Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77601) lostprophet válasza Dhampir (#77600) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Köszi, ezt már láttam, mert a 2021-es AE-ről rengeteg teszt van, a kérdés az, hogy melyiket érné meg jobban a kettő közül. A 6800H/3070Ti kombóról nem látok tesztet sajnos (még).

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#77602) Dhampir válasza lostprophet (#77601) üzenetére


Dhampir
félisten

(#77603) #12694016 válasza lostprophet (#77596) üzenetére


#12694016
törölt tag

Advantage Editionnek azért vannak problémái:

[link]
[link]

Én megvárnám, míg kijön belőle 6900HX processzorral szerelt változat (igaz, még nem jelentették be). MUX és a PCIE 4.0 hiánya miatt én biztos nem venném meg a tavalyi kiadást.

A másik meg az, hogy ilyen SKU-val (G513QY-HQ008-32gb-1tbssd) én biztos nem vennék notebookot. Lehet, hogy visszaküldött gépet bővítenek, így eltudják passzolni újként, meg ki tudja, milyen memóriát és ssdt tesznek bele.

[ Szerkesztve ]

(#77604) B-Eazy


B-Eazy
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptop vásárlása miatt. Ezek közül melyiket tudnátok ajánlani?

Acer Predator Helios 300 (i7-11800H + 3060)
Asus Rog Strix G17(Ryzen 7 6800H + 3060)
Asus Rog Zephyrus G15 (Ryzen 7 6800HS + 3060)
Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 5800H + 3060)

Webfejlesztésre, hobbi 3D renderelésre és persze játékra használnám.
Ha esetleg van jobb alternatíva max 600 000 Ft-ig, akkor azt is szívesen megnézném.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#77605) formula01


formula01
aktív tag

Ezeken a Rog Strix G15/17 laptopokon a zsanérokkal kapcsolatban mik a tapasztalatok, mennyire bírják a fel/le nyitogatást? Élőben nem láttam, de így képről nézve számomra a konkurenciához hasonlítva nem túl bizalomgerjesztő. :D

(#77606) Ubul86


Ubul86
őstag

sziasztok
aki játszik, valaki használ mellé tv-t, pl qled/oled félét?
szeretnék beszerezni egyet, ezt néztem ki

nem tudom, mekkora ugrás lenne erről

(#77607) MaxxDamage válasza Ubul86 (#77606) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Igen én használok (55") 4K OLED TV-t a Clevo X170 mellé és nem bánom a sima (55") 4K LED-ről váltást OLED-re, minden pénzt megért! (4K de 1440P-be használom 120Hz és G-Sync is tudja - amúgy 4K 120Hz G-Sync)
Laptopon nincs 2.1-es HDMI, így a max. amit 120Hz tud az a 2560x1440, de bőven jó!

QLED nem kéne, OLED a ToP szerintem, de ez már TV topik téma, így OFF

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#77608) Dhampir válasza Dhampir (#77602) üzenetére


Dhampir
félisten

Vagyis 6900HX, az X lemaradt.

(#77609) echterion


echterion
nagyúr

Na, péntek óta nekem is van megint gépem, innen, apróról: Egy Alienware (mily' meglepő :DD ) M15 R2, egy 9750H proci van benne egy RTX2060-as társaságában. Attis hívta fel rá a figyelmem, elég jó árban volt, doboz, meg minden egyéb megvolt hozzé és Csepelen át is lehetett venni, így meló után elmentem a gépért és beugrottam Attishoz egy kis rendberakásra. Hát, rá is fért, a paszta az a szokásos kiszáradt ablakgitt volt, de volt ott már gubanc is, ami csak szétszedéskor derült ki: a touchpad kábel alaplapi csatiját letörte valami szakbarbár. :(((
Plusz a francia bill. nem megfelelő helyen lévő gombjait átrendezte nekem, így ez rendben is van, hibátlanul működik minden.
Ja, és kaptam egy 220-as kábelt, mert olasz csatis volt a géphez. Ezt nem is értettem, hisz francia gépről van szó...

Egy szó, mint száz, még értékelést nem indítottam, mert nem tudom, mire értékeljem az eladót...

1.10-es bios, így cpu UV sajna nincs, majd utánanézek, hogy downgrade lehet-e valahogy és van-e értelme, régebbi bios-szal van-e UV.

Tegnap egy Aida64-gyel gyaláztam kicsit, meg némi Valhalla-val is kínoztam (meglepően jól futott QHD monitoron). Sajna a hotspot az biza 89 fok... :(( majd kap egy curve-öt valamikor...
Minimálisan gyengébb a 2060, mint egy 3050ti, olyan 4-5%-kal hozott kevesebb pöttyöt, mint a korábban nálam lévő Asus 3050ti-s példány, de ez nem is gond, sztem jó lesz arra, amire nekem kell, legfeljebb az örökös változtatási ingerem miatt lehet belőle csere.


**********

(#77610) vakablak93 válasza echterion (#77609) üzenetére


vakablak93
őstag

Nagyon szép gép gratula hozzá :) , megkérdezhetem mennyi időre tervezel vele?
Annak idején a nagy AW eladása előtt már azt írtad hogy néhány apróbb kompromiszuma van, meg hogy majd fejleszteni kéne, az utóbbi 2-3 géped után ez azért visszalépés.
Vagy ezt csak átmeneti gépnek szánod?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#77611) Gergello válasza echterion (#77609) üzenetére


Gergello
addikt

Nagyon csinos gép !
Igaz én ilyen régi hardverrel már nem vennék gépet. ;] ;)

(#77612) hszilard666 válasza echterion (#77609) üzenetére


hszilard666
veterán

Álomszép masina, gratu hozzá! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#77613) RM007 válasza echterion (#77609) üzenetére


RM007
addikt

Jó hogy van újra géped és be kell vallani az egyik legszebb a piacon. :R
Nagyon nem értelek., illetve azokat az embereket akik nem tudnak soha igazán boldogok lenni hosszabb ideig egy laptopnál, mert aztán mindig felmerül valami negatív dolog ami bekerül a képletbe. Volt ...2070, 3060 kettő is....most meg 2060 és igaz végre újra a nagy kedvenced gyomrában, de azért ez így akkor is elég fura nekem. :)

Én most az új piros msi-t asztaliként helyeztem el és használom. Marad ez már "örökre".
Mondjuk nekem nincs mellette külön combos asztali. Anyagilag nem érné meg két külön gépet fejlesztenem, fenntartanom.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77614) Speedy007


Speedy007
őstag

Gratulálok hozzá használd egészséggel szép masina.. Bár én is csatlakoznék annyiban az előttem szólókhoz hogy én sem bírnék teljesítményben vissza lépni.. Mikor nekem is össze állt tavaly a baro QHD-s asztali konfig végre akkor váltottam jóval gyengébb notira 1660TI-re gondolván hogy elég lesz az is mert már nem kockulok annyira de nem így volt most hogy 1 hétig kicsivel több ideig nékülözni kellet az L7-t míg honsításon volt és addig L5-t használtam újra bár akkora különbség nincs ami eget rengető de akkor is hiányzott az a plusz erő ami az L7-nél van..

[ Szerkesztve ]

(#77615) nggabi válasza echterion (#77609) üzenetére


nggabi
nagyúr

Grat. Már megint b.zisfehér ;] és mennyi volt a francia csoda?

"szenyor dzsíííí"

(#77616) 2018 válasza RM007 (#77613) üzenetére


2018
aktív tag

Mindig van újabb jobb fényesebb, gyorsabb. Vagy régebbi és gyengébb. ;]

(#77617) echterion


echterion
nagyúr

Na így mindenkinek egyben válaszolok, mert nagyjából ugyanazokat kérdezitek.

Először is köszönöm mindenkinek. Szép gép, nekem ez a gyengém, evvan', nincs rá magyarázat. Légiós is szép volt, de nem AW. :B
Ezen a gépen van AGA, a terv az, hogy a 2060 szinte sose lesz használva, csak ha megyünk nyaralni, amúgy majd veszek egy AGA-t meg egy 3070ti-t és majd azzal fogok játszani. Ritkán játszom már PC-n, csak néha PS5 Horizon megy, majd vissza akarok térni a WoW-ba kicsit, ahhoz bőven jó lesz a 2060 is, ha csúszna a projekt.

vakablak93: nem tudom, mennyi idő lesz, de ha eladom, akkor KillHates lesz az első, akinek felajánlom annyiért, amennyiért vettem (340ezer, igen jó ár a jelen piacon), ő hívta fel rá a figyelmem, mondta, ha nem veszem meg, ő megveszi a lányának.

Gergello: ha csere lesz és bejön minden (az AGA meg a 2060 sebessége is), akkor X15 lesz 85W-os 3060-nal valami frankó Dell-es akcióban németből, meg egy TB portos eGPU.

RM007: mindenkinek más a becsípődése :)) , nekem a gépek csereberélése. Az Area51m másfél évig volt nálam, maximálisan elégedett voltam vele (és ha nem ilyen a fentebbi A51 meg az eladója, akkor valszeg azt veszem meg), de akkoriban kellett a pénz az önerőbe, így mennie kellett. Most megvan a kecó, így keresem a legmegfelelőbb megoldást, amit úgy tudok kideríteni, hogy minél több verziót kipróbálok nálam, napi használatban.

nggabi: evvan. Feketét akartam, de k*rvára tetszik ez a gép így, ebben a színben. 340-re le tudtam alkudni, ilyen szempontból tényleg rendes volt az eladó (csatiról meg nem tudhatom biztosan, hogy tudott-e vagy csak így szerezte kint).

hszilard666: Köszönöm. Az akku is 13%-os, tényleg remek állapotban van a gép, a fedlapon van egy-két kisebb pötty, amit nem lehet leszedni, de ha nagyon zavarni fog, majd veszek egyet rá aliról.

[ Szerkesztve ]

**********

(#77618) nggabi válasza echterion (#77617) üzenetére


nggabi
nagyúr

Kövezzé meg de én nem vennék hármoszáé használt gépet...mondjuk elnézve az új szlovák árakat egy l5pro 1500 euro épp. Végül is nem rossz ár a 340.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#77619) RM007 válasza echterion (#77617) üzenetére


RM007
addikt

Amilyen világpolitikai helyzet kezd körvonalazódni, összezördülés, infláció stb.....hát szerintem jól meg kell gondolnunk mit adunk és mit veszünk meg mostanság. Pont ezért laptop téren sosem lépnék hátrább csak előrébb teljesítmény terén. Én még jobban maradi maradtam. :) Annak örülök ha elromlana valami nagy valószínűséggel tudnám pótolni alkatrészileg, (készültem is rá) + ott van Killhates doktor úr. :))
Igaz, a kísértés ott van pont a jelen helyzet miatt....nézegetem az Ebay kínálatát hogyan lehetne a "bunkerba" beszerezni csak lehetetlenül nagyon olcsón egy RTX 2080Ti karit, mint életem utolsó legcombosabb álmát. :D Hát mindennek két oldala van.

Csak mint más megvilágításból, de értelek téged is, nálad ez a laptop dolog most máshogy érvényesül. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77620) k-adi válasza nggabi (#77618) üzenetére


k-adi
nagyúr

remélem mire jönnek a 40xx légiok már rendezőknek valamilyen szinten az árak :) :F

(#77621) motifator válasza echterion (#77609) üzenetére


motifator
senior tag

Én is gratulálok a masinához és üdv a klubban újra :) Ismerem a becsípődést, engem is megfertőzött ez a mocsok, azért valamilyen szinten engedtem, a kis ufónak mennie kellett, mert nagy volt a luxus. Nekem a dark side a mániám, meg persze az OLED, de az nincs sajnos feketébe. Ez van, azért szeretem, nekem a kijelző a gyenge pont, elég fos, ami a backlight bleed-et illeti, még nem tudom mi lesz vele, egyszer találtam ebay-en egy bontott fehér OLED panelt, nem vitt rá a lélek, hogy megvegyem...de lehet az lesz a vége, hogy vadászok egyet hozzá.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#77622) echterion válasza motifator (#77621) üzenetére


echterion
nagyúr

Ejj, de szép ez a fekete. :B :K
Nálam szerencsére nincs backlight bleed, nagyon tetszik a kijelzője is, igencsak szép képe van. Az Oled nálam is benne van azért a pakliban. :B

**********

(#77623) Raymond válasza echterion (#77622) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem ezeknel az AW gepeknel bejon a feher, szerintem jol nez ki, de ez nem mindig adott. Peldaul az Asus G14-nel kimondottan bazari erzesem van a feher verzional, ott a szurke sokkal jobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#77624) KillHates válasza motifator (#77621) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha veszel fehér OLED-et, akkor én átépítem neked a feletébe!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77625) KillHates válasza k-adi (#77620) üzenetére


KillHates
nagyúr

ja... mindenqrvadrágalesz és akkor nem fog feltűnni, ha "csak" másfél milliót kérnek egy notebookért. :U :W :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77626) motifator válasza KillHates (#77624) üzenetére


motifator
senior tag

Kösziii :) Ha horogra kapok egyet biztos, hogy keresni foglak.

Funky + Jazz

(#77627) FőDudu válasza KillHates (#77625) üzenetére


FőDudu
addikt

Hasznaltan.

A bolhan 'masfelert' KERESNEK laptopot.
16" MBP 64 giga rammal.

Mondjuk azt nem tudom mi benne a racio, Cyberporton van keszleten es 4100 Euro. Az meg kb. pont annyi.

Amugy 1500 Euroert ma lattam az itteni bolhan 3060-as AW-t. Azt irja vadiuj.

Van meg mindig jo sok Forintkam (amit az itteni bank b..szott bevaltani mert 2017-nel regebbi mind), lassan el kene valahogy koltenem. Ugysem mostanaban latogatunk a Ner orszagaba.

FőDudu

(#77628) FőDudu válasza motifator (#77626) üzenetére


FőDudu
addikt

Ebayen neztem, azok valoban dupla aron mennek.
Egy sima M15 R2 mar 600-800 Euroert megy, az Oled verzio mar 1500 korul van.

Biztosan jo az oled, de nekem a nagy felbontas mar tulzas. Talan 32" 4K monitoron jo lenne, de 15,6" 4K az valahogy nem fexik. Barmennyit is jatszok a beallitasokkal. Mindig maradok fullhd-n.

Erdekes modon a Mac 13,3" 2560x1600 felbontasan nem volt gond a scalinggel.

PC-n meg vagy az alkalmazas vagy pl. a bongeszo karakter merete nem idealis.

(arrol meg ne is beszeljunk, hogy 4K-n belepve RDP-n valahova folyton atrendezne az ikonokat az asztalon.)

FőDudu

(#77629) FőDudu válasza FőDudu (#77627) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt van.
[link]

Nem tudom ez jo-e vagy sem.

FőDudu

(#77630) MaxxDamage válasza echterion (#77609) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gratula hozzá és használd sokáig! ;] :C

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#77631) Raymond válasza FőDudu (#77628) üzenetére


Raymond
félisten

"Erdekes modon a Mac 13,3" 2560x1600 felbontasan nem volt gond a scalinggel."

Na igen, de ez Mac specifikum, ott mukodik a scaling rendesen. A Windows-nal vagy Linux-on (mindegy hogy Gnome vagy KDE) meg nem, ott nagyon nem mindegy hogy milyen % van beallitva es a default font-okal is gond lehet ha nem 100%-on hagyod.

Eszmeletlen hogy a regi E7240-es Latitude-om 1366x768 felbontasan a Windows 10 nez ki messze a legjobban ami a helykihasznalast es kepminoseget illeti.

Egyebkent Amazon.de-n az alap 8GB/256GB M1-es Air csak 929eur [link]

Szerk: a felbontas valtasnal az ikon atrendezes a sirba visz. Nem igaz hogy ezt meg mindig nem tudtak javitani vagy megoldani.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#77632) motifator válasza FőDudu (#77628) üzenetére


motifator
senior tag

Én csak kijelzőt keresek, nekem egyébként m15 R3 van, mikor vadásztam kicsit nyomoztam a generációk között, nekem az R2 hűtése nem tűnt olyan acélosnak, az R3/R4-en már faragtak kicsit, a cpu kapott VC-t és a hűtés is jobb lett egy fokkal. Az R2-ben még Max-Q GPU van, az R3-R4 már "full power" GPU-kat kapott. Én a 13R3 QHD kijelzőjét FHD-ban használtam, ott semmi gond nem volt a skálázással, a színélmény viszont nálam mindent vitt. Nehéz utána ebből engedni. R2 OLED paneleket találtam, de nem vagyok benne biztos, hogy az R3-al össze lehet hozni, mert más az alaplap is, ebből adódóan a kábelhosszok is mások lehetnek, de majd a Mesterrel megbeszélem.

Funky + Jazz

(#77633) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Sziasztok!

Gyerkőcnek szeretnék venni egy 17" laptopot, A Lenovo Legion 5- re gondoltam, mert jókat írtatok róla (illetve eddig végig a 15,6"-kat néztem, de azt mondta, hogy jobb lenne a nagyobb ha már játszani is akar rajta). A 17"-ból ezeket találtam :
[link]
[link]
[link]
400 ezer lenne rá a keret. 16 Gb Ram nem ártana, a GPU az már kérdés, hogy elég lesz.
Ha van jobb ajánlat szívesen venném. Meg kérdés, hogy a Digiprime-nál vagy a Radiumnál meg merjem-e venni, mert ha jól látom, ezt a szériát a nVidia Geforce GTX 1650-al árulják máshol.

Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#77634) DamianB válasza motifator (#77632) üzenetére


DamianB
őstag

Emlékszem mikor KH mondta nézzem meg az AW laptopját és tényleg gyönyörű volt megértelek benneteket egyedül kdavid igzo paneles Clevója volt hozzá fogható az gyönyörű volt.
MSInek valahol a félúton van KH dicsérte de én úgy érzem nem az igazi.
Echterion :használd egészséggel jó volt összefutni 🤜🤛
Egy kis szakmázás :

Sajnos az lett amit vártam ettől a CPU hűtéstől egyszerűen hiányzik még egy heatsink stress teszten 96 fokig elment de órajelből nem sokat dobott. GPU agyon van hűtve a a CPU meg kap 2 nem nagyon értem .( KH elmagyarázta nem fér oda így még egy de erre gondolhatak volna én nem értek hozzá de így is láttom hogy nem lesz jó. )

Viszont ha csak normál módon használom abszolút hangtalan lett ha gamelek arra meg úgyis felkészülök.

Undervolt kellene de itt már nem lehet :(

Jövő héten ha minden jól megy megnézem 4k oled tv hogy virít az AC . :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77635) motifator válasza DamianB (#77634) üzenetére


motifator
senior tag

Az MSI-nél elvileg van valami mágikus billentyű kombináció, amivel előjön a biosban pár rejtett funkció, többek között az undervolt is. A GP66-nál nem működik? Redditen is van erről pár post.

Funky + Jazz

(#77636) echterion válasza DamianB (#77634) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is örülök, hogy megismertelek. :K
Nem vagyok elégedetlen most a hűtéssel, Attis kezelése sokat segített rajta, lásd fent. De zavar, hogy bios-ban tiltva van az UV, ezen mindenképp változtatni akarok. Épp flash-elek egy régebbi bios-t, kíváncsi vagyok, az segít-e majd.

**********

(#77637) DamianB válasza motifator (#77635) üzenetére


DamianB
őstag

KH mondta hogy 10 gentől nincs biosban undervolt

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77638) DamianB válasza echterion (#77636) üzenetére


DamianB
őstag

Én is elégedett vagyok full hangtalan működés nagyon bejön .Előtte azért felkapcsolgatott. Játékon majd látjuk mi a helyzet .
De zavar, hogy bios-ban tiltva van az UV, ezen mindenképp változtatni akarok. Épp flash-elek egy régebbi bios-t, kíváncsi vagyok, az segít-e majd.
Hajrá :)

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77639) KillHates válasza DamianB (#77637) üzenetére


KillHates
nagyúr

AAAaaa.... nem szentírás a szavam, tudok én ám hülyeségeket is beszélni :K :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77640) KillHates válasza echterion (#77636) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Épp flash-elek egy régebbi bios-t, kíváncsi vagyok, az segít-e majd."

Akkor nemsokára találkozunk? :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77641) ace05


ace05
senior tag

Kérhetnék egy véleményt erről a laptopról? Hardverileg nekem megfelel. Ami fontos, hogy ne essen szét többévnyi hátizsákban való hordozás után, és legyen jobb a hűtése mint egy asus gl752vw-nek. Sót ha jól láttam a szétszerelős videóját hdd-t is lehet bele rakni.

A másik laptop amivel szemezgetek az egy HP OMEN 17-cb1794nz. Az asus rogok túl "gamer csicsásak" nekem.

[ Szerkesztve ]

(#77642) KillHates válasza ace05 (#77641) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... erről még nem lesz tapasztalata senkinek, mert tök új gép.
Damian vett most egy GP66-ost, az nagyon jól össze van rakva, igazi minőségi darab! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77643) Chiller válasza lostprophet (#77595) üzenetére


Chiller
őstag

Na, örülök hogy megjött az első fecske végre a Rembrandtból, de komolyan ez is nyomorított kurzorgombokkal? :W

TUF meg ROG. Hát az. Szégyenteljes. :O

Na mindegy, ezekben úgyis van DVGA is, az se kell nekem :D
Remélem jönnek hamarosan a "meztelenek" is.

[ Szerkesztve ]

(#77644) motifator válasza DamianB (#77637) üzenetére


motifator
senior tag

Én kipróbálnám ezt a bill. kombót: Ha bent vagy a biosban: jobb SHIFT + jobb CTRL + bal ALT + F2. Elvileg Advanced módba kerül a bios. Nekem egyébként 10. gen i7 van és van UV, igaz nem a biosban.

Funky + Jazz

(#77645) echterion válasza KillHates (#77640) üzenetére


echterion
nagyúr

Remélem, hogy igen, de nem ez ügyben. :P

DamianB: siker, úgy tűnik, az 1.3.1-es bios-nál még van UV. Ha meg valaki fel tudja nyomna a gépem emiatt, lesz egy hatalmas élménye a kecskeporesz-gyűjteményem láttán. :))

**********

(#77646) DamianB válasza ace05 (#77641) üzenetére


DamianB
őstag

Ránéztem a hűtésére nem az igazi sztem plusz a teszteken is közepes vagy inkább alatta eredményeket kap . Én nem venném meg. Ahogy olvastam vissza Gago is írta sokszor hogy MSI ből a drágább gépeket szabad venni nem is nagyon szoktatok olcsó MSIket ajánlani.

KH írta a gépem én is ajánlani tudom egyedül a tapipad kialakítása ami nem vagyok megelégedve Killhatesnek szerint meg pont ez jó szóval ez szubjektív. Játék alatti tesztek még nincsenek . Warhammer Total Wart felrakom CPU gépigényes játék ott fog kiderülni mit bír a hűtés nálam . Majd megírom.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77647) kretenallat


kretenallat
senior tag

Akartam egy kis gamelesre egy laptopot, de relative kicsit, konnyut. Sokaig persze evett a fene h kene inkabb vmi nehezebb, de hardcoreabb masina, mint pl egy legion.
Aztan szembe jott velem egy visszakuldott ASUS M16 3060assal, 1140 euroert, mert elvileg karcos a kijelzoje. Adtam neki egy eselyt, nagyitoval, kikapcsolt allapotban lehet latni valamit, hasznalat kozben viszont semmi, ugyh marad.
De azert esz a penesz, hogy ugyanannal a kereskedonel feltuntek 3070el szerelt razer blade 15 adv-ek, es mostanra mar 1900 euro korul probalnak tuladni rajtuk (karcos haz meg ilyesmi).

Konkluzio: hiaba van egy tok jo laptop, teljesen elegedett talan sose leszel :D pedig az apexet meg dotat, meg hasonlokat, amikkel jatszok, ez is vigan viszi.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#77648) kretenallat válasza zolipapa74 (#77633) üzenetére


kretenallat
senior tag

Mennyire van toled a szlovak hatar?

mert kb ennyiert az ottani alzan mar 3060al szerelt peldanyokat is lehet kapni a 17 colosbol. Lasd: [link] es amennyire tudom, az kb eg es fold a 3050hez kepest. (Szlovak bill kiosztassal, bar van elvileg nem szlovak is vmivel dragabban.)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#77649) KillHates válasza kretenallat (#77647) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem simán megér 760€-t az, hogy "csak" 3060-as M16-os Asus-od van. :K
Főleg, ha te is tingli-tangli játékokkal játszol. Nekem is vakaródzik a hardver a gépembe többnyire. Csak akkor szokott a proci dolgozni rendesen ha renderelek vagy számoltatok valamit a géppel, de már azt sem nagyon, mert feldobom a felhőbe számoltatni az anyagot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77650) Mikulásbá válasza kretenallat (#77647) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én tökéletesen meg vagyok elégedve a gépemmel, amióta meg van. :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.