Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) batai15 válasza Ellia (#7299) üzenetére


batai15
félisten

ja nálam is ez az alap.

(#7302) fuwiradis válasza Ellia (#7282) üzenetére


fuwiradis
tag

tessék transmuteolni egy tetszetősebb skinnel. ;] persze ekkor pont a státuszszimbólum mivoltát veszíti el a dolog :D

még jó hogy ez a probléma engem nem zavar, mert szegény vagyok, mint a templom egere. én most majd pl. Komalie's sacrificial blade-t akarnám majd egyszer összeszedni, de arra sincs pénzem. :D

(#7303) Ellia válasza fuwiradis (#7302) üzenetére


Ellia
addikt

Ja valamelyik első skint ráhúzom a boltra :D

Am csak 12 gold az a tőr, gyorsan megvan az :)

(#7304) Archanon


Archanon
őstag

Az mitől lehet, hogy játékon belül elveszik egy csomó hang? Hangfallal, fülhallgatóval, fejhallgatóval egyaránt. Harc közben olyan, mintha a fele támadások hangeffektjei nem is léteznének, ilyen csendes, unalmas az egész, néha irgalmatlan hangos benyögések a karakteremtől. Valamint ilyen úszás hangeffektek, stb, tökre nincsenek. Mindig is idegesített, de néztem jó pár gameplay videót, és sokkal több a hang, hangulatosabb meg minden, nekem viszont bármit csinálok, nem pálya. :( Valaki valami ötlet?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7305) Ellia válasza Archanon (#7304) üzenetére


Ellia
addikt

PVE/PVP/WvW? Vagy mindenhol? Én ilyet eddig csak magas latency miatt tapasztaltam(pl. anno amikor behozták Southsunt a játékba és a karka queenre ment mindenki az LS-ban), de már nagyon rég.
Esetleg az options-sound options-be a quality értékét állítsd középre, vagy festest-re, a mixing buffer size-ot meg lowest latencyre. Jobb ötletem nincs.

Még a fórumot érdemes átböngészni, Tech Support topic.

(#7306) FehérHolló válasza Ellia (#7305) üzenetére


FehérHolló
veterán

Inkább amiatt szokott lenni, hogy egyszerre túl sokan vannak a pályán, és először a textúrákat tölti be, utána a hangot.
A skill beragadás szokott a latency miatt lenni.

Skynet is real. It's called Google.

(#7307) Ellia


Ellia
addikt

Ez akár mehetne az első hozzászólásba és javasolt elolvasni mindenkinek: Did you know?

[ Szerkesztve ]

(#7308) Ellia válasza FehérHolló (#7306) üzenetére


Ellia
addikt

Erre nem is gondoltam elsőre, lehet attól is :)

[ Szerkesztve ]

(#7309) Archanon válasza FehérHolló (#7306) üzenetére


Archanon
őstag

Általában én vagyok egyedül a környéken, eléggé kihalt a játék, ha épp nem városban vagyok. :U

A hangbeállítások most default-on vannak, még nem fedeztem föl változást, mivel 2 órája egy jumping puzzle-ön szenvedek. Griffonrook Run a tömeges öngyilkosságok helye a játékban... :Y

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7310) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!
Még mindig nem vettem a játékot, nagyon zavar hogy nincs semmi Trial version és itt fórumba kell kérdezgetnem hülyeségeket... Na szóval annyi lenen a kérdésem, hogy látom nincs vmi sok spell, vagyis nincs az mint WoWnál (bocs hogy mindig ezt hozom fel példának, egyetlen rpg mmo amit toltam) hogy ki van rakva 20 spell 3-4 spellbarban. Szóval ez a játék mihez van közelebb harc szempontjából: a wowhoz vagy inkább mondjuk a Path of Excielhoz (Vagy mondjuk a Diablo 3 hoz képest, veszett kattingatásokat leszámítva)? Végül is ott is 5-6 spell van igaz nem belsőnézetes és mondjuk az hack'n'slash de ha csak a csatákat nézzük... Elvégre a Gyikbe is az van leírva, hogy itt nincs az MMo szentháromság (gondolom itt a dps-heal-tankra utalt)....

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7311) Ellia válasza GeryFlash (#7310) üzenetére


Ellia
addikt

Itt pont az a lényeg, hogy 5 alap fegyver skill mellett 1 heal, 3 utility és 1 elite skill adja a builded alapját (+ ugye a traitek) amit te raksz össze magadnak ahogy szeretnéd. Am van miből válogatni, van elég skill a játékban és kb mindig azt fogod használni amit az adott builded megkíván. Nem kell n+1 skill a skillbarra, a játékmenet nem arra lett kitalálva.

http://en.gw2skills.net/editor/ itt nézd át a lehetőségeket. Válasz kasztot fegyvert, olvasd el a traiteket, skilleket...

[ Szerkesztve ]

(#7312) batai15 válasza GeryFlash (#7310) üzenetére


batai15
félisten

Nos, itt másképpen megy. na szóval elsőre kevés skill van, legalábbis annak tűnik. de egyszerre 2 fegyvered lehet plusz utili skillek. elég sok fajta fegyver van, amit harcon kívül tudsz másokra cserélni, in cobmat meg 2 nálad lévőt.plusz víz alatti harc. a játék leginkább egy hack and slashre emlékeztet egyébként.
a további finom hangolás a traitekkel lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#7313) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Kösz srácok, szerintem megveszem, ha belegondolok hogy ha csak felhúzom a karaktert és az endgame nem tetszene akkor is megérte azt a 40-50 órát az a 7 ezer Ft :)
Pénteken infó érettségi utána szerintem megveszem remélem nem megy fel az ára, a GW2.comon elvileg május 11-ig szól az 50%os akció, nem tudom ez milyen hatással van a bolti dobozos verzióra (dobozosan szeretném megvenni, főleg ha csak egy ezres a különbség).
Köszi még egyszer Ellia és batai15 :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7314) Ellia válasza GeryFlash (#7313) üzenetére


Ellia
addikt

Nézz körül máshol is, mert elég jó akciók szoktak lenni! Amúgy igen, Én eddig ~1200 órát öltem bele leosztva az akkori árával 10 ft-ra jön ki :)

[ Szerkesztve ]

(#7315) GeryFlash válasza Ellia (#7314) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az korrekt :) Konzolokszervízében egy 100-sal olcsóbb :)
Amúgy win 7-em van, 4Gb RAM+e6700 c2d+5770 1gb, mire számítsak WvW-ben? :B

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7316) batai15


batai15
félisten

Nézz körül aprón is. én itt 5k-ért vettem újonnan dobozosan.

(#7317) Ellia válasza GeryFlash (#7315) üzenetére


Ellia
addikt

Alacsony fps.re. Az adatlapi konfigommal van kb 15-20 nagy zergben, ha nincs zerg csak roamingolunk pl. 3-5-en akkor kb 30-35.

(#7318) GeryFlash válasza Ellia (#7317) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hmmm, milyen beállításoknál? Vga vagyCpulimites leginkább a dolog neked? a 6850 egy 15-20%kal jobb mint az én videókártyám, de a procid sztem a 4 maggal jóval erősebb.
Feladatkezelőben mennyi memóriát eszik a game?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7319) Ellia válasza GeryFlash (#7318) üzenetére


Ellia
addikt

Nagyon cpu igényes és jobban szereti az intel variánsokat. Memóriából úgy vettem észre elég a 4gb. Legalábbis régebben játszottam annyival gond nélkül.

(#7320) GeryFlash válasza Ellia (#7319) üzenetére


GeryFlash
veterán

Értem, grafika levétel/felbontás csökkentés mennyit segít egy nagyobb tömegben az fps-en?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7321) batai15 válasza GeryFlash (#7320) üzenetére


batai15
félisten

segít, de akkor ronda a játék. a konfigom(adat lap ) megserver óta laggosabb. Én levettem a model texturát médiumra, illetve hogy minnél kevesebb ember legyen a képernyőn. De szerintem, nincs olyan pc amint tökéletesen fut .

(#7322) #57919488 válasza GeryFlash (#7320) üzenetére


#57919488
törölt tag

A C2D-t sajnos megeszi a WvWvW. Van sima sPvP ami olyan mint WoW-ban a BG-k. En a legtobbet azzal szorakoztam :)

(#7323) GeryFlash válasza #57919488 (#7322) üzenetére


GeryFlash
veterán

K_mesterHát oké, Wowban is inkább arénák meg Bg, Wg-t csak muszájból toltam, de azért ez elég gyászosan hangzik :DDD
batai15: Értem. Hát nem tudom, lehet bízni abban hogy fog valamit javulni az optimalizáció? Ha nagyon kell eladom a 13-14-rét a vga-mat rádobok egy ötöst és veszek belőle egy gtx 460-at, csak a proci lesz a szűk keresztmetszet, ebbe a régi lapba ez amit bele lehet rakni (nem q45-s chipset...). Azért hazudnék ha azt mondanám h rondán élvezném a játékot, az egyik vonzereje pont a látványa volt.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7324) ViharVadász válasza GeryFlash (#7315) üzenetére


ViharVadász
őstag

Az adatlapomon lévő géppel játszom a játékot, majdnem minden minimumon (csak a tükröződés van ég, környezet-re állítva, meg az élsimítás FXAA-ra állítva), és a WvW átlagosan olyan 10-20 fps körül mozog rengeteg játékos között. Persze úgy állítottam be a játékosok láthatóságát, vagy csak néhány játékost jelenítsen meg köreimben :) Ha csak nyugodtan kalandozom a világban, vagy WvW-ben épp nincs sok játékos, simán megvan a stabil 30-40 fps közötti érték is.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7325) fuwiradis válasza GeryFlash (#7313) üzenetére


fuwiradis
tag

én csakis javasolni tudom, annyi pénzért olyan tartalmat kapsz, hogy ha csak annyi időt töltesz el vele, akkor pont semmit sem láttál. :) Én jelenleg valami 30 ft/óra körül tartok, és csak a pve tartalomnak kb. ~30 %-át láttam. :D és a pve is csak a játék ~ harmada az spvp és wvw mellett.

(#7326) DeltaPower válasza fuwiradis (#7325) üzenetére


DeltaPower
őstag

Hogy lehet megnézni a played time-ot? :U

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7327) -kdM- válasza DeltaPower (#7326) üzenetére


-kdM-
senior tag

"/age" a chatbe

(#7328) DeltaPower válasza -kdM- (#7327) üzenetére


DeltaPower
őstag

Kösz :R Nem is sejtettem hogy már ilyen vén vagyok.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7329) Ellia


Ellia
addikt

Jövőhéten, a kínai megjelenés alkalmából visszatér a four wind festival és a crown pavilon is. Személy szerint örülök neki, még, úgy is, h nem új tartalom.

(#7330) fuwiradis


fuwiradis
tag

nem tudom hogy gw2-ben mi az, ami a leginkább dacossá, "csakazértis" hozzáállásúvá teszi az embert, de a jumping puzzle-k közül némelyik biztos a topban van ilyen szempontból. :D

(#7331) DeltaPower válasza fuwiradis (#7330) üzenetére


DeltaPower
őstag

A champion solo :D Mikor leviszed 30-40%-ra, de hibázol egyet és meghalsz, pedig tudod hogy meg lehet ölni egyedül :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7332) Egonyolc válasza DeltaPower (#7331) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Valamelyik lávás Jp-n végén volt amikor egy csampet kellett szoloznom a ládánál, na az kettő az egyben.
Mondjuk az akkori warior buildemel simán lenyomtam, csak kelet 10 perc :U

szerk:
ez volt azt hiszem

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7333) -kdM-


-kdM-
senior tag

Nem szoktam az ilyen élményeket megosztani, de ha nem vagyok ott én sem hiszem el:
A héten Twilight Arbor Aetherblades-es részet csináltam egy random csoporttal, rajtam kívül csak egy ranger volt ott korábban (de ő is csak a security room-ig ismerte). Ennek ellenére talán a legkompetensebb csoport volt akivel LFG-n keresztül találkoztam. Bossok előtt leírtuk mi, hogy működik és wipe nélkül haladtunk Clockheart-ig, ahol aztán 75% körül kivérzett a csapat. 2. forduló végére egy guardian maradt meg én a bossnak pedig kb fél centi élete. Már szinte nem is látszódott a HP bar amikor engem bevágott a terem közepébe (azonnal meghaltam) a guardian pedig downed state-be került, kb. 25% élete maradt amikor a boss végre megadta magát. Szó szerint kb. 1 másodpercen múlt.

Szerintem az ilyen csapatokkal sokkal élvezetesebb a játék mint azokkal az elitista majmokkal (99999AP+, ZERKER WARRIOR ONLY) akik lehet, hogy harmad ennyi idő alatt megcsinálják, de csak beszólogatás megy a chatben. Mint pl. tegnap CoE P3-ban a warrior kiverte a balhét, hogy mekkora időpocsékolás ez a csapat, mert 4 percbe került leverni a golemet mikor ő 2-höz szokott. Mostanában rá szoktam kérdezni, hogy ha ilyen értékes az idejük akkor miért egy MMO-val játszanak, de ezidáig nem kaptam értelmes választ. Persze ez a "harmad annyi idő alatt megcsinálják a dungeon-t" is csak illúzió, mert azt az időt amit megspórolnak bent, azt a dungeon előtt töltik keresgéléssel/kirugdosással/felszerelés linkeléssel.

(#7334) Ellia válasza -kdM- (#7333) üzenetére


Ellia
addikt

\o/ +1 a hozzászólásra. Első körben az Atherpath-os részt egy - számomra - ismeretlen magyar csapattal (guild tagjaival) csináltam meg. Mint kiderült összeszokott társaság volt, csak az egyik tag nem ért rá és kellett egy 5. fő. Annyit kértek az elején, hogy menjek fel teamspeakre és indult a móka. Elsőre olyan sima runt futottunk, hogy csak néztem, ritkán van ilyen parti akivel ennyire jól lehet haladni.

Amúgy egy jó tanács: nyítsd te a dungeont a Te szabályaid alapján! Legalábbis Én azt szoktam. Hangzatos szavakkal, hogy "All Welcome" gondolva itt a nem szeretett ranger pajtikra meg "not speed run" pl.. Ellenben Én se szeretem, ha valaki noob - annyi szerinte elvárható mindenkitől, hogy ismerje a kasztját - azokat akik meg a végén karit cserélnek utálom a legjobban. Ezért szoktam kikötni, hogy nem lehet karaktert cserélni a végén. Na végül is Én is a vegyes partikat szeretem :)

Ez a speedrunner dolgot meg hozta magával a zerker meta. A dunegon-ökre nagyon ráférne egy "revamp" a jutalmakra szintén, a zerker metát is jó lenne visszaszorítani sőt megkockáztatom, kéne egy hard mode is mint ahogy gw1-ben is volt.

[ Szerkesztve ]

(#7335) #57919488


#57919488
törölt tag

Hat nekem ezek az uj dolgok nem jonnek be. Sokkal zartabb igy egy build-et megcsinalni. Regen jobb volt ez a resze :((

(#7336) fuwiradis válasza -kdM- (#7333) üzenetére


fuwiradis
tag

nekem is volt már szerencsém összefutni olyan random csapatokkal, amelyek kifejezetten élvezték, hogy nem elitista, a játék élvezetét a gyorsaság oltárán teljesen beáldozó speedrunt műveltünk, pl. nem erőltettük a stackelést. persze, hosszabb volt, de beszéltük is hogy sokkal élvezetesebb, mint azok a rutinszerű speedrunok.

(#7337) ProEvoFan válasza Ellia (#7334) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem csak a Warrior sebzését kellene nerfelni úgy 30%-al, meg a GS kettes skillre nagyobb CDt rakni.

(#7338) batai15


batai15
félisten

no igen lfgvel sokszor élvezetes tud lenni.
a dungis dolgokkal eggyet értek.

(#7339) Ellia válasza ProEvoFan (#7337) üzenetére


Ellia
addikt

Belegondoltam mekkora sírás lenne a fórumon miatta :D Így is folyamatosan bannolnak embereket ideig óráig mert fel mert tenni egy normális kérdést/javaslatot esetleg megoldást ír egy problémára.

Mint írtam inkább dungeon revamp kéne úgy, hogy a többi stat kombó set is használható legyen.

(#7340) Egonyolc válasza Ellia (#7339) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Talán még januárban ígértek egyszer, hogy a condi buildet is használhatóvá teszik.
Kivancsi vagyok mikorra fut be a következő balance patch...

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#7341) Ellia válasza Egonyolc (#7340) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem arra volt már próbálkozás több, de inkább kevesebb sikerrel.

Jövőhetén megint jön a Four Winds meg a Pavilon is vissza. Pletykák szerint elkezdődik LA újjáépítése (tippre nyersanyag farm lesz - lenne mit kivonni a játékból) meg lassan elindul a season 2-erre is írták, hogy pár eldugott info lesz a párbeszédekben merre tovább (Brisban?).

Hogy mikorra jönne megint egy nagyobb, a karakteret és a játékmenetet érintő tapasz? Szerény véleményem szerint max. az év vége felé.

[ Szerkesztve ]

(#7342) Archanon


Archanon
őstag

Lion's Arch mióta ilyen defektes? Sehol egy npc, az egész hulla. Nincs valami magyar összefoglaló, mi történt itt? 1 karakterem van lassan 2 éve, most vagyok lvl 60, és úgy lvl 50 körüli sztori küldetéseket csinálok, de ez a Lion's Arch-os buli teljesen kimaradt. :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7343) batai15 válasza Archanon (#7342) üzenetére


batai15
félisten

huha, rég nem tolhattad... 2 hónapja kb? ha nem több .

(#7344) Archanon válasza batai15 (#7343) üzenetére


Archanon
őstag

Volt már fél év teljes kihagyás is... :DDD Ez volt a legutóbbi, és úgy 1 hete kezdtem el folytatni rendesen. De nem vágom mi történt, az egész darabokban. Találtam néhány NPC-t, azok magyaráztak valami Scarlet-ről, aki megtámadta a várost, és hogy megölték őt már. Erről is lemaradtam, hogy megölték a főkolompost? Grrr.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7345) Ellia válasza Archanon (#7344) üzenetére


Ellia
addikt

Akkor neked ez kell: LS ATLAS

Ez egy interaktív térkép amit a living storyhoz csináltak, itt le tudod követni, hogy mi történt a season 1 alatt és hol.

(#7346) Archanon válasza Ellia (#7345) üzenetére


Archanon
őstag

Season 1?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7347) CactuS válasza Archanon (#7346) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Living Story első évadja zárult azzal, hogy porig bombázták LA-t.

Más: kicsit elmaradtam a játéktól (pont a living story meg a végtelen napi achizás miatt). Volt mostanában olyan devblog, hogy 5 fősnél nagyobb instákat is létrehoznak?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7348) batai15


batai15
félisten


Alakulgat a karim! igaz a wind cather effekje és a másik gs most nem látszik.

(#7349) Archanon válasza CactuS (#7347) üzenetére


Archanon
őstag

Aham, és ezt a living story-t nem lehet újrajátszani?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7350) Ellia válasza Archanon (#7349) üzenetére


Ellia
addikt

Nem sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.