Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77401) RM007 válasza k-adi (#77400) üzenetére


RM007
addikt

Elhiheted az ablakot nem merem kinyitni. :D Bárcsak a procim is így hűlne.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77402) DamianB


DamianB
őstag

Nem kellett volna látnom ezt a vízhűtéses laptopot :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77403) Pyttawrx válasza RM007 (#77401) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy régi a hds verzio, vagy az ssd nem tudja. A saját progi mit mutat az adata toolbox?

(#77404) Aljasvip válasza DamianB (#77402) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Semmi haszna nincs annak a kis játékvíznek, így tényleg felesleges látni is ezt a videót. Tech demo-nak jó - de gondolom nem így értetted ;]

Szvsz, ha abban az 1 kis csőben kering majd 1dl hűtőközeg, annak nem lesz elég hőkapacitása (=hűtő ereje) ahhoz, hogy érdemben hűtsön, pláne hőleadó felület nélkül.
Az Asus mérnökei a GX700-nál megértették, hogy a hűtendő részhez be kell rakni egy "microfin" bordázott kamrát, ahogy egy normális vízhűtős blokkban is van. Ezzel szemben ebben a gagyi utánzatban a cső csak végigmegy a CPU és GPU blokk felett, hőátadó felület csak a cső fala...

A másik, hogy egy olyan pici radiátort önmagában már 90W procikhoz sem ajánlanak. Persze ha a laptop hűtését támogatva akár 2°C-t is javíthat az eredményen, akkor megérheti egy ilyen port replikátor/dokkoló dobozt cipelni vele - vagy nem. :DDD

Bocsi, nem akartalak lehozni az életről, de ilyen butaságokra ne költs pénzt - szerintem -, az ilyen termékek maradjanak a gazdagok (vagy gyermekeik) játékszere.

(#77405) Frozen válasza Aljasvip (#77404) üzenetére


Frozen
őstag

ezt a vízes hűtést kár feszegetni, simán a húleadó felületett kell nővelni ennyi, már bőven elég lenne az is ha csak a gép alján vagy a környékén egy nagyobb réz lap felület oszlatná el a hőt.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77406) RM007 válasza Pyttawrx (#77403) üzenetére


RM007
addikt

Ezt sajnos nem értem.
Volt korábban (most érdekes már jó ideje semmi) újraindulás. Nem értettem mi miatt, lehet akkor keletkezett az ssd romlása. Kerestem az okát, valami volt próbáltam javítani, jelenleg minden rendben.

Rákerestem az adata toolboxra, inkább kihagyom....regisztráció és serial szám miatt. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77407) k-adi válasza Aljasvip (#77404) üzenetére


k-adi
nagyúr

2 fok? ugyanazt a videót néztük?

(+ ez teszt eszköz volt, pl. a hangos venti hang, stb. javítva)

(#77408) KillHates válasza Mikulásbá (#77363) üzenetére


KillHates
nagyúr

..

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77409) KillHates válasza Djatis (#77368) üzenetére


KillHates
nagyúr

Artúr és a Microsoft tudja, hogyan b@sszon ki velem! :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77410) KillHates válasza DamianB (#77402) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez vízhűtés! Ami a videóban van, az egy vicc :K
P775DM forevőr!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77411) DamianB válasza KillHates (#77410) üzenetére


DamianB
őstag

Vadállat ez is de egyszerű és olcsó szerintem más kérdés hogy nem kiforott ahogy néztem róla több videót. Végül Win 11 lesz teszek vele egy próbát

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77412) mihione


mihione
őstag

Na kész van a vasalás,nagyon patent lett a gép.3 réteg lakkot kapot,bár elsőnek a CPU nem lett az igazi,sajna a tokozásra már túl vastag ide a szigszalag,kaptonnal jó lett volna.Szétkaptam és levettem a cpu körülről,de ahogy néztem a a sima paszta szépen körbefogja a magokat CPU és GPU körül is,így nem juthat ki olyan helyre ahol kárt tudna csinálni.Hőfokokban brutális a javulás főleg CPU terén,turbot engedve majdnem 4100 mhzen tartja magát cpu-z stress alatt és megáll 80 fokon,ha elég a turbo nélküli órajel akkor meg 50 fok a plafon és közben alig van hangja.Összeségében egy jóval halkabb gépem lett,szóval nagyon is megéri a GPU-t is folyékony fémmel kezelésbe venni,nyertem ott is 4-5 fokot,eddig 69-70 helyett most 65-66 a plafon.Thermal Grizzly Conductonauttal csináltam,akinek a sima pasztázással nem volt gondja ezzel sem lesz csak pár extra lépést igényel az előkészület,ja és tényleg baromi kevés kell belőle.Egy csepp eleg a magokra volt hogy a heatsinket is lekezeljem vele es talan meg igy is sokat nyomtam picit.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#77413) Frozen válasza KillHates (#77410) üzenetére


Frozen
őstag

Ez mar igen ,viszont ezen is csiszolni lehetne hiszen csak egy koros a rendszer eleg gyors pumpa kell hozzá na meg azert az a venti is fura hiszen eleg rotitka fogú ,gondolom halkabb es kevesebbet porog

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77414) RM007 válasza mihione (#77412) üzenetére


RM007
addikt

Szép és gratula a bátorságodért. :R Én régen használtam ilyet a mester által. A heatsink kicsit beszívta ami látszott nagyon nem zavart, igaz mert van belőle egy csomó. :)
Ez a folyékony fém dolog szerintem is jó. Sok hónapig elég aztán csak meg kell újítani.

Én magam részéről amellett hogy szeretek rizikózni meg sajna költeni a hülyeségeimre inkább a mesterrel végeztetem majd továbbra is ezt a munkát meg a még kitalált személyest. :)

Amióta laptopot használok tanultam pár dolgot mint pl az ördög nem alszik, vagy ha valami sikerült elsőre az nem biztos hogy másodjára is... :D :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77415) Aljasvip válasza Frozen (#77413) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Minek ide két pumpa? Erre a kis körre, és a csökkentett fogyasztású VGA-kra nem indokolt.

Egy asztali gépbe is felesleges volt két kör sokáig, mert egy akármilyen pumpa (DDC, D5, nem az AIO-ba tett kis mütyür) simán átnyom 2 blokkot és 3 radiátort. De az új nVidia kártyák a 400+W fogyasztással ismét megoldották, hogy szükséges legyen a külön kör, hogy ne fűtse fel a processzort a víz.

Költői kérdés: Volt valaha vízhűtéssel dolgod?

Frozen #77405
Ezt a hülyeséget jó, hogy kiírtad magadból, mert bent maradva nagy kárt okozhatott volna.

[ Szerkesztve ]

(#77416) FőDudu válasza Aljasvip (#77415) üzenetére


FőDudu
addikt

Azon mar erosen gondolkodtam, hogy miert nem csinalnak a gep aljara csatlakoztathato vizhutest. Siman lenne 2db 10x10 centis terulet ahol a hoatadast eleg jol meg lehetne oldani.

Nem kellene bohockodni a viz bevezetesevel, siman rezbol lehetne az alja (vagy valami egyeb jo hovezetobol ami nem annyira oxidalodik) es arra menne az ellen darab ami a vizhutes.

A hoatadas szempontjabol a felulet a lenyeg es a hovezetes - nem kellene ilyen viz es egyeb csovecskek bevezetesevel bohockodni.

(persze a terden valo hasznalat erosen ellenjavallt lenne ilyen gepnel - hiszen a hoatado felulet egetne a vizhutes nelkul).

Viszont biztosan hatasosabb lenn egy ennyire karcsu csovecskenel...

FőDudu

(#77417) Pyttawrx válasza RM007 (#77406) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sentinel verziószáma mi? Adata toolboxhoz eddig nem kellett sem serial sem reg.

(#77418) DamianB válasza FőDudu (#77416) üzenetére


DamianB
őstag

Az a vékony kis csövecske is elég szépen hűt . Fejleszteni kell még ezt szerintem.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77419) Frozen válasza Aljasvip (#77415) üzenetére


Frozen
őstag

A gep melle nem fognak adni dc5 pumpat ez az egyik. Mivel a cpu is 100-120w fel tud venni ha megvan hutve rendesen melle a gpu is 165w aszem most a max de ez 2-3 generacio mulva lehet akar a duplaja is,ahogy a cou fogyasztas is nőhet. Ehez mar keves lesz az az egy kor es radiator sincs normalisan mivel a kornek a viz csatlakozasa nem a borda masik szelen van hanem a belson.... Igy elvon valamennyi hot de nem eleget. Egyebkent sima leghutes boven eleg meg jo sokaig csak normalisan meg kell tervezni a hutest.
Ha meg mar kulso csatlakozas lenne akkor az asztali front erősebb...

Kinek mi a hulyeseg es ki mit hisz el ez mindenkinek a sajat dolga ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77420) Bluesummers válasza nggabi (#77383) üzenetére


Bluesummers
őstag

Milyen típusú dokkolóra? :D 1000db? Nem 100 akart az lenni?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#77421) RM007 válasza Pyttawrx (#77417) üzenetére


RM007
addikt

Sentinel 5.01 Pro
Adata toolbox

Annyi ehhez a dologhoz hogy persze a sebességét nem tudja hozni ott ahol van.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77422) Frozen válasza RM007 (#77421) üzenetére


Frozen
őstag

szerintem hibás a temp sensor ,vagy a programok

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77423) Apollo_21 válasza RM007 (#77421) üzenetére


Apollo_21
addikt

Most vagy feltaláltad a Chilleres laptop hütést, extrém esetben egy hütőben laksz, de gyanitom csak a szenzor mér félre.

Az is meglehet, viszont az irásaid a mindenféle bütykölésről érdekesek :D
Már-már kedvet kap az ember h mikor vág bele hasonlókba.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#77424) RM007


RM007
addikt

;]
Jelentkezem Szibériából. :DDD
Igen biztos hogy a szenzor lesz a ludas.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#77425) Pyttawrx válasza RM007 (#77421) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ha uj sentinelt teszel fel, akkor ott is 100% lesz írva, a hőfok, egyértelmű

(#77426) k-adi válasza RM007 (#77424) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amikor bányászásról volt szó, akkor kriptóra gondoltak, nem Szibériára :D

(#77427) Gergello


Gergello
addikt

Itt a 3. venti mit hűt ?

2022 Blade 17 with 12th gen Intel Core CPU

[ Szerkesztve ]

(#77428) KillHates válasza Gergello (#77427) üzenetére


KillHates
nagyúr

Baromi jó találmány a Razer részéről; maga a PCB eleve egy bazi nagy hűtőborda, mert tele van pici alkatrészekkel. Ezen fújja végig a levegőt a harmadik ventilátor és egyben öblíti is a gépben pangó meleg levegőt. Ha nem is ettől lesz deres a processzor, de ér annyit mint egy jó fajta hűtőpad. És ezt mindig viszi magával a júzer! :K

2019-ben jelent meg, amikor debütáltak a forrófejű 6 magosok

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77429) FőDudu válasza KillHates (#77428) üzenetére


FőDudu
addikt

Az otlet dicseretes, az elfelezett es kis kapacitasu akku egy tokon loves. Egy 17" lapos hazaba ferjen mar bele 99,9wh akku.....

FőDudu

(#77430) KillHates válasza FőDudu (#77429) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jajmár a kukacoskodás! Jól kitalálták ez a kínaiak;
Kici ákku kici meleg! Nad ákku nad meleg!!
:DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77431) Raymond válasza FőDudu (#77429) üzenetére


Raymond
félisten

82Wh-s ez is, max 20%-ot hagytak a fiokban, azert talan nem akkora tragedia.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#77432) Gergello válasza KillHates (#77428) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm !
Ötletes.

(#77433) DamianB


DamianB
őstag

Költözés

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77434) FőDudu válasza Raymond (#77431) üzenetére


FőDudu
addikt

Es megy rola max 2,4-5 orat. Az (sajnos) vicc kategoria.
Egy noti manapsag 6-8 orat siman birjon ki.

Lehet ez csak nalam preferencia, de nem erdemes a felteglat hurcolaszni ha eleg energia takarekos a gep.

Inkabb rakja arrebb az akku melletti hangszorot es legyen benne elegendo akku.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77435) FőDudu válasza KillHates (#77430) üzenetére


FőDudu
addikt

2 kici akku meg 2 kici meleg, nem? :)

Es a hasznalok szerint visit a kis venti, amit nem szeretnek a userek....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77436) Raymond válasza FőDudu (#77434) üzenetére


Raymond
félisten

OK, de akkor ha 6 orat birna (+20%) akkor mar jo lenne? A gyakorlatban mindegy ennel a gepnel hogy 5 vagy 6 ora, nem segit ki a valamivel tobb mert ugyis kell neki a falbol jovo delej napkozben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#77437) Frozen válasza FőDudu (#77434) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem.meg el kellene dönteni konek mi a fontos. Gamer laptopba felesleges nagy akku ezek teljesitmenyre vannak hegyezve,igy akku mellett ugyan ugy gyorsan lemerul katszani meg nem tudsz erdemben hordozhato es bir egy par oras uzemidot szerintem ez teljesen rendben van. Akinek ez nem eleg vegyen egy ultrabookot ahol az energiahatekonysag a szempont es egesz nap tud netezni vagy dolgozni rajta. Konnyebb is meg olcsobb is.

Azert ne varjuk mar el egy gamernek mondott geptol h egesz napot birja ki napkozbe meg ne is legyen vastag meg ne is legyen hagos meg igazaból talan a 90% ki dobhatnak belole kb ilyen szemszögből. Csak az akkunak legyen hely.... Rosz iranyból kozelited meg ezeket a gepeket.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77438) KillHates válasza FőDudu (#77435) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az gáz, ha hangos... Akkor azért van az újban egy nagyobb a kettő kicsi helyett

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77439) motifator válasza DamianB (#77433) üzenetére


motifator
senior tag

Elengeded a Clevo-t? :)

Funky + Jazz

(#77440) #70010880


#70010880
törölt tag

Na srácok köszönöm a sok infót . Végre tudtam választani és meg is érkezett .

Rendesen olyan boldog vagyok mint egy gyerek .

Köszönöm a segítségeket .

A gépezet egy : Lenovo Legion 5 Pro

Ryzen 5800
3070
32GB
1+1TB

[ Szerkesztve ]

(#77441) DamianB válasza motifator (#77439) üzenetére


DamianB
őstag

Jó kérdés.
Agyaltam rajta mi legyen. Az erősítő és dac miatt tartanám meg főleg . A héten elmegyek KH hoz átrakjuk az SSDt újra rakom a Clevot és megkérdezem az asztalosom hogy kell e neki mert laptopot keresett . A barátom mondok neki egy jó ajánlatot ha nem kell felrakom apróra . Ha nem menne el max megmarad és később családban oda adnám valakinek.

Csakhogy beszéljek kicsit az amiről is eddig nagyon bejön rendesen jól kézbe fogni nagyon összerakták ezt a modellt . Hdmi 2.1 van rajta ami nekem fontos volt. Még komolyabban nem foglalkoztam vele elég nagy rohanásban vagyok folyamatosan de jövő héten vége felé már ACt rakni akarom rá :B

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77442) nggabi válasza #70010880 (#77440) üzenetére


nggabi
nagyúr

grat. ezenyóccá ojró? :)

"szenyor dzsíííí"

(#77443) #70010880 válasza nggabi (#77442) üzenetére


#70010880
törölt tag

Kicsivel olcsóbban sikerült megszerezni . 1280-euró volt Londonból származik .

(#77444) Raymond válasza #70010880 (#77443) üzenetére


Raymond
félisten

Hat az nagyon jo ar volt ezert a spec-ert, gratula!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#77445) DamianB válasza #70010880 (#77443) üzenetére


DamianB
őstag

Ez igen grat főleg a 32 GB memória miatt is

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#77446) #70010880 válasza DamianB (#77445) üzenetére


#70010880
törölt tag

Köszi elég lett volna a 16 GB is de nem sok különbség volt a 2 között . Na mondom akkor legyen 32. -úgy is elfér :D

(#77447) ádika86 válasza #70010880 (#77443) üzenetére


ádika86
aktív tag

50% discount? :D én sehol nem láttam ennyiért, pedig ismerősöket még a tengerentúlon is megkérdeztem :DDD

Predator G3-571-77QK

(#77448) #70010880 válasza ádika86 (#77447) üzenetére


#70010880
törölt tag

Hát azért nem 50% de olcsóbb volt sokkal . Én is nézegetettem sok mindent sok helyen . Londonba pedig volt egy barátom és ő szolt hogy tud nekem hozni ennyibe mondom oké hozzad . :Y

(#77449) nggabi válasza DamianB (#77445) üzenetére


nggabi
nagyúr

itt mindenkinek elég a 16 ;]

"szenyor dzsíííí"

(#77450) DamianB válasza nggabi (#77449) üzenetére


DamianB
őstag

Ja nekem is annyi van de a jövőben tényleg váltani kell.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.