Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) DonRazzino válasza madgie (#18294) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ez az auto záridő nekem pont nem hiányzott annyira. A témához igazítom a minimum záridőt.

McPite: Amiket felraktak képek, szörnyen lágyak! Fujinál még a 0 is lágy, nem értem, miért kell így. Mindegy, a teszteredmények bizonyítanak.

(#18302) madgie válasza DonRazzino (#18301) üzenetére


madgie
titán

"Ez az auto záridő nekem pont nem hiányzott annyira."

Miért, kér enni? :D Három auto ISO van, kettőt záridőhöz igazítasz, egyet meg gyutávhoz. Nekem van egy 1/200 beállítás, ISO 6400-ig, egy 1/100, 12800-ig, meg most ez az reciprokos záridős, szintén 12800-ig.

Vagy csinálhatod mindhármat úgy, ahogy akarod.

(#18303) DonRazzino válasza madgie (#18302) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hú, most elolvasva, tényleg olyan mintha panaszkodtam volna. :B Gyújtok is egy füstölőt a Kaizen szobrom előtt! :DDD Nem akartam elégedetlenkedni egy ilyen frissítés szent napján! Számra is csaptam.

Más. Ismerősöm kérdezi, vegye e a T-20-at duplakitben. Vissza is néztem a műanyag telével készült képeimet... Szójjá' má', ha 50-ért látsz! :D hiányzik az ekv345!

szerk: Hogyne mernék, csak most zárva a szekrényajtó. Három sör felett, nem veszem kézbe a cumót, mert így nagyon kalimpálok vele. Holnap is lesz nap. :D

[ Szerkesztve ]

(#18304) madgie válasza DonRazzino (#18303) üzenetére


madgie
titán

Nem mersz frissíteni, mi? :)

(#18305) cousin333 válasza MC Pite (#18291) üzenetére


cousin333
addikt

Mint már többen is írták a lengyelek valamiért -2-re állítják az élességet, ami így inkább csak homályosság lesz. Én pl. +1-en használom. Viszont a felbontás-tesztjük nagyjából tudományos alapokon nyugszik, és ami fontos: összehasonlíthatóvá teszi az azonos bajonettre érkező objektíveket. Persze az eredmények nincsenek kőbe vésve, de azért mutatják az erőviszonyokat. Azért arra is figyelni kell, hogy egy objektív élességét sem csak 1 szám jellemzi.

"We spared no expense"

(#18306) #31733248 válasza DonRazzino (#18303) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ekv. 345 mm-en, vékony doffal legyekre lőni? Legközelebb esetleg repülhetne is... :D

(#18307) kobox válasza DonRazzino (#18303) üzenetére


kobox
tag

Picit több, de legalább új :)

(#18308) madgie válasza kobox (#18307) üzenetére


madgie
titán

Hm, ez korrekt ár :)

(#18309) kobox válasza madgie (#18308) üzenetére


kobox
tag

Sztem ez is jól jöhet még valakinek.

(#18310) DonRazzino válasza #31733248 (#18306) üzenetére


DonRazzino
senior tag

:D Ezt még X-M1-el lőttem. Az lehet, nehezen kapta volna el.

kobox: Azta', ez tényleg jó ár! Na majd... Te tudod a legjobban mire vertem most el a pénzem. Itt el se merem mondani.

Halljátok ezt az űj fícsört imádom. :C

(#18311) Clemi válasza DonRazzino (#18310) üzenetére


Clemi
veterán

Nem az a nagy dolog, hogy lett ilyen (valóban tuti jó feature), hanem az a gáz, hogy csak most lett... nekem már a 70D-ben is volt.

(#18312) 2Bálint


2Bálint
tag

Helló!

Végre XE-1 tulaj lettem, lőttem hozzá egy 18-55 2.8-4 objektívet is.

Két kérdésem, kérésem lenne.

Létezik az, hogy ISO 3200-on kb olyan zajos, mint a régi, Canon EOS 50D-m ISO 400-on?
Szinte hihetetlen.

Másik pedig, hogy tud-e valaki ajánlani egy tokot, amibe a gép pont belepasszol az objektívvel együtt, ill még két pótakksi és memóriakártyák elférnek?

Köszi

Bálint

(#18313) DonRazzino válasza 2Bálint (#18312) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Welcome on board!

ISO: A Fuji eléggé ott van, hogy kell az eleve jó Sony szenzorból, mégtöbbet kihozni. A "kitobid" szerintem karcolja a 17-55 F2.8 IS USM szintjét, ami ott ugye pro obi. A Canon viszont fehérebb fénymásoló papírt tud csinálni. Ki, miben jobb. ;] :))

(#18314) hemaka válasza 2Bálint (#18312) üzenetére


hemaka
nagyúr

A ket gep kozt van cirka 5 ev, raadasul a Canon akkoriban igen hulladek szenzorokat produkalt (bar most sem jobb, de legalabb mar nem akkora a szakadek koztuk es a sony kozott).

(#18315) 2Bálint


2Bálint
tag

No de akkor is, szinte hihetetlen!

Kérdés második fele? Jó kis táska?
Ötlet?

Bálint

(#18316) MC Pite válasza 2Bálint (#18315) üzenetére


MC Pite
veterán

Ilyen táskát nem tudok konkrétan, de ebayen olyan tokot, amihez van akku tartó is, érdenes megnézni...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18317) eastsider válasza 2Bálint (#18315) üzenetére


eastsider
nagyúr

Esetleg nézz be digitcamba a kicsi manfi táskákbol van sok féle, én x-t10+35/2+12/2t epp elnyelőt kerestem és találtam náluk.

[ Szerkesztve ]

(#18318) Clemi


Clemi
veterán

Ezt valaki légyszives, kicsit lefordítva leírni, akinek kellően jó az angolja, hogy pontosan megértsem... az enyém kicsit konyha :DDD

(#18319) Fandango válasza Clemi (#18318) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon konyhai lehet az az angol, ha ezt nem érted. ;]

Május közepén jön a firmware update a felsorolt vakukhoz, amivel támogatni fogják a HSS-t.
Mivel nagy rá az igény a Fuji használók részéről. ezért megcsinálják, de ehhez idő kell.
Csak hivatalos Nissin szervízben lehet a firmware updatet megcsinálni, házi megoldás nem játszik.
Sűrűn bocsánatot kérnek a késés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18320) 2Bálint


2Bálint
tag

Köszi, de buta módon nem említettem, hogy én angliában élek. Néztem már párat online, majd be is linkelek, véleményeket kérve.

(#18321) madgie válasza Fandango (#18319) üzenetére


madgie
titán

Ez már az új, Micro SD-s szériában is így fog menni? Amit amúgy azért hoztak ki így, hogy otthon update-elhess?

(#18322) Fandango válasza madgie (#18321) üzenetére


Fandango
veterán

Fogalmam sincs, én csak leírtam ami a cikkbe van.

(#18323) Clemi válasza Fandango (#18319) üzenetére


Clemi
veterán

A nagy részét értettem, csak hajlamos vagyok a sokszor lényeges apróságon átsiklani :D Egy szó mint száz, a viszont eladón keresztül tudnám a szerviz pontba eljuttatni... még jó hogy az amazon.de oldalon vettem. Na vajon így az enyémre (i40) hogy kerülhet rá a FW frissítés? Hazai viszont eladó nem fogja nekem elküldeni FW frissítésre, hisz nem tőle vettem, ahogy tudom MO-on nincs ilyen szervíz, a német amazon meg nem igazán hinném, hogy ebben partner lenne velem, és németül viszont tényleg nem tudok egy kukkot sem.
Asszem ezt buktam... :(

(#18324) DonRazzino válasza Clemi (#18323) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem is van egy i40-em, majd együtt kilobbizzuk magunknak azt a frissítést valahogy.

(#18325) taranis


taranis
addikt

Vettem egy ilyen white/gray cardot. Eddig még nem használtam ilyesmit fehéregyensúly állításhoz, így lehet, hogy user error, DE: beltérben ablak mellett csak a természetes fényt használva az X-T2 custom white balance mindig sárgásabbra jött ki, mint kellene, az auto jobb eredményt hozott minden esetben. Mit ronthatok el?

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#18326) jjeahh válasza taranis (#18325) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem ebayes kínai van és azzal is ugyanez a helyzet... azt hittem azért, mert olcsó gagyi, de ezek szerint nem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18327) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tudtátok amúgy hogy a Fuji nagyon penge távcsöveket is gyárt? Madarászáshoz keresek távcsövet, és az egyik nonpluszultra kategóriás távcső pont egy Fuji. Mindenhol úgy írnak róla, hogy lehidalnak tőle.

(#18328) taranis válasza jjeahh (#18326) üzenetére


taranis
addikt

Direkt úgy vettem, hogy megnéztem rendelős oldalakon a kritikákat, és mindenki szereti, nem nagyon találok ilyesmiről infót, amit tapasztalok. Az is érdekes, hogy csak a természetes fénynél van gond, tungsten mellett jobb eredményt hoz, mint az auto. Szóval vagy a vázban van valami bűvölet, vagy én nem értem a grey/white cardok működését.

colorizer.net

(#18329) MC Pite válasza taranis (#18328) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem kendő van (matin), kicsit fényes, a szütyöje fekete, akasztójára raktam egy picike fehér kartont, és ezekkel együtt egész használhatóan után tudom igazítani. CWB nálam csak hozzávetőlegesre sikerül, de idáigi összes gépemmel így volt. Ha más szögben/fényképezéstől érdemben eltérően éri a környezeti fény, más vakuteljesítnény, gyutáv változás lépteti a rekeszt és viszi isot vagy záridőt és máris nem stimmel. Kültéren segíhet ha addig bohóckodsz, amíg “valósközeli“ zársebességgel fogja exponálni a wb fotót is.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18330) taranis válasza MC Pite (#18329) üzenetére


taranis
addikt

Azt hittem, ez egzaktabb dolog. Videóra kell, ahol utólag nehezebb állítani, de egyelőre ott tartok, hogy szemre jobbat állítok. Kipróbálom majd ezt a zársebesség dolgot, valami értelmét kell találjam a cardnak, nehogy az legyen a vége, hogy 10 rugót kidobtam az ablakon. Bár 30cm, legyezni jól lehet vele.

colorizer.net

(#18331) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Amikor a terepfutóversenyen csendben várod a futókat, de közben úgy érzed, téged is néz valaki. :)

(#18332) taranis válasza DonRazzino (#18331) üzenetére


taranis
addikt

Nagyon jó lett :)

colorizer.net

(#18333) Clemi válasza DonRazzino (#18324) üzenetére


Clemi
veterán

:K

A szürke kártyához csak annyit, hogy én meg a modell kezébe adtam a lapot (Az egyik fotós könyben volt egy A4-es kitéphető 15%-os grey) és a RAW feldolgozásnál ha arról veszek mintát a helyes WB beállításhoz, teljesen más színeket kaptam mint kellene.

(#18334) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Budapesti topictrásak közül adna valaki egy XF90-et és/vagy Sami 12F2-t tesztelni egy napra? Cserébe tudok adni X-T10, X-M1, X-A2, 16-50II, XF18F2, XF35F1,4, XF35F2, XF56-at, vagy akár az árát is letétben. :R

#Taranis: Köszi. :)

(#18335) lugosi válasza DonRazzino (#18331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jó! Milyen távolságból készült kb?

(#18336) DonRazzino válasza lugosi (#18335) üzenetére


DonRazzino
senior tag

20-22 méter kb. 140mm F2.8, persze erős crop, a 16 megapixelből csak 5 maradt. A T2-n egy XF16 volt közben, azzal nem mentem volna sokra.

(#18338) 2Bálint


2Bálint
tag

(#18339) Muerte68 válasza 2Bálint (#18338) üzenetére


Muerte68
addikt

Van egy majdnem pont ilyenem-EM10-hez használtam-de szerintem az XE-1 is belefér-egy Canon DSLR+kit obi pont paszent :D-az enyém tlz15-az még kicsit kisseb is :K

9mm a szélesség külömbség :K
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18340) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

nyeh Sheratan! Tévedtem, nekem is kell. :O
nyeh Madgie! Tévedtem, én is akarok lottót nyerni, hogy mindet megvegyem. :O

Hosszú, unalmas vélemény az új 50-esről. Élesebb, kontrasztosabb, jobb mikrokontraszt, krémesebb bokeh, mint az 56-nak F1,2-n, meg az XF60-nak F2.4-en. Megint "lecsapott" a Kaizen :D {természetesen sose tennék ennyire istentelen dolgot, hogy rekeszeljem az 56-ost, szóval az a része nem érdekel}

[ Szerkesztve ]

(#18341) madgie válasza DonRazzino (#18340) üzenetére


madgie
titán

Neki azt se hiszem el, amit kérdez :D

Jó az új ötvenes, látszik a képeken, teszteken, de pont olyan, mint az új f2 sor: kevesebb benne a hiba, a játék, a vintage, az "analóg". Kicsit modernebb rajzúak, mint az első generációs Fujik. Nekem személy szerint a régi, a rossz kell, azt jobban tudom képileg szeretni. Ha valaki nem ért velem egyet, assebaj. Veheti az f2-ket, hála Istennek van választék :)

[ Szerkesztve ]

(#18342) #16820480 válasza DonRazzino (#18340) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, legalább beismeri a csávó, hogy f... volt :D

Én lehet, hogy a hétvégén rendelek is egyet majd. Régiótól függetlenül nem sok árkülönbség van, szóval ott egye meg a fene.

madgie: Mondjuk amúgy a régi vonalat nem nagyon csinálják már, nem nagyon van a jövőre nézve folytatása egyelőre, szóval érdekes lesz majd, hogy mit terveznek a drágább obikkal.

[ Szerkesztve ]

(#18343) cousin333 válasza #16820480 (#18342) üzenetére


cousin333
addikt

Honnan rendelned az objektivet es mennyiert? Nem tudom, hogyan lehet innen rendelni, de olcsobb, mint amit mashol lattam. Van X-T2 is jo aron...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#18344) #16820480 válasza cousin333 (#18343) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én ezt néztem, de az még jobb volna, amit te találtál. Elvileg paypal fizetés van náluk, de nem tudom a szállítás megy-e ide, és ha igen, akkor mennyiért. Volt angol eladó ebay-en is, ahol 135 volt, de 40 font a szállítás, ami kicsit vicces :N

Na, közben megnéztem a honlapjukat:
"European Union - We expedite our orders from our UK warehouse via Royal Mail, DPD or DHL. The handling time for an order takes around 2-3 working days typically. You will receive your purchase usually on the 4th - 10th working day after your payment is credited to our account. "

és

"We offer free shipping to most countries. For shipment to regions that are less accessible or regarded as remote areas by couriers, additional postage cost will be added automatically at checkout. In other words, the price you see on our website is final and you need not pay extra, unless the region in which you resides is considered a remote area. All charges will be shown before confirmation of payment."

[ Szerkesztve ]

(#18345) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Madgie! Még jó, hogy nincs dual SD slot, se WR, közelre meg lágy, mint állat (téged nem, de engem zavar) így nem kell ilyen vackot vennünk. Megvárjuk, hátha a következő jobban sikerült. Elrakom az árát egyXF8-16 F2.8Wr-re. ;]

(#18346) madgie válasza DonRazzino (#18345) üzenetére


madgie
titán

Ez a srác tökéletes kvintesszenciája annak, amitől az arcom marom az angol nyelvű fórumokon*. B@szogatja erővel befelé az LCD-t, de annyi esze bezzeg nincs, hogy az ujjának körmös részével nyúljon az ON/OFF kapcsolóhoz. Meg F2-n lágy, uramirgalmazz, hetedik éves lesz idén az X100 széria, hát igazán feltűnhetne már az embereknek, hogy a 23/2 ilyen. Lehet utálni, mert "hibás", de én baromira szerettem ezt a fajta lágyságát közelre, ha meg penge rajz kell, úgyis rekeszelned kell makrónál a DoF miatt. F4-től meg eltűnik a krémessége.

Ez egy igazi hülye, két perc hírnév, anyám, borogass.

*: az X-T2-nél most szabályos hisztiroham indult be, hogy a 2.0 firmware-nél elvették az ISO 100-at RAW-nál. Mert ő nem tudja kiválasztani, sárga lesz az ISO infó, csak JPG-ben megy. Leírjuk neki, hogy a kiterjesztett érzékenység csak hagyományos zárral megy, kapcsoljon át e-shutterről. De neeeem, régen ez biztos nem így volt, meg amúgy is, ő sosincs e-shutteren. Oké, nézd már meg azért még egyszer a menüben, meg keresd meg a használati ide vonatkozó részét. Jaháttéééényleg, úgyvót. Éstélleg, nem lehet e-shutterrel. Esküszik, hogy ő nem is nyomkodta el. Aztán öt perc múlva beesik egy ugyanilyen poszt, kéttucat hasonló reflektálás rá, hogy el van b*szva a firmware, lassan már petíciót írnak, hogy tegyék vissza a régit valahogy, huszonhat értetlen hergeli magát, te meg pofázd el ugyanazt századszorra.

Hiszti OFF, Andriiis, ugye holnap megjön a 16-osom? :))

[ Szerkesztve ]

(#18347) Muerte68 válasza madgie (#18346) üzenetére


Muerte68
addikt

a kommentekben sem dicsérték halálra, a fickót :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#18348) DonRazzino válasza madgie (#18346) üzenetére


DonRazzino
senior tag

A képernyő "sérülékenységéről" a kopasz is beszélt, ezt csak Fandango-nak írom, hogy lehet érdemes leszvalamivel védeni. A többivel egyetértek, csak fel akartalak húzni. ;] Ráadásul a 16-osodat is b@sztam postára adni. Kezd a szívemhez nőni. Nehogy nevet is adjak neki, mert akkor már teljesen hozzám fog tartozni. :)) *

Holnap megkapod. :P

(#18349) madgie válasza DonRazzino (#18348) üzenetére


madgie
titán

Mindegyik X100 ilyen volt, megnyomtad erővel az LCD szélét, ellilult a képe. De hát az Oly E-M10-em LCD-je is ilyen volt, az ráadásul érintőképernyős is, mégse nyomogattam erővel. Hovatovább az almás notebook is ilyen, mégsem nyomkodja senki ész nélkül.

Meg hát egy párezer forintos üvegfólia oszt problem solved. Amúgy sem árt valamit rárakni ezekre.

(#18350) taranis válasza madgie (#18349) üzenetére


taranis
addikt

Ha már itt tartunk, van valami ajánlott fólia?

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.