Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58101) KillHates válasza FőDudu (#58100) üzenetére


KillHates
nagyúr

2100€-ért megkapod itthon 4K kijelzővel, RTX2080-al, 10-ik genes procival a ConceptD-t :K :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58102) KillHates válasza vakablak93 (#58098) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látnád a SAMSUNG AMOLED-es AW-t... Az még erre is ráveri a köröket.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58103) vakablak93 válasza KillHates (#58102) üzenetére


vakablak93
őstag

Még erre is? Aztaroh@dt, látnom kell egy olyat! :Y

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#58104) FőDudu válasza KillHates (#58101) üzenetére


FőDudu
addikt

Van ra 2 ev gari?

Parszazzal tobbert ott a vadiuj Razer Studio Edition 2 ev garival (a hardverapron) - es annak a kijelzojerol valoban odakat zengenek a tesztelok. Mind.

No meg abban RTX 5000 a quadro - ami ugye nekem semmire nem jo. De biztosan van aki ki tudja hasznalni.

Nekem kicsit tulloves lenne. Mindketto.

FőDudu

(#58105) KillHates válasza vakablak93 (#58103) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hozod az RTX-es bordát akkor meg tudod nézni:

Mondanám, hogy a ConceptD-t is, de tökön szúrom magam, ha májusig meg lesz még :B :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58106) KillHates válasza FőDudu (#58104) üzenetére


KillHates
nagyúr

Erre ennyiért egy van. 1.4 M-ért van rá sok gari az Acershop-ban :K
Az a párszáz, pont egy pár, azaz 950-ért még így is baromi jó árban van.
Nem is értem miért nem azt a gépet vetted meg? :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58107) hercii válasza Silverboy (#58053) üzenetére


hercii
csendes tag

Köszi!
Raprobalok másik tappal

(#58108) FőDudu válasza KillHates (#58106) üzenetére


FőDudu
addikt

En ugyan Eurora gondoltam, de Forintban ja. ;)

Megfordult a fejemben ( az elado is rendes), az legalabb tenyleg nem egy vilagitos gamer gep. ;)

(hogy is irtam anno? Csilivili gamer szemet?)

Marmint azon nem vilagit a Razer logo sem ;)
Es nem zold az USB port sem. Kicsit uzletibb a kinezete.

Viszont az uzemidejet durvan csokkenti a 4K kijelzo.
Barmennyire szep is az a kijelzo. Nincs benne 2 SSD foglalat. Valoszinuleg bejonne a minosege. Lehet imadnam.

Viszont mostanaban 6-7 orakat netezek tolto nelkul. Repul az ido. Vagy fejhallgato vagy fulhallgato es kozben lehet mindenfelet csinalni amit eddig kevesbe tudtam.
Covid, 4 honapja itthon vagyok, dolgozni nem kell.
Szoval a lakas minden reszet bejarom a laptoppal.

Fajna ha az uj gep nem tudna legalabb 5-6 orat wifin netezni. Kisebb felbontasu advanced Razerek tudjak.
Oled 4K meg lezabalja az akkut.

Szoval mar ott tartunk hogy kell egy asztali konfig es egy netezos laptop. Acer Orion 3070 es egy uj Macbook Air pont annyi mint a Razer Studio. ;)

Hoppa...

Holnapra (vagyis ma reggelre) kitalalom megvegyem-e.
Valaszt igertem az eladonak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58109) KillHates válasza FőDudu (#58108) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... azért gamer noti topicban fikázni az RGB-t... :U
Egyébként is, az egy opció, ki lehet kapcsolni.
Anno én is húzodoztam tőle, de ma már jópofa dolognak tartom, ha nagyon hivatalos munkába viszem a gépet akkor kikapcsolom. Különben senki sem mondaná meg, hogy "Sheldonos laptopom" van :D :D
Az USB portban meg az MSI a király:
Ezt is elsőre, borzasztó bazári dolognak tartottam, de aztán rájöttem, hogy baromi jó dolog!
Főleg amikor a qrva LAN portban nem meg a pendrive-om: :W

Ami az üzemidőt illeti, nekem olyan 4-4.5 órát ketyeg el az i9-el, OLED-el, RAID-be kötött 981-esekkel a gép. Ami azért szerintem nem rossz. Azért írtam ilyen szűk határt, mert valóban kiegyenlítődik az akkuidő; netezés/munka alatt, jobbára világos felületet néz az ember; ilyenkor a hardver nem annyira dolgozik; amikor meg tartalomfogyasztásra használom, akkor fekete a felület, viszont a vas jobban dolgozik.

Szerintem imádnád :K Én is imádnám, főleg ha lehetne kígyós gépem, de én az ufóknak dolgozom, és amikor ideiglenesen Zephyrus-om volt, annak sem örült a csoportvezető...

szerk:
találtam neked egy optimális gépet:


Visszafogott dizájn; sehol semmi RGB csicsa
Ahogy elnézem azt a járdalapot; tuti a 12 órás akkuidő
És ezeken a monitorokon minden IS! elfér ami kellhet a boldogsághoz
Összecsukva egy kicsit odalesz az ergonomia de valamit valamiért :D :D

(bocsi a trollkodásért, de most futottam rá a neten erre az agymenésre :R)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58110) vakablak93 válasza KillHates (#58109) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez most egybe van az egész? Ez egy noti a rengeteg kijelzővel? Ez valami egyedi cucc, vagy ilyet venni is lehet? :YElfogadnék egy ilyet :D

#58108 FőDudu : szerintem te nem értesz valamit, a gémer notikból az a csili vili ami nem gémernek hanem valami puritán üzleti koppincsnak akarja magát álcázni, szemét meg az amelyik nem bír a hardverrel és trottyol.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#58111) FőDudu válasza KillHates (#58109) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre nagyon egyszeu a megoldas: adjon a csoportvezeto 'rendes' gepet.

Razerre van Dbrand skin, az a palmresttol kezdve a fedlapon at az aljaig mindent tud takarni.
Nalam csak a vilagito logo nem kell.

Nekem is van ceges, elo se veszem. 1040G6.
Nem is eossz gep, nem is olcso, de nem egy kategoria a ketto.

Amugy is a Covid miatt nem dolgozunk, igy meg aztan foleg nincs ra okom.

Ceges dolgok elmennek Google okoszisztemaban, Macen pont jol elment a Parallels alatt egy VM ha netan VPN kellett valami specko wines alkalmazassal. Amugy VPN-en belul van RDP eleres, szoval meg a VM sem lenyeg.

BYOD eleg jo lehet a Razer Studioval is. Arra Dbrand Skin sem kell, nem mellesleg a Mercury White nem lesz ujjlenyomatos.

Alienware tetszik, foleg a feher verzioban kek vilagitassal faxa - de sulyban mar szerintem sok lenne.
Szeretem a vekony es konnyu gepeket.
Ahogy mar irtam, szamomra elkepzelhetetlen a kollega G751JY laptopja. Nekem az egy monstrum.

Most hanyatt fekve a 2 kilo alatti MBP meg kenyelmesen tarthato a terdemen (tartani kell, kulonben lecsuszna) - az also ventik miatt a Razer mar neccesebb. Meg minden mas is. Kelleni fog valami tarto az agyba, kulonben megfonek a takaron.

Sok kijelzos megoldas kb naponta szembe jon a facsen.
www.offiya.net Nem is draga, programozoknak jol johet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58112) KillHates válasza vakablak93 (#58110) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy elnézem pont egy szegény CLEVO-ra akarszották rá ezt a monstrumot.
Egyébként nem olyan drágán lehet kapni USB-C-s külső kijelzőket, Azokból és némi csuklópántokból lehet építeni ilyesmit házi megoldásban.... Jerry elég jó barmolásban! :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58113) KillHates válasza FőDudu (#58111) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nekem van a "legrendesebb" gépem a cégnél. Fújnak is a kollégák miatta :D
Most a második gépem egy 15 MBP TB. Szerintem annál jobb notebook nincsen a világon.
Tényleg 10-12h üzemidő, totál csendben csinál mindent és villámgyorsan. Csak nem dugtam el az asszony elől rendesen és behúzta magának, most alig jutok hozzá :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58114) hercii válasza gago1975 (#58074) üzenetére


hercii
csendes tag

Sajnos gyanúsan kevés a táp(130w)
Mostanában jött elő ez a probléma fifazas kozben kb 4 óra után, hogy kiírta lemerül.(tvre kotve FHD) az akku 56%korul van talán, aida szerint, ami vicces, tekintve, hogy kb sose hasznaltam akkurol csak hálózatról...direkt kimeltem. A hibrid mód gyanúsan nem kímélte gondolom, és mostmár hamarabb lemerül, hogy sokszor"használtam ".

(#58115) KillHates válasza hercii (#58114) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én szétkapnám azt a gépet, ha 50% körüli az akkud. A G5 egyik tipushibája, hogy felfújja az akkumulátorait. Már ennyi felfújódás is okozhat problémát az energia ellátásban és kritikus lehet; AZONNAL LE KELL CSERÉLNI

Ne várd meg míg időzített bomba lesz belőle:
Az ilyen már bármelyik másodpercben lakástüzet csinálhat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58116) motifator válasza KillHates (#58115) üzenetére


motifator
senior tag

Úgy tűnik ez dell betegség, a Latitude 7480-tól szintén jellemző ez az akksilufi, már az 5. gépben cseréltünk akksit a melóhelyen, konkrétan lefeszítette a hátlapot. A kapacitása/ akkuidő pedig még rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#58117) MaxxDamage válasza echterion (#58084) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Még jó hogy ti értetek hozzá, én AW-hez semmit nem értek. :(
G7 az pl. nem jött be (se összeszerelés, anyaghasználat, belső elrendezés, stb... egyáltalán nem tetszett! - a GT73VR az már annál inkább!) ;) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58118) Ubul86 válasza KillHates (#58115) üzenetére


Ubul86
őstag

aztmindenit, az a 2. kép :O

mondjuk nálunk telefonban volt hasonló, huawei p30-as, apósomé volt, konkrétan úgy felfújódott az akku, hogy kipattant hátulról a telefon. Először mondja asszony, hogy jó ez még, pl Xiaomi kamerán nézni a gyereket, mondom f**t, még felrobban :) szóval repült is a megfelelő helyre

(#58119) 2018


2018
aktív tag

Rog strix scar 17 full review. Elcsabultam, jön nekem is egy 5800h-s procival. Az erősebb procival szerelt változatra folyékony fém pasztázást mondott az egyetlen unboxingos videón a gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#58120) Raymond válasza motifator (#58116) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az enyemnel is mar varom, sorra hullanak korulottem. De mire ez bekovetkezne mar attalltam a A1707-es MBP-re. Mondjuk nem sietem el mert mar ket honapja itt van a fiokban de meg nem leptem meg a cseret :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58121) Silverboy válasza KillHates (#58115) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Tanultam valami újat megint :B .
2. képtől sokkot kaptam :Y , régebbi általában alsóbb árfekvésű telóknál, úgy 2015 fele ott tapasztaltam ilyet utoljára...

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#58122) bogabi válasza KillHates (#58115) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez tényleg DELL nyavalya, nálunk Latitude a mobil vonal (kb. 40 gép), és már ki tudja, hányadik gépben cserélünk akksit, mert kicsit meghízott az akku. De a legjobb, hogy az userek többsége nem is foglalkozik vele, konkrétan volt olyan, aki akkor hozta be a gépet, hogy valami baj van, amikor már a hátlapot lenyomta az akku. De még akkor is csak azért hozta be, mert asztalra téve kicsit billegett, és kényelmetlen volt gépelni, gondolta szól, hogy nézzük már meg, mi baja lehet.... hihetetlen, hogy milyen userek vannak. Ennek tükrében egyenesen csoda, hogy hol tart az emberiség, mert ezek alapján már rég ki kellett volna halnia.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#58123) KisApám válasza KillHates (#58070) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm! :R
Ez van.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#58124) gago1975 válasza KisApám (#58123) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Figyelj, garanciális még a géped?
Ha igen akkor Telemax GSM Kft. vel vedd fel a kapcsolatot.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#58126) MyNameIsBalu


MyNameIsBalu
újonc

Sziasztok!

Laptopot keresek 500k forintig. Tavaly nyáron leakartam tudni már, aztán haveromnak kellett pénz, és átvettem az Ő régebbi Lenovo Y910-ét amit ebben a nálam töltött fél évben nagyon megszerettem :D És mivel még mindig remek állapotnak örvend, így vissza is szeretné vásárolni tőlem haverom. Úgyhogy most ott tartok ismét, hogy kell egy laptop, szeretnék 1-2 héten belül pontot tenni az ügy végére.

Ami nagyon tetszett a 910-ben az, hogy mindenhol fém burkolatot használtak, nagyon masszívnak tűnt. 1070-es videókártyával szerelt volt. Még a karácsonyi ajándékhajrában volt szerencsém megtekinteni egy MediaMarktban jó pár készüléket, és valahogy az y540/legion 5 sem jön be, ugyanúgy ahogy az ott található Asus ROG g15/g17-ek sem. Valahogy túl műanyagok. Én nézegettem ezen az áron ezeket találtam amik tetszenek küllemre. Sok összehasonlítása alapom nincs, de az y910 teljesítménye számomra bőven elegendő volt, így valami hasonlót keresnék, de nyílván ár érték/arányt nézve a legjobbat :) Mindenképp új, garanciás készüléket szeretnék. Követve a fórumot láttam, hogy a predatorokba valami szar kijelző kerül, viszont 70%-ban itthon használnám a laptopot, külső monitorral, külső perifériákkal. Így nézve a dolgot melyiket ajánlanátok inkább ezek közül?

http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Y740_2.jpg

https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_bontatlan_17_acer_predator_helios_300_2020/hsz_1-50.html

https://hardverapro.hu/apro/uj_bontatlan_acer_predator_helios_300_ph315-53-72d_4/hsz_1-50.html

https://hardverapro.hu/apro/hp_omen_15-ek0007nh_15_6_fekete_laptop/hsz_1-50.html

Köszönöm a segítséget előre is!

(#58127) Ubul86


Ubul86
őstag

valaki kicsit túltolta :D :D remélhetőleg nem maradt így, bár így elpocsékolni a pasztát :D

(#58128) KillHates válasza Ubul86 (#58127) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez még a jobbik eset, de a TGC-vel is ezt szokták csinálni 😳 :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58129) Szotyi222


Szotyi222
aktív tag

Pöpec kis gép [link]

(#58130) hito


hito
nagyúr

Összeállt az új szett (Win Max + Sapphire Gearbox eGFX + MSI GTX 1660) és mértem is egyet. Ez így többet gurít, mint az i7-8750H + 1060 párosom. Jó lesz ez :)


Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58131) Raymond


Raymond
félisten

O szviit dzsiizusz! [link] :W :O :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58132) hszilard666 válasza hito (#58130) üzenetére


hszilard666
veterán

Gratu!

Ez szebb is mint az omen! :K Nem működött rendesen az előző?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#58133) hito válasza hszilard666 (#58132) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, valamiért nem szimpatizáltak. A mai napig rejtély, hogy miért. :U

Jut eszembe a teszteket a noti saját kijelzőjén futtattam, ami még egy bő 10% mínuszt jelent az eredményből ahhoz képest, hogyha külső monitoron futtatom. Úgyhogy van ebben még tartalék ;]

Ami a legfontosabb, hogy videó render esetén (főleg úgyis azt nyomom a gépen) kivezettem a hő nagy részét a gépházon kívülre és a render time is majdnem a tizedére csökken. Nagyon nem mindegy, hogy meddig izzasztja az ember a notit ilyen feladatok alatt, 3 órán keresztül vagy 30 perc alatt végez. Szerintem ezzel a megoldással alaposan megnyújtható a gép várható élettartama.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58134) FőDudu válasza MyNameIsBalu (#58126) üzenetére


FőDudu
addikt

Amazon.com oldalon akcios az Acer Triton 500.
300hz kijelzo, 2070s kartya.

Az szallitassal es afaval egyutt kb. belefer.
A topik hozzaertoi majd megkopkodik ha nem jo vetel.

Szerintem jo gep.

[link]

Amugy a Rog G14 is 1200 dollar korul van.
4900hs, rtx2060. Azt is jonak mondjak, bar en nem probaltam. Europaban 2000 euro.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58135) FőDudu válasza hito (#58133) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap lattam egy tesztet ujabb Razer Blade 3060-as kartyaval. Meg kulso 3060ti es 3090 kartyaval.

Az egpu a lassabb kartyaval valahogy nem ment jol, a gyorsabbal viszont mukodott.

Azt ne felejtsuk el, hogy a notiban is 3060 volt gyarilag.

Azaz van amikor valami nem kompatibilis. Pedig elvileg mennie kene.

FőDudu

(#58136) hszilard666 válasza hito (#58133) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon király! :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#58137) FőDudu válasza hito (#58130) üzenetére


FőDudu
addikt

Jol nez ki az az egpu haz.

FőDudu

(#58138) vakablak93 válasza hito (#58130) üzenetére


vakablak93
őstag

Gratula hogy összeállt :C , királyul néz ki!

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#58139) hito


hito
nagyúr

Köszi srácok! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#58140) KillHates válasza hito (#58139) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szépen teljesít a 1660Ti az eGPU-ban :C
Gratulálok hozzá, és köszönöm :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58141) KisApám válasza gago1975 (#58124) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm a segítséget!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#58142) vakablak93 válasza KillHates (#58140) üzenetére


vakablak93
őstag

Vajon mi a maximum amit a kicsike ki tudna még hajtani? ( csak érdeklődésből)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#58143) KillHates válasza vakablak93 (#58142) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kihajtani legfeljebb valami öreg GTX-et tudna teljesen, ahol nem a 4x PCI-e a bottleneck. Minél erősebb kártyát rak bele az ember annál nagyobb lesz a teljesítményvesztés a kártya referenciaértékéhez képest.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58144) KillHates


KillHates
nagyúr


Az új szörnyeteg: R9 5900HX, 130W-os 3080-al :Y Itt már van értelme a 4K 120Hz-nek :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58145) hercii válasza KillHates (#58115) üzenetére


hercii
csendes tag

Köszi! Ránézek

(#58146) echterion válasza KillHates (#58144) üzenetére


echterion
nagyúr

Hoppá, pont tegnap írt rám egy srác facebook-on, hogy elcserélném-e vele a gépem egy ilyen, csak i9-es gepre, amire még sok gari van. Szép gép amúgy, de nekem nem a zsánerem, bár 3080-nal már az a kategória, amit meggondolnék a DTR-ek hiányában.

**********

(#58147) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#56125) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Picit visszatérve a témához jöjjön a véleményem ezen a téren az új Asus laptoprol, a G733QS-rol.

Nos, mint írtam az x170sm-g esetében simán látható volt az inverse ghosting. Ugyanazon teszteket megcsináltam az új ROG-on bekapcsolt Freesync mellett és sokkal kellemesebb eredményt kaptam. Clevo 240 és 300 hz AUO panelt használ, míg az Asus 300 hz Sharp-ot és ezen a téren mintha a Sharp jobb minőségű lenne.
Ugyanazon jelenetekben vagy nem volt overshoot vagy jelentősen kisebb mértékben. Mint írtam Clevo-nal simán látni lehetett, ennél az Asus-nak viszont nem vagy ha mégis akkor olyan mértékben hogy max akkor vettem észre, ha kerestem.
Tehát ezen a téren az Asus sokkal jobb minőséget biztosít.

Volt játék ahol tudtam hogy van de kb nagyítóval kellett keresnem hogy lássam.

Biztos ami biztos (és hogy ellenőrizzem azt hogy nem csak bekepzelem) megnéztem a dolgot az UFO tesztben: [link]

Na itt már jobban látszódott a fehér szellemkep, viszont itt is az a véleményem a teszt alapjan mintha fele akkora szellemkepet csinálna mint az x170.

Röviden: az új Asus esetében a 300 hz Sharp panel jelentősen kevesebb helyen és jelentősen kisebb mértékű inverse ghosting szellemkepet csinál mint a Clevo x170sm-g gépben lévő AUO 300 hz panel és még így is a Clevo-val ellentétben az Asus használható és nem rontja a játékélményt.

Na de itt jön a csavar amiért a Clevo szegyenkezhet: mint írtam véleményem szerint ezt a problémát gyárilag bekapcsolt overdrive okozza, amit a Clevo nem enged kikapcsolni, viszont az Asus igen.
Így próbaképpen kikapcsoltam az overdrive funkciót és megnyitottam a fentebb linkelt ufo tesztet ismét és nagy meglepetésre már nem volt fehér inverse ghosting szellemkep a repülő ufók után húzva , szóval ha valakit az Asus esetében meg ez a minimális, alig látható szellemkep is zavarna, akkor az egy gombnyomással tudja korrigálni :R

Emlekeztetoul: az overdrive lényege hogy tuningolja a panelt és több feszültsége ad neki, ezért kisebb a válaszidő. Normál játék alatt semmi értelmét nem látom ennek, de esport játék (pl Counter Strike) alatt minimálisan segíthet és 0.1 ms-el (?) gyorsabb lehetsz ... Cserébe viszont szellemkepes a kép fekete -> világos átmenetnel. Clevo raderoszakolja ezt a funkciót az Asus viszont engedi hogy te válassz.

Magárol a gépről röviden annyit, hogy Fire Strike alatt 5800H veri a 10700K-t , a 130W-os 3080 pedig nem hozza a remélt hatalmas ugrást, viszont még úgy is csuklobol veri a 200W-os 2080 Super-t ami az x170-ben van. Tehát mondhatjuk hogy az Asus fogott egy X170-et, javította a hibáit majd azt beletomtek egy vékonyabb hazba. E mellett emeltek a teljesítményen és csökkentették a fogyasztást. X170-nel 2db 280W-os tápot kell húzni, g733Qs esetében csak 1db 240W-os van.
Cpu és vga hőmérséklet fel napnyi Fire Strike és Superposition után 80-82C-ig kúszott fel.
Jah és a Freesync a ROG-on láthatóan simább és folyékonyabb, mint a G-Sync az x170-en.
Hűtés téren jobb az X170 az tény, de szoftver téren egy katasztrófa a ROG-hoz képest.

Jah mellesleg az új Clevo gép, az X170KM-G (SM-G 30-as szériával frissített változata) 165W-os 3080-al lesz szerelve, szóval Clevo nem engedi a 200W-ot ...

[ Szerkesztve ]

(#58148) kdavid23 válasza Darth_Revan (#58147) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Hasznos írás, bár ahogy írtam Neked anno, nálam gyengébb ghosting van, de ha figyelem, tényleg látható.
5800 főleg 5900hx nagyon bitang cpu-k, főleg majd clevo-nál, ahol 54w lesz engedve...
130-165 w lesz különbség 3080-ak között. Már alig várom, hogy x170-be bele tegyem :DD (ha elviszik elviszik)

Dr. Dávid

(#58149) hercii válasza KillHates (#58115) üzenetére


hercii
csendes tag

A középső képen látszik szépen,hogy fél 8kor elkezdtünk fifázni és 11:50 lemerült,végig töltőn használva.ott játék közbe fel is dobta,hogy lefogok merülni,kihúztam bedugtam és ment tovább,gondolom visszavette a teljesítményt,azért. 46% az akksi elhasználódás aida szerint.
Egy erősebb táp gondolom megoldaná a problémát?(130W-t kaptam hozzá...)180w vagy 240w?nagyon sokat használja a hibryd módot,ezért gatya az akksi lassan,pedig sose használom akkuról szinte.
honnan lenne érdemes erősebb tápot beszereznem?esetleg valami utángyártott pl green cell,hogy ne 40k-t kelljen kiadnom érte?szintén keresnek akkut valami low budgetabb megoldással,azis 30k az új.ali,ebay,külföld simán opció,ha jó árban van.

(#58150) KisApám


KisApám
addikt

A kijelzőket mivel szabad tisztítani?
Pl. meleg vizes rongy/zsebkendő utána szárazzal óvatosan áttörölve?
A műanyag háznak pl. a W5 törlőkendő nem árt gondolom, de a kijelzőt nem biztos, hogy törölném vele.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.