Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) Ati1979 válasza Zoli133 (#38882) üzenetére


Ati1979
veterán

Én valahol azt olvastam, hogy a közép rovására megy.

Többen ezért nem is használják ezt a filtert.

(#38859) contaxg

Ok, majd holnap akkor! :)

(#38902) hobbyone válasza hobbyone (#38497) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Megérkezett a tartalék:

Csodálkozom, hogy mindössze egy ember rendelt magának az írásom után. Még egyszer leírom: 3600Ft-ba került szállítással együtt. [moderálva]
Persze csak annak ajánlom, akinek nem fontos a mély tartomány, az armatúra jelleg miatt. A legnagyobb erőssége, hogy nagyon közel hozza a zenét, és annak részleteit. Közvetlen ezután hallgatva, a többi füles

kissé halknak/távolinak tűnik. A balanced armature technológia miatt a közép és magas hangok visszaadása az erőssége. Ha jól van behelyezve, akkor a magasak nem zavaróak, még trance zenénél sem. Talán lehetnének kissé tisztábbak a részletek. A szalagkábel nekem pozitív csalódást okozott: könnyű és halk. Az izolációs pontszám: 4/5.

Ár/érték aránya az, ami miatt :R

[ Módosította: radi8tor ]

(#38903) atillaahun válasza hobbyone (#38902) üzenetére


atillaahun
veterán

Milyen telefonhoz vetted?
Én az LG Nexus 4-emhez vadászok már rég óta fülest, aminek normális a mikrofon érzékenysége, és nem csak cincogást hall a másik fél mikor beszélek.
Nem tudod véletlenül kipróbálni egy N4-el? :U

(#38904) rx8pencz


rx8pencz
tag

Srácok egyszer már írtam ide,s egy 30 ezres fülesről kérdeztem a véleményeteket,de most inkább olcsóbb vizekre eveznék..10 rugó körül gondolkodok(+- pár ezer FT),persze nem hátrány ha szépen is szól,de legalább olyan fontos lenne a kinézete is.Tudnátok ajánlani párat ezen kritériumok között? :)

PSN: istone94

(#38905) #16820480 válasza rx8pencz (#38904) üzenetére


#16820480
törölt tag

Soundmagic E10 és kész :)

(#38906) kemcso válasza rx8pencz (#38904) üzenetére


kemcso
Ármester

Vsonic VSD1 :)

(#38907) szentkuti11 válasza #16820480 (#38905) üzenetére


szentkuti11
addikt

Még egy szavazat az E10-re. 2 év itthoni garival 9990 Ft.

(#38908) bucsher válasza szentkuti11 (#38907) üzenetére


bucsher
őstag

+1

Pont ma vettem egyet, teljesen fém építés és több színben kapható, szóval ideális.

In the pipe - five by five!

(#38909) rx8pencz


rx8pencz
tag

Meggyőztetek,bár a kinézete kis kompromisszumra késztet,de ennyiért nem lehet minden tökéletes.Köszönöm srácok!

PSN: istone94

(#38910) vodkaboy22 válasza szentkuti11 (#38907) üzenetére


vodkaboy22
addikt

JupJup E10 bejővős januárba veszek én is egyet lehet mer annyiért tökre megéri és mindig zsebben lehet bezzeg a DT770-el ma is leszoltak vonaton hogy nem férnek el akkora a fejemen... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#38911) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Megérkezett a várva várt DUNU DN-1000-es fülhallgatóm. Azt mondom simán megérte a 2 hónap várakozást, ilyen jól szólni még semmit nem hallottam. Ha emlékeztek még írtam hogy a Vsonic VC-1000-et cseréltem erre ráfizetéssel.

3 driveres füles, 2 ba, 1 dynamic. Jelenleg elképzelni se nagyon tudok nála jobbat, bár nincs viszonyítási alapom felfele, meg az árkategóriájában. Mindenesetre az eddigi CX 400II-at a földbe alázza, és aki ajánlotta szerinte az egy fokkal drágább ie80-at is odaveri. Egy hibája hogy nem lehet a kábelt leválasztani. Lényeg a lényeg, ha van kedve valakinek meghallgatni, karácsony után szervezhetnénk összejövetelnt valami belvárosi sörözőben, és ott szívesen megmutatom, meg esetleg ha van valami saját komolyság, abba én is szívesen belehallgatnék, hogy legyen valami összehasonlítási alapom :)

(#38912) szentkuti11 válasza vodkaboy22 (#38910) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tedd azt! Már Én is megtettem :D

(#38913) #16820480 válasza vodkaboy22 (#38910) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztos, hogy a DT770 miatt mondták? :P
De biztos csak az volt a gond, hogy a csöves leszívta az áramot és nem ment a vonat...

gologolo: Én szívesen meghallgatnám, hogy mit tud! Mennyi volt?

(#38914) contaxg válasza gologolo (#38911) üzenetére


contaxg
veterán

Ez nagyon izgalmasan hangzik. :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38915) korpicschess válasza atillaahun (#38903) üzenetére


korpicschess
veterán

Ajánlanám a saját eladó fülesem, de azt itt nem szeretik. ;]

Amúgy megjött a Brainwavz R3 is... Szívesen kibontanám, de még csak azzal is csökkenne az értéke. Elég drága pakk volt ez most.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38916) raven12 válasza korpicschess (#38915) üzenetére


raven12
senior tag

Én hallgattam tegnap az R3-at.

Fasza füles, nem éri el a GR07-et, de hasonló, csak kicsit "forward" hangképpel, de lehet, még nem volt neki elég a járatás. Szerintem egy SE215 mellé simán oda lehet tenni, csak más a hangképe. 2driverhez képest meg meglepően nincs basszustúltengés.
Hülyén néz ki, de nekem kényelmes volt.

Amúgy mihez adták, X3, DX50?

[ Szerkesztve ]

(#38917) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Fülesjáratáshoz tudnátok adni jó minőségű ,,zajokat"?

(#38919) Ati1979 válasza gologolo (#38911) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is meghallgatnám! :)
Csak nem tudom mikor megyek fel legközelebb...

(#38915) korpicschess

Az R3 viszont tényleg nem rossz. Tegnap meghallgattam... :)

(#38920) bucsher válasza raven12 (#38916) üzenetére


bucsher
őstag

Egyáltalán nem volt bejáratva, kb. 15 percet ment összesen.
Hardveraprón megtaláljátok ha ennyire tetszett ;)

In the pipe - five by five!

(#38921) korpicschess válasza raven12 (#38916) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen, írják is, hogy inkább közép-magas, de még a gyártó is ezt írja rá. R1-ben nekem pont a számomra kb. élvezhetetlenül sok mély zavart.
Csak számomra túl drága egy ilyen füles, hisz vagy 2x annyi, mint a fejesem. :Y

Igazából az R1 volt a fő, Fiio-t adták. Csak még a NAV-nak is vettem pár kávét 8500 Ft értékben.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38922) korpicschess válasza korpicschess (#38921) üzenetére


korpicschess
veterán

Na... Mármint R3-hoz a Fiio-t. Lehet kicsit jobban jártam volna az X3 + R3 kombóval, bár nem hiszem, az úgy már majdnem 55k-ra jött volna ki vámmal, sőt, ott már valóban van vám is, nem csak ÁFA. Nem nagy buli.
Eddig tetszik az E07K. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38923) Uzi74 válasza korpicschess (#38922) üzenetére


Uzi74
senior tag

E07k neked nem sistereg kicsit üresjárataban? (hétvégén összevetem majd remérhetőleg az enyém a HRT microstreamerrel)

(#38924) szentkuti11 válasza Uzi74 (#38923) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tapasztalataim alapján mindenfajta sistergés vagy a forrás vagy a hangfájl hibája.

(#38925) gologolo válasza #16820480 (#38913) üzenetére


gologolo
tag

42e alapban, de a sok posta oda-vissza miatt olyan 46 körül állt meg. De ezerszer inkább ez mint a 2 ba-s VC-1000, 30k körül, ott nagyon éreztem a kompromisszumot, ezt meg legszívesebben megállás nélkül hallgatnám. Ennek a kistesója most jelent meg, a DUNU 900 asszem, hát arról is ódákat zengenek HEAD-Fi-n.

No akkor kiáltson akinek 27-28.-a magasságában jó lenne.

(#38926) #16820480 válasza gologolo (#38925) üzenetére


#16820480
törölt tag

28-án bent leszek délután a városban amúgy is néhány barátommal, úgyhogy az jó lenne. Meg esetleg lehet, hogy elhoznám őket is, ha ráérnek és nem gond :B
Egyébként elhiszem, hogy jobban szól a dinamikus driverrel. Bár a VC1000 is jó füles, de mély az kevés van benne. Bár állítólag jó erősítővel az is megjön, volt aki HDP-R10-ről próbálta múltkor, és úgy állítólag jól szólt.

korpicschess: Nem akarok megint fekete bárányként csak rosszat írni egy cuccról, de szerintem jól tetted, hogy nem az X3-at vetted. Most a találkozón próbáltam, és nem szól valami jól sajnos az a cucc :( Még régebben fiziknél próbáltam E17-et, az sokkal emészthetőbb, bár színez, melegebb hangja van, és nem olyan részletes talán, de teljesen hallgatható. Az X3 meg pár perc után már zavart. Ha már hasonló ár, akkor sokkal inkább DX50, vagy esetleg a kommerszebb lejátszók közül Sony (hidegebb, lineáris) vagy Cowon (melegebb, telt).

(#38927) Ati1979 válasza korpicschess (#38922) üzenetére


Ati1979
veterán

(#38926) sheratan

+1
az x3-mal nem jártál volna jól szerintem... :N

(#38928) hobbyone válasza atillaahun (#38903) üzenetére


hobbyone
aktív tag

atillaahun

Mp3 lejátszóval hallgatok zenét. 2011. szeptemberben dobták piacra, az akkori LG telefonokkal kompatibilis. Nem tudom, hogy azóta az LG változtatott-e a kiosztáson. Nem tudom kipróbálni az általad kért készülékkel.

Tegnap beüzemeltem a második példányt is. A bejáratás/burn in jelenséggel kapcsolatosan megoszlanak a vélemények. Valaki azzal magyarázza, hogy az agynak kell hozzászoknia az új eszközhöz, ezért változik idővel a hang. Mások szerint a meghajtónak (dinamikus/armatúra) kell bizonyos üzemóra a maximális teljesítmény eléréséhez. Én az előbbi magyarázatban hiszek, főleg mióta több fülesem van.

Miután bedugtam irtó rosszul szólt: torzított, halk volt. Egyből le is izzadtam, azt hittem selejtes példányt küldtek. Ez a rossz érzés kb. 1 percig tartott, ekkor megemeltem a hangerőt. Megkönnyebbültem, mert ettől normálisan kezdett szólni, hasonlóan, mint a másik, talán kissé halkabban.

Valamennyire ehhez kapcsolódik, hogy elvileg lehet különbség két azonos termék hangja között. Persze nem óriási. Ennek oka, hogy a legyártott meghajtók teljesítményértékei/hangja különböző lehet. Ahogy az egy gyártósorról legördülő gépkocsimotorok teljesítményértéke (lóereje) és egyéb paraméterei között is van különbség, úgy a fülesek esetében az azonos típusú driverek sem feltétlenül produkálják ugyanazt a hangot/frekvenciagöbét.
IEM-ek esetében inkább a prémiummárkák fordítanak nagyobb figyelmet a meghajtók összehangolására. Az Etymotic erre a legjobb példa. Termékeiknél a két meghajtó frekvenciagörbéje között nem lehet nagyobb az eltérés 1dB-nél. Valószínűleg az összehangolásra fordított többletköltség is közrejátszik a Vsonic GR01(208$) és Vsonic VC100 (125$) közötti árkülönbségben. Tudniillik mindkettő ugyanazt a Knowles armatúrát használja.

12 000 Ft :Y Agyam eldobom. Nem ezért írok a fórumra. :W

[ Szerkesztve ]

(#38929) kemcso válasza gologolo (#38925) üzenetére


kemcso
Ármester

Engem is nagyon érdekelne, de 27-28 biztosan nem jó, idén már nem járok Bp-en sajna...

(#38930) #16820480 válasza hobbyone (#38902) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most nézem, hogy ki lett moderálva, de szeretném azért a topiklakók nevében megköszönni, hogy ismét kollektíven lenéztél mindenkit, aki ide írogat, és nem vette meg egyből az ajánlásodra azt az LG fülest :K

A leírást és a tesztet egyébként köszi, immár irónia nélkül. Az ilyesmiért érdemes ide beírkálni, maradék sanos alapelvekbe ütközik. Bár ezt biztosan tudod.

(#38931) Uzi74 válasza szentkuti11 (#38924) üzenetére


Uzi74
senior tag

A fiio e07k anélkül is csinálja, hogy bármi rá lenne dugva a fülhallgatón kívül - csak bekapcsolom - de csak ie80-al vagy hasonlóan érzékeny IEM-el jön elő

(#38932) Ati1979 válasza Uzi74 (#38931) üzenetére


Ati1979
veterán

Sajnos nem az ilyenekhez lett tervezve szerintem.... :B :(

(#38933) vodkaboy22 válasza szentkuti11 (#38924) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ohh még 200k-s cucc is tud sisteregni/zajolni... Még hogy csak a hangfálj hibája legyen...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#38934) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!

Fülhallgató vásárlás előtt állok, ebben kérnék tanácsot. Eddig sokféle Sennheiser (cx300,400,s..) után Klipsch S4-et, illetve jelenleg Brainwavz M2-t és R1-t használok, Fuze-zal és i4-gyel, de mostanra mindkettő (füles) meghalt megint, úgyhogy lehet, hogy a sokadik javítás helyett most beruházok egy újra.
Mivel eddig a fenti füleseket használtam, a "normálisnál" több mély számomra feltétel. Az M2 hangjával nincs gondom, az összeszerelési minőségével annál inkább, kábel- és "doboz"cserén is túl van már, de igazából kezdettől fogva voltak vele sajnos gondok. Head-fi olvasgatása kapcsán találtam a gr02 bass version-t, ami elvileg nagyon hasonló az M2-höz, de talán valamivel jobb a kialakítása, illetve alapból 40$ az ebayen - az M2 csak akciósan ennyi. Említették még a gr06-t illetve a Shure SE215-t a drágábbak közül, ezek közül utóbbinak kiemeltebb a mélye, ár/érték arányban viszont egyértelműen rosszabb. 100$ a plafon egyébként, afölött nem néznék.
Szóval a magyar garancia miatt, illetve a könnyebben szerelhető kialakítás miatt hajlok a Shure felé, annak ellenére, hogy ár/értékben lenne jobb, de annyit szenvedtem ezekkel a hongkongi fülesekkel (mivel nem akartam visszaküldeni hónapokra), hogy komolyan gondolkozom rajta. Ki mit javasol?

(#38935) #16820480 válasza honfoglalo (#38934) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GR02 bass edition az tényleg sok basszust tartalmaz, szerintem túlságosan sokat is, nincs benne mást sem :) A GR06 neked nem tetszene, nem basszusba nerős, inkább közép. Amit még megnézhetsz, az a Sony MH1C, bár a kábele fura, de a hangja jó, és jó a basszusa is, itthon is kapható. Esetleg még VSD1, az is jó basszusban, meg a Soundmagic E10 és E30 is. A Shure az strapabíró, de nem biztos, hogy megéri neked ennyit kiadni rá, bár leglaább a kábelét könnyű cserélni, és a hangja is jó azért.:)

(#38936) kemcso válasza honfoglalo (#38934) üzenetére


kemcso
Ármester

A Shure mellett szól, hogy cserélhető kábeles, autót is húzhatsz vele. Viszont a hangja nekem személy szerint nem jön be.
Ami viszont nagyon ott van a toppon, az a Vsonic VSD1, 45$, enyhe V, a mélyek nem hiányoznak belőle. A GR06-nál szerintem jobb füles... Vagy a GR07, de ez már drágább.

Vagy ott a Soundmagic E10, az kapható nálunk, a nomono-nál meg is tudod hallgatni, korrekt kis füles, és az ára is barátságos (szerintem jobb vétel ez is, mint a 215)

[ Szerkesztve ]

(#38937) honfoglalo válasza #16820480 (#38935) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a választ! A VSD1 és az E10-et megfontolom az SE215 mellett. :) Annyi az aggodalmam, hogy az E10 - látva a kábelét, nálam 3 hónapnál többet nem húzna ki.. A VSD1 meg nem kapható itt, s talán előnyösebb lenne itthoni garanciával vásárolni. Még meggondolom. :)

(#38938) szentkuti11 válasza honfoglalo (#38937) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az új szériás E10-nek nem ilyen a kábele, hanem jóval vastagabb.

(#38939) honfoglalo válasza szentkuti11 (#38938) üzenetére


honfoglalo
senior tag

ilyen?
illetve a VSD1-hez képest milyen az E10?
Az E10-et itt nem érzik igazán jobbnak az M2-nél, kb egy árba vannak, a VSD1 jobb esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#38940) szentkuti11 válasza honfoglalo (#38939) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen. Hallgattam VSD1-et, de már teljesen elfelejtettem milyen volt. Csak az E10-ről tudok nyilatkozni.

Én M4-et hallgattam, de az szerintem botrányosan rosszul szól az E10-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#38941) monti0222w válasza honfoglalo (#38939) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, az E10 nem mély túlsulyos mint az M2, hanem közép és mély orientált kevesebb magas tartománnyal. Mivel te is mondtad hogy az M2-ben rengeteg a mély, lehet a E10 kevésnek találod majd! Viszont itthon is ki tudod próbálni. és 2 év garancia van rá! :K
A kábel ne zavarjon szerintem elég jól birja!

[ Szerkesztve ]

(#38942) kemcso válasza honfoglalo (#38939) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem jobb a VSD1. Nagyobb a tere, magas és közép tartományban jobb.
De az E10 is teljesen vállalható, nekem igen kellemes csalódás volt. És Mo-n beszerezhető.

(#38943) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok!
Az miért van, hogy a gumiharangos füles egyszerűen nem megy bele a füljáratba nekem?
Akárhogy tuszkolom, nyomom izomból, nem megy bele, meg fáj ha próbálom belenyomni.
Ez mi miatt van? A legkisebb és a legnagyobb mérettel is ez van. Rossz a fülem kialakítása? A klasszikus füles jó a fülemhez.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#38944) szentkuti11 válasza bododani (#38943) üzenetére


szentkuti11
addikt

Többfélét is próbáltál? Biztos nem fül mögött elvezetős in-eart próbálsz?

(#38945) bododani válasza szentkuti11 (#38944) üzenetére


bododani
senior tag

Ilyet próbáltam

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#38946) szentkuti11 válasza bododani (#38945) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez fura, ennek simán be kéne mennie. Próbáld a hallójáratod felé irányítani a fülhallgatót jobban.

(#38947) bododani válasza szentkuti11 (#38946) üzenetére


bododani
senior tag

Na, végre sikerült! Belement a fülbe. Hú, eléggé furcsa! Kicsit nyom, de meg lehet szokni.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#38948) szentkuti11 válasza bododani (#38947) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha nyom, akkor a legkisebb gumiharanggal próbáld.

(#38949) bododani válasza szentkuti11 (#38948) üzenetére


bododani
senior tag

A legkisebb van rajta : D
15 éves vagyok, szerintem majd fog nőni még a fülem.
Köszönöm a segítséget, boldog karácsonyt mindenkinek!

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#38950) kungzi


kungzi
veterán

5-10k milyen fülest érdemes venni? agybadugós kellene, rock zenéhez, ja és ne a túlárazott ócska termékekre gondolok. Minél kevesebből kellene megoldani a dolgot, de jó legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.