Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) zack válasza Shufny (#11600) üzenetére


zack
nagyúr

Jó az i4, elégedett vagyok vele, de ez az Apple in-ear és a hozzá tartozó PH! teszt egy vicc. :DDD
Vagy elfogultak ,vagy botfülűek. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11602) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tudom, ne legyek lusta, olvassak külföldi írásokat, de csak megkérdezem, hogy a Xears mennyire igényel 'erős' forrást (eredetileg erősítés igényét akartam kérdezni, de nem fogok hordozható erősítővel mászkálni. :D). Telefonról nemigen fogom használni, már korábban beláttam, hogy egyik telefon sem az igazi zenehallgatásra. Egy sony nwz-a818-as lejátszóm van, ez ugye azért nagyjából elég lesz neki?
Vagy ezzel menjek át az mp3lejátszós topicba? :)

[ Szerkesztve ]

(#11603) Dave™ válasza bigmasterg (#11602) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semennyire, nagyon érzékenyek. Egy SE W890-ről kb. fele hangerőn bőven jól megy. És ez a telefon nem éppen hangos. A Sony mp3 lejátszómon - szinte ugyanaz, mint a tiéd, A816 - kb. 12-13-as hangerő teljesen elég.

(#11604) themebuilder válasza Shufny (#11600) üzenetére


themebuilder
senior tag

ljokerl a TD100 II-t szerintem már biztosan nem fogja letesztelni, mert egész egyszerűen nem gyártják, így nem foglalkozik vele. A TD100 az már szerepelt Value (8.5/10)-es eredménnyel.
Fülhallgatós körökben eléggé népszerű a listája, ezért jónak láttam kitenni a hirdetésben én is. :B
Remélhetjük, hogy az új modell (a TD100 III) már nem fog kimaradni, mert arra nagyon kíváncsi vagyok én is.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11605) válasza Dave™ (#11599) üzenetére



őstag

Teljesen egyetértek, nagy az isten állatkertje. Van aki pisztollyal lövi át az iPhone-t, vagy beteszi a mikróba, stb. Amit elmondtál a fanokkal kapcsolatban, ugyan az érvényes az Omnia, HTC, vagy ha rendszerekről beszélünk, Android vagy WinMo használók szűk körére. Régen negyedévente cserélgettem a telefonokat, most két éve iPhone-t használok, mert jó, mert egyik márka sem nyújtja ezt a megbízhatóságot hasonló tudás mellett. Viszont az iPhone érzés messze elkerül, csak egy okos-telefon semmi több.

Én nem vagyok híve a kétutas IME-eknek, mert semmi nem indokolja. Röviden. Hangváltókat többutas hangfalaknál használnak, mert a hangszórók tömege eltérő. Egy fülhallgatóban ilyen probléma nincs. Ráadásul a hangváltó keresztezési frekvenciája, fáziseltolást okoz.

Az Apple gyári headsettet 2 hétig tudtam elviselni, tehát nem minden jó amire Apple van írva.

[ Szerkesztve ]

(#11606) Dave™ válasza (#11605) üzenetére


Dave™
nagyúr

mert egyik márka sem nyújtja ezt a megbízhatóságot hasonló tudás mellett

vs

Viszont az iPhone érzés messze elkerül, csak egy okos-telefon semmi több

:D

Inkább bele se menjünk :)

szerk: egyébként nyilván sok egyéb márkánál is megvan ez, de a legelvakultabb és a leghangosabb az apple tábor szokott lenni. És abszolút nem korlátoznám csak az iphone-ra, ide lehet venni a többi magic meg mighty terméküket is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11607) válasza (#11605) üzenetére



őstag

Pontosítanám magam. Elsősorban a hangváltókban lévő diszkrét elemek okozzák a fáziseltolódást.

(#11608) Sam8888


Sam8888
tag

Az ilyen kínai fülesek vajon mennyire lehetnek jók? (Nyilván ennyiért nem origi cuccok...)

[Sennheiser CX-55]

[CX300]

[CX400]

Én ezzel szimpatizálok a legjobban:

[AKG 324P]

(#11609) themebuilder válasza Sam8888 (#11608) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha már kínai akkor az Mp4Nation-ról tudsz rendelni Brainwavz és SoundMagic fülhallgatókat olcsón amiknek jobb lehet a hangzása.

Sok helyen a PL-21-et nagyon jónak tartják és kellően olcsó is, a PL-30 is jónak tűnik.

schawo vagy Zinho-tól tudsz kérni kedvezmény kuponokat.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11610) schawo válasza Dave™ (#11606) üzenetére


schawo
titán

Nekem Samsung Galaxy S-em van, telis-tele buggal, pedig az Andoridos telefonok között per pillanat ez a csúcskategória (Esetleg a Google Nexus S, ami a Galaxy kicsit átdolgozott kiadása.). Ezek alapján könnyen elfogadom már azt az állítást, hogy

"mert egyik márka sem nyújtja ezt a megbízhatóságot hasonló tudás mellett"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11611) themebuilder válasza schawo (#11610) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem ahogy válnak egyre bonyolultabbá ezek a készülékek úgy lesznek egyre bug-osabbak (apróbb, kisebb hibák becsúsznak), amit később vagy javítanak egy újabb revízióval vagy új firmware-vel vagy hagyják úgy ahogy van.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11612) Dave™ válasza schawo (#11610) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van azért miből választani Android meg WP7 vonalon is. Ezért gondolom, hogy ez így merész kijelentés. Mindenesetre ízlések és pofonok, én nem vagyok mérvadó az SE W890-el :)

(#11613) flash- válasza Zoleee19 (#11053) üzenetére


flash-
veterán

ezt töröljétek,hibáztam:(

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11614) themebuilder válasza flash- (#11613) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mit kell törölni :F

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11615) Shufny válasza (#11605) üzenetére


Shufny
őstag

Nincs semmi baj azokkal a több utasokkal. Bár a 8 -at én is kicsit nehezen hiszem el, hogy több előnye van, mint hátránya, de természetesen nem hallottam még. Mondjuk a váltó ugyanúgy csak 3 utas.

(#11616) válasza Shufny (#11615) üzenetére



őstag

Csak saját vélemény volt, egy elmélet, amiért nem látom a létjogosultságát. Ha akarod kifejtem bővebben. Szívesen kipróbálnák egyet-kettő. Itt van mindjárt Westone 4, 3 utas, 4db BA armatúrával, és csak 96000Ft. Ja és még nem kapható :) Nekem sokkal szimpatikusabb ha 20kHz alá jegyzik az átvitelt, érdemes megnézni a spec. Nagyom sok igazán jó és drága füles nem visz át addig.
Link: [link]

(#11617) schawo válasza (#11616) üzenetére


schawo
titán

(#11618) Shufny válasza (#11616) üzenetére


Shufny
őstag

Nem azt vitatom, hogy a váltó okozhat hibát. Csak az nem igaz, hogy az előnyei az ilyen konfigurációnak nem ellensúlyozhatják ezt. Akkor már én is linkelek :DDD
Egyébként meg a JH16 Pro nevű szörnyetegre utaltam.

[ Szerkesztve ]

(#11619) themebuilder válasza schawo (#11617) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kedvencem az Ultimate Ears 18 Pro $1350 (295eFt-os) árával. :)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11620) schawo válasza themebuilder (#11619) üzenetére


schawo
titán

Igen, az üt :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11621) bigmasterg válasza Dave™ (#11603) üzenetére


bigmasterg
addikt

Offff:
Most láttam, hogy árulod az a816-ot. Meg szabad tudni, hogy mi lesz helyette?

[ Szerkesztve ]

(#11622) válasza Shufny (#11618) üzenetére



őstag

Most hogy olvasgatom ezeknek az izéknek a felépítését elgondoltató. Lehet hogy szabadalmaztok egy rendszert az SSS-t. SÖ Sing System. Egy db Balansz Armatura dolgozna egy nyomókamrára, amiből nanocsövek labirintusán távozik a hang, exponenciális keresztmetszet növekedéssel. Széles sávú tölcséres sugárzó, fülhallgató méretben. :D

(#11623) Dave™ válasza bigmasterg (#11621) üzenetére


Dave™
nagyúr

marad a telefonom, SE W890i

(#11624) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

5000 Ft környékén milyen agybadugóst tudnátok ajánlani?
Előny, ha nyak mögött átvezetős.

(#11625) Falconer válasza Sam8888 (#11608) üzenetére


Falconer
aktív tag

Rakás szar mindegyik, hallgattam már ilyet (vagyis fake CX500at). Végülis az árukhoz képest rendben vannak, de egy SE HPM70 után sérti a füled. Mondjuk egy Sennheiser CX300 után a HPM is sérti a füled, szal érted.... :D

-> 13 dollárt talán még megér a cucc, 25öt ki ne adj érte, bár megvan az esélye, hogy eredeti
(ugye az eredetiket is kínában gyártják, itt PHn voltak eredetiek 7-8k körül, előfordul hogy a gyárban többet gyártanak aztán direkt adják el olcsón nem a disztribútorokon keresztül, persze feketén a Sennt átqrva, de nekik ez igy csak plusz haszon...)

(#11626) DemonDani


DemonDani
addikt

[link] ennek a baromi nagy összefoglalónak mennyi hitelt lehet adni?

alájébb valaki olcsón keresgélt:
Earsquake CRO
Earsquake SHA
elago E3
JVC HA-FX34

ebben a "tesztben" ezek jól szerepelnek, olcsók, JVC tuti beszerezhető, a többiről tud valaki valamit? Earsquake SHA elvileg a legjobb vétel, 10$ alatt meg a CRO, de ilyeneket sehol nem találok :(

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11627) Shufny válasza DemonDani (#11626) üzenetére


Shufny
őstag

Teljes mértékben hiteltelen, inkább az előtted lévő hozzászólás alapján vásároljál, mert az sokkal alaposabban kifejti a dolgot... :W

De most komolyan, mi a teszt szerinted, ha ez nem az? Vagy csak arra gondoltál, hogy a fülhallgatókat nem lehet olyan értelemben tesztelni, mint egy processzort? Ez esetben elnézést. Amúgy meg a leírást nézzed, ne a pontozást, erre ezerszer felhívta az író is, meg mi is a figyelmet. Az csak a gyors navigáláshoz van, nem a végső döntéshez. Egyáltalán nem kizárt, hogy neked több bajod lenne a felsoroltak hangjával, mint egy CX300 -éval (például mert ljokerl igen jól tolerálja a nagyon éles magasakat, DE EZÉRT ÍR MINDEGYIKRŐL! nem csak pontoz.)

A problémád lényegére térve: Az a baj ezzel az árkategóriával, hogy vagy nem szállítanak hozzánk (Earsquake ilyennek tűnink), vagy drágán. Hiszen egy ilyen fülesnek bármekkora szállítási költség nagyon megdobja az árát. Még nagyobb gond, hogy aki ebben a kategóriában keres, az esetek nagyon nagy részében nem hajlandó "vesződni" a külföldről rendeléssel.
Szóval lehet reménykedni benne, hogy a maradékből összejön pár ember, és csoportosan rendeltek valamit. (5k -ig kitolt kerettel mondjuk MEElectronics M6) Ennyiért meg szóba jöhetnek az olcsó mp4nation -ös termékek, mert azt legalább ingyen szállítják. Lehet vadászni még leárazásokat, meg kutakodni ebay -en, de én kizártnak tartom, hogy találsz olyan $10 -os fülhallgatót, amit nem a duplájáért küldenek el.

Szóval általában kitolják a keretet mondjuk $40 -ig, (Brainwavz M1, de itt már lehet valami leárazás is szállítással, lásd TD100 II ) vagy vesznek valamit, ami szimpatikus egy plázában.

[ Szerkesztve ]

(#11628) Bici válasza DemonDani (#11626) üzenetére


Bici
félisten

Óvatosan kell neki hinni. A srácnak elég sajátos ízlése van. Részlet-mániás, és számára az a kiegyensúlyozott, ha sok a közép, kevés a mély, és közepesen sok a magas.
Nem szabad szó szerint értelmezni a leírtakat, csak ha pont egyezik az ízlésed az övével.
Amit szóban leír, az oké, de a hangminőségre adott pontokat csak nagyon körülbelül szabad figyelembe venni. Simán lehet, hogy két füles közül neked az tetszik jobban, ami akár egy egész ponttal kevesebbet kapott tőle, mint a másik. Ennél nagyobb eltétrést azért nem hiszek, de ilyen negyed meg fél pontokra nem szabad adni, pláne, hogy nem egyszerre hallgatta őket.
Ennek ellenére számomra is kiindulási alap ez a teszt, de ésszel kell értelmezni a leírtakat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11629) zack válasza Bici (#11628) üzenetére


zack
nagyúr

Én hiszek neki. ;] A Sunrise szerinte, szerinted és szerintem is jó. :DDD Semmiképpen se lehet véletlen. Egyébként egy Head-Direct RE0 hogy viszonyul a Sunrise fülesemhez?
Csak azért kérdezem ,mert írtad korábban hogy volt szerencséd kipróbálni. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11630) Shufny válasza Bici (#11628) üzenetére


Shufny
őstag

Szó szerint írta valahol, hogy 1 pont eltérés simán előfordulhat személyes preferenciák különbségéből adódóan. Amúgy meg megpróbál valamennyire objektívan ítélni. A személyesebb véleményét többször is leírta egyes típusok kapcsolatáról a thread többi részébén. Szerintem nagyon jól jellemzi őket. Legalábbis amiket próbáltam eddig, azokról leírtakkal egyetértettem. Más kérdés, hogy volt, amiről előtte nem tudtam igazán, hogy mit is jelent.

[ Szerkesztve ]

(#11631) Bici válasza zack (#11629) üzenetére


Bici
félisten

A RE0-ban ugyanaz a hangszóró van, mint a sunrise-ban.
A sunrise tokja akusztikus hangolásának köszönhetően visszavesz picit a magasakból, és hozzátesz a mélyekhez. Nagyon hasonló a kettő. Az RE0 számomra kevés mélyet adott, és nem is ment elég mélyre, de a magasait azóta is visszasírom.
A Sunrise tulajdonképpen az RE0 hangzását adja azok számára, akik a mélyeket is hallani szeretnék, cserébe picit hajlandóak engedni a magasakból.

(#11630) Shufny: Tudom, én is így értettem. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11632) need


need
addikt

Sziasztok...

Igaz themebuilder már csevegtünk erről de érdekelne az is hogy nektek van-e tippetek!?

Mégpedig normális minőségű fülhallgató gumit keresek "gumiharang" hogy kerek legyen mindenkinek hogy mire [gondolok]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11633) zack válasza Bici (#11631) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor nekem tényleg a legjobb választás volt, mert inkább menjen mélyebbre, mint túl magasra. Nekem már most is sokszor van hogy sok a magas, de még határon belül mozog bőven, mert minden tartomány részletes és elkülönülő és kellően telt.
De ennél több magas semmiképpen se kellene. ;)

Monster Turbine Pro Gold és Pro Copper? Mennyivel tudhat többet? Csak mert lehet előbb utóbb ki fogom próbálni valamelyiket nyár magasságában. ;] Illetve ebben az árban ha van "best of" akkor azt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11634) Bici válasza zack (#11633) üzenetére


Bici
félisten

Egyszer hallottam monster turbine pro copper-t, ami a legjobb a sorozatból, és nekem nem tetszett. Érezhetően jobb, mint a Xears td100II, de messze nem annyival, mint amenniyvel drágább. Még akkor sem, ha a td100II-t a 89 eurós árával nézzük.
Inkább Sennheiser IE8. Sokkal igényesebb hangja van.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11635) monaliba


monaliba
csendes tag

Hali!

Bejáratásnál elég, ha ezt [link] a 3 zajt játszom egymás után folyamatosan vagy [link] innen szedjek le inkább többet? Előre is köszi

Szerk.: Megjött a Titan II :)

[ Szerkesztve ]

(#11636) zack válasza Bici (#11634) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor majd IE8 irányban fogok lépkedni, és lesni fogom az akciókat nyártól kezdődően. :R

monaliba:
Hagyd a pöcsbe, és úgy járasd, hogy zenét hallgatsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11637) monaliba


monaliba
csendes tag

Akkor is elő fognak jönni a hangok? Csak lassabban?

(#11638) Bici válasza monaliba (#11637) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem mégcsak nem is lassabban.
Egyszer járattam be fülest régen ahogy mondták; szekrényben 100 óráig, megfelelő jelformákkal, zajokkal, stb.
Semmivel nem lett jobb, mint simán hallgatva egy ugyanolyan típusú füles, de legalább bő 4 napig nem volt fülesem, és elötte órákat vadászhattam a "megfelelő" zajokat. :D
Lehet, hogy a 100k-s kategóriában számít, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11639) monaliba


monaliba
csendes tag

Akkor most szépen hátradőlök és élvezem a zenét.

(#11640) zack válasza monaliba (#11639) üzenetére


zack
nagyúr

Ennyi. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11641) Zinho válasza monaliba (#11637) üzenetére


Zinho
aktív tag

A hangok mindenképpen előjönnek ;] Érdemes járatni, de persze fülhallgatótól is függ, hogy melyik mennyire igényli, mennyit javul tőle. Nem kell 4 napig folyamatosan járatni, elég éjszakánként betenni a fiókba, akkor csak nem használod.
Hasznos dolog, de persze nem kötelező, és nem is kell túlspilázni; sem túlmisztifikálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#11642) need


need
addikt

ehhez a [hsz]
van valakinek valami tippje?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11643) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv!

Egy elég fontos kérdésem lenen hozzátok.

Jelenleg egy Nokia C5-öt nyúzok egy Creative EP-630-cal. Igazából nincs sok bajom vele, de nekem kényelmetlen. A közepes harang picit túl nagy a füllyukamhoz, a kicsi meg pont jól belemegy, de kis rázkódás után kiesik. Nem utolsó sorban nem szól annyira gyönyörűen mint az AKG K518-am.

Nos én kerékpározáshoz, futáshoz, iskolába menetelhez használom a fülest.

Kinéztem ezt: Xears Turbo Devices TD100 II Titan
Szerintetek érdemes lenne váltani? Többféle szilikont adnak hozzá, valószínűleg kényelmesebb lenne és a hangzása is megközelítené az AKG K518-at.

Kérdés elég lenne egy nokia C5 és a 320-as MP3?
Mit is tud a C5
A molyhanglevágást EQ-val tudnám korrigálni.

Megérné e a cserét, a pénzkülönbséget?

Üdv.:Vasinger!

(#11644) schawo válasza Vasinger! (#11643) üzenetére


schawo
titán

Igen, simán. A td100 szvsz az 518+nál is jobb lesz hangminőségben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11645) IG55


IG55
senior tag

5-10 ezer között milyen nyak mögött elvezethető agybadugós van?

(#11646) mhorvat válasza monaliba (#11637) üzenetére


mhorvat
senior tag

TD100 II-esbe belehallgatsz, aztán 14-16 órát meneted rajta a zajokat, utána újra meghallgatod és el fogsz csodálkozni, ezt csak megsúgom. Ja igen, mellesleg tapasztalat. :U De természetesen előbb-utóbb zenehallgatástól is bejáratódik.

(#11647) themebuilder


themebuilder
senior tag

Beszéltem ma Thomas-sal. :U
Pár fülhallgatón dolgozik ami nemsokára meg fog jelenni.
Például itt a Xears Powerball PB120 Blue ami állítása szerint egy hét múlva jelenik meg náluk. Korábban fekete színben kapható volt, de már elfogyott.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11648) Sam8888 válasza themebuilder (#11609) üzenetére


Sam8888
tag

Köszönöm a válaszokat, a PL-21 lesz az, amire szükségem van. ;)

(#11649) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Megjött ma a Xears TD100 II -m.
Elsőre egész jó. :K
Végigpróbálgattam a füldugókat, a dupla harangos lett a nyerő.
Tetszik benne, hogy rendesen van közép és magas tartomány is.
Összesen egy szám erejéig összehasonlítottam a Denonommal, az sokkal inkább nagy V kiemeléssel dolgozik. Ez után annak sok mély, zavaró, agresszív magas és közép alig. Persze ez már sokat megélt, valószínűleg torzult már a hangja.
(Eltömődés, alkoholba áztatás, darabokra esés, összeragasztás...)

(#11650) schawo válasza bigmasterg (#11649) üzenetére


schawo
titán

Én is a duplaharangost szeretem, úgy a legjobb a hangja, és a legkényelmesebb is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.