Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) fuwiradis válasza Egonyolc (#7150) üzenetére


fuwiradis
tag

Hát, most nagyjából végignéztem (pár darabot láttam már korábban is), nekem egyik sem jön be igazán azokból, amit egy ele kezébe lehet nyomni. :D Lehet ezért elástok itt helyben, de én pl az incineratort is röhejesnek tartom. :DDD Hirtelen átnéztem az ascended armorokat is, azok egész jól néznek ki, ha az ember jól választ színeket. Viszont nem feltétlenül tetszik jobban, mint egy-egy dungeon/karma set. :)

(#7152) DeltaPower válasza fuwiradis (#7151) üzenetére


DeltaPower
őstag

Azért egy Meteorlogicus+Incinerator párost elviselnék az ele-m kezében :D Vajon így együtt milyen lábnyoma lenne, tüzes és füstös-villámlós egyszerre, vagy csak az egyik érvényesülne? :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7153) fuwiradis válasza DeltaPower (#7152) üzenetére


fuwiradis
tag

engem az incinerator egy hegesztőpisztolyra, a meteorlogicus meg leginkább egy csörgőre emlékeztet :D

(#7154) Ellia válasza fuwiradis (#7151) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem nem fog leírni senki emiatt, nekem se tetszik a nagy százaléka, ez alól kivetél a bolt, a kodzu, flameseeker és a predator, a többi meg... de amit a legjobban utálok az a dreamer :/

(#7155) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Guardianomnak Sunrise van a kezében, a Warrioromnak meg Twilight. Mind a kettő gyönyörű :)

(#7156) duvi


duvi
nagyúr

Guild Wars 2 50%-os akció április 14-ig: 19,99 euro Digital Heroic Edition
illetve ugyan itt 29,99 a Digital Deluxe Edition.

(#7157) Egonyolc válasza duvi (#7156) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Pont most akartam én is linkelni... :))

Kis on, azt írták valahol, hogy azért kell csak kettő a Havi Achi hoz, mert 15ig meg kell csinálni?

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7158) -kdM- válasza Egonyolc (#7157) üzenetére


-kdM-
senior tag

"Because the feature pack comes halfway through the month, April’s monthly achievements will be a special case. Until April 15, the PvE and PvP monthly categories will be separate and require only two achievements for completion. After April 15, there will be a single unified set of monthlies and dailies, and monthly completion will again require four total achievements."

Link

(#7159) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Hétvégén a gem shopban ingyen ad 1 db gathering boostert és 1 db repair canistert accountonként, ne felejtsétek el kivenni :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7160) Egonyolc válasza -kdM- (#7158) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Köszi,
kicsit sűrű mostanában az információ áramlás.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7161) fuwiradis


fuwiradis
tag

ugyan már régóta tudni lehet, hogy ápr. 15-én dobják ki ezt a patch-t, de nem bántam volna hamarabb elérhetővé teszik. pont akkor jön, mikor egy-egyre kevesebbet érek rá

[ Szerkesztve ]

(#7162) Ellia válasza fuwiradis (#7161) üzenetére


Ellia
addikt

Miután ez állandó tartalom/változás lesz nem maradsz le semmiről :)

(#7163) TBT válasza duvi (#7156) üzenetére


TBT
addikt

Én tudok szolgálni egy Digital Deluxe Edition accounttal, annak, aki be akarja szerezni a játékot, viszonylag olcsón.
Sajnos időhiány miatt már jó ideje nem volt időm a játékra (január közepe óta), és nem tudom, hogy a közeljövőben mikor lesz időm/kedvem játszani vele. Így inkább próbálom elpasszolni olyannak, aki tud időt fordítani a játékra.

És bocsi a reklámért.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#7164) fuwiradis válasza Ellia (#7162) üzenetére


fuwiradis
tag

ez igaz, de csak belenézne az ember, mert kíváncsi rá. :)

Az is érdekelne (bár erről nem tudni semmit), hogy lesznek-e változtatások a living world-ben, mert rengeteg kritikát hallok róluk, azért mert nem állandó tartalmakat adtak. Valószínű marad úgy ahogy az s1-ben is volt, sajnos nem is hiszem, hogy máshogy meg lehetne ezt oldani, pedig részemről aztán teljesen rapszodikus, hogy mikor jutok egy kis időre megint vissza.

(#7165) Ellia válasza fuwiradis (#7164) üzenetére


Ellia
addikt

Változás annyi lesz, hogy jön majd a season 2 ami remélhetőleg Maguna Jungle felé veszi az irányt, ha már a sárkány ott lett felébresztve, de a mikor az még kérdéses, tudtommal nem mondtak semmit. Bár tippre előtte még kapunk egy új SAB világot.

(#7166) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Azt láttátok, hogy az áprilisi nagy frissítés után a legendary és az ascended cuccok accboundok lesznek soulbound helyett? :Y

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7167) FehérHolló válasza DeltaPower (#7166) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ja, zsír.

Skynet is real. It's called Google.

(#7168) ProEvoFan válasza DeltaPower (#7166) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem meg jó nagy baromság....bár ettől értékesebb lett a legendary.Minden precursor ára az egekbe.
PL: legend 700 aranyról felment 870re; dusk 750ről 930ra...

(#7169) twice


twice
tag

Sziasztok!
Nagyon régen nem játszottam a játékkal és gondoltam előveszem újra. Olyan problémám van ,hogy nem tudok belépni. Az a furcsa, hogy a weblapon be tudtam lépni, és így le is tudom tölteni a játékot, de amikor ott kéri ugyanúgy a felhasználónevet jelszót azt már nem fogadja el. Az lehet a probléma hogy felhasználónévnél ugyanúgy az emailcímet írom?( Sajnos más felhasználó névre nem emlékszem)
Előre is köszi a segítséget!

(#7170) duvi válasza twice (#7169) üzenetére


duvi
nagyúr

A játékba belépésnél ugyan úgy az email címed a felhasználóneved. Viszont ha nagyon régen nem játszottál, akkor szerintem nézz körül a mail fiókodba, mert authentikáláshoz szoktak küldeni egy jóváhagyás kérést az aktuális IP címhez. Miután jóváhagytad, akkor elvileg be kell, hogy engedjen.

(#7171) FehérHolló válasza duvi (#7170) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha nagyon kell valamihez a felhasználónév, akkor a honlapon emaillel belépve jobb felül is megjelenik.

Skynet is real. It's called Google.

(#7172) Senais


Senais
aktív tag

Sziasztok!
Épp az imént vásároltam meg a játékot, és azt szeretném kérdezni (ugye most léptem be és látok vagy 30 eu-s szervert), hogy melyiken érdemes karaktert kezdeni, hol van a legtöbb magyar klán?

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7173) DeltaPower válasza Senais (#7172) üzenetére


DeltaPower
őstag

Úgy tudom Piken Square-n van a legtöbb magyar klán, de kb bármelyik eu szerveren találsz magyarokat.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7174) Senais válasza DeltaPower (#7173) üzenetére


Senais
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat! Rendben akkor ott kezdek :)

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7175) fuwiradis válasza Senais (#7174) üzenetére


fuwiradis
tag

a legjobbat mégiscsak a magyar karakterneveken lehet röhögni :DDD

(#7176) Ellia válasza fuwiradis (#7175) üzenetére


Ellia
addikt

Én még a Marionette LS alatt találkoztam vele:
http://kepfeltoltes.hu/140202/obelix_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

De ja, vannak nagyon ötletes magyar karakternevek, de van ugyanannyi retardált is...

[ Szerkesztve ]

(#7177) Senais


Senais
aktív tag

történt már vkivel olyasmi, hogy elkezdett játszani és úgy kb 5 perc után befagy az egész gép? hang megy meg minden, de se a feladatkezelőbe nem tudok belépni se semmibe. Megőrjít nem tudok játszani így :(
vki vmi tipp?

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7178) ProEvoFan válasza Senais (#7177) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen. Általában mini patchek után szokott ez előfordúlni. Restart, új ip cím után ok lesz.

(#7179) Senais válasza ProEvoFan (#7178) üzenetére


Senais
aktív tag

nem tudom, nekem egész nap ez volt, néha fogja magát és lefagy az egész... ezt az új ip cím dolgot meg nem igazán értem, ha megkérlek ki tudnád fejteni kicsit bővebben?
nem is merem már elindítani, mert nicns kedvem folyton kivárni míg újraindul a gépem :(

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7180) FehérHolló válasza Senais (#7179) üzenetére


FehérHolló
veterán

indítsd újra a routert, settopboxot, vagy akármit, amin bejön az internet.

Skynet is real. It's called Google.

(#7181) Senais válasza FehérHolló (#7180) üzenetére


Senais
aktív tag

Köszi :)
közben utána néztem a dolognak, újraindítottam a routert, cmd-ben is megpróbáltam de semmi :(
keresgéltem kicsit és úgy tűnik, hogy rengeteg másik játékosnak van ilyen problémája, de megoldást nem igen talált eddig senki se...

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7182) Senais válasza Senais (#7181) üzenetére


Senais
aktív tag

bocsi, kicsit szarkasztikusnak érződött, de nem úgy értettem :O

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7183) Senais


Senais
aktív tag

Úgy tűnik sikerült megoldani a problémámat, újraraktam a windowst, a video kártyát underclockoltam (850-ről 800-ra) és a játék futtatása közben kikapcsoltam a böngészőt. Nem tudom melyiknek hála de végre tudok normálisan játszani :D
Elértem a 7-es szintet, haladok is a sztori mentén, de nem láttam még más kvesztet, csak sztorit (zöld) vannak más kvesztek is? csak mert már így is két szinttel le voltam már maradva a sztoritól...

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7184) DeltaPower válasza Senais (#7183) üzenetére


DeltaPower
őstag

Szó szerint vett questek, mint amik pl wowban vannak, nem léteznek GW-ben. Vannak a szívek és az eventek, illetve a zölddel personal story amit említettél.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7185) Senais válasza DeltaPower (#7184) üzenetére


Senais
aktív tag

Értem, elég furcsa így, de majd csak megszokom. Köszi :)

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7186) FehérHolló válasza Senais (#7185) üzenetére


FehérHolló
veterán

Eventből vannak lánceventek is, azok eléggé hasonlítanak a szokványos questekhez, csak a personal storyval ellentétben bárki csatlakozhat a világból (nem csak te és a csapatod).

Skynet is real. It's called Google.

(#7187) Ellia válasza Senais (#7183) üzenetére


Ellia
addikt

Ezek a szívek lényegében questek. Csak nem egy dologra van korlátozva a megoldások pl. nem annyiból áll, hogy ölj meg 10 patkányt. Lényegében szabad kezet kapsz, hogy Te most össze akarod szedni a kellő item-eket, vagy legyaksz mindenkit az adott területen vagy valami mást csinálsz vagy kombinálod a dolgokat. Ez mind rád van bízva csak az a lényeg, hogy feltöltsd a szívet. Illetve érdemes lehet vissza nézni teljesítés után az npc-hez mert karmáért árul dolgokat, fegyver, kaja, recept...stb

Másik ami megy az eventek, ebből is sokféle van, foglalós, gyűjtögetős, megvédős...stb annyiban más a szívektől, hogy nem állandó, hanem időközönként indul, illetve lehet failed kimenetele is.

A pesonal storyt meg látom felfedezted :)

+1 Ha majd eljutsz a 3 orri térképre, ott már nem lesznek szívek csak eventek.

(#7188) Senais válasza Ellia (#7187) üzenetére


Senais
aktív tag

Na, valamennyire azért beletanulgattam, 14 és feles szinten vagyok most körülbelül, a sziveket és a skill pontokat mind megcsináltam a mostani pályán eventet, amit láttam azokat is próbáltam :)
Amúgy egy valami elszomorított, mesmert kezdtem ugye, és nem igen tűnik jó választásnak. Csak mert előfordul néha, hogy egy-két szörny nagyon durván haza tud vágni, és most ezt nem tudom hogy azért, mert jó pár itemem elég kis szintű még, vagy mert ez a mesmer nem a legerősebb (nem tudom még mennyire vannak kibalance-olva a kasztok) vagy csak szimplán én vagyok béna :D
Amúg eddig annyiban tényleg jobbnak tűnik más játéknál, hogy nem igen tudok unatkozni, elég interaktív és sok az event benne és a pvp-t még nem is próbáltam :D

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7189) DeltaPower válasza Senais (#7188) üzenetére


DeltaPower
őstag

A mesmer light armoros, nem igazán bírja a pofonokat. Első karakternek talán szerencsésebb lett volna valami jobban páncélozott, pl. warri vagy guard, de mesmerrel is jól lehet aprítani ha belejössz az óvatosabb játékstílusba. Hagyd hogy az idézett lények kapják a pofonokat helyetted, te pedig inkább igyekezz az ellenfelek ütéstávján kívül maradni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7190) Ellia válasza Senais (#7188) üzenetére


Ellia
addikt

Mesmer az egyik legkomplikáltabb kaszt, meg kell tanulni vele játszani, de ezért van a szintezés :) Személy szerint utálom az összeset, ha valaki jó vele akkor simán összepakol :D (Meg Én se tudok vele játszani). Amúgy hajrá, ügyesen vele :)

PvP-hez ne állj túl nagy elvárással, sajnos a játék jelenleg leggyengébb része.

Cuccok: tailoring, a light armor miatt vedd fel és csináld magadnak a cuccokat, ezzel még fejlődsz is, 400-as szintig 8 szintet lehet vele húzni(de költséges). Ami meg esik rare alatt(zöld/kék/fehér...) salvage-eld, így lesz materialod. Az iron ore-nak pl. elég "magas" az ára, érdemes bányászni és egy kis kezdőtőkét csinálni vele - később, ha nem akarod az összes gold-od gem-re költeni nem lesz hiányod belőle.

Topic nyitva, vagyunk páran, ha kérdésed van válaszolunk :)

(#7191) FehérHolló válasza Senais (#7188) üzenetére


FehérHolló
veterán

az sem árt, ha nem 10 szinttel alacsonyabb cuccokban vonulsz. :)

mesmerrel meg fogsz tanulni dodge-olni, az biztos.

egyébként nem rossz választás, 80 szint után is nagy igény van rá dungeonökben.

Skynet is real. It's called Google.

(#7192) Egonyolc válasza Senais (#7188) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Mindenképpen érdemes megcsinálni a map-eket 100%ra . Én ezt az oldalt használtam.
A "fővárosokat" is lehet nyomni. Ha nem megy a magasabb szint át lehet menni másik faj kezdőjére. PVP ikon, heart of mists, szemben nagy asura gate Lions Arch-ba Vigil HQ, és onnan Asura gate a városokba.

A traitekről érdemes átnézni a Wiki-t.
Ami még jó oldal általánosan kb mindenről, főleg Jumping Puzzle-re.

Amit még játékon kívül lehet nézegetni, próbálgatni.

És minden képen érdemes belépni egy Guildbe.

szerk:
Crafting: kezdésre a Jewelert és Tailort, ajánlom, mert kisebb az anyag átfedés. A cooking van még teljesen külön, de azt nem érdemes a harmadik alt előtt elkezdeni. szvsz

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7193) Dexter721


Dexter721
csendes tag

Sziasztok! Seafarer's Rest-en tud valaki magyar guildet? :)

(#7194) Senais


Senais
aktív tag

Hú hát jól összeszedtétek a dolgokat, köszönöm szépen :D
Igen, gondolkodtam még a necromanceren és a guardianon, de elég sablonosnak tűnt mindegyik, ez volt az ami úgy kitűnt valamelyest a többi kaszt közül :)
A pvp-t sajnálattal hallom, mivel számomra az képezi a legfontosabbakat egy mmo-ban, de majd még meglátom :(
Szerintem neki fogok akkor állni a tailoringnek meg meglesem ezt a jewelert is, és köszönöm még az iron ore-s ötletet is, remélem jutok majd vmicske pénzhez tőle :)
Azt a traites dolgot se igazán értettem tegnap, de most majd mindjárt elolvasom :D
Lépnék én guildba szívesen, de sajnos magyar játékosokkal se találkoztam még :(
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, egyelőre kifogytam a kérdésekből, de szerintem ez elég sűrűn változni fog, ahogy haladok a játék során :R

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#7195) ProEvoFan válasza Senais (#7188) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mesmer kiváló dungeon party tag.Reflektálós Mesmer különösen.Stackelős speedrun partykba mi általában majdnem mindig viszünk egy Mesmert.
Fejlődés kicsit neccesebb, de nem lehetetlen:D Mondjuk én megszenvedtem vele, szinte teljesen a térképen húztam fel nyolcvanasra.Kb 70 lvlnél éreztem benne a kraftot -addig szenvedés volt- de 80lvlnél az igazi.Nekem full berserker Mesmerem van, reflektálásra traitelve.

(#7196) Ellia válasza Senais (#7194) üzenetére


Ellia
addikt

Guildek: http://gw2hunforum.solitus.hu/forum/ a GW2 klán fórumok menüpontban illetve a Variance topicban alatta. (bár a Variance nem tudom itt mennyire naprakész de folyamatos felvétel van, gyűjtőguild, annak minden jó és rossz tulajdonságaival együtt). Jó keresgélést!

(#7197) nesh_019


nesh_019
senior tag

[GW2 live Piken Square hun]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7198) nesh_019


nesh_019
senior tag

Megjött a patch :)

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#7199) Egonyolc válasza nesh_019 (#7198) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

champ train:

"All open world champions have been converted into events to allow for them to scale for large groups, or have had their classification changed to elite or veteran."

Most már a mesmereknek is lehet esélye, hogy üssenek egyet a champekbe, vagy 1 ember simán szét tudja trolkod a traint, ha "le scaleli" neki veteránra.

Mondjuk soshasenem bírtam tovább negyed óránál tovább a körbe körbe rohangálást, de a havi achihoz jó volt...

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7200) DeltaPower válasza Egonyolc (#7199) üzenetére


DeltaPower
őstag

"All open world champions have been converted into events to allow for them to scale for large groups, or have had their classification changed to elite or veteran."

Ha jól értelmezem ez azt jelenti, hogy a world championokból vagy skálázódó event lett, vagy lefokozták őket elite-veteran szintre. Olyan tehát nincs hogy 1 embert behúzza a train előtt a champot és az átváltozik veteránná, aztán a train 1 mp alatt kivégzi.

Más: az új trait rendszert derekasan megszívták a 80 alattiak...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.