Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77851) mihione válasza nggabi (#77846) üzenetére


mihione
őstag

A warzone-os coddal toltam regebben multiban de az allando sok gigas frissitesek elvettek tole a kedvem (csak mobilnet lehetoseg van itthon az meg eleg karcsu egy 10 gigas frissiteshez ha nem csak masnap akarsz jatszani :O )

Vanguardot egy haverom miatt majd be akarom szerezni hogy zombizzunk,de amig nem akciozzak le annyit nem er :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#77852) AshaNoR válasza MaxxDamage (#77850) üzenetére


AshaNoR
tag

Rog strix g17 :)

(#77853) MaxxDamage válasza AshaNoR (#77852) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó lehet. :)
Gondolom ez lehet az: [link] :D

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#77854) KillHates válasza AshaNoR (#77847) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nyugodtan megveheted, csak kérd el a trágyakomos szerződés másolatát, vagy az email-es másolatát (kell lenie T-com fiókja az embernek) Ha gebasz van, akkor legrosszabb esetben a tkom-al tudsz egyezkedni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77855) FőDudu válasza Bluesummers (#77842) üzenetére


FőDudu
addikt

A HP TB3 G2 dokkolo felejtos.
Venti van benne, visit.

A nema laptopom mellett az volt a zavaro.

Bar az enyem nem teljesen ilyen, azon van a tetejen hivas fogadas gomb.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77856) echterion válasza Bluesummers (#77842) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszönöm a kimerítő magyarázatot. Elengedem a témát. :))
Párom gépéhez van dokkoló, gondoltam, tök praktikus lenne, ha kedvem szottyanna a monitorán netezni, csak rádugom és tölti is meg kép is van. De akkor csak kép van. Nem baj, csak kár érte. :))

**********

(#77857) FőDudu válasza echterion (#77856) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem a Razert tolti, de ugye a 100W max ami atmegy a TB3 kabelen, szoval az nem eleg a gepnek ha nagyon hajtom. Merulhet kozben az akku.

FőDudu

(#77858) echterion válasza FőDudu (#77857) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem üresben sem tölt sajnos. Evvan', ezek szerint az enyémnek kevés a kakaó.

**********

(#77859) FőDudu válasza echterion (#77858) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha jol emlekszem, akkor minimum 20V kell a tolteshez, es minimum 60W terhelhetosegu USB-C tolto.

Nekem van egy 65 wattos, mukodik is. De ha radugok egy mobilt is (mert 2 Usb-c es 2 Usb-a port van rajta) , akkor mar nem tolt. Azaz valoban a 60W lehet a minimum. Razernel.

FőDudu

(#77860) KillHates válasza echterion (#77858) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáltad, hogy átfordítod a csatit? Vicc, de nekem csak az egyik oldalán hajlandó tölteni a MacBook töltő az AW-t. A MacBook-ot tölti rendesen, a Samu telóval meg az a b.szakodás, hogy beledugod, semmi, kihúz-bedug és tádám! tölti :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77861) echterion válasza KillHates (#77860) üzenetére


echterion
nagyúr

Eszembe nem jutott. :DD
Most megnéztem, úgy se megy. Nem baj, nem számít. Az uv viszont megy AWCC mellett is: -100mV és így 70 fok körül van a cpu játékok alatt rendes órajeleken. Ez még talán nem vészes, pláne amennyit én játszok a gépen (már szinte semmit). Majd kikísérletezem a gpu-t is valamikor.

[ Szerkesztve ]

**********

(#77862) Musaka válasza Speedy007 (#77702) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszi az ajánlást. Ma megérkezett.

Tökéletesen teszi a dolgát.

(#77863) Speedy007 válasza Musaka (#77862) üzenetére


Speedy007
őstag

Nincs mit használd egészséggel

(#77864) Speedy007


Speedy007
őstag

Mennyi az egészséges hőfök egy gépnél játékok alatt ahol a CPU és a GPU "egyformán" dolgozik? Nincsen probléma és gondom csak kíváncsi lennék rá mert annak fügvényében állítanék a játékon hogy ne nyírjam ki a gépet vele hosszabb távon.

(#77865) Lacuss20 válasza Speedy007 (#77864) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Alapvetően minden gépnél benne kell legyen a specifikáció részletes leírásában, az adott cpu-vga párositásnál a gyártói oldalon. Teszem én Nvidia 3070 GPU mobile max temperature...

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#77866) Speedy007 válasza Lacuss20 (#77865) üzenetére


Speedy007
őstag

nem a gyártói útmutató érdekelne igazán hanem a gyakorlati tapasztalat mert a gyártók sok esetben túlzóak.. lásd múltkor amit a meseter osztott meg az intel problémájáról..

[ Szerkesztve ]

(#77867) motifator válasza Speedy007 (#77864) üzenetére


motifator
senior tag

Nekem az egyéni preferenciám, hogy laptopnál a GPU hőmérsékletet 70 fok alatt, a CPU-t pedig 80 fok alatt tartsam. Lehet, hogy "túltolom", de én ezekhez igazítom a beállításokat.

Funky + Jazz

(#77868) Bedepi válasza motifator (#77867) üzenetére


Bedepi
tag

Hasonlóan gondolom. Annyi hogy a kártyán a 70 fok nekem már magasnak számít. Mondjuk ez som mindentől függ. Nyilván minél többet kajál, ez annál nehezebben megoldható. Procinál a 80 fok teljesen elfogadható még ha meghajtod. :) Meg ha jól emlékszem KH azt mondta, hogy a kártyák már sokkal előbb behúzzák a féket. 70 fok felett elvileg már szabályoz vissza.

[ Szerkesztve ]

(#77869) vakablak93 válasza motifator (#77867) üzenetére


vakablak93
őstag

Én is 70-72 fok körüli értékre álltam be, többet nem engedek.

Ha már itt tartunk egy asztali kártyánál mi az ami már nem oké, valaki tudja esetleg?
Ez a típus lenne az eléggé alap kis cucc: [link]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#77870) motifator válasza Bedepi (#77868) üzenetére


motifator
senior tag

A GPU-nál fokozottan igaz, hogy minél hűvösebb annál jobb ill. kevésbé vesz vissza az órajelből terhelés alatt. Én egyébként sosem hajtom max-on a vasakat, inkább legyen komolyabb hardver, de ne kelljen mindent kisajtolnom belőle, így mindig van tartalék hőmérséklet oldalon is.

Funky + Jazz

(#77871) motifator válasza vakablak93 (#77869) üzenetére


motifator
senior tag

Asztalinál is ugyanezt a logikát követem, de ott nálam esély sincs megközelíteni a "kritikus" hőmérsékleteket, fontos a jól szellőző ház is, a GPU nekem 60 fok közelében van, CPU szintén 60-65 fok környékén játék alatt. Kevésbé hardver igényes játékoknál pl Assetto Corsa (pont ma szimulátoroztam) 50 fok alatt volt mind a kettő, vicces. Szerintem egy normális hűtéssel rendelkező asztali GPU simán tudja 70 fok alatt max. terhelésen is.

Funky + Jazz

(#77872) Bedepi válasza motifator (#77870) üzenetére


Bedepi
tag

Én sem szoktam. Mondjuk én csak hull hd-n használom, a laptop saját monitorján. Nagyon új játékokkal nem hajtottam, de a modern warfare 2019, meg a cold war ultrán 4k textúrákkal így is elkaristolt 100 fps körül, visszavett procival, ami nekem bőven elég is. Nyilván rt nélkül. Megnéztem úgy is, de nem hiányzik annyira a megléte+ az én kártyám gyenge is még hozzá. Szerintem ez majd a 4.-5. generációnál forrja ki magát igazán. Mármint olyan szinten, hogy hagyhatsz mindent csumán, úgy is játszható marad bőven. Az 5., 6. generációnál már lesz akkora ugrás, hogy ismét érdemes lesz majd váltani. :)

(#77873) Bedepi válasza motifator (#77871) üzenetére


Bedepi
tag

Persze h tudja egy aztali, mert ott van 2 de inkább 3 venti, meg egy jó nagy légtér a házban. Amúgy ezt tudja egy jó laptop is, csak azért nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni+ meg kell barátkozni vele, h marha vastag lesz, és nehéz :D

(#77874) Mikulásbá válasza Bedepi (#77873) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Zephyrus S17 nem nagy, nem nehéz-de rohadt drága-viszont nincs is gond a hőfokokkal még QHD-ban full beállításokkal sem. :B

(#77875) Bedepi válasza Mikulásbá (#77874) üzenetére


Bedepi
tag

De gondolom azért nem is áll meg a kártya 70 fok alatt. Nem ismerem a gépet, de a méreteiből adódóan én erre tippelek. Ami egy ilyen vékony géptől még így is nagyon jó érték. Meg nyilván az sem mindegy, hogy hány watt a kártya. A rendszer mennyire engedi el a cpu fogyasztást. Mert mivel egy fedél alatt vannak mostanság, még egymást is tudják fűteni. De olvastam róla, hogy a Zephyrus az tényleg egy jó konstrukció. A jó meg sajnos sosem volt olcsó. :(

(#77876) Speedy007


Speedy007
őstag

Kérdeztem azért mert sokan mondtátok/mondjátok hogy a V-Sync-t ki kell kapcsolni játékok alatt mert vissza fogja a teljesítmény... Van egy játék amivel játszom a V-Sync-el van össze kapcsolva a maximum FPS szám is külön-külön nem lehet állítani valamiért na már most ki kapcsolt V-Sync esetén mester kezelése ellenére illetve balanced módban 90C°körül karistol a CPU a VGA 80 C° és a fölött picivel.. De ezek szerint célszerű a V-Sync-t ba kapcsolva hagyni így nem főzöm meg a gépet

(#77877) Mikulásbá válasza Bedepi (#77875) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A CPU még nem járt 85 fok fölött, a GPU még annyit sem ért el.
Én semmit nem állítottam a gépen, alap beállítással megy.

(#77878) vakablak93 válasza Speedy007 (#77876) üzenetére


vakablak93
őstag

Szeritem a v-syncet pont be kell kapcsolni, az ugyanis arra szolgál hogy az fps számod ne lépje túl a kijelző kepfrissítését, ami nem jó mert akkor se freesync se g-sync nem megy illetve az töredezéshez vezet, míg ha a kijelző kepfrissítésével azonos illetve -1 számú stabil fpsed van az nagyon is stabil és folyamatos jatékmenetet eredményez.

Ezen felül a felesleges fpseket nem is fogod látni mert a kijelződ csak annyit jelenít meg amennyi a kepfrissítése. Ha a géped többre képes akkor érdemes bekapcsolni mert azzal egyrészt kíméled másrészt folyamatosabb a játék

Ha a géped nem képes annyit hozni akkor meg tök mind1 mert nem oszt nem szoroz.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#77879) Bedepi válasza Speedy007 (#77876) üzenetére


Bedepi
tag

Vagy korlátozd az fps számot. Ha "160" fpst hajtasz ki a gépből, de a monitorod csak 120 hz-es, akkor annak sincs értelme. Egyrészt a monitorod úgysem tudja, másrészt meg a gépet is kínzod vele. Ill. ha neked bőven elég a 60, akkor állítsd arra. A géped is jól jár, meg te is. :) NV control panelben is be lehet állítani. Vagy az energia gazdálkodást belőni. Szerintem ezek már elég magas értékek.

(#77880) Bedepi válasza vakablak93 (#77878) üzenetére


Bedepi
tag

Egyre gondoltunk :D

(#77881) DonDragonka


DonDragonka
őstag

na megmaradok...
szétkapták a ketyegőt amolyan KH mester kezelésbe vette szóval most jó a hűtése meg a keringése. Gépet lassan 3 hete nem is láttam... :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#77882) Speedy007


Speedy007
őstag

165Hz-ra képes a monitor. De 60-nal is élhető dolog anélkül átlagban 78-at tud

(#77883) Bedepi válasza Mikulásbá (#77877) üzenetére


Bedepi
tag

Nem is úgy gondoltam, h állítottál valamit. :) Arra gondoltam csak, hogy nálam elengedi a cpu-t 100 v. 110 w-ig már nem emlékszem. A legtöbb gépnél ezt nem engedik el eddig. Nyilván ez plusz hőt termel, ami dob a gpu hőmérsékletén is. Nekem is alap beállításokkal megy, de nem is éri el a gyárilag megengedett 4300mhz-et magonként. Kis undervolt-al meglehetne, de annyira nem hiányzik az a 200 mhz. Ill elérné turbóval is, de soha nem kapcsolom be, mert zavarja a szomszédot :D

(#77884) Bedepi válasza Speedy007 (#77882) üzenetére


Bedepi
tag

Próbáld meg úgy is, hogy annál mit mutat. Van 1-2 játék ami amúgy is eléggé igénybe veszi a gépet.

(#77885) Bluesummers válasza Speedy007 (#77864) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Mennyi az egészséges hőfök egy gépnél játékok alatt ahol a CPU és a GPU "egyformán" dolgozik?"
30-35°

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#77886) Lacuss20 válasza Bluesummers (#77885) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Jó, hogy nem 0 :D :DD :DD :DDD :DDD

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#77887) Speedy007 válasza Bedepi (#77884) üzenetére


Speedy007
őstag

V-Sync esetén 80 alatt karistol el 75-78C°körül..

(#77888) 2018 válasza Speedy007 (#77864) üzenetére


2018
aktív tag

75 fokra állítom a cpu-t és a gpu-t is hogy ezen ne lépjen túl, plusz a venti vezérlés görbét is kézzel állítom be.

(#77889) Aljasvip válasza Lacuss20 (#77886) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az már veszélyes lenne, mert pára csapódhat ki, de 10-15°C már jó lenne. ;]

Amúgy az tényleg szuper lenne ha ennyi lenne csak a hőfok, de ehhez már valami chiller kell. Egy jól megépített vízhűtés, pincébe rakott radiátorokkal, sem tud 40°C alá menni.
Mondjuk minden a Watt és teljesítmény kérdése. Ha elég neked 2GHz, akkor simán vissza lehet fogni annyira a gépet, hogy sose lásson 50°C-ot.

(#77890) Bedepi válasza Bluesummers (#77885) üzenetére


Bedepi
tag

Mutasd nekem azt a gépet, amelyik ezt tudja :D Ha nem kapcsolom be is van ennyi. Mesekönyvben láttam már ilyet, de a valóságban még nem :D Meg nem úgy tettük fel a kérdést, h mennyi az ideális hőfok, ha közben folyékony nitrogénnel locsolgatod. :DDD

(#77891) Bedepi válasza Speedy007 (#77887) üzenetére


Bedepi
tag

Akkor meg nem kérdés. Be kell kapcsolni a v-sync-et. Mondjuk nem értem, h miért lesz jobb tőle, ha a géped amúgy sem tudja elérni a frissítési frekvenciádat.

(#77892) Speedy007 válasza Bedepi (#77891) üzenetére


Speedy007
őstag

Lövésem sincs én is értetlenül állok a dolgok előtt. De ha ettől jobb és nem főzöm meg akkor bánja a fene

[ Szerkesztve ]

(#77893) 2018 válasza Bedepi (#77890) üzenetére


2018
aktív tag

Csak trollkodik, én komolyabb embernek néztem ha már seftel az aprón de április 1 van neki minden nap lehet. ;]

(#77894) motifator válasza DonDragonka (#77881) üzenetére


motifator
senior tag

Mielöbbi gyógyulást kívánok. Bypass vagy spirál? Olyan az ember is mint a noti, idővel valami bekrepál rajta.

Funky + Jazz

(#77895) Bedepi válasza Speedy007 (#77892) üzenetére


Bedepi
tag

Ja vágom, persze. Csak fura. :) Egyébként volt agy régi asus-om, ami a mai napig megvan. Egy G50V A1-es 512-es mxm kártyával core 2 duo-val. 1 ventis volt. Rengeteget játszottam vele, sosem volt a videokártya 80 fok alatt, és a mai napig tökéletesen működik. Pedig már 15 vagy 16 éves. :D Lehet semmi baja nem lenne, de jobb a biztonság. Nem tudom ezek a forrasztottak mennyire stabilak. Mondjuk már a 3. bga-s gépem, koptatom, és soha egyikkel sem volt bajom. 5-6 évet szerintem kibírnak.

(#77896) Bedepi válasza 2018 (#77893) üzenetére


Bedepi
tag

Gondoltam :DD Ettől függetlenül jó lenne egyszer ilyen hőfokokat is látni :)

(#77897) Bedepi válasza DonDragonka (#77881) üzenetére


Bedepi
tag

Jobbulást+ sok pihenést. :)

(#77898) Speedy007 válasza Bedepi (#77895) üzenetére


Speedy007
őstag

Én azóta vagyok óvatos mióta a 9300H-s gépet megvettem, látatlanba tavaly igaz jó hűtésű gépem van most de sosem lehetünk elég óvatosak ugyebár

(#77899) Hubba12 válasza Speedy007 (#77898) üzenetére


Hubba12
senior tag

A sima legion 5-nel 90 fokig elmelegszik a cpu?? :Y

Csak az ASUS!

(#77900) Bedepi válasza Speedy007 (#77898) üzenetére


Bedepi
tag

Ez így van. Minél kevesebbet mutat az afterburner annál jobb. Csak azért írtam le, mert attól hogy magasabbak a hőfokok, még nem biztos, hogy el fog halálozni idő előtt. Nyilván ha pl bányászik vele valaki, akkor nem biztos, h kibírja az említett időt. Ezek nem arra valók. :) Meg van vasalva amúgy a géped?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.