Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58351) Pocok256 válasza Darth_Revan (#58348) üzenetére


Pocok256
veterán

Btw freesnyc nem megy ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58352) Darth_Revan válasza Pocok256 (#58351) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem mivel Intel CPU és Intel igpu van mellette , így freesync kilöve.

(#58353) 2018 válasza Darth_Revan (#58352) üzenetére


2018
aktív tag

g733qs hez hasonló tudású 160w tdg-s 3080as laptop van a piacon most?

(#58354) k-adi válasza Darth_Revan (#58352) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor marad az AW ?

(#58355) kisninja


kisninja
őstag

Hm lenne egy kérdésem felétek. Nem olyan rég elkezdte a chrome böngészőm azt, hogy random bezáródik.. ha megnyitom újra egyből bezár majd újra működik. Sok tab van nyitva az igaz, illetve van hogy egy egy oldal összeomlik és ezt írja: Hibakód: STATUS_STACK_BUFFER_OVERRUN
Két dologra tudok gondolni... szarakodik a memória a gépbe nem volt időm memtestre még. Illetve olvastam olyasmiről, hogy valamelyik win frissítés okozza ezt a hibát.
Valakinek ötlete...

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#58356) FőDudu válasza 2018 (#58353) üzenetére


FőDudu
addikt

Asus flow13 a kulso GPU-val ;)

Linus most isteniti, hogy mekkora ujitas.

FőDudu

(#58357) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

2018: tudomásom szerint nincs. 2 laptop van ami 160W-os, de mindkettő Inteles szóval Freesync opció kilöve és csak az egyik tud Gsync-et. MSI ge76-al nel van overdrive funcio úgy mint a g733qs esetében, de nincs G-sync. AW m17 r4 esetében van GSync de nincs overdrive ki/bekapcsolása lehetőség, így zsakmabacska mivel nem tudni hogy Dell eljátszotta R azt amit a Clevo vagyis azt hogy gyárilag bekapcsolják az overdrive funckiot és nem engedi kikapcsolni a felhasználóknak meg el kell fogadniuk hogy e miatt szellemkepes a képernyő.

k-adi: maradna, ha be tudnam szerezni, de fogalmam sincs hogy hogyan kell. Nemet AW-tol rendelve minimálisan lenne drágább mint a g733qs, viszont MO-ra nem szállítanak, ilyen áru csomagot meg nem merek csomagküldővel, mivel nem tudom melyik megbízható. Meg lehet AW nem is szállít ilyen csomagkukldohoz. Magyar Dell igazán berendelhetne párat :(
Jah meg mint ahogy írtam azért is zsakbamacska lenne hogy szellemkepes e a képernyő gyárilag bekapcsolt és ki nem kapcsolható overdrive miatt vagy nem.

(#58358) Mikulásbá válasza kisninja (#58355) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Használd a Win 10 beépített EDGE böngészőjét, ami már chromium alapú, teljesen kompatibilis a Chrome-al, kevesebbel beéri, bővítmények, jelszavak átvihetők, stb.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#58359) k-adi válasza Darth_Revan (#58357) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát ja, megértelek... de akkor mi marad? :D

egyéb:
tényleg lenovo már előrukkolt a 30xx laptopokkal? vagy március-április körül fognak?

(#58361) echterion válasza Darth_Revan (#58357) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem ők szállították le: https://www.myukmailbox.com/
Kértem, hogy rakják bele egy másik dobozba (lehet kérni plusz egy-két nap csúszásért cserébe), így onnan már nem tudták a futárok, hogy mit hoznak, így megérkezett egyben. Képet csinálnak a csomagodról, biztosítást is lehet rá kötni, szerencsére nem volt vele gond, nekem bevált.

Németből meg lehet őket próbálni: https://www.mailboxde.com/
Nekem anno egy PS4-et hoztak el a Saturn-ból, igaz, ők már nem szállítanak ki az ő címükre, de a Dell-nél megérhet egy próbát esetleg.

[ Szerkesztve ]

**********

(#58362) #45687808 válasza FőDudu (#58360) üzenetére


#45687808
törölt tag

Vagy mondjuk a várakozás, és meglátjuk, hogy év közepe felé mivel rukkolnak elő. Még mindig év eleje van...

(#58363) k-adi válasza FőDudu (#58360) üzenetére


k-adi
nagyúr

razerrel szívjál csak te :D én inkább kivárok

(#58364) FőDudu válasza k-adi (#58363) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd kiderul - max lecserelem ha szar lesz.
Ev kozepere mar a Covid mizeria is csokkenhet...

Viszont AMD-ben (jelenleg) nincs TB3 - igy azt nem varhatom.
Nekem nem lenyeg a legkomolyabb cucc, nem p.csmeregeteshez kell.
(ha rakattannek a jatekra, akkor majd lehet masikat venni - addig (szerintem) jo lesz a Razer)

FőDudu

(#58365) Darth_Revan válasza FőDudu (#58364) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudom, hogy le vagyok maradva, de miért olyan létfontosságú a TB3 port? Legalábbis én nem tudnám mire használni...monitort displayport-ba kötném ha valamiért a beépített kijelző helyett monitort használnék.
TB3-at max annyira használnék, hogy ha már túl lassú a beépített VGA (vagy direkt a leglassabb NV VGA-val szereltet vettem, mert alapból ez volt a cél), akkor kötnék rá külső VGA-t ... viszont már ahoz se kell TB3 port, sőt, AMD procis + NVIdia VGA-s gépeknél már van egy elég jó megoldás arra, hogy ha valakinek kallódna egy RTX 3080 a háznál, de a laptopjába épített NVidia vga már túl lassú lenne, akkor picit feltúrbózza a teljesítményt TB3 port nélkül:

[link]

Sorry ha már volt :D

(#58367) FőDudu válasza Darth_Revan (#58365) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert en business gepnek fogom hasznalni es nem hurcolaszok egy hatalmas 230 wattos tapot magammal. Igy TB3 es USB toltes nalam letfontossagu. Mar az elejen leirtam, hogy en nem jatekra keresek gepet - hanem Macbook Pro alternativa kell 15"-ban.

Egy darab tyukbellel minden meg lesz oldva - toltes, ethernet, kulso periferia, monitor/projector/stb. Ceges gepet felredobom, sajaton megy egy VM, jonapot.
Nalam ez a BYOD ;)

Ugysem jarunk mar be irodaba, ha kell viszem ezt.
En igy kepzelem el a jovot.

A macbook szeru minosegbol (aluhaz, merevseg, stb) viszon nem engedek.
Ezert maradt a Razer - mas meg sem kozeliti ezt az epitesi minoseget.
Thinkpad sem. Azt ugyanis probaltam. X1 extreme es Yoga verzio sem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58368) Raymond válasza FőDudu (#58367) üzenetére


Raymond
félisten

Most egy picit szemet leszek.

"...Macbook Pro alternativa kell 15"-ban"

Ha csak errol lenne szo akkor mar lenne geped. A helyzet viszont a topictevekenysegbol itelve lathatoan nem ilyen egyszeru. Megkockaztatom hogy RM007-nek hamarabb lesz uj laposa mint neked :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58369) FőDudu válasza Raymond (#58368) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem igazan.
Nezegettem a Dell XPS sorozatot is - ott is jo a kijelzo, hasonlo proci is akad, 2ssd, 2 memoria foglalat. Ott meg egy darab USB-A port sem maradt. Az a masik veglet. Kb Macbook Pro jelleg (portokat tekintve).

Azert idonkent csak akad egy pendrive vagy drot nelkuli eger ami be kell dugni (on the go) ;)
Arban ugyanennyi, max garibol ad tobbet a Dell.

Razer 300Hz vs Dell 60Hz. Razer 2070Super, Dellben max 1650TI van.
Ugyanugy minimum 6 orat birnak akkurol, sulyuk is kb. egyforma. Meg a tobbi parameteruk is kb egyforma.

Melyiket venned ugyanazon az aron?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58370) RM007 válasza Darth_Revan (#58365) üzenetére


RM007
addikt

Hova süllyed a laptop piac. :) Nem régen még szentségtörés volt az ilyesmi, most meg már nem is kérdés egy ilyen külső vga mihez van bekötve.

Más: Meguntam hogy nem indul el a gépem csak minden 3. indításra akkor is szarul...a 96 fokokat stb....beragasztottam a már teljesen felvált, levegőben lógó cpu lefogatót. Jobb lett mint valaha volt. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58371) RM007 válasza Raymond (#58368) üzenetére


RM007
addikt

Én meg azt hogy hamarabb lesz döglött laposom, mint neki új. Ha bár te sem mondtál nagyon mást. :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58372) FőDudu válasza RM007 (#58371) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet.
Amazonon a statusz meg mindig csak "Ordered, not dispatched yet'. :C

FőDudu

(#58373) vakablak93 válasza FőDudu (#58367) üzenetére


vakablak93
őstag

Az igényeid értem, már ami a gép kialakítását illeti vagyis hogy mi tetszik a razerben, csak azt nem hogy vajon mi a haszna/értelme egy dokkoló/portreplikátor közbeiktatásának ha vannak olyan gépek amiken eleve vannak portok?

Ha jól sejtem van számodra valami előnye a dolognak, elmondanád mi az?
Komolyan kívancsi vagyok mi az.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#58374) FőDudu válasza RM007 (#58370) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert a pcie foglalatos baromkodas meg a te hackelesednel is nagyobb marhasag.
Ugyanis a leirasok szerint hibernalas kozben kell berakni a kulso eszkozt, kulonben a windows nem ismeri fel azt es a belsot nem tudod letiltani a kovetkezo bootnal.

Szoval eleg maceras tortenet.

egpu.io portalon eleg jo leirasok vannak a temakorben.
Mukodo peldakkal, teljesitmeny tesztekkel, stb.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58375) FőDudu válasza vakablak93 (#58373) üzenetére


FőDudu
addikt

40Gbps az eleg gyors.

Nalam a hazi NAS is siman tolja a gigabitet, plusz meg 1-2 kulso tarolo (USB 3.2 is 10Gbps) is van, mindezt egy kabelen ralogatni a gepre (es meg tolteni is azon keresztul eleg sok dugdosast megsporol.

Plusz ugye abban az eger vevoje, USB dac, hangszoro, telefon kabele. Igy kenyelmesebb.
Masra hasznalom mint az atlag, ez biztos.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58376) vakablak93 válasza FőDudu (#58375) üzenetére


vakablak93
őstag

Ha neked ez a fontos, remélem megtalálod a számításodnak megfelelő gépet, őszintén remélem, csak kixcsit rizikósnak tűnik hogy "mindent egy lapra teszel fel", mert kb így egy csatitól függsz, s' mint említetted ez neked munkára kell.
Én marhára félnék a helyedben.
Persze te tudod.

Én mindig úgy voltam vele hogy egy ilyen portreplikátor akkor lesz jó hogy ha a gépemen a csatik tönkremennek, akkor még abba bedugva egy elosztót tudom tovább használni.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#58377) RM007 válasza FőDudu (#58374) üzenetére


RM007
addikt

Én azt nem értem hogy eleinte még megjelent a kártya a rendszerben, de most már úgy sem megy ahogy eddig. Felment a driver.....(habár hibátlanul, villannás nem volt)

Aztán ami szokott lenni újraindítom, és mikor feljönne ad magának új azonosítót, mintha semmi nem történt volna előzőleg, eltűnve vagy visszaállva általánosba. De most már csak annyi (elfogytak a kulcsok :D )hogy a gaming centerben ott melegszik 65 fokon és nem jelez az alaplap hogy esetleg hibás lenne a kártya. Lehet a cpu is besegített...új rendszert raktam, el sem indult, bios-ból kilépve indítási beáll megváltoztatás után nem indul a gép csak reset után stb....adtam neki.

Próbálok szerezni valakit aki új vbios-t tudna rakni a kártyámra(Win alól most nem megy).....szedtem párat a netről, azt sem bánnám ha a nagyon max-q MSI (600,1350,1500Mhz) lenne a befutó. :O

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58378) Pocok256 válasza RM007 (#58377) üzenetére


Pocok256
veterán

Biztos megéri a szenvedés minthogy az egészet eladnád hulladék árba és vennél végre egy értelmes gépet amit használni is tudnál ? Csak költői kérdés, de ha a beleölt munkaóráidat csak alap szakmunkáns 3k / órabéres pénzzel felszorzod már ott jársz hogy 1 misiért tudnál gépet venni ... ehelyett most van egy hulladékod össze vissza berhelve... Persze mókának jó de na :D Lassan eljuthatnál oda ahova sokan már eljutottunk.

Azt meg már le sem írom, hogy jó 1 hónnappal ezelőtt moindtam hoyg ez lesz ... :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58379) Pocok256


Pocok256
veterán

Amúgy én is hiányolom a kecsesebb üzletiesebb kialakítású Ryzennel szerelt teljes értékú 3080 al felvértezett laptopokat remélem azért nyárra év végére csak képesek lesznek legalább 1 db ot kifosni magukból a gyártók :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58380) RM007 válasza Pocok256 (#58378) üzenetére


RM007
addikt

De azt vágod hogy nincs olyan cuccom amit jelenleg el tudnék adni, csak ingyen, mert még a kártyát sem tudtam más gépben kipróbálni. Te megveszed a quadro-t? Halljam mennyit adnál érte?

Csak egyszer kellene beüzemelni, amivel 98%-ban megvagyok, aztán két évig nyugi lenne megint. BGA-s gépet nem igazán szeretnék, sokkal többe is kerülne mint amit most költöttem. Ez a projekt most sacra 200e ft-ból meg is lenne, ha eladnám a p5200-at amire talán lenne vevő....számoljunk már, milyen 1 misi? És az amit még bele kellene vennem.
Szerinted azokat a gépeket mennyiért lehet majd eladni 1-2 év múlva? Pont én nem fizetek rá, csak a szabad időmmel. 4 éve ezt a gépet használom, közben egy csomó mindent eladtam.

Inkább szakmailag mondanál valami hasznosat. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58381) KillHates válasza Raymond (#58368) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Megkockaztatom hogy RM007-nek hamarabb lesz uj laposa mint neked "

Ezen bekönnyeztem :DDD :DDD :DDD :DDD Bearanyoztad a napomat :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58382) Bedepi válasza KillHates (#58381) üzenetére


Bedepi
tag

Vagy addigra kijönnek a 4000-es kártyák, és akkor már a 3000-es nem fog kelleni :D

(#58383) Pyttawrx válasza Raymond (#58368) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Juhj ez de...... IGAZ :D :D :C :DD

(#58384) Pocok256 válasza RM007 (#58380) üzenetére


Pocok256
veterán

Vágom persze. De sok évvel ezelőtt fölös votl megvenni a 5200 at amiért bedaráltál egy alaplapot is ami kidobott pénz fölös volt megvenni ezt is ... és ha ezeket összeadod máris kijön egy normális gép amivel 0 perc szívásod lenne. A 98% meg úgy néz ki mint az egyik projekt amivel dolgoztam egy webáruház minden kész van eszméletlen jó design eszméletlen jó fizetési rendszer csak még 2% nincs kész épp a SAP amivel az árukat szinkronizálják és a lelke mindennek igaz az cask pár sor de mindjárt kész na ez a mndjárt kész kb 7 hónapig húzodott... Igazi Projektmenedzseri történet felosztani a munkákat majd azt modntani hoyg 10 feladatból 9 kész ergo 90% os csak ha éppen súlyozod akkor máris az jön ki hogy 40% ban van kész ... mint esetedben a kártya a legnehezebb és legrizikósabb rész az ami nincs kész és utána még kitudja milyen bugok fognak előjönni... Én tényleg csak segíteni akarok... amit csinálsz amsszív hülyeség komolyan.. Az okos ember legnagyobb erénye hogy képes önreflexióra minden téren. Számold össze tényleg a beleölt felesleges summát még azokat amit egyes embereknél hagytál szerelés néven .... a sok bizbaszt amive vettél ... Rohadtul nem éri meg amit csinálsz, ha objektíven állnál hozzá látnád te is.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58385) FőDudu válasza RM007 (#58377) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak elmeleti sikon szedd ossze a kovetkezoket:

Gsync hozzavaloi.
Tudtommal kell a panel tamogatas (EDID alapon megy az azonositas), ezen kivul nemi bios cookie es egyeb, harmadreszt G-sync kepes GPU.

Ha Bios es panel megvan, akkor a tegnap olvasottak alapjan pont a GPU HWID-ja alapjan vagy engedelyezi vagy tiltja a mukodest a driver. Utobbi eseten nincs kep.
Lehet erre futottal ra.

Persze csak tippelek, de hatha ez szivat.
Nem tudom a Quadro kartya az G-sync kepes-e egyaltalan.

FőDudu

(#58386) FőDudu válasza vakablak93 (#58376) üzenetére


FőDudu
addikt

A Thunderbolt dokkolo a vilag legjobb cucca.
Mindent 1 kabelen elintez, nem kell dugdosni semmit.
Sajnos csak 100W megy at rajta - kulonben mar komolyabb teljesitmeny igenyu gepeknel is hasznalnak.

Minden eddigi gepemen hasznalok hasonlot - kivaltja a regebbi dokkolokat (mar amennyire en hasznalom, mert nalam nem multi monitor a cel).

Ha nem jon be a Razer - mert olvastam olyat, hogy az uj gep sem toltott USB-C portrol, hiaba volt ra kepes - meg mindig vissza tudom kuldeni, lecserelni, stb.

Persze akkor meg lennek love, hogy mit is vegyek helyette. :C

FőDudu

(#58387) RM007 válasza Pocok256 (#58384) üzenetére


RM007
addikt

Azért erős kijelentéseid vannak.
1, semmi nem volt fölös, csak úgy vagyok vele mint más miért ne lépjek tovább. A p5200 teljesen használható számomra, ne mond hogy nem dumáltuk ki. Sőt jelenleg semmi olyat nem tettem a laposommal amit ne tudnék visszacsinálni bármikor. Hátlap rá és ok.
2, Az előző alaplapomat nem a 5200 vágta agyon, mert akkor a következőt is agyon kellett volna vágnia. (Ha kell olvass vissza) ne menjünk nagyon bele a cpu foglalattal volt gond és az előző 1070-es kártyám (mi még meg van tartaléknak, nem adtam oda, pedig kérték) sem ment rendesen.....alaplapcsere után lásd hirtelen minden fasza lett. Mondanám telesírtam vele a topikot, senki nem tett utalást arra mi lehet a háttérben. Még KillHates sem, pedig lefogadom sejtette....nem kell mindenről beszélni. Így még jó is hogy behalt legalább pont került a mondat végére, 60 ezerből pótoltam. Aztán hirtelen mindkét kártyám ment rendesen az én kimagasló szakértelmem mellett. Nem furcsa?
Új gép? És mégis milyen? Mennyiért? Mert a mostanim max graf mellett lásd CP2077 már vállalhatatlan az igényeimnek? Dehogy! Idézhetsz tőlem ha akarsz. Egyszerűen csak úgy vagyok vele, ha tehetem, mert van rá valamennyim(jelenleg nem sok) tovább lépek laptop téren és ha ez nálam mást jelent mint nálad, sajnálom. Majd ha komplett kevés lesz a cucc, nem tudok valamit megfelelően futtatni mint ahogy szeretnék, jöhet egy nagy váltás, aminek örülni nagyon nem fogok, mert nem biztos hogy annyi pénzt ki tudok, vagy akarnék adni érte.

Egyszer sem mondtam hogy feltétlen egyedül szeretnék bármilyen beüzemelést, fejlesztést végigvinni, többek között ezért is írogatok. Nincs ebben semmi rossz, várom a vérprofi hozzáértő, segítőkész hozzászólásokat. Kidobni persze mindig jobb és könnyebb szerintetek főleg ha keres rajta valaki. Amennyiért az új kártyámat vettem kp annyim is volt most az új projektre ezért is próbálom megoldani, és még nem biztos hogy nem fog sikerülni....(tudod az a hatalmas szakértelmem, csoda hogy eddig eljutottam)..... Legközelebb sokára lesz ilyen.

".........Számold össze tényleg a beleölt felesleges summát még azokat amit egyes embereknél hagytál szerelés néven........"

Ha valamit még annyira sem bánok az pont amire utaltál.

Továbbá, hogy nem esett le még eddig, ez nálam nem csak fps, meg hűtés téma, én egy teljesen egyedi nekem tetsző gépet akarok felszerelni, mind azzal együtt használni, ami még jelenleg is nagyon tetszik benne, nem eldobható, vannak még ilyen laptopjaim itthon.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58388) RM007 válasza FőDudu (#58385) üzenetére


RM007
addikt

:R :R
k3100m, 880m, 980m, 1070m, P5200 és (Quadro rtx 5000) eddig a kártyáim.

Már a 3.-nál mondták hogy nem fog sikerülni, mind megoldható volt....nyilván nem egyedül műveltem, kellett utána menni.
G-sync nekem nem kell, eddig sem volt.

Ki fog derülni minden, vbios frissítés után fogom tudni mi a helyzet. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#58389) Pocok256 válasza RM007 (#58387) üzenetére


Pocok256
veterán

Az utolsóra nem tudok mit mondani ez teljesen jogos ha te ezt akarod csináld ezt egyik haverom is retard módon vett egy 3080 at valami 450k ért mikor tudtam volna neki hozatni 250k ért ugyanúgy csak 1 hónappal hamarabb mint magyarba belehetett szerezni de neki a magyar áfás számlás idiotaság kell hát lelke rajta :D (hülyék vannak az okosok meg belölük élnek :D )
Vannak dolgok amiket nem lehet megmagyarázni pl nálam is megvettem ezt a mostani fostalicska gépem mondjuk szeretem csak épp teljes terhelésen használni nem lehet mert lefőzi a kávét ... mondanám, hogy következőleg odafigyelek és oylat veszek ami nem lesz ilyen de sajnos a paicon nem létezik iylen laptop ...

Amúgy hajrá ! Lenne időm szívesen segítenék neked, de egyelőre nincs so sorry...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58390) FőDudu válasza RM007 (#58387) üzenetére


FőDudu
addikt

Megertelek. Szerelni en is szeretek.
Nekem is van par oreg gepem kimaxolva.

IBM T60 X1400 GPU-val. Ujjlenyomat olvaso, legnagyobb proci, 2DB SSD, ujjlenyomat olvaso, nagy akku.
Lenovo T400s, ez meg 500 nites outdoor erintokijelzos.
Macbook Proban mar csereltem akkut, kapott 1TB SSD-t. Kb ez is kimaxolva.
Most jon az utodja - meglatjuk hogy birja a Razer.

Nejem doglott HP450G0 gepeben csereltem alaplapot. Volt ebayen uj, miert ne.
Igaz azt elszurtam, mert tipusszam alapjan kompatibilis volt - csak Intel helyett AMD procis (450G0 helyet 455G1).
Igy az alaplappal egyutt CPU is kellett (volt vagy 20 Euro egy bele valo) - a tobbi jo lett hozza.
Erdekes, hogy a haz es minden mas kompatibilis egy ekkora valtassal. Es a windows is csont nelkul kibirta az alaplap/cpu cseret.

FőDudu

(#58391) FőDudu válasza RM007 (#58388) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ismerem a kartyadat, de emlekszem haverom valami tapkabellel szivott amikor Alienware laptopban kartyat cserelt. Mert az ujhoz masik tapkabel kellett - tan mashol volt a csati rajta es ezert hosszabb kellett.

Nincs valami ilyesmi kotelezoen cserelendo dolog a te esetedben is?
A hutest mar emlitetted.

FőDudu

(#58392) FőDudu válasza Pocok256 (#58389) üzenetére


FőDudu
addikt

"de sajnos a paicon nem létezik iylen laptop ..."

Micsoda meglepetes...
Talan rajossz miert keresek 'business' gepet a gamer topikban ;)

Lehet neked a 24/7 terhelheto gepet a tervezoi topikban kell keresned majd.
Azt mondjak pl. a Razer Studio edition az 24/7 munkara tervezett gep.
Nem is lehet huzni, de allitolag birja a strapat.

FőDudu

(#58393) Pocok256 válasza FőDudu (#58392) üzenetére


Pocok256
veterán

Linus óta tudom hogy razert max akkor vennék ha 1 évre kellene hát anyni döglött gépet nem láttam sose :D Figyu én kifingattam 1 év alatt egy AW 13r3 -at pedig arra azt mondják bírja a strapát...

Őszintén én ráérek egyszer tuti lesz valami értelmes anno is volt a jó kis aorus és Aero -k azok nagyon pöpec gépek voltak bennük bízok kidobnak valami szexi AMD variánst is a paicra.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58394) Raymond válasza Pocok256 (#58393) üzenetére


Raymond
félisten

Ha kivancsi vagyok ra hogy lesz-e mert a nagy gyartok kozul az MSI es a Giga egyelore Intel-es maradt. Gondolom ha lenne is az iden mar nem lesz mert a tobbiek felvasaroltak vagy lefoglaltak a Ryzen keszletet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58395) FőDudu válasza Pocok256 (#58393) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem erek ra 1 evet - Macem neha sleepbe megy. Toucpad mukodik (klikkel ugyebar), de se kep se hang. Lecsukom, felnyitom es taktra ott folytatja meg a webradio is ahol megallt.

Nem tudom az uj OS vagy mas-e az oka, igy jonnie kell az utodnak.
Nem hutes -ujrapasztaztam, nem SSD, abbol is ujat kapott, nem tap abbol is van tartalek, uj az akkuja.

Kell egy stabil gep. Cegesre nem allnek at - hiaba egesz hasznalhato a HP1040G6, ettol meg nagyon messze van a megszokott Macbook minosegtol.

Razer legalabb epitesi minosegben stimmel a hirek szerint - rendeltem egy eros gepet 'lajtos netezesre' - azt birnia kell. Ha ezt nem birja a Razer, akkor tenyleg szar.

Legtobbszor 40-50 Chrome tab, 10-20 Safari Tab, 1-2 Anydesk, 1-2 RDP ami nalam megy.
Memoriaban lehet jelentos, de egyebkent ez egy gepnek kb. semmi.

Nem lesz hajtva, ezert varom el, hogy nema is legyen.

Kozben a gepem mar Dispatched, tracking ID is megjott.
Szoval 2,5 nap alatt eloszedtek es megcimeztek a dobozt...
Delivery by UPS. A tobbit meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58396) Balynt85


Balynt85
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan laptop vásárlás előtt állok, Asus Strixet néztem ki magamnak [link] Lenne pár kérdésem.
Ez mennyire megbízható gép? Láttam, hogy van ebből G713 is, mi a különbség? Árban a 15" és 17" megegyezik ennek mi lehet az oka? Valamint alternatívát tudnátok javasolni, érdemes lehet e várni másra hasonló árban?
Köszi!

(#58397) Pocok256 válasza FőDudu (#58395) üzenetére


Pocok256
veterán

Netezős gépnek én a heyledbe az új macbook pro -t rendeltem volna m1 chippel az valami zseniális ha semmi másra nem kell csak ilyen excel meg net akkor arra nincs a piacon most jobb. Programozásra foshalom ARM miatt de többire kafa.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58398) Pocok256 válasza Raymond (#58394) üzenetére


Pocok256
veterán

Nyugtával dícsérd a napot én amondó vagyok a nyár után rendeződni fog a helyzet, de majd látjuk. Az is egy opció amit mondasz akkor szomorú leszek, de engem egyelőre nem hajt a tatár csak azért mert más nincs még sz*rt nem veszek :D Mert a mostani is így lett kétszer nem lépek bele egymás után :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#58399) FőDudu válasza Pocok256 (#58398) üzenetére


FőDudu
addikt

En is, de nincs 15" belole. A 13" meg mar kicsi.
Mac a Razer lesz nagyobb Macbookra cswrelve ha kijon az M1x procis.

16" MBP mar sokeves technika, abba nem ugranek bele ilyen keson.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58400) RM007 válasza FőDudu (#58391) üzenetére


RM007
addikt

Ennél szerencsére nincs külön táp csati, nem is fogyaszt annyit. De ha már témánál vagyunk, arra kíváncsi lennék pontosan mennyi jelenleg, az is lehet a max-p változat, vagyis több mint kellene, jó kis 80-90W amivel akkuról is tudom működtetni és csókolom. Még egy picivel lejjebb tudnám küldeni a kártyát, most megemelt lábakkal a hasán fekszik a laptop, be lesz állítva mintha a gyárból jött volna. Amint működik jön a szépségszalon, megy rá az RTX tetkó is. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.