Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Mióta DonRazzino 15:18-kor feldobta ezt a Cetelemes hitelt azóta nem nyugszok. :(

Na, erre 15:19-kor megszólalt az én kis X-T20-am, hogy Ő szeretné, ha egy XF 35/1.4 R-re rágyógyulhatna. :DD
Ráhát, én meg majd a Cetelemre... :))

Győzzön már meg valaki, hogy nem szabad megvenni az XF 35/1.4 R-t, mert egy őskövület, mert mindközül a leghangosabb, csörög-csattog, meg a legkevésbé sem Fudjis a képe...

Pekkemre, még a "szomszédban" is elérhető. :K

Hát nem'tom, rohanjak, vagy maradjak, mit javasoltok?

(#18902) DonRazzino válasza Rum.cájsz (#18901) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Megnevedd, egy fos ;] :N. Itt van egy pár szinte OOC, a hétvégi családi sütögetésből.

(#18903) centrino válasza Rum.cájsz (#18901) üzenetére


centrino
aktív tag

Mivel a 33mm 1.0 úgy tűnik örökre a süllyesztőbe ment, és se híre se hamva egy 35mm 1.4 II-nek, így csak támogatni tudlak a dologban :)
Én "halasztom" a kérdést és egy időre nincs semmi fix a 23 1.4 és az 56 1.2 között.

Pf... ilyen képeket linkelsz, akkor egyre kevesebb ingert érzek a "halasztásra" :D
Viszonylag olcsó használtan, ha nem a villámgyors fókusz a lényeg, akkor nyerő üveg...

Amúgy van még valaki, akit az "eljövendő" 80mm 2.8 OIS macro és 8-16mm 2.8 zoom foglalkoztat?
Macrót legszívesebben már most próbálgatnám...

[ Szerkesztve ]

(#18904) Fandango válasza DonRazzino (#18900) üzenetére


Fandango
veterán

Bakker vehettem volna a mozijegyet a Westendbe, és akkor kellemest a hasznossal, de még így is lehet, hogy mozi előtt beugrok, mert ez most nagyon birizgálja az agyamat. :B (de szombaton!)

[ Szerkesztve ]

(#18905) DonRazzino válasza centrino (#18903) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Garantálom neked, hogy T2-n több mint elfogadható.. inkább kimondom: elég gyors a fókusz. Vannak olyan szituk (brutkó ellenfény, kontraszttalan nagy felületek) amikor huntol egyet-egyet mielőtt találna, de ez szinte minden fényerős fixre elmondható. Én már csak akkor használom az F2-es változatot, ha az időjárásállósága, valamint a jobb AF-C képességeit kell kihasználnom. Minden másra ott az 1.4.

Makró nem igazán érdekel, előbb fogok egy olcsó XF90-et venni. Biztos karcbajnok lesz és 1/5-öt kitartod majd a stabijával, de a várható kb. 450 k-s árért legyen is jó.
Viszont 10-24-re még azért nem csaptam le eddig mert várom, mi lesz a 8-16-al. Gondolom az, hogy megjelenik és megint kenyér és víz jön fél évig nálam :DDD

Fandango: De a Fujitalira jössz e!?

[ Szerkesztve ]

(#18906) centrino válasza DonRazzino (#18905) üzenetére


centrino
aktív tag

igaz "csak" X-T20-on próbáltam, de az 56-os újjá született, szóval maximálisan hiszek neked :)
Makró nagyon is érdekel, és 90-et "kiváltottam" a számomra sokoldalúbb 50-140-el.
10-24 nálam sincs még, ugyanilyen megfontolásból, bár (és nem csak azért hogy teljes legyen a 2.8-as sor) egy 16-55 is előbb utóbb a táskámban landol, szóval kenyér-víz is luxus lesz, hozzászokom a fény táplálkozásra inkább... :D

(#18907) centrino


centrino
aktív tag

Most dolgozok fel épp pár ezer X-T20 RAW képet Capture One 10.1-ben. Áldom az eszem a Lightroomról való csere miatt, mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyságrendekkel jobban kézre állnak nekem a "kötegelt" módosítások, auto-wb alig alig szorul korrekcióra stb...
Párom képeire (vegyesen full automatán nyomott képek és manuálban nem mindig helyes expóval stb...) "vicc kedvéért" ráengedtem egy "auto white balance, exposure, highligts, shadows, levels" beállítást. Államat keresgéltem olyan jó munkát végzett. Nagyon hasznosak a külön felrakható film szimulációs módok is (acros astia, provia cc stb...)
Aki még nem próbálta, legalább a 30 napos verziónak adjon egy esélyt.

(#18908) Fandango válasza DonRazzino (#18905) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudok sajnos menni.

(#18909) vihartigris válasza DonRazzino (#18902) üzenetére


vihartigris
őstag

szalonnával ilyen bűnt elkövetni :O

bármi reciproka a semmi

(#18910) pethob


pethob
aktív tag

Én nem vennék fel ingyen hitelt (mert ingyen hitel nincs), inkább meggyőzném a kereskedőt, hogy engedje el az árból azt, amit a hitelem után a banknak fizet.
(Hobbit meg egyébként sem finanszírozunk hitelből...)

Bocs, nem akartam belevau, de ha tömören kell fogalmazni, akkor hitel == rabszolgaság

Amúgy is úgy szokott lenni, hogy megveszed, akkor 1 hét múlva jön a cashback...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18911) gorgo


gorgo
őstag

hát b+ két éve teljesen le van nyugodva a seggem, nagyjából megvannak az üvegek ami kellenek, vázra nem akarok újonnan kiadni...
Ez volt eddig. De már érik a halszem, kéne már egy zoom is, mert azért átlag turistáskodáshoz elég macera a fix sor, és hát a zümmögő-huntoló AF múlitdőbe tétele, Acros, meg finomabb film módok, mind arra sarkallnak, hogy egy nyomorult xt-20 befigyeljen, meg egy zoom, sőt, még a telezoomon is agyalok. :U

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18912) gorgo válasza centrino (#18907) üzenetére


gorgo
őstag

az tény, hogy az ACR "auto" beállításai (gondolom kopp u.az mint az LR-é) egy határ szar, egyszerűen nem is értem hogy lehet ennyire rémesen borzalmas, ízléstelen végeredményt produkáló "auto" algoritmust használni. Csak én gondolom így?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18913) vihartigris válasza pethob (#18910) üzenetére


vihartigris
őstag

Márpedig van kamatmentes kölcsön (ingyen hitel).
Sok embernek jól jöhet, hogy nem egyösszegben kell kifizetnie 3-500.000,-Ft-ot, hanem havonta, a nem elköltött pénzből pl. elmegy nyaralni, és közben van mivel fényképezni :K

bármi reciproka a semmi

(#18914) hemaka válasza pethob (#18910) üzenetére


hemaka
nagyúr

Arra varok en is, de ugy latom varhatok, majd mikor megkapom a gepet, akkor jelentik be ugy is... Mas kerdes, hogy ebayes arral lehet meg mindig olcsobb lesz, mint cashbackkel lenne. Ezt majd az ido megmondja.

(#18915) centrino


centrino
aktív tag

Ausztrál Fuji oldalon kint van egy 140 oldalas "Milyen Fuji gépet vegyek?" katalógus sok képpel, infóval, összehasonlítással. Letöltöttem, nem rossz. :) (gépek és objektívek)
Which X series should i buy guide 2017

[ Szerkesztve ]

(#18916) KuZo válasza Rum.cájsz (#18901) üzenetére


KuZo
tag

Az Edigital-nál is játszik a 20 hónapos "ingyen" hitel, Fujira pár ár (pl. 35/1,4 10 ezressel) jobb, mint a 220V-nél, csak mondom.. :)

(#18917) m.albert


m.albert
csendes tag

Egy évig használtam Nikon mellett zsebgépnek X70-et, de most léptem egy nagyobbat X-T20 és 23/f2 vétellel. Nekem is az a gyanúm, hogy jövő héten jön cashback. :D

Érdekes így egymás mellett Nikon D7200 és X-T20, ha csak egy vázam lehetne nem biztos hogy tudnék dönteni.

(#18918) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Gyűlt már meg a baja valakinek a vízcseppekkel az objektíven? A nem EBC bevonatos objektíveimnek meg sem kottyan, függetlenül attól, hogy nedvesen vagy szárazon törlöm le, de a Fuji EBC bevonat valahogy máshogy viselkedik.

Lenspen, mikroszálas törlő és szarvasbőr is bevetve, de jól megizzaszt. A rászáradt pöttyök csak hosszú könyörgés után jönnek le. Nedvesen letörölve meg egyenesen katasztrófa, húz egy csíkot, ami alig akar lejönni.

Nem akarok kárt tenni benne, van valami jó módszer erre? A Pentax objektíveket akár be is lehelhettem és a gatyámba törölhettem (nem szó szerint, Lenspennel takarítottam) és minden oké. Ha most meg az EBC bevonatos objektíveim vízcseppesek lesznek, akkor minden el van bszva.

(#18919) Rum.cájsz válasza Stauffenberg (#18918) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Nekem gyűlt már meg a bajom frontlencsére került vízcseppel, még Anno egy Tamron 28-75 volt az áldozat.
A Balcsi lúgos vize okozott nem kevés bosszúságot, akárhogy töröltem, főként Lenspennel, a vízcsepp kontúrja ott maradt.
Aztán az n+1-ik kísérletre pár héttel később csak lemászott róla.
Próbáld meg alkoholos törlőpapírral is, amik obikhoz is javasoltak.

(#18920) Mercutio_ válasza DonRazzino (#18839) üzenetére


Mercutio_
félisten

1/2 8 körül lesz még ott valaki?
Ha igen beesek egy sörre ;]

mekkora ez a hely, könnyen megtalállak benneteket?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18921) gorgo válasza Mercutio_ (#18920) üzenetére


gorgo
őstag

Simán lesz, és gyere! Könnyen megtalálsz majd nem nagy hely...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18922) DonRazzino válasza Mercutio_ (#18920) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Gyertek ma kütyüzni/fröccsözni/sörözni/diskurálni! Topic tali 18:00-kb.21:00-ig a Budai Parkszínpadon. A bejárattól legtávolabb eső, legmélyebb (haodajössz megérted) sarokban. Rajtam, az anti-patikus kopasz fejemen kívül egy igen feltűnő békazöld póló lesz, de ha nem találsz meg, csak csörögj a voda-háromnyócvankilenc-17-14-en.

(#18923) vihartigris válasza DonRazzino (#18922) üzenetére


vihartigris
őstag

a sörös, boros üvegek mellett fuji-s üvegek is láthatóak lesznek ;)

bármi reciproka a semmi

(#18924) teophilus válasza DonRazzino (#18922) üzenetére


teophilus
csendes tag

Úgy alakult, hogy én is csak fél 8 körül esek be az ígért dolgokkal. De jövök. A hangosan duhajkodó bandát a kopasz zöld pólóssal az élen, meg fogom találni. :)

(#18925) madgie válasza teophilus (#18924) üzenetére


madgie
titán

A kocsmában nincs vénaszkenner, oda még beengedik a kopasz zöldpólóst :D

(#18926) DonRazzino válasza Stauffenberg (#18918) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem gyűlt. Mostanában inkább azonnal törlöm pólóba, mert ha hagyom rászáradni akkor szenvedés, ahogy leírtad.

Madgie: ki fogol kapni. :D

(#18927) 3YEW válasza DonRazzino (#18922) üzenetére


3YEW
tag

Mindenkinek jó szórakozást estére, nagy sajnálatomra nem tudok csatlakozni, igy legalább nem faj sírja senki szívét egy 16/1,4 :) bar lehet más visz, csak en nem lattam...

T

(#18928) m.albert válasza DonRazzino (#18922) üzenetére


m.albert
csendes tag

Benézek én is szerintem. Tudok hozni egy lassan antik Fuji S5-öt is, ha valaki össze akarja hasonlítani jpeg engine fejlődést. :D

(#18929) Clemi válasza DonRazzino (#18922) üzenetére


Clemi
veterán

Megyek és viszem az utazót és a 85-ös samyangot.

(#18930) DonRazzino válasza 3YEW (#18927) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én kalkulálgattam a mostani 220voltos bulinál hogy az legyen e, de mondom üveget majd megveszem használtan...úgyhogy X100F lett. Na majd most megtanulom a világ legunalmasabb látószöget jól használni. Sajna két hét mire megjön.

(#18931) centrino


centrino
aktív tag

Fujirumors-on írják h jövő héten jön a Fuji akció...;) (magyar zászló is szerepel a listában)

(#18932) hemaka válasza centrino (#18931) üzenetére


hemaka
nagyúr

Csak nehogy olyan gyenge legyen, mint a Canon cashback, amin kb. felrohogtem...

(#18933) kobox válasza DonRazzino (#18930) üzenetére


kobox
tag

Nem leguniverzálisabbat akartál írni? 🙂

(#18934) Fandango válasza DonRazzino (#18930) üzenetére


Fandango
veterán

Ha meguntad óccón átveszem! ;]

(#18935) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Live

(#18936) Muerte68 válasza DonRazzino (#18935) üzenetére


Muerte68
addikt

Csak fekvő :D :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18937) vihartigris válasza DonRazzino (#18935) üzenetére


vihartigris
őstag

nagyon gyengén isztok :D

bármi reciproka a semmi

(#18938) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok!
Mikrós topicban már ismerik a heppem, de itt is jelzem: kérem rólam (és a velem lévő kis barnáról ;]) publikba ne tegyetek be képet :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18939) DonRazzino válasza Mercutio_ (#18938) üzenetére


DonRazzino
senior tag


XF18-135 - 135mmF5.6 - Jé, Fujinál még a turista is karcol töktágon?

Ezeket meg nem vágom meg, csakazértse.

m.albert - gorgo - Clemi - DonRazzino - ismeretlen katona - shertatan

[ Szerkesztve ]

(#18940) jjeahh válasza DonRazzino (#18939) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végre arcok... jófej bandának tűntök. Ilyenkor kicsit sajnálom, hogy már nem lakok Bp közelében... :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18941) Muerte68 válasza DonRazzino (#18939) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó kis csapat-a felszerelés se rossz az asztalon :))

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18942) jmakk


jmakk
őstag

Az új X-A3-ban milyen feldolgozó proci van vajon?
Mert ugye a szenzor az már 24mp, de vajon ez még lecsapja a sötéteket?

(#18943) vihartigris válasza DonRazzino (#18939) üzenetére


vihartigris
őstag

Srácok!
Amit nem tudtok, hogy inkognitóban ott volt a Canon fő mufti is: Ropi ;)

bármi reciproka a semmi

(#18944) FLx


FLx
addikt

Kéne egy kis segítség srácok. Akinek X-T2 van a birtokában, fotózna egy eget F16 vagy F22-vel? Eddig 3 gépen találtam szenzor kosznak látszó foltokat, de a szervíz megvizsgálta és ez nem kosz, hanem valami más hiba talán a szenzor feletti üvegen. Ez mind ilyen vajon?

ps. Tudom, ne fotózzak F16-on, de 700ezresért, ez nálam gáz...

(#18945) gorgo válasza vihartigris (#18943) üzenetére


gorgo
őstag

akár oda is ülhetett volna, ha tényleg ott volt.
De sztem oda is jött volna, ha ott lett volna...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18946) vihartigris válasza gorgo (#18945) üzenetére


vihartigris
őstag

ott volt, a műanyag pohárban látszódik a képeken :DDD

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#18947) taranis válasza vihartigris (#18946) üzenetére


taranis
addikt

Pedig már majdnem a kurvaannyát volt :D

colorizer.net

(#18948) DonRazzino válasza FLx (#18944) üzenetére


DonRazzino
senior tag

szia! holnap reggel csinálok, küldök.

(#18949) gorgo válasza vihartigris (#18946) üzenetére


gorgo
őstag

jááájj, ez így pénte du...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18950) Mercutio_ válasza taranis (#18947) üzenetére


Mercutio_
félisten

:F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.