Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) AlyArkhon válasza TBT (#6150) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Nem kell sokat vissza olvasnod hogy lásd jelenleg a Gunar's Holdon van kissebb fokú magyar találkozó. :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#6152) szilassim


szilassim
csendes tag

Kedves Guild Warsozó Magyarok

nem rég kezdtem a legendary gyűjtésemet és meg kell mondanom nem haladok gyorsan.
sok haver segít meg minden de nekem karácsonyig kéne a legendary.
ha szívesel segítenél akkor írj rám ingame szilassim névre vagy addolj barátnak
a segítőknek szét osztogatok:2 db mirrors edge
2 db dead space 1
2 db medal of honor
1 burnout paradise
egy popolous
és egy command and conquer red alert kódot
persze a segítőkkel örök barátságot kötök és egy rakás ingame jutalmat is kapnak tőlem mellesleg lehet ha megkér egy most segítő ember hogy kicsit segitsek neki a legendary jában akkor megyek szívesen hiszen akkor már meg lessz az enyém.
adományokat lehet levélben küldeni ezesetben levélben küldök kódot vagy goldot,minipetet,minden földi jót.
ha meglessz a legendary azonnal csinálok egy livestreamet benne a támogatóimmal és ott kisorsolom a maradék kódot
email címem szilassim@gmail.com ide is írhattok

köszönöm az eddigi segítsgéget és az jövendőbeli támogatásokat is.
addig is karmában és goldban tartalmas kockulást kívánok

Szilassim lelép :R :R :R

[ Szerkesztve ]

fila

(#6153) CactuS válasza TBT (#6150) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A mi guildünk is a Piken-en van, ahogy rajtunk kívül több magyar guild is. A mienk valahol ~100 fő környékén van, az, hogy ebből mennyi aktív eléggé hektikus.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6155) Helmoras


Helmoras
őstag

Desolation on milyen magyar klanokhoz lehet csatlakozni? Lehetoleg ne tul sok elvarasal :-)

[ Szerkesztve ]

(#6156) TBT


TBT
addikt

Hol tudom a serial kódot beírni a már meglévő profilomba?
Mert próbálom a regisztrációs oldalon hozzácsatolni a serialt a már meglévő Guild Wars 2 accountomhoz, de folyton visszadob az alábbi hibaüzenettel:
400:49:1014:8000:986 ErrPermission StsGate: permission denied 'Auth/GetUserInfo', {not logged in}

Pedig be vagyok jelentkezve...
Más mail címre pedig nem akarok beregisztrálni, mert azokat a címeket már nem használom olyan gyakran.
És megváltoztatni sem lehet a későbbiekben, mert ilyen opciót sem látok az oldalon bejelentkezés után.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#6157) degu válasza szilassim (#6152) üzenetére


degu
senior tag

Ez meg mi volt? :F
/Ócskapiac,vagy üzlet,vicc...vagy...netán...játék?/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6158) scott_free


scott_free
senior tag

Steelseries Guild Wars 2 egér most féláron + ajándék, választható GW2 egérpad! :Y

ha jól tudom, 29-ig van az akció - rendeltem is egyet, postával együtt kb. 13.000 forint lesz, ennyiért az ugyanilyen, sima Steelseries Sensei RAW egeret sem kapod meg itthon.

(#6159) ProEvoFan válasza scott_free (#6158) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Grat, király a cucc:)

(#6160) M3oH válasza scott_free (#6158) üzenetére


M3oH
addikt

Thx. Annyira nem szorultam rá most új egérre, meg kicsit nekem csicsa, de ennyit megért, beruháztam egyre én is :)

(#6161) Lmh válasza scott_free (#6158) üzenetére


Lmh
őstag

ÉS mintha már nem is élne. Főoldalról keresvwe műr nem találom ezt az akciót, csak külön az egér van leárazva, ott az egérpadról már egy szó sem esik.
Ha mégis él még az akció akkor nem tudjátok meddig?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6162) scott_free válasza Lmh (#6161) üzenetére


scott_free
senior tag

a Steelseries facebook oldalán írják a 29-et, amcsi idő szerint délig - ez nálunk ma este 8 vagy 9 órát jelent.
az fb-s linkeken viszont csak 50%-os kedvezmény van, bár a fülesre is: 50% kedvezmény

az egérpados kedvezmény itt van: GW egér + választható egérpad.

(#6163) szilassim


szilassim
csendes tag

Elmondom a rövid sztoriját a legendary gyűjtögetésemnek.
nyár elején fogadtam egy haverral hogy meg lesz karácsonyig a legendary.
Hát megmondom őszintén nem gondoltam hogy ilyen unalmas lesz egyedül a farmolás.
ezért keresek társat aki most segít nekem és később én neki CSAK mivel jó Magyar emberekről van szó természetesen csak jó szívből senki nem jelentkezett :c
ezért találtam ki ezt a kód sorsolós bigyót hogy legyen valami nyeremény is.
de sajnos így se jelentkezik senki :C
ha valaki legendaryra gyűjt(ami most az új patchel még kifizetődőbb lesz) és szerinte is unalmas az egyedül hosszú órákon keresztül farmolás vagy netán csak egy jó lélek(nem hinném vannak még ilyenek a környéken) akkor segítsetek továbbra is fenntartom ajánlatomat a játék kódokkal és az ingame tárgyakkal.
email:szilassim@gmail.com
ingame név :szilassim.6084 ha levélben küldesz netán infót vagy adományt akkor szintén levélben küldöm a kódot/ingame cuccokat
emberek nem egy koldus vagyok csak egy nyomorék aki elcseszett egy fogadást DE a ti segítségetekkel meg tudom szerezni karácsonyig a legendaryt c:

köszönöm az eddigi segítőknek és a jövőbelieknek is

Szilassim lelép :R :R :R

fila

(#6164) #57919488 válasza szilassim (#6163) üzenetére


#57919488
törölt tag

Vesztettel egy fogadast. Na es? :DDD
Menj inkabb sPvP-re szorakozni mint az unalmas farmolas :D

(#6165) szilassim


szilassim
csendes tag

háát nem mondom inkább el itt a fogadás tárgyát de a lényeg hogy nem egy 100 ft ról(nem is pénről van szó)
hosszú szori max annak mondom el aki jön segíteni farmolni :D

fila

(#6166) FehérHolló válasza szilassim (#6163) üzenetére


FehérHolló
veterán

Keress egy jó guild-et inkább, ahol akad társ az ilyesmihez? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#6167) Tombi


Tombi
senior tag

Piken-en tudna valaki egy guild listát adni? Esetleg ajánlást,
Full PVE beállítottságú vagyok és ehhez hasonló guildet keresek!

(#6168) FehérHolló válasza Tombi (#6167) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

Skynet is real. It's called Google.

(#6169) Tombi válasza FehérHolló (#6168) üzenetére


Tombi
senior tag

:R nézem is !

(#6170) ProEvoFan válasza FehérHolló (#6168) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ezzel az a baj h nem friss:(
Ha jól tudom, itt a klánoknak kell regisztráltatni magukat ill törölni is.

(#6171) fuwiradis válasza ProEvoFan (#6170) üzenetére


fuwiradis
tag

Sziasztok!

Volt ez az ingyenes hétvége, de túl későn szántam rá magam a dologra, így végül nem tudtam kipróbálni. Azóta viszont piszkálja a dolog a csőröm. Egy ilyen géppel volna bármi keresnivalóm ennél a címnél?
Phenom II X3 720 2,8ghz, HD5770 1gb, 4gb ram. Köszi a választ.

(#6172) #57919488


#57919488
törölt tag

(#6173) FehérHolló válasza fuwiradis (#6171) üzenetére


FehérHolló
veterán

igen

Skynet is real. It's called Google.

(#6174) fuwiradis válasza FehérHolló (#6173) üzenetére


fuwiradis
tag

A minimális követelményeket én is ismerem, de azok sokszor nagyon csalókák, pl. előfordul, hogy a minimum csak ahhoz elég, hogy a menüben legyen az embernek pár fps-e. :D Tehát elsősorban tényleges tapasztalatok alapján érdekelne, mi valószínűsíthető az esetemben. :) Persze, ha a rövid igen válaszod mögött ez rejlik, akkor köszöntem. :R

(#6175) #57919488 válasza fuwiradis (#6174) üzenetére


#57919488
törölt tag

WvWvW lehet erdekes lesz de a jatek PvE es sPvP resze rendben lesz.
Legalabbis nekem 4850, C2De6320 es most z500 lapos mellett sincs gondom az utobbi kettovel :)
A zerg wvwvwv meg nem erdekel :DDD es ahogy lattam ESO-ban is erre a zerg map-ra fognak ramenni, tiszta hulyek :(((

[ Szerkesztve ]

(#6176) ProEvoFan válasza fuwiradis (#6171) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem nem lesz gáz, médium grafon menni fog a játék, ami úgy sem lesz csúnya.

A gazdaság jó nagy átalakuláson fog átmenni.Van 840 aranyam, de az infláció miatt bas@hatom a legendarymat....Dusk 530 arany helyett 800-900 arany lett, ecto 100%al drágább már...stb....
Több hónapja gyűjtöm az aranyat, erre ez a 4 hetes farm meg a keddi patch bedönti a "munkámat". :W
Kicsit el is vette a kedvemet a játéktól.

[ Szerkesztve ]

(#6177) FehérHolló válasza ProEvoFan (#6176) üzenetére


FehérHolló
veterán

Gem nem inflálódik, abban érdemes tartani a hosszútávú tartalékokat. Tehát ha 1-2 hónapig gyűjtögetsz, akkor is érdemes az első felében mindent gemre váltani szerény véleményem szerint.
(3 hónap alatt a 25 gemre váltott aranyomból lett 100, szóval eléggé inflálódik az arany.)

u.i.: A fordítás eléggé tré minőségű szerény véleményem szerint.

Skynet is real. It's called Google.

(#6178) fuwiradis


fuwiradis
tag

K_mester (#6175) + ProEvoFan (#6176): Köszönöm nektek is a válaszaitokat, ez azért sokkal megbízhatóbb, hitelesebb infó számomra, mintha csak a hivatalos gépigényeket olvasom el. :K

Az első részt abszolút nem ismerve, neki lehetne a másodiknak fogni? Nem tudom a sztori mennyire hangsúlyos. Másrészt a PvE mennyire nyújt hosszabb távú elfoglaltságot (maximumra törekedve, mindent megcsinálva)? Mert egy ideig, amíg jobban megismerkednék ezzel az egésszel, addig úgy gondolom, leginkább PvE menne. :) Ja, és akkor egy kritikus pont: elég változó (főleg, hogy itt a nyár vége), hogy mikor mennyi időm lesz arra, hogy felmenjek a szerverekre. Ha mondjuk csak hétvégén adódna úgy egy kis szabadidőm, hogy pár órácskát megengedhetek magamnak, akkor annak úgy van értelme vagy ebben az esetben inkább jobb hagyni a fenébe? Az világos, hogy mivel nem kell fizetni havonta, ezért ilyen módon nincs kidobott pénz, de ha kevesebb időráfordítással nem is lehet vele rendesen boldogulni, akkor nem érné meg megvenni...

Ha viszont van így is értelme, akkor lenne még egy bónusz kérdésem :DDD : nézegettem, honnan lehetne ezt a legjobb áron megkapni, az eredmény: galaxis(10k) és livekodok(8k). Az utóbbi időben kezdek megbarátkozni a digitális vásárlásokkal, szóval az érdekelne, hogy a galaxisban kapható dobozos változat tartalmaz-e bármit is, amiért érdemes lenne 2 ezerért többért megvenni? Mert ha csak egy dvd + egy borító (ami ráadásul nem is tetszik) + egy 50 forintos tok és egy ~ A/5- méretű lapocska, mint "kézikönyv" akkor erre nem mondanám, hogy érdemes feltenni a polcra. Ezeken túl, nem is tudom, hogy milyen pluszt nyújthat (bármilyen szempontból) egy fizikai változat megvétele.

Ennyi lennék, kissé sok kérdés ez, de köszönöm előre is, még egyszer a segítségeteket! :)

(#6179) duvi válasza fuwiradis (#6178) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
1.Nyugodtan nekivághatsz az első rész ismerete nélkül is.(Ha érdekel a lore, akkor megveheted a két GW könyvet magyar kiadásban is)
2.Szerintem a PVE tartalom már önmagában is megéri a játék árát. Alkalmi játékosként is élvezetes a GW2 világa. Én is ebben a cipőben járok, tehát van tapasztalatom ezen a téren.
3. Néha akciózzák a GW2-t (pl. a greengamingen), de most ha jól látom sehol nincs komolyabb leócskázás. Ha nem kell a DVD tok és a telepítő lemez, akkor veheted a livekódoktól is 8K-ért. Mindkettő Heroic kiadás, tehát a bónusz tartalmat ugyan úgy megkapod mindkét esetben.

(#6180) fuwiradis válasza duvi (#6179) üzenetére


fuwiradis
tag

Szia!

Köszi a választ! :) Azt hiszem ezzel minden fontosabb kérdést sikerült tisztázni.

Te olvastad a könyveket? Úgy látom, hogy a második könyv épp azzal az alaphelyzettel indít, mint a második rész. Nem tudom, az első könyv az első rész és kiegészítőinek cselekményszálait fonja össze egy történetté (ilyen módon nagyjából helyettesítve az első játék ismeretét) vagy csak egy összekötő kapocs az első rész történései és a másodiké között? Vagy esetleg is-is ... :)

(#6181) FehérHolló válasza fuwiradis (#6180) üzenetére


FehérHolló
veterán

vedd már meg..

;]

Skynet is real. It's called Google.

(#6182) Lmh válasza fuwiradis (#6180) üzenetére


Lmh
őstag

Inkább olvass el egy lore-összefoglalót, sokkal több infót kiszedsz belőle, mint a könyvekből.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6183) duvi válasza fuwiradis (#6180) üzenetére


duvi
nagyúr

Mindkét könyv története a birodalom bukása után játszódik.(az első rész utáni időkben) A történeti sorrend szerint első a A végzet pereme, második az Ascalon Kísértetei. Mielőtt beruháznál a könyvekbe, valóban jó 5let (és költséghatékony) elolvasni a neten található leírásokat. Javaslom a Variance oldalán található hatalmas adatbázist a témában: Ki kicsoda?, Lore – történetek a GW világából

(#6184) #57919488


#57919488
törölt tag

Csak nalam van ma az a bug, hogy nem tudok + karaktert letrehozni? :F

(#6185) FehérHolló válasza #57919488 (#6184) üzenetére


FehérHolló
veterán

TP is behalt nálam olyan szöveggel, hogy a használatához teljes acc kell.
A többiek azt mondták, hogy előfordult hasonló az előző trial után is. Elvileg tudják és javítani fogják.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6186) scott_free


scott_free
senior tag

tegnap már meg is érkezett a Steelseries GW2 egér és az egérpad hozzá - nem gondoltam, hogy ez utóbbi ilyen nagy :Y
amúgy nagyon pöpec :C

(#6187) M3oH válasza scott_free (#6186) üzenetére


M3oH
addikt

Jó ezt olvasni. Én kicsit aggódok, mert a tracking szerint a csomagom Dubaiba érkezett éppen :) Hogy a francba, azt nem tudom, de fedex lehet benézett vmit.

(#6188) darkling válasza fuwiradis (#6180) üzenetére


darkling
tag

Szia!

Én a Ghosts of Ascalon-t és a Sea of Sorrows-t olvastam (utóbbit pont ma fejeztem be), az Edge of Destiny-t a nem túl jó kritikák miatt inkább kihagytam. A GoA nagyjából élvezhető, de a SoS nagyságrendekkel jobb szerintem, Zhaitan felébredésével kezdődik egyébként.

D.

[ Szerkesztve ]

Why is a soap bubble round?

(#6189) fuwiradis


fuwiradis
tag

Nos, nekem még nem volt szerencsém ehhez a műfajhoz, amit a gw is képvisel. Persze, hallani már hallottam róla. De azért mégis látni, hogy milyen hatalmas ez a világ, az egy egészen elképesztő dolog. Itt kezdek egy marha nagy területen. Előhozom a világtérképet, kizoomolok és látom, hogy a világ területe legalább 10-szerese ennek. :B Azt hiszem ez egy olyan játék, amiről soha nem lehetne elmondanom, hogy mindent láttam, mindent megcsináltam és kipróbáltam, ilyen módon tökéletesen sosem lesz kihasználva a benne rejlő, zavarba ejtő mennyiségű tartalom.

De, ha ezért a pénzért, amennyibe ez kerül, akár csak 100 órát el lehet tölteni, ameddig lelövik a szervereket (ténylegesen akármennyi idő is legyen hátra addig), akkor már egy olyan óradíjat lehet felmutatni, amit akármelyik másik műfaj címe is megsüvegelne. És ekkor már teljesen mindegy, hogy végül mennyi az a tartalom, amit még nem látott az ember vagy nem használt ki, mert részemről én ekkor már nem tudnám sajnálni a vételárat. Van egy olyan érzésem, hogy az említett játékidő alatt az ember még rengeteg mindent nem fog látni, magamat ismerve meg teljesen biztos. :) WvW addig biztos nem fog menni, míg nem lesz egy erősebb gépem (ami egyébként ettől függetlenül is tervezve van egy ideje) és egy jó darabig még pvp sem.

Ha valakinek esetleg lenne kedve összefutni desolationon, közösen szórakozni egy kicsit, az írjon nekem egy privátot itt és felvesszük egymást. :)

Egyelőre csak egyetlen karaktert indítottam és csak érdekességképpen kérdezném, hogy van olyan osztály, amit a legnehezebb jelzővel szoktak illetni? Gondolom függ attól, hogy ténylegesen mit akarnak vele játszani, csak érdekelne, hogy létezik-e ebben ilyen, amire ilyet szoktak mondani. :)

(#6190) FehérHolló válasza fuwiradis (#6189) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jó szórakozást!

Az elementalist és az engineer a két legnehezebben kezelhető kaszt.

Skynet is real. It's called Google.

(#6191) #57919488 válasza fuwiradis (#6189) üzenetére


#57919488
törölt tag

Minden tekintetben jo a jatek de szerintem a PvP resze a legjobb. PvP kezdon amihez lvl1 kell meg lehet nezni a kulonbozo osztalyokat is. Egybol meg tudod nezni, hogy mi jon be majd max lvl-re es nem zsakbamacska hosszas karihuzas utan derul ki :)
A PvE resze meg mondhatni szerintem a legkozelebb all ahhoz amit sokan nextgen MMO-nak tartanak. Teljesen mas a fejlodes es minden mas is a jatekban mint a tobbi jateknal.
TESO meg lehet hoz par ujdonsagot de azert havidijat tuti nem fizetnek. Kezdeti Beta allapotert meg plane ami minden MMO-nal 100%, hogy bekovetkezik indulasnal.

Szvsz a Necro es Engi a legjobb a jatekban de nem ez volt a kerdes :DDD :))

(#6192) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Srácok, ez a Super Adventure Box minden, csak nem Guild Wars....akkora de akkora egy baromság hogy azt le nem tudom írni...ami a legdurvább, hogy közel 500 acsi pontot ér ez az agymenés.Ötszáz! :W
Most ne gyertek azzal, hogy nem kötelező megcsinálni, mert aki gyűjti az acsikat (ha még nem is megszállottan), annak az 500 pont kiesés nagyon "sok(k)".
......

(#6193) FehérHolló válasza ProEvoFan (#6192) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az első részét is csak egyszer abszolváltam. Elég volt.

Skynet is real. It's called Google.

(#6194) #51736960 válasza ProEvoFan (#6192) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem is hülyeség az egész, viszont mint ötlet nagyon jó, és üdítő színfolt a living world eventek sorában.
igényesen meg van csinálva, és aki rá van kattanva erre a retro-minecraft vonalra, annak nagyon jó lehet.
(mondjuk én sem töltöttem vele 5 percnél többet, és nem is fogok már vele foglalkozni valószínűleg)

(#6195) M3oH


M3oH
addikt

sziasztok! Necrohoz kérnék segítséget, főleg wvwben húznám. Milyen buildot ajánlotok?

(#6196) Chabe89 válasza ProEvoFan (#6192) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát a legutóbbi scarletes zerges marhaságnál jobb az biztos. Áprilisban még én is így voltam vele, de a world 2 egész jóra sikeredett. A tribulation mode meg csak rádobott még egy lapáttal. Szerintem szórakoztató a grafikát hát azt meg igazából letojom ha a játékélmény megvan.

(#6197) ProEvoFan válasza Chabe89 (#6196) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nézd, ha ilyen ugrabugra platform játékkal szeretnék játszani, akkor INGYEN találok kb 1000 flash játékot a neten, vagy elindítom a Rayman Orginis-t.
Ez nem illik bele a GW világába.Ennyi.
Persze nem tetszhet mindenkinek minden...

[ Szerkesztve ]

(#6198) #57919488 válasza ProEvoFan (#6197) üzenetére


#57919488
törölt tag

Tenyleg nem illik bele :N sehogy sem ez a legnagyobb gond.
Es ezt meg reklamozzak is :(((
De legalabb a PvP-t nem barmoltak el :DD

(#6199) Lmh válasza ProEvoFan (#6197) üzenetére


Lmh
őstag

Teljesen egyet értek.
Olyan, mint valami szar alibi-tartalom. Már legutóbb is annak éreztem. Ultragáz.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6200) FehérHolló válasza M3oH (#6195) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem oda a staff a nyerő, az AoE karika nagyobbítós trait ággal.
Power és/vagy critical és vitality/toughness növelésre tolnám. Esetleg minion, és az predesztinálja a toughnesst az utóbbi kettő közül.
Condition felejtős.
Második fegyvernek scepter-dagger.

ProEvoFan: Rayman!!! Mennyit játszottam vele "kis" koromban.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.