Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) RAiN91


RAiN91
őstag

Hali
3-4-5e Ft-ért milyen agybadugós fülest tudtok ajánlani? Most egy Sony e HPM-70 agybadugós fülesem volt, annál jobbat szeretnék, ha létezik ilyen áron jobb.
Telefonhoz kell, 3,5mm jack-re :)
Vegyes, és elektro műfajra, ha ez számít.

Köszi

(#12652) Dave™ válasza RAiN91 (#12651) üzenetére


Dave™
nagyúr

A HPM-70-nél szerintem csak jobb agybadugós létezik :D Én annál rosszabbat még sosem hallottam. Az általad említett árkategóriában a Sennheiser CX300 van pl., az már egy elég minőségi ugrás. Ha nem akarsz rá többet áldozni, akkor a CX300 teljesen jó lesz, sokkal tisztábban és jobban szól, mint a HPM-70, tudom, mert volt mindkettő.

Illetve még ide venném a V-moda füleseket, de azokban nem vagyok otthon, majd Bici besegít, ha erre jár, az is belefér a keretbe.

Igen, számít a stílus, elektronál különösen jól jön a CX300 V alakú frekvenciagörbéje.

(#12653) Archer


Archer
őstag

Üdv!

Telefonhoz kéne valami viszonylag jó minőségű füles, sokat nem akarok rá költeni csak, hogy buszon, vonaton ne halljam a sok kretént, komolyabban inkább itthon szoktam zenét hallgatni. A kritérium, hogy agybadugós legyen, mert a hagyományos fülesek nem állnak meg rendesen a fülemben. A sokat emlegetett CX300 alatt árban van valami amit érdemes megvenni vagy az alá inkább ne menjek? Ja és a telefonhoz mini usb-vel lehet csatlakoztatni (ki talált ki ilyen hülyeséget...), arra van valami jack-usb átalakító vagy egyből usb cuccot kell nézni?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#12654) need válasza Xabi78 (#12650) üzenetére


need
addikt

ha még sem jön be annyira az oly régen várt Sony Hybridem :Y akkor én is jelentkezem nálad ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12655) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Sziasztok.
Előre elnézést kérek az itteni törzstagoktól, sajnos csak write only üzemre van időm, de majd pótolni próbálok. 4-5 évvel ez előtt jártam ide, és akkoriban a cx300 volt amit mindenki ajánlott, vettem is, tetszett is. Nemrég viszont elromlott, meg már egyébként is akartam egy jobbat, emiatt írok éppen. 20- max 30 ezer magyar forintot szánnék a dologra, persze jelentős minőségbéli különbség esetén hajlandó vagyok kifizetni a nagyobb összeget. Főleg minőségi elektronikus zenét hallgatok, de olykor mást is. In-ear típusokat szeretem mert elég ortopéd fülem van, más egyszerűen nem marad benn az istenért sem.
Tisztelettel kérem az itt lévő fülhallgató szakértőket, hogy mondjanak pár típust ami szóba jöhetne nálam.
Előre is köszönöm, kellemes fórumozást.
Üdv

szerk:
Jaj azt elfeledtem, hogy egy Nexus one lenne a hangforrás elsősorban(útközben), de van egy komolyabb cuccom is, ott 24 bit 96k wav a hangforrás, tisztességes DAC-al a végén. (Yamaha 01V96 külső hangkártyaként használva)

[ Szerkesztve ]

(#12656) RAiN91 válasza Dave™ (#12652) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi a választ, annak örül, hogy a HPM-70-et minden veri, mert csak ahhoz van tapasztalatom, akkor csak jobbat foghatok ki :)
Igen, Bici már megtalált, tetszik is a V-moda, jókat írnak róla.

(#12657) Dave™ válasza AmPeX (#12655) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyiért már erős középkategóriát lehet kapni, az hatalmas ugrás CX300-ról. Ár/érték arányban 10-20 körül is számos kiváló vétel van, amik szintén hatalmas ugrást jelentenek. Én mindig azt mondom, hogy ne pénzzel induljunk neki, hanem célokkal :) Ha a célod az, hogy egy valóban erős középkategóriás fülest vegyél, az más. De a CX300 mindentől nagyon messze lesz.

(#12658) Shufny válasza Dave™ (#12657) üzenetére


Shufny
őstag

Jó, hát igazából az ár még mindig több infó, mint az "olyat szeretnék, aminek van mélye, és jól adja ki a többi tartományt is".

Szóval AmPeX: Ebben a kategóriában már sok jó vétel van. Nagyon az ízléseden múlik, hogy mi a jó vétel. Ezt előre nehéz megmondani, ha az ember nem hallott még mást. Kizárólag a próbálkozás segíthet.

(#12659) Dave™ válasza Shufny (#12658) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy ha azt mondja, hogy jobb kell a CX300-nál, akkor már 5-től is lehet találni, szóval a jobb a CX300-nál és 20 felett az azért elég nagy ugrás :D

De támpontnak megteszi. Csak ugye nem biztos, hogy muszáj ennyit költeni arra, amit ő szeretne. Na de nem gazdálkodok okosan senki helyett sem :DDD

(#12660) válasza AmPeX (#12655) üzenetére



őstag

Klipsch Custom 3, vagy egy Westone1, már csak a DAc miatt is. Küönben itt néz körül.
[link]

(#12661) #50001664


#50001664
törölt tag

Sziasztok !
Érdeklődnék hogy, milyen EQ - t javasoltok, iphone 4 em van.
Füllhalgatóm egy Xears td 100 III.
Válaszotokat előre is köszönöm

(#12662) #50001664


#50001664
törölt tag

Amúgy most érkezett meg a TD100 III, és bejáratás nélkül észrevehetően tisztábban szól, mint a CX400 II, akkor mi lesz bejáratás után?! Nagyon örülök neki, hogy megvettem!

(#12663) Dave™ válasza #50001664 (#12662) üzenetére


Dave™
nagyúr

jó vétel volt :) EQ-t meg ne használj, azért mert van, még nem muszáj :D

Amúgy a karaktere is más, mint a CX400 II-nek. Annak a karakternek inkább felel meg az XR. Azt nem mondtad miért szeretnél EQ-t használni. Melyik tartomány nem tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#12664) válasza #50001664 (#12661) üzenetére



őstag

Ez jó lesz?

....vagy írd be z iTunes-ba hogy equaliser és válogass.

[ Szerkesztve ]

(#12665) Xabi78 válasza AmPeX (#12655) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Esetleg szóba jöhet még a Fisher dba-02, kicsit lejjebb meg a Sunrise sw-xcape.

X.

Ps.: kikapcsoltam az eq-t... vagy az izlésem kezd változni, vagy kezd kevésbé éles lenni a magas tartomány...

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#12666) Dave™ válasza Xabi78 (#12665) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem sincs bekapcsolva, és egy-két számtól eltekintve nem tűnik túlzónak (túl élesnek). Igazából egy sztring gitáros szám van, amiben tényleg soknak tűnik, a legtöbb helyen teljesen rendben van. De én elfogult vagyok, tessék a helyén kezelni a véleményem :)

(#12667) AmPeX


AmPeX
aktív tag

!
Köszi ez a 2 típus tetszik, de a linket sajnos elrontottad.

Gondoltam, hogy ezt fogjátok írni, igen, komolyabb váltásra gondoltam. A cx300-tól fájt a fejem egy idő után, sajnos elég hamar. Valami kevésbé fárasztó hangú kellene. Sajnos ezeket az In-ear cuccokat sehol sem lehet kipróbálni érthető okokból (énse dugnám a fülembe bárki után). Szóval rátok hagyatkozom, akkoriban a cx-el is ez volt és jól jártam.
Sajnos nem tudom nem pénz felől megközelíteni a dolgot, mivel pénzem van, tapasztalatom meg nincs az ilyen fülesekkel kapcsolatban.
Bontsuk akkor ketté mondjuk. Melyek azok a fülesek amik már fa szák de mondjuk húszig és melyek azok amik ennyi pénz felett tényleges minőségbéli előnyben vannak a húszezresekhez képest?
Ti milyet vennétek ha ennyit szánnátok fülesre?
:R
szerk:
Xabi78, köszi, csekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#12668) Dave™ válasza AmPeX (#12667) üzenetére


Dave™
nagyúr

A CX300-nak elég erős a mélykiemelése, lehet azt találod fárasztónak. A DBA-02 állítólag nagyon jó, de majd Shufny nyilatkozik. Szerintem valami kiegyensúlyozottabb, lágyabb hangzású modell kellene neked, azok nem fárasztóak. Viszont tőlem távol van ez a kategória (nem is szánnék fülesre ennyit :D ) szóval átadom a terepet ezen fronton tapasztaltabb kollegáimnak :)

(#12669) AmPeX válasza Dave™ (#12668) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Igen, tök egyenes hangra gondoltam, stúdió monitornak is szeretném használni..Tetszenek amiket eddig írtatok.
Beszerzés gondolom ebay, ha nem akarom a gatyámat is rákölteni. (itthon valamiért minden ilyesmi kétszer annyiba kerül mint kéne)
Ránézésre nekem a klipsch tetszik eddig nagyon, illetbe a fischer. ezekszerint az sch-s fülesek jönnek be :D

(#12670) Shufny válasza AmPeX (#12667) üzenetére


Shufny
őstag

A Westone 1 -et szerintem felejtsed el. A Custom 3 már jó lehet. Kicsit túl drága, de ha egyszer belefér. Én egyébként Xcape -et készülök venni. Nagyon hasonló hozzá az RE0 és az RE-Zero. Ízléstől függően van még egy rakat:

Xears TD vagy XR (jelenleg ezek tűnnek jónak), Brainwavz M1/2/3 (a 3 túl drága, de belefér ez is), ECCI PR401, most jött egy csomó új Meelectronics. Elsősorban a CC51 és A151 érdekes. Hippo VB. Van itt d-Jays is, aprón meg q-Jays. Ezek is túl vannak árazva valamennyire valószínűleg. Fischer is nemrég jött ki egy tonna új modellel. Nem tudni még, hogy melyik pontosan milyen. Ezek inkább olcsóbbak szóval annyira nem fontos. Silver Bullet hangját szokták dícsérni. A rev 2 -nek elvileg már a kábele is rendben van. Az Eternát meg a sok mélyesek királyának tartják $100 alatt.

DBA-02 a legolcsóbb felsőkategóriába sorolt IEM. Legrosszabb amit olvastam róla eddig, hogy nem 2x jobb az Xcape -nél. Csak ez egy kicsit már kicsúszik a keretből. SBA nem tudom milyen lehet. A Custom 3 és d-Jays környékére tippelném.

A kínai újév után jelenik meg egy új Brainwavz füles, ami nagyon hasonló lesz a DBA-02 -höz. Esetleg megérheti megvárni, hátha olcsóbb/jobb lesz, bár erre nincs sok esély.

(#12671) Viper26


Viper26
nagyúr

Boldog tulajdonosa lettem egy Xears Turbo Devices TD III PRO BlackWood-nak, amit itt PH-n sikerült beszerezni. :))
Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangokkal/meddig érdemes járatni?Vagy esetleg az is elegendő ha napi használatban van, akkor ua. be lesz járatva? :B

iPhone 15 Pro | AW S9

(#12672) Dave™ válasza Viper26 (#12671) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vagy esetleg az is elegendő ha napi használatban van, akkor ua. be lesz járatva?

Ennyi a lényeg, így igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12673) DemonDani válasza Dave™ (#12672) üzenetére


DemonDani
addikt

az nem gond ennél a módszernél, hogyha valaki állandóan nagyon hasonló számokat nyomat rajta? mint pl a legtöbb goa?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12674) Dave™ válasza DemonDani (#12673) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elromlani meg örökre úgy maradni nem fog tőle. Ha én mindig egy számot hallgatok róla, akkor elképzelhető, hogy nem járatódik be teljesen (bár idővel szerintem úgy is bejáratódna teljesen), viszont ha úgyis csak azt az egyet hallgatom, az úgyis úgy fog szólni, ahogyan kell. Ergo tök értelmetlen lenne jobban/máshogyan bejáratni. Ilyen persze csak laborban van, nem vagyok otthon a goa-ban, de gondolom ott is különböző tartományokban mozognak a hangok, hiába tűnik egyfélének az összes szám. Ergo előbb-utóbb be fog járatódni teljesen. Maximum több idő. Na bumm. Egyet nem szabad: túl nagy hangerőt használni (amin már torzít). A legjobb a hallgatási és a halkabb.

(#12675) AmPeX válasza Shufny (#12670) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Hol lehet kapni a DBA-02-t?

(#12676) Shufny válasza AmPeX (#12675) üzenetére


Shufny
őstag

GD AudioBase (ebay -en is árulnak) vagy Bugden Audio

#12673: Miért pont a goa lenne a baj? Egyik legszélesebb spektrumú zene. Mellesleg meg fölösleges ilyeneket kérdezni továbbra is, mert tudományosan még semmire nem jutottak a dologgal kapcsolatban. Ha csak annyi számít, amit Bici is írt (és szerintem is ez hangzik reálisan), akkor lényeg hogy legyen meg egy bizonyos amplitúdóju mozgás huzamosabb ideig, és teljesen lényegtelen, hogy az pontosan mi.

[ Szerkesztve ]

(#12677) Xabi78 válasza AmPeX (#12675) üzenetére


Xabi78
aktív tag

(#12678) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Köszi, marha rendesek vagytok tényleg. A GD-nél van valami szállítási díj? Rendelt már onnan valaki?
Egyébként goát énis fogok hallgatni raja, jó is az :)

[ Szerkesztve ]

(#12679) DemonDani válasza AmPeX (#12678) üzenetére


DemonDani
addikt

10$ az IEM-ekre

A Fischer-ekről tudunk valamit? elég sok van 20-40$ környékén ami elég jutányos, de nem sok mindent lehet róluk tudni...

[link]
egy ilyet találtam de ez ilyen reklám szöveg...
a 138 iem tesztjében vannak páran, de semmi kiugró így szemre

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12680) Shufny válasza AmPeX (#12678) üzenetére


Shufny
őstag

Elvileg $10. Ha minden rendben megy. Innen szerintem még senki nem rendelt tőlük, de olvastam már problémát a fizetési rendszerrel. Még nem néztem utána, hogy mennyire gyakori, illetve az ő hibájuk volt-e egyáltalán. Mindesetre nem vészes dolog. Nem átverni akarták vagy ilyesmi.

(#12681) themebuilder válasza Shufny (#12676) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ahogy elnézem itt is vannak jóféle gumiharangok:

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12682) AmPeX


AmPeX
aktív tag

A DBA-02 annyival jobb a custom 3 nál vagy az xcape-nél, hogy megérje kifizetni? Tudom hogy ez idióta kérdés, de mégis. Mit gondoltok?

(#12683) Shufny válasza AmPeX (#12682) üzenetére


Shufny
őstag

Baromira helyzettől függ. Általánosságban nem. Bici szerint sem. Én még nem hallottam őket. Ilyen olcsón viszont nincs hasonló szintű füles, mint a DBA-02. Az Xcape az a szint, ami után elszabadulnak az árak. Mindenki magának dönti el, hogy megéri-e a pluszt.

(#12684) AmPeX válasza Shufny (#12683) üzenetére


AmPeX
aktív tag

A custom 3 kb annyiba kerül mint DBA-02 ahogy nézem. Ha azt mondjátok hogy nem éri meg én elhiszem. Te honnan rendeled az xcape-t és mikor? Lehet hogy azt választom és akkor felezhetnénk a szállítási díjat. Miccósz?
Bár ha belegondolok százhatvan dodó nem vészes, pléne hogy a csajom a felét kifizetné.. :DDD (szülinap rulez)

[ Szerkesztve ]

(#12685) DemonDani


DemonDani
addikt

[below deals are for only MP4Nation.net]

CNY Special: 5% store wide coupon: fa14a8b257 (not applicable for the MIDnite preorder or the N2+M2 special)

Nationite N2 4GB + Brainwavz M2 Combo - $79.50

Onda VX610 and VX590 16GB - Free Brainwavz ProAlpha

Nationite MIDnite Capacitive Touch Screen - $249.50 (Preorder)

[below deals are for MP4Nationusa.com - only for US customers]

Nationite N2 4GB + Brainwavz M2 Combo - $79.50

Brainwavz M1 $29.50

Brainwavz ProAlpha + Fiio E5 $39.50

rohadjon el a lába az amcsiknak ;D kapnak 29$-os M1-et

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12686) Shufny válasza AmPeX (#12684) üzenetére


Shufny
őstag

Onnan terveztem, amit linkeltem. Elvileg ingyen postáz.

#12685: Csak elérték, hogy megyvegyem azt az N2 -t...

[ Szerkesztve ]

(#12687) mhorvat


mhorvat
senior tag

Megvan a TD100 III-as. Péntek környékén várható (nem címlapos, tehát rövidebb) teszt róla, mely a TD100 II-essel való összehasonlításra lesz kihegyezve leginkább. Most mennek rajta a zajok, hogy nagyrészt bejáratott legyen, mikor írok róla, de természetesen azért bele is hallgattam már. Azt hozta, amit vártam: a TD100 II-eshez teljesen hasonló (ha nem azonos) szint, persze az erősen érződik rajta, hogy nincs bejáratva. Ez ismételten ékes bizonyítéka a bejáratás (akár természetes, akár zajos) fontosságának. Bejáratás nélkül sokkal nyersebb, a mélyek inkább püfögnek, a magasak meg néha kellemetlenek, de ez a II-esnél is így volt. :K

A jövő hétre meg elvileg érkezik az XR120-as, melyről egy hosszabb cikket szeretnék írni.

(#12688) Soma01 válasza mhorvat (#12687) üzenetére


Soma01
veterán

:C
Várom a tesztet! Kíváncsi vagyok.
(Hamarosan nekem is lesz egy TD 3. :DD )

(#12689) Dave™ válasza mhorvat (#12687) üzenetére


Dave™
nagyúr

A jövő hétre meg elvileg érkezik az XR120-as, melyről egy hosszabb cikket szeretnék írni.

Na ez az igazán jó hír, méltatlanul mellőzött szegény :R

(#12690) Slomoguy


Slomoguy
csendes tag

Én is boldog tulaja lettem ma egy Xears TD III Blackwoodnak. Nagyon szépen szól így is, de most kezdem el még csak bejáratni. Valóban nagyon megéri az árát. Itt vettem az oldalon.
Több típust is nézegettem, de nagyon sokan ajánlották itt a Xears-t ezért vettem meg.
Az asszony már le is akarta nyúlni...még szerencse, hogy itt a Valentin nap! :P

(#12691) válasza mhorvat (#12687) üzenetére



őstag

Az égvilágon semmi értelme összehasonlítani. A dizájnon kívül semmi külömbség sincs. Szerintem. :) Egy azonos ársávú teljesen más márkával lenne értelme ami legalább 8 pontot kapott.

(#12692) mhorvat válasza (#12691) üzenetére


mhorvat
senior tag

Gondolom a két TD-re gondolsz. Mivel tesztelésre megkaptam, nyilván önálló nagy cikket nem fog tőlem kapni, mert hasonlatos elődjéhez. Egy összehasonlítás pedig összehasonlítás akkor is, ha mondjuk két TD100 III-ast hasonlítanék egymáshoz. Értelme annyi van, hogy írok róla, ezáltal többekhez eljut az infó, bátrabban fogják venni ezt az igen kedvező áru, jó hangminőséget produkáló fülest, ennyi az egész. :K

Na már persze, ha tényleg jól szól. ;]

(#12693) Dave™ válasza mhorvat (#12692) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyi értelme mindenképpen van, hogy igazold: a ház semmit sem számít (mármint a hátsó rész anyaga). Illetve annyit, hogy télen sem hideg :D

De a driver ugyanaz, a forma ugyanaz. Senki se számítson semmi attrakcióra.

"Na már persze, ha tényleg jól szól."

Annyira mindenképpen, mint a TD100 II :)

[ Szerkesztve ]

(#12694) válasza mhorvat (#12692) üzenetére



őstag

Így már értem. A hangja olyan, mint az a 12 éves kisfiú aki rágyúj és ettől azt hiszi, hogy már felnőt. Ha helyén kezeljük ezt a fülest akkor kategórijában nem rossz, eltekinve a vastag basztól amivel a komolyabb füleseket próbálja utánozni. Nekem egy modifikációval sikerült ketrecbe zárni a búgó erőszakos mélyeket, ezzel kinyílt a közepe és fémes ízt kaptak a sistergő cintányérok.

(#12695) Dave™ válasza (#12694) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem pont nem neked való :D De miért a TD-t vetted, ha zavar a sok mély? Mindenki mondta/mondja, hogy kiemelése van ott, a többségnek pont emiatt ez tetszik. Szerintem jobb az XR, nekem legalábbis sokkal jobban bejön. Viszont tudom, hogy a többségnek meg nem, ezért rendeltem belőle kemény 1 darabot, azt is elsősorban magamnak, tartaléknak :DDD Leírás alapján te is XR-t csináltál a TD-ből :D Más meg az XR-ből TD-t... Nem értelek benneteket. Nem lenne egyszerűbb mindenkinek azt venni kapásból, ami passzol a füléhez/zenei ízléséhez? :)

(#12696) mhorvat válasza (#12694) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ezt nagyon jól mondod, a helyén kell kezelni a fülest, kellő fenntartásokkal értelmezni a jó hangminőséget. De azt viszont nem lehet elég szájbarágósan és rámenősen leírni, hogy ezek a mai fülesek ugyanolyan árban hány körrel verik a régebbi best buy termékeket. Pár ezer forintért messze olyan hangminőséget kapsz, amit sokan szerintem a 20.000 Ft feletti árkategóriának hittek. NEM, nem az a kategória, de vonatkoztassunk el tőlünk, mármint a fórumozóktól, akik ismereteik lévén tisztában vannak a kategóriákkal. Ezzel szemben vannak azok, akik a Media Markt-ba bemennek és megveszik a fülest, kérdezés nélkül. Nincs ezzel semmi gond, mert biztos vagyok benne, hogy mindenki van ezzel így, csak éppen nem fülessel, hanem a párizsival vagy egy üveg borral. Leginkább nekik készül a cikk, hogy felkeltsem bennük az érdeklődést a jobbra, szebbre. Nyilván Ti is olvassátok, akik ismerik/hallották ezeket a fülhallgatókat, de nyilván helyén kezelve a dolgokat. Saját környezetemben azt látom, akit nem érdekel ennyire a viszonylag jobb hangminőség, száját tátva hallgatja ezeket a füleseket. :K

Úgy érzem ebből a kettősségből adódnak sokszor a hangminőségről szóló viták is.

(#12697) Dave™ válasza mhorvat (#12696) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ennél azért jóval árnyaltabb a kép. Vannak a hangminőség témakörében olyan paraméterek, amik elég egzaktnak tekinthetők, pl. a részletesség, dinamika mindenképpen ilyen. Viszont egy fülest a karakteréért szidni szerintem nem bölcs dolog, hiszen tisztán látszik, hogy hozzá nem ez passzol. Amit a modifikációval csinált SÖ, az pont az XR-re jellemző. A jelek szerint ő is azon kevesek közé tartozik, akinek inkább az való. Az ízlés nem egyforma dolog, szóval a karaktert szerintem nem célszerű belekeverni a hangminőség témakörbe. Egyértelmű, hogy a több mély rontani fogja valamennyire a közepet meg a részleteknek sem tesz túl jót. A lágy hangzás pedig a fémes csilingelés ellentéte. Szóval szerintem bontsuk ketté a dolgot (én eddig is ezt tettem, de a jelek szerint nem teljesen jött át): vannak a Xears erősségek (árkategóriában nagyon jó szeparáció, tér és részletek plusz a kidolgozási minőség), és azon belül vannak az eltérő karakterű modellek. A TD a populáris, lágyabb, meleg, basszusos, az XR a világosabb, részletesebb, csilingelősebb, analitikus. Tegnap beszéltem Thomas-szal, és neki sem teljesen van meg sajnos ez a kép. Nem akarta elhinni, hogy a hangjáért szeretem jobban az XR-t. Azt hitte, hogy a hosszabb csövéért :D Az összehasonlítást is direkt azért írtam, hogy segítsek vele a döntésben :F

(#12698) mhorvat válasza Dave™ (#12697) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez így van. Amit Te írtál és amit én írtam pedig szerintem nem zárja ki egymást.

(#12699) Viper26


Viper26
nagyúr

Az normális, hogy levéve a hangerőt (teljesen), hallani egy halk sistergés szerű hangot?Még talán minimális hangerőn is, feljebb már nem.

iPhone 15 Pro | AW S9

(#12700) Dave™ válasza Viper26 (#12699) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hangkártyáról nekem is ilyen, begyűjti a zajokat. Mp3 lejátszónál nem tudom, lehet a lejátszónak nem túl jó a kimenete, a Xears fülesek viszonylag érzékenyek, ha valami nem 100-as a kimenettel, hallani fogod. Más fülessel nincs gond?

Milyen lejátszó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.