Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) lugosi válasza DonRazzino (#18180) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

0:21-nél amit említ gyártót, az a Fony, ha jól értettem, az melyik? :DDD

(#18202) DonRazzino válasza lugosi (#18201) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Phony? :D Na igen, azon "consumer eletronics company" fotós-részlegét nem tartja túl sokra. ;] De ezt ne hangoztassuk, mert járnak ide barátságos emberek abból a csoportból és nem akarom felbőszíteni őket. :R

#18200 madgie: ne is mondd! :((( Igaz, abban elfér a Patona. Csak a vázban legyen 126S. Így abból csak egy pótot vettem 50 ojróért.

[ Szerkesztve ]

(#18203) MC Pite


MC Pite
veterán

Hm, leaf shutternéll ott tartottam hogy f2, f2.8 és f4 esetén más záridőt tud, és hogy vaku 1/1000ig működik.
Viszont az előbb csináltam egy 1/4000es f2es vakus képet... :DDD
Csak a zoom obi miatt a kicsi ikszekre igaz ez :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18204) MC Pite válasza MC Pite (#18176) üzenetére


MC Pite
veterán

X100T Energiatakarékosságra közben ezt találtam:
"Up to 700 photos per charge when using OVF only and Power Save mode on"

Illetve a High Performance módnak nincs ahhoz köze hogy evf+sensor módban is nyitva a zár/működik a szenzor.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18205) Big-Lacos válasza MC Pite (#18204) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

En szeretem az X100T-t, de hogy azzal eletszeru korulmenyek kozott nem csinalt meg ember 700 kepet abban biztos vagyok.
(Vagy nalam van a hiba.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#18206) taranis


taranis
addikt

Na, itt a Kaizen lista: [link]
Úgyhogy gyűjtök tovább a külső rögzítőre.

colorizer.net

(#18207) MC Pite


MC Pite
veterán

Hű, ezt mi is vissz... őőő megkaphatnánk:

6. “AUTO” setting added for the minimum shutter speed in the ISO Auto setting
The update adds an AUTO option for the minimum shutter speed in the ISO Auto setting, that allows the camera to automatically define the minimum shutter speed according to the focal length of the lens attached.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18208) El Joe


El Joe
tag

https://m.youtube.com/watch?v=K48LPvuDCzs

(#18209) #74459392 válasza taranis (#18206) üzenetére


#74459392
törölt tag

x-t1-nek nem jut belőle semmi? :)
pl tárcsás iso állítás, programozható t idő

(#18210) taranis válasza #74459392 (#18209) üzenetére


taranis
addikt

Fogalmam sincs, a bejelentés csak X-T2/X-Pro2-ről szólt, ahogy korábban jósolták.

colorizer.net

(#18211) madgie válasza taranis (#18206) üzenetére


madgie
titán

Még egy kis Color Chrome-ot léccilécci :)

Egyébként baromi jó frissítés lesz, a Nikon ezt elszórta volna két vérfrissített modellre.

(#18212) taranis válasza madgie (#18211) üzenetére


taranis
addikt

Videósként nem b@szott földhöz. Persze értem én, hogy ez más gyártókhoz képest mekkora lépés. (Csak leszarom :D)

colorizer.net

(#18213) madgie válasza taranis (#18212) üzenetére


madgie
titán

Fotó oldalon viszont állat, T idő, hát sírtunk is az egy percért, ne csak 30" legyen, nesze, kaptunk 15 percig kitolható záridőt :D

(#18214) DonRazzino válasza taranis (#18206) üzenetére


DonRazzino
senior tag

(#18215) taranis válasza DonRazzino (#18214) üzenetére


taranis
addikt

Nyugalom az van itt, borral. Kaizen is, becsukom a szemem és már látom magam előtt ahogy bontom ki a Ninja Flame dobozát. Egyszer :)

colorizer.net

(#18216) cousin333 válasza taranis (#18206) üzenetére


cousin333
addikt

Szép lista, értelmes újításokkal. Már csak egy Pro2/X-T2 kell :). Remélem az újítások egy részét megkapja az X-E2 is. Vagy legalább az X-T20...

6. ilyesmire már én is gondoltam, bár tágabb kontextusban: az objektív sorozatszámához hozzárendelné az egyedi beállításokat. De nekem is a záridővel kapcsolatban jutott eszembe a dolog: 35mm -> 1/60, 90mm -> 1/125. Váltásnál nem mindig jut eszembe átállítani... :(

7. Ez mindenképpen jó lenne, és nem látom akadályát a régi gépeken sem. PDAF van, arcfelismerés van, akkor tessék kombinálni (igazából már most ilyennek kellene lennie). Bónuszként reszelhetnének a szemfelismerésen, mert az elég megbízhatatlan és a közelebbi szemet is ritkán találja el, ha egyáltalán látja őket.

8-9. sosem árt.

18: azt olvastam, hogy a normál jelszint is túl soknak tűnik a kijelzés alapján.

19: ez tipikusan apró, de nagyon hasznos funkció. Ha jól értem, akkor csak az EVF megy vagy nem megy a fényérzékelőtől függően, de visszajátszáskor automatikusan LCD-re vált, ha épp nem az EVF-be nézel. Ez nagyon hasznos lenne, mert jelenleg át kell állítanom a kijelzőmódot, ha meg akarom mutatni a képet. Erre a váltásra van egy gyors gombom, de csak felvétel módban működik. Ha már éppen visszajátszom, akkor vissza kell kapcsolnom felvételre, átállítani a kijelzőt, majd megint vissza lejátszásra. Elég idegesítő.

22. Ez mondjuk lehetne alap, akárcsak a 33

32. Ez megint csak egy kellemes figyelmesség a részükről, még ha nem is érint a dolog.

Összességében nagyot nőne a szememben a Fuji, ha pár dolgot kihozna régebbi vázakra, pl. X-E2(s)-re. Nem mintha panaszunk lehetett volna az eddigi 3 főverzióra, de így lenne igazi a "Kaizen".

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18217) madgie válasza cousin333 (#18216) üzenetére


madgie
titán

Ha tippelnem kellene, akkor az X-Trans II gépek SoC-je nincs olyan combos, hogy elbírjon lényegesen több számítási feladatot (pl PDAF arcfelismerésnél is).

Az X-E2 már így is annyi és olyan frissítéseket kapott, ami mas gyártóra abszolút nem jellemző. Ha belegondolsz, akkor most az X-T1-nél is jobban lett rá figyelve (három auto ISO, stb).

(#18218) faki_


faki_
senior tag

(#18219) MC Pite válasza cousin333 (#18216) üzenetére


MC Pite
veterán

XTransI-es gépeknél a reciprok érték volt alapból a minimum záridő auto isonál, illetve stabilizált obiknál ez megfejelve a szerintük még simán kitartható záridővel, pl 18-55nél 1/30ig engedte le, a 35öst 1/52re, stb (és tök jól működött). Ezt jobban szerettem, mert ha nem fellet meg, úgyis záridőt állítottam, de most nem mindegy melyik obit rakom fel, és időnként elfelejtek iso profilt váltani ilyenkor.

19: Nálam ez helyett (porténál) egyszerűen eye sensoron van, és stáuszkijelzőként a kijelző. És ha meg akarom mutatni/meg akarják néni a képet, akkor látják azon, én úgyis 99,9%ban EVF-en nézem vissza.

Nem keveset javítottak anno E1-en, de amennyit már fejlesztettek az E2őn, én elégedett vagyok, egyedül ezt a régi lehetőséget kérném 'vissza' :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18220) taranis válasza taranis (#18215) üzenetére


taranis
addikt

Nahát, tegnap leírom, hogy Ninja Flame-t szeretnék, erre 500 dolcsival csökkent mára az ára egy új modell miatt. Ha ez így működik, akkor elkezdem leírogatni amik még kellenek :D

colorizer.net

(#18221) faki_ válasza taranis (#18206) üzenetére


faki_
senior tag

RAW-nál mi értelme van a fehéregyensúly és a filmszimuláció sorozatnak?

(#18222) taranis válasza faki_ (#18221) üzenetére


taranis
addikt

Hát ez jó kérdés. Nem lehet, hogy ezeknél eddig csak JPEG volt engedélyezve, és most már JPEG+RAW-ot is tud majd csinálni? Nincs itt a gép, most nem tudom megnézni. Mondjuk így sincs túl sok értelme, minek annyi RAW.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#18223) pethob válasza taranis (#18222) üzenetére


pethob
aktív tag

Gondolom most csinál majd 1 RAW-t, mert eddig nullát csinált...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18224) faki_ válasza taranis (#18222) üzenetére


faki_
senior tag

Oké, így érthető, erre nem gondoltam, hogy eddig nem volt RAW.

(#18225) madgie válasza faki_ (#18224) üzenetére


madgie
titán

Sőt, rémlik valami olyan bug régebbről, hogy ha véletlenül advanced filterre tekertél és lőttél is egy képet, akkor utána S módba visszarakva nem állította vissza a gép a RAW-ot (RAW+JPG, mindegy), simán JPG-ben maradt.

(#18226) pethob


pethob
aktív tag

X100F-t próbálta már valaki? Gyorsult a gép, eléri legalább az X-PRO2 szintjét?

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18227) madgie válasza pethob (#18226) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ez objektívfüggő, egy 23/2 WR sebességét valószínűleg nem hozza, de gyaníthatóan gyorsabb, mint az X100T.

Koboxnak van innen a topikból X100F-e, volt 23/1.4-e meg 23/2-je, pont X-Pro2-n. Hátha erre téved :)

(#18228) pethob


pethob
aktív tag

Április 3-5 között ki lehet próbálni a Voigthlander optikákat (M mount-al) a Leica Budapestnél. Nincs valakinek kölcsön egy M adaptere egy fél napra?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18229) 3YEW válasza pethob (#18228) üzenetére


3YEW
tag

simán van, keress meg. Egyébként én már voltam az üzletben, és gyakorlailag mindent ki tudtam próbálni előzetes egyeztetés nélkül... De persze itt lehet lesz modell, stb.

T

(#18230) kobox válasza pethob (#18226) üzenetére


kobox
tag

Nem volt lehetőségem egyszerre használni, de az X-PRO2 23/2-vel mindenképp gyorsabbnak tűnt. Gyors a 100F de kevés fénynél azért be tud lassulni.

MAD: van / volt / volt / van :D

[ Szerkesztve ]

(#18231) madgie


madgie
titán

Hehe, ez support.

(#18232) 3YEW válasza madgie (#18231) üzenetére


3YEW
tag

ez ugye házilag upgrade-lhető? nem kell szervíz meg ilyesmi hozzá?
Elég jól hangzik...
Csak azért kérdem, mert megnéztem az 500-as vaku árát, és egy kicsit elkerekedtek a szemeim...

T

(#18233) DonRazzino válasza madgie (#18231) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem kültérre kell valami őrület, amivel legyalázhatom a környezeti fényeket annyira, hogy déli 12-kor is tudjak naplementét csinálni. Ha ilyesmihez lesz TTL, majd linkeld má'! Vakukból nem bírok annyit beletuszkolni a softboxomba, hogy ez sikerüljön. :DDD

(#18234) Mercutio_ válasza DonRazzino (#18233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18235) Muerte68 válasza Mercutio_ (#18234) üzenetére


Muerte68
addikt

:D :DD :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18236) madgie válasza 3YEW (#18232) üzenetére


madgie
titán

Persze, egy mini (nem micro!) USB kábel kell hozzá, meg a szoftver a PC-re, ami megcsinálja.

(#18237) cousin333


cousin333
addikt

Nem tudom, volt-e már, de megjelent a DPreview X-T20 teszt: 82%, ezüst (hajszál híján arany)

Egy 4K sample video ugyaninnen: [link]

"We spared no expense"

(#18238) pethob válasza Mercutio_ (#18234) üzenetére


pethob
aktív tag

Már megvolt neki, csak nem emlékszik rá...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18239) #31733248 válasza cousin333 (#18237) üzenetére


#31733248
törölt tag

És ennél is vadászik az AF... Érdemes a végén a macskákat nézni.

(#18240) Muerte68 válasza #31733248 (#18239) üzenetére


Muerte68
addikt

Írták a tesztben is-a negatívumoknál-de attól lehet hogy meglincselnek itt ezért :D

Viccet félretéve nem olyan rossz,a képminőség jó-még a követő fókuszon kicsit csiszolni kell.
Amúgy tőlem ki is vehetik a videót belőle nem is használnám :D
Sajna nincs ilyenem úgyhogy egyenlőre ez még nem veszélyeztet :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18241) DonRazzino válasza Mercutio_ (#18234) üzenetére


DonRazzino
senior tag

:DDD

(#18242) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok,

Az miért van, hogy ha egy képet a gépben croppolok, akkor elveszik egy jó csomó pixel?

Konkrétan, van egy 4896x3264 pixeles jpg, amiből ha croppolok egy darabot, akkor lesz belőle mondjuk 768x512, viszont ha ugyan ebből a jpg-ből számítógépen vágok ki egy ugyan akkora darabot, mint az előbb a fgépben, akkor az kb 1800x1200 pixeles lesz :F

A gép egy X-T1.

(#18243) Suszi66


Suszi66
csendes tag

Elnézést, hogy ideszemetelek, de elég sürgős lenne...
Keresek megvételre X100 sorozathoz való LH-X100 napellenzőt a hozzá tartozó adaptergyűrűvel együtt.
Elsősorban utángyártottat, fémet, ezüst színben.
Ajánlatot privátban kérném.
Köszönöm
Gábor

(#18244) Mercutio_ válasza berobi78 (#18242) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak tipp: a gépben az előnézeti 2MP-s beágyazott JPG -ből készül a cropp.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18245) Gondwana válasza berobi78 (#18242) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha jòl tévedek, ez pont a kijelző felbontàsa, amit cropnak kapsz.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18246) berobi78 válasza Gondwana (#18245) üzenetére


berobi78
tag

Alaposabban megnézegettem, egyik tipp sem igaz, ez valami fuji furcsaság. Gondolom szándékosan ilyen, csak nem értem miért.

Amikor croppolok a gépben (jpg vagy raw tök mindegy), akkor a tárcsa első kattintása után a kép "M" méretű lesz, ez marad néhány kattintásig, majd "S", ez szintén marad néhány kattintásig, végül "640" ami szintén kitart pár kattintásig, egész a max croppig.

Tehát ilyen lépcsős az egész, a lépcső fokai pedig a következően alakulnak:

L - 4896 x 3264
M - 3456 x 2304
S - 2496 x 1664
640 - 768 x 512

Ezzel csak az a baj, hogy már az első lécsőnél bukok kb 1000 x 600 pixelt azzal szemben, ha számítógépen vágom meg az eredeti "L" méretű jpg-t.

Hogy ez miért jó? :W

Na, mindegy, tudok vele együtt élni, majd megtanulok komponálni és akkor nem kell utólag vágnom ;) Csak ez egy száguldó gyereknél nehézkes, örülök, ha a fókusz sikerül jó helyre :B

Ja, a raw előnézeti képe 1920 x 1280.

(#18247) pethob


pethob
aktív tag

Jó, hogy jön a TTL-es Cactus firware update, de mondhatnának hozzá valami dátumot is. Januárban rákívántam egy off camera TTL vakura, ki is néztem a Nissin Air+ Di700A-t, de akkor jött a hír, hogy áprilistól már USB csatlakozóval szerelik őket, így lehetséges lesz az otthon firmware frissítés. Vártam mert az eddigi tapasztalatok alapján az otthoni update elengedhetetlen. (1 hónap míg megjárja a szervízt.) No de ha most tudna wireless TTL-t a Cactus, akkor minek a Nissin...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18248) MC Pite válasza Big-Lacos (#18205) üzenetére


MC Pite
veterán

Hétvégén csak 100T-t vittem magammal.
Szombat nyesztettem sokat (vakuval kültéren napocska ellenében), meg párom is (több kijelzőhasználat) így nem egész 200 képet bírt az akksi. Vasárnap pedig kb 600at.* Így olyan helyen ahol nagyobb mennyiségben pörög a képgyártás, elérte, sőt, meg is haladta -HVF-el- amit az E2 tud egy fix obival (sajna a 18-55-el nem túl acélos).

*Ma AMTS-re vittem ki, első és utolsó képem a 9269 és a 9826, azaz 559 képet csináltam 11-től 15 óráig. Ezután (egy ideje pirosan jelzett az akkura) még -pfujj- szelektáltam a vázban, végig pörgettem és 205 képet töröltem (2 gigás pótkártya volt a gépben, kellet a hely).
Ekkor még mindig nem kapcsolt ki, de itt már bekerül a másik akku.
85%HVF (és 0,5sec erejéig EVF-es visszanézéssel, ovf only mód, hisztogramm nélkül/szenzor kikapcsolva), 5%EVF, 10% kijelző (ez mindig -5ös fényerőn, beltéren megfelelt nagyon lapos szögnél is) 5%nál vakuztam.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18249) pethob válasza MC Pite (#18248) üzenetére


pethob
aktív tag

Hát, én nem hiszem, hogy 120 képnél többet valaha is beletettem egy aksival, de van négy tartalék (mind utángyártott), még sose volt olyan, hogy ne lett volna egy feltöltött kéznél.

(Ha feltöltöttem teszek rá egy befőttes gumit, ha nincs gumi az jelzi, hogy tegyem töltőre. Van egy szimpla meg egy dupla, így akár 3 aksit is tudok tölteni egyszerre...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18250) pethob


pethob
aktív tag

Ilyentet próbált már valaki? Handevision Ibelux 40mm f/0.85

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.