Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) philips20


philips20
aktív tag

Van itt valaki aki nagyon ért a ford sierra 2.0i dohc motorjához ?
Igazábol csak hétvégi autónak tartjuk, de nagyon szeretjük, bütykölgetni is.

Ha valaki esetlrg ismeri az kérem írjon rám, lenne egy-két kérdésem.
Köszönöm

(#852) Erdei88


Erdei88
veterán

Cserélt már valaki belső világítást MK3-as Mondeoban LED-esre?
Rendeltem Sofita, BA9s és W5W-ből de a Sofitan kívül egyik sem működik. Felhívtam a céget, azt mondták fordított polaritás miatt. Létezik olyan W5W és BA9s-es LED izzó ami ilyen?

(#853) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok. 2009-es Mondeo-t veszunk haveromnak. Sajnos az elozot amit kineztunk neki, elvittek. Most van egy ilyen:

- 2009
- 150.000km
- Hatchback
- Automata
- Titanium felsz.
- 3M Ft (nincs benne regado, mert Szlovakiaban van)

Mennyire lehet ez valos? VIN szam alapjan leelenoriztettem, stimmel minden.

[ Szerkesztve ]

(#854) -v- válasza Sholom (#853) üzenetére


-v-
addikt

Mennyire lehet ez valos?

Szerintem olyan 63.2%-os valószínűséggel. Ezt abból következtettem ki, hogy hatchback.

A viccet félretéve a 2009 az valós, mert volt olyan év 6 évvel ezelőtt, emlékszem, az nem átverés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#855) Sholom válasza -v- (#854) üzenetére


Sholom
tag

En ugy gondolkodom hogy 6 evre evi 25e km valos lehet elso tulajdonostol (vallalkozoe a kocsi - ruhakereskedo) de gyanus hogy gyakorlatilag full extras. Ha trend felsz. lenne es manual, meg elhinnem teljesen.

Kicsit tul szep hogy igaz legyen. Az en ismerosome az auto, nem akarnek a haveromnak egy visszatekert roncsot szerezni (annyira nem jo ismerosom az elado hogy ne verjen at)

Ford szakszervizbe elvisszuk, de az ottani szaki azt mondta hogy a kilometert sajnos biztosra nem tudjak kiolvasni (elmagyarazta hogy miert nem)

[ Szerkesztve ]

(#856) radi8tor válasza Sholom (#855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Figy, ezt maguknak csinálták az emberek. Miért? Örülnél egy 300k-s autónak? Nem. Minek örülnél? Ha 150k lenne benne. Vissza tekerik 150k-ra és örül a vevő. Ennyi.
Ha az emberek nem akarnának ilyen keveset futott autókat venni, akkor vissza sem állítanák az órát mivel ugyanolyan állapotban van az autó csak pszichés dolog ez. :K

⭐ Stella

(#857) -v- válasza Sholom (#855) üzenetére


-v-
addikt

Még azt se árultad el milyen motor van benne, mégis hogy lehetne így megtippelni a futást? :U
Nem mintha ha tudnánk nagyon meg lehetne, de az pl. gyanús ha egy dízelben nagyon kevés van.
Esetleg valami link, képek? :U

[ Szerkesztve ]

(#858) Dorien válasza Sholom (#855) üzenetére


Dorien
veterán

A km állás (még ha valós is) csak egy adat. Szét lehet hajtani a kocsit 100e km alatt is és lehet szinte újszerű 300e km-rel is. Az állapotot kell figyelni, az autó viselkedését a próbaúton, ha tetszik akkor átvizsgáltatni, aztán átgondolni és dönteni. Egy kis help: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#859) Dany007 válasza Sholom (#855) üzenetére


Dany007
veterán

De mért túl szép? Most ne 6 évet számolj, mert valószínű nem 2009 januári... Legalábbis gondolom.
Ha már augusztusi vagy hasonló akkor simán lehet 5-5,5 évet számolni.
Úgy meg kijön évi 30 ezres futás, ami szvsz jóval több, mint az átlag. Simán hihető.

A hahu tele van olyan 10 meg 12 éves autókkal, aminél 100 meg 120 ezres futást írtak. Ugyanígy a 18-20 éves autókra meg 200-250k futást írnak rendszeresen... na most ezt ki hiszi el? Senki...
Ezek után egy 5-5,5 éves autónál a 150k km simán hihető. Persze megállapítani nem igazán lehet.... de tény, hogy hihetőbb, mint a hahu-s hirdetések 70%-a.

(#860) Sholom


Sholom
tag

2.0 TDCi ezt elfelejtettem beleirni. Nem is km a lenyeg annyira, hanem maganak a motornak az allapota. 200k felett ra kell kolteni ezekre a motorokra.

Allapotra nagyon szep a gep, ugyanilyenek vannak hahun 3.5-ert manualis valtoval.

Evjaratban 2009/10 havi.

(#861) lajafix válasza Sholom (#853) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem nagyobb kérdés, hogy a haverodnak kell e dízel, kell e automata, kell e mondeo méretű autó?

Tehát a szokásos:
1. Mennyit megy egy évben és hol? (város, autóút, autópálya)
2. Van-e pénze az autó fenntartására? Lásd turbódízel + automata kombó
3. hányan használják az autót?

Rock'n Roll

(#862) Dany007 válasza Sholom (#860) üzenetére


Dany007
veterán

"200k felett ra kell kolteni ezekre a motorokra."

Dízelre előbb-utóbb ígyis úgyis sokat kell költeni. :) (aztán lehet kövezni)
Nem véletlen, hogy mindig csak azoknak ajánlják a dízelt akik sokat mennek, hogy az alacsonyabb fogyasztásból tudja finanszírozni a magasabb szervizköltségeket.

" ugyanilyenek vannak hahun 3.5-ert manualis valtoval."

Van akiknél az automata váltó hátrány. Az is egy vagyon tud lenni. :)

(#863) Sholom válasza lajafix (#861) üzenetére


Sholom
tag

Mar parszor korbejartam a temat vele, igy jutottunk a Mondeohoz.

Sokat palyazik (minden nap Pest-Gyor), felesege ragaszkodik a nagyobb autohoz a gyerekek miatt. Azert beszeltem ra a PSA-fele 2.0 TDCi-re mert szerintem ez a talan legjobb, legmegbizhatobb motor hozza. Foleg o hasznalna a kocsit meg neha a felesege.

Automataban nem vagyok otthon, fogalmam nincs a koltsegeirol, neki meg annyira se.

A motor karbantartottsaga (egr pl) es az automata ami miatt nem mondom neki hogy vegye meg azonnal. Ha lenne egy egr csere es egy valtojavitas az fel milliot elvinne kb.

[ Szerkesztve ]

(#864) lajafix válasza Dany007 (#862) üzenetére


lajafix
addikt

ezsembe jutott mégvalamiaz alapján amit írtál:

4. Van a típushoz értő, profi szervízese a leendő vásárlónak?

Én már láttam olyat hogy egy ilyen dízel mondeonak csak a csőcsatlakozásnál kellett meghúzni valamit, a szervizesem 5 perc alatt rájött és amikor beindították és jó lett, láttam a tulaj arcán a megkönnyebülését ...

Rock'n Roll

(#865) lajafix válasza Sholom (#863) üzenetére


lajafix
addikt

1 milliója legyen tartalékban ha kéri a kocsi.

A váltóban cserélték időben az olajat, a motorban milyen időközönként? HA ez utóbbi 30 ezres periódus, akkor én hagynám.

Rock'n Roll

(#866) Dorien válasza Sholom (#863) üzenetére


Dorien
veterán

Naponta Győr-Pest oda vissza? Egyedül vagy családdal?
Ha egyedül, akkor egy kombi Focus is jó lehet, annak kisebb a tömege és így kevesebbet fogyaszt, de szükség esetén elfér benne 5 ember is cuccokkal. Árban is kevesebb, alkatrész is olcsóbb hozzá, mint a Mondeóhoz. Ennyi futásra én is dízelt ajánlanék, de tényleg legyen rá zseton félretéve. (fél milla min., de akár 1 is) Ha ez nem megy, akkor olcsóbb autót kell keresni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#867) Sholom válasza Dorien (#866) üzenetére


Sholom
tag

Egyedul jar be dolgozni. Kombit kizarja, hiaba esszerubb megoldas.

Focust ajanlottam neki eloszor en is, de elvetettuk mert beleszeretett a Mondeoba, plusz tenyleg jobb kocsi. Volt kisebb autoja, soha tobbet nem akar olyat. Az a lenyeg neki hogy kenyelmesen eljusson minden nap oda-vissza es el tudja vinni gondtalanul a csaladjat az eves dubrovniki nyaralasra.

A Mondeo futomuverol, uttartasarol csak jot hallottam ezert is hagytam ra.

Irtam neki az 1 milla koltseget, neki az auto ertekenek max 10-20%-a van ra. Szerinte ha jo a motor, semmi nem kerulnet 1 millaba. Felesege occse 2008-as 1.6 TDCi Focus-t vett 200e kilometerrel 2 eve es a mai napig 60-at koltott ra. Ez a kifogasa, meg hogy a 2.0 jobb mint az.

(Ekezetek miatt bocs, nehez lenne kiirni oket szifonrol)

[ Szerkesztve ]

(#868) Dany007 válasza Sholom (#867) üzenetére


Dany007
veterán

" semmi nem kerulnet 1 millaba"

Úh ezért mit fog kapni! ;]

(#869) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Jelenleg, egy 2003-as Focusom van (1.4). Valószínű, hogy idén le fogom cserélni (addig szeretném valamennyire kiokosítani magam), és mindenképp kombiban gondolkodom (még ha nem is Ford :) ). Mikre kell odafigyelni, miket ajánlotok?

Köszi!

(#870) Erdei88 válasza Sholom (#867) üzenetére


Erdei88
veterán

Hónapokkal ezelőtt mesélte apa, hogy talán jobb is, hogy nem diesel Mondeot vett. Az egyik ismerőse facelift előtti MK4esre most költött több mint 300 ezret. A legdurvább, hogy azt mondta ez bekalkulált szerviz volt. Meg nem tudom mondani, hogy mit cseréltek, de az összeg elég meredek

(#871) Dorien válasza Sholom (#867) üzenetére


Dorien
veterán

Ja értem. Úgy tűnik teljesen meg van győződve a saját igazáról.
De akkor most mi a kérdés? :)

szuszinho: Legalább egy kb. összegkeretet, évjáratot, szimpatikus márkát, típust írjál plz.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#872) Sholom


Sholom
tag

Most mar nincs kerdes ... En "levettem rola a kezem". Koszi mindenkinek, majd beszamolok rola ha sikerul megnezni a gepet tuzetesebben

(#873) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Van egy 97-es Ford Fiestám, melegen elkezd a motorja kopogni, csörögni.
Mi lehet ez? Hidrotőke? Valaki azt mondta, hogy csapágyas a motor és hogy nem éri meg javítani.
Ez most komoly? Olyan bonyolult azt javítani? :W

Köszi

(#874) Dorien válasza bzoly (#873) üzenetére


Dorien
veterán

Van ilyen Wynn's vagy Liqui Moly hidrotőke adalék 1-2e Ft-ért, azokkal lehet próbálkozni. 3dl, ha maxon van az olaj, akkor le kell engedni belőle ugyanennyit betöltés előtt. Ha nem jön be, akkor manuális hidrotőke tisztítás / csere.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#875) bzoly válasza Dorien (#874) üzenetére


bzoly
aktív tag

Beleraktam, most új olaj kíséretében.
Nincs változás...

(#876) Dorien válasza bzoly (#875) üzenetére


Dorien
veterán

Meg lehet próbálkozni egy jó szakival. Ha csak ez a baja, akkor az anyagköltség nem vészes, csak hosszú lesz a műtét.

Az enyém is ketyeg halkan, de igazából a remegés az ami zavar. Egyelőre hanyagolom a dolgot, csak meleg motorral, alapjáraton jön elő a dolog. Érdekes módon, ha nyomom a féket, megy a ventilátor, emelkedőn állok akkor jobban érződik...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#877) bzoly válasza Dorien (#876) üzenetére


bzoly
aktív tag

Honnan lehet tudni, hogy tényleg csapágyas?

(#878) Dorien válasza bzoly (#877) üzenetére


Dorien
veterán

Majd a szaki megmondja.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#879) Dorien


Dorien
veterán

Talán dízel Mondeo tulajoknak jól jön:
Félek a dízeltől

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#880) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

2009/7 Ford Fiesta klíma: szinte szabályos időközönként (40-60 sec) kattan egyet valami a motortérben, ha be van kapcsolva. Eddig nem tűnt fel - legalábbis nem rémlik -, hogy ez ilyen lett volna korábban. Paranoiás vagyok, vagy valami kezdi megadni benne magát?

Köszi a válaszokat! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#881) Kornel válasza Vigneau (#880) üzenetére


Kornel
veterán

ki be kapcsol a klímakompresszor.
ott nem tudom hogy van, de mondeo mk3-nál FL előtt hiába nincs bekapcsolva az AC, akkor is kapcsolgatja ki be a klímát a jó képességű automata klíma, nálad talán már kell lennie egy ECO gombnak, amivel ezt letilthatod, nekem annyi a megoldás, hogy ha bekapcsolom a szellőztetést, akkor kézzel be, majd ki kell kapcsolni az AC-t, utána már nem kapcsolgatja magától a klímakompresszort.

(#882) DeFranco válasza Kornel (#881) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát ez elég gány :D

nem lehet, hogy véletlenül full szélvédőre van állítva? olyankor a fóka is automatikusan kapcsolja a klímát (egy osztással arrébb már nem) és nem is ad róla visszajelzést. ez mondjuk feature, mert így a leghatékonyabb a párátlanítás, de hogy kikapcsolva is kapcsolgassa... ott valami mintha nem stimmelne.

(#883) Kornel válasza DeFranco (#882) üzenetére


Kornel
veterán

ez ilyen, FL előtti mk3 mondeoba ráadásul ECO gomb és mód sincs, egyedül annyi, hogy ha bekapcsolod a szellőztetést, akkor az AC gombot be, majd ki kell kapcsolni, utána nem nyúl a klímához...
most ment a téma a mondeo fb csoportban, és ez lett végül a megoldás rá, de visszaolvasva a mondeo.hu-n is ebben maradtak a témában, hogy ez a megoldása.
nagy valószínűséggel a FL előtti mk3 mondeok többsége télen nyáron folyamatosan (szakasosan) működő klímával jár, mert semmilyen visszajelzést nem ad, hogy menne a klíma, max. ha jó füled van, akkor hallod, hogy mikor kapcsol ki és be.
azt hiszem FL után se jelzi, de ott legalább van ECO gomb, hogy le tudd tiltani.

tudjátok, ford, feel the difference :D

ja meg csodálkoznak, hogy mindenkinek leeszi a fejét a kocsi, persze folyamatos klímával nem is csoda :)

(#884) Vigneau válasza Kornel (#881) üzenetére


Vigneau
félisten

Szóval ezek szerint a venti folyamatos forgása mellett ki és bekapcsol? Kicsit hangosnak találtam, azért is kérdeztem rá. Nyáron nem tűnt fel...

Egyébként ez még a manuális klíma. Ha fullon a szélvédőre kapcsolom, akkor természetesen magától bekapcsol a klíma.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#885) Kornel válasza Vigneau (#884) üzenetére


Kornel
veterán

az enyémből kiindulva keresd meg a felhasználói kézikönyvbe, hogy mit csinál a klíma, bár az enyémbe pl. nincs is egyértelműen leírva, hogy mit művel :)
a lényeg, ha van eco gomb, akkor azt nyomd be, a a fordnál az azt jelenti, hogy nem használja a klímakompresszort.

(#886) radi8tor válasza Vigneau (#880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia Vigi!

Azért kattan ennyiszer, mert hideg van és hamarabb eléri a fagypontot. Hőcserélő lefagyását elkerülve a fagyás érzékelő kikapcsolja a kompresszort.
Melegben is előfordulhat ez csak, mondjuk nem ilyen gyakori. (később kapcsol ki, mint 1 perc)
Pár fokos kinti hőmérsékletnél meg már be sem kapcsolja a klímakompresszort.

Teljesen normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#887) Vigneau válasza radi8tor (#886) üzenetére


Vigneau
félisten

Szóval azt mondod Te is Radi, hogy a kb. percenkénti kattogás természetes jelenség ilyen időjárási körülmények között? Akkor nem szóltam semmit, megnyugodtam. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#888) radi8tor válasza Vigneau (#887) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ráadásul nálam is ezt csinálta hideg időben. Annyiból lehet érdekes a dolog, hogy nagyon nem tesz jót neki, ha ezt csinálja órákig. Inkább kapcsold ki a klímát hidegben.

⭐ Stella

(#889) Atlantis


Atlantis
veterán

Mondjuk azt azért kétlem, hogy ez olyan jót tesz a klímakompresszornak...nálam is már rendesen hangja van, olyan csattanással indul és áll le, ami már ijesztő. Ki is szoktam kapcsolni a klímát, de még így is randa fémes hangja van az autónak (kívülről), nem pedig a szép benzinmotor-ketyegés...ha megy klíma, akkor meg egy dízelmotor is kulturáltabbnak hallatszik. Mindemellé még a szervó elektromotorjának visítása...szóval ahogy fentebb írták: Ford...feel the difference. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#890) Vigneau válasza radi8tor (#888) üzenetére


Vigneau
félisten

Én úgy oldom meg az auto elindulási kiiktatását a klímának, hogy nem a szélvédőre vezetem közvetlenül a levegőt, hanem a szélvédő és a láb közti állásba állítom, így nem indul el magától, csak ha én kapcsolom be.

Egyébként most is csak akkor indítom a klímát, ha belső keringetésen vagyok és már kezdenék jobban bepárásodni, utána le is kapcsolom. A kattogást meg csak tesztüzemben nézegettem, 4-5 percig álló kocsinál.

Amúgy azért is dobtam fel a kérdést, mert arra is gondoltam, esetleg valami már nem kap kenést, vagy valami hasonló hiba áll fent, amit még könnyebb elhárítani, mielőtt még valami nagyobb gond alakulna ki.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#891) DeFranco válasza Vigneau (#890) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ó bazeg hát nem ezt mondtam, hogy ha szélvédőn van akkor automatikusan kapcsol egyébként meg nem? :W

:DDD

jöttök itt a hókusz pókusszal, hogy eco gomb meg jégtelenítés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#892) radi8tor válasza Vigneau (#890) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, szélvédő ikon azért más színű, mert azzal együtt jár klíma bekapcs is, ami ilyen átmeneti időszakban hamar lekapcsol. De csak akkor kapcsolja be a klímát abban az állásban, ha adsz hozzá hideg levegőt is. Meleg állásban nem.

⭐ Stella

(#893) Vigneau válasza DeFranco (#891) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt eddig is tudtam, nem is tagadtam egy szóval sem. Én az ECO módot nem ismerem, nálam nincs.

Radi: Nálam meleg állásban is elindul a klíma, ha szélvédőre van állítva. Egy a lényeg, addig meg se nyekken, amíg a ventit legalább 1-es állásba nem rakom.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#894) Dorien válasza Atlantis (#889) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem nincsenek ilyen problémáim, mert no A/C. :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#895) radi8tor válasza Dorien (#894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha lehúzod az ablakot télen nem kattog percenként? :D

⭐ Stella

(#896) Atlantis válasza Dorien (#894) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem az a baj, hogy van, hanem hogy a Ford nem bírja tartósra megcsinálni. Évek óta bosszant már ez a taligán, lehet egyedi probléma is, de még bontottan is 70k egy kompresszor és nincs rá garancia, hogy az halkabb/tartósabb lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#897) Dorien válasza radi8tor (#895) üzenetére


Dorien
veterán

Nem vagyok mazo, hogy kipróbáljam. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#898) Atlantis válasza Dorien (#897) üzenetére


Atlantis
veterán

Az ilyen langyos teleknél, mint az idei vagy a tavalyi, nem olyan nagy kihívás. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#899) Dorien válasza Atlantis (#898) üzenetére


Dorien
veterán

Én örülök neki. :)
Jól felkészültem rá, vadiúj téli gumik, stb. - szerintem megijedt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#900) Atlantis válasza Dorien (#899) üzenetére


Atlantis
veterán

Hóra én se vágyok, de egy kéthetes, tiszta -10-15° jó lenne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.