Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Goose-T válasza DeFranco (#350) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez jó hack, köszi! :D Be is üzemelem, úgyis mindig be szoktam zárni, ha elindulunk, mert Budapesten így szoktam védekezni a kéregetők stb. ellen.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#352) DeFranco válasza Goose-T (#351) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kicsit paráztam/parázok tőle, hogy meghálálja-e a technika ha folyamatosan tornáztatva van, de végül úgy döntöttem, hogy marad az automata zárás :D amúgy is rajság :))

(#353) Goose-T válasza DeFranco (#352) üzenetére


Goose-T
veterán

Na bakker, nem tudtam ma megnézni a rugókat, mert épp csak nemrég estem be itthonra, el kellett még mennem ide-oda. Na de majd holnap! :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#354) Goose-T válasza DeFranco (#352) üzenetére


Goose-T
veterán

Mégis meg tudtam nézni: nekem mindkét oldalon 4-5 mm réssel indul a menet, és egy kör után meredeken emelkedik, szóval nagyjából olyan, mint nálad a jobb oldali. Ránézésre nincs kicsit megereszkedve a kocsi bal oldala? Olyan, mintha jobban össze lenne nyomva ott a rugó.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#355) DeFranco válasza Goose-T (#354) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem is úgy tűnik, de ránézésre nincs megereszkedve egyáltalán. Pár mm-ről van szó, tehát szerintem egy ekkora kasztnin fel sem tűnne amúgy.

Amikor látok egy fókát, akkor megpróbálok alánézni, hogy mi a helyzet, de teljesen vegyes a kép, és mindig csak az egyik (jellemzően jobb) oldalát látom a kocsiknak, mert direktben körbenézni nem fogom más kocsiját, csak úgy csinálok, mintha cipőt kötnék, és gyorsan benézek a felém levő oldalnál :D

Van amelyiknél olyan, mint az én balom, szinte teljesen ráfekszik a második kör kezdete az elsőre, van amelyiknél meg olyan mint a jobb.

Ezért is kérdeztem itt többőtöket, hogy legyen több autóról alapos tapasztalatom, mert úgy tudok utána asztalt verni a szerelőnél. Megvárom még, hogy a másik két kolléga, illetve az esetlegesen még betévedők mit mondanak, aztán meglátjuk mi az eredmény.

(#356) -v- válasza DeFranco (#352) üzenetére


-v-
addikt

Ne izgasd magad, a kozponti ugyis be fog szarni vagy elobb vagy utobb, es nem emiatt ...

(#357) TripleB válasza Anulu79 (#321) üzenetére


TripleB
senior tag

Van kimondottan Focus-os fórum. ;)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#358) Joker88


Joker88
őstag

Indítás után a videóban rögzítettem a jelenetet. Mi lehet a probléma ? ( 720p-s szóval kicsit tovább tart betölteni a klipet )

Videó

Aki esetleg mobilról van/ vagy nem tudja megnézni a videót,röviden leírom :
Indítás után, a légzsák visszajelző lámpa elkezd pislákolni. Hol jobban,hol éppen csak halványan. Menet közben is ugyanez a helyzet,de sima úton is, tehát nem csak rázkódás hatására. Érintkezési hiba, vagy mi szokott gyakran lenni ?
Ha esetleg le kell szedni az óraegységet,meg tudnátok adni a menetét is ? Mi fogja,hol fogja,stb.. :-)

Ford Fiesta 1998-as kiadás.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#359) DeFranco válasza Joker88 (#358) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szvsz érintkezési hiba lesz, át kellene nézni a csatlakozásokat.

A műszerfal leszedését sajnos nem tudom hogy kell csinálni.

(#360) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

2003-as Mk3 Mondeo, 1.8 benzin.
Milyen olajat tegyek bele? Úgy néz ki után kell töltenem, pedig fél éve volt olajcsere... És már min.-on van.
Szóval lövésem sincs milyet tegyek bele, nyilván a legjobbat.
És az is kéne, hogy ilyen esetben mennyit kell beletölteni? 1-2dl? Vagy töltsek csak 1 dl aztán később megnézem mennyit ment fel?

Köszönöm.

(#361) DeFranco válasza Dany007 (#360) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen olaj van benne? Érdemes lenne talán ugyanolyat.

Az a kezelésiben benne van, hogy mennyi a min-max között a különbség deciliterben, ne töltsd túl mert az sem jó.

(#362) -v- válasza Dany007 (#360) üzenetére


-v-
addikt

Olyat amilyen epp benne van ... es toltsd fol maxig. Hany km alatt fogyott el?

(#363) Dany007 válasza -v- (#362) üzenetére


Dany007
veterán

Halvány fingom sincs milyen van benne. :D Ez a bajom...
Kb 5,5 ezer km. De két érték között volt eredetileg is. Tehát nem volt maxon.

@DeFranco:

Megnézem a júzer manuált, fent van a neten. De nincs különbség az új és a már használt több éves motorok között? Tehát hogy más típus kell egy új autónak és más egynek amiben több mint 220k km van már.

(#364) -v- válasza Dany007 (#363) üzenetére


-v-
addikt

Ja azt se tudod mit raktak bele? Remek ... 7.5 dl amugy min es max kozott.

(#365) Dany007 válasza -v- (#364) üzenetére


Dany007
veterán

Nem bizony... Tudod szervizbe be, legyen meg az olajcsere. Aztán fizet és viszlát. :)
Na, de most megnéztem 5W30 van előírva. SAE ami nem tudom mit jelent, de majd így kérem.

Ami most jobban zavar, hogy ahogy látom a vizem is min. szinten áll. Na az mitől csökkent? :S
Néztem a fék / váltóolaj szinteket az rendben van maxon állnak.

"7.5 dl amugy min es max kozott"

:R

[ Szerkesztve ]

(#366) DeFranco válasza Dany007 (#365) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Baráti, hát akkor nem sok esélyed van ha nem tudod milyen olajat raktak bele, szép lehetsz de okos nem.

(#367) DeFranco válasza Dany007 (#365) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az embered gondolom el tudja intézni ezt is

(#368) -v- válasza Dany007 (#365) üzenetére


-v-
addikt

Ja szervizbe be, legyen meg az olajcsere, es a) vagy en mondom (plane viszem) mit rakjanak bele b) megkerdezem mit raknak bele ... ha markaszerviz es nem mondtal semmit akkor a gyarilag eloirt ment bele, 5w30as ford. Ha szomszed ezermester pistabacsi cserelte, akkor kerdezd meg ot ...
Hutoviz passz, toltsd fagyalloval utan aztan rendszeresen nezd hol szivarog.

(#369) Dany007 válasza DeFranco (#367) üzenetére


Dany007
veterán

Mire gondolsz? Vajon felírták hogy milyen olajat raktak bele?

Amúgy az 5w30 és az 5w40 van előírva neki. Gondolom nem okoz akkora tragédiát ha 5w30-at rakok bele... :U

(#370) -v- válasza Dany007 (#369) üzenetére


-v-
addikt

A szervizszamlan rajta van. Sot nekem a bal elso ajtohoz is ragaszanak mindig matricat hogy mikor volt olajcsere es mi ment bele.

(#371) DeFranco válasza Dany007 (#369) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elvileg bármit utántölthetsz, ami megfelel a kocsi előírásainak, gyakorlatilag meg olyan masszív adalékolással érik már el a kívánt tulajdonságokat ezekben az olajokban, hogy a Jóisten nem mondja meg neked, hogy ha egy más olajat a más adalékaival beletöltesz, akkor abból milyen kémiai reakció megy végbe és mit kapsz végeredményként.

vagy kicsapódik az adalék fele mint a túró és beáll a francba az egész vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#372) Dany007 válasza -v- (#370) üzenetére


Dany007
veterán

Jé tényleg ott volt! :D
Ezek szerint Mobil 5w30 ment bele legutóbb.

(#373) Dany007


Dany007
veterán

Na, töltöttem bele 0,5l Mobil 5w30-at, kifejezetten Fordba való cucc. Legalábbis ez van ráírva.
Aztán meglátjuk reggel mit mutat a nívó.

Kis fagyállót is töltöttem hozzá, mert őszintén szólva a hűtővíz fogyás jobban zavar. Apámnak 7 éven át u.a. a hűtővíz keringett gond nélkül... Nekem meg már most fogyott...

[ Szerkesztve ]

(#374) Vigneau válasza Dany007 (#373) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem szivárog a hűtőd valahol?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#375) -v- válasza Dany007 (#373) üzenetére


-v-
addikt

Figyelj ez egy Ford ... az st170-el kinti fórumokon azzal viccelődnek, nem az a kérdés hol szivárog, hanem az hogy hol nem ... :D nekem is folyik a hűtővíz a termosztát háznál (2.5 éve), folyik az olaj szerintem a főtengely szimmeringnél stb .... :C

(#376) DeFranco válasza -v- (#375) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, azért ne túlozzunk... lehet, hogy az ST-knek a taknya nyála egybe folyik, nem tudom, de én azért olyannal még nem találkoztam, hogy ez a kortárs gyalogfordoknál rendszeres probléma lenne. Te sokkal jártasabb vagy a témában, mint én, de annyit már én is jártam utána, hogy feltűnt volna, ha ez egy issue.

Nekem lekopogom minden folyadékszint stabil, a szervóolaj folyt amikor megvettem, de azt egy tömítéscsere megoldotta, nem konstrukciós hiba.

(#377) Dany007 válasza Vigneau (#374) üzenetére


Dany007
veterán

Nem vettem észre. Nyáron a szokásos légkondiból adódó kondenzvíz jött azt láttam, de az normális.
A csövet amíg tudtam végigtapogattam, az száraz volt így elsőre. A hűtőt magát még nem néztem.

@[rvilike]:

Ööö okés, de akkor se pozitív. Bár ha csak valahol szivárog az még tényleg nem olyan lényeges. Évente utána tölt az ember egy litert azt kit érdekel... Csak ne a motorba szivárogjon. :D Ettől félek csak.
Meg most, hogy tényleg eszi-e az olajat és mért...

Mindegy végülis, csak nekem stresszelés, mert még így is igen jól állok, ami az autóra költést illeti.

(#378) lajafix válasza Dany007 (#365) üzenetére


lajafix
addikt

"Ami most jobban zavar, hogy ahogy látom a vizem is min. szinten áll. "

megrepedt a kiegyenlítőtartály. típus hiba. hegeszteni nem lehet értelmesen, kb 20 rugó a csere. 11 éves korában cseréltettem én is. nálam nyár közepén jö9tt elő, az volt gyanús hogy mér hajnalban is rögtön tekert a ventillátor.

ha nem repedt meg és az olajfogyásnak és a vizfogyásnak köze van egymáshoz, na akkor az szívás...

Rock'n Roll

(#379) Dany007 válasza lajafix (#378) üzenetére


Dany007
veterán

Pont 11 éves...
Remélem én is, hogy nem függ össze a kettő. Mert igen, az nagy szívás lenne. :D

(#380) Vigneau válasza Dany007 (#377) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam anno a C4 Coupe-ban eresztett a hűtő. Stop leak-kel sikerült rendbe rakni, a jelenlegi tulajánál sincs gond vele azóta sem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#381) Dany007 válasza Vigneau (#380) üzenetére


Dany007
veterán

Egyelőre nem tudom hogy tudnám letesztelni. Most megint végigtaperoltam a csöveket ameddig beértem és záraz minden. Nézegettem a hűtőt is, de nagyon nem lehet hozzáférni és látni se nagyon.

Esetleg hétvégére száraz placc fölé állok, esetleg előtte lefotózom. :) Aztán hagyom egy napig állni és meglátjuk mi lesz alatta? De ez se teljesen jó, mert akár fel is száradhat ebben a szeles időben.

De elvileg a hűtővíz egy teljesen zárt körben mozog, elvileg egy csepp se fogyhat belőle,nem?

(#382) Vigneau válasza Dany007 (#381) üzenetére


Vigneau
félisten

Az illesztéseknél ereszthet a hűtő, ha elöregedik a rezonanciától. Nálam ott folyt el a víz, alul. Ezt a hézagot tömte be az előbb említett anyag.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#383) lajafix válasza Dany007 (#381) üzenetére


lajafix
addikt

hiába taperolod kell neki nyomás is -ami az üzem alatt megvan- hogy folyjon.

Rock'n Roll

(#384) DeFranco válasza lajafix (#383) üzenetére


DeFranco
nagyúr

folyásnyomnak kell lenni.

(#385) lajafix válasza DeFranco (#384) üzenetére


lajafix
addikt

én is ezt gondoltam, de nem találtam. Persze a csöveket néztem, nem a tartályt.

Rock'n Roll

(#386) Dany007 válasza lajafix (#383) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, na erre mondjuk nem gondoltam... :D

(#387) lajafix válasza lajafix (#385) üzenetére


lajafix
addikt

jut még eszembe hogy 100 fokosd víz + nyomáscsökkenés = lehet hogy rögtön elpárolog nyom nélkül.

Rock'n Roll

(#388) DeFranco válasza lajafix (#387) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem vízkőnek akkor is meg kell ott állni, vagy legalább is annak nyoma kell legyen, hogy ott egy picit le lett mosva a por, aztán felszáradt.

(#389) Dany007 válasza DeFranco (#388) üzenetére


Dany007
veterán

Én is így gondolom de mégse látni semmit.
Igazából alig van hol megnézni. Nyilván a csöveket végig tudom követni, de aztán nagyon nem látni be a motortérbe. Tele van "pakolva", kábelek, csövek stb...

Most megnéztem közvetlenül leállítás után, hátha csöpög valami az autó aljából de nem csöpögött.

Egyébként furcsa az egész. Mert tisztán emlékszem, hogy vásárlás után kb 2 hónappal néztük apósnál az olajszintet és tökéletesen középen volt, ahogy lennie kell.
Most meg 4 hónappal utána már minimum alatt volt. És rá kellett aztán töltenem mind az 1 litert, hogy minimum fölé kerüljön, de még mindig nincs középen.
A könyv szerint meg max vonalig kellene tölteni... Remélem csak simán "eszi az olajat" és nem hengerfejes vagy hasonló...

Már egészen megszerettem az autót...

(#390) DeFranco válasza Dany007 (#389) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tölteni kell és figyelni. ha tovább fogy, akkor meg kell nézetni, hogy mi a baj. vízbe tudnak rakni uv reagens anyagot, az kimutatja mindenképpen ha szivárog, az olaj meg azért látszik ha ereszt valahol. ha fogy de nem ereszt akkor meg a kipufogón távozik, és közben gyilkolja a katalizátort.

(#391) -v- válasza Dany007 (#389) üzenetére


-v-
addikt

1 litert toltottel ra es meg kozepen sincs? Hu akkor jol a beka segge alatt lehetett az olajszint, ugy kozlekedtel vele? :D
Tehat 5e km alatt tobb mint egy liter eltunt belole ....

[ Szerkesztve ]

(#392) Dany007 válasza -v- (#391) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ezért nézek én is így! :Y

Mondom, azért nem nézegettem hetente, mert vásárlás után 2 hónappal megnéztük és ahogy az a könyvben meg van írva pont középen volt a szint. Gyönyörű átlátszó volt stb... Ezért gondoltam, hogy akkor csak nem eszi... De talán még utána is megnéztem egyszer...
Aztán most meg csakúgy eszembe jutott, mert kollega épp a céges autónak nézte... Hát még jó, hogy megnéztem.

@DeFranco:

Ez egy jó ötlet. Most figyelem, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#393) Dany007 válasza -v- (#391) üzenetére


Dany007
veterán

Na, azért annyira mégsem volt vészes a helyzet...
Ma néztem megint, most már pont középen áll megint a szint. Valószínűleg múltkor túl korán néztem meg rátöltés után...
Bár igazából tökmindegy, mert így is azt jelenti, hogy elment valahova 1l olaj... :U

Mijezazúj avatar? : O Afene.

(#394) -v- válasza Dany007 (#393) üzenetére


-v-
addikt

Kusztomizáltam magam.

Töltsd fel max jelig, nézd meg a km számlálót aztán nézd meg mennyi alatt eszi le minimumig.

(#395) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Ilyen kocsim van. A modellfrissítéskor váltottak az Aston Martinos orra a Fiestanál. Van róla valakinek infója, hogy csak a motorháztető, lökhárító és a lámpák változtak elől, vagy a bekötési pontok is? Gondoltam rá, ha azok változatlanok, akkor akár magam is frissíthetném a megjelenését a kocsimnak, ha nem túl macerás.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#396) cbmfan


cbmfan
senior tag

sikerült lebontani autó elejét...tudtok valami bontót BP-en belül, ahol talán van bontott alkatrész egyes Mondeóhoz? XVIII. kerületben tudok egyet, de ott csak utángyártott van készleten.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#397) Goose-T válasza cbmfan (#396) üzenetére


Goose-T
veterán

Jobban jársz az utángyártottal, legalábbis a lökhárító esetén. Tesómnak is egyes Mondeója volt jópár évig (nemrég cserélte csak le), és a hátsó gyári lökhárító állandóan repedt magától, hiába forrasztgatta. Gondolom az első is ugyanolyan tré anyagból van. Vett később utángyártottat, az sokkal rugalmasabb, azt mondta. Az a baj, hogy az egyes Mondeókból már van húszéves is, és az eredeti lökhárítóknak elfárad az anyaga ennyi idő alatt. A gyári új meg gondolom megfizethetetlen, ha lehet egyáltalán kapni. Egyébként innen is összevadászhatod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#398) cbmfan válasza Goose-T (#397) üzenetére


cbmfan
senior tag

az első ezen már utángyártott volt, hátsó gyári, de bontott. és repedt középen alul :) sárvédőben talán lesz azonos színű, (Z5 - sötétzöld), de nem sok reményt látok rá.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#399) Goose-T válasza cbmfan (#398) üzenetére


Goose-T
veterán

Tessék, itt egy tökéletes donorautó fillérekért.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#400) cbmfan válasza Goose-T (#399) üzenetére


cbmfan
senior tag

dettó ugyanez, csak kissé messze van. és kék...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.