Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) madgie válasza pethob (#17549) üzenetére


madgie
titán

Degecc :D

Pont most találtam az instán egy perfekt lagziszettet, de abban még a régi 23-as van :))

(#17552) pethob válasza madgie (#17551) üzenetére


pethob
aktív tag

Hát a régi 23 annyira nem magic mint a régi 35. Ellenben sok jót olvastam az új 23-ról, egy kicsit piszkál a gondolat, hogy itt fordítva lesz, mint 35mm-en, és az új a jobb...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#17553) hegyimorc válasza madgie (#17544) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"dollárban számolok, mert dollárban számolnak a gyártók is."

Nem mondom, hogy rosszul számolsz, csak én azt nézem, hogy ha én venni szeretnék valamit, akkor mennyiért tudok. Így nem 50$ van a kettő között, hanem kb kétszeres szorzó.

sheratan: "Használt 56-ost ne mnagyon láttam még 200 alatt, de inkább a 300-hoz vannak közel."
300-ért már én is eladnám :D (Mostanában nem néztem az árakat, - persze nem is nagyon látni, mert kevesen adják el -, de úgy rémlett, korábban 200 körül lehetett venni)

eastsider: A Dashpoint 30-at próbáltad is vagy csak képen nézted? Nekem van, a 35/2-vel még épp belefér a gép, de kb ez a legnagyobb obi amivel jó.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#17554) #16820480 válasza hegyimorc (#17553) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt az obit én sosem néztem igazán, mert nagy, nehéz és drága, én meg ezek ellentétét keresem általában, de most van például az aprón 250-ért egy.

(#17555) jjeahh válasza #16820480 (#17538) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De miért a 45-öshöz hasonlítjátok? A sony 50/1.8 OSS közelebb áll hozzá, tudtommal szintén fém, a képe nem rossz és ugyan nem időjárásálló, de van stabi benne, amit gondolom bonyolultabb megoldani mint néhány szigetelést, mégis olcsóbb, újan 90k-ért megy ahogy elnézem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17556) madgie válasza jjeahh (#17555) üzenetére


madgie
titán

Mert az egész f2-es kacsacsőr-sor tekinthető egy alternatívának az mft irányába. Kisebbek, gyorsabbak, olcsóbbak, mint az első szériás Fujinonok.

A szarazáef, szaravideó, drágafujiobi triumvirátust lassan maga a gyártó teszi múlt időbe :D

(#17557) papaya válasza madgie (#17556) üzenetére


papaya
senior tag

Csak a gyártó nem koncentrál rendesen pár dologra:
Pl. az "ultra" fényerős fixekre. Rengetegen váltottak át profik is mostanság full frameről aps-c-s Fujira, a kompaktabb méret, a jó színek, a jó minőség stb. miatt. Olyanok is, akik esküvő, portré fotósok.De ezek az f2 fényerős új Fuji obik sajnos csak f3 ekvivalens FF-en ha a DOF-ot nézzük, szóval nagyon hiányzik az a 33 f1.0 obi, vagy egy 35 1.2, esetleg 70 1.4, hogy a kedvelt mosoda hatás is meglegyen más tartományban is mint az 56 (85).

Más: létezik már olyan stúdió vaku (360/600ws) ami tud HSS-be működni Fujival? Kültéri portréhoz kellene. :F ND filterrel nem akarok bajlódni. Cactus v6ii-t néztem, de ott csak rendszervaku támogatásokat ír.

[ Szerkesztve ]

(#17558) madgie válasza papaya (#17557) üzenetére


madgie
titán

És a méret? Nem fog a Fuji akkora "üvegeket" a bajonettre akasztani, mint a Sony a G Master sorozattal. Sokszor megmondták már ezt, persze burkoltabban.

(#17559) #16820480 válasza jjeahh (#17555) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom azért, mert a sonysok nem nagyon jönnek azzal, hogy milyen olcsók az objektíveik, szemben az mft táborral :P Amúgy meg mft-n a vázak ugyanúgy drágák, legfeljebb gyorsabban veszítenek talán az értékükből, így a használtak ára már elérhetőbb.

papaya: Mondjuk szerintem az ilyen portré, meg hasonló fotósokat inkább a KF-mal célozza most már a Fuji, ezt hallom mindenhol. Illetve a T2-n a régi üvegek sem olyan lassúak (lásd: Madgie a koncerten).

(#17560) Grga_Pitic válasza madgie (#17556) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Másfél éve váltottam az ősrégi Nikonról, az egyik ok, amiért elvetettem a Fujit, az a budget fix objektív park hiánya volt. De most már tényleg nem lehet ezt érvként felhozni a rendszerrel szemben.
Nagy kár viszont, hogy a Fuji is beállt a sorba az 50mm-es budget objektívvel, az ekv. 75mm nekem nagyon tág portéra.
Ezt szeretem pl. az MFT-ben, hogy ott a 45mm-es, de ekv. 105mm-nek még jobban örülnék.

papaya: a Cactus elvben a TTL-t használja a teljes funkcionalitáshoz (fényerő állítása stb.), és talán a cross-band HSS-hez is. TTL képes stúdióvakuból meg azért nincs nagy választék, és a legnagyobb hibájuk, hogy hiányzik a hot shoe, amibe belecsúsztatnád a Cactus vevőjét. :D
Szóval szerintem most nincs ilyen. A Godox ígérgeti, hogy idén első félévben kijönnek Fujira (Pentaxra, MFT-re, stb.) is kioldóval, de ismerve őket, erre mérget nem vennék...

(#17561) madgie válasza Grga_Pitic (#17560) üzenetére


madgie
titán

Igen, ez az 50 milli tényleg elég senkifölde :(

(#17562) #16820480 válasza madgie (#17561) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk erre elég érdekes magyarázatot ad ez a videó.

(#17563) madgie válasza #16820480 (#17559) üzenetére


madgie
titán

Ha már koncert: nagyon sokféleképpen tudnak már élesre állni a mostani gépek, az esetek nagy részében idő kell, illetve egy idő múlva a tapasztalat segít, hogy mikor melyiket használja az ember. A koncertnél maradva: az első előzenekarnál végigzongoráztam a lehetőségeket, sok-sok rontott képpel. A wide af követővel baromi kényelmes nappal, de a koncerten túl gyorsan változnak a fények, eltéved. Az arcfelismerő eleve nem a Fuji erőssége, továbbra sem, de még fontosabb, hogy az arcfelismerés kontraszt AF-fel működik. A kontraszt alapú AF eleve cumi koncerten, ellenfényben elmegy körökre vadászni, egy 56/1.2-vel pláne nem az igazi. Ugorjunk, sima S-AF, választott egy darab AF pont. Jobb, sokkal jobb, de az igazi a 3x3 Zone AF lett, ami sokkal jobban harap kevés fényben, mint az egy AF mező. A C-AF felesleges, gyorsan álljon élesre, ne hezitáljon ott a lehetséges elmozdulások után kutatva.

És akkor még a Zone AF-nél ki kellett tapasztalni, hová tegyem azt a keretet, hogy ne a mikrofonállványra harapjon rá az autofókusz, hanem az arcra. Nem az arcot raktam középre, hanem kicsit eltoltam a keretet, el a mikiállványtól (de az arc még belefért).

Ugyanez minden más szituációban eljátszható, adott esetben C-AF-fel még durvábban, mert ugye az is aprólékosan paraméterezhető.

Hogy ez jó-e, vagy rossz, az hozzáállas kérdése. Nekem most borzasztóan tetszik, amit koncerten művelt az X-T2, végre nem a gépet akartam tízpercenként földhöz vágni, mert lemaradt valamiről, szimplán csak magamat szidtam, mert miattam maradtam le a pillanatokról. Közhely, de a korrekt beállítas megtalálása után én voltam a leggyengébb láncszem.

(#17564) Parci válasza madgie (#17556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lo and behold, a nagy kánon is dob gumicsontot a népnek, gondolom számos kockázatelemző meeting után nagy levegőt vettek és kiugrottak a semmibe, halálugrással felérő bátorsággal: dual pixel af-et kapnak a magam fajta csóringerek is :DDD

(aki bármelyik rendszerben kivetnivalót talál, mindig tegye mellé előbb a canont :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17565) papaya válasza madgie (#17563) üzenetére


papaya
senior tag

kösz a hasznos infót! :R

(#17566) eastsider válasza hegyimorc (#17553) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem probaltam bele, 20-am van meg az x100-hoz. abba a 27-essel ferne bele kenyelmesen az xt10.
ha epp belefer akkor ez a legkompaktabb megoldas. nekem az eleg lenne :)

(#17567) faki_ válasza Grga_Pitic (#17560) üzenetére


faki_
senior tag

Nem értek a lovakhoz hozzá, de a (szerintem kissé alulértékelt) 60/2.4 nem alkalmas erre? Tudom, hegedűvonó, viszont az portrénál nagy tragédia? Ha nem is gyakran, használtan 100e Ft közelében is elő szokott fordulni. Ha nagyon karcol, azon meg könnyebb segíteni, mint fordítva.

(#17568) faki_ válasza faki_ (#17567) üzenetére


faki_
senior tag

Csak úgy hirtelen guglizva: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link] ...

(#17569) El Joe


El Joe
tag

Egyelőre X-E2 később talán X-T.. alá milyen könnyű, állványt javasolnátok?
(én a Manfrotto Compact Light-ot nézegetem mostanában, meg egy Siruit)

(#17570) jjeahh válasza El Joe (#17569) üzenetére


jjeahh
nagyúr

wf-861?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17571) El Joe válasza jjeahh (#17570) üzenetére


El Joe
tag

Sajnos nem ismerem a kínai ipar e csodás termékét, :DD de ha gyakorlati tapasztalatból mondod...

(#17572) jjeahh válasza El Joe (#17571) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én csak ft-717a-t meg wf-6662a-t használtam weifeng/fanciertől, előbbi nagy kedvencem videós állványok közül, utóbbi meg ár/érték arányban bajnok, csak a feje kissé gyenge. Eddigi tapasztalatok alapján tehát a márkával nagyjából elégedett vagyok, de sajnos a wf-861-at nem próbáltam, tapasztalatokról ha érdekel szerintem .mf kollégát kérdezd, neki ilyen van már 3 éve, csak ő anno 6615 néven vette. Én is csak miatta mertem ajánlani, mert emlékeztem, hogy ő elégedett vele :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17573) El Joe válasza jjeahh (#17572) üzenetére


El Joe
tag

Köszönöm

(#17574) madgie válasza papaya (#17565) üzenetére


madgie
titán

Nem szentírás ez, a fotográfia szubjektív műfaj, lehet más meg utálná ugyenezt a zone af-et ugyanitt :D

Én csak azt tudom, hogy most olyan helyzetekben is jól működött az AF, ahol az X-T1-gyel bizonytalan lett volna.

Parci: Ábel* szedték le az EVF-et?

*: De miért :DD

[ Szerkesztve ]

(#17575) Parci válasza madgie (#17574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy tűnik, hogy az eos m3-m10 párosból lett egy m5-m6 páros. hogy az elnevezésben mi a logika, azt kérdezd tökjótól tokiótól... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17576) eastsider válasza eastsider (#17566) üzenetére


eastsider
nagyúr

esetleg olyan taska tipp lenne valakinek, amibe belefer az xt10+1 obi (minel kompaktabb, tolto stb nem kell, hogy beleferjen)? (obik 12/2+35/f2)

[ Szerkesztve ]

(#17577) El Joe válasza eastsider (#17576) üzenetére


El Joe
tag

Most vettem, nézd meg te is a hálózati feszültség boltban a Dörr No Limit szériáját.

(#17578) eastsider válasza El Joe (#17577) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi a tippet. az S-t neztem, mit tartasz benne? :)

(#17579) Grga_Pitic válasza faki_ (#17567) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Valóban, nem tudtam erről az objektívről, fényerőben nincs sok különbség az új 50mm-hez. Az új ára azért kicsit húzós annak, aki nem makrózik, szóval egy jóárasított 60-as még elfért volna alatta, persze nem azzal az árral, ahogy az 50-es most nyitott.

(#17580) El Joe válasza eastsider (#17578) üzenetére


El Joe
tag

X-E2 + kitobi, vagy fix. Szerintem próbáld bele, lehet neked eggyel nagyobb kell. (mondjuk elfér még benne 2 aksi és egy Lenspen)

(#17581) eastsider válasza El Joe (#17580) üzenetére


eastsider
nagyúr

Elfér 2 obi?

(#17582) El Joe válasza eastsider (#17581) üzenetére


El Joe
tag

Nem. De én eleve így terveztem vele. Az, hogy övre fűzhető plusz extra. Próbáltam a Manfrotto-t is de szerintem ez jobban pakolható és jobban ki van tömve.

(#17583) #16820480 válasza eastsider (#17576) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valami ilyesmi esetleg? A második képen levő méretek alapján egész kompaktnak tűnik.

(#17584) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Ma esti séta a János-hegyre, hogy egy pár kép is legyen. X-T10+XF18

(#17585) hegyimorc válasza eastsider (#17581) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A Lowepro Apex 140AW már nagy lenne? Van egy fölösleges, amit sosem használtam. (géphez kaptam ajándékba)

Egy narancs Dashpoint 30 szintén. Sőt, egy 10-es is ... mert megkaptam a teljes sorozatot :D , de csak a 20-t használom.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#17586) Clemi válasza DonRazzino (#17584) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#17587) runner 125 válasza hegyimorc (#17585) üzenetére


runner 125
nagyúr

Thinktank vonalat érdemes még megnézni, nagyon jó minőségű tatyók, kettő félén gondolkodom, egy kisebben a kitnek és egy nagyobban, a teljes pakknak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17588) m72 válasza hegyimorc (#17585) üzenetére


m72
tag

Valamelyik Daspointot megveszem új áron, ha adod hozzá a 18-ast :DDD. Nincs annyira kicsi obim, amivel beleférnék.
Apex 110-et használok, szerintem ez a sorozat nagyon jól kitalált. Még abba is belefér a T10 + 16-50 napellenzővel + 8/2,8 halszem + akksik + kártyák.

(#17589) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit csodálkoztam, az x70 az edigitalnál "kifutott" lett, nem is lehet kapni [link]
Ez jelent valamit (utód?) vagy csak túlkombinálom?

(#17590) pethob


pethob
aktív tag

Áprilistól lesz Nissin Air 10 kontroller Fujifilm X-re is, aminek legnagyobb előnye, hogy most már lesz benne otthoni firmware frissítési lehetőség (mondjuk azt nem értem miért micro SD kártyával, de mindegy.)

Wireless TTL és HSS is van.

Egyébként az i40, amivel karácsony előtt szívtam, több mint 2 hónap kaland után visszaérkezett. Firmware frissítést is kapott, meg állítólag valami minimális hardveres javítást, most minden esetre tökéletesen megy a legújabb firware-ekkel. Egyébként nagyon jó kis vaku lakásba, kisebb belterekbe...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#17591) hegyimorc válasza m72 (#17588) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Valamelyik Daspointot megveszem új áron, ha adod hozzá a 18-ast :DDD."

OK, de nálam az új ára 90eFt :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#17592) Clemi válasza pethob (#17590) üzenetére


Clemi
veterán

Nissin i40 FW frissítés? Vajon milyen újítás van benne, és nálunk hol van olyan szervíz, ahol ezt megcsinálják?

[ Szerkesztve ]

(#17593) m72 válasza hegyimorc (#17591) üzenetére


m72
tag

Mindig is vágytam egy Louis Vuitton árazású tatyóra :D

(#17594) Gondwana válasza lugosi (#17589) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem ez is csak azt jelenti, hogy Fujiék pàr hònapja kifogytak a 16MPix szenzorokbòl. X100T hivatalosan szeptemberben màr kifutott volt, azòta csak raktàrsöprés zajlik.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17595) Gercsa


Gercsa
senior tag

Annyit beszéltetek mostanában a táskákról, hogy kicsit nézelődtem én is.

Valakinek van személyes tapasztalata a Dörr Action No. 4-5-6 formájú táskákkal?

Élőben én még nem láttam csak neten de a 4.5-ös modell egész szimpi, és megfizethető.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#17596) eastsider válasza hegyimorc (#17585) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem igen, bár nem rossz.. és ugye a lowepro cuccokat ebayről olcsón meg lehet szerezni az benne még a király :)

nekem akkora kellene, amibe pont belefér minden sallang nélkül az X-T10 és a 35/f2 + 12/2, sallangok nélkül, streetre...

nézegetem amiket ajánlotok, de még nem győzött meg egyik sem, talána think tank tök kompakt, az áruk viszont nem :D

[ Szerkesztve ]

(#17597) KuZo válasza pethob (#17552) üzenetére


KuZo
tag

Nekem hétfőn jött meg az új XF 23/2 és szerintem van olyan jó, mint a 35/2. Másnap már el is vittem Amszterdamba, ahol le se jött a vázról. f2-őn is gyönyörűen rajzol:

(#17598) pethob válasza Clemi (#17592) üzenetére


pethob
aktív tag

Nincs benne újítás, sőt azt hiszem kiszedték a reverse enginered HSS-t. Azért kellett hozzányúlni, mert a Fuji vakus firmware frissítései utána nem ment a vaku az X-PRO2-vel. Először kijött a Nissin ezzel a frissítéssel, ami ugyan elvette a HSS-t, de legalább működött, aztán a Fuji a 2.01 firware-el, ami megoldotta, hogy mégis működjön minden Nissin vaku a saját firmware frissítés nélkül is. Csak addigra az én vakum már valahol Németországban járt, mert szerencsétlen módon firmware-t frissíteni csak szervizben lehet. Itthon nincs szerviz, és csak azért csinálták meg ingyen, mert még garis volt a vaku. (Országonként változott, hogy ingyen csinálják-e, vagy fizetős a firmware update.)

Na ennek vége most, mert az új sorozatban lesz micro SD foglalat, amiről frissíthetők az eszközök. A vakukból is jön új sorozat áprilisban, szóval addig már érdemes várni Nissin vásárlással....

Az i40 egyenlőre nem vezérelhető a Nissin Air-el, szóval ez csak a gépen vitézkedik, oda viszont nekem nagyon bevált a mérete, és a tárcsás kezelőszervei miatt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#17599) Clemi válasza pethob (#17598) üzenetére


Clemi
veterán

Eljutottam én is arra a pontra, hogy a kis nissin csak a vázon... ott jól teljesít valóban. Köszi az infót.

(#17600) #16820480 válasza KuZo (#17597) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nem jön le a vázról, esetleg egy szervizben meg tudják csinálni :P

Jó ez az f2-es sor, és mégis a leginkább azt hallani, hogy miért nem csinál újabb drága és nagy profi obikat a Fuji.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.