Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Muerte68 válasza pethob (#18250) üzenetére


Muerte68
addikt

600000ft :Y túl sokan nem vettek belőle még szerintem.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18252) cousin333


cousin333
addikt

Ismeri valaki a Focuscamera.hu-t? Magyar viszonylatban elég jó áron kapni náluk X-T20-at, de külföldről sem nagyon láttam jobb árat. Sajnos csak pár Fuji objektívük van, pedig azok is jó áron mennek.

"We spared no expense"

(#18253) faki_


faki_
senior tag

(#18254) Zilko87 válasza cousin333 (#18252) üzenetére


Zilko87
tag

Anno beszéltem velük a T2 kapcsán, azt is "jó" áron adták. Abszolút korrekt volt, állítása szerint hivatalos magyar portéka, garancia stb....

(#18255) #16820480 válasza cousin333 (#18252) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban korrekt ár! Hozhatnának be 50/2-t is igazán :P

(#18256) hemaka


hemaka
nagyúr

ebayen vasarolt gepre/obira van itthon gari? Mert ha igen, nem sok kedvem van kifizetni az orban-sarcot...

[ Szerkesztve ]

(#18257) Big-Lacos válasza MC Pite (#18248) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Kiprobalom majd azt az energiatakarekos modot en is, de az is lehet,hogy az akksimmal van baj.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#18258) DonRazzino válasza hemaka (#18256) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Európai modellre van. Rendesen kitöltött garanciapapírral, persze.

(#18259) MC Pite válasza Big-Lacos (#18257) üzenetére


MC Pite
veterán

Az az opció ki volt kapcsolva (vagy a nagy teljesítmény be volt), igazából az OVF esetén hisztogramm ki és csak kereső opció ami sokat hozhat (onnan látszik, hogy csukva a zár ilyenkor, státuszinfók látszódnak, csak akkor nyitha ki ha félig lenyomom az expógombot).
Nyilván (0,5sec-es) visszanézés nélkül még többet bírna, de az nekem nem fér bele hogy ne lássam az eredményt :N

Nagy kár/hülyeség, hogy ha nem nézek a keresőbe, akkor ezt EVF+sensor módban nem tudja (hogy addig nem eteti a szenzort, hamár úgyse ad képet a keresőn sem) - ez az E2-nél is jó lenne.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18260) #16820480 válasza DonRazzino (#18258) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem eddig talán a MM-os vásárlásokat leszámítva soha nem töltött ki egyetlen bolt sem garanciapapírt sehol a világon.

De nem is értem ezt amúgy, annyira elavult megoldás, simán tudják sorozatszám alapján, hogy mi a helyzet azzal a termékkel, hol lett eladva és mikor. Ezek alapján lehetne intézni a garanciát. Ahogy például a Thinkpad notiknál is, semmit nem kell bemutatni, viszed a gépet, megcsinálják (kivéve Kínában, de az más történet). Még azt sem egészen értem, ha egy temréket forgalmaznak mindenhol, akkor mire fel a régiókorlátozás a garancián...?

(#18261) papaya válasza hemaka (#18256) üzenetére


papaya
senior tag

A gáz az, hogy ez nem csak a 27%-os Áfa miatt ennyi, mert ha nettót nézed akkor is sokkal drágább itthon minden gép meg obi.. :O

(#18262) Casto


Casto
csendes tag

Sziasztok,

jól értettem az külföldi fórumokon, hogy a Fuji gépeken a filmszimulációs módokat utólag is lehet állítani a képeken a gépen belül? Csak azért hihetetlen ez számomra, mert a Sonynál ha szimulációs módot akarsz választani, akkor nem tudsz raw-ban fotózni, csak jpeg-ben és akkor abban az egy módban lesz mentve a kép. Ha raw-ban készíted a képet, akor persze photoshopban kiválaszthatsz bármilyen szimulációt, de akkor minden más értéket is neked kell beállítani természetesen.

(#18263) Casto válasza cousin333 (#18252) üzenetére


Casto
csendes tag

Én beszéltem velük, Fuji Hungáriától szerzik be ők is a termékeket, szóval nem hiszem, hogy gond lehet velük.

(#18264) hegyimorc válasza Casto (#18262) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Fuji gépeken a filmszimulációs módokat utólag is lehet állítani a képeken a gépen belül?"

A gép saját raw konverterével csinálhatsz utólag is raw-ból jpeget. Ilyenkor megadhatsz más paramétereket mint amivel a raw eredetikeg készült, de ez nem módosítja a raw-t, csak az ebből készítendő jpegre vonatkozik.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#18265) lugosi válasza pethob (#18249) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez milyen jó módszer! Köszi hogy megosztottad, ezt megjegyzem!

(#18266) madgie válasza lugosi (#18265) üzenetére


madgie
titán

Nekem be van számozva, a narancs négyzet meg karika adja magát, hogy fekete filctollal odapingáljam a számokat :)

(#18267) gorgo válasza #16820480 (#18260) üzenetére


gorgo
őstag

Abszolút egyetértek. Fehér holló a kitöltött garipapír, és semmi értelme a régiós garanciának...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18268) balineth


balineth
csendes tag

Sziasztok!

Most lett meg az első Fuji fényképezőm (X-T20) és mindenhol azt olvastam hogy Manual módban tök jól együtt fog működni az én Yongnuo 565EX Canonos vakummal, ezzel szemben a segédfény folyamatosan világít és lefagy, nem villantja el a fényképezőgép. Tud valaki segíteni, hogy ilyenkor mi a helyzet? :(

(#18269) Reedly válasza #16820480 (#17986) üzenetére


Reedly
tag

Sikerült venni XE1-et, nagyon szép állapotban. Járt hozzá egy gyári plusz markolat, meg egy TP bőrtok is, így össze tudtam hasonlítani őket. Nekem a bőr jobban tetszik, puhább, vastagabb az egész, sokkal jobb a gép fogása vele. 20 ezerért kicsit túl van árazva mindkettő, de egy 8-10 ezres minőségibb utángyártott bőrtok szerintem még megéri az árát.

(#18270) cousin333 válasza Casto (#18262) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, jól értetted. Készítesz egy RAW-ot és abból a váz kérésre le tudja generálni több szimulációs móddal is, miközben az összes többi beállítás (árnyékárnyalatok, élesség, fehéregyensúly) változatlan marad. Persze ezeket is módosíthatod, ha akarod.

Csak JPG-ben tudsz olyat is, hogy egyszerre 3 különböző szimulációval menti a képet. Ilyenkor egy képet lő, és abból generálja a 3 JPG-et, tulajdonképpen pont úgy, mintha kézzel csinálnád, csak ez automatikus. Viszont ekkor nincs RAW és a többi beállítás is fix marad.

Focuscamera-s infót köszönöm. Még hezitálok (a vételen, nem a bolton), de már egyre kevésbé... :)

"We spared no expense"

(#18271) cousin333


cousin333
addikt

Ki milyen memóriakártyát használ, és mennyire van megelégedve vele (sebesség, megbízhatóság, mechanika)?

Másképpen: használ valaki Kingston SDXC kártyát (bordó címkéjűt)? [link] Viszonylag jó áron van, és elvileg elég gyors.

Másik kérdés: használ valaki videóra külső mikrofont? Ha igen, milyet? Én a Rode Stereo Mic Pro-t nézegettem. A 2,5 <-> 3,5 mm-es jack dugó még mindig :W

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18272) Zilko87 válasza cousin333 (#18271) üzenetére


Zilko87
tag

SanDisk-et vettem innen[link]
Sokan ajánlották itt is, picit drága de kiszolgálja a gépet. Én 32gigásat vettem, ez kb egy full akksi 4K vidi és tele is van, képekkel már azért jobb a helyzet. Tanulság, hogy kb ez a minimum méret főleg ha videózol is, és tegyél félre pótakksira some money. :)

(#18273) makszi válasza cousin333 (#18271) üzenetére


makszi
aktív tag

Szia!

Nekem csak egy Rode Videomic GO, van igaz még az X-T20-szal nem tudtam használni, mert amit rendeltem innen: [link] nos az első bedugás és kihúzástól széttörött. A műanyag körben levált azon az oldalon ahol a 3.5 es jack et dugtam bele :(
Szóval ha tudsz jó helyet ilyen átalakítóra a fővárosban az nagyon érdekelne...

(#18274) rbalint88 válasza makszi (#18273) üzenetére


rbalint88
addikt

mobilosboltban ezeréves elfekvő készletek, meg szerintem HAMA-ból létezik ilyen átalakító talán. vagy ebay, Európán belüli szállításról, az pár nap alatt itt van (iPod akkut vasárnap este rendeltem, csütörtökön a postaládában volt Németországól)

(#18275) cousin333 válasza rbalint88 (#18274) üzenetére


cousin333
addikt

"vagy ebay, Európán belüli szállításról"

Múltkor néztem egy videót, amiben egy ős-nikonos kipróbálta az X-T20-at. Mondta, hogy a hangot még nem tudta kipróbálni, mert a neten rendelt átalakítója már hetek óta nem érkezett meg és talán helyben kellett volna vennie... :)

Jobban belegondolva valahol lennie kéne egynek itthon, mert az akkori telefonomhoz vettem egyet anno. Igaz, L alakú és zöld... :)

makszi: Nem vagyok budapesti. Tippre audio-boltokban, vagy akár nagy áruházak elektronikai osztályán nézd, ott szoktak lenni mindenféle átalakítók.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18276) rbalint88 válasza cousin333 (#18275) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem veletlen irtam igy :) EU-bo neddig minden megjott egy heten belul, kicikinaiaktol meg sokszor soha nem erkezett meg. Nyilvan fontos es surgos dolgot nem ebayrol kell rendelni, de ilyen postaladaba befero aprosagoknal a kenyelem miatt jo lehet.

(#18277) #16820480


#16820480
törölt tag

No, talán nem is kell olyan sokat várni már :) [link]

(#18278) eastsider


eastsider
nagyúr

X-T10-nek megnezik az expo gombjat (lotyog nagyon, X100s-en ugy allt, mint a gerely), ill cserelik a gumiboritast.
kivancsi leszek a vegeredmenyre

(#18279) pethob válasza rbalint88 (#18276) üzenetére


pethob
aktív tag

Nekem eddig minden megjött, pedig évente kb. 30-35 rendelésem van ebay-en kínából. Eddig egyetlen dolog érkezett összetörve, amit 2-3 e-mail váltás után visszafizettek. (Mindig paypal-al fizetek.) Olyan hogy soha nem érkezett meg még nem fordult elő.

Az átfutási idő február óta eléggé lelassult, előtte jellemzően 3-4 hét alatt megjöttek az ingyenpostás dolgok, most inkább 5-6 hét. Ez tény...

Az is tény, hogy EU-ból minden itt van 1 héten belül, 5-10-20 EUR-ért...

Sok múlik a helyi postáson is, mivel az ingyenes csomagokat nem iktatják, és mivel nem férnek be a postaládába, a mienk kedves szokása, hogy ott hagyja az ajtó előtt...
(A nagy számok törvénye alapján meg nyilván van olyan, aki egyszerűen ellopja.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18280) lugosi válasza #16820480 (#18277) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A jelenlegi fuji árképzést ismerve az én pénztárcámhoz képest nem sok izgulnivalóm van. :/

(#18281) madgie válasza lugosi (#18280) üzenetére


madgie
titán

Pedig már azt hittem, ennél is egy évig hetente beírod, mikorjönmá' :D

(#18282) #16820480 válasza lugosi (#18280) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van benne valami. De majd megvárom, hogy néhány kedves és pénzes német megvegye, csalódjon benne, és feltegye féláron ebay-re :K

madgie: Most rajtam a sor szerintem :DDD

(#18283) lugosi válasza madgie (#18281) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vigyázz mivel poénkodsz, nehogy valóra váljon. :DDD

Más. Szerintetek az E-3 mikor jelenik meg?

;]

(#18284) Mercutio_ válasza #16820480 (#18282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert a németek arról híresek, hogy madgie árképzéssel adnak túl a cuccaikon...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18285) #16820480 válasza Mercutio_ (#18284) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, a hangfalamat és hozzá való DAC-ot is így vettem. :) De nekem az is jó, ha madgie megveszi, és eladja az árképzésével :K

(#18286) cousin333


cousin333
addikt

A Lenstip is tesztelte az új XF50 f2-t: [link]

Eléggé pozitívan nyilatkoztak róla. Hozzám hasonló élességmániásoknak legyen elég annyi, hogy megdöntötte a Fuji felbontás-rekordot, amit eddig az XF90 tartott... :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18287) madgie válasza cousin333 (#18286) üzenetére


madgie
titán

Na, sheratan még boldogabban tömheti a malacperselyt :D

(#18288) DonRazzino válasza cousin333 (#18286) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem tudok szemléletesebben fogalmazni, mint Madgie tegnap egy privát üzenetben:

"Lottót kéne venni, b@$zd meg! Az összes Fuji objektívet megvenném. Mindet. Még az XF60 F2.4-et is. :D "

Egyébként most egy újabb versenyen lőttem az XF35-el és nagyon tetszett, hogy mennyivel több erdőt tudok belerakni egy képbe, mint a szokásos telével és közben milyen kis könnyű a felszerelésem. Gondoltam, hogy az új ötvenes is pöpec lesz, de, hogy ennyire. Szerencsére most le vagyok égve, megvárok majd egy visszatérítést...

(#18289) madgie válasza DonRazzino (#18288) üzenetére


madgie
titán

"megvárok majd egy visszatérítést..."

Akkor majd 16-ot veszel. Bár ha nem küldöd le nekem, akkor már az is megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#18290) #16820480 válasza madgie (#18287) üzenetére


#16820480
törölt tag

Próbálnám én, nem fogy a portéka :D

(#18291) MC Pite válasza cousin333 (#18286) üzenetére


MC Pite
veterán

Érdekes... megnéztem hozzá képest az 56ost, az viszont elég lágynak tűnik náluk... Vagy nem tudom, az enyém (igaz, ritkán használok L képméretet) idáig úgy tűnt hogy jobban karcol nyitva mint amit a teszképeken látok.

Ja onnan jött hogy nyitva korrekt az ötvenes, de azért nem tűnt ez annyira faszányosnak, és ezért kezdtem összehasonlítani :)

szerk: Amúgy szerintem q..a kis üveg a hatvanas, ne tessék ekézni, XTrII vázon megfelelő sebességgel is dolgozik :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18292) madgie válasza MC Pite (#18291) üzenetére


madgie
titán

Minden képet -2 élességgel készítenek a lengyelek, ne kérdezd, miért.

Más: kint van a Pro2/T2 nagyfirmware, már tolom is fel az egyik gépre próbából :)

Szerk: nem ekézem, csak talán arra lenne a legkevésbé szükségem, hamarabb vennék szinte bármit.

[ Szerkesztve ]

(#18293) taranis válasza madgie (#18292) üzenetére


taranis
addikt

Már alig várom, hogy hazaérjek, és bámulhassam a hisztogramot videó módban.

colorizer.net

(#18294) madgie válasza madgie (#18292) üzenetére


madgie
titán

Auto ISO-nál végre auto záridő, 35/1.4-nél szolidan bevágja az 1/52 záridőt, old times, good times, az X-Trans I idők visszaköszönnek :)

Az LCD UI szépen fordul, itt volt az ideje, a pinpoint méretű AF is jól jön majd, az a hülye bug meg megoldódott végre, hogy belenagyításkor lehet mozogni, eddig kidobott a nagyított nézetből.

[ Szerkesztve ]

(#18295) madgie válasza madgie (#18294) üzenetére


madgie
titán

+/- 9 képes AE bracket, akár 3 Fé lépésközökkel, navégre.

(#18296) madgie


madgie
titán

Az ISO 125 és 160 a 100-at húzza fel 1/3-2/3 Fé-vel, nincs sok értelme (pont ugyanannyira 1 Fé-t csíp le a csúcsfények felől).

(#18297) faki_ válasza madgie (#18295) üzenetére


faki_
senior tag

Ez mikor hasznos?

(#18298) madgie válasza faki_ (#18297) üzenetére


madgie
titán

Kábé semmikor. A monacói alagút végén kifelé, ahol az F1 sofőrök is hirtelen megvakulnak :D

Viszont ment a sírás eddig, hogy +/-2 Fé eltolásos, hármas sorozatot tudott csak eddig a Fuji. Hát most kitolható az extrém határokig. Most próbálgattam, még a 2 fényérték-eltolásos 9 képes sorozat is röhögve elég volt mindenre, amit hirtelen el tudtam képzelni (beltér az előtér, mesterséges világítás nélkül, mögötte az ablakon keresztül a lemenő nap, felhőkkel).

(#18299) faki_ válasza madgie (#18298) üzenetére


faki_
senior tag

Kösz! Akkor ezután sem érzem a hiányát. :D

(#18300) madgie válasza faki_ (#18299) üzenetére


madgie
titán

Jó az amúgy, finoman testre lehet szabni és tényleg borzasztó nagy intervallumban képes dolgozni.

Az Artist és Copyright infó is tök jó, éppen ráfért már ez a frissítés is a Fujikra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.