Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57451) echterion


echterion
nagyúr

No, möggyütt' a Dell is az első AW 30xx gépével: M17 R4. UHD csak Lunar White-ban. :))

**********

(#57452) FőDudu


FőDudu
addikt

Ez pedig 3080 MaxP-vel is konfiguralhato.
Kerdes milyen a minosege egy ilyen (valoszinuleg Tongfang) gepnek.
Teszt.

Az 5900HX es az RTX3080 MaxP biztosan utos kombo lesz... ha nem trottyol.
Ha meg TB-ot is tudna, felkerulne a listamra.

A Razer Base RTX3070-et mar tesztelgettek, alig ket oras akkuido jott ki. Az viccnek is rossz.
A grafikai erdemenyek nektek mondanak valamit - nekem full kinai.
Aorus 15G vs Razer Blade Base - mindketto 3070

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57453) Tonycs válasza ADAM1337 (#57449) üzenetére


Tonycs
csendes tag

HAli!

Én ilyet vettem a gyereknek karácsonyra, azóta boldog és egyre ritkábban látom :))
El kell vinni a KH butikba újrapasztázni (-11°C), meg kell neki egy jobb beállítás.
Hogy árban mennyire jó most, az új gépek függvényében azt nem tudom, nekem ütötte az asszony a hátam, hogy mindenképp meg kell venni karácsony előtt... Ha a gyerek megunja nekem jó lesz... :K

(#57454) FőDudu


FőDudu
addikt

Jol emlekszem, hogy valaki HDMI 2.1-re gyur?
Ecco'la

FőDudu

(#57455) Amartus válasza gago1975 (#57446) üzenetére


Amartus
senior tag

Útmutatásod alapján próbáltam keresni gépet és ezt találtam.

[link]

Erről mi a vélemény? A HDD+SSD fontos lenne, bár azt nem írták sehol árlistában, hogy az utólagos bővítés lehetséges-e?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#57456) Tonycs válasza Amartus (#57455) üzenetére


Tonycs
csendes tag

Nézd meg: [link] , amit a kolléga linkelt...lényegében ugyanez. Ha meg viszed pasztázni KillHates-hez, akkor a különbségből berak neked egy HDD-t, és még mindig marad majd 60 ezred...

Legion 5-nél, ha 60Wh-s az akksi, akkor van benne 2.5"-os hely. Ha 80Wh-s az akksi, akkor csak egy m.2 bővítésre van hely...

De majd megmondják az "őslakosok" a tutit... :R

[ Szerkesztve ]

(#57457) k-adi válasza KillHates (#57388) üzenetére


k-adi
nagyúr

tanulságos eset megint.
köszi a képeket én nagyon bírom az ilyen beszámolóidat

(#57458) KillHates válasza k-adi (#57457) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm a visszajelzést, ezek szerint nem pusztában kiáltott gondolatok.
Sajnos a topic már nagyon elment a "milyen gépet vegyek" irányba, meg a "hűdef@sza a gépem, mindenre is elég" önfényezésekbe.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57459) k-adi válasza echterion (#57451) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez az R4 az új nemecsek?
jól sejtem, hogy az ufóból nem lesz AMD-s változat, ők a végső időkig lepaktáltak az intel-el?

(#57460) echterion válasza k-adi (#57459) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon úgy néz ki, hogy csak asztali fronton megy az amd vonal náluk, valszeg mobil fronton hosszú távú szerződésük van. De azért várjuk meg az A51-et, hátha ott lesz valami bumm.

**********

(#57461) echterion válasza KillHates (#57458) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, mivel nem sok szervizes jár ide rajtad kívül, így nehéz lenne másról szólnia. Remek és tanulságos történetek, esetek, amiket megosztasz és ezúton is köszönöm, sokat lehet belőlük tanulni. De RM modjai, meg a te sztorijaidon kívül nem nagyon marad más. Most lehet picit csámcsogni az új mobil gépeken, de ez is lecseng pár nap alatt. Utána akkor mi legyen a két téma között?

**********

(#57462) KillHates válasza echterion (#57460) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én úgy tudom nem lesz A51M R3... :B Van azért más dolog is ami nem csak a lepaktálást illeti; az AMD-nek nincsen normális háttértár kezelése, nincsen natív RAID, sokkal butább az APCI rendszere, és nincsen computrace sem. A Dell erőlteti a -főleg a noti volnalon- az Alienware-szellemiséggel szemben az üzleti és megbízhatósági faktort a teljesítménnyel szemben. A desktop vonalon főt hajtottak az AMD CPU teljesítménye előtt, de a mobil fronton azért még van mit pótolniuk a pirosaknak.

#57461
"Utána akkor mi legyen a két téma között?" Bevallom őszintén, igazad van :K Majd igyekszem egy kicsit többet posztolni a kalandjaimról. Most is szerelek egy 14m R2-t. Ha megjönnek az alaktrészek, akkor azt is blogolom ide :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57463) echterion válasza KillHates (#57462) üzenetére


echterion
nagyúr

Ne b*ssz fel, nem lesz belőle R3? :Y Hát? Kiadnak egy upgrade pakkot az R2-höz? Mingyá' törlöm a hirdetésem, az X51-et már leszedtem. :B
Várjuk azt a beszámolót. :K

**********

(#57464) KillHates válasza echterion (#57463) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ma pont egy kicsit turkáltam balső infók után és nincsen szó sehol A51M R3-ról. A 30xx-es notikról már mindent megtaláltam, azok lettek a mostani 1xM sorozat "ráncfelvarrott" modelljei; azaz kaptak új GPU-t -oszt csá'- mert még arra sem vették a Dell-ék a fáradtságot, hogy 11-ik genes CPU kerüljön az R4-ekbe :W
És elviekben eddig a "húzómodell" az A51M volt, azaz mindig az hozta az újításokat, (új proci, új VGA) aztán jelentek meg ezek a "vékonyakban" most meg semmi sem volt. Pedig vártam valami 11900-es RTX3080-as Amperszomorító szörnyeteget, de úgy látszik ez a privilégium már tényleg csak a CLEVO kiválsága lesz :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57465) MaxxDamage válasza KillHates (#57464) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor a Clevo felé kell csapatni és azt kell venni.
Sajnos a Dell és MSI is le fog maradni arról amit korábban nagy sikerrel vittek, irányt. :U

Asus az nem különösebben érdekel kategória (nekem) de aztán lehet az is fog mutatni valami jót. Sose lehet tudni.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57466) KillHates válasza MaxxDamage (#57465) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mindkettő cégnek brutál bukta volt a desktop CPU vonal :K Szerinted miért nem erőltette az Asus vagy a Lenovo vagy az Acer? Pedig innovációban az Asus az élenjáró, minden abszurd ötletet megvalósítanak: Mothership vagy puttonyos noti, de ott a duo sorozat. A Lenovo sok üzleti fejlesztést implementál a gamer gépeibe, tehát ott is van lé a hülyeségre (pl: világítós hűtés) vagy ott az Acer; még a gépük is meg van hozzá; Helios 700, az a design simán elbírna egy desktop CPU-t. És mégsem lett desktop CPU-s gamer gépük; és hogy a másik két gyártónak miért? Mert a Dell-nek az AW vonalon kellett valami olyannal villantania, amivel odacsalogathatja a vevőket; és ez a bővíthetőség volt! Amivel persze jó palira vettek minket; mert ez totál zsákutca lett a DGFF és az Intel szopatása miatt; LGA1200 :W
Az MSI-nek meg semmi technológiai ötlet nem maradt; pl. második kijelző, vagy redőnyös billentyűzet; de a baromi sok fícsört felvonultató (első 120Hz-es kijelzős gép, mechanikus billentyűzet, sztereó sub-os Dynaudio, stb... ) GT75-re viszont rá kellett licitálni; így lett a GT76

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57467) vakablak93 válasza KillHates (#57466) üzenetére


vakablak93
őstag

Bukta volt? De miért? Annyira kevés ment el ezekből a gépekből? Vagy más oka van?
Az intel szop@tása az 1200-assal engem is zavar :O

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57468) Pocok256 válasza KillHates (#57466) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért msi ha más nem azért felső katba mostanság értelmes hűtéseket rak na meg a gépeik is egész jók. Azért ahonnan indultak emlékszem 5-8 éve a kuka kiköpte őket olyan szintű hulladékokat gyártottak most meg már ott tartunk, hogy prémium gyártónak nevezzük egyes modelljei miatt. Azért szép upgrade az.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#57469) Pocok256 válasza vakablak93 (#57467) üzenetére


Pocok256
veterán

Egybe desktop gépet csak a bussines vonal vesz ott is max irodai. Ott pedig már megvan sokszor a géppark megfelelő gyártótól azoknak megfelelő szoftvereivel és bejaratott support vonalaival. Nem lehet dekstop téren robbantani... Gamer részleg desktop ba meg csak himbilimbi van is de minek kategória.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#57470) KillHates válasza vakablak93 (#57467) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert ott volt a fele annyiba kerülő alternatíva; Clevo, ami teljesítményben simán hozta azt ami kellett és mellette viszont brutál jó kompatibilitásban és bővíthetőségben (a hatodik genes X170-es chipset-es CLEVO-ban fél napos varázslás után simány megy a 9900K az RTX2080-al :Y ezt még egy desktop sem tudja!!) , és a kiváló hűtésüket se felejtsük. Az már más kérdés, hogy ezt sikerült egy olyan házba belerakni, ami a leggagyibb TUF-okat is alúlmúlja! (huh, mit fogok ezért matyee-tól kapni :D :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57471) vakablak93 válasza Pocok256 (#57469) üzenetére


vakablak93
őstag

Akkor valamit félreértettem ezek szerint, azt hittem desktop procis notikról van szó mint az A51M.

Mondjuk ha asztali gamer gépről van szó, pont senkit nem ismerek aki az utóbbi 3-4 éve maga építette volna, pont hogy az ismerőseim körében a márkalogózott egybegépek mennek, mert egyszerűbb meg csilivili még az usb is világít :U , eszében sincs a mai átlagnak ha nem tuningol az építgetéssel kínlódni már, egybe veszik, és egybe adják el, gyakorlatilag nem külömbözik ma már a notivásárlástól.....

És ahogy nemrég láttam belülről sem lassan...most kaptam szét egy Hp oment....konkrétan a ház nagy de belülről egy minigép volt....olyan egyedi vga-val aminek a helyére máig vadászunk bemegy e valami egyáltalán.....bios frissítes sincs, így a ryzen 1700 helyére se megy be semmi......Ánuszéknál is láttam már hasonlót....
Jó mi? :(

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57472) vakablak93 válasza KillHates (#57470) üzenetére


vakablak93
őstag

Komolyan? Nem gondoltam volna, én azt hittem hogy a clevo mint olyan a kis ismertsége miatt, hiába látni már őket akármelyik német MM-ben csak egy nagyon kicsi réteg az amúgy is szűk DTR vásárló rétegen belül is, na meg az általad is említett anyaghasználatuk is sokakat elriaszt, emiatt hogyha vásárló csalogatásról van szó akkor egy AW mint olyan ezerszer jobban cseng.....

,jó tudni hogy ilyen hosszú életűek ezek.... komolyan remélem hogy elmegy majd még 3 évet min :B .
A clevo gépházával kapcsolatban szerintem igazad van....pl ha táskába teszem mindig félek hogy egyszer simán lenyomja/csavarja valami a fedlapot a helyéről....az a zsanér se valami masszív megnyomom és mintha mozogna....mind1 nekem oké így is amíg ilyen kellemes szolidan néz ki.

Mondjuk mivel visszaolvastam a kis levelezésünk kezdete óta a topik utóbbi másfél évét hogy képben legyek, matyee és Darth_Revan írásaiból tisztán látszik hogy az i9-et durván herélni kell, illetve hogy 2080-al kombóban azt már az egytápos régieknél a gpu is megszenvedi ezt amikor nem tud boostolni rendesen a táp és tdp korlát miatt.....persze ha valaki a maxra vágyik akkor nincs mese :))

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57473) KillHates válasza vakablak93 (#57472) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem aki (nem amerikai) eljut oda, hogy vegyen egy desktop procis szörnyeteget az beleássa annyira magát a témába, hogy képbe kerüljön a Clevo. Ráadásul a Clevo-nak nagyon jó community-je van, baromi sokat önzetlenül odateszik magukat és segítik egymást meg a brand-et.
Az MM-ben azért nem népszerű a Clevo mert elég visszafogott a dizájn és nem az az "impulzus-vásárlásos" termék, hanem olyasni amit inkább bekonfigoltat az ember valamelyik Clevo resellernél és neten rendeli meg. :R
A minőséghez hozzátartozik, hogy aki vigyáz rajuk, azoknak azért meghálája a törődést. Láttam én már matyee-nál 4 éves patika Clevo-t és futottam rá, már olyan "elpusztíthatalan" 2019-es Macbook-ra amit mielőtt javítani kezdtem egy fél órát suvickoltam, mert nem volt gyomrom hozzányúlni :K :D
Lehet 330W-al élni i9-el és RTX-el együtt, sőt én azt mondom ennyi elég is; ne akarjunk 400-500W-okat disszipáltatni egy akkora gépházból, nem elektomos radiátor az, hanem notebook! Vissza kell szépen fogni az i9-et 80 Watt környékére, úgyis elég mindenre (is) a 8+8 mag, az MXM RTX sem kér többet 130-150W-nál, a maradék meg elég a többi hardvernek. Minden játék szépen fog hasítani egy ilyen apparátban. Tapasztalaból mondom; nekem is 4GHz-re van maxolva az i9, mellette a 2070S-el és elég a 240W-os videókazetta neki:
:DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57474) vakablak93 válasza KillHates (#57473) üzenetére


vakablak93
őstag

Nem akarok én többet adni neki, főleg nem mégnagyobb tápot( ez is beteg méret már :DDD ), értem hogy teljesen jól működő koncepció is.

Mondjuk mikor egyszer kiment a fűtés télen , akkor a notival fűtöttem, szóval hidd el jó annak is ;] , addig toltam fullra tekert ventikkel a BF1-et amíg be nem fűtötte a szobát, szerencsére nagyon kicsi szoba volt, és összejött :DD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57475) Silverboy válasza KillHates (#57473) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"Szerintem aki (nem amerikai) eljut oda, hogy vegyen egy desktop procis szörnyeteget az beleássa annyira magát a témába"

Pont ezen gondolkodom 3 hete :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#57476) Ubul86 válasza KillHates (#57458) üzenetére


Ubul86
őstag

pedig én szivesen olvasnám az ilyen "élettapasztalataidat", főleg hogy ebből is tanul az ember :)

(#57477) MaxxDamage válasza vakablak93 (#57474) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én a 20m²+ szobát télen Vermona (csöves) erősítővel szoktam fűteni. (régen) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57478) vakablak93 válasza MaxxDamage (#57477) üzenetére


vakablak93
őstag

Egyedi eset volt, 12nm csak, de működött! :P

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57479) PR0JECTNR56 válasza KillHates (#57458) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Én többnyire csak csendes olvasóként követem mostanság a topikot, de számomra is ezek a legérdekesebb tartalmak, szóval jöhet még belőle bőven.

(#57480) vakablak93 válasza PR0JECTNR56 (#57479) üzenetére


vakablak93
őstag

+1 ezeket én is szeretem olvasni :K

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#57481) motifator válasza KillHates (#57458) üzenetére


motifator
senior tag

"ezek szerint nem pusztában kiáltott gondolatok"
Semmiképp nem az, ha nem is reagálunk rá, nagyon tanulságos történetek! Köszönjük, abba ne hagyd :)

Funky + Jazz

(#57482) Bedepi válasza KillHates (#57458) üzenetére


Bedepi
tag

Mindig a szakmai dolgokból tanul az ember a legtöbbet. Sokszor könnyítetted már meg a dolgom, ill. bírtál rá más szemléletre az írásaid alapján. Minden más a fórumon csak móka és érdekesség. Az hogy tényleg néha nem írunk rá, az csak azért van mert ki merne kötekedni veled, mikor neked ez a hivatásod. Minden másban megy a szájkarate :DDD

(#57483) cdm12


cdm12
tag

Szevasztok! Nekem is sikerült beszereznem az új TUF-okből egyet Ryzen 7 5800H-val és RTX 3070-el. Engem egyedül a zajszint lepett meg. Tudom , hogy a gamer laptopoknak logikus indokok miatt viszonylag nagyobb hangja van. Viszont érdekelne, hogy a Performance módban mennyire megszokott az 48-50dB-es érték, illetve Turbó módban az 55dB. Többi hasonló felszereltséggel rendelkező modellnél, vagy ebből a szériából a korábbi RTX 2070-el rendelkező gépeknél mi a megszokott és mi az aminél már felkapja az ember a fejét?

(#57484) Faterkam válasza KillHates (#57458) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!
Ezt a mondatodat nem nagyon értem: "Sajnos a topic már nagyon elment a "milyen gépet vegyek" irányba,"

De hát a milyen notebookot vegyek topikból mindenki ide van irányítva, ha Gaming igény felmerül. :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57485) Silverboy válasza cdm12 (#57483) üzenetére


Silverboy
aktív tag

"és mi az aminél már felkapja az ember a fejét?"
Olvadó műanyag illata ;]
Teljesen normális, porszívó hang. 45-60dB között voltak az előzőek is, De nem a porszívó hang az elsődleges probléma vele.

Ajánlott meglátogatni KillHates kollégát csepeli műhelyében, hátha tudd valami "magic trick"-t, hogy "normális" hőfokon üzemeljen.

(Bár ha ennek is az alja csak díszítés miatt rácsos... akkor kb. fél év és GTK-s lesz (gazdasági totálkár), de ne legyek vészmadár :B )

#57484 Faterkam
Én például 4 embert irányítottam, ide (4 hónap alatt) miután válaszoltam az ottan felmerülő igényekre, hogy ezek ajánlottak mert jó a hűtésük, és van normális panel is hozzá, esetleg többet akar róla tudni fáradjon át ide. Azt a kolléga elfárad ide, és 3x is belinkeli ugyan azt az ASUS-t amire már ott is 4x mondták legalább, hogy nem és megne vedd mert többet lesz a szervízbe mint használatban. (Nekem igazából, ezzel csak ennyi a bajom :B )

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#57486) cdm12 válasza Silverboy (#57485) üzenetére


cdm12
tag

"De nem a porszívó hang az elsődleges probléma vele"
Mire célzol, mire kéne figyelnem?

(#57487) PR0JECTNR56 válasza PR0JECTNR56 (#57479) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az előzőekben elfelejtettem írni, de még a Darth_Revan féle tényfeltáró hozzászólásokat is kedvelem, ahol például a kijelzők inverse ghosting problémája és egyéb hasznos, de nehezebben hozzáférhető témák kerülnek megosztásra.

(#57488) Gergello válasza cdm12 (#57483) üzenetére


Gergello
addikt

Próbáld meg windows módban használni, nem hiszem, hogy akkora a teljesítmény előny.
Melyik gép ez pontosan?

(#57489) k-adi válasza Faterkam (#57484) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Sajnos a topic már nagyon elment a "milyen gépet vegyek" irányba,"

most hogy jönnek az rtx30xx notik, szerintem is érthető a megnövekedett kíváncsiság :) egy m17 r4-en (fekete szín) nekem is megakadt a szemem, de még kivárok, (főleg hogy gondolom 1millio feletti ára lesz :DDD)+ érdekel a többi is (pl. lenovo mit gurít)

(#57490) k-adi válasza PR0JECTNR56 (#57487) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen az az inverse ghosting poszt jó volt

(#57491) Dhampir


Dhampir
félisten

Visszaolvasván, itt inkább arról van szó, hogy milyen "gaming" notebookot vegyen a kereső.

Véleményem szerint keveseknek van olyan széles körű rálátása a különféle játékra is alkalmas notebookokra, mint nektek.

Úgy vettem észre, hogy esetenként nem kaptak az ilyen irányú érdeklődésükre teljeskörűen kielégítő választ, emiatt néhány esetben még én is javallottam, hogy bátran itt tegyék fel a kérdéseiket nektek.

Bízom benne, hogy hozzáértőkként hasznos tanácsokkal láthatjátok el a "gaming" kérdésekkel érkezőket. :R

[ Szerkesztve ]

(#57492) cdm12 válasza Gergello (#57488) üzenetére


cdm12
tag

Ez egy ASUS TUF A15 FA506QR. Van Silent mód, ami nagyon barátságossá teszi a hangját, és azzal is hozza a stabil 60 FPS-t single player játékokban ultra beállítások 1080p mellett. Szóval annyira nem panaszkodom, szimplán érdekelt, hogy nagyobb teljesítménynél a többi laptop is ezt a zajszintet hozza e, vagy az enyém agy kicsit kimagsalóbb. Windows módban még nem próbáltam játszani, de kíváncsiságból most már letesztelem :D

(#57493) Darth_Revan válasza cdm12 (#57483) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Megkérdezhetem hol vetted? :)

(#57494) cdm12 válasza Darth_Revan (#57493) üzenetére


cdm12
tag

Radiumnál lehetett előrendelni még az ünnepek elött.

(#57495) Gergello válasza cdm12 (#57492) üzenetére


Gergello
addikt

Silent módban ne nagyon terheld, mert ott ha monitorozad a hőfokokat látni fogod, hogy forrnak a komponensek belül, kivéve ha valami Heroes3 az a single játék, mert szinte alig mennek a ventillátorok.
Windows mód az jó lesz játékra, ott is lesz azért hangja.

Teszt eredményeket szállíthatnál, mindenki nagyon kíváncsi itt az új gépek teljesítményére, amik még az új driverek miatt akár nőhetnek is.

[ Szerkesztve ]

(#57496) dro0py válasza cdm12 (#57483) üzenetére


dro0py
tag

Szia, hol és mennyiért vetted? Én is szemezek a géppel, de itthon mindenhol 700K-ért hirdetik, ami elég pofátlan, látva, hogy a román emag-on és az osztrák/német mediamarkt-okban is átszámítva 550K-ért adják...

(#57497) echterion válasza cdm12 (#57492) üzenetére


echterion
nagyúr

Egy Timespy tesztet tolhatnál nekünk, meg örülnénk, ha csepegtetnél némi infót a közben elért hőfokokról egy HWinfo kép erejéig. :R

[ Szerkesztve ]

**********

(#57498) blue_23 válasza cdm12 (#57483) üzenetére


blue_23
senior tag

Minden laptop halk, ha a teljesítménye töredékét használod, silent módban G531 is hangtalan, mert erősen visszaveszi a teljesítményt, nagyobb hőmérsékletet enged meg ventillátor használat előtt. Performance és a Turbo mód szerintem feleslegesen pörgeti a CPUt, nálam nem hozott FPS növekedést, csak a hőmérséklet nőtt, windows beállításra szavazok.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#57499) Silverboy válasza cdm12 (#57486) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Hőmérséklet főleg, bár nem tudni, hogy 5800H rizsa mennyire melegszik (nem próbáltam, inkább azt mondom). Az előző szériájánál az ASUS sunyiba nem vágta ki a ventinek a légbeömlőt (KillHates kolléga mutatott is képet, ha emlékezetem nem csal (alján), kemence volt konkrétan állandó "92+" fok ami garantált, hogy nem lesz hosszú életű.

Gamernoti hangos, vagy vastagabb mint B20-s tégla. (Terhelés alatt).

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#57500) gago1975 válasza dro0py (#57496) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Én nem tudom, hogy te hol nézed a Németeknél, de se az Osztrák, se a Német oldalon nincs 1700€ környékén Asus TUF F15 Ryzen 7 5800H+ RTX3070-es 240Hz-es kijelzővel.

A Románoknál a jó 240Hz-es kijelző paneles 7500-8000Lei (x75), azaz 570-600K körül kapnád meg, attól függően, hogy win-es vagy nem, illetve, már ha van nekik. Azért az emag nem mindig tudja prezentálni a termékeit. Hírdeti "olcsón", csak nem tud küldeni semmit.
A gyenge kijelző paneles van 1550€ ért a Németeknél illetve a Románoknál 6900Lei-ért van.

De jogos a felvetés, hogy nálunk miért kerül +100-al többe ugyanaz, hiszen a németeknél 19%, a Románoknál 24%, míg nálunk 27%, tehát csak 3-8% a különbség.
A válasz, a magyar kereskedőkön múlik, ki mennyire "éhes".
De szerintem itthon is majd lejebb mennek az árak (remélhetőleg).

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.