Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) Ati1979 válasza Uzi74 (#38697) üzenetére


Ati1979
veterán

Az E18 nekem nagyon nem tetszett.... Fiio E07k talán.

(#38700) sheratan

+1

Én is inkább ezeket ajánlanám. Erre a részre (dac + amp) még jobban érdemes költeni mint magára a fülesre...

(#38702) Zoli133 válasza Ati1979 (#38701) üzenetére


Zoli133
őstag

Mikor halottál e18at?

Egyébként meg streamelt jó esetben 256os anyaghoz felesleges a drága cucc...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#38703) brumi1024 válasza Zoli133 (#38702) üzenetére


brumi1024
veterán

A Spotify ráadásul mobilon alapból 96 vagy 160 kbps, adatforgalomcsökkentési okok miatt. Nemrég tették elérhetővé a mobilos 320 kbps-t, de ez egyrészt fizetős, mint az asztali rendszerben, másrészt csak előfordul, hogy 320-as a zene, nem minden van meg ilyen minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#38704) Uzi74 válasza brumi1024 (#38703) üzenetére


Uzi74
senior tag

Spotify-t mióta én használom van Extreme quality beállítására lehetőség (mind offline, mind streaming módban). Ez ogg vorbis 320 kBit-et jelent.
Mobilkliens csak Premium előfizetéssel megy, 5 Eur/hó jelenleg. Szerintem a könyvtáruk jórésze megvan már mindhárom minőségben (normal, high és extreme)
Google music 320 kbit mp3-at használ,amit feltöltesz flac-ot, azt is arra konvertálja.

Még nem győztem meg magam, hogy útközben hordozzak még egy kütyüt a hangminőség érdekében, az említett AK10 nem tűnik rossznak - Nexus 5 stock romja sajnos nem engedi az USB audiót, kicsit később talán kiforr a dolog

(#38705) brumi1024 válasza Uzi74 (#38704) üzenetére


brumi1024
veterán

Mióta használod? Mert itthon hivatalosan csak nem régóta elérhető.

(#38706) tikshow válasza Uzi74 (#38704) üzenetére


tikshow
addikt

Mobilkliens pár napja már ingyenes.

(#38707) Uzi74 válasza brumi1024 (#38705) üzenetére


Uzi74
senior tag

2012 December óta, nem sokkal a német indulás után reggeltem.

(#38708) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

(#38713) coolrob válasza filózoli (#38712) üzenetére


coolrob
aktív tag

Hello!

Hátha valaki tud segíteni. Brainwavz M2 beszerzésén gondolkozom. Problémám hogy neten keresgélve. 2 féle jack aljzattal láttam, és nekem slim kell mindenképp.( mobilon elég robosztus tok van, és nem lehet tőle bedugni a sima dugósat. )

1-es verzió

2- es verizó

Most akkor melyik? (MP4 nationről rendelném)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#38715) WHooPeR2


WHooPeR2
csendes tag

hello valaki tudna ajánlani egy jó fülest 6-8 k között metál rock stílushoz mindenképpen agybanyomósat

(#38717) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Rock/Metal/Jazz hallgatásához melyik lenne az ajánlottabb?
- JVC HA-FX101 Xtreme Xplosives
- Maxell Metallics
- Sony MDR-EX50

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#38718) PR0JECTNR56 válasza func93 (#38717) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Konkrét típust a három közül nem tudok ajánlani, lévén hogy személyesen nem hallottam mindet, viszont az EX-50 elég meggyőzően teljesít az általad felsorolt stílusokban.

(#38721) #69438720 válasza Tibicsucsu (#38667) üzenetére


#69438720
törölt tag

Soundmagic E10! Nagyon jó az áráért! :))

(#38722) zodo


zodo
nagyúr

Tegnap nézegettem ill. itt több alkalommal láttam mint ajánlás és megtetszett a piros-fekete SoundMagic E10. Imént megrendeltem és talán már holnap kézhez is kapom.
Bővebben nem olvastam utána de láttam (igaz nem jelent semmit) hogy a What Hi-Fi-n 2013 best fülese lett ebben az ársávban. Mondhatni inkább csak kíváncsiságból rendeltem (na meg a "divatmárkás" fülesem folyton kiesik a hallójáratomból) és remélem nem ér csalódás.

(#38723) maszekember


maszekember
aktív tag

VSONIC GR07 hangizolációja mennyire jó?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#38724) kemcso válasza maszekember (#38723) üzenetére


kemcso
Ármester

Közepes.

(#38725) #69438720 válasza zodo (#38722) üzenetére


#69438720
törölt tag

Nagyon megéri az árát :) CX300 egy tescos fülesnek tűnt mellette :D

(#38727) zodo válasza #69438720 (#38725) üzenetére


zodo
nagyúr

Jól hangzik. :)
Némi járatás után majd úgy is leíróm hogy mit gondolok róla.

(#38729) Ati1979 válasza Zoli133 (#38702) üzenetére


Ati1979
veterán

Ott volt a fejes talin az asztalon! :)

(#38730) PpenoO válasza #16820480 (#38684) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi sheratan,

Végül a Soundmagic mellett tettem le a voksomat.

Vaciláltam az e30 és az e10 között de végülis a konzervatív konstrukció miatt az e10est választottam. Mint kiderült papíron ebbe mégtöbb basszus van mint az e30ban.

Nomononál rendeltem meg és már tegnap délután átvehettem. Ezúton is köszönöm nekik a gyors és kedves kiszolgálást.

Amatőr vélemény, EQ off:

Techno, Tech-house hallgatva első tapasztalatom az, hogy sokkal többminden átjön rajta mint a CX300on, basszusok teltebbek mégis lüktetnek/pattognak, gyorsak, nem úsznak és nem nyomják el a többi hangszínt. Ebből kifolyólag a közép sokkal gazdagabb, részletesebb, magas hangerőn sem bántó. Magasak tiszták, kidolgozottak, nem csörömpőlnek, nem sisteregnek a küönböző cinek.
Biztos vannak mégjobb fülesek de nekem ennyi elég. Remélem a használat során mégjobban fog muzsikálni, direkt bejáratásban nem hiszek, majd bejáratódik a fülemben :).

Stabilan megmarad a fülemben, lehet ez annak is köszönhető mert nem a nyakamon fut a jobboldali füles kábele.

Egy dolog ami esetleg negatívum, az maga a kábel, nagyon kemény és mivel összehajtogatva volt a dobozban, elég érdekes pályán fut a fülemtől a mobilomig... pár hónapba biztos beletelik mire kirúgja magát, ha egyáltalán a gravitáció lesz rá olyan erős hatással, hogy kiegyenesedjen.

Mégegyszer köszönöm az útbaigazítást.

[ Szerkesztve ]

(#38731) Uzi74 válasza filózoli (#38674) üzenetére


Uzi74
senior tag

Próbálbattam a seal test fájllal és rá kellett jönnöm, hogy nem jó szilikonnal használtam. Érdekes módon ugyanaz a végződés jóval több basszust adott a CX550-en, mint az IE80-on. A legnagyobb normál formájú szilokont rárakva, és nem fül fölött vezetve, hanem szimlán lefele behelyezve komolyan megjött a dinamika a mélyebb régiókban is.
Érdekelne, nektek mennyire hangos az 50Hz az 500Hz-hez képest?
[link]
A 500Hz-est még mindig jóval hangosabbnak érzem (persze a mélynek nagyobb energia kell alapvetően is)
Esetleg másik dugót tettetek rá? Comply-t ajánlgatják head-fi-n, de nem sokáig bírja állítólag

[ Szerkesztve ]

(#38732) coolrob


coolrob
aktív tag

Hello!

Gyors segítség kéne :)
Szeretnék rendelni egy fülest, lehetőleg még ma.

amik között gondolkozom:

Vsonic VSD1

Soundmagic E10

Brainwavz M2/M5.

VSD1 felé hajlok nagyon, de másik 2 is tetszik.Valaki esetleg aki összehasonlította ezeket személyesen?

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#38733) f4lcon


f4lcon
őstag

Sziasztok, egy kedves ismerősömnek vennék fülhallgatót futáshoz használja mobilba dugva.
Egy fontos kritériuma van, csak egyenes végű jack dugója lehet, az én CX300II-esem pl nem megy bele a telefonba rendesen.
Nézegettem az ajánlóban írt Soundmagic e10-et, tetszik is, de (és itt a nagy DE) egy olyan embernek lesz ajándékba, aki jó eséllyel a Sennheisert, az AKG-t vagy a Sony-t ismeri mint márkanév. Odaadok valamit, ami számára a sose hallott kategória, az nem biztos, hogy úgy csapódik le, ahogyan szeretném. Nem jó az, amikor magyarázni kell folyamatosan, hogy ez azért jó, mert azt mondták, és teszteket mutogatni, blabla, sokkal jobb, ha már a márkanév alapján elhiszi, hogy jó.
Tehát a "nagy" vagy itthon jól bevezetett gyártók fülesei közül keresnék valamit a 10-tizenpárezres kategóriában, lehetőleg még karácsony előtt, tehát ebay és egyéb netes rendelős történetek kivételesen kizárva.
A Sony XBA-C10 pl jó lenne, de 90 fokos a jack dugó a végén....

Valakinek ötlete arra, hogy mit nézegessek? Az ajánló nem tér ki erre, pedig sokaknál fontos szempont, és inkább vesz valamit aminek gyengébb a teljesítménye, ha van mellette rendes garancia, hazai support (vidéken is, nem csak egy pesti boltban) stb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#38734) csokoládé13


csokoládé13
tag

Szaisztok!

A húgomnak szeretnék karácsonyra venni egy fülest a telójához (Lumia 520).
A Sony MDR-EX50 és a SoundMAGIC PL11 között vacillálok, melyik lenne jobb választás?

Előre is köszi a segítséget!

(#38735) xtremez


xtremez
aktív tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni!

Szeretnék fülhallgatót venni olyan 5-6 ezer ft-ig maximum és nem agybadugósat (illetve hangerő szabályzó sem fontos).
Volt egy Akg k315, de az elveszett. Annak nem volt rossz hangja, de talán túl kemény, éles volt időnként. Mélye tetszett. Leginkább "normális" zene a forrás és nem tuc tuc.

Néztem Sennheiser MX 471-et, 375-öt ezek milyenek ? Más márka is jó nem ragaszkodom ezekhez.

Előre is köszönöm!

(#38736) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Meghalt az előző fülesem (AKG K309), ideje újat vennem. Még mindig nem áldozok nagy pénzeket fülesre, de tanácsot kérnék. :)
Láttam nagyon dícsérik itt a Maxell Metallicsot, ami a közelemben kb 3000 ft-ért is kapható. Nagyon többet nem szánnék fülhallgatóra.
Ez előrelépés lenen az AKG után?
Illetve:
Ilyen árban kaphatok jobb ár/érték arányú fülest?

Köszönöm a válaszokat! :R

(#38737) Uzi74 válasza Ati1979 (#38701) üzenetére


Uzi74
senior tag

Azt hiszem adok egy esélyt a E07k-nak, ha nem is a csúcsok csúcsa . (sőt minden jobb nála, kivéve talán az audigy 2 nx-em) Nem hiszem, hogy napi használatban cipelném a telefonnal, inkább nexus 7 tabletről, asztali gépről - esetenként erősítőként használnám. Nyaraláskor jól jöhet a dupla jack output is.
Persze ha leesnék a székről a hangminőségjavulástól, akkor majd átgondolom :DDD

(#38738) Ati1979 válasza Uzi74 (#38737) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a baj, hogy úgy veszel meg valamit, hogy ki sem próbálod. Sőt az alternatíváját sem.

Túl nagy hangminőségjavulásra szerintem ne számíts azért. :N

(#38739) Uzi74 válasza Ati1979 (#38738) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ez is egy kipróbálási mód :) Január 31-ig visszadhatom indoklás nélkül, ha nem tetszik.
Jelentősen többet jelenleg nem szánnék rá, ha itt már érezhető komoly javulás, akkor megtartom - különben megy vissza

(#38740) #16820480 válasza f4lcon (#38733) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben az esetben szerintem csak Sony-t kellene nézni, azok még egész jó ár/értékkel bírnak ebben a kategóriában a nagy márkák közül. Az AKG és Senn eben az árban felejtős. Esetleg még az Audio-Technica füleseket nézzed, az is egész jól hangzó név, és van hasonló árban pár cuccuk =az ajánlottak közt is).

PpenoO: :R

WHooPeR2: Témaösszefoglaló ajánlott fülesei közt nézzél szét. Esetleg valamelyik Soundmagic füles jó lehet hasonló árban például.

coolrob: A Bw sajna (vagy szerencsére?) viszonylag sokszor változtat designt egy fülesen, különösebb jelölés vagy bejelentés nélkül. Szerintem az a biztos, ha írsz annak a boltnak, ahol rendelnéd, és megkérdezed tőlük, hogy milyen csatlakozóval van a jelenleg elérhető modell, és hogy esetleg küldjenek képet is róla.
Egyébként meg szerintem a VSD1 az most eléggé best buy lett, nagyon befutott itt a topikban.

xtremez: Earbud kialakításból nem annyira nagy a minőségi választék. Ha esetleg nem gond a külföldi rendelés, akkor a Yuin márkát érdemes megnézni.

neukumfe: Valószínűleg hallható előrelépés lesz.

Uzi74: Ha el tudsz jönni a füles találkozóra, szerintem meg tudsz hallgatni pár jó kis lejátszót/DAC-ot, érdemes lehet az után dönteni inkább.
De ha vásárolni szeretnél, akkor adhatunk tippeket, hogy miket szerezz be, amikre mi is kíváncsiak vagyunk :P

(#38741) coolrob válasza #16820480 (#38740) üzenetére


coolrob
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Esetleg megtudod mondani honnan rendeljek VSD1/VSD1S -t ?
Sajna Mp4nation-nél kifogytak belőle :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#38742) PR0JECTNR56 válasza coolrob (#38741) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Lendmeurears, ugyanilyen néven ebay-en is megtalálod őket.

(#38743) #16820480 válasza coolrob (#38741) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem vagy innen, vagy innen. A kettő amúgy ugyanaz az bolt, csak más platform.

(#38744) raven12 válasza coolrob (#38741) üzenetére


raven12
senior tag

Megjegyzem, és ez szól mindenkinek:
Ha tehetitek, LendMeUrEars-et válasszátok, mert:
- rájuk még sosem érkezett panasz MP4nation-nel ellentétben
- mivel Szingapúrból küldik, megspóroltok pár napot (MP4nation-től Hong-Kong-ból Szingapúron keresztül jön)

* régebben MP4Nation felszámolt a paypal-ozásért pluszköltséget, LMurE nem. (legutóbb mp4 sem számolt fel, furcsálltam is)

[ Szerkesztve ]

(#38745) Fiioo


Fiioo
újonc

Hangminőségben a Vsonic GR06 vagy a Soundmagic E30 nyújt többet?
Melyik lenne jobb választás?

(#38746) WHooPeR2


WHooPeR2
csendes tag

hello Brainwavz M5 vs R1
melyik jobb és mennyivel?
az m5 8k ért megéri
az r1 6k ért?
főleg metál és rock hallgatására használnám és nagyon fontos lenne hogy sokáig bírja
előre is köszönöm a választ

(#38747) maszekember válasza kemcso (#38724) üzenetére


maszekember
aktív tag

Milyen,hasonló hangkarakterű in-ear-é jobb?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#38748) raven12 válasza maszekember (#38747) üzenetére


raven12
senior tag

Brainwavz B2 :D Csak az 2armatúrás, nem bővelkedik mélyekben, tere is kisebb. De lineárisnak lineáris.

Ilyet ebben az árkategóriában szerintem nem fogsz találni. Westone 4R izolációjáról nem hallottam, de annak meg vélhetően az SE535-nek (az meg biztosan jól izolál) hasonló hangja van.

Én is szidom a GR07 izolációját, max. közepest tudok rá adni.

(#38749) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, szeretnék egy fülest ami:

3e Ft környékén kapható,
fizikailag kényelmes, tartós kialakítású,
hangminőségben elég ha közepes,
elsősorban filmezésre és telefonálásra (+hallásom se a legjobb),
viszonylag érzékeny mikrofonja van (hívásfogadó gombbal),
szimmetrikus kábelezésű,
sok üzletben kapható - tehát nem kell rendelni

[ Szerkesztve ]

(#38750) Uzi74 válasza #16820480 (#38740) üzenetére


Uzi74
senior tag

Sajnos nem leszek akkor BP-en..
Kipróbálási oldalról még az Audioquest dragonfly ami felkeltette az érdeklődésem és beleeshet a keretbe. Arról vannak pozitív tapasztalatok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.