Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) bigmasterg válasza fi:zi'k (#12049) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem sem baj, ha megírod. Elég régi ez már.
Ha mégsem írnád meg, akkor leírod ide, hogy milyen módszerrel lyukasztottad ki?

(#12052) krino


krino
tag

Tessék itt egy csináld magad videó, zajvédős megoldás:

[link]

(#12053) Nertpaelg válasza krino (#12052) üzenetére


Nertpaelg
tag

Mondjuk a lyukasztáshoz itt valami biopsziánál használt eszközt használ, nem tudom hányunknak van ilyen otthon elfekvőben. :DD

(#12054) fi:zi'k válasza krino (#12052) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ugyanilyen füldugót használtam.

#12053
Hát én 10perc alatt csináltam meg azzal, ami itt hirtelen az asztalon volt. És ilyen szerintem elé sok embernek van. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12055) DemonDani válasza Nertpaelg (#12053) üzenetére


DemonDani
addikt

fém toll kupak is megteszi, olyasmit is mutogat, az meg lehet otthon...
akkor pl rossz rádió antenna, ez a teleszkópos... olyan is lehet hogy van,
találékonynak kell lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12056) válasza themebuilder (#12037) üzenetére



őstag

Ezek aztán rendesen kitakarítják a fület. :D

(#12057) stiggy válasza (#12056) üzenetére


stiggy
tag

Csak felnyomják az agyadig. :D

(#12058) válasza fi:zi'k (#12040) üzenetére



őstag

Már régóta nem használom azt a Koss fülesemet aminek hasonló memóriahabos szigetelője van. Mint egy rágót össze lehet gyúrni, és akkor a kisagyig felmegy, de egy idő után visszaveszi az eredeti alakját, ami elég bumszli, és ezzel kitólja magát sajnos a fülből. Legalább is nálam.

(#12059)



őstag

Már sokszor olvastam, hogy a dupla harangos szigetelők megváltoztatják a hangot, de azt senki nem írta, hogy pozitív, vagy negatív irányban. Konkrétan nagyobb lesz a tér, vagy több lesz a mély, kevesebb magas?

(#12060) Dave™ válasza (#12059) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem nem egyértelmű, hogy negatív vagy pozitív, nekem negatívnak tűnt inkább, de nem is 100%-os az izoláció, mint a közepes simával, tehát ez is benne van a pakliban. Szélesíti a teret, bár némileg mesterségesnek hat, valamennyivel kevesebb a mély. Kicsit furcsa az egész.

(#12061) Luissimo válasza (#12059) üzenetére


Luissimo
veterán

Hááát, ez nem ilyen egzakt, mertugyebár nálam a cx500-on bejön a duplaharang és sokkal jobbnak itélem a hangját, mint a szimplával, de az Xears TD100II-n pl. nemtűrtem tovább egy percnél, mert sokkal szegényesebb lett a hangzása (és ráadásul a saját gumijával kevésbé tolható be az optimális helyére a fülbe)
szvsz, fülese válogatja.

(#12062) bigmasterg válasza (#12059) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én meg duplával hallgatom a TD100II-t.
Sima harangot nekem nehézkes pont jóra beállítani. Azzal pozíciótól függően sokat változik a hangja. (Kicsit beljebb, kijjebb sokat változik)
A duplával meg nekem nagyjából mindig ugyan úgy szól, jobban az én méretem.

[ Szerkesztve ]

(#12063) válasza Dave™ (#12060) üzenetére



őstag

Kösz, akkor erre odafigyelek. :R Én pont az ellenkezőjére számítottam. Ha csökken a szigetelés hatásfoka, az szélesebb stereoval jár, de nem ugyan az mint az eredeti térérzet. Inkább ludnesz hatásra tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#12064) Luissimo válasza Luissimo (#12061) üzenetére


Luissimo
veterán

akkó módosítom:
szvsz, fülese és füle válogatja... :DD :DDD

(#12065) Dave™ válasza bigmasterg (#12062) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt megerősíthetem én is, a dupla kiegyensúlyozottan hozza a szintjét, a szimplánál ha elmozdul sokkal nagyobb lesz a változás. Nekem szerencsére stabil a szimpla közepes, és sokkal közvetlenebb élményt nyújt, a dupla valahogy olyan széthúzott, kinyújtott hatást kelt, persze lehet csak szoknom kellene.

: nálam nem szigetel jobban, mert nem tudom annyira benyomni, hogy a második szint, a közepes is rendesen zárjon, anélkül meg nincs teljes szigetelés. A sima közepessel megvan. Azért is jön be jobban, mert több részletet hallok.

[ Szerkesztve ]

(#12066) válasza Luissimo (#12061) üzenetére



őstag

Akkor meg hatásfok vesztéssel járhat. Elvileg jobban kéne szigetelni -24dB viszont megnöveli a hangcsatorna hosszát.

(#12067) Shufny válasza Dave™ (#12065) üzenetére


Shufny
őstag

Szerintem mindkettőtöknél az a probléma, hogy nem passzol rendesen a fületekhez. Szórakoztam valamikor még kicsit az M1 dupljáváal, és sikerült jó ereményt elérnem, csak körülményesebben a kelleténél. A többin nem próbáltam ki még, és a hangzást se nagyon hasonlítgattam.

(#12068) válasza Dave™ (#12065) üzenetére



őstag

Ezek szerint nem kaptál a dupla harangosból három méretet a készlethez.?

(#12069) bigmasterg válasza Dave™ (#12065) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem akkor nagyobb fülem van, itt szigetel a második harang is.
Edzettem már magam a Denonnal, az még nagyobb volt, az után bemegy a 2. harang is teljesen. :D

[ Szerkesztve ]

(#12070) schawo válasza (#12059) üzenetére


schawo
titán

Én dupla haranggal használom a Td100-t, és nekem sokkal jobban bejön a hangja. A kevesebb mély sokat segít rajta, a színpad szélesség pedig már közelíti a jobb fejhallgatókat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12071) Dave™ válasza Shufny (#12067) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem is ez lehet a gond.

SÖ: csak egyféle dupla jár hozzá. Közepes+kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#12072) válasza schawo (#12070) üzenetére



őstag

Még mindig nem jött meg a PL50-em Kínából, csak igérgetik. :W Nem tudsz más márkájú BA fülest esetleg 20k környékén biztos forrásból? A Marshallról lemondtam, mert nulla a szigetelése, gyönyörű közép, magas, nagy dinamikával, de a szigetelés hiánya miatt kevés mély. Úgy meg nem akarok mászkálni vele, hogy folyamatosan egy ujjal tartom a fülemben. :DD

(#12073) Shufny válasza (#12072) üzenetére


Shufny
őstag

Honnan és mikor rendelted azt a PL50 -et? Egyébként meg MEElectronics A151. Nem tudom itthon honnan érdemes/lehet beszerezni. Illetve Fischer Audio SBA-01

[ Szerkesztve ]

(#12074) válasza Shufny (#12073) üzenetére



őstag

Vamp-tól rendeltem, mert korrekt disztributora van, és írta is, hogy már tizenvalahány napja elhagyta Kínát, de valahol elkallódott, és nyugodtan vásároljak máshol.

Az A151-nek utána nézek :R

(#12075) Shufny válasza (#12074) üzenetére


Shufny
őstag

Vamp nagyon drágán adja azokat. mp4nation -nél fele ennyiből kijön. (szállítás ingyenes ugye) Változó, hogy mennyi idő alatt ér ide, de nekem az utóbbi 2 rendelés 3 héten belül megjött.

(#12076) schawo válasza (#12074) üzenetére


schawo
titán

Ennyi idő, nekem is három hétig utazott... :)

Amúgy érdekes füles a PL50, beteszem a Xears után, és szarnak érzem. Hallgatom 2 órát, addigra nagyon tetszik, és a Xearst érzem borzasztónak. A két hangkép egyetlen ponton sem hasonlít. Tökéletes fordítottjai egymásnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12077) válasza Shufny (#12075) üzenetére



őstag

Kicsit kiábrándultam a PL50-ből is. Túlságosan kiegyensúlyozott hangzás :D annyira, hogy már lagymatag, de még nem mondtam le róla. Az A151-nek a zsinór zavar, merevnek tűnik. Az viszont jót tesz a mélyeknek, hogy megvan csavarva. Ez is valami új dolog lehet a MEElectronics-tól, mert semmi review-et nem találtam róla. De még ott van az Audio Technic ATH-CKM90 dupla BA-val. Árat még nem néztem. :B

(#12078) Shufny válasza (#12077) üzenetére


Shufny
őstag

Nemrég került be a kedvenc review topic -unkba. :)
Kábelről annyit: "The cable may just be the best I’ve seen on a sub-$100 earphone"

Kiváncsi leszek majd a többi MEElec (és F-A) fülesre, bár megint kezd nagyon sok lenni. :(
Az M21 pédául, ha végül M6 szintű lesz és olyan vagy esetleg még olcsóbban kapható, mint az most Amazonon, akkor lehet, hogy végre lesz mit ajánlani 8k alatt is. Első benyomások jók. Joker azt írta, hogy neki az M11+ -nál jobban tetszik, de sajna semmi nem garantálja, hogy lehet majd az MSRP alatt kapni, mint az M6/9 -et. Remélem rákapnak az olcsóságra, mert ahogy elnéztem head-fi -t, a $20 -os ár miatt rávetette magát mindenki az M6 -ra.

[ Szerkesztve ]

(#12079) Shufny válasza (#12077) üzenetére


Shufny
őstag

Most látom, csak ezt a boltot. 100 USD ingyenes szállítással a d-Jays elvileg.

(#12080) Shufny válasza Shufny (#12079) üzenetére


Shufny
őstag

Tudom, hogy 3. hsz. zsínórban, de gondoltam többeket érdekelhet: [link] , [link]

Érdemes, amúgy kicsit körbenézni ezen az uncle wilson's -on. Vannak pár érdekes cucc. (Jays, Hippo, CrossRoads, Sleek, Prodipe PRO 800)

Egyéb érdekesség is van itt: MIXSTYLE Headphone

Frequency Response: 500-20000Hz :)

(#12081) schawo válasza Shufny (#12080) üzenetére


schawo
titán

Frequency Response: 500-20000Hz Ez remélem igaz, mert viccnek túl durva :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12082) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
MP3 lejátszómhoz keresek fülhallgatót ~8-10ezer forint értékben. Seni CX300-am van, kissé keveslem a mély frekvenciát, tehát valami "zúzósabb" kéne. A kialakítás az lehet ugyan az.
Zenei stílus: mindenevő.
:R :R :R

(#12083) I-S-T-I


I-S-T-I
tag

üdv! az AKG K370-es fülesnek az ezüst háza az alumínium? mert nálam kopik róla a festék :F

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#12084) Shufny válasza schawo (#12081) üzenetére


Shufny
őstag

Nem tudom, én valahogy kétlem azt a 20kHz -cet :))

dhcodoki: A CX300 -nál több mély nem fog menni szerintem. Mondjuk fogalmam sincs, hogy mihez viszonyítasz, hogy többet szeretnél. Mellkasodat egyik fülhallgató se fogja döngetni.

(#12085) válasza Shufny (#12078) üzenetére



őstag

Ahogy olvasom az A151 nagyon hasonlít a PL50-re. :D Kissé sűrű száraz testes hangzás. Mélyben jobb mint a PL50, ugyan nem túl dinamikus, de kiegyenlített és színes, mély-középpen van egy enyhe kiemelés, ami kissé meleggé teszi a hangját..A közepe kissé esik, ezért kicsit sötétebb az átlagnál, de egyenletesen jó. A magasa kiterjesztése is jó. Sztereója nem túl széles, de kerek koherens. Egy baj van vele, hamar kifullad, kissé halk szavú. Hangra a középkategóriában 10-ből 7,75-öt kapott ami nem rossz.

Amire még kíváncsi vagyok az a Eterna, Nuforce EK700, és a saját CC51-ese. Ezek állítólag egy klasszissal jobbak.

(#12086) válasza dhcodoki (#12082) üzenetére



őstag

Milyen forrásról hajtod a cx300-ast.?

(#12087) Shufny válasza (#12085) üzenetére


Shufny
őstag

Nem azt mondtad, hogy BA kell? :F Ezek amúgy elvileg egy kategóriában vannak összességében, csak teljesen különböznek. Mellesleg meg mi az az EK700, és hogy érted a kiváncsiságot? Mindegyikről írt már (a CC51 -ről még csak hozzászólásokat. Valószínűleg az is 8 körülit fog kapni hangra.)

dhcodoki: Jaj most jut eszembe, hogy te K601 tulaj vagy! Akkor a lehetőségek a szerintem a következőek: eltömődött, próbáld először felületen tisztítani a rácsot. Egyéb vegyszeres kísérletek többször is kudarcba fulladtak, szóval nem szivesen ajánlanám. Én nem találtam még rá sehol módot igazából. Nagyobb multtal rendelkező fülhallgató gyártók modelljein cserélhető a szűrő. Nem is ajánlanak semmit a kitisztítására, még a levehető filternek sem. Másik, hogy nem jó "fülbogyót" használsz, és nem megy bele rendesen a füledbe. Harmadik pedig, hogy valami nagyon elrontott hamisítvány a cucc. (talán kontakt hiba is tud ilyesmit eredményezni, de annak nem csak a mélyekben kéne jelentkeznie)

[ Szerkesztve ]

(#12088) dhcodoki válasza (#12086) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Sony NWZ-B135
Rákötöttem a PC-n lévő audinst DAC+erősítő kombóra, s ott is nagyon kevés mélyet produkál. Ha erősen benyomom a fülembe, s ott tartom, akkor valamivel jobb. Lehet a fülemmel van gond?? Az a baj, hogy a hagyományos (régi fajta) fülbedugós nem marad bent, mert ahhoz kicsi a lyuk. Akkor lehet bennem van a hiba, s nincs is értelme lecserélni?? :F

(#12089) dhcodoki válasza Shufny (#12084) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Kb. olyan az alsó freki, mint azokon a régi műanyag szappantartó PC hangszórókon..

kieg:
használok párszáz forintos jack átalakítót, lehet az a gond?? Az nélkül kipróbálni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#12090) Shufny válasza dhcodoki (#12089) üzenetére


Shufny
őstag

Miért kell hozzá átalakító?

(#12091) dhcodoki válasza Shufny (#12090) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az mp3 lejátszó jack-je 3,5-es, a fülesé meg 2,5. Nem figyeltem oda mikor megvettem. :W
Van is gond vele, mert néha meg kell mozgatni, hogy rendesen szóljon. Ez a másik ok amiért le akarom cserélni a fülest.

(#12092) válasza dhcodoki (#12088) üzenetére



őstag

Amennyiben nem a füleddel van baj akkor kicsit spórolj az összeghez, megéri. Fiscger Audió Eterna. Ez egy igazi basszus vezérelt füles. 100$ alatti fülesek kategóriájában 8/10 pontot kapott. Az ára 68$. Hamarosan írok róla.

(#12093) dhcodoki válasza (#12092) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ez még beleférne az árba, ha tényleg olyan jó.. Várom a beszámolót.. :R

(#12094) Shufny válasza (#12092) üzenetére


Shufny
őstag

Mint kiderült nem kell sok basszus valójában, csak valami nincs rendben azzal a fülessel. Nem is tudtam, hogy gyártanak 2.5 -ös jack -kel Sennheiser -t. Ettől függetlenül az Eterna egy közkedvelt darab, de a K601 mellett nagyon valószínű, hogy túl sok lesz a mélye. $100 alatti kategória most nagyon pörög, szóval lesz miből választanod.

#12095: Abban a thread -ben, amit linkeltem az A151 -gyel kapcsolatban. A CC51 -re meg keress rá a keresővel. (felül: "Search this thread")

[ Szerkesztve ]

(#12095) válasza Shufny (#12087) üzenetére



őstag

Igen ugyan az a 100$ alatti kategória, csak úgy istenítették, azt hittem magasabb.

Sajnos csak BA jöhet szóba, de a kíváncsiság hajt.

"Mindegyikről írt már..."

??? Itt a fórumon?

(#12096) dhcodoki válasza Shufny (#12094) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Lényeg, hogy döntöttem.. "eldobom" azt a senit, s veszek valami mást, aminek 3,5jack csatija van. 10-15-öt megér, elvégre nyaranta sokat használnom.

(#12097) válasza Shufny (#12094) üzenetére



őstag

Sajnos gyártanak, Én is beleszaladtam egy ilyenbe. SOS kellett egy olcsó IME, és otthon kibontva láttam, hogy 2,5 jack-ja van. A baj az, hogy még 2,5 átmérőt sem éri el, és kóvályog a 3.5 jack átalakító aljzatba. Belinkelnék egy képet milyen ocsmányul néz ki 3.5-es bővítővel, de a múltkor le lettem cseszve. :D

[ Szerkesztve ]

(#12098) schawo válasza dhcodoki (#12096) üzenetére


schawo
titán

Xears TD100-II/III
Xears XR120PRO
Soundmagic PL50
Brainwavz M2

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12099) válasza Shufny (#12094) üzenetére



őstag

OK. de az sokaknak angolul van, :D és ha pár szóban itt érthetően zanzásítva leírja valaki, szerintem sokaknak segítene.

[ Szerkesztve ]

(#12100) Dave™ válasza schawo (#12098) üzenetére


Dave™
nagyúr

XR120PRO II, hogy pontosak legyünk :D Holnap elvileg érkezik pár darab, de azok mind elfogytak előre (ha minden igaz), utánpótlás jövő hétre várható.

érdemes lesz megvárni a felhasználói beszámolókat róla, kiderül csak nekem jön be annyira vagy tényleg nagyon jók :)

Ne bántsd szegény Thomast :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.