Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) DonRazzino válasza Mercutio_ (#18950) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Próbáld meg elengedni :)

(#18952) taranis válasza Mercutio_ (#18950) üzenetére


taranis
addikt

Az akár oda is ülhetett volna ha tényleg ott voltot vittem tovább gondolatban, de valóban lépjünk inkább tovább :)

colorizer.net

(#18953) Fandango válasza DonRazzino (#18951) üzenetére


Fandango
veterán

jáááááá nekem se esett le elsőre :DDD :DDD

(#18954) Muerte68


Muerte68
addikt

Ha valaki tud XE-1-et vagy x100-at (nem F-et :N ) elfekvőbe ne tartsa magában :K
Privátban ha akad valami.Bocs az off-ért :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18955) taranis válasza FLx (#18944) üzenetére


taranis
addikt

Csináltam pár képet.

f/8: [link]
f/16: [link]
f/22: [link]

Mi a rosseb az a szmötyi? f/8-on észre sem venném, de most hogy tudom, hol kell keresni, azért halványan ott is látom. Obin lenspeneztem előtte, nem látok rajta ilyen koszt, a szenzor is tisztának tűnik.

colorizer.net

(#18956) vihartigris válasza taranis (#18955) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez csakis a rejtélyes G pont lehet :D

bármi reciproka a semmi

(#18957) taranis válasza taranis (#18955) üzenetére


taranis
addikt

Mielőtt megnézetném a szervizzel, kipróbálnám másik obival, nekem egyelőre csak egy van. Nem lakik valaki Veszprém közelében?

colorizer.net

(#18958) m72 válasza taranis (#18957) üzenetére


m72
tag

Lhet, hogy ezek teljesen hülye kérdések:
1. Ha a szenzoron van a folt, akkor akár objektív nélkül is kellene látszani?
2. Ha a szenzoron van a folt, akkor van rá valamilyen hatással a rekeszelés?
Ezeket csak laikusként kérdezem.

(#18959) taranis válasza m72 (#18958) üzenetére


taranis
addikt

Csak a másodikra tudok válaszolni, én józan paraszti ésszel azt mondtam volna, hogy ha a szenzoron van, akkor nem függ a rekeszeléstől, de nálam jobban hozzáértők(nek tűnők) azt írják, hogy nagyon is függ. Itt pl. egy X-T1-es foltjai látszanak, ez is rekeszelve jött elő, aztán a szenzort megtisztítva eltűnt majdnem mind: [link]

colorizer.net

(#18960) Clemi válasza m72 (#18958) üzenetére


Clemi
veterán

Ha a szenzoron van a kosz, azt úgy a legegyszerűbb ellenőrizni, hogy (az obi hátsó lencse tagja patyolat legyen) rekesz f16-f22 és exponálni a tiszta égre... de lévén egy MILC gép, a keresőben látni a koszt.

Egyébként obi nélkül nem látszik és csak rekeszelve.

(#18961) Clemi válasza taranis (#18955) üzenetére


Clemi
veterán

Az a szmotyi szenzor kosz. Ha kívül van a szenzor fölötti üveglapon, akkor pár perc alatt eltüntethető, ha mögötte, akkor az garanciális hiba. Ha az üvegen van, akkor egy swab fejjel (de akár a száraz szenzor tisztítóval is) el lehet tüntetni, de ha mögötte, akkor nyilván hiába törölgeted, ott marad.
Nekem erre a célra van egy 3x, 5x, 10x lupe készletem és hozzá jó erős lámpa, amivel megvilágítom a szenzort.

(#18962) taranis válasza Clemi (#18960) üzenetére


taranis
addikt

Igen, már a keresőben is látszik. Ilyen miatt amúgy érdemes szervizben gondolkodni? Vagy vegyek valami szenzor tisztító kitet?

Aha értem, akkor melyik tisztító cucc ajánlott?

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#18963) faki_ válasza taranis (#18962) üzenetére


faki_
senior tag

Lenspen Sensorklear-t vettem, nekem állandóan koszolódik (X-E1), hiába óvatoskodok, Pentaxnál soha nem kellett a körtepumpán kívül mást használnom. Kissé bosszant, mert mindig későn veszem észre.

(#18964) Clemi válasza taranis (#18962) üzenetére


Clemi
veterán

Ha gyorsan kell letolni az üvegről a szöszt, akkor a sensor kleaner az a kicsi hajlítható háromszög fejű és egy minőségi körtepumpa bőven elég, de a tökéletes tisztításhoz egy ilyen készlet azért sokkal jobb. Nekem bevált. Ezért nem érdemes szervízbe rohangálni, csak kell valami komolyabb fényforrás és nagyító, hogy lásd is amit csinálsz.

(#18965) FLx válasza taranis (#18955) üzenetére


FLx
addikt

Ahogy nézem ez sima kosz lesz, amiket én láttam ott másfajta egy kicsit a folt. Viszont ezek alapján csak én fogtam ki olyan szériát ahol már három is hibás...

(#18966) Joeeeeeey


Joeeeeeey
csendes tag

Sziasztok, ez az első posztom itt, 1-2 hónapja határoztam el, hogy részben váltok Fujira. Sikerült venni egy szép állapotú, használt XT1-et. Már régebben is tetszett, de mostanra mérséklődött az ára kellően:) Maga a gép nagyon tetszik, baromi jó feelingje van, jó, hogy mindent lehet manuálisan csavargatni, és az ember mindig megmosolyodik, hogy milyen jó is ez... AF-től féltem picit, de ha nem trackingre van használva, akkor nem lehet rá panasz, és persze atom pontos egy DSLR-hez képest. File-ok minősége nagyon jó (capture one), még úgyis, hogy azért ez egy régebbi generációs szenzor, bámulatos, hogy minőségi obikkal mit lehet kihozni belőle (számomra). És ha már obik, Nikon elbújhat a Fuji mellett a műanyagos atomdrága obijaival, szerencsém volt minőségi nikon obikat használni, de azért nem sok adta azt a minőséget/élményt! mint a fuji fixek. Mutatnék pár képet, hátha valakit érdekel:

https://500px.com/ifjgazso

(#18967) centrino


centrino
aktív tag

X-Pro2 - 200€ visszatérítés
X-T2 - ajándék markolat

július 31-ig

(#18968) Fandango válasza Joeeeeeey (#18966) üzenetére


Fandango
veterán

Üdv a klubban!

A képek nagyon tetszenek, az első az főleg!

(#18969) centrino válasza Joeeeeeey (#18966) üzenetére


centrino
aktív tag

Üdv a klubban! Nagyon tetszenek a képek. Capture One-hoz használod a fuji színprofilokat? Ha még nem, érdemes ránézned:Capture One Fuji Colour Profiles

Obikból mit használsz? Fixek (is) tényleg fantasztikus minőséget adnak.

(#18970) madgie válasza Joeeeeeey (#18966) üzenetére


madgie
titán

Velkámhír! Jó képek :)

(#18971) atok666 válasza Joeeeeeey (#18966) üzenetére


atok666
őstag

Milyen minosegi Nikon obikat hasznaltal, amik elbujhatnak a Fujik mellett? Tenyleg ennyire tragyak a Nikon pro obik?

Atok

(#18972) atok666 válasza atok666 (#18971) üzenetére


atok666
őstag

Kifutottam az editbol - nagyszeru kepek :)

Atok

(#18973) taranis válasza Clemi (#18964) üzenetére


taranis
addikt

Köszi a segítséget, ill. a többieknek is. Megrendelem a cuccot amit ajánlottál, banggoodon találtam meg a legjobb áron, de már az is jó, amit linkeltél.

colorizer.net

(#18974) Joeeeeeey válasza centrino (#18969) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

Köszi szépen, egyben válaszolnék: D500 mellé szerettem volna egy olyan gépet + obikat amiket bárhová el lehet vinni anélkül, hogy kényelmetlen lenne. Nem is a D500 hatalmas, hanem a D500 + megfelelő obik (amik leginkább FX-ek, mert DX-re kb a 35 f1.8 g-t leszámítva nincs értelmes obi). Szóval 100 mm alatt minden Nikon-t eladtam, és lett az XT1 + 14 f2.8, 23 f1.4 és 56 f1.2. Így jelenleg makró és telére maradt meg a d500, de érzésre a makró is menni fog ahogy elérhető lesz a 80-as fujiból és persze ha jó lesz. És a vicces, hogy azt érzem, hogy sokkal több kedvem van menni fotozni és jobban élvezem ezzel a váltással. Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy telére szerintem nem optimális az XT vonal mérete (AF különbség Xt2-vel megoldódni látszik)...és a tele obik sem valami kicsik fujiból és meg kérik az árukat, így ez a vonal szerintem nem lesz a fuji erőssége vélemény szerint.

Capture One kapcsán feltettem a színprofilokat, de nem igazán használom, jobb színenként beállítani, ami a C1-ben nagyon kényelmes, és így rá vagy kényszerítve hogy többet agyalj a színeken, számomra legalábbis jobb eredményt hozott.

Off: Nikon az utóbbi években nagyon lement színvonalban erősen elkezdtek spórolni anyaghasználaton, ez leginkább obikon jelentkezik, míg 2006-os 105 vr f2.8 makró obi fémből készült és minőség érzetet ad, ma már egy 85 f1.4G obi full műanyag, pontatlan AF (a gép jó be volt lőve, és több darabbal próbáltam) és elhasal teljesen nyitva. Hát nem tenném az 56 f1.2 mellé :)

https://500px.com/ifjgazso

(#18975) Clemi válasza Joeeeeeey (#18974) üzenetére


Clemi
veterán

Csak egy kérdés: A CapureOne programhoz a Fuji színprofilokat honnan?

(#18976) centrino válasza Clemi (#18975) üzenetére


centrino
aktív tag

Capture One Fuji Colour Profiles

dropbox

Egyszer kell megcsinálni, utána gombnyomásra működik, és legtöbbször egy nagyon jó kiindulási alap, amin persze még tudsz csiszolgatni

The procedure is a bit complex, so let me summarize for all the newcomers. The result will be, that these great Fuji film simulations provided by fleckinthosh are saved as C1 ICC profiles, specific for your camera (X-T1, X-Pro2, X-T2) and can be used regulary in C1 under Basic Characteristics without any hassles:

1) Download the ICC files from Dropbox-Download, either for X-T1 or X-Pro2 (look at the end of the file name for X-Pro2). I used the X-Pro2 files for my X-T2, because the X-T2 has the same sensor as the X-Pro2. So far, all works fine.

2) Copy the downloaded files to the correct C1 directory. The directory locations are:
On a Mac system the custom ICC profile will be located in: Users/UserX/Library/Colorsync/Profiles
On a Windows system the profiles will be located in: Users/UserX/AppData/CaptureOne/Color Profiles

3) Start C1, select a picture taken with the camera you want to save the film simulation for (i.e. X-T1, X-Pro2 or X-T2, depending on the files you downloaded)

4) Apply the desired profile to this picture (taken with the selected camera, i.e. X-T1, X-Pro2 or X-T2), by selecting this profile from Base Characteristics/ICC Profiles/Fuji/XT-1 (the tool Base Characteristics is in the Color Tool Tab)

5) Open the Advanced Color Editor

6) Save settings as ICC profile giving a useful name (the correct camera name is already there). I did use a naming as "FujiXT2-C_1.Provia", where "C" stands for "color", and "FujiXT2-B_1.Acros", with "B" for Black & White. With the numbering, all appears later in a nice order

7) Close C1, go to the Color Profiles directory and delete the temporary files (the ones downloaded)

8) Start C1 again, go to the Color Tool Tab and Base Characteristics, then choose under ICC Profiles the option only display recommended. Then only the ICC profiles matching the camera used will be shown and the list of ICC profiles becomes much shorter and better in overview

From then on, you can select the Fuji film style from Base Characteristic/ICC Profiles and the result is already shown in the picture, when the cursor is located over the style name. Because I do that very first, I have added the tool Base Characteristics in the Lens Correction Tool Tab, then I apply lens correction and film simulation in one go.

[ Szerkesztve ]

(#18977) b.vr válasza centrino (#18976) üzenetére


b.vr
őstag

ez jól hangzik, Sonyhoz meg amúgy is szoktam használni a C1-et. Ha van rá időd fel tudnál tölteni egymás mellé néhány gépből kieső jpg-t és hozzá a C1-gyel raf-ból konvertált változatát? (classic chrome profilra lennék kíváncsi)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#18978) centrino válasza b.vr (#18977) üzenetére


centrino
aktív tag

nem tudom ígérni max pár napon belül, compressed raw-ban fotózom, jpg-t az X-T20-al szerintem még nem is lőttem :)

(#18979) b.vr válasza centrino (#18978) üzenetére


b.vr
őstag

ok, azt hittem van a raw mellé mindig jpg is. (illetve utolag is lehet a fenykepezon belul konvertalni)
Azert erdemes osszenezni mert korabban amikor neztem (marmint nem c1 hanem adobe camera raw, es nekem x-e2 van) ott nemcsak nem voltak egyformak de a Fuji kameran beluli konverzioja nekem jobban tetszett, es kivancsi voltam mi most ennél a helyzet. De ráér, meg persze ha lesz időm majd amúgy is feltelepítem ezeket a profilokat C1-re csak kíváncsi voltam egyáltalán mit érdemes várni tőle. Na majd irok ha jutottam valamire :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#18980) Clemi válasza centrino (#18976) üzenetére


Clemi
veterán

On a Windows system the profiles will be located in: Users/UserX/AppData/CaptureOne/Color Profiles

Köszi, letöltöttem... viszont W10 alatt legalábbis ez az infó téves, ugyanis a színprofil mappa nem ott, hanem a c:\Program Files\Phase One\Capture One 10\Color Profiles\DSLR\ mappában van, illetve abban tárolja az icm fájlokat. Nálam legalábbis a letöltött ICM fájlokat oda bemásolva megjelentek az XT1 színprofilok.
Viszont az is igaz, hogy a c:\Users\UsersX\AppData\Local\CaptureOne\Color Profiles\ mappába bemásolva is korrekten megjelennek.

[ Szerkesztve ]

(#18981) madgie válasza Clemi (#18980) üzenetére


madgie
titán

A Localt hagyta ki, annyi az egész :)

Felraktam én is, egész jók ezek a filmmódok elsőre.

(#18982) lugosi válasza Joeeeeeey (#18966) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon tetszenek a képeid.

(#18983) centrino válasza madgie (#18981) üzenetére


centrino
aktív tag

Nekem nagyon bejött, hatalmas segítség egy jó kiindulási alap, ha párezer képet kell mihamarabb "ledarálni"...

(#18984) madgie válasza centrino (#18983) üzenetére


madgie
titán

Arra való a Lightroom.

Persze elméletben, mert amúgy egyre bugosabb lassú trágya az egész.

(#18985) taranis válasza madgie (#18984) üzenetére


taranis
addikt

Nálam mind a Lightroom mind a PS rendszeresen fagy a hardveres gyorsítás miatt. Persze lehetnek az AMD driverei is szarok.

colorizer.net

(#18986) madgie válasza taranis (#18985) üzenetére


madgie
titán

Tegnap importálás közben egy vaskos C++ runtime errort dobott a Win10 :D

(#18987) Joeeeeeey válasza lugosi (#18982) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

örülök, és köszi szépen!

https://500px.com/ifjgazso

(#18988) taranis válasza madgie (#18986) üzenetére


taranis
addikt

Na olyan itt még nem volt :) Mindenesetre ránézek a Capture One-ra akkor, ne én legyek már aki lekapcsolja a Lightroomban a villanyt.

colorizer.net

(#18989) Fandango válasza taranis (#18985) üzenetére


Fandango
veterán

Lightroom nálam is fagy hardveres gyorsítással (RX580, Crimson 17.5.1)

(#18990) m.albert válasza Joeeeeeey (#18966) üzenetére


m.albert
csendes tag

Jó képek.

Most vettem Nikon mellé Fuji X-T20-ast, hasonló okokból. Nekem nincs panaszom Nikonra, azért vártam eddig, mert elég nyűgösnek tűnt még X-T1 AF rendszere is egy éve. (mondjuk ha jól értem azóta firmware javított rajta)

(#18991) taranis válasza Fandango (#18989) üzenetére


taranis
addikt

Itt RX480 van, NVIDIA oldalról váltottam még tavaly, kellett a 8GB VRAM, és azt a zöldek drágán mérik. Viszont kevésbé érzem stabilnak a rendszert, fontolgatom a visszaváltást, csak az egy GTX1070-et jelentene legalább, ami sokkal drágább, és nem lenne gyorsabb az általam használt alkalmazásokban.

colorizer.net

(#18992) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
1 hete x-t10 tulaj vagyok, és nagyon elégedett. De.

Tegnapelőtti windows update óta sajnos nem látja a pc a x-t10-et. Valaki tapasztalt hasonlót? Vagy mindenki kártyaolvasót használ? :)

Másik kérdésem: Ti mit használtok utómunkára? Fuji előtt LR-ot használtam, de azt olvasom nem túl szépen dolgozza fel a Fuji raf fájlokat. Sokan írják, hogy silkyből exportálj tif-et, és azt importáld lr-ba, de a tif szerintem nem tartmaz minden infót, ami a raf-ban van (pl: kiégett részek helyreállítása), illetve nem lehet adatvesztés nélkül szerkeszteni.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#18993) gorgo válasza shouryuken (#18992) üzenetére


gorgo
őstag

Ez már nagyon régen múlt idő, felejtsd el! Az LR-t gatyába rázták, teljesen korrektül dolgozza fel a fuji raw-okat. Annyit meg kell említeni, hogy nem minden egyes generáció LR filmszimulációja sikerült a gépi jpeg-gel azonosra, apró eltérések lehetnek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18994) taranis


taranis
addikt

Capture One alatt komolyan nincs before/after shortkey? Ahogy látom vagy undo-redot használsz vagy csinálni kell egy új variantot és azzal összehasonlítani.

colorizer.net

(#18995) Muerte68


Muerte68
addikt

Ezek a Zonlai-manuális obik milyenek?Használható valamire vagy csak bohóckodós cucc?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18996) Joeeeeeey válasza taranis (#18994) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

capture 10.1-ben van már erre feature: ALT + vissza nyíl gomb (reset gomb)

https://500px.com/ifjgazso

(#18997) daniduke válasza Muerte68 (#18995) üzenetére


daniduke
tag

Sokat vacilláltam a 25 milis változatán, végül nem vettem meg, emiatt. Ha kicsit kutakodsz a neten több review is megerősíti. (érdekes, a 35mm-es testvéréről nem nagyon van tapasztalat) Hiába éles középen, ha csak F8-on lesz használható a sarkokban, alatta katasztrófa. Persze m4/3-ra tök jó lehet, de APS-C-re szerintem használhatatlan. Pedig de örültem neki, végre egy kicioccó fényerős 25mm környéki manuál, aztán megláttam a tesztképeket.....

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#18998) Fandango


Fandango
veterán

Semmi hír a hazai akcióról? :F

(#18999) kobox válasza Fandango (#18998) üzenetére


kobox
tag

Szlovákhonban X-T2 vagy X-T2 kit mellé jár 200 euro engedmény markolatra. X-PRO2 + 23/2 vagy X-PRO2 + 35/2 mellé pedig ingyé egy 50/2.
Gondolom hasonló lesz a magyar akció is.

[ Szerkesztve ]

(#19000) madgie válasza kobox (#18999) üzenetére


madgie
titán

Reménykedni szabad :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.