Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58851) FőDudu


FőDudu
addikt

TS fejlesztoje megirta, hogyan is mukodik a dolog:

"
ThrottleStop does not write anything to the BIOS and it does not write anything to the Windows registry. It only writes the voltage information directly to the CPU voltage control register.

It is up to the BIOS to reset this CPU register during a restart. During a fast restart, this might not get done.

To fully reset your CPU, hold down the Shift key on the keyboard and then select the Windows Shut down menu option. This should reset your CPU to default voltage values. No need to pull the CMOS battery."

Szoval sima restart nem torli, shutdown viszont tutira.

FőDudu

(#58852) gago1975 válasza KillHates (#58848) üzenetére


gago1975
őstag

Ezen most besírtam, feldobtad a napom :K:C:C

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#58853) Bedepi válasza FőDudu (#58851) üzenetére


Bedepi
tag

Vajon ez működik is így? Kipróbáltad? :)

(#58854) FőDudu válasza Bedepi (#58853) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen, azt en is eszrevettem, hogy leallitas utan eltunik a beallitott allapot - sleep vagy ujrainditas utan viszont nem.

De:
- ezek szerint direktben a CPU regisztereibe beirva az ertekeket a chipset nem feltetlenul tud rola.
- lehet a Bios megfelelo mezoit hasznalva mas lenne a helyzet.

Razer forumon is azt javasoltak a tuningosok, hogy TS-el ki kell kiserletezni a stabil ertekeket, majd azokat a Biosba beirva kiprobalni. Majd ha ott is stabil, akkor a TS ini fajljat torolni kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58855) Bedepi válasza FőDudu (#58854) üzenetére


Bedepi
tag

Én ennyire soha nem mentem bele, de ha megvan a pontos beállítás, akkor meg tudod azt is csinálni, hogy a rendszer indításakor induljon a program. Így nem kell a biosban mókolni semmit. Szerintem az veszélyesebb dolog. Meg ha tönkre megy mondhatják, hogy minek túrtál bele. Én annyira nem erőltetném azt a részét a helyedben :)

(#58856) FőDudu válasza Bedepi (#58855) üzenetére


FőDudu
addikt

TS nalam nem indul automatikusan - sot nem is feltetlenul lenne jo, ha vissztoltene egy olyan allapotot amikor valami nem atombiztos.

A Razer Synapse progijaban lehet a profilokhoz mindenfele dolgot beallitani - ott majd belovom az energia takarekos beallitasokhoz, egyebkent meg mehet stock beallitason.

Mivel van hardveres programozom es a bios tartalmat el is mentettem (meg a gep elso inditasa elott), igy a gep halala eseten is vissza tudom irni a Bios tartalmat a chipbe.

Nekem igazabol mindegy mivel oldom meg, a lenyeg az energia takarekos mukodes.
Minnel kevesebbet fut el, annal tobb lesz az akkuido.

Meg nem probaltam az akkus uzemidot. De azt majd kiprobalom default es javitott fogyasztassal is. Csak kellene 1-2 nap amikor lesz 6-8 oram netezni ;)
Teszterek szerint 6-6,5 orat bir a gep mindenfele mokolas nelkul - ha ezt jol kinyujtjuk kijohet a munkanap siman.

Egyelore esely sincs az irodai munkara az elkovetkezo 1 honapban - Covid gondoskodik a tartos tesztuzem itthoni kiprobalasarol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58857) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok erről a gépről valakinek van véleménye mert 335k ért elég jo deal lenne, de nem nagyon találtam egy épkézlábn tesztet sem róla.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58858) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!

Belevetném magam a gaming laptopok világába én is, ám mivel eddig csak asztali gépekkel foglalkoztam, így a segítségeteket szeretném kérni. Első körben a Lenovo Legion szériáján akadt meg a szemem, így annak olvastam utána. Ne röhögjetek ki, de főleg WoW TBC classic fut majd rajta, nem hinném hogy mással játszok majd, ez pedig erősen procifüggű.

Egy korrektebb notit szeretnék venni, 15 vagy 17,3 as kijelzővel (utóbbit preferálnám, de sajnos nagyon karcsú a választék és az olvasottak szerint a bevilágítás is gyakoribb itt). Itt elvileg a 144 Hz-es változat ami már korrekt színskála megjelenítésre képes pl a Lenovo esetében, ha jól olvastam a többi felejtős.

Prociból Core i5/i7 9-10. gen, VGA-ból pedig GTX 1660Ti-t néztem ami megfelelne már. Olvastam itt a fórumban, hogy a Core i5 jobban melegszik, de ez akkor is így van ha egy program csak 1 magot használ ki?

Tudtok esetleg valamit javasolni? A hardveraprón egy Legion 5 (i3-10300H + 1660Ti , 15,6 col - 320k) és egy Legion 540 (i7-9750H + 1660ti, 17,3 col - 350k) között vacilálok, messze ezek a legszimpatikusabbak a kínálatból. Árban minimális a különbség, viszont a 17,3-astól jobban félek a bevilágítás miatt, illetve valahol olvastam, hogy a zsanér is mintha sokkal gyengébb lenne ebben a változatban.

Tudtok esetleg tanácsot adni? nagyon max 500 körül költenék rá, de jobban örülnék ha 350 alatt sikerülne beszerezni mondjuk harverapróról egy garis, korrekt darabot.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#58859) Ubul86 válasza Pocok256 (#58857) üzenetére


Ubul86
őstag

ahogy nézem, csak 4 gb ram (tudom, bővíthető, csak akkor az már nem 335K)

(#58860) FőDudu válasza Pocok256 (#58857) üzenetére


FőDudu
addikt

UK mar nem EU, igy minimum a 27% Afa-t ravagjak.
Es meg a szallitasra is szamolj par hetet - bekavart a Brexit.

Valami ujabb Tongfang lesz szerintem.

FőDudu

(#58861) Pocok256 válasza Ubul86 (#58859) üzenetére


Pocok256
veterán

Direkt annyi legjobb ha nem is lenne benne se ssd se ram se semmi csak lap meg gpu meg cpu. Többit paicrol sokkal sokkal olcsóbb gombokért meglehet venni. 400k alatt megállna 32gb rammal (45k) meg 1 tera ssd vel (30k)...

#58860FőDudu
Vám és szállítás érdektelen haveromhoz küldeném ki ő vásárolta meg Ő nevén lesz a számla stb stb... majd 1 Ft ért eladta nekem használtam tiszta üzlet ha kell át is csoamgolja bugyis nedves zacsiba.. Törvényileg teljesen szabályos.

Magyar államnak eddig se és ezek után sem adok 1 ft ot se, hogy mégegy stadiont építsen vagy lölönek luxus repcsis yachtos nyaralást szervezzen.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58862) 2018


2018
aktív tag

Na végre bekötötték a 2000 es netem igy már tudok szedegetni játékokat a g733qs laptopra.
Kérték privát üzenetben hogy toljak játék bencheket is.
Ryzen 5800h és rtx 3080 as vga-val ezt hozta shadow of tomb raiderbe maximum preseten.

[ Szerkesztve ]

(#58863) FőDudu válasza Pocok256 (#58861) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem fog menni.

Sogorom Londonban lakik, gondolkodtam a Razerem oda szallitasan amikor sehogysem akart ide szallitani az Amazon..
A hirek szerint minden onnan erkezo cuccra rateszik legalabb az Afa-t.

Lehet, hogy Magyarorszagon nem ez a tortenet, de a vamosok sem hulyek ;)

Karacsonyi ajandek amit December masodikan adtak fel az kb januar kozepen erkezett meg.

Legyen szerencsed, de a hirek masrol szolnak....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58864) Silverboy válasza 2018 (#58862) üzenetére


Silverboy
aktív tag

És legaláb Cat6-al kötötted a laptopodba a zinternetet (arról mondjuk nem volt szó, hogy megabit vagy kilobit ;] )? [bocsi]

Kiváncsi vagyok mit domborítana egy szájbergyerek alatt :B

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#58865) FőDudu válasza Silverboy (#58864) üzenetére


FőDudu
addikt

En is ketlem, hogy 10Gbe lenne otthon es a laptopban is.
Bar mostanaban szokas a 2,5Gbe a laposokban.

Hol lehet ezt a szajberizet megkapni?
Steam kell hozza vagy valami mas account?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58866) Silverboy válasza FőDudu (#58865) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Cyberpunk 2077 utaltam, (Ha komolyan kérdezed, ha meg nem:)
Megkaphatod gőzön is meg a galaxisban is. Attól függ neked melyik szimpatikusabb.
Mint mondtam, lehet kilobit és a kollégának betárcsázós volt :DD neki megváltás a 2mbps ADSL akkor.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#58867) FőDudu válasza Silverboy (#58866) üzenetére


FőDudu
addikt

5 eve meg nekem is VDSL volt - elotte meg ADSL. Aztan jott a GPON.
Mondjuk en a vilag vegen lakom, latom a horvat hatart az ablakombol.

FőDudu

(#58868) 2018 válasza Silverboy (#58864) üzenetére


2018
aktív tag

Gigabites csati van csak az asus notiba. Az asztali gép tud csak 2000-et kezelni. Azért durva ez a net speed 150 mbitről váltottunk fel. Cyber gyereket is feltolom a laposra.

[ Szerkesztve ]

(#58869) 2018


2018
aktív tag

g733qs rtx 3080 5800h metro rtx preset:

Metro extreme preset:

(#58870) FőDudu válasza 2018 (#58868) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor nezelodtem notik utan, akkor pl. Acer Triton 500 amiben 2,5Gbe van.
Nem tudom az hogyan mukodik - olyan halozatot meg nem lattam.

Gigabit es 10Gbe az vilagos. Van a ketto kozott is valami? :Y

FőDudu

(#58871) Raymond válasza FőDudu (#58870) üzenetére


Raymond
félisten

Van 5Gb es 2.5Gb is. Az utobbi lenyege hogy a sima Cat5e kabelen is mukodik. Az ujabb alaplapokba mar rakjak bele, peldaul AM4 [link] es S1200 [link] kivitelben is lehet mar eleg sokbol valogatni. A switch/router is emesztheto aron van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58872) 2018 válasza 2018 (#58869) üzenetére


2018
aktív tag

Egy kis far cry 5 max preseten hd texturákkal.

(#58873) Silverboy válasza 2018 (#58868) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Évek óta DIGI Gigabitem van, teljesen megértem.

Szájbergyerekért: :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#58874) FőDudu válasza Raymond (#58871) üzenetére


FőDudu
addikt

A GPON nalam is valami 2,5 Gb sebesseggel kapcsolodik - persze a netem lassabb ennel.
Hazban is csak gigabites a halozat, a 2 AP is csak AC-s.

Eleg gyors ez igy is, ADSL-nel szazszor jobb. ;)

Es volt ido amikor a 4Mbit ADSL-en meg TV is ment.

FőDudu

(#58875) 2018 válasza Silverboy (#58873) üzenetére


2018
aktív tag

Mit mondjak ? Simán viszi a laptop a cp-t is. dlss qualityvel rt-vel nagyon sima. Cégesként kezdtem újra. beltér 70 80 fps kültér 60 körül.

(#58876) Bedepi válasza 2018 (#58872) üzenetére


Bedepi
tag

Én személy szerint köszönöm a teszteket. :R Mind a 3 játék megvan, kíváncsi leszek :)

(#58877) RM007 válasza 2018 (#58872) üzenetére


RM007
addikt

Látom nem csak a gép gyors, te is gyorsan végzel velük. ;]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58878) Bedepi válasza 2018 (#58875) üzenetére


Bedepi
tag

Érdekes eredmények születtek. A far cry 5 meg a SOTR jobban megy valamiért mint nálad, a metró az nem, de azt gondoltam, mert elég optimalizálatlan. Ill valószínű hogy itt már azért megmutatkozik a kártyád ereje. Viszont attól függetlenül, hogy egy generációval erősebb, annyira ott sem nagy a különbség. Rt-nél látható jócskán. A cyberpunk, meg nincs meg sajna. :( Te tartok tőle, hogy itt még a driver gyenge sok helyen :)

(#58879) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok,
Adott egy MSI GL63 9RDS , újra raknám a win10-et, van valami telepítési sorrend?

Shadow&Dust.....

(#58880) MaxxDamage válasza conqver (#58879) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Nem kell 2x is be írni.
Leírtam a masik helyre. Done :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58881) FőDudu


FőDudu
addikt

TS fejleszto szerint igenis lehet a Core es Cache UV kulonbozo - bar kb 100mV lehet a kulonbseg.

XTU valojaban szinkronban allitja mindkettot - TS azonban engedi kulon.
Igy nalam a -110mV cache es -210mV Core lehet a helyes beallitas a tapasztalatai szerint.

"
Setting the core offset to a larger value compared to the cache offset is a trick that tells the CPU to use less voltage when running AVX instructions. The maximum difference between these two voltages should be approximately 100 mV. If you set the cache to an offset of -110 mV then there is no point in setting the core much higher than -210 mV. If you set the core to -300 mV or -400 mV or -1000 mV, the CPU will ignore any excess. Your testing shows this.

Cinebench R20 uses lots of AVX instructions so I like using it when requesting different voltages.

Intel XTU forces the core and cache offset registers to the same value. For the 8th and 9th Gen mobile CPUs, you seem to get better performance when you set the core offset request higher than the cache. I believe the 10th Gen CPUs are the same.

Two tests, one at an offset of -110 mV for both voltages and a second test with the core at -210 mV and the cache at -110 mV should prove if this is true for 10th Gen CPUs too. Your results above seem to show this. "

Azaz mar ezt is tudjuk....

Tehat a -400mV ertelmetlen, vagyis inkabb nem hatasos mivel nem hasznalja a CPU.
Ahogy tegnap korulbelul kiszamoltam a kb 200mV difit a Core feszekben, az pont ki is jon a fenti alapjan.

Azaz csinalok teszteket -110mV Cache es -110mV Core valamint -110mV Cache es -210mV Core eseten. Es pont ahogy tegnap is latszott a CBR20 ami erre pont jo tesztprogi.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58882) RM007


RM007
addikt

Úgy látom még is csak 110W-os a kártyám.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58883) Djatis válasza conqver (#58879) üzenetére


Djatis
senior tag

Elsőnek a Win-t rakd fel és utána a drivereket ne pedig fordítva :DD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#58884) KillHates válasza Djatis (#58883) üzenetére


KillHates
nagyúr

🤣😂🤣😂🤣

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58885) Pyttawrx válasza conqver (#58879) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mire gondolsz?
0. Driverek előre leszedése, legalább 1 hálózati eszközt, ha később leszednél drivereket, vagy az OS-re bízod, akkor is kell 1 hálózati eszköz.
1. az adatmentés, ha eddig nem volt és szükséges
2. Hozz létre egy pendrive-os telepítőt, ha nincs már, vagy nem az OS alól indítasz egy teljes visszaállítást (ez amúgy jóval hosszabb mint a clean install), itt még fontos, hogy a pendrive-os telepítő ugyanoéyan legyen, mint a mi a bios-ba be van állítva a boot-hoz, UEFI/Legacy beállítások.
3. OS visszaállítás vagy telepítés (attól függ mit választottál a 2. pontban)
4. Driverek telepítése, amit a már vagy leszedtél a 0. lépésben, vagy most a win összeszedi jó esetben, én mondjuk a manuális driverezés híva vagyok, amit a gyártó oldaláról szerzek be 97%-ban
5. A kívánt alkalmazások telepítése
6. adatok visszamásolása a kívánt helyre

Szerintem ennyi ha ilyenre gondoltál
U.i.: Ez amúgy nem ide tartozik, hanem a win10-es topikba: [link]
Remélem azért segített valamit ez a kis iromáyn, további szép napot ;) :)

(#58886) KillHates válasza Pyttawrx (#58885) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom! Te aztán alapos vagy :R 👍

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58887) echterion válasza KillHates (#58886) üzenetére


echterion
nagyúr

Jesszus, én csak fel szoktam tolni a wint, aztán vga driver oszt' jónapot. Néha a chipset driver-t is feltolom előtte, de amúgy nem szarakodok vele, nem szokott gond lenni, bármelyik laposunkat vagy PC-nket is telepítem (van pár darab, nem kettő :)) ).

**********

(#58888) Pyttawrx válasza KillHates (#58886) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszönöm szépen :) Igyekeztem. Nme tudom erre gondolt-e, de ha lehet sorrenndet állítani egynek megfelelhet :)

(#58889) Pyttawrx válasza echterion (#58887) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez már beidegződés nálam. :D Nem igazán szeretem az OS-re hagyni, néha tréfa mester szokik lenni a jó kis win. És igazából amíg telepít addig le is jönnek a driverek másik gépen.
Persze ez csak 1 módszer.

(#58890) zsolti75 válasza Pyttawrx (#58889) üzenetére


zsolti75
senior tag

Na erről van egy friss élményem.
A hétvégén észrevettem, hogy a nvidia gpu-m max teljesitménye 20fps.
Szarakodás driverekkel, sok DDU uninstall után a frissen telepitett driverrel jól ment, de újrainditás után mindig visszatért a 20fps probléma.
Windows újratelepités, egy darabig jó volt, aztán ismét visszajött.
Végül rájöttem, hogy a winfos update felülirta a chipset drivereket, és az okozza, update letilt, drivereket manuálisan eltávolitottam és utána a lenovo-tól leszedettet telepitettem kézzel, azóta minden ok.
Ha kiszámláznám a microsoft-nak az időmet mit szólnának? :D

(#58891) Pyttawrx válasza zsolti75 (#58890) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még 1-1 esetben ezért tiltom is a drv updatet.

(#58892) 2018


2018
aktív tag

[link] a G733-as gépem erősebb procival tesztelte a prohardver. Az 5800h azért játékok alatt sose éri el a 100 fokot még turbó fokozaton sem.

[ Szerkesztve ]

(#58893) RM007 válasza zsolti75 (#58890) üzenetére


RM007
addikt

Ez az ami nálam sosem fordulhat elő, nincs mit felülírni. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58894) Bedepi válasza 2018 (#58892) üzenetére


Bedepi
tag

Érdekes megoldások vannak a gépen ezekkel a félig átlátszó dolgokkal. Jó kis gép lesz ez, csak még a szoftveres résznek ki kell forrnia magát. Az amd részéről is, meg nvidiának is az első driver-e a 3000-es szériához, ha jól tudom. Mentsd el a tegnapi teszteket, és egy 3 hónap múlva nézd meg újra. Szerintem lesz majd változás. :)

(#58895) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni, mert ez a nem tudom hogy hanyadik olyan konfiguráció a kezem alatt amit nem tudok össze hozni normálisan a TV-vel... Acer Predator Helios 300 i5 9300H GTX 1660TI.. Probléma az hogy van egy zajszűrős majd 8M hosszú HDMI kábelem amin keresztül a TV csak 30Hz-n tudja megjeleníteni a dolgokat holott tud 60Hz-n is működni.. A tv pedig LG UK6300MLB és a fő probléma hogy filmek alatt gyakran fel le csatlakozik emiatt az összes HDMI csatlakozót már ki próbáltam emiatt de semmi eredmény.. Vezeték nélküli kivetítés meg olykor-olykor működik csak a TV elé rövid kábelel le tenni nem jó ötlet mertt van egy másfél éves kis lányom ak most éli a pakolós korszakát.. Nincsen ötletem már hogy mit tudok tenni vagy mit kell állítani a VGA-n hogy ez jó legyen. Tudnátok esetleg segíteni hogy mit lehet még tenni? Előre is köszönöm :R

(#58896) KillHates válasza echterion (#58887) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért így egy Asus-al hamar be lehet szaladni tátott szájjal a f@szerdőbe... Ott van pár modell aminek nagyon körülményes a driverezése :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58897) KillHates válasza RM007 (#58893) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58898) frame120 válasza Speedy007 (#58895) üzenetére


frame120
tag

Meg kellene nézni milyen verziójú HDMI kábeled van, illetve milyen verziójú HDMI vezérlő van a gépeden. Az 1.4-es csak 30hz-et tud max 4k felbontásnál.

(#58899) Pyttawrx válasza KillHates (#58897) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K :K

(#58900) gago1975 válasza Speedy007 (#58895) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Valószínűleg nem megfelelő a kábeled és/vagy nem jó minőségű.
Mivel a kimeneti HDMi port mind két készüléken Premium szabványú csatoló (tévesen nevezve HDMi 2.0) felületű, így csak azt tudom elképzelni, hogy te még egy régebbi High Speed kábellel csatlakozol a tv-hez (HDMi1.4).

A Filmek amúgy 24p ben (23,976) vannak rögzítve, YT 1080p/2160p videókat tudsz csak 60p-vel átküldeni a gépről a TV-re, de arra meg ott a beépített LG YT applikáció.

7,5 vagy 10m-es jó minőségű kábelt vegyél, olyat amire az van írva, hogy Premium 18Gbps vagy tévesen HDMi 2.0a/b
De készülj fel, hogyha jó minőséget szeretnél nem lesz olcsó.
Oehlbach Black Magic, HDMI kábel, 7,5 méter, fekete színû, OB92457
Oehlbach Shape Magic, HDMI kábel, 10 méter, fekete színû, OB42458
AUDIOQUEST PEARL 18G HDMI KÁBEL 7.5M (a kép ne tévesszen meg, a 18Gbps-nél 4K HDR van ráírva)
AUDIOQUEST PEARL HDMI KÁBEL 10M

De ha ajánlhatok neked egy zuglói hi-fi céget, Ká-Csa audio, közvetlenül a Fogarasi úti Tesco-val szemben vannak, ők méretre csinálnak jóminőségű HDMi 2.0-ás kábelt, 1120.-ft/m.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.