Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78401) RM007 válasza Mikulásbá (#78395) üzenetére


RM007
addikt

Ha komoly lapos szerintem akkor ez. Így is megállja a helyét hardver frissítés nélkül ami egy nagy + pont mint későbbi lehetőség opció. [link]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78402) Frozen válasza HartgeH3-2.8 (#78392) üzenetére


Frozen
őstag

egy rendesebb 3060 al egész kis válalható gép ahogy írod,csak hát nem magyarban kell venni ahol felárazzák és abból élnek.

[link]

itt egy teszt róla

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#78403) DamianB válasza RM007 (#78401) üzenetére


DamianB
őstag

Lol ugyan ilyen gépemet terveztem felrakni 300 K ért . Annyi hogy az enyémben 16GB van és QHD kijelző

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#78404) Phix válasza k-adi (#78386) üzenetére


Phix
tag

Na ne viccelődjünk ezzel, kérem! :DD

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

(#78405) MaxxDamage válasza DamianB (#78400) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Néztem, a (4k/OLED/G-Sync/120Hz) TV-n, amin 1440p van felbontás (120Hz) de a teszt 1080p-be fut így lényegtelen.
Laptop (FHD/G-Sync/240Hz) kijelző 1080p (240Hz) és 32 ponttal többet hozott, mint TV-n, szóval nincs jelentősége :N /viszont a min. FPS az tizedesnyi értékkel jobb picivel a laptop kijelző , AVG érték tizedesnyi értékkel jobb a TV-n, a max. érték 8-al több mint a TV-n - ha ez számít valamit :F :D /

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78406) Phix válasza KillHates (#78388) üzenetére


Phix
tag

Jaa, hát természetesen nem FS-eznék on-the-go. :) Csak otthon. Dolgozni viszont dolgoznék máshol is, innen a hordozhatóság iránti igény. A hardverre fordítandó büdzsé viszont nem korlátlan (hol az?), innen az egyetlen eszköz iránti igény. Szóval a HOTAS az lehet fixen telepített. :K

Az említett fontos infókat külön köszönöm, viszont úgy láttam, hogy ha Intel-Nvidia architektúrán akarom megkapni ugyanezt a számítási+grafikai teljesítményt, akkor nagyjából meg kell másfélszereznem a költségvetést... Az sajnos nem fog megtörténni. (Vagy tudtok ajánlani bármit, ami észszerű anyagi kereteken belül megközelíti a G513QY Ryzen9-6800M párosát?)
Jelen pillanatban egyetlen kapaszkodóm van, amelyre alapozhatom, hogy elfogadható döntést hozok: Jarrod fentebb linkelt összehasonlító videója. Ha tényleg csak ennyi a 6800M hátránya a 3080-hoz képest FS-nél, azzal ki tudok békülni... (Ha a videó végén a tesztelt 14 játék átlagát nézzük, akkor meg még kisebb.) És az összehasonlításhoz ő ezt a konkrét laptopot használta, tehát remélhetőleg ebben az eredményben már benne van az FS Intelre optimalizáltsága is.
Őszintén: nem tudom, csak reménykedem, hogy ez elég.

(Ha ő lesz a befutó, akkor már csak az a kérdés, meg kell-e várnom egy 2022-es modellt.)

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

(#78407) Phix


Phix
tag

(Vagy tényleg marad a konzol + olcsó laptop kombó, csak akkor annál még mindig ott lebeg Damoklész kardjaként, hogy lesz-e valaha normális VR Xboxra. Illetve onnantól az FS customize-olhatósága is ugrott; nem tudom, ez a MFS2020-nál számít-e még - scenery-k és egyebek.)

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

(#78408) HartgeH3-2.8 válasza Frozen (#78402) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Igen egy 3060-al még izmosabb masina lehetne, bár gyanítom nálunk az amúgy is feláras gép még felárasabb. Nem néztem utána, de biztos jóval combosabb.

Ahogy eddig tesztelgettem a 3050 Ti-vel, FHD/60-ig elégnek tűnik (no maxed out). Ennyi pénzért 3060-al lenne best buy, de hát ilyen világot élünk sajnos. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#78409) RM007 válasza DamianB (#78403) üzenetére


RM007
addikt

Nem értem az embereket kerülik a minőséget, megveszik az olcsó sz@rt drágán mondván most arra telik aztán az olcsó jót meg kerülik mert bizarr, érteni kell hozzá, macera lehet, jajj csak hozzá ne kelljen nyúlni, nem tudom ki mit vesz a fejébe.
A helyedben nem tenném fel. Vagy ha mindenképp meg szeretnél válni tőle akkor várjál még vele szerintem most elég bizonytalan minden, infláció, később aranyat fog érni az a gép, lehet még nekem is 1 év múlva. :P :)

Más:
Megjött a hátitáskám.

Elég érdekes az Ebay kínálatában pont dupla áron van. [link]

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78410) HartgeH3-2.8 válasza Frozen (#78358) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ebben azt kell mondjam nagyobb százalékban igazad van, és sajnos jogos a kollégák részéről az offense az Asus felé. Egy ekkora cég nem kellene kiadjon a kezei közül ilyen trágyadombot. Lásd korábbi posztom TUF F15 (FX506HEB), alap 80-90 fokok nulla hűtés ordító venti már ha működik, mert hogy nem mert megállt. Kapott is az Asus support hideget meleget tőlem nem tagadom.

Aztán küldenek egy másikat, és gyakorlatilag fordult egyet a világ. Ég föld pedig hasonló "alomból" valóak, mégis szakadéknyi különbség a hűtési hatékonyság, teljesítmény között. Érthetetlen :U

RM007
Teljesen igazad van. De ha beszarik a 400k-s gép hova viszem vissza? Ehhez a kollégához aki elhajt a fenébe a szarommal együtt? Van az a jelenség nem jut eszembe a neve ami a melegedés hűtés hatására elenged a forrasztás, számtalan esetet hallottam aprón is hogy meg lett "okosítva" és ment 3 hónapot. Itt most van 3 év gyártói gar, és elismerve az igazamat és a hibájukat küldték a zsír új gépet. Ezt melyik aprós kolléga teszi meg? Egyik se. Nagyon jó gépet néztem ki 300k körül aprón. Garancia egy hét. Ismert bolt az illető sok hirdetéssel.

Egy hét.. :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#78411) motifator válasza HartgeH3-2.8 (#78410) üzenetére


motifator
senior tag

Ami a garanciát illeti igazad van, ezt mindenki maga döntse el, hogy mennyit kockáztat és mit vállal, amikor használt gépet vesz. De azt is meg kell említenem, hogy nem is érdemes az RM007 által linkelt Clevo-t összehasonlítani semmilyen konzumer gamer géppel, főleg nem egy TUF-al. Ha ismered a Clevo DTR vonalat, vagy volt ilyen géped, akkor tudod, hogy miről beszélek. Az is tény, hogy nem mai vas, de ha nem farigcsálják, szerelgetik szénné, akkor az még egy atomvillanás után is működni fog. Nagy, vastag monstrum, de a benne lévő hardver és a moduláris kialakítása ebben a kategóriában szinte egyedivé teszi (asztali CPU foglalat, MXM gpu, 4 ram modul, nem utólsó sorban jó hűtés, és még lehetne sorolni).

Funky + Jazz

(#78412) RM007 válasza HartgeH3-2.8 (#78410) üzenetére


RM007
addikt

KillHates-hez viszed, ha baj van. Mindenki maga kalkulál kitől vásárol neki mi éri meg. Minél többet tudsz a vásárolt termékről annál jobb, aminek csak lehet utána kell nézni....személyes átvétel. Én meg vga-t és sok más tartozékot vettem több ízben 0 garanciával és sorolhatnám.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78413) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

motifator
Kimondottan a CLEVO-t nem ismerem, de biztos időtálló masszív konstrukció ahogy írjátok, vannak még ilyenek csak soknál már a hardver felett járt el az idő hiába a jó build quality. Asusnál nevetséges ez a katonai szintű tartósság duma, nem is értem egyébként őket.
Nekem egy ROG volt a nagy vágyam mindig , de az nem az én anyagi szintem. Így jött a TUF. Többi brand nem mozgatott. Nekem a style is nagyon fontos, azt a ROG/TUF hozza számomra.

RM007
Egy egy ilyen vételem nekem is volt, de én nagyon ragaszkodom a bolti vétel bolti gari fétish-hez. Ez nálam ilyen berögződés, hogy abból baj nem lehet. Döntő többségében be is jött a bolti/gyártói gari "védelme" :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#78414) nggabi válasza Sumptuous (#78393) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem is ilyen. a tegnapi frissítés nálam úgy néz ki kijavította.

"szenyor dzsíííí"

(#78415) FőDudu válasza RM007 (#78409) üzenetére


FőDudu
addikt

Es minosegi cucc?
Belefer a minden IS? :C

FőDudu

(#78416) FőDudu válasza nggabi (#78414) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam csak a start menu nem jon elo par napja...
Valami windows frissites lehet az oka. Majd megturom, de egyelore nem izgat annyira, hogy neki essek.

Minden faxa, nincs hibauzi a logokban sem, csak epp nem tortenik semmi a start gombra klikkelve.

Ugyis ideje egy fullos mentesnek, lehet raeresztem utana a w11 upgrade-et. Hatha kijavitottak az SSD sebesseg felezos hibajukat es hasznalhatova valt....

FőDudu

(#78417) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Végre megjelent a LegionFanControl V2.0! Ebben már be lehet állítani a 0 RPM-et is.
Egyelőre csak Discordról tölthető, mert még Pre-Release beta.. [Ebben a hsz.-ben a link!]
Ami még szuper, hogy a Windowsos teljesítményprofilokat is kezeli, így lehet teljesítmény módban kikapcsolni a turbót, és indítani a játékot. Balancedben meg mehet a turbó, ha mondjuk munkához az kell. (Ez egyébként a beállításokban kikapcsolható.)
Szuper lett a cucc, csak elég csúnyácska szvsz.

Csak azért írom, mert sokszor meg van említve, hogy a legion zúg "idle" állapotban is, illetve nincs hozzá "rendes" ventilátor vezérlő.. Ez eddig igaz is volt! :R

Szerk.: Feldobtam Drive-ra, ha esetleg nem akar valaki szenvedni a Discordal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#78418) nggabi válasza Sumptuous (#78417) üzenetére


nggabi
nagyúr

Nekem is így van beállítva, de mindig lusta vagyok kapcsolgatni :DDD

Födudu: ráérsz még a 11el, bár ha már úgy is újra kell húzni akkor mindegy...

"szenyor dzsíííí"

(#78419) RM007 válasza FőDudu (#78415) üzenetére


RM007
addikt

Ahogy nézem igen. :K Akár két laptop is elfér benne....vastag és vékony(vagy tábla). Jó hát az ára az fenomenális de elég csak az Ebay-os linket nézegetnem és rögtön megnyugszom. :D Ma már többször ránéztem. :DDD Már nagyon várom hogy utazhassak vele. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78420) Sumptuous válasza nggabi (#78418) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Még jó, hogy be lehet állítani a Vantage-ban, hogy játék esetén automatikusan váltson Performance módba. Így aztán tényleg nem kell semmit csinálni, csak a játékot indítani. Vagy ahhoz is lusta vagy? ;]

Úgy tűnik nálam is megjavult az nvidia HUD a legutolsó frissítéssel. Ideje volt. :C

[ Szerkesztve ]

(#78421) Speedy007 válasza Sumptuous (#78420) üzenetére


Speedy007
őstag

Lehet hogy én vagyok a láma de nem találom DC-n hogy hol is lehet letölteni

(#78422) nggabi válasza Sumptuous (#78420) üzenetére


nggabi
nagyúr

az be van pipálva de nem ér semmit, ugyanúgy megy a turbo :(

a fan controlért köszi bár nem szabályoz sz@rt se :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78423) nggabi válasza Sumptuous (#78420) üzenetére


nggabi
nagyúr

ja és mégse jó az nvidia hud.

az afterburner-nél nincs valami kevésbé feltelepítős hud ami kiírja a proci és a gpu hőmérsékletét?

"szenyor dzsíííí"

(#78424) Mikulásbá válasza nggabi (#78423) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

HwINFO. Elindítod, majd leteszed a tálcára.

(#78425) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

nggabi: Szabályoz az, csak kell egy EC reset, ha használtad a korábbi verziót, és nem állítottad vissza a beállításait. Korábban írtam hogyan kell. (Bekapcs. gomb 8 sec.. vagy több..) De ezt csak egyszer kell, utána megy hibátlanul.

A turbót a teljesítménycentrikus energiasémában kapcsold ki ("Max. Proc. hasz. 99%", vagy ha van ilyen: "Processzorteljesítmény-növelési mód: " akkor: "Letiltva" Ez külön registry cucc..) [kép] )

Most próbáltam, nálam sem megy megint az nv hud.. Mekkora sz@r ez.. :W

Speedy007: Nem vagy láma, csak ez a Discord szerver akkor megy, ha előbb különböző kérdésekre választ adsz. Állítani kell flair-t..stb. Elég szenvedés, de így néz ki: [kép] Innen van a fájl amit feldobtam a drive-ra is. (Ebben a hsz.-ben a link.)

[ Szerkesztve ]

(#78426) Speedy007 válasza Sumptuous (#78425) üzenetére


Speedy007
őstag

köszönöm az a szoba nekem nincsen is ami a képen látható a community software egyáltalán

(#78427) nggabi válasza Sumptuous (#78425) üzenetére


nggabi
nagyúr

ki van kapcsolva a turbo teljesítmény centrikusban, játék alatt 70 fok a proci. ha viszont kiegyensúlyozottban indítom akkor felmegy 80ra. kipróbálom az ec resetet mindjárt. :R

mikibá: elindítottam, leraktam és nem történt semmi :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#78428) nggabi válasza Sumptuous (#78425) üzenetére


nggabi
nagyúr

siker, végre csönd van üresjáraton :D :R te milyen értékeket állítottál be?

"szenyor dzsíííí"

(#78429) k-adi válasza echterion (#78397) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Kissé káoszos a leírás"

enyhén :D

(#78430) k-adi válasza Sumptuous (#78417) üzenetére


k-adi
nagyúr

kösz az infót!

remélhetőleg a 40xx-es gépekhez már jön gyári a LegionFanControl - mintha jared ezt rebesgette volna egyik videójában.. aztán lehet kamu :D

(#78431) k-adi válasza nggabi (#78428) üzenetére


k-adi
nagyúr

sikerült az idle 0?
na ez szuper! :K :K

(#78432) nggabi válasza k-adi (#78431) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem kell 0-ra, mert akkor kattan a venti amikor elindul. Attis szerint ez normális, valami váltó akármit magyarázott :D most 1200 az üresjárati sebesség, így kicsit több a hőmérséklet de legalább kuss van :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#78433) Sumptuous válasza nggabi (#78428) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nekem most így van, de még korántsem végleges. A Quiet és a Performance módban ki van kapcsolva a turbó, csak a "Balanced"-ben van engedélyezve. Azt használom, ha dolgozom a gépen.(Af.Designer, Android Studio, stb. ) A Quiet-ben van 0 RPM mód, a többiben nincs, mert ezt az 500rpm-et egyáltalán nem hallom, viszont a ventilátor ki-bekapcsolgatását igen.. Én a GPU-t és a CPU-t is vasaltam, így viszonylag alacsony rmp is elég. Ezekkel a beállításokkal kényelmesen halk a gép. Sokkal jobb ez így, mint a gyári vezérlés volt. Ja és van egy kis UV is. [kép] Biosból... [link] :K

(#78434) mihione válasza Sumptuous (#78417) üzenetére


mihione
őstag

Koszi!Kiraly cucc,meg majd be kell hangolni hogy 70 fok kornyeken tartsa a legkissebb rpmel,nalad hogy a fenebe eleg a 2000 rpm alatti fordulat,most toltam egy kis cp2077-et es olyan 2800-3000 rpm kell kb a 70 fokos gpu&cpuhoz,turbo off es vasalva van nalam is minden

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#78435) k-adi válasza Sumptuous (#78433) üzenetére


k-adi
nagyúr

"viszont a ventilátor ki-bekapcsolgatását igen"

gondolom akkor ez a "kattanás" hang amit nggabi írt

(#78436) HartgeH3-2.8 válasza Mikulásbá (#78424) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ez a program tud olyat, hogy overlay?

Az MSI Aftert egyszerűen nem tudom belőni sehogy sem, hogy terhelve monitorozzak (nincs a monitoring setnél sehol gpu temp valamint gond neki a 2 gpu, és ugrál a kettő között látványosan). Hiába adom meg, hogy gpu2 legyen (dedikált) nem tudja monitorozni. Plugin-ként is próbáltam a HWinf-et, úgy se. Asus Tweak meg folyamat terheli a rendszert Windowsban is, hiába a silent mód pl :U Gondolom alapból ROG-hoz van azért, vagy nem tudom. De ez utóbbi lehet az én hibám mert nvidia c panelben adtam egy max perfomance módot a gpu-nak amit nem kellett volna. Azóta azt már offoltam.

Pls help

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#78437) nggabi válasza HartgeH3-2.8 (#78436) üzenetére


nggabi
nagyúr

[link] élőben azért nem ennyire hangos. mik lehetnek vajon a gyári venti értékek?

"szenyor dzsíííí"

(#78438) FőDudu válasza HartgeH3-2.8 (#78436) üzenetére


FőDudu
addikt

MSI AB-hez kell a Rivatuner Statistic Server is, nem?
Nekem abbol peldaul csak egy bizonyos verzio volt hajlando mukodni. 7.3.0.24467

Szoptam vele par orat mire beallitottam, nem ertem miert kell ilyen kurva bonyolultan megcsinalni a dolgokat.

Egyebkent az overlay testelesere a legjobb szerintem a GPU-z - ott a PCIe x akarmennyi utan levo kerdojelre bokve elojon a render test...

Ha annal nem rakja ki az overlayt, akkor szarul van beallitva.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78439) KillHates válasza nggabi (#78437) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez normális, mert ezek mágneses levitációs ventilátorok, azaz alaphelyzetben mikor nem forognak, akkor leülnek a tengelyük csúcsára. Amikor elindul, akkor megjön a fluxus és felkapja a forgórészt ilyenkor klattyan, mert van rajta felső határoló. Leálláskor azért nem hallani, mert akkor lassul a forgás ami eleve generál mágneses teret és fokozatosan ereszti le a forgórész saját magát a tengelye csúcsára.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78440) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

nggabi #78437
Teljes terhelésen nekem is ilyen , olyan 5500 - 6000 körül forog de eddig csak az Asus teszt programja (My Asus) pörgette fel ennyire. Olyan 800-1500, terhelésnél 2000, de agyon nem pörgeti magát, tehát jó lehet a hő leadás. Kb 60 fok felett indulnak csak be a ventik. Ezt sajnos nem tudtam sehol módosítani. De erre ott van a hűtőpad. :U

FőDudu #78438
Rivatuner stat server is fent van de egyszerűen nincs gpu2 temp lehetőség gyakorlatilag nem látja a gpu2 adatait. A gpu1 adatait asszem igen (iGpu) de az meg nem kell. Asztalin 2 perc alatt beállítottam és tökéletes üzemel. :U
Ha még egy régebbi hardver lenne megérteném, de ezek modern laptopok. Az MSI After-t úgy tudom rendszeresen frissítik is.. Nekem pluginnal se látja a gpu2-t (dedikált) 600 féle guide-ot néztem már végig.. :U

GPU Z eddig a megoldás de az csak utólagos
Szerk: Én abba nem találtam overlay-t :F

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#78441) nggabi válasza KillHates (#78439) üzenetére


nggabi
nagyúr

így már kapise :R

#78440: a legionfancontrolban 4500 a max fordulat, kipörgettem ennyire de ilyen hangosnak nagyon ritkán hallottam előtte. Ha halk akkor az üresjárati hőmérséklet felmegy 44-ről 50 fokra. De inkább mint hogy állandóan menjen. Kicsit lassan követi a hőmérséklet változásokat, picit alá kell lőni a kapcsolások értékét.

"szenyor dzsíííí"

(#78442) FőDudu válasza HartgeH3-2.8 (#78440) üzenetére


FőDudu
addikt

Optimus szorakozik veled.
Amikor beallitod, fusson a hatterben a gpu-z render test.
Akkor megy majd a gpu2 is.

A render testet neha meg kell allitani es elinditani, nekem sem jon ki egybol az overlay.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78443) RM007 válasza HartgeH3-2.8 (#78436) üzenetére


RM007
addikt

Szeretném megköszönni a kérdésedet mert egy picit most megpiszkáltam ezt a dolgot. Én személy szerint azzal jöttem hogy a beállításaim nyomán külső monitoron nem jön a dvga információ az MSI AB-nál csak belsőn. Nos jön az csak így külön kell bejelölni valami mást. ....external stb....
Egy vén laptop motoros ezt megsúghatta volna nekem. :U
Hátha ez neked is segít valamit. :) Úgy látszik mindent ki lehet oda rakni csak beállítás kérdése.


[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78444) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat, sikerült :R

Valóban a GPU-Z volt a ludas, most már tökéletesen jelez mindent.
Ami kicsit zavaró, hogy ha úgy hagyom a GPU-Z-t, és az MSI-t akkor folyamatosan terhelgeti a GPU-t, CPU-t, tehát melegszik/dolgozik a gép. Valamint váltakozik a power saving, perfomance mód között. Azaz a gép lekapcsolna power savingbe, de a monitoring nem engedi, és baromira zavaró, hogy kapcsolgatja. Olykor az ROG Boost is bekapcsol a GPU-nál néha. Amint kikapcsolom (GPUZ/MSI) rögtön power saving és leáll varázsütésre minden.

De ez már igazából lényegtelen, ha nem akarok tesztelni kikapcs. :K :DDD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#78445) FőDudu válasza HartgeH3-2.8 (#78444) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha megy az MSI AB az nonstop piszkalja a GPU-t, alapbol fog6aszt 10 wattot minimum.

Azaz akkurol felesleges hasznalni.

FőDudu

(#78446) RM007 válasza FőDudu (#78445) üzenetére


RM007
addikt

És akkor most soroljuk sorban hogy melyik Windows szoftver milyen + áramfogyasztást igényel, használ fel működése közben. :D Az hogy mondjuk csak fel van téve az nem ugyanaz mikor meg van piszkálva húzva pl. úvézva egy magasabb fogyasztásra véve vagy éppen pont alacsonyabb fogyasztásra állítva órajel csökkentéssel, mert azt is lehet. Én ezt nem hiszem. Ha mégis akkor optimus előnyben, illetve ahol ez van ott a szoftveres dolgokkal komoly gond lehet.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78447) FőDudu válasza RM007 (#78446) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem erted.

Adott egy nema gep amin a user bekapcsolja az MSI Afterburnert es a semmiert egy felszallo repulogeppe valtozik. Mert alapon az a szar nem csinal semmit, csak nonstop piszkalja a GPU-t. De mar attol is megugrik a fogyasztas, hiszen annak a GPU-nak nem is kene mennie egyaltalan. Marmint ha nincs terhelve.
Megeri? Szerintem nem. :C

Olyan, mintha a kocsidat 2000 rpm-es alapjaraton jaratnad, mert jajj mi lesz ha menni kell....
Ugy hulyeseg ahogy van.

FőDudu

(#78448) RM007 válasza FőDudu (#78447) üzenetére


RM007
addikt

Akkor ne piszkálja béküljön ki vele. A gpu nem érzi jól magát a környezetében. :D
Ilyen témák pár évvel ezelőtt nem voltak, teljesen le vagyok ragadva még az aranykorban bóklászom. GPU-Z meg MSI AB nélkül be sem kapcsolnám a gépem, ha kell fizetek neki pár Watt-ot, a vendégem amennyit kér megkap. :DDD
Nálam teljesen mindegy pl. a procit mire állítom akkor is annyit fog fogyasztani amennyire szüksége van,(ha nem tartom minimumon akkor nem fog annyit liftezni.....játéknál is azért lövöm maxra a ventit mert különben zavarna) éppen ahogy dolgozik és van állítva a venti program hogy milyen hőfokot próbáljon tartani. Minden normális programot lehet konfigurálni az MSI-t is legfeljebb nem értünk hozzá.
Nálam most idle kicsit magas az rpm szám mert jelen pillanat ablak zárva meleg van, de nincs felbőgés meg vissza ilyesmi, szépen tartja magát egy egészséges szinten, aztán ha a defender munkára fog vagy Win frissítés akkor beindul egy időre.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78449) Lacuss20 válasza nggabi (#78423) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Attól hova kevésbé "telepítőset" :D ??? Én is használom az AB-t és amíg nem nyúlok bele, azaz indítok el egy profilt az égvilágon semmit nem csinál a géppel :D Az Acernek a NITRO-ja tökéletesen szabályoz ventit egyébiránt, tehát azt nem is adom ki semmi más proginak. :R Speedfan-t érdemes még megpróbálni ősidőkben használtam van aemyik gépet szabályozza van amelyiket nem.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#78450) RM007 válasza RM007 (#78443) üzenetére


RM007
addikt

Hozzáadtam a vga venti fordulatszámát is hogy lássam mennyire dolgozik automata módban. Nos így nem vagyok vele annyira elégedett. Jóval 70% alatt dolgozik akkor is mikor a nagy meleg és a teljesítendő feladat miatt 65 fok felé kúszik a hőfok. Egy nyári melegben ez így nem lesz kielégítő számomra, lehet játszás alatt majd belövöm egy adott magasabb szintre manuálisan az optimális hőmérséklet miatt. Pár órát az kibír majd úgy. :)

Még egy észrevétel......nézem a HWInfot és azt hogy 90+ fok, persze elindítom a játékot és a betöltés ideje alatt ami igen hosszan tartott végig 100% -on ment a proci. :D Nem a játékban ment annyit, hanem még előtte. :W :D Na ezért lesz majd remélem vasalás nyárára. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.