni, vagy csak túl sokat mozogtál a nagyon begyöpösödött hc vonalon.
Úgyhogy ezzel a poszttal lezártnak is tekintem a témát. Ha nem hiszel 5 másik embernek, aki ugyanazt mondja, az szíved joga, de legalább tartsd magad ahhoz, amit korábban mondtál.

A condi sebzésről beszéltél, ami 1, azaz EGY stat. Akkor mindegy, hogy a másik kettő mi az upgrade komponensen (bár ez kevéssé életszerű, de te is életszerűtlen dolgokkal dobálózol, úgyhogy nem gond (a ~35 gold/+5 condi dmg infusionök tényleg megérik ám az árukat; de az se jellemző az átlag játékosra, hogy 4 karaktert akarna full ascndedbe rakni))

Aztán belinkeled az armor statokat dulfyról és azt állítod, hogy 14%-kal nagyobb a primary. Ha már hülyeséget mondasz, legalább ne linkelj. A rabid primary statja (csak mert erre vered magad nem tudom mióta) 4.44%-el jobb az ascendednél. Fyi 4.44 =/= 14.

Aztán, lássuk a "nagy szorzóidat". Tuning crystal: A master 6% toughnessből és 4%vitalityből ad c.dmg-et. Egyértelmű, hogy rabidban rohangálsz, ami nem ad vitalityt, marad a toughness. Az exotic 224 toughnesséből 13,44 c.dmg-et, az ascended 235-jéből 14,1 c.dmg pluszt kapsz. 0,66 a különbség. Jó esetben mindened eggyel nagyobbat tikkel, rossz esetben semmi változás (a játék a legközelebbi egészre kerekít, durationnél pedig a legközelebbi 1/4-re). A stack sigiled, független az armortól, fixen 250-et ad max chargeon. (Valójában mivel az ascended armorban több a c.dmg, a sigilből származó bónusz arányában még kisebb is, mint exotic esetében, de ez lényegtelen, csak gondoltam rávilágítok, hogy mennyire magad alatt vágod a fát.) Aztán, sigil of bursting, a superior 6% c.dmg-et ad. A különbség a két szett között 14 pont (329vs315). Ez 0,84 plusz c.dmg-et jelent a sigilből ascended esetén. Itt már több esélyed van, hogy mindened eggyel többet sebezzen, de a condik szorzója általában közelebb van a 0-hoz, mint az egyhez (bleed 0.05, burn 0.25, poison 0.1, torment 0.0375). Remélem a matek még megy, és számodra is világos, hogy 1 pont c.dmg növekedés (tuning+sigil együtt 1.5) sehol nem elég még 1 pont valódi dmg növekedéshez sem. A bleeded nő 0.075-el, a burnöd 0.375-el, a poisonöd 0.15-el, a tormented 0,05625-el. Acélos. Szóval ennyit a sokat érő bónuszaidról.

Komolyan, szórakoztató rávilágítani, hogy a mondandóid ~90%-a hibás, pontatlan, téves, nem állja meg a helyét, stb. de kezd nagyon unalmas lenni, úgyhogy részemről ezzel lezárnak tekintem az exotic vs. ascended témát.

Szerk: jajj, ezt kifelejtettem: "Nekem teljes exotic felszerelésem van, ismerősnek csak a trinketek egy része ascended, így a különbség a condition damage-ban 17%. Teljes ascended felszereléssel vélhetően a különbség nem csökken..." Az armorból származó c.dmg, mint már szó volt róla 4.44%. Ez azt jelenti, hogy a teljes felszerelés által adott c.dmg bónusz nem lesz 17%, mert az armor kevesebbet ad. Bár nem is 4.44+17/2 lesz, mert nem azonos az össz stat amit az armor és a trinketek adnak (meg a fegyver is kéne hozzá), de azt most nincs időm kiszámolni, mielőtt lejár a szerkesztési idő.

[ Szerkesztve ]

(#6842) donki válasza Sousuke90 (#6841) üzenetére


donki
aktív tag

1. A 250 condition damage-nek megfelelő stack-kal nem magam alatt vágom a fát, hanem korrekten leírom a tényeket.
2. Egy kis ismétlés:
Ascended felszerelésben van infusion slot. Ahogy azt már kétszer leírtam, és most harmadjára is elismétlem.
Infusion slot-ba lehet +5 condition sebzést rakni. Ha pedig kiszámolod, így az ascended armor esetén elsődleges statban nem 4,44% a különbség, hanem majd 14%. Megvan?
3. Az utolsó résszel nem értem, hogy mit akarsz mondani. Ha nekem full exotic-kal van X értékem, neki pedig részleges ascended-del Y értéke, és azt lecseréli full ascended-re, és monduk még 50-nel megnöveli a statjait hozzám képest, akkor csökken a kettőnk közti különbség?

[ Szerkesztve ]

(#6843) donki válasza donki (#6842) üzenetére


donki
aktív tag

Mondjuk + condition damage-t armor-ban lehet, hogy pont nem lehet rakni, hanem thoughness-t.
Összességében akkor is jelentős különbség van a statok-ban, és az infusion-t mindenképpen figyelembe kell venni.

(#6844) Gerdor válasza donki (#6842) üzenetére


Gerdor
csendes tag

Én azt javaslom, hogy ne számolj, mert csak belezavarodsz, és elfelejtesz játszani. Bár így visszaolvasva a beírásaidat lehet, hogy téged ez vonz a játékban, mindent kiszámolni. :F Gondolom játék közben felszorzod az armorod. és ezzel statjaira szeded az ellenfelet. Nincs ezzel baj. :R A lényeg:
Hiába vagy jobb, szebb, ascended felszerelésben, ha nem tudod használni skilleket, illetve nem vagy elég gyors és fordítva, exoticban is lealázhatsz mindenkit, ha ügyesebb, gyorsabb vagy.
Ezért: Ha nem vagy ügyes, akkor tök fölösleges az ascended, ha pedig ügyes vagy, akkor szintén. Két esetben fontos lehet, fractalban (agony miatt), és ha ugyanolyan képességű játékossal találkozol wvw-n. Ez utóbbi igen ritka, de azért előfordul. Ebben az esetben vigasztaljon az, hogy neki is ugyanannyira nehéz összerakni az ascendedet, mint neked.
Magam részéről: Simán összerakhatnám vagy megvehetném most is a full ascended armort és trinketeket (lassan egy éve nyomom), de nem érzem szükségét. Csak annyi ascended armort csináltam, hogy fracktalhoz elég resistem legyen.

(#6845) bajtokarpi válasza #57919488 (#6836) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Értem, de inkább a miértjét szeretném megtudni, mert hasznos programnak tartom.

Looserke meglesem, hátha jó lesz.

Köszi nektek.

battletag: bossi#2666

(#6846) dilipok válasza bajtokarpi (#6845) üzenetére


dilipok
veterán

be kell pipalni az OSD monitoring reszenel (en ugy erem el, hogy a monitorozott hofokra balklikk), hogy stealth mode-ban menjen. Es utana menni fog. En is ugyanigy jartam.

(most nezem, hogy az ablak tetejen azt irja, hogy riva tuner :F hirtelen ossze is kavarodtam, hogy en azt fel sem tettem :D)

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#6847) Sousuke90 válasza donki (#6842) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Csak itt, csak most, csak neked, csak mert volt elég szabadidőm.
Excel
Lusta vagyok szebb és egyértelműbb layoutot adni neki.
A lényeg: ha csak normál infusiont veszel az ascended cuccokba, primary statban 6.36%, secondarykban 6.73% különbség van a FULL exotic és a FULL ascended között. Ha mindegyikbe teszel +5-ös craftolt infusiont (összesen 14, darabját 30 goldra saccolva (valójában többe kerül) 420 gold, aka nem életszerű, hogy az átlag lecraftolná), akkor primaryben 10.2%, secondary1-ben 6.73%, secondary2-ben 11% a különbség.

I rest my case.

(#6848) bajtokarpi válasza dilipok (#6846) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszi a segítséget :-).

Üdv.

battletag: bossi#2666

(#6849) donki válasza Sousuke90 (#6847) üzenetére


donki
aktív tag

Jó ötlet az excel, de az exotic trinketek statjai pontatlanok.
Valójában az exotic és ascended közötti különbség main statra nézve 48 ponttal nagyobb.
Ami annyit jelent, hogy 10.2% helyett 15.7% a különbség main stat-ra. (+6% sigil, valamint consumable nélkül).
Ha már ennyire belementünk, akkor ne felejtkezzünk el azon trait-ek hatásairól se, amik megszorozzák a sebzést egy együtthatóval, hiszen a stat különbségből eredő magasabb sebzés ilyenkor még kap egy szorzót.

Persze az armor és a másodlagos statok hatása sem elhanyagolható. Az ascended-es nem csak többet sebez, de kevesebbet is sebződik.

Nem folytatom. Azt hiszem, a két felszerelés közti elhanyagolható, 4-5%-os különbség hipotézisét mindketten alaposan cáfoltuk.
Gratulálok, jó munka volt!

[ Szerkesztve ]

(#6850) FehérHolló válasza donki (#6849) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tök jó, hogy két oldalt televitatkoztatok már arról, hogy hány százalék a stat növekedés, de a legtöbb esetben a statok nem egyenesen arányosak azzal, amit befolyásolnak.
Pár példa:
precision: crit_chance = (prec - 822)/21
köze nincs az egyenes arányhoz

crit damage: crit_dmg = (1.5 + crit_dmg_percent/100) * dmg (és ezt illik még a crit chance-szel szorozni, hogy átfogó legyen a kép)

vitality: hp = X + 10*vit
ismét köze nincs az egyenes arányhoz, X ráadásul rohadt nagy.

condition damage: dps = X + f*cond_dmg
ez sem egyenes

De a számítási módotok is nagyon sántít, mert nem veszitek figyelembe például a szintből, a traitelésből és a rúnákból adódó statokat, amik az összes stat több, mint felét adják. Lehet nélkülük hasonlítgatni, de nem érdemes. (Az alapkérdés az volt, hogy mennyi gyakorlati hasznot hoz az ascendedre csere.)

A necrómon most exoticban körülbelül 1400 condition damage van. Ascended és exotic közötti különbség a main statban (i.e.: condition damage) armor: +14, weapon +8, trinket +11+22+20, összesen +75, tehát 5% növekedést eredményez.
Az általatok "számolttól" ez azért tér el nagyban, mert meglepő módon a condition damage-es trait ág például ki van maxolva, ráadásul condition damage-es rúnákat használok, hűha.

De nézzük egy kicsit tovább, ez a +75 condition damage statnövekedés az alábbi sebzésnövekedéseket eredményezi az egyes condition-öknél:
bleeding: +3.75/sec, ez +3.3%-ot jelent.
burning: +18.75/sec, ez +2.8%-ot jelent.
poison: +7.5/sec, ez +3.3%-ot jelent.
torment: +3/sec, ez +3.3%-ot jelent.
Tehát: 5% stat növekedés körülbelül 3.3% tényleges hasznot hozott a konyhára.

Tegyük fel, hogy a minor statok 5%-os emelkedése is egyenként ~3.3%-kal erősít, multiplikatíven összegezve ez 10%-ot ad.

+5-ös infusionöket körülbelül duplaannyi pénz lecraftolni, mint a teljes ascended felszerelést. Ráadásul az armorba defenzív slotok vannak, így versatile megy csak bele. :)
Összesen ezek +70 main statra, fenti százalékok körülbelül érvényesek exotichoz hasonlítva.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.