Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) RetepNyaraB válasza Tulku (#83712) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

a Cayinról elég veszettül szólt. De már a telefonmról is :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#83752) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv ujra a topiknak es lakoinak!

Multkori "talalkozasunk" soran remek tanacsokat kaptam, amit ismetelten koszonok, megvagyok elegedve az ajanlott SoundMagic fulessel! :K

Most hasonlo lenne a kerdesem, de vezetek nelkuli kivitelben. Itt lehet wireless fulesekrol is kerdezni? Nem talaltam neki kulon topikot, csak fejeseknek.

Ha igen, akkor a kriteriumok:

- vez. nelkuli fulbogyot keresek, elsosorban mobilhoz, de nehanapjan laptopomhoz is csatlakoztatnam
- V hangzassal, kisse (de nem tulzoan) kiemelt mely-jel (vajon igy kell irni? lol :D ), szinten elektronikus zenekre elsosorban
- kulfoldon elek (UK), igy itteni valasztekbol szemezgetek
- kb, nem tudom £100 (~38k HUF) korul mennek ezek? olyan £150-ig elmegyek, ha igen jo az adott fules
- csak a "kulonallo bogyo" kivitelben keresek, ahol egy kis dobozkaba rakod vissza tolteni, mint pl Samu Buds vagy Apple EarPods, a kutyanyakorves, meg egyeb bohocsagok nem erdekelnek
- akksi ido legyen minel hosszabb (nem tudom, mik az atlag akkuk, amik ezekbe kerulnek? mennyit birnak?) magasabb hangeron valo hallgataskor is

Marka abszolut nem szamit, ar/ertek/hangzas az, amire ramegyek ismet.

Koszonom ujfent! :R

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83753) f4lcon válasza Yeffy (#83752) üzenetére


f4lcon
őstag

kezdd ezzel: Jabra Elite 65T

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#83754) Yeffy válasza f4lcon (#83753) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi a valaszt!

Nem ismerem ezt a markat, o megfelelne a kriteriumainak? A weboldala, illetve az altalad kuldott link alapjan jonak tunik, mondjuk ujonnan van ara, lol.

A nagyobb hangeron valo hallgatas gondolom jobban szivja ezeknek is az akksijat, nem?
Jelzi valahogy, LED-del, vagy hanggal, ha le fog merulni?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83755) f4lcon válasza Yeffy (#83754) üzenetére


f4lcon
őstag

a Jabra főleg ipari / telefonos headsetekben van otthon, de ez se új nekik
Tulkunak volt (van?) ilyen, tőle kérdezd a részleteket

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#83756) Yeffy válasza f4lcon (#83755) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem, koszi. Akkor nem egy budget/noname szutyok.
Rairok az emlitett forumtagra. :K

Mondjuk kozben latom, h valami 4000+ ember velemenyezte 4.3-ra, vagy mennyire a termeket, sz'al olyan rossz tenyleg nem lehet. :)

Meg azt is latom az oldalukon, h jon a 75t is, o mivel tud tobbet? Jobb aksiido, ahogy nezem?

Noise cancellation-t ez a 65t tud? Nem latom emlitve az oldalan, viszont buszon jol jonne. Vagy, ha ugy alakul, h csend kell a fuleimnek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83757) zsolesz777


zsolesz777
tag

Sziasztok!Kapható már nálunk a xiaomi air 2 Tws fülhallgató?Külföldi oldalakon már láttam.

(#83758) s4tch


s4tch
veterán

Mostanában feltűnt, mintha az N40 bal oldala elkezdett volna szép lassan elhalkulni: a sztereó tér közepe jobbra csúszott, és kevesebb magas jött balról. Először annyira enyhe volt a hatás, hogy arra gondoltam, nem tökéletes az illeszkedés, nem is foglalkoztam vele, de aztán elkezdett a hiba zavaró mértéket ölteni, így le is tettem a fülest, elalvás előtt másik fülest hallgattam inkább. Tegnap volt kis időm problémát megoldani, így ránéztem az AGK-ra, és ha powerampben olyan 30%-kal balra húztam a balance-t, akkor került minden a helyére. Ez azért komoly különbség. Letakarítottam az illesztéket és a vetőcső végén lévő kis rácsot, viszont a probléma továbbra is hallható volt. Mondom, ennek fele se tréfa. Szerencsére az N40-nek cserélhető filterei vannak, így előtúrtam a gyári dobozt és felraktam a basszus szűrőt, ezzel ismét nem volt gond. A lényeg, hogy a referencia szűrő, amivel a fülest használom, olyan szinten elkoszolódott az évek alatt, hogy a szokásos külső takarítással már nem lehetett kitisztítani. Kiáztattam a szűrőt langyos szappanos vízben, régi fogkefével átsúroltam, kiszárítottam, és azóta öröm, bódottá.

(#83759) Tulku válasza s4tch (#83758) üzenetére


Tulku
veterán

A langyos szappanos víz helyett az isopropil alkohol jobb lett volna...a szappan beszáradva tömíthet...

(#83760) s4tch válasza Tulku (#83759) üzenetére


s4tch
veterán

Tudom, de sajnos nem volt semmi ilyesmi otthon. Még vodkában gondolkodtam, meg WD40-ben a garázsból, de aztán győzött a lustaság és a folyékony szappan. ;] Átmostam rendesen utána, remélem, nem kell még egyszer hozzányúlni a közeljövőben.

(#83761) RetepNyaraB válasza s4tch (#83760) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

80%-os Stroh rum. Utána minden hallgatásnál beállsz, fél évig🤗

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#83762) Tulku válasza RetepNyaraB (#83761) üzenetére


Tulku
veterán

Fülön keresztül jó lehet...gorsan hat... ;]

de az isopropil 97%-os és minden elpárolog...persze jobb is így, beleszagoltam és befacsart rendesen...

(#83763) sylar5


sylar5
csendes tag

Sziasztok!

Huawei P20 Pro-hoz szeretnék új fülest vásárolni, mert a gyári nem túl jó.

USB Type C csatlakozású füleseket néztem.

Razer Hammerhead [link]
Huawei CM-Q3 [link]
Soundmagic E11D [link]

Melyiket ajánlanátok ? Másik kérdésem pedig, hogy ha laptophoz csatlakoztatnám az type C fülest akkor ott működne ? (nem túl régi laptop de nincs rajta type C csatlakozó, typeC <-> USB átalakitóval gondoltam).

Sima Jackes fülest már nem szeretnék venni.

(#83764) Nigér válasza Tulku (#83762) üzenetére


Nigér
őstag

Ez valami korszerű, vagy emós dolog hogy szagolgatod, nem pedig megiszod? :U

;]

(#83765) kemcso válasza Nigér (#83764) üzenetére


kemcso
Ármester

Issza is, de haladni kell a korral ;]

(#83766) mateus


mateus
senior tag

Eddig egy Tronsmart Spunky Buds tws fülest használtam (10ezres kategória), tegnap beszereztem egy Jabra Elite Active 65t-t, nah hát hangzásban ég és föld, nagyon jól szól. Ha 30e körül sikerül beszerezni, akkor meg best buy. Annyi, hogy a kialakítása miatt teljesen beleül a fülkagylóba, lehet van akinek zavaró, így elsőre nekem is szokni kell.

Mindenesetre jövőhéten összehasonlítom egy Sony WF-1000XM3-mal.

(#83767) Yeffy válasza mateus (#83766) üzenetére


Yeffy
veterán

Na, koszi a kis kommentet, epp ezt ajanlottak nekem par napja feljebb, keszulok beszerezni egy-ket heten belul.

Akkor altalad is ajanlott darab? A hangzas az, amirol nem tudok egyedul, V karakteru fulest keresek, remelem, megfelelo lesz majd. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83768) mateus válasza Yeffy (#83767) üzenetére


mateus
senior tag

Én (meg ahogy láttam még itt is jópáran) ajánlom. Ahogy a mobilarénás tesztben írják:

"Zenét hallgatni pedig kimondottan jó vele. Ilyen téren abszolút egy fülhallgatóként beszélhetünk mindkettőről, karakterre és minőségre ugyanazt nyújtják. Hallható háttérzajt csak a HearThrough funkció ad, egyébként sistergés és torzítás nélkül szólalnak meg a tartalmak, erőteljesen V-s zenei karakterrel, éles, de tiszta magasakkal, illetve határozott, energikus basszusokkal. Szimpla, dinamikus driverének szűk keresztmetszete leginkább a középtartomány részletességének megjelenítésében érhető tetten, viszont az a tipikus „víz alatti", dinamikátlan, dobozos hangzásvilág egyáltalán nem jellemző rá, így nyugodtan mondhattuk, hogy a méretekhez és az árszinthez képest kiválóan teljesít zeneileg."

(#83769) Yeffy válasza mateus (#83768) üzenetére


Yeffy
veterán

Uhh, van rola teszt? Lol, nem is tudtam, ra is keresek mindajrt, koszi! :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83770) Sidositanaka válasza m4rk.89 (#83413) üzenetére


Sidositanaka
tag

Bármelyik Shure!!!

[ Szerkesztve ]

(#83771) Strangers


Strangers
tag

Sziasztok!
A tanácsotokat kérném! A napokban vettem egy SKULLCANDY SESH True Wireless vezeték nélküli fülhallgatót, elsősorban azért mert sokszor bosszantott már a vezeték gabalyodás, és egy ismerős dicsérte a hangját! A megszólalása be is jön kb azt hozza amit vártam tőle (biztos van sokkal jobb is) viszont a mikrofon részével gondom van telefonálás közben, amint kicsit is zajos a környezet már nem hall a hívóm miközben én tökéletesen hallom, gyakran szakadozik a hang, de csak az enyém, én szinte mindig jól hallom a hívót!
Mi a véleményetek, érdemes ezt megreklamálni vagy ezek ilyenek? Mondjuk az ára (20k) sok ahhoz képest hogy egy 1600Ft-s mikrofonos füles jóval érzékenyebb mikrofonnal bír!

Kösz a választ előre is!

(#83772) doddencs válasza mateus (#83766) üzenetére


doddencs
senior tag

És 30 körül beszerezhető valahol most?

(#83773) mateus válasza doddencs (#83772) üzenetére


mateus
senior tag

Hát talán kéz alól, amúgy ahogy nézem jóval drágábban van boltban.

Mondjuk most nem tudom mitévő legyek, mert rájöttem, hogy ezt a fülkagylóba illeszkedő formát nem szeretem, kicsi a fülem és kényelmetlen, szóval lehet h meg kell válnom tőle már most, pedig hangzásban meg üzemidőben pont olyan amire vágytam.

Ha tudnám, hogy megszokja az ember füle, akkor használnám, de ilyen téren nincs tapasztalatom még, másféle kialakításúakat használtam eddig.

(#83774) hajbel válasza mateus (#83773) üzenetére


hajbel
addikt

Ha jabrat akarsz, inkább várd meg a 75-öt, már forgalomban van. Kompaktabb méret, jobb akkuidő. Ha le tudsz mondani a jabra featureökről (áthallás, több eszközhöz lehet csatlakoztatva egyidejűleg), olcsóbban ott a Lypertek Tevi (audiofil full kiegyensúlyozott), Cambridge Audio Melomania 1 (audiofil, több basszussal, mint a Tevi). Ezek jobban szólnak, mint a jabra, valamint aptX és AAC támogatással is rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#83775) mateus válasza hajbel (#83774) üzenetére


mateus
senior tag

2 napja megvettem a Jabra 65t-t, de most nem használom,mert nyomja a fülkagylóm ez a fajta kialakítás :( Pedig szerintem szép, kiegyensúlyozott hangja van, nem kamu a sok jó értékelés. Igy viszont szerintem eladom míg új állapotban van.

Megnézem az általad ajánlottakat, hátha másabb kialakításúak, nem ez a teljesen fülkagylóba ülő fajta.

(#83776) Yeffy válasza hajbel (#83774) üzenetére


Yeffy
veterán

En is epp be akartam szerezni a 65t-t, de inkabb megvarom a 75-ost a jobb akkuido, meg a Type C csati miatt. :K
Nalunk mar nov. 4-tol szallitjak (UK)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#83777) hajbel válasza mateus (#83775) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, a 75t szerintem ezért is lett kisebb. Nem mondtam, hogy rossz a hangzása a Jabranak, még véletlenül sem, csak ezeket bizonyos aspektusokból jobbnak tartják (tér, hangszer szeparáció). Viszont ha elégedett vagy a jabra hangjával, a 75t is tetszeni fog valószínűleg, mivel kisebb, de az üzemidő jócskán megnövekedett.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#83778) #03556352


#03556352
törölt tag

Sziasztok!

10 ezer forintig milyen fülhallgatókat tudtok ajánlani?
Elsősorban hanganyagok hallgatásához lenne, tehát a beszéd jól szóljon rajta, illetve nem árt ha kényelmes és jól szigetel. Jól nézzen ki, ne gagyin, és fekete legyen vagy szürke.

Ezeket néztem eddig:
-Denon AH-C260
-RHA S500

Köszönöm.

(#83779) kemcso válasza #03556352 (#83778) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban nem találtál?

(#83780) #03556352 válasza kemcso (#83779) üzenetére


#03556352
törölt tag

Nem igazán felelnek meg a feltételeimnek azok.
A Denon vagy az RHA ami megfelel és tetszik is. Melyiket válasszam?

(#83781) kemcso válasza #03556352 (#83780) üzenetére


kemcso
Ármester

Az S500 nem jó, de a Denon-ok se szoktak azok lenni, így ha ezek közül akarsz választani, akkor azt, amelyiket akarod :) Nem véletlenül vannak az összefoglalóban azok, amik ott vannak és mások szintén nem véletlenül nincsenek ott ;)

[ Szerkesztve ]

(#83782) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Baseus W09 TWS-ről valaki tud valamit? Egészen olcsón adják (tudom híg a leve) de a Baseus cuccokkal eddig mindig jó tapasztalataim voltak.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#83783) Micsurin válasza Micsurin (#83782) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Esetleg a Xiaomi AirDottal?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#83784) f4lcon válasza Micsurin (#83783) üzenetére


f4lcon
őstag

csak Pro-val van, azt olvashatod itt a fórumban több helyen is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#83785) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
Elektronikus zenét halgatok, melyik lenne a jobb választás?
Tronsmart Spunky Pro vagy a Haylou GT1 Pro?
Kintről rendelném...
Fontos lenne a jó akku idő és az elfogadható minőség

(#83786) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok

Otthoni operátori munkára keresnék mikrofonos fülhallgatót, de ha van olyan fejhallgató, ami könnyű, nem lehet észrevenni az is megfelelne.
Bluetooth kapcsolattal érdekelne, és fontos lenne, hogy pl. bejövő Skype hívás esetén át lehessen kapcsolni a hangfalról a fej/fülhallgatóra könnyedén.
Napi 8-16 órás igénybevételről lenne szó.
Ár olyan 30k-ba jó lenne, ha megállna, de ha van nyomós érv, mehet picit fölé is.

(#83787) Kobe


Kobe
veterán

Megjott a vsonic vs3asom.... Holnaptol tudom probalgatni, kivancsi leszek a VSD szeriahoz kepest hol van

(#83788) s4tch válasza _Atesz (#83786) üzenetére


s4tch
veterán

Napi 16 óra bluetooth? ;]

Mindenképp vezetékest vennék.

(#83789) Tulku válasza s4tch (#83788) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, erről senki nem beszél....sokak szerint nincs is jelentősége....de vajon milyen hátulütői lehetnek a BT "zajoknak"....?

(#83790) vicze válasza Tulku (#83789) üzenetére


vicze
félisten

Gyakorlatban semmi.
Mikro mellett állva többszörös "dózist" kapsz.
Mikrohullám esetében az átadott energia mértéke számít, az pedig mint mindenki tapasztalja BT esetében a kezed is elnyeli. Amit elnyel a tested hő formájában eloszlik viszonylag nagy szövet mennyiségre. Ez ugye 100mW-os max. BT esetében. A BT 5.0-ás fülesek 30mW körül vannak, ez egyszerűen kiszámítható az aksi méret és az üzemidő arányaiból.
A GSM vagy akár a WiFi sokszorosan magasabb értékeket ér el. Mivel koncentráltabb elméletben nagyobb a hatása.

Jelenleg nem létezik egyetlen egyértelmű kutatás ami az alacsony energiájú EM káros hatásait kimutatná. Sőt sajnos kutatás is rettentő kevés van, mivel extrém időigényes és ezzel együtt drága.

OFF elekülése érekében, a Füles OFF topikba válaszoljon bárki. :)

[ Szerkesztve ]

(#83791) vicze válasza _Atesz (#83786) üzenetére


vicze
félisten

Mindenképp fejhallgatót keress, füles ezt nem fogja tudni megfelelően, illetve nem túl egészséges ez az időtartam. Lehetőleg on-eart nézz Plantronics vagy Jabra, az üzleti sorozatokból. Ilyen hosszú időknél a kényelem mindent felülír.

[ Szerkesztve ]

(#83792) s4tch válasza Tulku (#83789) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem az üzemidő és a potenciális kapcsolódási nyűgök miatt lenne elsősorban necces a bt ilyen jellegű felhasználásra.

(#83793) vicze válasza s4tch (#83792) üzenetére


vicze
félisten

Sokkal inkább gond, hogy nagyon kényelmetlen lenne ennyi időre illetve a mikrofon szinte mindenben kritikán aluli, már csak a távolság miatt is.

(#83794) Tulku válasza vicze (#83790) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudok vitatkozni veled...de a huzamos használat évekig, esetleg már más tészta....de nem vitázom...
Telefontól már fáj a fejem, kihangosítva beszélek...

(#83795) darvinya válasza vicze (#83790) üzenetére


darvinya
titán

Ekkora elektroszmog mellett lehetlen is lenne a pontos mérés.
A megadott adatok is laboratóriumba mérik, ami egyáltalán nem életszerű, csak iránymutató.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#83796) fericske válasza Tulku (#83794) üzenetére


fericske
addikt

+1
Én is kihangosítva vagy fülessel telefonálok.

(#83797) Geree


Geree
senior tag

üdv,
tudjátok, hogy hol lehet mostanában SoundMagic füleseket venni jó áron?
(E10BT / E11BT) - akár külföldi rendelés is szóba jöhet..
köszi!

a friend in need is a friend indeed

(#83798) s4tch válasza vicze (#83793) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, persze, az is alap, hogy iem ilyen használatra teljesen vállalhatatlan.

Vezetékes headsetet, vagy egy Jabra Speak 510 vagy 810-féle kütyüt néznék. Bár utóbbit nem hallottam, de 1-2 Jabra füles meghallgatása után látatlanban is meg merném venni.

[ Szerkesztve ]

(#83799) chros válasza Geree (#83797) üzenetére


chros
őstag

soundmagicheadphones.com , vagy itt is.

(#83794) Tulku :
En eljutottam arra a pontra, hogy otthon az 5GHz wifi le van kpcsolva teljesen, ejszakara a telot airplane modba rakom, nincs blutooth eszkoz hasznalatban, csak ha elengedhetetlen.
Arrol nem beszelve, hogy nem hiszek en mar semmilyen kimutatasban sem! 15 eve meg csak-csak hittem ... :D
Es itt jon a 5G, smart meter, stb, ami jo nagy xar lesz ebbol a szempontbol.

(#83800) Kobe


Kobe
veterán

Vsonic VS3 tapasztalatok

Vsd3s utod, meg nem is,. Hangzasra kozel van, nekem a vsd5s hez jepest kicsit maszatosabbnak tunik, de azt mar nem gyartjak ugye. Par ponton viszont a szeparalas meglepett, porgos metalnal szokatlanul pontosan ki lehetett hallani mashol mar osszemosodo utemeket (pl dragonforce through the fire n flames, labdob)
Arra amire nekem kell, megfelel, regi vsdt potolni.
30K ig siman veri a tws eket ahol tudja

Kenyelem: eleg szokatlan egy vsd hez kepest, egyszeruen mas a haz kialakitasa de megszokhato, viszont a megfelelo illesztek megtalalasa fontosabb mint a vsd nel. Eleg nagy a haz, egy resze kilog a fulbol, ha az illesztek nem tart rendesen, konnyen kifordul a fulbol

Kabel nekem bejon, finoman sodrott matt fekete kinezetu es tapintasu kabel, a kabeloszto lehetett volna kicsit atgondoltabb

Kiprobaltam s btr3al is es a KZ aptX HD kabelevel. Meglepoen a KZ kabellel nekem nincs olyan negativ tapasztalatom mint a kolleganak, hangra ehhez a minoseghez eleg jol megfelel. Viszont a kabel fizimai kialakitasa remes, sztem nem fogom emiatt hasznalni. Kb 8-10 centivel hosszabb mint lennie kene, es az asszimetrikus akksi / kapcsolok miatt ferden all az emberen aksrhogy erolkofik, elhuzza a suly, a ful mogotti elvezetes pedig siman kifordul az ember fule ele.
A csatalkozoja klappol a VS3hoz, de ez nem menti meg az osszbenyomast

Szerintem btr3+gysri kabellel fogom hasznalni a jovoben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.