Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) |AP| válasza DonRazzino (#18049) üzenetére


|AP|
veterán

Drágák. Mihez képest..?

...a mikrós obikhoz képest :DDD

DE: ebből ne induljon hitvita, tisztában vagyok az árakkal, meg az érte kapott minőséggel is.
Egyszerűen azt nem döntöttem még el, hogy ez a hobbi(!) megéri-e nekem azt a plusz befektetést, amit a váltás jelentene m43-ról.

(#18052) madgie válasza #16820480 (#18050) üzenetére


madgie
titán

Na és ki vesz itthon ötvenhatost, mikor egy százassal olcsóbb az ebay-en? :)

Inkább jóáras 16/1.4 lehetne több, azt bezzeg alig adják el :D

[ Szerkesztve ]

(#18053) #16820480 válasza |AP| (#18051) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azért attól is függ, hogy mid van most m43-on, és mire lenne szükséged Fujin.

madgie: Én nem tudom. Ki vesz itthon bármilyen Fujit? :) Még a Samyang csinálja jól, itthon is annyiba kerül, mint máshol.

16-os és 14-es is marha sok pénz :N Kellene arra a tartományra is egy új f2-es obi lassan, jó áron.

(#18054) DonRazzino válasza |AP| (#18046) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ahh lejárt a szerk.idő. Ha kell egy kis agybeteg-agymosás, akkor nézd meg ezt :DDD Mindjá' meggyőz téged is. Sheretannak kötelező darab, mert tudom, hogy szereti :)) :))

szerk.: Dehogy hitvitázok. Tudom, hogy igazam van.* ;]

* :R

[ Szerkesztve ]

(#18055) Mercutio_ válasza #16820480 (#18053) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megnézed az aláírásában lévő linket és elég gyorsan kiderül...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18056) #16820480 válasza Mercutio_ (#18055) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom több objektíve is van azért, de nem lapoztam át az összes képet EXIF infókért :R Mondjuk a 9-18 az pont egy drágább m43 üveg, és a 10-24 felelhet kb meg neki Fujin, ami még drágább, de használtan akadhat már jobb áron is.

DonRazzino: Ó, igen, már hiányoltam :P De mos kibírtam belőle kb 5 percet,csak a kedvedért. Amúgy szerintem ilyen közvetlen hasonlításban nem jön elő az árkülönbség, inkább ott, hogy Fujin nem nagyon van 1-2 olyan adu-ász obi, mint a CaNikon olcsó 50-esek, és nincs rá külsős gyártóktól semmi (csak manuálok), ami a rendszerbe fektetett pénzt csökkenthetné.

(#18057) |AP| válasza #16820480 (#18056) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen... egy nagylátó mindenképp kellene (de erre jó lehet a 12-es Sami).
Egy 18/2 vagy egy 27-es sem ártana (a méret miatt), de amik igazán megadnák a rendszer finomságát az a 35-ös és az 56-os.
Szóval inkább nem adom össze hol járnék :)

Kezdetnek azért remegtem meg erre az X-E2+18/2 kitre mert az m43-ba is úgy szálltam be, hogy majdnem egy évig csak egy Pana GF2-m volt 14/2.5-tel.

[ Szerkesztve ]

(#18058) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

(#18059) #16820480 válasza |AP| (#18057) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ez így kb fél milla, alsó hangon is :) Bár vannak az olcsóbb megoldások, 35 és 50 van ugye f2-es változat, azok nem olyan drágák, mint az 1,4 és 1,2.

(#18060) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az x100F nem kapható még, ugye?

(#18061) Fandango válasza lugosi (#18060) üzenetére


Fandango
veterán

De már kapható! 460k HUF, szinte ingyé van!

[ Szerkesztve ]

(#18062) eastsider válasza lugosi (#18060) üzenetére


eastsider
nagyúr

(#18063) Novics válasza eastsider (#18062) üzenetére


Novics
senior tag

Hát erről akkor lemaradtam. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18064) eastsider válasza Novics (#18063) üzenetére


eastsider
nagyúr

bazee, nem figyeltem a datumot, pedig pont voltam naluk kedden :W
nem mintha erdekelne az F, a T/S annal inkabb, ha majd jatekpenz lesz :D (csokken szepuk az aruk ebayen). bar boven elvagyok mar a T10-zel. megszoktam mar :)

[ Szerkesztve ]

(#18065) lugosi válasza eastsider (#18062) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, de még úgy látom ott sem kapható, legalábbis ha megnézem magát a terméket, akkor most még per pillanat ár nélkül mutatja: [link]

Fandango: köszi, közben látom hogy 220 voltnál rendelésre ugyan, de "van", nem tudom hogy mennyiben jelent ez tényleges megvásárolhatóságot. Viszont, 460k, ez teljesentutibiztos, hogy felejtős. Pont egy százassal drágább, mint a T volt annak idején.

Ez nagyon elgondolkoztat. Pár éve abbahagytam a fotózást (telefonnal készült képeken kívül), most újra el akarom/akartam kezdeni, már magam sem tudom. Viszont ilyen ár mellett ezt a gépet biztos, hogy nem veszem meg. Látom, hogy 50 ezerrel olcsóbban kapok egy Nikon D610-et, amihez még úgy is megvan a komplett objektívparkom, hogy a Nikon DX-es obijaimat elajándékoztam már. Gyakorlatilag mindenem megvan, nagylátótól stabilizált teléig, külön makróval, nikon bajonettel, ami csak kellhet (még a filmes korszakból), így bármennyire is szimpatikus volt a Fuji ez nekem nem lesz opció. Örültem volna egy x100F méretéből és súlyából eredő előnyöknek, de nem mindenáron, az 50k-s árkülönbözetből meg veszek még egy 50-es obit pluszba, mert most jöttem rá hogy az is elment ajándékba.

Nem tudom mi vezethetett ide az árakkal kapcsolatban, tudom, hogy volt szó róla, hogy a szenzorok terén hiány van. Az? Vagy a Fuji egyszerűen úgy döntött, hogy nagyon keresettek a termékek, megteheti? Bár a válasz mindegy is, a tény a lényeges, hogy számomra túlzottan túllőttek a célon az árral.

(#18066) papaya válasza lugosi (#18065) üzenetére


papaya
senior tag

A földrengésre kenik, meg az állítolagosan romló fényképezőgép eladásokra..

[ Szerkesztve ]

(#18067) madgie válasza lugosi (#18065) üzenetére


madgie
titán

Ki nem adja most drágán a portékát?

Igen, 400 ezer egy D610, ami egy kényszerűségből áttervezett D600 (olajfröcsi ugye), ami ugye lassan öt éves technika. Egy D810 900 ezer, miközben már tavaly volt nála jobb szenzoros gép a piacon, meg úgy eleve úgy tűnik, a Nikon nem tud mit kezdeni magával, egyszerűen tetszhalottak.
De egy A6500 is félmillió forint felett van Sony-éknál, mindenki árat emelt, főleg meg itthon. Nincs már 180-as dollár, ez van.

(#18068) daniduke válasza daniduke (#17761) üzenetére


daniduke
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R , végül egy gyönyörűséges fekete X-E1 lett a választott. (szóval mostantól én is nálatok rontom a levegőt ;] )

Rövidke ismerkedésünk után pár észrevétel, bár ezek nektek nem lesznek újdonságok:
-a féltégla felépítés és alak ellenére meglepően könnyű a váz
-bár erről tudtam előre- eléggé szaggat az EVF. Persze egy öreg gépről beszélünk, nem kellett volna hogy meglepetésként érjen, de mégis durvább mint gondoltam. A képminősége viszont tökély.
-az eredeti bcl-xe1 tok habár gyönyörű, nekem nagyon kényelmetlen, nélküle viszont meglepően jó a fogása
-a menürendszer mind a sonyénál mind az olyénál 1000x átláthatóbb

Úgy gondolom jóban leszünk :K

rendeltem is izibe pár piros soft release buttont, mert az kell ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#18069) madgie


madgie
titán

Napi tipp: SDXC kártya. Nyilván van olcsóbb, meg jobb is, de Alik Griffin mérése alapján a leggyorsabb (általa mért) UHS-I kari az X-T2-ben az Extreme Pro U3. Nekem az van párban, ez a Toshiba pedig másodpercre pontosan olyan gyorsan ír ebben a gépben, mint a Sandisk.

37 képes RAW+JPG CH sorozatot lőttem mindkettővel, másodpercre ugyanannyi idő alatt írta ki a két kártyára a képeket.

PC-n természetesen lassabb az írási sebessége, de az annyira nem érdekel, ott az olvasás a fontos, az meg pariban van. Ha valakit érdekel, akkor itt vannak a nyers számok USB 3.0 olvasóban a számítógépen.

Sandisk Extreme Pro:

Read: 94,6 MB/s
Write: 85,6 MB/s

Toshiba Exceria Pro:

Read: 94 MB/s
Write: 72,6 MB/s

De mondom, fényképezőgépben ugyanaz, és feleannyiból megvan. Nyilván nem UHS-II sebesség, de nekem bőven elég. Végül is a Sandisk is 73.52 MB/s limittel ír a mellékelt teszt alapján, ezt hozzávetőlegesen hozza a gépben a Toshiba is.

[ Szerkesztve ]

(#18070) lugosi válasza madgie (#18067) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Közben láttam már 400 alatt van a D610, ezt most szerintem egyszerűen meg kell venni. Lehet, hogy egy újratervezett D600, de ha 3-4-5 éve jó volt ISO sokezer akárhányon, akkor most is az, és egyebek szintén nem romlottak le azóta. Egyszerűen úgy érzem, hogy amit akarok hogy tudjon, azt tudja, és sokkal inkább érzem (tudom, bocs, Fuji topik), hogy megéri az árát, mint amiket most a Fuji vonalon ki tudnék hozni - a magam részéről, mivel mindenem megvan hozzá. Az x100F-et meg egyszerűen relatív és abszolút értelemben is drágának érzem, már 360-ért is annak éreztem az elődjét, erre most még jobban elszálltak. Ez van.

(#18071) Gercsa válasza daniduke (#18068) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem tudom próbáltad-e jobb fényviszonyok közt, de szép napsütésben kültéren sokkal jobb az EVF.
Beltéren sokkal zavaróbb a szaggatása.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#18072) Fandango válasza lugosi (#18070) üzenetére


Fandango
veterán

Valóban kissé húzós ára van az X100F-nek, lévén egy kompakt gépről beszélünk. Kicsit én is húztam a számat amikor megláttam az árát, de ez is most kb. olyan volt mint az X-T1 esetében, hogy ez kell nekem.
Szerencsére a jelenlegi szett ára ha elmegy akkor fedezi, mert ráfizetni nem akarok.

(#18073) #16820480 válasza lugosi (#18070) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez most oké, de teljesen másra való a két gép. Nyilván a D610-et nem dobnád be a kabátzsebbe például. De ha már D610, akkor 400 felett kicsivel kaphatsz T2 vázat is, a Nikkor szettből meg vehetsz Fuji natív üvegeket, és még úgy is valószínűleg kisebb és könnyebb lesz a rendszered. Ezt már így van értelme hasonlítani, mert egy kategória nagyjából, és az egyikhez már megvannak az obik. De az X100F-et nem tudom hova tenni a képletben :N

(#18074) #74459392 válasza lugosi (#18070) üzenetére


#74459392
törölt tag

A régi nikkor objektíveket is használhatod fujifilm vázakon, nem kell feltétlen nikon váz :)
Meg ugye ezeknek a régi üvegeknek felfelé megy az ára mostanság, ha vársz még egy kicsit, mehet a csere-bere fuji objektívekre :D

(#18075) #74459392 válasza MC Pite (#18025) üzenetére


#74459392
törölt tag

De akkor ezek szerint mindig ugyanabba a mappába kell mentenem a képeket, és benne is kellene hagynom, hogy tudja hol tartott?
Illetve nem minden esetben így tölteném fel a képeket pc-re. Néha kábel, néha sd kártya, néha wireless.
De csak egy gyors tesztet csináltam, még próbálgatom majd, hogyan lehet beállítani.

(#18076) madgie válasza lugosi (#18070) üzenetére


madgie
titán

Ha neked a D610 szimpatikusabb, vedd azt :) Én hamarabb vennék Sony-t, akár első szériás A7-et, ha már ez a szenzor. Arra aztán minden mehet adapterezve.

(#18077) lugosi válasza #16820480 (#18073) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyszerűen nincs szívem eladni a régi obikat. Tényleg nagyon régen megvannak. :(( Ezért is maradtak meg miután a gép és a dx-es obik mentek.

(#18078) MC Pite válasza #74459392 (#18075) üzenetére


MC Pite
veterán

A képek mappát megadod, lementéskor a készítés dáutma szerinti könyvtárat létrehozza oszt kész.
Szerintem külön index fájlban tárolja hogy mit szedett le, azaz innen törölhetsz már.
Ha valamit kábel/sd kártyán toltál fel -és rajtahagyod a kártyán- akkor wifin áttolja. Nálam kábel/sd esetén is importot használok és sikeres importálás után törli, így ez nem okoz gondot.

Egyébként meg mennyire komoly már a 100T vs D610; kb mint a bringámat 20 éves autóhoz hasonlítani. Akit érdekel, kipróbálja egy használt S-el vagy T-vel... (A hibrid) Evf meg leafshutter meg eshutter meg méret miatt viszont még mindig nehezen mérhetőek össze, meg szerintem nem is kell.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18079) Fandango


Fandango
veterán

:C

(#18080) DonRazzino válasza Fandango (#18079) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mivel nincs most félmillám, még nem nézegettem teszteket.. Mi van.. szar lett a videó? ;]

(#18081) Fandango válasza DonRazzino (#18080) üzenetére


Fandango
veterán

Videót nagyívben lesz....om! :D

(#18082) MC Pite


MC Pite
veterán

Találós kérdés:
Melyik azaz X100(/S/T) (mű)bor (nyitható/kétrészes)tok, ami
-nem a filléres csúnyácska kínai aminél le kell venni akkucseréhez és csatlakozós ajtócska is fedett(legalább az utóbbi legyen szabad),
-de még nem is húszezres Gariz meg TP,
-és belefér a gép legalább adaptergyűrűvel, még jobb lenne ha adapter+szűrővel is? :F

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18083) DonRazzino válasza |AP| (#18036) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Szóval 120-ért elhozható egy T-10. Amivel megoldottam low light sporteseményt, sötét kápolnában szertartást... Nem néztem még E2 EVF-be, de én biztos nem azt venném.

(#18084) 1501N válasza DonRazzino (#18083) üzenetére


1501N
tag

Sziasztok!
Mire érdemes figyelni használt váz vásárlása esetén? Vagy van olyan szervíz, amelyik bevizsgál? Nyilván felárért. Csak mondjuk egy karcot a szenzoron nem feltétlenül vennék észre átvételkor például. Igazából a linkelt váz is érdekelne, ha tényleg jó állapotban van.

(#18085) Mercutio_ válasza DonRazzino (#18083) üzenetére


Mercutio_
félisten

120:Y mikor 150-ért már T1 van?:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18086) #16820480 válasza Mercutio_ (#18085) üzenetére


#16820480
törölt tag

Már nincs :)

120-ért jó az a T10,túlságosan mennek le a vázárak :N Így sosem fogok tudni cserélni T20-ra...

(#18087) jjeahh válasza DonRazzino (#18083) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont most kerestem rá UK ebayen, ott is ennyiért megy :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18088) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Élőkép valahonnan Nagykovácsi határából. Ma az XF35-nek kell produkálnia, mivel a tele nagyon kilógna az ernyőm alól. "Csak" naplementéig kell kinn lenni, ma én is inkább futnék. :U

(#18089) madgie válasza DonRazzino (#18088) üzenetére


madgie
titán

Állat ez az ernyő :D

(#18090) pethob válasza DonRazzino (#18088) üzenetére


pethob
aktív tag

Ilyen kéne neked... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#18091) MC Pite válasza DonRazzino (#18083) üzenetére


MC Pite
veterán

Kicsivel jobb az E2 evf képe. (Legalábbis emlékeim szerint a T10 meg az X30 kb azonos megoldást kapott, side by side nem tudtam összemérni.) Jobbszemesként nekem jóval kényelmesebb a rangefinder stílus, kinézetre is (főleg hogy T10en piros videógomb, AUTO felirat, tárcsa panoráma ikonnal és egyebekkel nekem kevésbe tetszik) szimpatikusabb; érdemi különbség (hogy az egyik jobb lenne) szerintem nincs; ajánlani nem tudnék mást mint azt vegyék ami jobban tetszik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18092) lugosi válasza pethob (#18090) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nagyon király :D

(#18093) eastsider válasza MC Pite (#18091) üzenetére


eastsider
nagyúr

Viszont t10 több + benyomhato tárcsák, dönthető kijelző.
nehéz döntés. :)

[ Szerkesztve ]

(#18094) #16820480 válasza MC Pite (#18091) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is sokat gondolkoztam, hogy E2 vagy T10 legyen. A dönthető kijelző hiányzik, és sajna az E2 evf erős napsütésben nem valami kényelmes, mert nem árnyékol eleget a szemkagylója (igazából nincs is kagyló, csak egy minimális perem). Meg nekem még múlt nyáron felhozták a többiek, hogy az E2 még Japánban készül(t), a T10 pedig már Thaiföldön, így összeszerelési minőségben is lehetnek különbségek az E2 javára például.

Nagyon kíváncsi lennék egy E3-ra, ami a T20 hardverét kapja. És remélem, hogy inkább lesz dönthető kijelzője, mint 4K videó.

(#18095) cousin333 válasza #16820480 (#18094) üzenetére


cousin333
addikt

Nyilván árnyékolhatna többet is, de szerintem nem gáz. Ami probléma, hogy a napfény (hátulról) rásüthet a közelség-érzékelőre és kikapcsolja az EVF-et... :)

Az E3-nál a fő kérdés, hogy mikor érkezik egyáltalán. Nekem jobban bejön a felépítése, mint az X-T vonalnak, de X-T20 már létezik (és kapható), X-E3 meg nem... Ha viszont jönne, akkor részemről inkább a 4K :P, bár a dönthető kijelző is jó lenne.

Legfőbb érvem a váltás mellett (X-E2 -> X-T20):
- új érzékelő
- (követő) autofókusz
- 4K video!

A mostani kamerámat (Canon HF100) ugyanis sok szempontból már a telefonom is kenterbe veri, egy jó videokamera viszont szintén elég drága. Így viszont lenne egy nagy érzékelős videorögzítőm, a meglévő optikákkal együtt. És mindez persze egy testben, mert készüléket váltogatni elég macerás.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18096) #16820480 válasza cousin333 (#18095) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, a múltkori nyilatkozat alapján nekem kicsit úgy tűnik, hogy még el sem kezdték érdemben fejleszteni, akkor pedig nem mostanában fog jönni, lehet, hogy nem is idén. Nem mintha égetné a tenyerem az ára, de azért mégis.

Nekem még nem kapcsolta ki a napfény az evf-et, de mondjuk EM10 után (főleg a nagyobbik kagylóval) elég zavaró, hogy nem látok semmit :) Kicsit le is szoktam az evf-ről ezen a gépen.
Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy ha nem lenne egyáltalán videó benne, azt sem venném észre. Sosem használtam, és nem is hinném, hogy fogom. :N

Nekem ami érdekes az új vázakban:
- új érzékelő
- új X-Trans
- dönthető kijelző
- jobb kezelőszervek esetleg

[ Szerkesztve ]

(#18097) MC Pite


MC Pite
veterán

E2-őn is benyomható a hátsó tárcsa.
Nekem nincs hiányérzetem, ha választhatnék, inkább a kis af joy kellene (E3-ba). Kijelző/szemkagyló kérdést passzolom, bal szemmel valószínű kevés lehet; T10nél a hátrébb lévő kijelző miatt jobban szükség is van rá, X30nál legalábbis érezhető. Nekem nem kapcsolta még ki az evf a napsütés, egyik X-en sem idáig.

Eredendően szeretem ha nincs számomra fölös sallang ra gépeken, de 2 hónapja valamiért egy rövid videót akartam készíteni az E2-vel, megszokásból nyomtam a drive gombot, majd pislogtam, hogy a fenébe; akkor most hogy is lehet videó rögzítést indítani? :DDD (addig átprogramoztam a felső gombot végül)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18098) cousin333 válasza #16820480 (#18096) üzenetére


cousin333
addikt

Az EVF-nél az is érdekes, hogy mire van állítva: nekem túlnyomórészt "EVF + szemérzékelő", szóval ha belenézek, van EVF kép, ha nem (vagy odasüt a nap :) ), akkor nem megy semmi. Biztosra veszem, hogy ez a leginkább energiatakarékos megoldás. A kijelzőt szinte csak képek mutogatására használom vagy ha fotózáskor nem tudom a szemem elé venni.

A kijelzőmódok között váltásra beprogramoztam egy külön gombot. Kár, hogy nem lehet csak két, előre beállított mód között váltani, hanem végig kell nyomkodni mind a 4-et.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18099) #16820480 válasza MC Pite (#18097) üzenetére


#16820480
törölt tag

De az elsőt nem lehet. Mert nincs :)

Ez a sallangmentes dolog érdekes, kíváncsi vagyok, hogy fog-e valaki majd egyszer olyan "retro" vázat bemutatni, amiben nincs videó egyáltalán :) Persze nem lenne praktikus a profitmaximalizálás miatt, de érdekes lenne.

cousin333: Én is általában így használom. EM10-en van gomb a kijelző kezelésére alapból, azt sokat használtam, de itt nincs most felprogramozva.

(#18100) madgie válasza #16820480 (#18094) üzenetére


madgie
titán

Biztos, hogy "gagyibb" az X-T10 építési minősége, mint az X-E2-é. És igazából az EVF betekintesi távolság sem az igazi.

Mindazonáltal baromi szerethető a kis "Zenit", de igazából az X-E2 is az. Ha döntenem kell, akkor pont az döntené el, hogy döntenem kell-e. Mármint a kijelzőt. Jajjdeszarpoénvolt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.