Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57301) echterion válasza gago1975 (#57300) üzenetére


echterion
nagyúr

Az nem lesz több, mert az amazon annyit húz be, amennyi lesz, utána nem kell már fizetni. Tapasztalat. Én is keveslem, de ha ennyit vonnak, akkor nem lesz több.

Magyarba nem enged, németbe meg ennyi a vége:

Érdekes, hogy csak kb. 20% vámmal számol. Ott biztos kevesebb a vám, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

**********

(#57302) FőDudu válasza echterion (#57299) üzenetére


FőDudu
addikt

Nemeten mar kint van a 3060/3070 kartyas Razer Blade...
1900/2300 Euro. Base modell. Nem szallitanak hozzam :((

Angol Amazon meg mindig nem csinalt semmit a penteki rendelesemmel (preparing for dispatch). Cseteltem veluk, szerintuk idoben meg fog erkezni. En meg erosen ketlem. :((
Mindenutt arrol folyik a tarsalgas, hogy Brexit es Covid miatt minimum 2 het barmi onnan az EU-ba.

Ha nem jon meg az adott idore ( 3-5 business day az expedited shipping, azaz max jovo het pentek) , siman visszamondom.

Aztan veszek uj verziot mashonnan. 'Lescreenshotoltam' a chatet, de valoszinuleg eleg a teny, hogy nem idoben szallitanak.

Vol mar hasonlo helyzetben valamelyikotok?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57303) FőDudu válasza echterion (#57301) üzenetére


FőDudu
addikt

Max a valtast erdemes atnezni, mert nalam majdnem 50 Euroval jobban valtotta a sajat bankom a 2000 Euronyi angol Fontot mintha az Amazon tette volna.

Azaz erdemes megnezni miben is terhelne, Forintban vagy Euroban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57304) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

A nagy fiamnak nézegetek Gamer laptopot 300e Ft környékén. 3 db-ot találtam:
1, MSI GF63 THIN 10SCSR - I5, GF1650TI - 300e Ft, 3év gar.
2, ACER Nitro 5 NH.Q7JEU. I5, GF1650TI -315e Ft, 3év gar.
3, ASUS ROG Strix G15 G512LI. I5. GF1650TI - 320e Ft, 3év gar.

Szerintetek? Nagyjából ua. specifikációban. Tapasztalatok esetleg? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57305) RM007 válasza vakablak93 (#57295) üzenetére


RM007
addikt

:R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#57306) echterion válasza FőDudu (#57303) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt is ki lehet választani fizetés előtt. A bank mindig jobb, mint az amazon vagy pl. a paypal.

**********

(#57307) KillHates válasza FőDudu (#57302) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem a Dell ígérte 15 napra a gépem, de a Covid miatt 3 hónap lett belőle.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57308) FőDudu válasza KillHates (#57307) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindegy, pentekig legalabb kiderul mit birnak az ujak 3060 es 3070 GPU-val.

Max lesz indokom az upgrade-re.

Facsen panaszkodik tobb ismeros, hogy angoloktol rendelt dolgok kesnek.

Es akkor 3 het mulva meg kinai ujev. Szoval marcius kozepeig onnan se jon majd semmi.

:C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57309) Pocok256 válasza k-adi (#57289) üzenetére


Pocok256
veterán

Az elég all in xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#57310) lambda5


lambda5
tag

Igazad van! El is engedtem..

[link][Lenovo Legion 5 Intel] ebből milyen konfiguráció érné meg a legjobban ?

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#57311) lambda5 válasza lambda5 (#57310) üzenetére


lambda5
tag

Köszi mindenkinek! :R

[HP Omen lett..]
Remélem nem nyultunk nagyon mellé.. :B

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#57312) echterion válasza lambda5 (#57311) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ettől a hűtéstől csodákat én nem várnék...

És akkor az alap 60Hz-es kijelzőről még nem is beszéltünk. Ennyiért (meg kevesebbért sem) ez kifejezetten nem jó vétel.

**********

(#57313) gago1975 válasza lambda5 (#57311) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Ezt mond vissza.
Ennek a gépnek a hűtése, anyagminősége. Csak 60Hz es panel. Ráadásul ennyiért????
A GTX 1650Ti egy belépő szintű GPU, hamar kevés lesz.

Ha tanácsolhatom akkor vedd meg ezt Legion 5i 15 - Phantom Black GTX1660Ti 240Hz-es kiváló kijelző panel, jó hűtés, 16GB RAM.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#57314) Mikulásbá válasza lambda5 (#57311) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#57315) gago1975 válasza echterion (#57312) üzenetére


gago1975
őstag

Az amit linkeltél a Ryzen-es modell, annak soros a hűtése, más a konstrukció, hátulról is más.
Az Intel-es már V elrendezésű de csodát az se művel vele. Csendesnek csendes, de forró mint a kályha vagy mint a rezsó.
HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review


[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#57316) KisApám


KisApám
addikt

Lenovo Legion Y540 15IRH laptopomat tolom majd fel 16GB memóra.
Nézegetem a hardveraprót.
EZT a hírdetést találtam. Ha minden igaz CL19-es.
Asus ROG latpopba a sacc/kb a legnagyobb késleltetési értékű (CL) RAMokat rakják?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#57317) echterion válasza gago1975 (#57315) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez egy 15-ös modell. De forró, ez tuti.

**********

(#57318) MaxxDamage válasza echterion (#57317) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

HP Omen melyik nem az? :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57319) echterion válasza MaxxDamage (#57318) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ööö, amit linkelt a kolléga amazonos gépet, az az amazon szerint nem 15-ös. :B

**********

(#57320) MaxxDamage válasza echterion (#57319) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én forróságra gondoltam :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57321) lambda5


lambda5
tag

Szia :)

HP Pavilion Gaming 17-cd1275ng
(17,3 Zoll/FHD IPS 144Hz) Laptop
(Intel Core i7-10750H, 16GB DDR4 RAM, 1TB HDD, 512GB SSD, Nvidia GeForce GTX 1660Ti 6GB Max Q, WiFi6, BT 5, Windows 10)

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#57322) FőDudu válasza gago1975 (#57315) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk nem sokkal tobbert akar Razer Blade base modellt is vehetne, annak legalabb az anyagminosege nem egy gamer hulladek ;)

Akcioztak a napokban 1399-ert...

15" FHD 144Hz. 10750h, 16GB ram, RTX2060...

1660TI helyett egy 2060 csak jobb lenne, nem?

FőDudu

(#57323) lambda5 válasza FőDudu (#57322) üzenetére


lambda5
tag

Hát sok minden lehetne.. de az 1000 euro-ból már így is 1300 lett.. :U
Én nem támogattam a döntést, ... de szerencsére nem az én pénzem bánja..
Én a Lenovo Legion 5-nél maradtam volna.. ;)

Még egyszer köszönöm mindenki segítségét! :)

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#57324) sh4d0w válasza gago1975 (#57315) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pfuj, mindjárt hányok... Már önmagában a HP Pavilion kifejezéstől.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#57325) FőDudu


FőDudu
addikt

Na fejlemeny van Razer Blade Advanced ugyeben...

Cseteltem Amazonos robottal, mert gyanus, hogy a pentek reggeli rendeles ota semmi nem tortent. Aztan kertem egy ugyfelszolgat, a robot nem tud mindenben segiteni.

Szerintuk a bankom nem authorizalta a tranzakciot - holott latom a beterhelt osszeget (pentek este), latom az authorizacios kodot, stb. Mint egy normalis terheles.
Ugy tunik, csak lefoglaltak az osszeget - ahogy pl. szalloda preauthorizalja a kartyat.
Szep is lenne, ha nem lehetne egy szallodai foglalast azert kifizetni mert hetvegen terhelik.
Szoval hazudnak.

Mivel a kezelo elismerte, hogy esely sincs a gyors szallitasra (Covid/Brexit/Stb), igy lemondtam. Lesz par nap mire feloldjak a preauthorizalt osszeget.

Szoval nem lesz ezen a heten Razerem - legalabbis eleg valoszinu.

Most mar varok par napot, kivancsi leszek milyenek az ujak a 3060/3070/3080 kartyakkal.
Igaz meg csak a Base modellek jelennek meg holnap - de igazabol nem surget az ido.
(Persze bosszant a dolog, de nem szeretem ha hulyenek neznek. Viszont legalabb ilyen jo gepet fogok venni. Csak kicit kesobb.)

Szoval a kereses megint indul - szoljatok, ha lattok valami eros de 'business look' gepet ami halk is.... USB toltes, 5-6 ora akkus uzemido feltetel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57326) Pocok256 válasza FőDudu (#57325) üzenetére


Pocok256
veterán

Micsoda borzadály péntek óta nem haladt a dolog :DD Ember az megvan hogy szombat vasárnap nem munkanap mit hakladt volna ? :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#57327) Gergello válasza Pocok256 (#57326) üzenetére


Gergello
addikt

Vásárlóknál ez alap. Nálunk (mikro vállalkozás) péntek esete 8-kor rendelnek, szombat 9-kor hív (ha felvennénk), hétfőn reggel már ideges. ;]

(#57328) Bedepi


Bedepi
tag

"Szoval a kereses megint indul - szoljatok, ha lattok valami eros de 'business look' gepet ami halk is.... USB toltes, 5-6 ora akkus uzemido feltetel."

Ne értsd félre amit mondok, de minek? Ajánlottak már innen neked többen is gépet, de mindegyikkel volt valami gondod. A hozzászólásaidból lejön, hogy neked 99%-ban csak a razer felel meg. Szerintem maradj akkor annál, és ne fussuk a felesleges köröket. Úgysem lesz jó más, ha neked ez a szíved vágya, és szerintem ez. Még 1x mondom, nem bántani akarlak. Én is tudom, hogy milyet akarok venni, és olyan lesz. A kérdés az, hogy lesz e utódja a mostani szériában, vagy sem. Én is így voltam anno az 8 éve az Alienware-el. Mindegy ki mit mondott, én azt akartam, és azt vettem. Ennyi. Az már más kérdés, hogy jó döntés volt e? :)

(#57329) Raymond válasza FőDudu (#57308) üzenetére


Raymond
félisten

"Facsen panaszkodik tobb ismeros, hogy angoloktol rendelt dolgok kesnek."

Perszehogy kesnek amikor egy rakat kuldo tatott szajjal all a T1 form elott :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57330) FőDudu válasza Pocok256 (#57326) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha az angol Amazon nem dolgozik hetvegen, akkor az az o bajuk.
Pentek reggel 9 elott rendeltem (angoloknal az 8 elott), valamikor este 10 utan csippant a terheles. Az 13 ora. Mire vartak addig egy keszleten levo termek aranak fizetesenel?

Igazan automatizalhatnak. Bezzeg a nemeten (szinten Amazon) 5 perc utan csippant a szombati rendeles es mar masnap reggel trackingot is kuldtek. Egy 20 Euros rendelesrol.

Szoval (szerintem) joggal varom el, hogy egy 100X osszegu rendelesnel legalabb tajekoztassanak ha valami nem stimmel. Nem a harmadik megkeresesemre benyogni, hogy a bankod az oka es meg azutan sem garantalni semmifele szallitsi idot, hogy tisztaztuk a sajat hibajukat (banki terhelesrol proof of payment). Sot meg csak a feladas idejet sem akartak garantalni. Azaz azt nem tudja garantalni, hogy ma vagy holnap atadnak a szallito cegnek.
Egy keszleten levo termeket.

Ne vicceljunk mar, 2021 van.

Gergello: pentek reggel rendeltem, kilenc elott. Az az Angoloknal 8 elott. Szerintem nem mondhato el, hogy irrealis igenyeim lennenek. 3 nap alatt semmi nem tortent egy olyan vilagcegnel amelyik nemet leanyvallalata ugyanazt 1 nap alatt letolta egy joval kisebb osszegu rendeles eseten is.

Bedepi: nem csak Razer, de nem akarok bazari csilivili 'gamer szemetet'. Business look ami nalam belefer.
Eros gepet vasarolnek, Macbookhoz hasonlo minoseggel. Azt eddig csak a Razer tudta volna egy dbrand skinnel eltakarva a logojat - de ha van mas is, hajra...

Raymond: Amazon pont levonja a helyi es rateszi az itteni Afat, szoval nem hinnem, hogy ez lenne a dolog oka. Inkabb a Covid miatt nincs ember aki dolgozzon. Meg is ertem.
De akkor ne irja oda, hogy 3-5 nap alatt kiszallitja. Felrevezeto. Mas bajom nincs.
Ha odairja, hogy 14 nap, akkor eleve meg sem rendelem - 14 nap alatt sok dolog valtozik.

Szimplan hulye voltam, mert elhittem amit szallitasi idore irt egy keszleten levo termekrol.
Normalis esetben rendeles, ra perc percre jon a terheles, masnap reggel a tracking szam, aztan idoben kezbesites. Covid alatt is mindent tudott idoben szallitani a nemet Amazon - azt hittem az angol is kepes erre. Ugy tunik hiba volt.

Reklamaltam is, de nyugtattak, hogy minden rendben. Aztan ma reggel meg massal takaroztak.

FőDudu

(#57331) Gergello válasza FőDudu (#57330) üzenetére


Gergello
addikt

Nem a te helyzetedre írtam, csak a saját tapasztalatomat irtam meg a "másik odalról"

(#57332) Raymond válasza FőDudu (#57330) üzenetére


Raymond
félisten

Az hogy az Amazon mit csinal a sajat hazaban mindegy ha a logisztikai lancban a raktarajtajuk tuloldalan es a te hazad kozott teljes a kaosz. Beleertve az angol vamhivatalt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57333) Gergello válasza FőDudu (#57330) üzenetére


Gergello
addikt

Acer ConceptD

(#57334) FőDudu válasza Raymond (#57332) üzenetére


FőDudu
addikt

Megneztem tobbszor, tobb termeket.
Van amire kategorikusan irja, hogy nem is szallitja ki ide.

Ennel meg meg a kiirt datumot is engedte felulirni az expedited shipping altal biztositott 3-5 napos szallitassal. Ugy mar pont belefert abba az intervallumba amin belul szerettem volna ha ideer.

Nem szeretem, ha atvernek - mi a feneert fizettem ki az expedited shippinget, ha azt sem tudja mikor tudjak feladni? Nem tudta garantalni, hogy ma vagy legkesobb holnap futarnal lesz a csomag. Nem forsziroztam tovabb. Azt is felajanlottam, hogy kuldjek ki a nemetektol - holott utalom a nemet billentyuzetet. Persze erre nem mondott semmit. Nyilvan kulon ceg.

Lehet naluk a shipping az a szallitonal toltott ido es en ertem teljesen felre a helyzetet. ;)
Akkor viszont ne irja oda, hogy delivery date....

Lehet a rendelesrol kapott visszaigazolast kellett volna jobban atneznem, abban mar nyoma sem volt a delivery date-nek. Azaz meg azt is mondhatna

'Arriving:
We'll notify you via e-mail when we have an estimated delivery date for this item.'

Valoszinuleg itt kellett volna gyanut fognom, de ugye a tobbi rendelesnel is ilyen sablon szoveg jon.

Mondjuk a szombaton rendelt kisebb ertekunel meg igy van:
Arriving:
Friday, 29 January

Szoval tudjak ok, hogy baj van, csak probaltak behuzni a vevot, ugyis kell neki az aru, stb.
Nekem viszont megvan az a rossz szokasom, hogy minden szart screenshotolok (CMD-Shift-3 a Macen). Foleg a rendeleseket. Azaz megvan a rendeles utan megjeleno kepernyo a szallitasi datummal. Nem is probalt mentegetozni az ugyfelszolgalatos, valojaban nem is az o hibaja az egesz.

FőDudu

(#57335) FőDudu válasza Gergello (#57333) üzenetére


FőDudu
addikt

Trottyol az SSD-je. Forditva van benne a panel, SSD meg beszoritva a bill es a panel koze.
Tulmelegszik. (en masolgatok rendesen - virtualis gepeket is hasznalok).
Pont ezert kell a TB port is - sajnos az kilovi az osszes AMD procis gepet.

HP Zbook Fury 15 amit epp nezek.
Az ranezesre kb tudja amit keresek, meg az USB toltes nem derult ki.
Viszont eros, business, sok akkuval, cserelheto rammal es 2-3 SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#57336) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

G733QS-HG019T
Na megjött a válasz az Asus-tol az új Strix laptoppal kapcsolatban az utolsó kérdésemre is.
Tehát Magyarországon a jelenleg (vagyis pontosabban holnaptól) kapható legerősebb Asus laptop:
- 8 magos nem tuningolhato 5800H processzor (elvileg később lesz 5900hx model is drágábban)
-rtx 3080 vga
-300 hz Freesync képes 3 ms (bekapcsolt overdrive-al) kijelző. Freesync vrr 48-300 hz.

A vrr bitang jó, hisz asztali monitoroknal sincs 48-300 hz. A legjobb IPS panel desktop téren 48-240 hz, szóval az Asus odatette magát ! Vagyis amig nem esik 48 fps alá a játék addig megy a freesync. Rtx 3080-al meg ha valami 48 fps alá esik ott rohadt nagy gebasz van.
Emlékeztetőül az Acer csúcs amd gépben, a Helios 500-asban a vrr 60-144 volt vega 56 mellett. Ez azért gáz mert kb egy 2070 szintet hozta aminél modern játék esetében ultra grafika mellett lehet hogy leesik picit 60 fps alá, viszont a vrr határ miatt Gsync -el ellentétben ott már lehetett látni akadast.

(#57337) Bedepi válasza FőDudu (#57330) üzenetére


Bedepi
tag

A concept d-t is ajánlották acer-től de az sem volt jó. Mit mondjak erre? Akkor vegyél almást, vagy razert. Ez a 2 van ami az igényeidnek feltehetően megfelel. Szerintem. Van az msi-nek a prestige vonala, de azt nem láttam még élőben. Mindegyik gépben találsz hibát, ha nagyon akarsz. Itt nem a csilivili gamer szemétről van szó. Tudtommal nem is ajánlottak nagyon olyat. Ha meg teljesítményt akarsz, akkor meg kb mindegy melyik vékony girhes gépet veszed, mert kb úgyis szétfo..a magát. Ha meg nem akkor meg készíts be egy marék füldugót. Az eggyik a másik nélkül nem megy. Egyenlőre. El kéne ezt a tényt fogadni végre

(#57338) zsolti75 válasza FőDudu (#57335) üzenetére


zsolti75
senior tag

USB töltést teljesen elfelejtheted egy ilyen workstation-nél. Ezekhez 170-240W közötti táp jár. Hogy gondolod USB-n tölteni?

(#57339) Bedepi válasza FőDudu (#57335) üzenetére


Bedepi
tag

Ott lehet az ssd-vel van a baj. A samsung is melegszik a wd black meg nem igazén hajlamos rá. Lehet a gyári ami benne van, a melegedős fajta.

(#57340) Gawamatsu válasza FőDudu (#57335) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Te vagy az a típusú ember, akinek soha semmi nem lesz jó, várni nem tud, minden azonnal kell.
És ha meg is veszel majd egy Windows-os gépet, folyton azt mondod majd ez meg az milyen szar, a Mac mennyivel jobb volt.

Nekem is kellett volna hirtelen lapos az asztali gép helyett (lett is, visszavittem), most kivárok egy nyamvadt MS Surface Pro 3-mal.

Neked, én mindt belepofázó azt javasolnám vegyél egy másik MacBookot, mással úgysem lennél elégedett, vagy ha kibírod várj nyárig, addig csak bejön a rendes kínálat.

Különben ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#57341) Raymond válasza Darth_Revan (#57336) üzenetére


Raymond
félisten

A nyitott kerdes itt meg az hogy hany wattos az a 3080.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57342) FőDudu válasza Gawamatsu (#57340) üzenetére


FőDudu
addikt

Jol latod. Ha azt irja van keszleten es oda irja mikorra szallitja ki, akkor azert veszem meg, azert fizetem a leggyorsabb szallitast, mert addigra a kezemben szeretnem latni.

Lehet mellebeleszelni, minden ettol elteres a vasarlo megtevesztese.
Eszembe sem jutott volna kedvezmenyt kerni vagy mas kompenzaciot felhozni - nem az araval van bajom, hanem a megallapodastol valo elteres zavar. Ilyeten modon.
Ha siman azt mondja kis turelmet kerunk, baj van, Covid van, stb, akkor en is megerto vagyok.
Amikor rakenik masra a sajat hibajukat es ezt tisztazva sem hajlando konkret idopontra garantalni a szallitast az teljes fejetlensegre enged kovetkeztetni.

Az, hogy nem felel meg windowsos gep kicsit mellement - cegeskent is jo a HP 1040G6.
Csak magamnak nem azt keresem. Erosebbre hajtok. Eleg sok Windowsos rendszert is adminisztralok informatikuskent.

Asztali gepet nem szeretnek, probalom egy eros gepben osszeszedni azokat a funkciokat amiket hasznalok/hasznalnek. Hordozhato formaban.

Zsolti75: USB toltes azert kell, hogy ne kelljen a 230 wattos 'bazinagy' toltot cipelni.
Ha 65W vagy epp 100W USB toltest tud, akkor az arra pont jo, hogy atlagos dolgokra eleg energiat adjon. Nem tervezem maxon hajtani a toltoje nelkul - viszont az esetek jo reszeben tuti nem cipelnek egy hatalmas toltot. Irodamban ket meeting kozott radugom a TB toltore, aztan osszeszed annyi energiat ami eleg mondjuk a nap tobbi reszere. Lehet ez csak az en fura elkepzelesem - TB eleg jol tudja tolteni az ilyen gepeket is - nyilvan arra nem eleg, hogy full terhelesen eleg legyen a taplalasara.

FőDudu

(#57343) FőDudu válasza Raymond (#57341) üzenetére


FőDudu
addikt

Par tesztelo mar elo is adta az aggalyait (meg barmilyen megjelenes vagy publikus teszt ismerete nelkul), hogy a Pascal -Turing is mekkora teljesitmeny igenybeli novekedes volt, ami most jon az legalabb akkora lesz (Turing-Ampere). Sajnos ezt a hutessel is kovetni kell. Remelhetoleg a gyartok tudjak majd huteni az uj verziokat is.

Persze a laptopba szant verziok valosziuleg ugyanugy 60-150W kozotti tartomanyba esnek majd ahogy eddig, nem?
Akkor meg mit izgulnak? ;)

FőDudu

(#57344) Raymond válasza FőDudu (#57343) üzenetére


Raymond
félisten

Latom nem erted. Nem az volt a kerdes hogy a desktop-hoz kepest hany wattos hanem hogy az ezeknel lehetseges 80-150W (5W-onkent oszott) skalabol hova tartozik pontosan mert nagyon nem mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57345) Bedepi válasza FőDudu (#57343) üzenetére


Bedepi
tag

A jelenlegi helyzet az, hogy elvileg nem lesz már max-q megnevezés. Amiről tudtad, hogy egy alacsonyabb fogyasztású vga. Már csak annyi lesz, h pl. 3070 de az terjedhet kb 80-125w-ig. Ha nem nézel utána, hogy az adott gépben melyik van az elég sok meglepit okozhat, a teljesítmény terén.

(#57346) echterion válasza FőDudu (#57342) üzenetére


echterion
nagyúr

Nehéz az a plusz egy kiló egy hurkatöltőhöz képest? Ha igen, lehet ám második töltőt is venni hozzá és akkor van egy az irodában, egy meg otthon. Problem solved.

**********

(#57347) FőDudu válasza Bedepi (#57345) üzenetére


FőDudu
addikt

Errol olvastam. Meg nagyobb fejetlenseg lesz ;)
Szep lesz majd amikor egy betu vagy szam kulonbozteti meg a tipusokon belul az erosebb/gyengebb verziokat.

FőDudu

(#57348) hito válasza Bedepi (#57345) üzenetére


hito
nagyúr

És vajon ezt az infót a gyártók majd megosztják? Ha igen, a specifikációban megadják, vagy külön kell majd ezzel kapcsolatban mailezgetni velük és remegni, hogy vajon elárulják-e? Hogy fog ez menni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#57349) Mikulásbá válasza FőDudu (#57347) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Neked nem gaming gép kell, ha nem akarsz nagy dögöt és hozzá nagy töltőt, de jó kijelző+erős hardver+Type C töltés.
Én Zenbook Pro gépet néznék, nem a legújabb Duo-t, de már a Screen Pad-os verziók elérhetőek és jók is.

(#57350) RM007 válasza FőDudu (#57325) üzenetére


RM007
addikt

Nálam is valami hasonló, ha nem is az. A lényeg lefoglaltam a vásárlást, de nem ment végig amíg a bankomban nem pöcköltem a virtuális vásárlás limitre. Ez eddig nem volt.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.