Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58551) Djatis válasza KillHates (#58549) üzenetére


Djatis
senior tag

Hol a beszámoló? :C

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#58552) KillHates válasza Djatis (#58551) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj ne is mondd :W :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58553) KillHates válasza RM007 (#58550) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak rákérdeztem, mert nem tudom, hogy most hogy áll a projekt; azaz mi marad tartalékba: 1070 vagy a P5200? Aztán a többit privátban :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58554) RM007 válasza KillHates (#58553) üzenetére


RM007
addikt

Írtam oda. Átgondoltam, mehet mindkettő. Egy érdeklődő válaszára várok jelenleg, akkor megsürgetem ne tartsa fel a sort. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58555) Bedepi válasza FőDudu (#58537) üzenetére


Bedepi
tag

Paszta kell annak, nem undervolt. A gyári mindegyiken szar, kivétel nélkül. Mindegy hogy milyen drága. Anno az Acer G5 96 fokig is elment a gyári pasztával úgy hogy még az aida-t sem kellett ráengednem. Paszta után szinte a 80 fokot sem érte el aida alatt. Rengeteget számít a jó paszta. Később csak a hangja végett kapott -110 mv undervoltot, mert így szinte hangtalanul elment játékok alatt, jó hőfokokkal. Én első körben ezzel próbálkoznék a helyedben. :R

(#58556) KillHates válasza Bedepi (#58555) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jól tudom a Razer Advanced-ek eleve TGC-vel kerülnek ki, tehát itt tényleg csak az UV segít. Bár én jobban hiszek abban, ha az all-core órajelet veszi vissza az ember. Így a legkevesebb a teljesítményvesztés mert nem fut bele se thermal- se powertrottyba

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58557) FőDudu válasza KillHates (#58556) üzenetére


FőDudu
addikt

A turbot szoktak letiltani - eleg a 8 mag a nelkul is altalaban ;)

Amugy a kepet tenyleg elszurtam (jogos eszrevetel, ott tenyleg nem ment a TS), csinaltam ujakat.

250mV Core es 110mV Cache ameddig jutottam. Aztan lassan alszok, gyereket vinni kell reggel suliba.

Cache lejjebb veve mar errorozik a TS bench is - 120mV alatt meg fagy is.
Core feszt nem probaltam 250mV ala venni.

FőDudu

(#58558) KillHates válasza FőDudu (#58557) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. A legegyszerűbb módja; CPU maximális teljesítmény 99% a Windows beépített energiagazdákozásában és akkor nem kell mindenféle segédprogramokkal varázsolni (amik tudnak mikrolaggokat okozni, meg erőforrást is használni)
Nekem ha tápról megy a gép, akkor csak a turboboost van letiltva, ha akkuról, akkor 1.2 GHz-re van maximalizálva az i9. Így elfut az R3 az AMOLED-el 5-5.5 órát akkuról. Szerintem a Razer tudja eleve a nagyobb akkujával, i7-el, IPS-el és az optimus-al a dupláját :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58559) FőDudu válasza KillHates (#58556) üzenetére


FőDudu
addikt

(#58560) FőDudu válasza KillHates (#58558) üzenetére


FőDudu
addikt

Kiprobalom.

Fentebb linkelt topikban is irnak akkuido duplazasrol C state es hasonlo mokolasokkal.

FőDudu

(#58561) KillHates válasza FőDudu (#58559) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, a Gallium-ot és az Indium-ot szépen felszívja a réz. Ez természetes folyamat, ezért meg kell ismételni a "vasalást" kb 6 havonta, amíg a blokk szépen meg telítődik. Ez 2-3 alkalom. Ennek azért van egy protokolja; polírozni kell a felületeket, különben nagyon pórusos lesz a blokk és "felpuhul" a réz, azaz csak nyelni fogja a hővezető anyagot. Én már lassan 2 éve csinálom a "tégécézést" meg találtam is már jobb anyagot; Indium-ot, ami brutál jó hővezető; 128 W/mK (majdnem a duplája a Galliumnak) persze csodát ettől sem lehet várni a vékony vackainkban, mert a hűtés hőtehetetlensége a lényeg. Egy járdalap Clevo 870-ban akár fogkrémmel, nagyilekvárjával is kenheted a procit meg a GPU-t ott sohasem lesz semmi sem 65-70 foknál melegebb, mert a gép hűtőblokkja eleve többet nyom mint a migépeink együtt :D :D Tehát igazából a vékony gépeknél nagyon meghatározó a jó hűtőpaszta :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58562) FőDudu válasza zsolti75 (#58548) üzenetére


FőDudu
addikt

Csinaltam ujabb kepeket, valamiert ott valoban nem volt bekapcsolva. ;)

3dmark TS es Cinebench R20 loopolva is stabil.
-250mV Core es -110mV Cache. Azaz valamiert ez a proci birja. Ts kikapcsolva a max belenyal a 90 wattba, bekapcsolva a 70 wattot sem eri el.

Core-t nem probaltam lejjebb, cache -120 mV-on mar a ts testben is errorozik, alatta meg csontra fagy.

Ezt az egyszalas dolgot meg kiprobalom.

Igazabol nem linearis a TS teszt eredmenye sem.
Elindultam valahonnan 58s kornyekerol, aztan elertem 52-ig, majd meg lejjebb veve a feszeket ismet 54 lett.
Persze a tesztek kozott megvartam mig visszahul 40 fok korulire a rendszer. Azaz bo 10% ami ido kulonbsegben az undervolttal kijon.

Viszont 20 wattal kevesebbet fogyaszt max terhelesen.
Az minimum 20A kulonbseg az 1V koruli Core feszen.
Az mar szep kulonbseg.

FőDudu

(#58563) FőDudu válasza KillHates (#58561) üzenetére


FőDudu
addikt

Ebbe mar bele futottam amikor anno 300 wattos peltier elemmel hutottuk a celeron procikat.

Na ott a vizes blokk talp vastagsagat nem lehetett 5mm ala vinni, kulonben mar jeges vizzel hutve sem javult a hutes. Azaz kell bele az anyag hotehetetlensege. Vagyis a mennyisege.

Akkor nem 3s utan indul be a hajszarito ;)

FőDudu

(#58564) KillHates válasza FőDudu (#58563) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az Advanced-nek sem piskóta a hűtése:


Azokat a kemény szürke gappad-okat kell kicserélni a puha almazöld Dell-es padokra vagy K5Pro-t kell kenni oda és akkor rendesen rajta lesz a flipchip-eken a vaporchamber

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58565) Angel2014 válasza KillHates (#58536) üzenetére


Angel2014
addikt

Vihetném a kukába igaz? Amúgy nincs szándékom de meg akarnak győzni,hogy ez a gép elég lenne.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58566) echterion válasza KillHates (#58549) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ennél az ikonnál hiányzik ez az opció a menüből....a többinél megvan. :F

**********

(#58567) FőDudu válasza KillHates (#58564) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen, csak mostanaban feketere festik ( eloxaljak?) Az egeszet. Lehet ugy nem oxidalodik es .....

Majd alkalom adtan, mert mar nem latszanak a csavarok, leragasztjak oket a kicsavarast jelzo matricaval (tamper detector).

Vagy ha jarok Pesten esetleg meglatogatlak ha elvallalod es ra is ersz.

Mind a jovo titka...

FőDudu

(#58568) KillHates válasza FőDudu (#58567) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy speciális porfestékkel vonják be kívülről, amitől jobban adja át a hőt a levegőnek, mintha csupasz lenne.
Úgy tudom a Razer megbontható, nincsen tamper rajta.

Oké várlak szívesen, megmutatom a csínját-bínját és a jövőben már te is meg tudod csinálni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58569) FőDudu válasza KillHates (#58568) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi a felejanlast, majd alkalom adtan elek vele!

A kep jobb oldalan kozepen van a VRM? huto sarkaban a tamper (pont az SSD alatt).
Az SSD csavarjarol mar levakartam, azon is volt.
A VC minden felfogatasanal van ilyen.

Itt latszik a feketere festett Vapor Chamber.
Epp a Bios olvasasat dokumentaltam - magamnak, hogy hogyan is megy ra a SOIC clip.

A TB3 mukodik, nagy toltot mar nem kell dugdosni az altalanos hasznalathoz, kap tapot, megy rajta a hang, ethernet, stb...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58570) Raymond válasza FőDudu (#58569) üzenetére


Raymond
félisten

Jo lett a gep? A hangja terheles alatt megfelel?

Azok a hangszorok azert "a blast from the past" :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58571) FőDudu válasza Raymond (#58570) üzenetére


FőDudu
addikt

A jo kis Soundsticks II. mar tortenelem. ;)

Gephez pont eleg - ha jobb kell akad fejhallgato (WH-1000XM3) es audiofil jellegu fulhallgato is a hozza valo DAC-al parban.

Nem kap terhelest, neman teszi a dolgat. Pedig most se undervolt se egyeb varialas nincs.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58572) RM007


RM007
addikt

Tegnap belenéztem a CP2077-be úgy hogy mindent felnyomtam, sugárkövetés, dlss......hát ne tudjátok hogy felment a sebesség nagyrészt 50fps, de volt ahol 60-ra ugrott. A nagy öröm mellett persze ott az üröm, mert így most jelenleg csúcsra járatva az erőforrásokat (és a vga nincs is kihajtva, ahogy mondtátok) szép lassan vagy gyorsacskán? túlmelegszik minden a proci és a vga is.......és ez még nem minden. Csak gondolom hogy attól.....bekapcsol valami vészprotokol 85+ fokok környékén, a proci még melegebb, és vagy kilép a játékból, vagy lefagy(persze van a cpu-n UV miegymás), maga a vga kikapcsolja magát.....újra kell indítanom a gépet és minden rendben. Na túlmelegedés. A jelenlegi helyzetben visszább veszek a beállításokból, megy v-sync 30fps momentán az is jó lesz.
Ezt csak azért mondtam nektek, mert meglepődtem hogy ezzel a relatív számotokra tesztekben gyenge teljesítményű quadro milyen számokat tud hozni még ebben a formában is persze fullhd alatt. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58573) fordjee válasza FőDudu (#58569) üzenetére


fordjee
aktív tag

Megtetszettek a Razerek :). Nekem főleg a 13-as, nekem meg ez a mániám, kicsi könnyű de erős legyen. Omen is eléggé kompakt, de ez vagy az Asus G14 még kisebb, könnyebb. Kár, hogy a G14 el lett rontva.

fordjee

(#58574) Bedepi válasza KillHates (#58556) üzenetére


Bedepi
tag

Ezt nem tudtam. :) Akkor az bukó :R

(#58575) FőDudu válasza Bedepi (#58574) üzenetére


FőDudu
addikt

A Razer bolondbiztosra csinalja a gepet. 55W tartos CPU, 90W max.
55w az power es thermal limit eseten lep eletbe.

Na a 90W tegnap ki is jott - aztan undervoltolva mar csak 70 volt a max, de az is elerte meg a 95 fokot durva hajtas eseten.

Visszabb kell venni a turbo es egyeb beallitasokat, akkor (a hasznalok szerint) tartos 4,2GHz tarthato a limit alatti erteekekkel. Nem olyan rossz az. De nekem nem ez a celom, csak most kivancsisagbol ramentem a gep hataraira - tudjam merre az elore.

Ugy tunik kifogtam egy eleg takarekos CPU-t. A tobbi meg keplekeny.

Persze a limitek kiiktathatok, a hutes megtamogathato cooling paddal, stb.
En nem mennek ebbe az iranyba.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58576) FőDudu válasza fordjee (#58573) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha a meret szamit, akkor jo a 13, egyebkent kb. annyiba kerul mint a Blade Advanced.
Es kb ugyanazt tudja, csak gyengebb a GPU-ja.

En is gondolkodtam a G14-en, de a kamera hianya az nalam kizaro ok.
Most is a masodik online meetingem van ma, szoval szuksegem van ra - foleg igy Covid tavtartas alatt.

FőDudu

(#58577) pinnacle válasza gago1975 (#55914) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez jó tudni. Én is a TMX miatt nem akartam Legiont venni. Ez az info honnan van, biztos nem a TMX szervizeli? Lenovot-t pont ezért nem ajánlják a laptop topikban, mert a jó hírű ThinkPad szervizekkel ellentétben csak a TMX-hez lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

(#58578) fordjee válasza FőDudu (#58576) üzenetére


fordjee
aktív tag

Kamera nálam nem, viszont a zaj az igen és a g14 brutál hangos tud lenni. Meg valamit a hűtésnél is elcsesztek vele, gyakorlatilag direkt, volt itt róla szó többször is. Kár, pedig nagyon jó gép lehetne.
Nah, elkezdem nézegetni, mit tudnak ezek :) Omennel nincs semmi bajom, csak megint elkezdett vonzani az újdonság :)

fordjee

(#58579) Bedepi válasza KillHates (#58564) üzenetére


Bedepi
tag

Ez azért combosnak tűnik egy ilyen vékony géphez képest. Kemény. Ilyen dell-es zöld gappad-et honnan lehet szerezni? Sehol nem találtam még. Ill írtál még valami szétlapuló cuccot. azt lehet kapni valahol? Tesóm g5-ében kipróbálnám. Ha jó, mehetne az enyémre is ha viszem hozzád. Gondolom a gyári úgyis s.ar. Finoman fogalmazva :D

(#58580) Szotyi222 válasza KillHates (#58561) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Tervezhetnék úgy egy gépet hozzá egy olyan laptophütőt amit egymásra rakva lenne csak járdalap , plusz hütőbordákkal . Egyébb estekben natur gép lenne

(#58581) Bedepi válasza Szotyi222 (#58580) üzenetére


Bedepi
tag

Vagy jöhetne végre a vízhűtés. :)

[link]

Ezelőtt 9 évvel is meg tudták már oldani, minden tumor nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#58582) FőDudu válasza KillHates (#58558) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt at teljesitmeny visszafogast reszletezhetned.

Az vilagos, hogy max teljesitmenyt 99%-ra allitva a windows energia gazdalkodasban a turbot nem erolteti. Ez meg is van.

A turbo letiltast hol es hogyan csinalod kulso progi nelkul? Biosban? Registry hack?
Az 1,2GHz limit hol van beallitva?

Amugy a TS altal megtalalt ertekeket be lehet allitani a Biosban is (sot mindenki azt javasolja - mert a Bios ugye nem szoftverbol nyul bele, hanem direktben kapcsolodik az EC-hez) - bar ott nem engedi kulon szabalyozni a Core/Cache ertekeket, szoval 1 lehet a kettonek.

Nem tudom melyik megoldas lehet a nyero - talan kisebb merteku undervolt (-100mV a Core/Cache ertekekre) plusz a te megoldasod, a kettovel tuti eleg jo akkus uzemido johet majd ki.

Egyel oregebb Razerekben gyarilag -100mV volt a biosban az undervolt a 9750H procikra.
Amugy milyen mas progi mutatja meg a beallitott undervolt erteket? Csak a TS beallitasait ellenorizendo. HwInfo64?
En sem talaltam meg masik ilyen merteku undervoltrol infot 10875H eseten - szoval ketelkedem is a -250mV ertekben.

De akarhol is nezem, a -250 ott van. Vagy benezek valmit.
Viszont a TS fixalja a proci frekijet a maximum kozeleben.
Azonnal, amint elinditom. Bar lehet csak benezem az active clock erteket es az effktiv az nem annyi.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58583) Pocok256 válasza FőDudu (#58582) üzenetére


Pocok256
veterán

intel extreme tuning utility amivel még megnézheted mi merre :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58584) FőDudu válasza Pocok256 (#58583) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyanus a dolog, mert TS kikapcsolasa es kilepes utan is ott a -250 es -110mV a Hwinfo-ban.
Hiaba inditom ujra akarhanyszor a progit. TS tuti nem fut, process listaban sincs.

Lehet a TS letarolja valahol es ugy marad?
[link]

FőDudu

(#58585) FőDudu válasza Pocok256 (#58583) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem lettem okosabb.
Gep ujrainditasa utan XTU elindit es ime:
[link]

A TS nem fut.
Ott a -250mV es a -110mV. Szoval nem ertem honnan veszi.

Hol allitja be ezt a TS?
Direkt nem allitottam be, hogy bootnal induljon, mert csak tesztelni akartam vele a hatarokat.

FőDudu

(#58586) Raymond válasza FőDudu (#58582) üzenetére


Raymond
félisten

Ha 99%-ra allitod akkor csak maximum a base clock megy ami nalad 2.3Ghz. Probald ki hogy eszreveszed vagy nem, en nem igenyes munkara siman hasznaltam az i7-8750H-t az alap 2.2Ghz-en.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58587) echterion válasza FőDudu (#58584) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez a baj vele, ha egyszer beállítottad, hiába lépsz ki, betárolja a gép agyába is. Nálam anno csak bios reset után tűnt el a beállítása, de volt, hogy elemkivét kellett hozzá, mert a reset nem volt elég.

#58586 Raymond: Az már sztem túl alacsony órajel, működik persze, de sztem az már kevés néhány helyre. Én is 99%-on használom a 9900k-t, de az asztali proci 3,5-es alapórajellel. Mobil prociknál ez túl nagy érvágás.

[ Szerkesztve ]

**********

(#58588) FőDudu válasza echterion (#58587) üzenetére


FőDudu
addikt

Sikerult kinullaznom, igaz ujrainditas kellett hozza.
TS-ben Reset offset (Core es Cache kulon, kulon), stb - majd ujrainditas es most az XTU 0 offsetet mutat.

Mennek is a ventik.

FőDudu

(#58589) Raymond válasza echterion (#58587) üzenetére


Raymond
félisten

Attol fugg mit csinalsz, nekem eleg volt mert a browser, electron app-ek, IDE-k mentek. Amikor kellett kakao mert valamilyen VM csinalt is valami ertelmeset akkor valtottam profilt es hagytam a magasabbon amig kellett aztan vissza. Ez viszont nem volt idegesitoen gyakori.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58590) FőDudu válasza Raymond (#58586) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam 4,5GHz kornyeken vannak a magok, pledig 0% CPU terheles van.
XTU nem enged szorzot allitani.

(rajottem. High Performance profilban valamiert fixalja a szorzot, Balanced profilban lemegy 2,2-2,3GHz kornyekere.)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58591) zsolti75 válasza FőDudu (#58582) üzenetére


zsolti75
senior tag

Én a TS-t javaslom, nekem bevált, nagyon kevés erőforrást eszik.
Én 2 beállitást használok, (UV-t nem eröltetem):
-Performance, power limit kikapcsolva, performance energiaséma
-Internet, turbo kikapcsolva, balance energiaséma
A gépem az idő nagy részében (90%) ez utobbi beállitással megy, akkumulátoros üzemmódban is. Netezéshez/videózáshoz, de még könnyebb munkákhoz is bőven elég a 8mag 2,4Ghz, és 40-45 fokos.
Ha meg kell a power, átkapcsolom.

A tiéd szorzózáras, a xtu-val sehogy, a TS-el meg csak lefelé tudsz szorzót állitani.

[ Szerkesztve ]

(#58592) RM007 válasza FőDudu (#58585) üzenetére


RM007
addikt

Lehet az alaplapod biosa vagy a proci vagy mindkettő nem támogatja az XTU-t...TS-t. Ez is egy szempont ami miatt még nem akartam feltétlen gépet cserélni, megfosztanak az utólagos korrekciótól, készen kapsz mindent......bga-s 30-as széria. Persze lehet nem vonatkozik mindegyik modellre.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58593) RM007 válasza zsolti75 (#58591) üzenetére


RM007
addikt

Vagy egyszerűen csak az órajeleket kellene lejjebb vinni UV nélkül, már ahol ezt engedi.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58594) Raymond válasza FőDudu (#58590) üzenetére


Raymond
félisten

Power&Sleep -> Additional Power Settings -> Change Plan Settings -> Change Advanced Power Settings -> Processor Power Management

Itt mutatja mi a minimum es maxium state, ettol fuggenek az orajelek. Gondolom a minium fel van tolva a High Performance profilnal. Ugyanitt ha a Maxium 99% akkor nincs boost es csak az alaporajel marad.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58595) FőDudu válasza zsolti75 (#58591) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami hasonlo lesz majd nalam is a megoldas.
Lehet kiprobalom -110mV UV-val Cache/Core parost, plusz ugye turbo kikapcsolva.

Ugy mar nem fog annyit futeni, a limitalt freki pedig megint csokkenti a holeadast.
2,3GHz 8 maggal tuti eleg lesz atlagos dolgokra - ha meg kell a power, mehet a Performance profile.

El kell olvassam, hogyan fer ossze a TS es a Synapse (a Razer sajat teljesitmeny allitgato progija). No es a BIOS. Mert ugye unlockoltam, de nem latom az UV menujet.
Azaz USER eleri TS-bol, de BIOS-ban nem tud belebarmolni.

FőDudu

(#58596) FőDudu válasza Raymond (#58594) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott allitgattam, de valamiert 4.5GHz volt az alap. Amig a TS-ben nem reseteltem minden lehetoseget. Azota jo.

FőDudu

(#58597) zsolti75 válasza FőDudu (#58595) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hagyj mindent gyári beállitáson, ahogy a mérnökök kitalálták, és csak a turbót kapcsold ki ha nem kell a teljesitmény, meg váltson a power profilon automatikusan.
A 9.2-nél már meg lehet adni, hogy X program elindulásakor milyen profilra kapcsoljon.
Szerintem ennyi bőven elég lesz nem érdemes sokat rugózni rajta.

(#58598) wanted5 válasza FőDudu (#58596) üzenetére


wanted5
őstag

Én a TS-t nagyon nem szeretem. A win energiagazdálkodásában ki lehet sakkozni az órajeleket.
Pl. nekem van egy ultra battery saver profil csinálva, aminél 5%-ra van állítva a proci max (nem, valójában nem annyi lesz), így 0,8 és1,6 GHz között járatja a kis i5-öt. Ami arra, hogy böngésszek, megnézzek 1-2 yt videót, vagy pötyögjek egy dokumentumban bőven elég.
Valamint van egy strore app: PowerPlanSwitcher, ami automatikusan tudja váltani a sémákat, ha kihúzod a gépet vagy ha bedugod.
Nem mértem le pontosan, de egy ~8 óra simán kijön így a kis dell-ből.

(#58599) Bedepi válasza echterion (#58587) üzenetére


Bedepi
tag

Nekem fogalmam sem volt róla, hogy ezt így lehet állítani windows alól. Ma is tanultam valamit. Azt hittem, csak külön programmal. Hatalmas segítség volt ez, mert még nem jutottam el killhates-hez a pasztázás miatt. Viszont ezzel a beállítással 56 fok körül van a proci 1.5 óra játék után. Szinte 0 hang mellett. Nyilván a másikkal jobb, de amíg nincs átkenve, addig legalább nem gyilkolom. Nem mindegy, hogy 80 fok, vagy 56. Olyan eget verő különbséget fps-ben sem láttam. Nyilván van egy kevés, de nem vészes. :)

(#58600) FőDudu válasza wanted5 (#58598) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem TS arra jo lesz, hogy beallitsa az UV ertekeket a Biosban es onnantol nem lesz r szukseg.

UV es alacsonyabb freki majd energia takarekos lesz.

FőDudu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.