Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
A cx500-am kábele kezd kontaktos lenni a csatlakozó fölött, csak bizonyos szögben szól mindkét oldal.
Ha levágom az általam hibásnak ítélt részt, a csatlakozó gumi borítását leszedem és ráforrasztom a jackre az működőképes elgondolás, vagy ennél azért bonyolultabb?

(#12552) dudika10 válasza Blackhole13 (#12551) üzenetére


dudika10
veterán

Pont így működik.
Veszel egy jack csatlakozót, kell még egy páka meg egy kis elszántság ha nem forrasztottál még és már kész is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12553) Xabi78 válasza Blackhole13 (#12551) üzenetére


Xabi78
aktív tag

(#12554) Dave™


Dave™
nagyúr

ígértem, hogy írok pár szót a Xears PB120PRO -ról.

Nos, a legjobban a 3 korábban tesztelt füles közül a TD III-ra hasonlít, elsősorban a karaktere miatt: meleg, nagyon lágy (sokkal lágyabb még a TD-nél is), viszont elég "laid back" hatású, a TD III sokkal agresszívabb. Nagyon nyugodt hangja van. A mélye mennyiségre nagyon közelít a TD-hez, csak kevésbé kidolgozott, meg talán nem ér le annyira mélyre. A TD sokkal világosabb karakterű, ez inkább sötétebb picit. Érdekes módon a hangerőt nagyon meghálálja (erősítés? telefonról használom, halkról normálisabb hangerőre felnyomva elég látványosat javul). Elég testes hangzása van, bár újfent nem úgy, mint az XT-nek, de a TD-nél valamivel testesebb. A TD-nél kevesebbnek tűnik a részlet, szerintem betudható a sötétebb karakternek is (elég domináns a mély, az XT meg a TD között van ilyen szempontból, a TD-hez áll közelebb, de ott jóval kontrolláltabb).

Thomas szerint ugyanaz a driver van benne, mint a TD-ben. Nem tartom lehetetlennek a dolgot, mert akkora különbség nincs, hogy ne lehessen így, de azért a TD érezhetően jobb mindenben, szóval ha igaz is, a ház (mérete, formája) sokat számít jelen esetben. Apropó ház: van rajta egy kis nyílás hátul, tehát minimálisan nyitott. Ha befogom, rögtön érezni a változást :) RENDKÍVÜL kicsi, főleg a többi Xearshez képest. Az árát viszont szerintem megéri, főleg ha a Sennheiserekhez meg egyebekhez mérjük :)

szerk: ennek is nagyon jót tett a bejáratás

[ Szerkesztve ]

(#12555) themebuilder


themebuilder
senior tag

Xears Power Ball PB120PRO-ből várható a kéken (Blue) kívül ezüst (Silver) és fekete (Black) színben is. A sima Xears Power Ball PB120 ami nem PRO az fekete volt, de már nem gyártják.

Nagyon kedvező az ára, 20€-t mindenképpen megérheti. Akinek fontos az, hogy apró legyen a ház része (kb akkora, mint a Sennheiser CX500-asé, nem sokkal nagyobb) annak ajánlott ez a modell. Az se utolsó szempont, hogy talán ez a legkényelmesebb típus a Xears-ből ami alumíniumból készül.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12556)



őstag

TD-100 III szerkezet integritása

Látható, hogy nem látni semmi :D Az armatúra alatt van maga a motor, amit akkor nem vettem észre, mert nem volt nagyítóm. Ami kiderül, hogy a vezetékek egy panelba vannak forrasztva, amin ki tudja milyen illesztés van. Talán a 32Ohm is abból származik.
A másik képen a bili látható, aminek feltehetően semmi szerepe a hangképzésben.

[link]

[link]

Valaki említett egy Fishert $160-ért. Az ha jól tudom egy többutas BA. Valakinél beneveznék rá. Az is szét akarom szedni. :D

(#12557) themebuilder válasza (#12556) üzenetére


themebuilder
senior tag

Valami jobb a fényképeződ (Canon) nincs véletlenül? Pont a lényeget nem látni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12558) mhorvat válasza themebuilder (#12555) üzenetére


mhorvat
senior tag

Szerintem ez nagyon hülyén néz ki. ;]

(#12559) válasza themebuilder (#12557) üzenetére



őstag

Az a zöld a nyák. Azon nincs semmi írás szerintem.
Van, de kölcsönagtam a MediaMarknak, ki is van téve Sony NEX5 :))

(#12560) válasza themebuilder (#12557) üzenetére



őstag

Van még pár kép de egyik sem jobb.

(#12561) Dave™ válasza (#12556) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az is szét akarom szedni.

Nagyon perverz :DDD

Köszi a figyelmeztetést :)

szerk: miért nem akartad? Innen már csak egy könnyed lépés :D

mhorvat: élőben egyáltalán nem rossz az, csak a szilikon kábelvédő béna. Maga a ház vaku nélkül inkább olyan levendula kék, szerintem szép. Bár nem használnám, sokkal konzervatívabb vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#12562) válasza Dave™ (#12561) üzenetére



őstag

Tulajdonképpen a panelt is ki lehetett volna kapni, és szétcincálni, akkor talán kiderült volna valami, de nem akartam. :)

Az igaz, csak akkor semmit nem láttam belőle, igy nagyítva már egy kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#12563) Luissimo válasza (#12560) üzenetére


Luissimo
veterán

Viszont megvan már az újlenyomatod.. :DDD :DD :D .

(#12564) válasza Luissimo (#12563) üzenetére



őstag

..és még azt mondják a finnnnyások hogy rossz a kép. :O

iPhone4 :B

[ Szerkesztve ]

(#12565) themebuilder válasza mhorvat (#12558) üzenetére


themebuilder
senior tag

Így néz ki:

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12566) Luissimo válasza (#12564) üzenetére


Luissimo
veterán

neistörőggyé velük, NEMCSAK A FÜLÜK ROSSZ, HANEM A SZEMÜKIS :DDD :DD :)) :Y :K !!

(#12567) Luissimo válasza themebuilder (#12565) üzenetére


Luissimo
veterán

mintegy kékszőlő a fülbedugva.
vagy galagonya...
de a hangja biztosan jobb ! :C

(#12568) zalan099


zalan099
csendes tag

Sziasztok!
Találtam egy logitech g35 7.1-eset és egy senheiser Hd555-öt
Árba mindegyik ugyanaz!
De nem tudom hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni!

(#12569) themebuilder válasza zalan099 (#12568) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fáradj át ide: Nagy FEJhallgatós topik (vásárlással kapcsolatos kérdések is)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12570) themebuilder válasza Luissimo (#12567) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem szőlő ugyan, de nagyon finom :K

Xears Turbo Devices TD II Black Alumínium (1 héten belül jelenik meg várhatóan)

Sok változás elvileg nincs a sima TD100 II Titan-hoz képest csak színben tér el.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12571) need válasza themebuilder (#12524) üzenetére


need
addikt

ez a Xears Triple Flange Sleeves Earpads gyakorlatilag olyan mint amit a TD II höz csomagoltak a dupla kivitel nem...????

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12572) themebuilder válasza need (#12571) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem:
Benne van a nevében, hogy tripla, ami a TD-hez jár gyárilag az dupla.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12573) need válasza themebuilder (#12572) üzenetére


need
addikt

JA ja JA tényleg...

azt írtad hogy .. tripla gumiharangjaim vannak...
te ezeket használod?
vagy üzleti szempontból van neked...? u.n. eladásra szánt árú:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12574) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok füles vásárlás előtt állok, és a következőket néztem ki:
[JIVO Elements]
[Skullcandy]
Esetleg tudtok -e valamit ezekről a fülesekről, vagy valami mást ajánlani helyettük hasonló árkategóriában ? Ilyen [lejátszóm] van, de bedöglött a gyári ep 630 -as füles, szóval keresem a méltó utódot :U

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#12575) Shufny válasza Zinho (#12519) üzenetére


Shufny
őstag

Már linkeltem, hogy Uncle Wilson's -on most ingyenesen szállítják, viszonylag jó áron a Jays -eket. Nekem szinte biztosan jobban tetszene az Xcape, szóval szerintem azért óvatosan. d-Jays egyébként többeknek jobban tetszik (valószíűnleg közép-orientáltabb), és annak egész emberi ára van. Az Xcape -nek viszont ez sem biztos, hogy nagy falat.

(#12576) Xabi78 válasza ovecs (#12574) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ebben az árkategóriában én inkább ezt választanám:
http://hardverapro.hu/apro/sennheiser_cx_400-ii_precision/hsz_1-50.html

vagy ha több basszusra vágysz:

http://hardverapro.hu/apro/v-moda_bass_freq_agyabdugos_fulesek/hsz_1-50.html

Vagy hozzáraksz egy csöppet, és veszed a tutit:

http://hardverapro.hu/apro/xears_td100_iii_blackwood_a_kiraly_visszatert/hsz_1-50.html

Üdv!

X.

Cave canem!

(#12577) zack válasza Shufny (#12575) üzenetére


zack
nagyúr

Ha ki akarod próbálni az Xcape-et és a 13.ker. nem nagy kerülő, összehozhatunk egy talit nálam. ;) Valószínű egyébként, hogy akkor sem fogom eladni ha komolyabbat veszek.
A CLX7-es Pio pedig a 30k bolti árával...kb. a Sokol rádió szintje a Sunrise-hoz képest. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12578) mhorvat válasza themebuilder (#12565) üzenetére


mhorvat
senior tag

A formája nem tetszik nekem, ez a bogyó stílus. Ja, és akkor a szívószálról még nem is beszéltünk. :N Ezt leszámítva köszi a fotót.

(#12579) zalan099


zalan099
csendes tag

Leginkább zenére de filmre is.

(#12580) themebuilder válasza zalan099 (#12579) üzenetére


themebuilder
senior tag

Micsoda :F

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12581) gezatata


gezatata
aktív tag

van valakinek tapasztalata a Sennheiser CX 870 kapcsolatban?
jobb vajon mint a cx400 II ?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#12582) themebuilder válasza gezatata (#12581) üzenetére


themebuilder
senior tag

A technikai adatok alapján jobbnak tűnik, de mivel 32Ω-os ezért kicsit halkabban szólhat azonos körülmények között. Árban kb 2eFt-al kerül többe.

CX 400-II Precision
Frekvencia tartomány 17-22000Hz
•Impedancia 16Ω
•Hangnyomás (SPL) 114dB

CX 870
Frekvencia tartomány 17-22500Hz
•Impedancia 32Ω
•Hangnyomás (SPL) 115dB

De most inkább itt a topicban Xears fülhallgatók vásárlását javasoljuk. Sokkal jobban jársz velük, az ár/teljesítmény arányuk is jobb.

Nézd meg a Xears Turbo Devices II Titan tesztet!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12583) Shufny válasza zack (#12577) üzenetére


Shufny
őstag

Köszi, de az ilyen rövid belehallgatás úgy tűnik IEM -nél annyira nem tanulságos. Legalábbis nekem.

Más: 49.5 usd ma a Brainwavz M2.

gezatata: Remélhetőleg jobb a CX870, de nagy valószínűséggel, amit linkeltem és az Xears TD100 is jobban tudja ugyanazt.

themebuilder: Most minek másolsz be ide megint specifikációkat?! Nem győzzük magyarázni nekik, hogy sz*rják le, te meg itt súlykolod beléjük.

#12584: Miért könnyebb rendelni? A másik kettőre is leadod a rendelést, aztán jön. Nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#12584) gezatata válasza themebuilder (#12582) üzenetére


gezatata
aktív tag

Köszönöm szépen a választ
a kis méret miatt és a könnyebb meg rendelhetőség miatt mondok le a xears-rol, pedig szemezgettem vele is.
Nekem képen nagyocskának tűnik, télen sapkát szoktam venni és nem szeretnék UFO nak látszani.

akkor valószínű a cx870 rendelem meg

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#12585) SMITHVADŐR válasza gezatata (#12584) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

itt az aprón is van Xears, nem is egy ember foglalkozik vele

(#12586) DemonDani válasza Shufny (#12583) üzenetére


DemonDani
addikt

M2 és M1 között főleg az anyaghasználatért fizetsz? csak mert drágább de legalább nem is egyértelműen jobb az M2

(#12584) gezatata
themebuilder-re írj rá neki van minden féle Xears asszem, meg van még talán más is de őt ajánlom

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12587) Shufny válasza DemonDani (#12586) üzenetére


Shufny
őstag

Többségnek az M2 féle hangzás jobban bejön, csak a head-fi (és hasonló helyek) ahhoz képest fordítottan működik. Egyébként igen, az M2 praktikusabb is szerintem. Mondjuk fül felett az M1 is van olyan jó. Legjobban ez írja le a kapcsolatukat: [link]

Ennél jobban én nem tudom megfogalmazni.

Az Xears -eket meg inkább így: [link] Szerintem így fairebb.

[ Szerkesztve ]

(#12588) themebuilder válasza gezatata (#12584) üzenetére


themebuilder
senior tag

A hivatalos holnapjáról is meg tudod rendelni egyenesen a címedre http://xears.com. Jelenleg 35+8€~12000Ft az ára mindenestől.

DemonDani :R

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12589) Xabi78 válasza themebuilder (#12582) üzenetére


Xabi78
aktív tag

"A technikai adatok alapján jobbnak tűnik, de mivel 32Ω-os ezért kicsit halkabban szólhat azonos körülmények között. Árban kb 2eFt-al kerül többe."

Na, ez is egy nesze semmi, fogd meg jól...

Hogy ontopic is legyek: a xearsok valóban kényelmetlenebbek, mint a sennheiserek, ez nagyjából tény, pláne a velük csomagolt gumiharangokkal. Ha fontos a kényelem, akkor sennheiser, inkább. Nem túl jó minőségű forrásról a CX 400 II is bőven elég, és arról van már elég referencia. 15.000 környékén a Sunrise SW-xcape lehet a nyerő, erről van pár megbízható referencia, akár itt a fórumon is, de csak külföldől beszerezhető, legutoljára 82$ért láttam szállítással. Kényelmi szempontból hasonló a sennheiserhez (egyes vélemények szerint jobb).

X.

Cave canem!

(#12590) DemonDani válasza Shufny (#12587) üzenetére


DemonDani
addikt

tudnád nekem magyarosítani? nem régóta foglalatoskodok fülesekkel és ez még így nekem nagyon nyers, félek félre értelmezném, hogy ne szemeteljünk jöhet privi is bár mást is érdekelhet

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12591) zack válasza DemonDani (#12586) üzenetére


zack
nagyúr

Igen...+1 Shufny véleményéhez.
Nem korrekt amit itt csináltok. Arra használjátok a topikot, hogy linkelgetitek az aprót, illetve sugalljátok kitől vegye. Mivel ez egy szakmai topik, ha már alapelvekbe ütköző tevékenységet folytatsz (aminek előbb-utóbb banán is lehet a vége), legalább tedd úgy, ahogy Shufny példája mutatja, mert ez a korrekt.
De egyébként themebuilder-nek kellett volna ezt leírni amit most leírtam. :F Miután elolvasta, tartozik annyival a többi hirdetőnek, hogy nem ünnepelteti magát, mert ez így nem vall korrekt üzletpolitikára, hogy hajolgatós smiley-val még adja is a reklámozók alá a lovat. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12592) DEJVID


DEJVID
őstag

Ha minden igaz, holnap megjön az UE TF10. Az érdekelne, hogy pontosan hogy kéne bejáratni? [Innen] töltöttem le pár hangot, csak nem tudom mennyi ideg kéne az egyes "számoknak" szólnia, illetve mennyi időközönként kéne szünetet tartani. Előre is kösz! :R

(#12593) Xabi78 válasza DEJVID (#12592) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Bejáratásról itt:

http://logout.hu/cikk/fulhallgato_bejaratas_burn_in/teljes.html

Érdemes a kommenteket is olvasni!

Üdv!

X.

Piac témában pedig egyetértek az előttem szólókkal... :(

Cave canem!

(#12594) DemonDani válasza zack (#12591) üzenetére


DemonDani
addikt

csak segíteni akartam sry legközelebb nem teszem
nem ismerem az összes xears eladót csak themenél pont ott volt az alattam levő hsznél kiírva...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12595) DemonDani válasza DEJVID (#12592) üzenetére


DemonDani
addikt

azt szokták javasolni hogy inkább tegyél rá neki 40órányi folyamatos zenelejátszást, ugyan az az eredmény elérhető...

ezzel kapcsolatban esetleg valakinek van egy bejáratott zenelistája amiknek esetleg elég széles a spektruma? ugyan a lossless használata sokszor felesleges de ilyenkor talán ajánlottabb erre a célra mert a füled talán nem érzékeli de a füles valszeg jobban megdolgozik vele de erősítsen meg valaki ebben inkább.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12596) dudika10 válasza DemonDani (#12595) üzenetére


dudika10
veterán

Ez olyan mint a verselemzés, mindenki azt gondol a témáról amit csak akar. ;]
Mindenki mást állít és mindenki biztos abban, hogy neki van igaza. De mivel nincs két egyforma füles és egyforma körülmények sose fog kiderülni, hogy melyik el az igaz szvsz.
Én személy szerint azt mondom, hogy hallgasson csak rajta zenét úgyis bejáratódik magától.
Más meg azt fogja mondani, hogy csakis rózsaszín vagy fehér zaj, csak két holdtölte közt és 11,34 percenként pí perc szünetet kell tartani. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12597) themebuilder válasza zack (#12591) üzenetére


themebuilder
senior tag

Saját magamat sose reklámoztam itt (le is ellenőrizheted). Ha valaki ajánl azt illik megköszönni (direkt a gyári honlapot linkeltem).

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12598) zack válasza themebuilder (#12597) üzenetére


zack
nagyúr

Másképp kérdezem akkor. Szerinted egy pü-re mutató linket meg kell köszönni? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12599) Xabi78 válasza dudika10 (#12596) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ez részben igaz, de azért illik mellérakni, hogy ha berakod 2 éjszakát járatni a hangokat, akkor már 2 nap után (kb. 20 óra) jelentősen javul a fülesed hangja (ez saját tapasztalat), míg normál zenével és használat mellett akár 1-2 hét is lehet, amíg kitisztul (de ez nyilván füles függő is). Vagyis használattal is be lehet járatni, a bejáratással nem lesz más hangja, mint használattal (szerintem legalábbis, majd az okosok esetleg cáfolnak), csak és kizárólag az időt rövidíti le.

Üdv!

X.

Cave canem!

(#12600) dudika10 válasza Xabi78 (#12599) üzenetére


dudika10
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy nincs értelme a bejáratásnak, én is azt tapasztaltam, hogy változik a hang. Csak a külön zajokkal meg minden egyébbel történő bejáratás értelmét kérdőjelezem meg. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.