Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) taranis válasza DonRazzino (#18147) üzenetére


taranis
addikt

A Zhiyun Crane mellett nézd meg a Pilotfly H2-t is az X-T2-höz. Kicsit drágább, de nagyobb rázkódást bír, meg jobban terhelhető, legalábbis ezt írják.

colorizer.net

(#18152) Novics válasza cousin333 (#18149) üzenetére


Novics
senior tag

Olyan sokat nem gondolkoztam rajta, de tény, hogy már megfordult a fejemben, hogy wtf ez. Mivel más körülmények között meg éles, ezért én lehetek a gyenge láncszem a gépezetben. Ezt Razzino is bebizonyította. Már csak azt kell kitalálnom, hogy mire kell figyelnem. (De az tény, hogy pixelkukkolni felesleges.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18153) taranis válasza taranis (#18151) üzenetére


taranis
addikt

Itt valaki pont az X-T2-vel használja: [link]

colorizer.net

(#18154) Zilko87 válasza Novics (#18152) üzenetére


Zilko87
tag

Nem lehet, hogy a zajszűrés csinálja? Kezdő fujisként én jpeg-ben kezdtem gyakorolni, ott a 0-ás zajszűrés produkált hasonló részlettelenséget, lágyulást. Raw-ban már más a helyzet ugyanúgy zéró zajszűrés mellett. Akkor hova is kéne valójában állítani :F

(#18155) hibavissza válasza Novics (#18152) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Kíváncsiságból letöltöttem és előhívtam. ACR-ben nullára vettem a színzaj szűrést és adtam neki clarityit. Nem mobilos minőség. Elsőre rávágtam volna, hogy bekapcsolva maradt a stabi, de ebben nincs tudtommal.

(#18156) m72 válasza DonRazzino (#18147) üzenetére


m72
csendes tag

Neked T10-en AF-C -nél az egy fókuszpont a nyerő? Nekem mostanában a 3x3 -as mező mintha jobban bejönne (De én nagyon ritkán lövök mozgó célpontra. Amúgy is szívesen használom az user error technikát :O ):

(#18157) DonRazzino válasza lugosi (#18150) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Azok nem. Viszont 5 másodperces volt az utómunka (szó szerint). Minusz highlight és egy kis árnyék nyitás, kizárólag ez a két csúszka. Egyébként STD -1ShadowT +1Sharpness a gépi beállítás.

(#18158) #16820480 válasza DonRazzino (#18147) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyelőre még rossz áron is alig találni. Én arra várok, hogy megvegye pár gazdag német/francia, aztán jöjjön rá 2-3 hét múlva, hogy neki mégsem kell, és tegye fel ebay-re féláron :))

(#18159) DonRazzino válasza m72 (#18156) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az esetek nagy részében messziről, vagy "rossz" rálátási körülmények között kell eltalálni a célpontot:

Vagy a téma nagyon beleolvad a háttérbe:

És ha a téma nem tölti ki a képet megfelelő arányban, akkor a Zone-AF-et néha elcsábítják számára érdekes dolgok (itt az előtér bokrai, vagy a háttér fái) ezért a biztonság kedvéért egymezőst használok. A te képed nem tudom mekkora crop, de ott én is zónáztam volna.

(#18160) Suszi66


Suszi66
csendes tag

Sziasztok!
Remélhetőleg hamarosan Fuji tulajdonossá válok.
A kiszemelt: X100F
Lenne pár kérdésem: az X100 termékvonal milyen építési minőséget képvisel? Gondolok itt arra, hgy XT-nél olvastam gumi nyúlást, akkuajtó lötyögést stb.
Akku: utángyártottban konkrétan mi az a gyártmány, ami kapacitásban közelíti a gyárit és tölthető a gyári töltővel?
Napellenző: melyik az a gyártmány, ami tökéletesen illeszkedik, fémből van és nem gyári?
Várom a segítő szándékú hozzászólásokat akár privátban is
Köszönettel :R
Gábor

(#18161) lugosi válasza DonRazzino (#18157) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor is nagyon jó képek! Sőt, úgy értem, hogy attól függetlenül.

(#18162) madgie


madgie
titán

Nikon 105/1.4 GFX-en.

Asszem a kici kisz kínai AF-es adapterek ezúttal Fujira is fognak jönni :D

(#18163) kavita válasza Novics (#18146) üzenetére


kavita
csendes tag

Sima user error. a kepek eletlenek, vagy bemozdaltal,es vagy rossz a fokusz helye, de biztos te rontottad el.

(#18164) MC Pite


MC Pite
veterán

Az tuti hogy nagyon közeli a fókusz, kb a legeslegalsó fókuszpontok voltak használatban. A gépen visszanézve ezt meg lehet nézni melyik pont volt hazsnálatbn, hogy hova mért.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18165) DonRazzino válasza lugosi (#18161) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ebből is látszik, hogy csak jó helyeken kell mászkálni, jó időben :K . Persze nem árt, ha nem a lába elé fókuszál ez ember. :DDD

(#18166) taranis


taranis
addikt

Tudom rumor és nem túl beszédes, de be vagyok sózva: [link]

colorizer.net

(#18167) cousin333 válasza Clemi (#18144) üzenetére


cousin333
addikt

A kép alapján én is azt mondanám, hogy túl közel volt a fókusz. Ehhez képest az EXIF szerint a fókuszpixel a [726, 641], ez alapján valahol a bal oldali hegyoldal fái között volt, ami legalábbis érdekes...

Az is kiderül, hogy automata volt a fókusz, nem manuális, de a fókuszmód (pont/zóna...stb.) nem.

Novics: ha legközelebb hibás képet linkelsz, akkor ne egy össze-vissza tömörített, croppolt képet tegyél be, hanem minimum egy eredeti JPG-et EXIF adatokkal... :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18168) lugosi válasza kavita (#18163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tuti hogy nem bemozdulás szerintem.

(#18169) Novics válasza cousin333 (#18167) üzenetére


Novics
senior tag

Sooc JPG 100%-os crop. :P Bár azt nem tudom, hogy a ph mennyire tömörített agyon.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18170) MC Pite


MC Pite
veterán

Hm, X100T úgy látszik ugyanazt az evf panelt kapta mint az S... Oké, hasonló méret/távolság mint X30nál, de izé, ez egy nem túl acélos tft... :(((. Konkrétan 0 Shadows esetén a sötét részek összefolynak (ami a másik kettőén még épp kivehető). Vagy a prizmás megoldás miatt annyira szűkös a hely (hűtés, akármi) hogy nem alkalmazható OLED panel mint a többinél? (Pro2-nek már az van)
Többet érne egy rendesen megcsinált csak EVF, mint ebben a formában a HVF...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18171) madgie válasza MC Pite (#18170) üzenetére


madgie
titán

Nem, X-Pro2 sem OLED, ugyanúgy hagyományos LCD, mint az összes hibrid keresős váz :(

(#18172) 1501N válasza DonRazzino (#18147) üzenetére


1501N
tag

Köszi! :)

(#18173) cousin333


cousin333
addikt

Nem tudom, hogy volt-e már, de íme egy érdekes videó az X-T2 és az A6500 összevetéséről, 4K videó terén: [link]. Külön figylemre méltó a képstabilizálás összehasonlítása. Ettől függetlenül egál körüli az eredmény, azaz mindkettő jól használható.

Ugyanitt a kommentekben akad még érdekesség (T2 vs. T20 témában).

Ezek alapján:
- a T2 használja a PDAF pontokat a 4K videóban, a T20 nem
- full HD-ben viszont a T20 is tudja a PDAF-ot
- 4K videóban nincs arcfelismerés sem a T2-nél, sem T20-nál
- fotóknál a T20 támogatja a PDAF + arcfelismerést, amit a T2 nem tud
- utóbbi ezt a funkciót majd csak később kapja meg, nem a mostani frissítéssel

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18174) m72 válasza DonRazzino (#18159) üzenetére


m72
csendes tag

Köszi, akkor próbálkozom (kb. ahogy eddig):
- álló témánál egy pont
- mozgó témánál ha référ biztosan a mozgó alakra a fókusz terület, akkor zóna
- kisebb mozgó alaknál egy pont
Még a nagyítás használatát kell megszoknom ( a tükrösön nem voltak ilyen faladatok :) ) Így a múlt héten a távolban lévő család helyett sikerült egy bazi nagy sziklát tökéletesen élesen lefényképeznem :D

(#18175) eastsider válasza MC Pite (#18170) üzenetére


eastsider
nagyúr

Ovf nem is tudom minek rájuk... Soha nem használtam... Esetleg, ha valaki nagyon spórolni akar az akksival akkor látok rá usecaset. Szerintem idegesítő, főleg "tükörágyú" után...

(#18176) MC Pite


MC Pite
veterán

Akkor helyenként rosszul írják a HVFhez tartozó panelt.

Max takarékosságból kapcsolnám ki az EVF-et, de némileg zavar ha nem látom előre is a tutit, meg az elkészült művet. Tudom, 0,5sec-ig is lehet visszanézést állítani, de nem jó érzés hogy állandóan ugrál ilyenkor a mechanika.

Ha az energiatakarékos kereső opció be van kapcsolva, az ovf-ben nincs hisztogram, pihen a szenzor amíg kukucskálok, csak akkor nyit ha lenyomom az expógombot.
Ha nem nézek bele, a zár nyitva ilyenkor - azaz ha elemelem a fejem, nyit a zár, hogy az LCD-n a státuszkijelzőre hisztogrammot rajzolhasson? (Utóbbit hiába kapcsolom ki.)
Ha eye+sensorra állítom akkor is, ezt nem értem miért.
De ha kereső only módban van, végig csukva a zár, egészen gomblenyomásig, viszont a HVF-en folyamatosan van infó, vízmérték, stb.
Melyik móddal tudok leginkább energiát spórolni... :F (Gondolom) a HVF kevesebbet eszik mint a szenzor?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18177) madgie válasza MC Pite (#18176) üzenetére


madgie
titán

Csináltam is erről egy gifet, a Pro2 mellett a T1 keresőjébe dugtam bele a mobiltelefont. Na, a mobil csodás képminősége mellett is baromira látszik a különbség.

(#18178) madgie válasza taranis (#18166) üzenetére


madgie
titán

Na, az első, kisebb javítás (az új vakuhoz) már kint is van a T1/T2/Pro2-höz.

(#18179) madgie


madgie
titán

Jut eszembe ki volt az, aki kitalálta, hogy a két SD-t backupra állítva (mindettőre menti párhuzamosan a képet) a törlés csak az egyik, épp kiválasztott sloton működjön? Agyf@sz, pont az lenne a lényege, hogy mindkét kártyán ugyanazt csinálja az ember.

És igen, megértem, hogy egyfajta adatmentés ez is, a véletlenszerű törlés ellen, de legalább ki/bekapcsolható lenne, mert én biza szoktam szelektálni eseményfotózáskor, ha üresjárat van, így, ebben a formában meg cumi.

(#18180) DonRazzino válasza madgie (#18179) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Micsináálsz? Képeket törölgetsz in camera? :Y Hát, szabad ilyet? Nem szabad ilyet! Rossz Madgie, fúj, rossz :P

(#18181) madgie válasza DonRazzino (#18180) üzenetére


madgie
titán

Rengeteget szelektálok a gépben, sőt, sokszor százszámra hajigálom ki a szemetet importálás előtt. A Lightroom csodálatos optimalizáltságának hála baromi fárasztó ott szelektálni, meg mondom, ha üresjárat van, pont ráérek az abszolút rossz képeket kukázni.

(#18182) taranis válasza DonRazzino (#18180) üzenetére


taranis
addikt

Hálisten beleírt mindent a videó leírásába, így nem kellett megnézni :D (Igaz, szokatlanul rövid videó tőle.)
madgie: jaja láttam, flash híján ezt kihagyom, kivéve ha kiderül, hogy csak erre telepíthető majd a kaizen jóság

colorizer.net

(#18183) madgie válasza taranis (#18182) üzenetére


madgie
titán

Én is kihagyom, az X-T1-et is négyes firmware-rel adtam el, bétateszteljen a fene. Mármint van a feature-lista, amiért első nap feldobnám, de ez messze nem az :)

(#18184) #16820480 válasza madgie (#18181) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha üresjárat van, akkor ráérsz kiválasztani a másik kártyát, és onnan is törölgetni :) Amúgy én amikor feldobom a képeket gépre egy mappába, akkor előtte átpörgetem őket egy sima képnézegetővel, és kitörlöm a gyengéket, csak a maradékot dobálom át RAW szerkesztőbe.

(#18185) MC Pite válasza madgie (#18177) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, akkor ez ennyi, nem én vagyok a célcsoport...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18186) madgie válasza #16820480 (#18184) üzenetére


madgie
titán

Ó, meg hatszor tekerjem át, meg jegyezzem meg, a sorozatból melyiket töröltem. Egy plusz sor lenne kábé a firmware-ben meg szintén egy plusz sor a menüben, mint választható opció.

Vagy baj, hogy emiatt sírok? :DDD

Ha már így állunk hozzá, akkor minek a backup opció? Ha két kártyát raksz a gépbe, akkor eleve ott a lejátszás menüben a teljes másolás lehetősége egyik slotról a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#18187) #16820480 válasza madgie (#18186) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem nem baj :) Amúgy meg ha kétszer egymás után nem ugyanazokat törölnéd, akkor lehet, hogy nem is olyan biztos, hogy melyik lett jó és melyik rossz :)

Meg ha ekkora probléma, akkor venni kell még egy szett kártyát, és amikor megtelt, akkor kicserélni, aztán majd utólag szortírozod. Az egyik kártyán megvan minden, a másikon csak a jobbak. Ez utóbbi importálod, és ha véletlen baja lenne a kártyának, még ott a backup, ahogy a neve is mutatja ;)

(#18188) taranis válasza madgie (#18186) üzenetére


taranis
addikt

Hogy ne érezd magad egyedül, szerintem is lehetne rá egy menüopció, és ha úgy akarom, törölje mindkét helyről. Minimális FW módosításnak tűnik.

colorizer.net

(#18189) madgie válasza #16820480 (#18187) üzenetére


madgie
titán

336 gigabájtnyi SD kártyám van, nem kéne egy darabig többet venni :D

Egyébként a világ legjobb dolga lenne mondjuk egy egész napos fotózast letudni úgy, hogy ne kelljen kártyát és akkut sem cserélni. Mészosztkész, ahogy felénk mondanák.

Nyilván ehhez markolat kellene, mindkét gépre, az meg elég fájdalmas lépés anyagilag... csinálhatna már valamelyik csájna gyár olcsó X-T2 marcsát :))

(#18190) DonRazzino válasza madgie (#18189) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Utángyártott tákolmányt a gyönyörű műtárgyainkra? Lyézusom. :N

Más: Amikor hazaérek, képek fel a gépre, végigmegyek rajtuk Fast Stone-nal, ű betűvel kijelölöm amelyik kell, aztán "Csak a nem kijelölt fájlok kiválasztása" és azok mennek a lomtárba. A válogatottakat meg tolom be LR-ba. Isten ments, hogy ott szelektáljak, de attól is, hogy in-camera szelektáljak. Tréfált már meg engem az a kis kijelző, pedig közelre nagyon penge a szemem.

(#18191) madgie válasza DonRazzino (#18190) üzenetére


madgie
titán

Jó, akkor a kedvedért meg a kopasz kedvéért biztos másképp fogom csinálni, meg fasztónt telepíteni ;]

A másik kedvencem, amikor azt mondják, minek a visszajátszás. Elkészült, ott van, wysiwyg a kukucska, minekaz. Mondjuk azért, mert (mint mondtam) szelektálok majd, másrészt meg egy portréfotózáson óriási boost egy ismeretlen modellnél, hogy megmutatod neki időnként, mit és miért csináltatsz vele, nem csak azt látja, hogy ez a mitugrász mit bohóckodik itt másfél órája.

[ Szerkesztve ]

(#18192) DonRazzino válasza madgie (#18191) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Isten ments, hogy bármit is máshogy csinálj! Csak felhívtam a figyelmed egy lehetséges veszélyre, plusz elmeséltem a workflowmat, max. senkit nem érdekel. :D

(#18193) madgie válasza DonRazzino (#18192) üzenetére


madgie
titán

Jól tetted, én is leírtam, te is leírtad, koccinthatunk a pálesszel :D

(#18194) Fandango válasza eastsider (#18175) üzenetére


Fandango
veterán

"Ovf nem is tudom minek rájuk"

WTF? :Y

(#18195) eastsider válasza Fandango (#18194) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem volt ket x100*am is, de csak kiprobaltam, a fokusz szavart, meg a parallixis hiba leginkabb. ezert soha nem hasznaltam

[ Szerkesztve ]

(#18196) DonRazzino válasza eastsider (#18195) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nálam is volt egy hétig X100T, de tesztelés után, sose volt OVF only módban. Tavaly elkezdtem Nikon rendszert is építeni, de az OVF+lassú fos live view mizériát (ami persze jelen esetben nem áll fenn), nem tudtam megszokni.

(#18197) #16820480 válasza DonRazzino (#18196) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én szerettem az OVF-et még tükrösön. Igazi wysiwydg (what you see is what you don't get) élmény :K

(#18198) eastsider válasza #16820480 (#18197) üzenetére


eastsider
nagyúr

na igen, de ott a fokusz, meg kepkivagas miatt jo is

(#18199) papaya válasza madgie (#18189) üzenetére


papaya
senior tag

Én is így voltam vele, de a héten megrendeltem a markolatot, mert baromira tetszik úgy a fogása a gépnek, meg egész napos melót anélkül nem lehet csinálni szvsz. Viszont akksit valami után gyártottat tervezek belerakni :B Talán úgy nem gáz a 4k vidi folyamatosba sem.

(#18200) madgie válasza papaya (#18199) üzenetére


madgie
titán

Semmi kifogásom nem lenne, ha az árában benne lenne a két gyári akku is :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.