Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) schawo válasza Dave™ (#12100) üzenetére


schawo
titán

De lehet, hogy jövő héten már III, aztán két hét múlva IV. Karácsonyra meg elérjük az LXXVII-t :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12102) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy creative ZEN mp4 lejátszóm (a fekete színű, hitelkártya nagyságú - szélességre :) -) szóval ehhez kéne nekem fülhallgató, méghozzá jó minőségű...olyasmi kéne, ami ad basszust is neki, mert ebben kicsit gyengélkedik a gép, viszont a közepet és a magasat szépen kihozza (1-2 olyan hangot is kihallok amit phillips hifin nem!!!). Összességében olyan kéne nekem amire azt tudom mondani mikor hallgatom hogy: "aztak***va"!

Olyan 10k-t szánnék rá...sztem FÜLhallgatóért ez sem kevés...tudom hogy ez még mindig nem prémium kategória, de úgy gondolom ezért már biztos lehetne kapni high kategóriásat...

Tippeket várok, sennheiser, AKG érdekelne főleg! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#12103) schawo válasza kNG (#12102) üzenetére


schawo
titán

neked is :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12104) Egyetlen88


Egyetlen88
csendes tag

Szrintetek milyen Fejhalgatót vegyek ha egyaránt szeretném hogy jól szoljona térhatás játékban és filmeknél is

az árat ne figyeéjétek csak a teljesitményt és pc hez vásárlom

Razer Megalodon 7.1 vagy Sharkoon x-tatic digital 5.1?

vajon meik a jobb fejhalgató és miért

irjatok Pü ben is

Köszi?

Varga Szabolcs

(#12105) Dave™ válasza kNG (#12102) üzenetére


Dave™
nagyúr

Xears XR120PRO II. Csúnyán elveri a Sennheisereket, AKG-kat. Ezen az áron jelenleg az egyik legjobb :) Egyébként pont olyan a hangja, amilyennek leírtad :D Keress rá a topikban

(#12106) themebuilder válasza Egyetlen88 (#12104) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ez a Milyen FÜLhallgatót? (fejhallgatóknak külön topikja van) topic.
Fáradj át ide: Nagy FEJhallgatós topic

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12107) kNG


kNG
senior tag

schawo és Dave

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Szimpatikus darab amit mutattatok, főleg hogy tudom hogy német gyártmány (ha jól értelmeztem:)), még annyit leírnék (nem tudom ez mennyit számít), hogy sajnos az EQ aligha befolyásolható ezen a készüléken...az EQ lehetőségek a következő féleképp néznek ki:

80 250 1k 4k 13k Hz

Állíthatóság: -12 ; +12 db minden tartományban

A basszus borzasztóan kevés jelenleg..kipróbáltam egy SONY MDR-XD100 fejhallgatóval, egy sony ericsson spirohoz kapott fülessel, na hát ez sz*r, és egy régi panasonic fülhallgatóval, ezzel egész jó...de mindenhol bőven kevés a basszus, habár itt nem prémium kategóriás termékekről van szó...

Kb. azt várnám el a fülestől, hogy hangzásban elverje a Phillips hifimet (Phillips FW-P750, a kettő 80 wattos nagy hangfal kicserélve 2 db 100 wattosra, 3 sávos - mély közép magas cincogós + ugye a maradék 3 hangfal)...

Nem dolby surround hangzást keresek, hanem olyat, amire azt mondom amit már fentebb is leírtam :D Tudom hogy a hifi és a portable media player tök más kategória, de szerintem értitek mire gondolok...vagyis így tudtam a legjobban leírni hogy milyen hangzás kéne :) :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#12108) schawo válasza kNG (#12107) üzenetére


schawo
titán

Ebben az árkategóriában jelenleg ezek a legjobb fülesek. Ezek közül a PL50-t már le is húznám, arra kiegyenlített mélyek jellemzők, gyenge mély forráshoz nem ajánlott.

Csak hogy egy összehasonlítási alapot mondjak, az AKG K370 fülesemet hülyére veri mind, egyszerűen egy lapon sem említhető velük. PL50 és TD100-II fülesem van a listámból, de a többiről is tudom, hogy nagyon jól szólnak.

A listára hangminőség alapján felfér még a Superlux 381 is, de ott a szigetelés nagyon alacsony, cserébe jóval olcsóbb, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12109) fi:zi'k válasza schawo (#12108) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te már hallottad a 381-et? Az is rendeltem... :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12110) Shufny válasza fi:zi'k (#12109) üzenetére


Shufny
őstag

Már nálad van, vagy következő körben érkezik? Jöhetne vélemény róla. Vagy nem bonthatod ki, mert másnak lesz?

#12112: Hányat és kinek rendeltél, ha szabad tudni?

schawo: néztél head-fi -t mostanában? Mert úgy látom a te pénzedre is várnak.

[ Szerkesztve ]

(#12111) schawo válasza fi:zi'k (#12109) üzenetére


schawo
titán

Na azt nem hallottam, viszont tudom, hogy te rendeltél. De olvastam róla, és amihez hasonlítják, az alapján ide való. :) Persze várjuk az első tesztet első kézből :)

(#12110) Shufny Ehh izé, nem :B Kösz, hogy szóltál. Nem is gondoltam, hogy ilyen hamar összejön a létszám, nem is jutott eszembe megnézni ilyen hamar :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12112) fi:zi'k válasza Shufny (#12110) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy schawo is írta, majd lesz a februári pakkban ;)

szerk.: Csak magamnak rendeltem 1et. lehetne kapni 3as szettben is, ami jobb is lett volna, de nincs náluk. Ráadásul 3 mailre nem is válaszoltak. :F

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12113) Dave™ válasza kNG (#12107) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nagyon jó az a ZEN, ne szóld le, nekem is volt :D Az eq használhatósága erősen függ a fülestől, valószínűleg amivel használtad, rossz helyen emelt ki, ergo nem érezted. A Xearsek ütnek, jelenleg szinte mindent.

(#12114) kNG


kNG
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, meg is van a jelölt az XR 120 PRO II személyében! :)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#12115) válasza Shufny (#12110) üzenetére



őstag

Lemondok a Balansz Armatúrás álmomról. Találtam egy olyan fülest 20k alatt, ami a nem kevés igényeimet kielégíti. Sajnos Direkt Driver-es de amiket olvastam róla pont az amit keresek. Amiket írnak róla a felhasználók, nagyon hitelesnek tűnik, és utoljára még az analóg korszakban hallottam hasonlókat. Sajnos nagyon nehéz lesz hozzájutni.
Indítok egy blogot, ahol összegyűjtöm ezeket a gyöngyszemeket.

(#12116) Dave™ válasza (#12115) üzenetére


Dave™
nagyúr

és azt is elárulod, hogy mi az? :)

(#12117) themebuilder


themebuilder
senior tag

16 bit vs 24 bit Logout

Érdemes elolvasni akit érdekel a dolog.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12118) válasza Dave™ (#12116) üzenetére



őstag

Egy vietnámi cucc, és a középkategóia legjobbjait veri egy két dologban. Csak azt nem tudom hogyan tudok blogot létrehozni. Régebben láttam ezt az opciót de most nemtalálom.

[ Szerkesztve ]

(#12119) Bici válasza (#12118) üzenetére


Bici
félisten

Márkája és típusa is van, vagy csak annyit tudni róla, hogy vietnámi?
Így tényleg nehéz lesz hozzájutni. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12120) themebuilder válasza (#12118) üzenetére


themebuilder
senior tag

http://logout.hu->Írni szeretnék!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12121) Shufny válasza Bici (#12119) üzenetére


Shufny
őstag

Van egy tippem az Xcape -re :D Arról mondjuk fogalmam sincsen, hogy mit takar a "Direkt Driver".

(#12122) válasza Bici (#12119) üzenetére



őstag

Meglepetésnek szánom, és ezen kívül mék két fülest is be akarok mutatni. De ha nem nem mondja el valaki hogy tudok blogot létrehozni, nem lesz belőle semmi.

(#12123) válasza Bici (#12119) üzenetére



őstag

Meglepetésnek szánom, és ezen kívül mék két fülest is be akarok mutatni. De ha nem nem mondja el valaki hogy tudok blogot létrehozni, nem lesz belőle semmi.

(#12124) válasza themebuilder (#12120) üzenetére



őstag

Köszi

Buszon vagyok zötyög....bocsi

(#12125) themebuilder


themebuilder
senior tag

Én meg bemutatom nektek a legújabb Xears-t

Xears Turbo Devices (TD100 III) Black Wood

Hétfőn jelenik meg ha minden jól alakul. Ma tájékoztatott Thomas. :R

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12126) Nertpaelg válasza themebuilder (#12125) üzenetére


Nertpaelg
tag

Hmm, pont ugyanúgy néz ki, mint a többi. :P

(#12127) themebuilder válasza Nertpaelg (#12126) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen a desing ugyanaz, de ez a Turbo Devices széria legelső fa alapanyagú változata. :U

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12128) Bici válasza (#12123) üzenetére


Bici
félisten

Ok, tehát akkor Sunrise sw-Xcape. :DDD

Csak tudnám, hogy miért nehéz beszerezni. :U

(#12121) Shufny: igen, az lesz. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12129) Shufny válasza Bici (#12128) üzenetére


Shufny
őstag

Te honnan szerezted egyébként? Lend Me UR Ears , Bugden Audio ? Nem írtál azóta se a tapasztalataidról egyébként. Gondolom most se érsz rá túlzottan, de akkor legalább arra kiváncsi lennék, hogy mit tervezel kipróbálni legközelebb. Esetleg azt szabad tudni, hogy amiket felsoroltál, azokat hol hallottad? Mindegyiket megrendelted újonnan, aztán eladtad?

(#12130) Bici válasza Shufny (#12129) üzenetére


Bici
félisten

Én a lendmeusears tulajdonosától vettem ebay-en keresztül (kb. ugyanaz). :)
Amiket hallottam részben saját példányok voltak (az olcsóbbak), részben ismerőseim fülesei, de volt, hogy fórumon kértem meg valakit, hogy fuddunk össze.
Este megpróbálok időt szakítani a leírásra.
Most egy ideig nem tervezek semmit kipróbálni, mert anyagilag mélyponton vagyok, legfeljebb ismerősök, fórumtársak füleseit, de azután a Jays és az Etymotic olcsóbb füleseire vagyok kiváncsi leginkább, meg az ECCI PR401-re, bár ahhoz nem sok reményt fűzök részletesség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12131) dhcodoki válasza Dave™ (#12105) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"Xears XR120PRO II. Csúnyán elveri a Sennheisereket"
Engem még az érdekelne, hogy pl. a CX300 gumijával (a legkisebb méretűre gondolok)
megegyező gumit adnak-e hozzá?? :F

(#12132) Shufny válasza Bici (#12130) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem a d-Jays $100 -ért most felkeltette az érdeklődésem, de nem hiszem, hogy bárki megvenné tőlem. Szóval inkább kihagyom. Etymotic -ok foglalkoztatnak engem is úgy általánosságban, de az olcsók se elég olcsók, hogy csakúgy vegyek egyet. PR401 meg gondolom kb Brainwavz M3 szint részletességben. $75 -ért kifejezetten jó vételnek néz ki, de engem sem hoz lázba. Mennyi amúgy a posta onnan? (LMUE)

(#12133) Luissimo válasza dhcodoki (#12131) üzenetére


Luissimo
veterán

"Xears XR120PRO II. Csúnyán elveri a Sennheisereket"

Még pár nap és SZEMÉLYESEN ( FÜLÉSZESEN :D ) megfogok róla győződni, hogy mennyire veri tönkre a Sennheisereket és milyen kontraviszonyban van a TD100 II-essel pl. :K :K

(#12134) Bici válasza Shufny (#12132) üzenetére


Bici
félisten

lmue-ről nem tudom, de ebay-ről rendelve ingyen volt.
Sztem a $75 sok az ECCI-ért, a sunrise $80-os ára mellett az alapján, amiket olvasok róla.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12135) dhcodoki válasza Luissimo (#12133) üzenetére


dhcodoki
senior tag

oks.. várom.. :))

(#12136) Luissimo


Luissimo
veterán

OFF
Valahol mintha rémlene az emlékeimben, hogy valami "hallgassukmeg egymás füleseit" népi dzsembori szerveződés nyomvonalai bontakoztak kifelé a tavaszias télben.
Hmm !
nemtartom rossz ötletnek, sőt, énmagam is betudnék szállni a tesztkollekcióba 3 féle Sennheiserrel, egy Soundmagic-al és kétféle Xears-el...
(sajnos egzotikusabb listám nincs, demég lehet)

Jaaaa, és egy Cowon S9-essel, mint referenciazajforrás :DD :DDD :D

(#12138) Shufny válasza Bici (#12134) üzenetére


Shufny
őstag

Xcape/RE0 nagyon nem való "mindenkinek". Nekem a vásárlási listán egyébként az Xcape van továbbra is. Majd meglátjuk, hogy tetszik-e nekem is annyira. Tartok kicsit az utcán elvesző mélyektől. Lényeg, hogy azért próbál minden gyártó előrukkolni egy olyasmi fülessel, mint az PR401, mert azt mindenki tudja élvezni. Az RE0 meg nem ilyen, és gondolom ez az Xcape -re is vonatkozik, mert nagyon hasonlóak. Mellesleg úgy olvastam, hogy az Xcape -nek nem erőssége "fejhallgatós" hangzás, ami szintén sokaknak eleget számíthat, hogy ne legyen sok az a $75 a PR401 -ért.

[ Szerkesztve ]

(#12139) Bici válasza Shufny (#12138) üzenetére


Bici
félisten

Az RE0 és az Xcape csak hasonló, a sunrise-nak jóval több a mélye.
Az RE0 meg a verhetetlen magasaival tarol.
Oké, aláírom, hogy az ECCI populárisabb, és ez eladhatja.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12140) Luissimo válasza bigmasterg (#12137) üzenetére


Luissimo
veterán

jahogyvanegy külön topicja is nekije! :R :Y
Aha, akkor jólrémlett !
De amintlátom itt a fejesek vannak górcső alatt inkább, nem a fülesek.

(#12141) válasza Bici (#12139) üzenetére



őstag

Ez tévedés. A Sunrise-nek nem "sokkal több a mélye" csak minőségibb. Óriási különbbség!

[ Szerkesztve ]

(#12142) Bici válasza (#12141) üzenetére


Bici
félisten

Nem tévedés. Mindkettőt hónapokig használtam.
Sokkal több mélye van a Sunrise-nek, és nem minőségibb. Minőségben talán még jobb is az RE0, mert a sunrise picit lágyabb mélyeket ad.
Mindkettőben ugyanaz a hangszóró, csak a dobozuk van máshogy hangolva, és az re0 64 Ohm-osra van tekercselve.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12143) need


need
addikt

Üdv mindenkinek...

ez még mindig [aktuális]

sőt meg is venném....

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12144) schawo válasza Luissimo (#12140) üzenetére


schawo
titán

Lesznek fülesek, meg mobil források is. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12145) Dave™ válasza dhcodoki (#12131) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, a kicsi kisebb (rövidebb), de minimálisan szélesebb, mint a CX-é. A közepes és a nagy ugyanakkora kb.

Luissimo: ezt most úgy mondod, mintha a TD100 II nem lenne sokkal jobb, mint a CX500. Fejhallgatóval nem hallok ennyi részletet, mint ezzel (én is részletességmániás vagyok :D ).

[ Szerkesztve ]

(#12146) válasza Bici (#12142) üzenetére



őstag

Konkrétan Én a Re Zerora asszociáltam. De ha Te a REO-ról beszélsz, azt nem értem hogy lehet összevetni a Sunride-rel. Teljesen más kategória, ráadásul kétszer annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#12147) Nertpaelg válasza (#12146) üzenetére


Nertpaelg
tag

Az én meglátásom szerint.
0 != O
0 == 'zero'
Persze ez csak "nyelvészkedés", nem ismerem ezeket a FOTM márkákat. :)

(#12148) schawo válasza Nertpaelg (#12147) üzenetére


schawo
titán

A márkanév a hibás. van egy olyan termékük, aminek RE0 a márkaneve, egy másiknak meg RE Zero. Vicces és elég zavaró tud lenni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12149) Shufny válasza schawo (#12148) üzenetére


Shufny
őstag

Az RE Zero egy limitált szériás RE0.

Nertpaelg: Már elég rég volt az az M :U

[ Szerkesztve ]

(#12150) válasza Shufny (#12149) üzenetére



őstag

A legnagyobb különbség az árukban van.

Sunride $80

RE ZERO $99

RE0 kb. $165

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.