Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78201) DamianB válasza echterion (#78199) üzenetére


DamianB
őstag

Hát igen főleg ha bele gondolsz mit kapsz 300 K ért manapság.

2018: hát amilyen tele van pakolva az apró. :DDD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#78202) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tudom nem itteni téma, ezért OFF, de melyik gyártótól lehet VGA-t rendelni EU-n belülről? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78203) RM007 válasza MaxxDamage (#78202) üzenetére


RM007
addikt

Itthoni internetáruház garanciával miért nem jó?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78204) echterion válasza MaxxDamage (#78202) üzenetére


echterion
nagyúr

EVGA, Asus. De most az evga nem működik egy ideje, mivel hosszú sorok vannak, így nem lehet náluk semmire se feliratkozni egy ideje. Illetve az ottani árakra még számold rá az áfát, mert Tajvanból jönnek.
Az Asus shop-ból csak német címre tudsz rendelni.
A többit nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

**********

(#78205) MaxxDamage válasza RM007 (#78203) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gyártótól kéne, az jobb áron van, itthon xy + költség rájön még (nagyker, kisker, stb..) és gyártóhoz szól tisztán a gari, kiküldés meg nem gond, ha gariztatni kell... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78206) MaxxDamage válasza echterion (#78204) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78207) echterion válasza MaxxDamage (#78205) üzenetére


echterion
nagyúr

Gyártói garit szinte minden típusra lehet intézni itthonról is, csak győzd a postaköltséget fizetni. ;] Na jó, némelyik gyártó azt visszatérítheti. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#78208) RM007 válasza MaxxDamage (#78205) üzenetére


RM007
addikt

Én mindent itthonról vásárolnék az egyszerűség és biztonság miatt, inkább legyen drágább ha kell. A használt és máshonnan nem beszerezhető dolgok az más tészta.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78209) MaxxDamage válasza RM007 (#78208) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jelenleg eléggé problémás az itthoni "bolti" VGA gariztatás.
Elküldöd a kártyát és vagy ülnek rajta, vagy a régi árat akarják vissza adni, vagy közbe megszűnik a bolt és kártya/pénz is ment a levesbe...nem egyet olvastam hasonlót. :U :B
Gyártóhoz küldöd, akkor nagyobb az esély hogy javitják vagy cserélik.
Ja és gyártótól olcsóbban beszerzed mint kiskernél.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78210) Speedy007 válasza MaxxDamage (#78209) üzenetére


Speedy007
őstag

Anno az 5700XT-t gariztattam a PCX-nél egy hónapot ültek rajta mikor a második hónapot kezdtük akkor írtam rájuk mivan vele és rá két napra küldték is vissza bocsátot kérve..

(#78211) Raymond válasza MaxxDamage (#78209) üzenetére


Raymond
félisten

"Ja és gyártótól olcsóbban beszerzed mint kiskernél."

Ezt nem tudom honnan veszed. Sose volt igy, az hogy a gyartotol nem olcsobb az a disztibucios csatornak alapszabalya osidok ota.

Igen, a katasztrofaidokben volt/van az hogy az EVGA-nal feliratkozol egy listara es akkor majd par honap mulva (3-9) kapsz kartyat MSRP osszegert de ez nem az hogy "a gyartonal olcsobb". Ez es az AMD vagy mas gyarto hasonlo akcioja csak PR.

Normalis piaci helyzetben a gyartonal gyakorlatilag sose olcsobb egy termek mint a piacon. A varakozolistas akcio itt nem szamit vagy van a mostani Asus akcio is ahol a sajat boltjukbol szorjak ki az egyventis 3050 es 3060 kartyakat, de ezek a kartyak nem kaphatok mashol.

A gyarto nem konkuralhat es nem is konkural arban a forgalmazo partnerekkel. Ez igy volt es igy is lesz.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#78212) 2018 válasza MaxxDamage (#78209) üzenetére


2018
aktív tag

Ja meg amit innen onnan hallottam tul poros a vga mar nem gariztatjak stb. Durva a magyar kerek hozzaallasa a garihoz. 22 es csapdaja, kulfoldi garis cucc itt eladhatatlan, de a magyar garral meg ki lehet torolni mert azt hiszik mindennel is banyasznak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78213) fpatrik17 válasza nggabi (#78116) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Köszi! Ez a Dell 5515 kimondottan bejövős. :K

• Honor Magic5 Pro •

(#78214) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

RAM és SSD bővítés hogyan működik jelenleg? Megcsinálhatja magának bárki, vagy garivesztéssel jár? Ha igen, Alza vállal ilyet? Nem találok rá opciót.

Kösz!i

• Honor Magic5 Pro •

(#78215) #70010880 válasza fpatrik17 (#78214) üzenetére


#70010880
törölt tag

Általában a memória és az ssd-csere már nem jár garancia vesztéssel . :K

(#78216) motifator válasza fpatrik17 (#78214) üzenetére


motifator
senior tag

Dell-nél az SSD-t, memóriát nyugodtan bővítheted.

Funky + Jazz

(#78217) Bluesummers válasza fpatrik17 (#78214) üzenetére


Bluesummers
őstag

Attól függ, mi. Pl. Lenovo Yoga 370-es üzleti gépben láttam olyat, hogy SSD le volt fóliázva, s a fólia végén ott volt egy egyszer letéphető felület, különben nem férsz hozzá.
Ehhez hasonló:
Lenovo Thinkpad Yoga 370 M2 SSD Replacement - iFixit Repair Guide

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#78218) Frozen válasza Bluesummers (#78217) üzenetére


Frozen
őstag

Annak a folianak egesz mas a szerepe es semmi koze a garanciahoz. :W

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#78219) DamianB


DamianB
őstag

Nos a tv topikban ajánlottak egy HDMI kábelt Pearl 48 8k-10k na ezzel már nincs kikapcsolás és stabilan megy minden. Viszont elveszítettem 200-300 pontot superpositionban . Valószínűleg én nem értek hozzá de nem úgy van hogy minimálisan de többet kapunk külső kijelzőn nem hogy még veszítünk :U

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#78220) motifator válasza DamianB (#78219) üzenetére


motifator
senior tag

Nem lehet, hogy bekavar a WIN11? Rendesen működnek a mux switch módjaid?

Funky + Jazz

(#78221) Landro666


Landro666
csendes tag

Sziasztok!

17.3-as laptophoz szeretnék egy tuti táskát, tudnátok ajánlani esetleg? :)
Mivel online rendelném , így megnézni nem tudom mennyire párnázott vagy véd jól, ezért is fordulnék hozzátok, hátha van egy vagy több bevált. Esetleg van valakinek ROG táskája, mennyire érik meg az árukat?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#78222) GyMacs válasza echterion (#78059) üzenetére


GyMacs
csendes tag

Közben sikerült megtudni a választ:

"Onsite Service After Remote Diagnosis" jár egy G15-höz.

(#78223) Bluesummers válasza Frozen (#78218) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tudom, hogy vannak ilyen antistatikus fóliák, de ez egyben perforálva is volt. :W Te láttad, vagy én láttam? :W
Ja és, majdnem elfelejttem,de :W
;]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#78224) DamianB válasza motifator (#78220) üzenetére


DamianB
őstag

Itt MSI hybrid switch van és discrete graphics kb mindettő ugyan annyit hoz . Lehet ott a baj . :F

Landro666. Jók a rog táskák nekem is az van de azt ajiba adom majd annak aki elviszi a laptopot.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#78225) k-adi válasza Bluesummers (#78223) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ennyi :W után mehetsz lassan a sebészetre bekötni a fejed :P

(#78226) Bedepi válasza Landro666 (#78221) üzenetére


Bedepi
tag

kimondottan rog táska kell?

(#78227) cyberkind válasza Landro666 (#78221) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem ilyen van, jó cuccnak tűnik.

Paranormal Cocktivity

(#78228) Speedy007 válasza Landro666 (#78221) üzenetére


Speedy007
őstag

Szerintem egy sima hátizsák amiben van laptop tartó rekesz jóval jobb ötlet szerintem.. Így nem kell kettő táskát cipelni mikor mész valahova mert elfér minden a hátizsákban. Ha meg nem viszed a géped sehova akkor jó lesz másra is a táska.

(#78229) Bedepi válasza Landro666 (#78221) üzenetére


Bedepi
tag

Ha kimondottan Laptop hátizsákot akarsz, esetleg billentyűzetnek meg minden motyónak, és nem akarsz pávázni, akkor a Targus tatyókat ajánlom. Sima hátizsáknak néz ki, nagyon minőségi cuccokat csinálnak. Azt is el kell döntened, hogy mekkora gépnek akarod, kell e a + hely, a többi dolognak. Nekem anno a 17"es alienware elfért benne, de a jelenlegi gépem már például nem. Ezért is kellett másikat vennem. Jelenleg most az Acer hátizsákját használom. Rohadt nagy, kényelmes, és sajnos drága. A Targus is az. Jobban örültem volna annak, mert ebben egy mozgó hirdetőtábla vagy, hogy mit viszel. Csak sajnos arról nem találtam videót, erről meg igen. Érdemes lehet kivárni egy akciót, ha nem sürgős. Nekem fél áron sikerült behúznom 1-2 éve.

[ Szerkesztve ]

(#78230) Landro666


Landro666
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, igazából nekem az lenne a lényeg, hogy védje jól a laptopot, 3 naponta kell hordoznom, autó viszi, 2 táskával járok folyamat, de az fixen marad. Fülest tenném bele, egér+pad és a töltő+kábelek, ezeket szeretném anélkül beletenni együtt, h ne bántsák egymást. Nem cél, h rikítson mi van benne, jelenleg egy snassz HP van ( https://support.hp.com/hu-hu/product/hp-17.3-value-topload-case/9260310 ), h ha úgy van 5 perc bolt miatt ne kelljen csomagtartóba rejteni. Ezzel csak az elsődleges bajom, hogy középen nyílik és macerásabb pakolni, vmint füles se fog belefréni. Az új géppel pedig szeretnék egy táska frissítésen is túl lenni, ebbe plusz bubi fóliát alkalmazok, ha más nem a lelkemnek segít. :D ROG G713RW lesz az új jövevény, neki kell a hely.Ezekkel szemezgettem első körben, de sajnos neten keresztül nem tudom úgy megnézegetni, ahogy én szeretném. :U

https://www.notebook.hu/dell-taska-gaming-lite-backpack-hatizsak-17-gm1720pe-271917
https://www.notebook.hu/hp-pavilion-300-gaming-hatizsak-17-fekete-zold-303706

cyberkind által linkelt lenovo is tetszik, csak vhogy fura érzés lenne számomra rog laptoppal, nem mintha a fenti dell v hp más lenne, de ezek mégiscsak kevésbé feltűnőek, úgy érzem. :)

(#78231) Balázzs


Balázzs
senior tag

Dell gari megint bizonyított, még Ők is fejlődnek folyamatosan:

(#78232) Bedepi válasza Landro666 (#78230) üzenetére


Bedepi
tag

Ha teheted mindenképp nézd meg élőben, hogy mennyire kényelmes, tágas, és hasonlók. A 17-es táskák sem egyformák szabásra, nagyságra, mint hogy a gépek méreteiben is van eltérés. Mégis a képátló alapján, 17-esnek veszed meg. Az általad linkelt gép, olyan közép vastag kategória, nem hiszem, hogy gond lesz vele, de jobb a biztonság.

(#78233) FőDudu válasza Landro666 (#78230) üzenetére


FőDudu
addikt

Everki taskakat nezd meg.
Nem hivalkodo, de jo.

Nekem ilyen van.
[link]

Meg tul nagy is ;)
Pedig hurcolaszok komplett fejhallgatot - elso, legkisebb rekeszbe is befer. Literes kulacsban tea, szendvics, tolto, laptop, a4 fuzet, ipad, eger, stb.

Volt amikor meg par croissant is benne volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78234) Frozen válasza Bluesummers (#78223) üzenetére


Frozen
őstag

nem csak antistatikus dolgok miatt teszik rá, teljesen más szerepe van sok esetben , nekem pl a hútőcsővőn is van érdekes semmi nincs a közelbe ,joggal merül fel az emberben a kérdés miért.
A garanciás védjegyet a gép házára teszik rá, ha nincs rajta akkor szabadon bővíted stb. Ha van akkor sorozatszámmal rákérdezel a gyártónál bele rakhatsz ezt vagy azt. El fogják mondani,hogy igen ,de ha kárt csinálsz mivel nem szakszerűen megy a szétszerelés és valami megsérül akkor arra nem fog vonatkozni a garancia. Ha jól tudom egy ideje egyébként eus szabály a bővíthetőség stb... vagy esetleg 1-2 gyártó még nagyon ragaszkodhat hozzá ,de azt a márkát is nagy ívben el kell kerülni.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#78235) Bluesummers válasza k-adi (#78225) üzenetére


Bluesummers
őstag

Köszönjük Mr. Gamer topik trollja! :C

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#78236) DamianB válasza Landro666 (#78230) üzenetére


DamianB
őstag

Ha van kedved pár tesztet berakhatnal majd róla . :)

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#78237) motifator válasza DamianB (#78224) üzenetére


motifator
senior tag

Elvileg egy hdmi kábel nem kellene, hogy bekavarjon, viszont discrete graphics módban több pontot kellene kapnod, feltéve, hogy a HDMi port közvetlenül a dedikált kártyához csatlakozik és nem igp-n keresztűl megy a jel. Ha a saját kijelzőjén jobban teljesít, akkor csak a mDP lesz a direct contact a GPU-hoz.

Funky + Jazz

(#78238) RM007 válasza FőDudu (#78233) üzenetére


RM007
addikt

100%-ban ez lenne ami itt van? [link]
Elkezdett viszketni a tenyerem. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78239) k-adi válasza Bluesummers (#78235) üzenetére


k-adi
nagyúr

na na

(#78240) FőDudu válasza RM007 (#78238) üzenetére


FőDudu
addikt

Az enyem az EKP121S15 - az a kisebb, maximum 15,6" gepig.

[link]

FőDudu

(#78241) Frozen válasza k-adi (#78239) üzenetére


Frozen
őstag

ő látta mi nem rá kell hagyni :))
elég egyébként ha valaki kicsit megnéz pár géphűtést láthatja, olyan helyekre is kerül cuc aminek laikus szemmel semmi értelme.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#78242) RM007 válasza FőDudu (#78240) üzenetére


RM007
addikt

Ott van bennem hogy ennyiért vennem kellene egy ilyet persze 17-ben. Néztem a többi változatot is az Amazonon, de összességében ez tetszik. Aszem megiszok még egy sört és rendelem is.
A nap ebben a szakaszában már teljesen kiszámíthatatlan vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78243) RM007 válasza RM007 (#78242) üzenetére


RM007
addikt

Senki többet harmadszor, vettem én is egyet ebből. :))
A vga vásárlás ráér, mint inkább egy jó esztétikus hordozható hátitáska. Utánvétre rendeltem, megbízhatónak tűnik a hely. Ebbe az egész eGPU cuccom is bele fog menni. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78244) Landro666 válasza DamianB (#78236) üzenetére


Landro666
csendes tag

Hát ha van konkrét kérés szívesen teljesítem, sose tesztelgettem külön progikkal egyik gépet sem :)

FőDudu , nekem ez már túl sok, de am nem rossz :D
Videókat nézegetve egyre inkább lenovo legion táska felé hajlok, ha élőben nem találok akkor lehet az lesz :)

(#78245) FőDudu válasza RM007 (#78243) üzenetére


FőDudu
addikt

Minosegi cucc, be fog jonni neked.

FőDudu

(#78246) RM007 válasza FőDudu (#78245) üzenetére


RM007
addikt

:R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78247) 2018 válasza k-adi (#78239) üzenetére


2018
aktív tag

Ennek a tagnak semmi humorerzeke nincs. (Summersbi) ;]

(#78248) DamianB válasza motifator (#78237) üzenetére


DamianB
őstag

Lehet akkor veszek egy jó minőségű mdp kábelt és kíváncsiságból kipróbálom azzal is . MSI nem nagyon költ HDMI 2.1 re de ha már bele rakja gondoltam direkt ezért csinálja . Köszi a tippet . :R

Landro666 : unigine superpositionban 1080 extremen szoktunk itt tesztelni legegyszerűbben . És minket úgyis a grafikus teljesítmény érdekel . Bár a 6800 is nagyon ott lehet a szeren.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#78249) whited


whited
addikt

Sziasztok
Van valakinek esetleg ismeretsége/tapasztalata TMX-el?
Egy ismerős számára vettük egy ideapad gaming 3-t még tavaly ami eredetileg Németországból származik, de úgy fest az LCD átvezető kábel hibás.
Mi a módja, hogy meg tudjam javítani?
Warranty check-el ellenőriztem, és látja a rendszerük.
[kép]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#78250) Dhampir válasza whited (#78249) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes a Google értékeléseket is elolvasni.

Például a Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok topikban a "TMX"-re keresve.

Ám bármelyik kompetens fórumnál begépeled a keresőbe, különféle hozzászólásokat olvashatsz a keresett szervizről.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.