Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) KuZo válasza #16820480 (#17600) üzenetére


KuZo
tag

Szerencsére csőfogóval le tudtam szedni. :P Teljesen jó ez a sor, nekem legalábbis. A nagy és drága objektívek bőven elegek voltak a nagy és nehéz Canon vázamnál. Egy cseppet sem hiányoznak. :) Több, mint 10 éve járok minden évben Amszterdamba kiállításra és ez volt az első, hogy egy ilyen kis géppel mentem. Mondjuk legalább ötször kaptam szívrohamot, hogy valamit elhagytam, de mindig kiderült, hogy a Canon tömege az, amit "elvesztettem".
Persze az 50/1,8 filléres alapobi azért jól jönne itt is, de majd használtan meglesz később... :)

(#17602) eastsider


eastsider
nagyúr

jó ez a 23/f2 vagyis őőő X100s...
lehet el sem adom... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17603) #16820480


#16820480
törölt tag

Egy kicsit hosszabb bemutató az újdonságokról: [link]

Billy kiejtése még mindig a halálom, néha alig értem, hogy mit motyog.

(#17604) madgie válasza #16820480 (#17603) üzenetére


madgie
titán

Soha nem tudtam még végignézni BHT egyik videóját sem. Nyócperc, húsz perc, egy óra, a lényegi infó meg meglenne két percben...

[ Szerkesztve ]

(#17605) #16820480 válasza madgie (#17604) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, össze-vissza csapong, én sem szeretem nézni, meg mindig olyan helyeket választ videóra, ami valami haverjának a boltja, visszhangos, háttérzajos, szörnyű... De itt most többnyire Billy beszél, BHT csak kérdezget inkább.

(#17606) Mercutio_ válasza eastsider (#17602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanez a kép a villamos felől? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17607) taranis válasza Mercutio_ (#17606) üzenetére


taranis
addikt

+1 (valószínűleg a többség nevében)

colorizer.net

(#17608) eastsider válasza Mercutio_ (#17606) üzenetére


eastsider
nagyúr

nincs sajnos :( egyebkent LR-es pro neg raw convert, full szuz

fujinon obikra hogy van a gari? mi kell az ervenyesitesehez? 1 v 2 ev, nem tudjatok veletlenul?
ebayrol vennek obit

[ Szerkesztve ]

(#17609) 3YEW válasza eastsider (#17608) üzenetére


3YEW
tag

Ezt kérdezd meg az eladótól, mit ad hozzá.
Ha ezt tudod, akkor szerintem a fotoparadicsom, mint mo-I szerviz segít eddig mindig készségesek voltak.
Ja a standard magyar gari 1 év, gari papír kell csak hozzá.

[ Szerkesztve ]

T

(#17610) papaya


papaya
senior tag

get-performance-x-trans-sensor-free-software

hm.. ezt meglesem :K

Azaz mégsem, mert Win alatt nem fut.. :U

[ Szerkesztve ]

(#17611) taranis válasza papaya (#17610) üzenetére


taranis
addikt

Open source, valaki hozzáértő előbb-utóbb úgyis portolja. Vagy tegyél fel egy Ubuntut egy virtuális gépben, kipróbálni talán úgy is jó.

colorizer.net

(#17612) madgie válasza papaya (#17610) üzenetére


madgie
titán

RawTherapee, ugyanezt tudja, ingyenes, kíndózra is van.

És nem mellesleg az megeszi a GFX 50S rawjait is :)

(#17613) Fandango


Fandango
veterán

ON1 Photo Raw 2017 progit valaki próbálta már Fujival?

(#17614) hegyimorc válasza madgie (#17612) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"RawTherapee, ugyanezt tudja"

Ennek sokszor megadtam az esélyt, de sosem tudtam vele elérni nagy jóindulattal elfogathatónak mondható eredményt sem. Az "install után leghamarabb uninstallált" versenyben biztos dobogós :D

Biztosan én vagyok furcsán bekötve, mert láttam már olyan képeket amiket állítólag ezzel hívtak elő, csak azt nem tudom, hogyan. :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#17615) madgie válasza hegyimorc (#17614) üzenetére


madgie
titán

A cikk szerint is ugyanazt a demosaicot használja, mint a Darktable, de vannak benne direkt X-Trans demosaic metódusok, finomhangolhatóan.

Én sem szeretem amúgy, de nem is erről volt szó :)

Egyebként a Capture One-nal hatványozottan így vagyok, felraktam vagy egy tucatszor a gépre, de mindig elborzadok azon, mit művel az X-Trans RAW fájlokkal.

[ Szerkesztve ]

(#17616) 3YEW válasza Fandango (#17613) üzenetére


3YEW
tag

Még dolgoznak az elfogadható x-Trans feldolgozás eléréséért. Lehet a következő frissítést én lesz már valami, ígérik mar egy ideje. Pont ma jutott eszembe, hogy este ranezek. Hátha meghitt a februári frissítés.
És persze fuji filmszimulacio nincs benne.

[ Szerkesztve ]

T

(#17617) Fandango válasza 3YEW (#17616) üzenetére


Fandango
veterán

Na ha lesz valami fejelmény kérlek oszd meg.

(#17618) hegyimorc válasza madgie (#17615) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Én sem szeretem amúgy, de nem is erről volt szó :)"

Ez világos, csak számomra lényegtelen mennyire szépen csinálja a demosaicot, ha a végeredmény más miatt - pl miattam :D - használhatatlan

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#17619) taranis


taranis
addikt

Tehát akkor mindenki bekussolva húzogatja továbbra is a Lightroom csúszkáit. (Én is.)

colorizer.net

(#17620) faki_ válasza taranis (#17619) üzenetére


faki_
senior tag

Vagy hagyja a Fujinak a dolgát végezni. ;]

(#17621) #16820480 válasza hegyimorc (#17614) üzenetére


#16820480
törölt tag

A RawTherapee kezelése szerintem is szörnyű, de a Darktable egész korrekt cucc, én azt használom, amikor szükséges.

Nálam a telepítés után leggyorsabban eltávolított szoftver címért manapság már a Windows versenyez :P

(#17622) madgie válasza #16820480 (#17621) üzenetére


madgie
titán

Nekem is újra kéne húzni a Windowst, eszméletlen, hogy összehányta magát a tizes :(

Kerregteti a vinyókat, random bezár mappákat a sajátgépben, kép beszúras közben viszi magával a böngészőt is, a ramot zabálja, egyes mappákat percekig próbál megnyitni, stb... eszméletlen.

(#17623) #16820480 válasza madgie (#17622) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én olyan 2008-ban uninstaláltam, azóta VM-ben volt csak fent, ha muszáj volt valamihez. Békesség és nyugalom van :K

(#17624) faki_ válasza #16820480 (#17621) üzenetére


faki_
senior tag

(#17625) eastsider válasza faki_ (#17624) üzenetére


eastsider
nagyúr

mennyire jok ezek a szimulaciok?

illetve katalogizalasra mit hasznaltok linuxon LR helyett?
orulnek, ha nem kene windowst is telepitenem a linux melle csak az adobe miatt

[ Szerkesztve ]

(#17626) faki_ válasza eastsider (#17625) üzenetére


faki_
senior tag

Nem használom, mire belekerült ez a modul, átszoktam JPEG-re. Katalogizálásra nekem elég a fájlkezelő dátum-akármi elnevezésű mappákkal. :D Alap dolgokra az XnView, gThumb van még fenn.

(#17627) madgie válasza faki_ (#17624) üzenetére


madgie
titán

Sokat kísérletezgettem color checker-es filmszimuláció-utánozásokkal, nem sikerült soha igazán jól. Másnál sem láttam még olyat, ami ne lett volna fájóan rossz adott körülmények között (pl műfény). Szóval én több, mint szkeptikus vagyok ezekkel a "házibarkács" színprofilokkal, az a biztos, ami hivatalosan ,a gyártótól kerül bele az adott programba (illetve az sem mindig., lásd X-Trans II sötétek az Adobe-ban).

(#17628) eastsider válasza madgie (#17627) üzenetére


eastsider
nagyúr

LR fuji szimulacioval kapcsolatban mi a kozvelemeny?

(#17629) #16820480 válasza faki_ (#17624) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R

eastsider: Én Gwenview-t használok, ez sem katalogizál, de dátum + rövid megnevezés mappákat használok amúgy is, így nem olyan nagy probléma.
De amúgy ott a Shotwell (GTK), vagy DigiKam (KDE) is, amik elvileg pont katalogizálásra valók.

(#17630) madgie válasza eastsider (#17628) üzenetére


madgie
titán

X-Trans II-nél kicsit lecsapja az árnyékokat, X-Trans I és III baromi jó. Színben nagyjából OK mind, persze nem 100% az sem, de 90-95%-ban teljesen stimmel.

(#17631) madgie


madgie
titán

(#17632) eastsider válasza madgie (#17630) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem is nagyon tetszett, amit művelt. annyira jók a színek basszus. nikonból ami kijött RAW egy takony ehhez képest.

35/2 berendelve, már csak idő kell fotózásra :)

[ Szerkesztve ]

(#17633) madgie


madgie
titán

Na, lassan jönnek a csájna GFX adapterek, lesz ez ócsóbb is.

(#17634) faki_ válasza madgie (#17633) üzenetére


faki_
senior tag

De hát ez ámerikai, talán itt majd: [link].

(#17635) Novics


Novics
senior tag

Akit esetleg érdekel, holnap 18:00-tól bambizás a Pivohalle-ban a Tölgyfa utca valamennyiben. :)
Jelige: Raptorozni nem ér. :N :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17636) jap


jap
aktív tag

Két kérdés, ami remélem a segítségetekkel megoldható lesz:

1. DSLR-n ha félig lenyomtam az expogombot, tehát AF rendben, akkor addig csinálta a képet, amíg az ujjam a teljesen lenyomott expogombon maradt - talán ez az AF lock. Ez kardinális számomra egy fontosabb pillanatnál, amikor jó lenne több képet is eldurrantani. Fujinál még nem találtam meg ezt a beállítást és mindig újra kell fókuszálnom - táncnál így számomra használhatatlan.

2. Ha nem talál az AF, akkor is elkészíti a képet pedig kiírja,h BAD AF! Csinál 1 oda-visszát és elkészíti szarul a képet - eddig erre se találtam megoldást, ami a sok 10 éves belépő gépeknél is van...

Nagyon nem szeretnék tükrösre visszaváltani de nekem ez a két dolog nagyon fontos!

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#17637) #74459392 válasza jap (#17636) üzenetére


#74459392
törölt tag

Milyen géped van? Töltsd le hozzá a használati útmutatót, ha még nincsen meg.

Az elsőnél a sorozatra gondolsz gondolom, állítsd arra a gépet. AF-et is lehet lockolni ha úgy szeretnéd.

A másodikat is be lehet állítani úgy, hogy csak akkor exponáljon, amikor talált az AF.

(#17638) Clemi válasza jap (#17636) üzenetére


Clemi
veterán

1.) Kapcsold át a gépet AF-C állásba és sorozat módra...

2.) AF-S és AF-C módban is külön beállítható, hogy fókusz, vagy kioldás legyen a prioritás és ez teljesen jó így, mivel rossz fényviszonyoknál előfordul, hogy nehezebben talál fókuszt, de kioldás prioritásnál a képet legalább elkészíti még rossz fókusszal is, de ha valaki ragaszkodik a helyes fókuszhoz, akkor beállítja azt és a gép csak helyes (vagy annak vélt) fókusz esetén exponál. Neked valószínű kioldás prioritás van bekapcsolva.

de mint az előttem szóló, javaslom a kézikönyv alapos átolvasását. A későbbiekben igen sok váratlan és elsőre érthetetlen dolog megoldását találod meg a sorok között. A Fuji-nál nagyon sok olyan funkció van, ami különféle beállításoktól függően működik vagy nem.

(#17639) taranis


taranis
addikt

Jött ON1 frissítés, javítottak az X-Trans feldolgozáson, lehet pixel peepelni: [link]

colorizer.net

(#17640) papaya válasza taranis (#17639) üzenetére


papaya
senior tag

itt már van is egy teszt..

(#17641) Fandango válasza papaya (#17640) üzenetére


Fandango
veterán

Látványos különbség van LR-hez képest.

(#17642) jap válasza Clemi (#17638) üzenetére


jap
aktív tag

XT-1 váz (v4.31)

1. Nem a sorozatra van szükségem és nem kell a többi képnél újrafókuszálni sem, csak AF-S-ben klattyanjon még 2-3képet, amikor akció van. Ha pl soroztra rakom a gépet, akkor egy lenyomással 2 (L) vagy 3 (H) képet azonnal ellő...

2. A Focus/Release-t állítottam, úgy próbálgattam de semmi különbség nem volt. A kezemet az obi min. fókusztávján belülre rakva (35 1.4) mindkét állásban ellőtte homályosan a képet...

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#17643) #16820480 válasza jap (#17642) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem egészen értem, ha az ujjad a teljesen lenyomott expo gombon marad, akkor pont azt csinálja a gép, mint sorozat módban, csak talán lassabban. Erre van amúgy az AF-L gomb, és akkor olyan ütemben nyomogatod az elsütést, ahogy akarod. Vagy használod a sorozatot, és később törlöd a szükségtelen képeket. Vagy átdobod MF módba, fókuszálsz egy neked tetsző pontra, és csak nyomogatod az expo gombot. Vagy C-AF módban folyamatosan fókuszban tartod a témát.

(#17644) jap válasza #16820480 (#17643) üzenetére


jap
aktív tag

Pontosan ezt szeretném:
AF-L-t az expogomb félig lenyomásával!

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#17645) Dolphin válasza jap (#17644) üzenetére


Dolphin
tag

AF-S mod default igy mukodik, a gep elejen tekerd oda a kapcsolot.

(#17646) madgie válasza Dolphin (#17645) üzenetére


madgie
titán

Szerintem azt szeretné, ha az expozíció után félig lenyomott gombbal maradjon rögzítve a fókusz a következő képre is.

(#17647) jap válasza madgie (#17646) üzenetére


jap
aktív tag

:R

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#17648) madgie válasza jap (#17647) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ilyet konkrétan nem tud a Fuji. Más megoldás van, azokhoz használni kell az AF-L gombot (vagy a Lock-ra, vagy MF-nél az élességállítás elindítására)

(#17649) Fandango


Fandango
veterán

Próbából felraktam ezt az ON1 Photo Raw csodát, de annyira idegen a kezelése és szokatlan, hogy nem hiszem, hogy barátságot kötünk. Marad a Lightroom.

(#17650) taranis válasza Fandango (#17649) üzenetére


taranis
addikt

Reméltem, hogy valaki kipróbálja, hogy nekem ne kelljen. Mivel én is Lightroomhoz szoktam, bízom az értékítéletedben :)

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.