Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) kobox válasza madgie (#17749) üzenetére


kobox
tag

Köszi, Mad! Kedden már hozza a futár :DD

(#17752) Zilko87 válasza Fandango (#17750) üzenetére


Zilko87
tag

Végre! T-20 18-55 berendelve! :C

(#17753) madgie válasza Fandango (#17750) üzenetére


madgie
titán

Akkor nem rakom be aláírásba :D (fent van a hardveraprón, az indexen, meg a facebookon is)

A T20 egész jó áron van, már a T2-höz képest.

[ Szerkesztve ]

(#17754) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Szeretbném az XT10 tulajok véleményét kikérni a következőkben:

Kipróbáltam az XT2-t, de sajnos drágállom. Alternatívaként az XT20 lenne a befutó, de az XT10-et kipróbálva nagyon picinek tűnt. Azt szeretném kétrdezni, hogy a kiegészítő markolat kb hány miliméterrel növelte meg az XT10 magasságát?

Köszönöm a válaszotokat előre is!

Üdv, Milán

[ Szerkesztve ]

(#17755) Fandango válasza madgie (#17753) üzenetére


Fandango
veterán

Hehh! Olcsón adod hallod e. Én ennél azért többet szeretnék kapni érte.
Bár én gyári akksival adom majd, meg a gumi sincs megnyúlva.

(#17756) madgie válasza Fandango (#17755) üzenetére


madgie
titán

Ja, gondoltam hátha gyorsan elmegy így, de eddig semmi.

(#17757) rbalint88 válasza Milán13 (#17754) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha az X-T2 fogást szeretnéd, de drágállod, akkor vegyél X-T1-et. Megveszed madgiét óccóé', használod egy évet-kettőt, akkor mondjuk lemegy az ára 100-ra (buktál 50-60ezret), viszont az X-T2 olcsóbb lesz 200ezerrrel. Szerintem simán megéri :)

Amúgy meg ha a profi fotósnak jó volt x éven keresztül a szarfoslassúrégi X-PRO1, akkor mi hobbisták ne akarjuk bemagyarázni, hogy márpedig nekünk a top kell, mert az olcsóbb/régebbi váz limitál ;)

(#17758) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem kicsit kezd sok lenni a topikban a burkolt (és nem is annyira burkolt) hirdetgetés és bizniszelgetés. No offense, csak gondoltam felvetem.

(#17759) Novics válasza rbalint88 (#17757) üzenetére


Novics
senior tag

Mert a profi a limitált gépből is ki tudja hozni a maxot, mert ért hozzá, mi meg azt várjuk, hogy a gép értsen hozzá helyettünk. :))

Az x100 is bőven elég lenne nekem, de az F gomb elrendezése annyira bejön, hogy kénytelen leszek azt megvenni majd. Egyszer. Occóé... :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17760) eastsider válasza Novics (#17759) üzenetére


eastsider
nagyúr

meg ne felejtsük el a kütyü-buzériát, új cucc feelinget / szagot sem :D

azért az X100 elég gagyi (sebesség, gombok), nekem S is volt, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
viszont ahogy eladtam az s-t, gondolkodtam is, hogy mindent vissza (T10+35/2+12/2 lett), és X100S/T és a konverterek hozzá.. annyira tökéletes a cucc, bár gondolom azokkal nem az igazi, meg azokat mire eladja egyszer az ember... na de barátkozom még a rendszerrel. A táskát is kitaláltam: neoprén cucc, és azzal be a háti/oldaltáskába, aztán lets roll. a 35/2 blendegyűrűje nem kicsit oddly satisfying. jobb érzés, mint a mechanikus karórát felhúzni kézihúzóval. Más feeling, mint az X100-é.

egy kérdés: jól érzem, hogy a T10-en, csak a videó gombbal lehet videózni? menüből kb sehonnan?

[ Szerkesztve ]

(#17761) daniduke válasza eastsider (#17760) üzenetére


daniduke
tag

Ezt a gagyiságot ki tudnád nekem fejteni kérlek?
Nagyon dilemmázom most egy X100 (vagy X-E1?) beszerzésén, papíron nekem tökéletes lenne, de csak nem hagy nyugodni hogy egy 2011es készülék, az első az X szériában. A lassúságot mindenhol emlegetik, az oké, van más is? :D
Akkor mindenki másnak is címzem a kérdést: szerintetek szabad 2017ben 100rugót adni egy X100ért? Köszi :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#17762) rbalint88 válasza daniduke (#17761) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem szabad. A kerdes itt az, hogy mire akarod hasznalni es a vaz butasagai miben limitalnak (nyilvan videohni ne vegyel korai fujit, pl). Arra, amire az x100-at kitalaltak, a mai napig jo cucc. Nem hiszem, hogy az ujabbak tudnak 2-3x annyit, amennyivel dragabbak. X100 90-95k, X100s 170-180k, X100t 270-k...
Ha egy picit lejjebb (150 kornyekere-ala) megy az X100s, akkor az lesz a tuti vetel hasznaltan, X100 ara mar nem nagyon, de legalabb lassabban fog lejjebb menni -nincs hova-, egy-ket even belul ossze fog erni az elso es masodik generacio ara.
Ha a gazdasagi racionalitas alapjan akarsz venni, vegyel X-PRO1-et, annak beallt az ara 100k kornyekere. X-E1 kommersz cucc, az bukik folyamatosan, de a probol eleg keves van es eleg sok madar van -en is-, aki megveszi azt, mert atombiztos az epitese, sokkal minosegibben mukodik, tenyleg kb leica szint. Az e1 meg tisztesseges iparosmunka...

(#17763) #16820480 válasza rbalint88 (#17762) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk 100 felett kicsivel már akad X-E2 is, és azért az már jobb az X-Trans II miatt szerintem.

(#17764) eastsider válasza daniduke (#17761) üzenetére


eastsider
nagyúr

pl: joy kozepen az OK csak korommel nyomhato be, baloldalon az AF-S-t alig lehet beallitani. illetve ha veszel x100-at, akkor lojj kepet szuk rekeszen, mert rengeteg a blendehibas, es 15k a javitas fotoparadicsomban. nincs PDAF sem.
amugy el lehet vele lenni, csak szerintem azert az S joval jobb. nekem volt mindketto, mondjuk az S-t joval aron alul vettem anno.
szerettem mindkettot egyebkent

[ Szerkesztve ]

(#17765) Milán13 válasza rbalint88 (#17757) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm!

Az igazság az, hogy újat szertnék. A kérdésem továbbra is áll, a kiegészítő markolat hány mm-vel növeli meg az X-T10 magasságát?

(#17766) eastsider válasza #16820480 (#17763) üzenetére


eastsider
nagyúr

egyebkent az ok, hogy 100k felett van egy vaz, de ehhez meg obi is kel, az X100*hoz mar nem.
azert az a kis vaz nagyon popecul ki van talalva

(#17767) madgie válasza eastsider (#17766) üzenetére


madgie
titán

Egyetértek, ha két kártyafoglalat lenne az X100F-ben, tuti azt vettem volna másodgépnek :)

(#17768) #16820480 válasza eastsider (#17766) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, én úgy értettem inkább, hogy az X-PRO1 ellenében lehet esélyes :R

(#17769) rbalint88 válasza #16820480 (#17763) üzenetére


rbalint88
addikt

Tudom, csak az megint csak kommersz cucc, korrekt iparosmunka :) es mondjuk atlagjoska a gyorsabb fokuszt meg az x-trans2-t nem biztos, hogy mindig kihasznalja, de az x-pro1 kezhezvetele az mindig instant oromforras ;)

(#17770) #16820480 válasza rbalint88 (#17769) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor én nem vagyok átlagjóska? :) Mert nekem gondolkodás nélkül a gyorsabb fókusz és újabb X-Trans kellene. De mondjuk a mérete miatt is inkább E, mint a Pro1. Aki úgy jár fotózni, hogy hátizsák 5 obival, meg markolat, 10 tartalék akku, meg állvány, annál nyilván nem számít a méret, de ha csak egy obival akarsz mászkálni, akkor igen :B

(#17771) madgie válasza rbalint88 (#17769) üzenetére


madgie
titán

Nekem az X-E1 is insant örömforrás volt, ráadásul keresőben körberöhögi a kiskukucskás, dioptriaállítás-mentes Pro1-et :P

Egyébként tényleg érdekes, mennyire nincs utódja az X-E2-nek, pedig jó kis gép lenne egy X-E3 is.

(#17772) Novics válasza eastsider (#17760) üzenetére


Novics
senior tag

Okés, a gagyi gombokkal egy pro sem tud mit kezdeni, de a lassúságot megoldja, mert előre tudja, hogy mit akar kihozni a képből, és ehhez mit kell beállítania. Meg nem kétezer képet lő a gyerek anyáknapi műsorán az oviban csak kettőt, de azok jók is.
Persze, egy low end géppel nem lehet olyan képeket készíteni, mint egy vérprofi cuccal, mert nem bírja a szenzor, nem úgy harap a fókusz, nem olyan a dof, nem tudod az utolsó szögig dedikált vezérlőkről beállítani, de a esetek nagy részében ezeket mind meg lehet oldani tudással, rutinnal. (Hétköznapi felhasználás mellett, persze.) De én pl bitang messze állok ettől a szinttől. :DDD De abban biztos vagyok, hogy egy X-T2+16/1,4 kombóval sem lőttem volna jobb képeket most, mint az X70-nel.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17773) #16820480 válasza madgie (#17771) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valahol nyilatkozta egy fujis arc, hogy lesz biztosan E3, csak még nincs semmi konkrétum róla. Bár a 33/1-et is mondták, hogy lesz, aztán mégsem. De mivel még nagyon szivárgás sincs róla, így nyár előtt biztos nem lesz semmi szerintem.

Novics: Én eddig mindig úgy ismertem a mantrát, hogy az amatőr lő két képet, és meg van győződve, hogy szuper lett mind, a profi meg kétezret, és abból a 95% kuka.

(#17774) pethob válasza madgie (#17771) üzenetére


pethob
aktív tag

A rengeteg firmware update után sem érte utol sebességben az X-PRO1 az az X-E2-t? (Normál fényviszonyok mellet...)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#17775) madgie válasza pethob (#17774) üzenetére


madgie
titán

Normál fényviszonyok között nem rossz a Pro1 sem, ott sokat hoznak pluszba az újabb, gyorsabb kacsacsőr objektívek :)

(#17776) Dolphin válasza madgie (#17775) üzenetére


Dolphin
tag

De azok az E2-n is annyival gyorsabbak. Szerintem erre hatarozott nem a valasz. Normal fenyviszonyok mellett am. meg a legtobb gep gyors, akarmirol legyen szo ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#17777) madgie válasza Dolphin (#17776) üzenetére


madgie
titán

Azt mondják, a régi vázakon szembetűnőbb a gyorsulás. Én mondjuk nem tudom, nekem semmin nem tűnt annyira gyorsnak a 35/2 a lassúnak mondott 35/1.4-hez képest, cserében még akkorákat ugrál élességállításkor a látószög a belső élességállításnak hála, hogy majdnem felirattam egy doboz Daedalon-t :D

(#17778) #16820480 válasza madgie (#17777) üzenetére


#16820480
törölt tag

A régi látványosabban gyorsul, mert eleve annyival lassabb volt, nem logikus? :)

(#17779) madgie válasza #16820480 (#17778) üzenetére


madgie
titán

Inkább az, hogy kevésbé hezitál az újabb AF rendszerekkel. Maga a sebesség nekem okés, de ha nem talál be és mennie kell egy kört, akkor lemaradtam bármiről, ami nem tájkép. És ez a hunting a 35/2-nél sem egy fél másodperc, úgyhogy részemről a régi a kedvenc, hiába zörög, csattog :D

(#17780) DonRazzino válasza Novics (#17772) üzenetére


DonRazzino
senior tag

De. :P

(#17781) daniduke


daniduke
tag

Köszi mindenkinek!
Lassú működés, PDAF hiánya, kényelmetlen gombok nekem nem számítanak, igénytelenebb vagyok én annál :D Most egy nex 3n-t nyúzok a legolcsóbb manuálokkal, szóval valószínűleg az X-E1 is egy tanknak fog tűnni.
A PRO1 nem játszik, mivel azon túl hogy jobb felépítésű mást nem ad (manuálokhoz nem kell az ovf) csak jóval drágább mint az E1.
Nekem a netes keresgélés alapján a SAB nagyon ritka problémának tűnt eddig, de persze jó lenne elkerülni. (bár a javítási költség is számomra meglepően emberi)
Sikerült nagyjából leszűkíteni a kört az E1 és X100 párosra, titkon azt reméltem lebeszéltek az X100 ról és akkor el van döntve :D
Jó a mostani szett is de nagyon hiányzik a kereső. Csak annyi az elvárásom, hogy legyen rajta kereső, és legyen egy 28-50 közti fixem, 95%ban elég. Az az 5% húz csak az E1 irányába, de ezt már nekem kell elődöntenem. Az X100 obiját viszont az E1 árának kétszereséért kapom meg külön, és jó lenne az egész szett árát 100 alatt tartani. Nem egyszerű :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#17782) Novics válasza DonRazzino (#17780) üzenetére


Novics
senior tag

Nem hiszem, mert azt lehet nem is vittem volna magammal, de hogy ritkábban kotortam volna elő az tuti. :P Az, hogy a korábbi kb 3 kg-s fotós cucc helyett 0,5 kg-t vittem csak igen megdobta az egész túra élményét. (Meg a kis 38 l-es zsák a 55-ös helyett.)
Bent a házban tuti lehetett volna durvan jó portrékat lőni a 16-tal 1,4-en, de még ott is ott lett volna az, hogy mennyire - nem - tudok komponálni, mozogni, helyezkedni kellett volna. Még a házról sem lőttem meg a kötelezőő giccs képet, hogyaszongya csillagos ég, havas táj, ablakon kiszűrődő meleg sárga fény. Csak hóért mentem ki, hogy tudjak olvasztani a vacsorámhoz, eszembe sem jutott. Illetve csak annyi, hogy hű de baromi tiszta az ég, tájmlepszelni kéne... de baromi hideg van, hagyom a francba. :O

Amúgy nem tudod megfájdítani a szívemet, mert már beláttam, hogy nem tudok fotózni, fölösleges nekem a drága cucc. Majd ha annyit pénzem lesz, hogy már nem tudok mit kezdeni vele, akkor összerakom az álom Fuji sort, addig elég nekem a vacak kompakt is. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17784) Zilko87


Zilko87
tag

Nem mintha hiányozna, de van magyar nyelvű menü a Fujikban? Elvileg kap holnap gépeket a Fotoplus a fujitól, szóval van esély h a héten meglesz a T-20.

(#17785) madgie válasza Zilko87 (#17784) üzenetére


madgie
titán

Van. De minek? :D

(#17786) eastsider válasza daniduke (#17781) üzenetére


eastsider
nagyúr

próbálj ki egyet, és kiderül, mennyire idegesítenek a szarságai. bőven szerethető még úgy is szerintem
kb 1 évig használtam X100-at, utána fél évig X100s-t.
király dolog ám a gyorsabb AF, hidd el. bár streetre bőven elég a 100 sebessége szerintem...

szerintem, ha lemegy az ára, újra veszek egy 100s-t. talán a T is megy lejjebb szépen: [link]

az is eléggé jó az X100-ban, hogy mindig lehet cipelni (bár ez X-E szériánál is OK), és a 23 naggyon jó látószög. (nézd meg mekkora és mennyibe kerül az XF23/2), és eléggé penge az obi. fujis utolsó pár kép velük készült: [link].
én 1.5 évig kb csak ezzel fotóztam, és többet ér, hogy mindig nálad lehet, mint egy akármilyen rendszer.
mondjuk én a T10-et is mindig magammal fogom vinni, ezért döntöttem a váltás mellett, mert rájöttem, hogy ez is befér mindig a hátizsákba, és imádok nagylátózni. zsebbe az X100 sem fér el... illetve imádok nagylátózni...

milyen obi lenne az X-E1 mellé? és mennyire akarsz rendszert építeni?

[ Szerkesztve ]

(#17787) El Joe válasza Fandango (#17783) üzenetére


El Joe
tag

"WR and the 24MP XTrans Sensor with ACROS"
Ennyi nekem is elég lenne egy x-e3ban :R

(#17788) Fandango válasza El Joe (#17787) üzenetére


Fandango
veterán

WR az nem lesz, ebbe szinte biztos vagyok.
24MP X-Trans III Acrossal lényegében garantált.

(#17789) El Joe válasza Fandango (#17788) üzenetére


El Joe
tag

Tudom............, de hátha benne felejtik :K

(#17790) madgie válasza El Joe (#17789) üzenetére


madgie
titán

Razzinonál megértem, miért fontos ez, fél napokat fotózza akár zuhogó esőben is a futókat... de biztos, hogy másnak is ennyire kell a WR? Csak kérdem, nem támadok, ne érts félre :)

Elég nehéz beáztatni atlag felhasználas mellett ezeket a cuccokat, ha meg a medencébe ejtem, akkor mindegy, mit írnak rá, úgyis kakukk.

(#17791) El Joe válasza madgie (#17790) üzenetére


El Joe
tag

Jellemzően belföldön, de évi ~30, 1-2 napos túrát tolunk le gyalog, + bringa és vízi kalandok. Nekem a méret és a tudás megfelel, de így mindig "dugdosnom" kell nehogy tovább ázzon, mint ahogy azt a kis japók tervezték. :DD
Ezt hiányolom a rendszerben, hogy csak a profi userekre gondol, amikor wr-t ad az eszközöknek. Peace.

(#17792) #16820480 válasza Fandango (#17783) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez sajnos egyben azt is jelenti, hogy eddig igazából semmit nem kezdtek a témával, szóval elég sokára fogunk még E3-at látni. Engem igazából amúgy az izgat, hogy kap-e dönthető kijelzőt, vagy maradnak a klasszikusabb megoldásnál, mint a Pro szériában.

madgie: Tudom, itthon ez mondjuk itthon annyira nem kritikus, de laktam én már olyan helyen, ahol az év jelentős részében ilyen 80-90% volt a páratartalom, és/vagy a PM2.5 (szállópor) felment akár 4-500 mg/m^3-ig is (Budapesten ilyen 10-20 közt szokott lenni, 40-50 felett már szmogriadó és megszorítások vannak). Szóval tud az jól jönni, ha rendesen zár a váz :K Főleg ha amúgy is a 2-es sorral rohangál az ember, mert azok is WR kialakításúak.

(#17793) madgie


madgie
titán

OK, rábeszéltetek :))

(#17794) Mercutio_ válasza Novics (#17782) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem az a baj, hogy nem tudsz fotózni, hanem az, hogy meg se próbálod;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17795) Novics válasza Mercutio_ (#17794) üzenetére


Novics
senior tag

True story. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#17796) daniduke válasza eastsider (#17786) üzenetére


daniduke
tag

Natív fuji obit nem vennék, max a 23asok valamelyikét, de arany árban vannak, még a sötétebbik is, főleg ha azt nézem hogy kvázi az X100hoz adják ajándékba :D
Occó manuálok kerülnének az E1re, későbbi terv valami uwa lenne még. A legjobb az X100 + E1 uwa kombo lenne de az én skilljeimhez egy gép is sok nemhogy kettő :D
Ezt sajnos már nekem kell eldonteni, túl jól sikerült az a rohadt X100 széria...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#17797) Ear001 válasza madgie (#17790) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem ázott be gép a goodwoodi Festival of Speed első napján, így a második nap emlékei sajna csak bennem élnek tovább, szóval kell az a WR, pedig nem is volt monszun, csak egész napos szemerkélés genyán fújó széllel kombinálva.

(#17798) Zilko87


Zilko87
tag

Valakinek esetleg lenne elfekvőben X-T10\20 kijelző védőfólia? Vagy van konkrét ajánlott típus?

(#17799) madgie válasza Ear001 (#17797) üzenetére


madgie
titán

Olympus volt? Azt megértem ;]

(#17800) runner 125 válasza Zilko87 (#17798) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vegyél ebay-ről üvegfóliát, én tőlevettem, 1 hét alatt megjött, tökéletes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.