Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Satan_Claus válasza westcoastog (#1500) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ford nem elég jó? :)

Motul, Liqui Moly...

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1502) westcoastog válasza Satan_Claus (#1501) üzenetére


westcoastog
veterán

Végül is nekem mindegy milyen márkát teszek bele. :)
Csak nem tudom vannak e ajánlottabbak.

(#1503) Dorien válasza westcoastog (#1497) üzenetére


Dorien
veterán

97-es? Akkor szerintem 5W40 vagy 10W40. De majd kiderül, hogy mennyire eszi az 5W30-at...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1504) westcoastog válasza Dorien (#1503) üzenetére


westcoastog
veterán

Jaja 97-es..
Mennyire eszi? Kezelési útmutatóban nincs benne amúgy? :D

(#1505) Dorien válasza westcoastog (#1504) üzenetére


Dorien
veterán

Mi, az hogy 18 évesen XXXe km-rel mennyi az olajfogyasztás? :) Az nincs benne.
5W40-et, 10W40-et kevésbé szokták enni az öreg motorok. Szerintem nyugodtan használd 10W40-nel, ha az van otthon.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1506) westcoastog válasza Dorien (#1505) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem.
Útmutatóban az előírt olajra gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1507) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok
Lett egy Ford a családban.
2004' Fiesta 1.3 beerzin.
A géptető zárszerkezetében lévő rugó cikkszámát keresném, vagy hogy mi alapján keressem a neten vagy mondjam meg a boltosnak mit adjon.

www.vakbelmutet.hu

(#1508) radi8tor válasza Cheesy (#1507) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Boltosnak? Legegyszerűbb elmenni egy márkaszervizbe és ott árajánlatot kérni, meg leírni a cikkszámát. Azzal már rá tudsz keresni neten is.

Nem tudom milyen rugóról van szó pontosan, de lehet egyben árulják csak a zárral.

⭐ Stella

(#1509) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, volna egy kerdesem.

Adott egy 2007-es Ford Focus 1.8 TDci, 120.000 km-ert ment. Olajat szeretnek cserelni es ezek kozul kellene vakasztanom, egy arban vannak:

Castrol magnatec 5w30 a1
Vagy
Mobil 3000 x1 5w30.

Mindketto full szintetikus olaj.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1510) radi8tor válasza MiklosSaS (#1509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Castrol-ra voksolok.

⭐ Stella

(#1511) MiklosSaS válasza radi8tor (#1510) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem is a Castrol a szinpatikusabb jo ideje hasznalom de valaki a Mobilt ajanlotta...azert gondoltam hogy negkerdem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1512) radi8tor válasza MiklosSaS (#1511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
[link]

Lehet ebben a kategóriában mobil a jobb.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1513) MiklosSaS válasza radi8tor (#1512) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat akkor Mobil legyen Vagy Castrol Magnatec ?

Castol Edge sima 5w30 melyik a Fordhoz valo ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1514) radi8tor válasza MiklosSaS (#1513) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várd meg a többiek válaszát, én mindig Motorcraft-ot rakok bele.

⭐ Stella

(#1515) sch_a


sch_a
addikt

Liqui Moly-t szokták jónak mondani, de csak azért, mert a Castrolból nagyon sok a hamisítvány. Egyébként a magnatec félszintetikus, az edge a teljesen szintetikus. Miért nem veszel bele Fordot?

(#1516) MiklosSaS válasza sch_a (#1515) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mert csak ez a ketto van helyben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1517) Dorien válasza MiklosSaS (#1513) üzenetére


Dorien
veterán

Állítólag a Ford olajat is a Castrol gyártja, csak más flakonba teszik. Mindkettő ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1518) radi8tor válasza Dorien (#1517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mik vannak. :)

⭐ Stella

(#1519) SzlobiG válasza Dorien (#1517) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a Castrol gyártja nekik csak fél szintetikus, ellenben a Castrol full.

Én is Castrolt használok előtte mobil 1 volt.

(#1520) g4bb3r


g4bb3r
tag

hi.

megnézek ma 1-2 2003-as Mondeót, tanács mit nézzek át először? gyorsan kiszúrható hibák? Köszi!

Elfelejtettem írni: 1.8-2.0-as benzinest nézek, sedánt.

[ Szerkesztve ]

(#1521) Joker88


Joker88
őstag

srácok, ma kicsit beindítottam a kocsit, egy hét állás után.
kicsit pötyögött, pár percet. aztán egyhelyben adtam neki egy kis gázt,hogy pörögjön.
lenyomtam a gázpedált, egy fél másodpercre lesett a fordulat,majd emelkedett ahogy kell...
ez mitől lehet,vagy semmi probléma,csak én nem vettem észre eddig ?
MK IV, Fiesta, 1998 évjárat Endura-E motor 1,3-as

szerk1:
#1520 g4bb3r : a kerékjárati ívek, esetleg látni-e a karosszérián hogy törve volt-e, rozsda a küszöböknél, meg a motor hangja, indul-e azonnal,ilyenek.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1522) Goose-T válasza Joker88 (#1521) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyújtótrafó, gyújtáskábelek, esetleg gyertyák. Nekem akkor csinált ilyesmit, amikor szét volt égve a trafó és a kábelei, cserélni is kellett.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1523) DeFranco válasza Goose-T (#1522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyiből jött ki és hol csináltattad?

(#1524) Goose-T válasza DeFranco (#1523) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez már vagy két éve volt, nem emlékszem a pontos összegre, olyan 40-50K körül jött ki a javítás mindennel együtt, és náluk csináltattam.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1525) DeFranco válasza Goose-T (#1524) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, köszi. :)

(#1526) Dorien válasza SzlobiG (#1519) üzenetére


Dorien
veterán

Tudtommal ha valaki 10e km-enként ledobja, akkor kb. mindegy, hogy rész- vagy teljesen szintetikus. Hosszú ciklusnál (20-30e km) van a teljesen szintetikusnak előnye.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1527) sch_a válasza SzlobiG (#1519) üzenetére


sch_a
addikt

A Magnatec félszintetikus. Az Edge a full szintetikus.

(#1528) SzlobiG válasza Dorien (#1526) üzenetére


SzlobiG
félisten

Húszezrenként cseréltem, de most már nem várok addig 15e után cserélem én ezen nem spórolok, hogy rész vagy full, csak is a fullt kapja. :)

(#1527) sch_a Nem, Magnatechből is van full pont a fordba való (#1517) Dorien hsz-ét nézd meg.

(#1529) szuszinho


szuszinho
őstag

Akkor én túlzásba viszem, hogy 10 ezrenként cserélem?

(#1530) SzlobiG válasza szuszinho (#1529) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak jobbat teszel vele, de pl egy húszéves autóba már nem cserélném ilyen sűrűn. :)

[ Szerkesztve ]

(#1531) radi8tor válasza szuszinho (#1529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Új autónál érdemes lehet sűrűbben cserélni olajat, amikor még több kosz jön ki a motorból.
Egy 10 éves autónál már minden felesleges dolog kijött a motorból. :)

⭐ Stella

(#1532) szuszinho válasza radi8tor (#1531) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor elég 20 ezrenként?

(#1533) radi8tor válasza szuszinho (#1532) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyártó is ezt javasolja, szerintem ha nem használod extrém körülmények mellett az autót, akkor bőven jó.

⭐ Stella

(#1534) sch_a válasza SzlobiG (#1528) üzenetére


sch_a
addikt

Az is félszintetikus. :) De most nem állok le megint ezen pörögni, annyira nem érdekes. :)

(#1535) szuszinho


szuszinho
őstag

A pollenszűrőt tényleg akkora macera cserélni (bolha eltörhet, ragasztani kell)?

(#1536) radi8tor válasza szuszinho (#1535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom nem véletlenül mondják rá. :)
De ha van segítőd, aki tartja közben kicsit megemelve a fedelét, akkor megúszhatod olcsón a dolgot.

⭐ Stella

(#1537) SzlobiG válasza szuszinho (#1532) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen autó ez?

Megvan a gyári előírás.

(#1538) radi8tor válasza SzlobiG (#1537) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#1539) szuszinho válasza radi8tor (#1536) üzenetére


szuszinho
őstag

Szűrő már megvan, ragasztót kellene venni, de olvastam, hogy volt aki szilóval oldotta meg. Első körben megpróbálom a négy kezes megoldást.

(#1540) Goose-T válasza szuszinho (#1532) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért arra is illene figyelni, hogy egy évnél tovább ne legyen benne ugyanaz az olaj, futástól függetlenül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1541) DeFranco válasza szuszinho (#1535) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én 1 év vagy 15k-nál cserélném, az teljesen jó, és akkor mehet bele jó minőségű félszintetikus olaj is. Ha sűrű rövid utak vannak, akkor legalább így vagy gyakrabban, ha csak pályázol, akkor lehetne ritkítani még egy picit, de szerintem nem érdemes.

1 év vagy 15k

Pollenszűrő: nem egy ördöglakat cserélni, tudok róla cikket túrni, ha érdekel, de az említett két probléma fennáll. Azok a rohadt bolhák tényleg el tudnak törni, érdemes készülni cseredarabokkal, mert valószínűleg szükség lesz egyre vagy többre, illetve a ragasztást is meg kell oldani valahogy.

Én gyári ragasztót épeszű áron nem találtam, ha találsz ezt vagy bolhát megbízható forrásból nem horror áron, akkor légy szíves értesíts engem is, mert erősen érdekelne. Nekem sikaflexet mondták, hogy azzal lehet még esetleg ragasztani, nem tudom ez mennyire lehetséges vagy normális. Sziló nem ajánlott, nem bírja szerintem azt az UV terhelést, amit kapna.

Ha jól megfigyeled a fókákat, akkor viszont láthatod, hogy az a fedőlap, ami alatt a pollenszűrő van, szinte mindegyiknél eláll egy kicsit a szélvédőtől. Ez egyrészt az öregedés miatt is van, de leginkább amiatt, mert 10-ből 9 szerelő úgy cserél pollenszűrőt, hogy a fedelet nem veszi le, csak kipattintja a patentokat a motorháztető felől, széthajtja a rést valamennyire, és azon a lyukon cseréli a szűrőt.

Ettől a fedél is meghajlik, bolha is eltörhet, de általában sajnos lesz*rják. Én még más technológiát nem láttam, lehet hogy márkaszervízben máshogy csinálják, ott még nem voltam, de annak az ára értelemszerűen horror.

Ha eláll a széle, az részben gondot is jelent amúgy, mert bemegy a por-avar-dzsuva, ami először lefolyik a sárvédőhöz és ott áll meg a gané, ami bedunsztolja a fémet és még jobban elkezd rohadni az amúgy is neuralgikus ponton, később ha véletlenül fent eltömődik az ereszcsatorna, ami levezetné, akkor meg a pollenszűrőt rohasztja be, illetve adott esetben beázik az anyósülés lábtere. Ezek extrém példák, nem fognak megtörténni valószínűleg, de ismer ilyeneket a legendárium.

Annyi a tanulság, hogy figyelj oda, hogy cserélik, ha leveszik, bolházzák, ragasztják, akkor dobd ide a szervíz nevét címét mert én is oda megyek, ha feszítik, akkor tudj a fentiekről. Ha magadnak cseréled, akkor meg szerezd be a bolhát meg a ragasztót előre és szólj nekem is honnan veszed :D

(én eddig ahol cseréltettem ott feszítették, most tervezem, hogy a jövőben magamnak csinálom, és leveszem a fedelet. ha lesz rá mód, akkor ragasztom is.)

[ Szerkesztve ]

(#1542) -v- válasza Dorien (#1526) üzenetére


-v-
addikt

Vagy ha nagy terhelest kap, atlag hasznalatnal az van amit mondasz, ha 10k utan ledobja az ember folosleges a gyarinal jobbra valtani.

(#1543) LamaCube


LamaCube
addikt

Én szilóval kinyomtam azt jó napot. UV-t bírja, hiszen az ablakokat is szokták vele tömíteni. Azóta sincs semmi gond vele. Jövőre kiszedem és újraragasztom.

Visszatértem egy Erdélyi körútról. 1760km. Kevés autópálya. Sok hegyi út és falvak. /Transzfogaras, duzzasztó gát, Békás szoros, Szováta, Tordai hasadék stb. / 2 felnőtt 2 gyerek csomagok. 650 km klímával. 6.8-ra jött ki a fogyasztás. 1.4-es motor Focus sedan. Féltem a transzfogarasi úttól, de sok előítélettel szemben nem éreztem gyengének hegyre fel sem, pedig az nem kis kaptató oda-vissza. Viszont a román "vezetők" nem normálisak, haverral épp azt beszéltük, hogy csoda, hogy nem volt balesetünk.
Magyarul meg vagyok elégedve a kis Fókámmal.
Egy kép az útról

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1544) radi8tor válasza LamaCube (#1543) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz a képet, honnan töltötted le? :DDD

Nagyon szép helyeken jártatok! :C

⭐ Stella

(#1545) SzlobiG válasza Goose-T (#1540) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze egy év vagy km a csereperiódus.

(#1546) bajnokpityu válasza LamaCube (#1543) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hja, mi kettesben toltuk le 1.6os fókával (v1, sedan). ott a 70es tábla tényleg azt jelenti, hogy maximum 90, ne 120al vedd be, mint itthon. mi azért kergetőztünk helyiekkel, sokan nagyon jól vezetnek.
nekünk az 1.6ossal anno klima nélkül 4.8 lett az átlag :) Az volt az alsórekordunk. falvakban persze 40, és az egyetlen román autpályát is megjártuk, 90es átlaggal, mert csak lestünk, milyen szép.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1547) LamaCube válasza radi8tor (#1544) üzenetére


LamaCube
addikt

;)

bajnokpityu

A poén az volt, hogy itthon meg lett beszélve /az egyik haver felesége Erdélyi/, hogy a szabályokat nagyon tartsuk be, mert... Na ehhez képest mentünk az árral vagyis a csajjal, mert ő volt a felvezető. Pályán 150-160. A főutakon 110-120 ahol lehetett és a falvakon is 60-70. Való igaz, hogy jól vezetnek, mert 1700 km alatt 1 balesettel találkoztunk, de eszméletlenül felelőtlenek írom úgy, hogy mi se tartottuk be a sebesség határokat. Viszont ők nem kevés balesetveszélyes helyzeteket okoztak, persze lehet ők ezt már megszokták csak nekünk volt fura.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1548) bajnokpityu válasza LamaCube (#1547) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát igen, a féktáv a szerpentinen elég érdekes volt náluk. simán befurakodtak féktávon. Aztán felvettük a helyiek tempóját, és onnastól kerek volt a történet :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1549) TripleB válasza szuszinho (#1539) üzenetére


TripleB
senior tag

Üdv!

Én a bolhát kiváltottam úgy, hogy megfúrtam a fedelet és hajtottam bele lemezcsavart.A ragacs( az a hurka forma), amit adnak, az nálam sz*rt sem ért, raktam az üveg meg a fedél közé fbs-t, oszt' jónapot!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1550) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Sziasztok!

Hasonlót tapasztalt már valaki Fordnál: Az elektromos ablakemelő kapcsolóiban a ledek folyamatosan villognak, amikor nincs a gyújtás ráadva az autóra, ha lenyomva tartom bármelyik kapcsolót akkor megszűnik a villogás, de a kapcsoló felengedés után rögtön újrakezdi. Ha rá van adva a gyújtás az autóra, akkor pedig folyamatosan világítanak a kapcsolók, pedig ezt csak akkor kellene csinálniuk, amikor a műszerfal világítása is be van kapcsolva. Az ablakokat rendesen működtetik a kapcsolók, fel és le is lehet húzni teljesen őket.

Köszi! :R

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.