Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57751) Darth_Revan válasza RM007 (#57750) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát én még mindig sajnálom hogy az Asus dobta a Chimera sorozatot...most lett volna a tökéletes lehetőség feltámasztani.
Tudom hogy a spórolás a céljuk, de pont ezt tudták volna megoldani.
Gsync és Intel CPU lecserélésével ezt meg is tudták volna oldani hisz 5900HX és feeesync olcsóbb. A jó hűtés miatt meg 200W TDP-t is bírta volna a 3080.
A tervek megvannak, csak az alaplapot kellett volna átalakítani. Tapbol se kellett volna kettő, 1db 330W-os bőven elég lett volna. Minimális költséggel össze lehetett volna hozni.
Levert volna minden más bga laptopot, hisz az egyetlen lett volna ami hozza a max teljesitmemyt.
Ja hogy a sok hülyének már papirvekony karácsonyfa gép kell ? :W

[ Szerkesztve ]

(#57752) FőDudu válasza Darth_Revan (#57749) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ennek fenyeben mar van ertelme megvarni a Razer RTX30-as Advanced verzioit.
A Base modellek mar kint vannak - de ne bohockodjunk mar 65Wh-s akkumulatorral.

Az Advancedben 80Wh melle bepasszintott VC-s hutes a kevesbe melegedos ujabb szerian (12nm vs 8 nm mar ugye a melegedesben is javul - meg akkor is ha azonos a TGP-juk) valoszinuleg meg az azonos hutessel is halkabb gepet eredmenyez majd.
Nekem meg ugye az a fontos.

Ha addig nem doglik meg a mostani laptopom, akkor nem surgos a vasarlas.

FőDudu

(#57753) FőDudu válasza Darth_Revan (#57751) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem lepodnek meg ha az Apple villantana valamit GPU fronton is.
Nem vasaroltak fel GPU fronton jelentos cegecskeket is?

Jozan paraszti esszel valoban tok felelsleges tobbszaz wattot disszipalo GPU-t beepiteni a laptopokba. Termikusan egy idozitett bomba. Csoda, hogy 1-2 ev garanciat be mernek ra vallalni a gyartok.

Lehet kesziteni az Asus FLOW-hoz hasonlo jol hordozhato kulso GPU-t laptopokhoz, aztan annak a hutese soran mar nem kell akkora kompromisszumokat kotni, mint egy viszonylag vekony gep eseten.

Szerintem erre is mehetne a gepek evolucioja. A vekonyitas es abba minnel erosebb GPU bezsufolasa ugy tunik tul nagy kihivas a mai hutesi megoldasoknak. Kulso hazat meg cserelgethetnenk ahogy az asztali gepben a GPU-t.

Mennyivel egyszerubb lenne... gepben csak a CPU-t kellene huteni, lehet hangtalan lenne a gep es a kulso GPU is. Nem jobb lenne az elmeny az uvolto ventik helyett?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57754) RM007 válasza Darth_Revan (#57751) üzenetére


RM007
addikt

Valószínűleg nem akarnak az asztali vonalnak konkurenciát. Vérpistikék oda menjetek folyékony hidrogénezni. Ezek a nagy vállalatok mostanában mindenkinek betesznek, még amerikai elnököt is ők választanak....facebook CIA felügyelet, mindenki aki rajta van végül is amerikai, így teljesen normális :W . Az a sok okos vállalat vezető, muszáj mindig változtatni, azon is ami eddig jó volt. :U

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#57755) vakablak93 válasza FőDudu (#57752) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezek gémer gépek, mivel nem aksiról való hajtásra valók, itt az lenne felesleges bohóckodás ha marhanagy akkukat tennének beléjük.....
A gyártók meg nem bevállalják a 2 év garit, hanem szerencsére az EU kötelezi őket rá...külömben az lenne mint sok más helyen a világban, hogy 1 év a gyárból kikerülés után....
A külső gpu nem véletlen nem elterjedt, veszteséges a sebességre nézve, egy számítógép meg legyen a lehető leggyorsabb mind1 hogy laptop vagy asztali....
Értem hogy neked tetszenek a vékony gépek meg a plussz perifériával való veszteséges kínlódás ötlete dupla áron, de nem mindenkire áll ez...

Reméljük az Apple- nek nem lesz köze sose az nvidiához, még csak az kéne hogy a világ legszemetebb cége átvegye az irányítást ebben a gémer világban is.....

3 milla lenne bányászláz nélkül is egy belépő gpu, és csak ők gyártanának és természetesen elégtelen hűtéssel.....legalábbis ez a legkevésbé iszonyú forgatókönyv amir el tudok képzelniróluk..... ;]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57756) echterion válasza FőDudu (#57753) üzenetére


echterion
nagyúr

Eh, egpu...szerencsére nem ez az irány még. Érdekes lenne a kanapémon ülve egpu-val tolni a Div2-t, nah.

**********

(#57757) MaxxDamage válasza Darth_Revan (#57747) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha nem lesz megfelelő lapos amire áldoznék (új) akkor hagyom és nem veszek újat, max. egy "használt" i9 + 2080S kombós lapos lesz a szerencsés. (ha hozzá jutok és megéri)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57758) RM007 válasza FőDudu (#57753) üzenetére


RM007
addikt

Ott van az ugyancsak kínai mxm slot-ra tehető külső vga adapter(x8 és x16 PCIe) amit még nyáron rendelni akartam és sajnos nem tudtam, technikailag nem fértem hozzá, a kínai ügynökcég sem tudta lebonyolítani kiket megbíztam, pedig pont erre lettek volna kitalálva.

Arról nem beszélve bármelyik cég tudna olyat készíteni.....nem cél senkinek, el kell nyomni nehogy már túl jó legyen. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#57759) RM007 válasza vakablak93 (#57755) üzenetére


RM007
addikt

Úgy van az Apple sosem szerette a pénzt? :U Hidd el ha az Nvidia helyében lennének még ennél is drágább lenne minden. Inkább az a semmirekellő AMD hogy nem növeli a termékpalettáját, egy kutya mindegyik.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#57760) k-adi válasza FőDudu (#57730) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja érdekes.. főleg az a része hogy 2021 és nincs webcam... lol :)

(#57761) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#57751) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én még reménykedek, hogy az Asus kirukkol valami brutál nagy dög géppel. :U

(#57762) vakablak93 válasza RM007 (#57759) üzenetére


vakablak93
őstag

Kérlek olvasd el amit írtam mégegyszer, mert szerintem félreértettél, pont azt írtam, hogy jobb nélkülük..vagy én értelek félre, nem tudom :DDD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57763) RM007 válasza vakablak93 (#57762) üzenetére


RM007
addikt

Ok, félrement. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#57764) FőDudu válasza echterion (#57756) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig tokmindegy, hogy egy duplatapos rettenet vagy egy gpu-val egybeepitett tap van a labadnal. Akkurol ugysem lehet rendesen jatszani.
Azaz szimplan lehetne a tappal egybeepiteni a GPU-t (is).

FőDudu

(#57765) FőDudu válasza k-adi (#57760) üzenetére


FőDudu
addikt

Az, hogy nincs webcam - vagy ha van de szar (a'la razer), vagy ha van az toka kamera - na ez mind nevetseges. Mennyi lehet egy olyan bekerulesi koltsege? 5 dollar?

Valoszinuleg tobbet veszit az e miatt nem vasarlokon. De biztosan megmagyarazta valami okos, hogy gamereknek nem kell kamera...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57766) FőDudu válasza vakablak93 (#57755) üzenetére


FőDudu
addikt

Felreertesz.

Szimplan nem ertem, miert 'szivatjak' a nepet 100-150-200 wattos GPU beepitesevel amit aztan nem tudnak megfeleloen huteni a kis meret miatt es jon a porszivo effekt.

Szerintem a Dyson porszivom halkabb nemelyik gamer gepnel - pedig abban valami 120K RPM a motor. Es 150 Airwatt a teljesimenye.

A gamer gepek tapja mar eleve eleg nagy - akkurol meg ugye nem igazan lehet jatszani - ergo siman csinalhatnanak tappal egybeepitett kulso GPU-t rendes hutessel, ami az Asus megoldasahoz hasonloan kapcsolodna a gephez. Csak ugye az a gephez jarna.
Onnan kapna a tapot is a gep, problema megoldva.

Nem lenne sokkal nagyobb a tap, de a gep joval halkabb es huvosebb lehetne a legnagyobb hotermeloje nelkul. Szerintem ido kerdese es csak eszebe jut valamelyik gyartonak majd.

Tehat nem egy TB3 szukseg megoldasrol beszelek, hanem a GPU gepbol torteno kiszervezeserol. Ami a tappal egyutt a gep tartozeka.
Mert gepen kivul jobban tud hulni, a gep hidegebb es halkabb lehet, stb.
Csak elonye van a megoldasnak. Max a tap lesz nagyobb.

Lehet marhasag az egesz - szerintem ez az egyik lehetoseg a termikus problema megoldasara.

FőDudu

(#57767) vakablak93 válasza FőDudu (#57764) üzenetére


vakablak93
őstag

Akkor már csak fel kell találnod hozzá a csatlakozót amin keresztül nem bukunk egy csomó teljesítményt, meg a fuvarcéget megalapítani, ami minden lanpartyra a gépek után viszi azt a bőröndméretű kacatot, nem beszélve arról hogy akkor milyen kábelkáoszt kellene elviselni.
Ja és lécci beszélj már a gyártókkal hogy az a cucc ingyen legyen, mert jelenleg a kártya árának felét hozzádobja....sok sikert hozzá, ha sikerül fejet hajtok előtted.

Fel kéne már fogni mire való rendeltetés szerűen egy gémer gép.
Ezeket játékra szánták , hogy vihesd is, igen létezik ilyen hogy átugrunk a haverhoz és játtszunk, most komolyan te cipelnél egy eGPU-t?
Amit mondasz az pont ezt öli meg, de van aki szereti a lakásban ide oda hurcolni meg mindig másutt játtszani, te komolyan tologatnál egy olyat? Erősen kétlem, szerintem ott hagynád egy asztalon...
Ha a te felhasználásodnak/ vágyaidnak ez a legjobb én tényleg elfogadom!,
De ne hidd hogy mindenki örülne neki, milliónyi hátránya van, nem véletlenül csak annyira elszigetelt-kihaló formában létezik ahogy.

A megoldást amiről te beszélsz úgy hívják asztali PC+ kis üzleti noti amit hurcolászol, ha másutt nem akarsz játtszani.

#57766 Hát a tdp növekszik ez tény, sajnos ez ellen nincs mit tenni, én értelek hidd el.
De ami a lanpartikat meg hasonló dolgokat illeti kérlek te is gondold át, mert ezeke a gépek alapvetően erre valók, egy vastag és relatív halk gépet hátizsákban simán el lehet vinni játszani, de egy olyan “konténert már nem, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57768) echterion válasza FőDudu (#57764) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon nem mindegy, hogy egy bőrönd és egy táp van a gépre kötve, vagy csak a tápkábel. Kevesebb csatlakozó, ha velemiért fel kell állni, kisebb esély arra, hogy valami szétkapcsol. Most csak bedugom az egyik tápcsatit, leülök és játszok. így csend van, fps is van elég, részletesség is megvan és nem is forró minden a gépben. És még hely is van mellettem, nem egy féltégla "ül" mellettem, hanem a lányom vagy a párom, vagy mindketten.

**********

(#57769) echterion válasza FőDudu (#57765) üzenetére


echterion
nagyúr

Annyira elmennek a keret nélküli kijelzők felé, hogy sok esetben fizikailag nem fér be a kamera. A tokakamera meg ízlés kérdése. :))

**********

(#57770) FőDudu válasza vakablak93 (#57767) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet, hogy tul fiatal vagy. :C
Az en idomben komplett konfigokkal jartunk lan partyra.

En pl. egy Shuttle XPC-t hurcolasztam (kb. egyedulikent, mert a tobbiek inkabb tornyokkal jartak) - abba befert az akkor top GPU (X800XT Vivo, Arctic Cooling 5 Silencer hutessel), melle 2db WD raptor (Raid-ben), melle meg egy nagyobb adat tarolo vinyo - mindez hocsoves hutessel, 12 centis ventivel a hatan kb hangtalanul (nyilvan a Raptorok kattogasaval nem volt mit tenni). Plusz billentyuzet, eger es egy Viewsonic gamer monitor. El tudtam vinni 1 hatizsakban a BKV-n is.

A tappal egybeepitett GPU kb akkora lehetne, mint egy dupla vastagsagu kulso 3.5" hdd haz.
Nezd meg az Asus megoldasat - ott a tapcsatibol saccolhatsz a meretere. Eleg kicsi az.
Nem egy TB3 kulso haz a merete.

A tobbi a mernokok dolga - de nem vetnem el mint otletet.
Az irany jo. Marmint az Asus eseten. Igeny eseten van kraft - ha meg nem kell akkor van akkus uzemido. Csak draga lett.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57771) FőDudu válasza echterion (#57769) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig pont a gamer gepek eseten a suly nem igazan szamit. 15,6 vagy 17,3" kijelzo eseten meg ha 4mm a keret akkor is beleferne - siman a mobilokbol is atvehetnek megoldasokat.
Ez csak siman sporolas, szarragas ;)

De lehet reteg igeny a kamera a gamer gepeken. Nem tudom.

FőDudu

(#57772) vakablak93 válasza FőDudu (#57770) üzenetére


vakablak93
őstag

Szép lehetett :) komplett tornyokkal menni :D engem már a clevo-val megnéznek hogy mekkora döggel jövök :DDD .

De tartom a véleményem, ez így meginnt egy felesleges egybeépitett, pont a rendes asztali vga mérete helyett, egy kicsibe nyomorított megoldás, fogadnék rá hogy ugyanúgy süvíteni fog... :U
Ahogy arra is hogy kb egyszeri dolog lesz mint annak idején a tumoros megoldás... :))
Megoldható a dolog, és mivel tuti drágább mint egy noti amiben eleve benne van a GPU, ezt már tudjuk az eddigi eGPU-k okán, a gyártóknak még többet tejelhetne a dolog, de mégsem terjed, vajon miért?
A lenovo már gtx1050-ekkel nagyon kicsi méretben megvalósította ezt, azóta se hallani róla sehol...
Ha ez az ami neked igazán kell, mert ez felel meg neked a legjobban, akkor sok sikert hozzá, örülök hogy megtaláltad benne a számításodat, tényleg!

De én nem hiszem hogy ez annyira el fog terjedni, egy gamer nemigen állna neki 13’-on de már a 15,6-os felhasználók is kisebbségben vannak.

Ebben a dologban én egyáltalán nem a gaming lehetőségét látom , hanem amire az eGPU-t is kitalálták, hogy ha kell munkához pl CAD akkor be tudj az igp-s notinak egy rendes kártyával segíteni, az eddigi veszteséges megoldások helyett egy eleve így tervezett cucc remélhetőleg jobb lesz.
Ami meg a melegedést illeti, keress vissza a topikban, KH mester nem egyszer mesélt róla, hogy a külső gpu annyira hajtotta a mobilprocit a notiban hogy az megfőtt, ebből következik hogy valszeg’ meleg volt az egyedül is,
eleve a legtöbbször a procik és nem a gpu-k melegedésével van a gond.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57773) KillHates válasza FőDudu (#57752) üzenetére


KillHates
nagyúr

No-no kislány! A termosz nem eladó! :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57774) k-adi válasza echterion (#57769) üzenetére


k-adi
nagyúr

a tokakamera valóban vérciki (jobb is ha feledésbe merül :) ) , de ne legyen már a keret nélküli kijelző a kifogás erre... főleg egy covid időszakban, 2021-ben szégyen webcam nélkül kiadni egy lapost... még akkor is ha nem üzleti hanem ún. "gamer" gép

néztem én is ezt az asust, nem is lenne rossz, de mikor ezt láttam, hát elsírtam magam.
nálam pl. ennek hiánya vásárlást kizáró ok egy laptopnál

(#57775) echterion válasza k-adi (#57774) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt olvastam valahol egy korábbi cikkben, mint okot. Nekem mondjuk mindegy, én nem használom a kamerát szinte sose, azelmúlt egy évben ment összesen egy órát kb egy alkalommal. Nekem nem hiányozna. Nem vagyunk egyformák, egyforma igényekkel. :)

**********

(#57776) blue_23 válasza FőDudu (#57766) üzenetére


blue_23
senior tag

Jelenlegi TB3-as kiszereléssel teljesítményt veszítesz, sokkal drágább, és az előnyét leginkább külső monitoron tudod kihasználni. Szerintem az eGPU rossz megoldás, mivel ahogy mások mondták, laptop elveszíti a hordozhatóságát. Rendszeresen ágyból játszom, nem akarok még egy dobozt magamon a GPU miatt és amikor berakom a laptopom a táskába se szeretnék újabb nagy dobozt magammal vinni. Teljesítményt mindig fogsz veszíteni, ha valami nem direktben van rákötve, hanem kivezetéssel, akkor már jobb lenne egy doboz, amiben benne van CPU és GPU, csatlakozók, a laptop helyett pedig csak egy kinyitható kijelző és billentyűzet lenne, amit rákötsz, de ez már olyan, mint egy asztali PC.

Jelenleg is létezik csendesebb laptop, aminek jó a hűtése, csak sokkal drágábban, így a lehetőség adott, nincs szükség eGPU-ra ha szempont hogy csendes és hűvös legyen. Szerintem jobb egy nagyobb, kompaktabb laptop aminek jó a hűtése, mint egy újabb komponens, újabb kábellel és meghibásodási lehetőséggel.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#57777) Ubul86


Ubul86
őstag

ha volt már, bocs, de durva:
ZTE Nubia Red Magic
aktív hűtővel a hátoldalon :O bár én sose szerettem mobilon játszani, és biztos nem váltja le a gamerséget, de azért egyre nagyobb teret kapnak ezek is

meg így belegondolva, átlagosan a legtöbb ember tokkal használja a telefont, így a hűtés kicsit fura

[ Szerkesztve ]

(#57778) Mikulásbá válasza Ubul86 (#57777) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Keress rá a Zenfone 3-ra.

(#57779) Darth_Revan válasza Ubul86 (#57777) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Még jó hogy időben tesztelték, hisz nemsokára jön az új modell :D

(#57780) #45687808 válasza FőDudu (#57770) üzenetére


#45687808
törölt tag

"Az en idomben komplett konfigokkal jartunk lan partyra."

Szerintem ez még a mai napig így van. Sok olyan embert ismerek, meg tapasztalom a környezetemben.

(#57781) KillHates


KillHates
nagyúr

Amikor egy kicsit minden notebook szép hófehér Alienware szeretne lenni :D ;) :DDD

Véleményem szerint így néz ki egy elfogadható hűtés egy notiban:

Asus (new) G15; 5900HS + 3080 100W


Le a kalappal a 3080 előtt, hogy ilyen jól tűri a szőrősfánk kínzást (77fok), viszont az all-core 2.3 GHz-es brutál powertrotty mellett sokallom 83-94 fokot :U
Sajnálom, hogy 2.800 €-ba nem fért bele a rendes pasztázás, de egyben örülök is neki, így lesz munkám :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57782) Ubul86 válasza KillHates (#57781) üzenetére


Ubul86
őstag

szép gép, durva árral :D de érthető
mutogatni kell ezt a belsőt akkor gondolom, hogy ez legyen a standard hűtés :D :D

amúgy sajna klikkre nem nagyítható a kép :/

[ Szerkesztve ]

(#57783) Darth_Revan válasza KillHates (#57781) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem akarom rontani az Asus hírnevét de azért ez annyira nem szép :((
1) a cpu iszonyat trottyol
2). Vga csak 90W-os 3080 MaxQ és csak 1100 MHz a mag órajel :(
Vagy a vga 115W lennw de az is trottyol ? :U

[ Szerkesztve ]

(#57784) cyberkind válasza Darth_Revan (#57783) üzenetére


cyberkind
félisten

Szépnek szép, csak értelmetlen minden téren, de ilyen ez a nagyzási mánia. :DD

Paranormal Cocktivity

(#57785) KillHates válasza Darth_Revan (#57783) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem rontod, mert az Asus-nak már rég nincsen hírneve.
Nagy sumákolásoknak nézünk itt elébe mobil GPU fronton...Számomra azért nem kicsit aggasztó, hogy a 4 hőcső alatt is ennyire elkókadt a Ryzen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57786) KillHates válasza cyberkind (#57784) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már régóta nagyzási mánia az egész IT ipar. Olyan atomreaktor hardvereket gyártanak, hogy a programozók azt sem tudják mi az az optimalizáció...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57787) echterion válasza Darth_Revan (#57783) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is ezt néztem, mármint hogy a cpu az lehasalt, bár én nem a prime alatti móka híve vagyok. A gpu-nak viszont elvileg ennyi az alapórajele, plusz a fánk miatt a driver is visszábbfogja a gpu-t. Mondjuk ettől még ez túl meleg.
Jobb lenne valami huzamosabb játék (pl. AC Odyssey) után megnézni ezeket az értékeket, mert ez nem sokat mond el a bvalós képről, simán lehetnek ezzel a hűtéssel jó értékei norml terhelés közben.

**********

(#57788) Raymond válasza KillHates (#57785) üzenetére


Raymond
félisten

8 mag 16 szal egy Prime95 small FFT tesztben meg rohad nagy asztali hutovel is beesik nemhogy itt a 45W-os limit mellett. Gyakorlati ertelme nem sok van igy a tesztnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57789) FőDudu válasza KillHates (#57773) üzenetére


FőDudu
addikt

Razer Blade Advanced 2070Super megrendelve, kifizetve.
Par nap es hozza a futar.

Ha nem valik be, megy a bolhara.
Ez az egy ami minden altalam felallitott parametert teljesiti.
Tema lezarva.

FőDudu

(#57790) Raymond válasza FőDudu (#57789) üzenetére


Raymond
félisten

"Tema lezarva."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57791) echterion válasza Raymond (#57790) üzenetére


echterion
nagyúr

Nana, legutóbb is azt hittük, hogy lezárta, aztán látjuk, mi lett belőle. ;]

**********

(#57792) Raymond válasza echterion (#57791) üzenetére


Raymond
félisten

Ezert ezt a gif-et valasztottam :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57793) KillHates válasza FőDudu (#57789) üzenetére


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57794) Pocok256 válasza KillHates (#57781) üzenetére


Pocok256
veterán

De mi lett az eredmény paszta csere után? Semmi durva nincs ebbe csak hétköznapi használat szimulálása nálam.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#57795) KillHates válasza Pocok256 (#57794) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom, nem járt nálam ilyen gép, csak láttam a neten és megosztottam nektek :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57796) Raymond válasza Pocok256 (#57794) üzenetére


Raymond
félisten

A screenshot-okon en nem latok SQL dump-ot igy ez egyszeruen nem lehet igaz! ;]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57797) Bedepi válasza vakablak93 (#57755) üzenetére


Bedepi
tag

Ja töltőt meg nem kapnál hozzá, de megvehetnéd külön :DDD

(#57798) vakablak93 válasza KillHates (#57786) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát igen, ha abból indulok ki hogy nekik ennyi is elég volt egy invázióhoz ;] ,akkor mit tudhat egy mai gép? ;] [link]

#57797 Bedepi : ne adj nekik ötleteket ;]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57799) Bedepi válasza vakablak93 (#57798) üzenetére


Bedepi
tag

Ez sajnos nem ötlet, létező dolog :( Azt mondják, hogy a környezet tudatosság jegyében. Valójában meg azért mert már nem elég, hogy megveszel valamit 300e forintért, még a töltő, árával is lehúznak.

(#57800) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Tolja már valaki?

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.