Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) hurenzon válasza Goose-T (#1800) üzenetére


hurenzon
senior tag

igaz, elírtam 2001

(#1802) SzlobiG válasza Goose-T (#1800) üzenetére


SzlobiG
félisten

De nem ám tddi csak a korai verziókban volt amit a transitbol raktak át. Olyat már én se vennék régi adagolós dízel. Mondjuk tdci-t is csak a legutolsó 2005-2006 verziót merném esetleg bevállalni a régebbiek injektor, magas nyomású problémáik voltak,/vannak és horror javítani. :(

Benzinessel az a baj, hogy sokat eszik és mellé nem megy. :D

(#1803) -v- válasza SzlobiG (#1802) üzenetére


-v-
addikt

Venni kell egy 3 literes V6-ost, az sokat eszik és mellé megy :K

(#1804) SzlobiG válasza -v- (#1803) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja ST-k jók is. :)

(#1805) -v- válasza SzlobiG (#1804) üzenetére


-v-
addikt

Nem az st-re gondoltam :) sima 3 lityósra. Csak az elég ritka

[ Szerkesztve ]

(#1806) DNReNTi válasza SzlobiG (#1802) üzenetére


DNReNTi
őstag

No de a két literes sem, az is lomha? :O Pedig elkezdtem magam hozzászoktatni a Mondeo gondolatához. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1807) SzlobiG válasza DNReNTi (#1806) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó múltkor volt itt egy 2 literes benzines a majd 150 lóerőhöz képest eléggé harmatosan szerepelt az olajat is szépen ette.

Ha pörgeted akkor azért szedi a lábát, de kalkuláld bele a fogyasztást is. [link] Itt egy teszt rosszakat nem írnak róla.

(#1808) -v- válasza SzlobiG (#1807) üzenetére


-v-
addikt

A nagy kasztni kis szivomotor az nem valami elheto parositas :(

(#1809) Atlantis válasza -v- (#1808) üzenetére


Atlantis
veterán

Dehogynem, csak legyen 6-8 henger, V-betű formában, meg 5-6 literes lökettérfogat. :) ...és persze hozzá egy benzinkút. :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1810) -v- válasza Atlantis (#1809) üzenetére


-v-
addikt

Mondom "kis szivomotor" :D

(#1811) SzlobiG válasza Atlantis (#1809) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vagy egy turbo kell rá azt probléma megoldva. :D Az 1.5 ecoboost lazán megeszi azt a 2 literes szívót.

(#1812) Atlantis válasza -v- (#1810) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, az a lényegtelen kis szó kimaradt... :B

SzlogiG: aha, csak aztán 200k km után majd szétesik vagy a gatyádat ráköltöd. Én inkább meghagyom másoknak a kísérleti nyuszi szerepét. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1813) SzlobiG válasza Atlantis (#1812) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én nem félek tőlük, de tény hogy még nincs nagy tapasztalat velük.

Amúgy meg van már ami 200k felett jár: [link]

Sőt TSI-ből meg 300k felett. :U

(#1814) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok!Motorcraft gyertyát hol tudnék venni a fiestába?

(#1815) -v- válasza Matthisa (#1814) üzenetére


-v-
addikt

Cromax pl, legolcsóbban meg itt

(#1816) lajafix válasza DNReNTi (#1798) üzenetére


lajafix
addikt

a 2 literes benzines nem eszik többet mint az 1.8as. Csak a 2 literesekből sokat automatával szereltek. Ne halgass a nem megy a szívóbenzines rendesen kórusra, megy az annyira amennyi ingázáshoz kell. Versenyezni meg konzolt vegyél... :)

ezek már 10+ éves gépek és hiába hiszi mindenki hogy kimennek a világból, karban kell tartani őket. Lásd a hozzászólásaimat, egyedül a motorral nem volt gondom 11 év alatt. :)

Rock'n Roll

(#1817) DNReNTi válasza lajafix (#1816) üzenetére


DNReNTi
őstag

Megnéztem ma a kiszemeltet. Apróságok vannak vele, de szerintem rendben van, leinformálni is sikerült, rendszeresen szervizelt gép, valós km-rel, viszont sajnos az nem derült ki, hogy volt e törve. Egy hozzáértő kolléga nem ér rá holnap du Debrecenben esetleg egy rétegvastagság mérő társaságában megnézni újra? Van cserébe söröm, pálinkám! :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1818) gaborbol válasza DNReNTi (#1817) üzenetére


gaborbol
őstag

En annak idejen majdnem beleugrottam egy 6 eves, toresmentes, nagyon megkimelet, egygazdas Toyota Corollaba... Szerencsere markaszervizben 7000 ft-ert megneztek es kiderult, hogy az ajton alltalam is latott megfolyt lakkreteg a legaprobb gondja.
Az egesz jobb oldala torve volt valamint az eleje is, amit viszonylag szepen, kizarolag gyari elemekkel javitottak, valamikor, talan markaszervizben, es a kis lakkfolyast az ajto oldalan leszamitva teljesen rendben talaltak. Kivul bellul nagyon megkimelt kepet mutatva.

Aztan ahogy nezegettek az aljat, kiderult, hogy tiszta gitt az egesz alja es is rohad is korulotte, valamit, hogy az ora szerinti 109k KM sem lehetseges mivel az utolso hivatalos szervize 150K -nal volt Olaszorszagban egy evvel ezelott :DDD

Azota komolyabb erteku kocsit csak es kiazarolag markaszervizes atnezes utan veszek, mert ala annyira nem latsz, Ha kerul 15-20k-ba esetleg akkor is megeri, ha meg nem engedni az elado elvinni akkor nyugodt szivvel ott kell hagyni, majd less masik.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Tudna valaki mondani egy jó bontót pesten, ahol MK6 facelift Fiesta-hoz találok sárfogó műanyagokat ("gumit")?
3 autóalkatrész boltot kérdeztem és nincs utángyártott, csak gyári Ford 10K+-ért 1 pár.
Nem tudom ezek miért olyan extra elemek ehhez az autóhoz, hogy nincs utángyártott noname olcsóbbért belőle. :(

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#1820) DNReNTi válasza gaborbol (#1818) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyetértek teljesen, sikerült is lezsírozni holnapra egy időpontot, lesz egy teljes állapotfelmérés. Kíváncsian várom. Egyfelől remélem pár apróság kibukik, és jó alku alap lesz, másfelől bízom benne semmi komoly gáz nem lesz vele. Majd jelentkezem. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1821) DeFranco válasza Dj Sügi (#1819) üzenetére


DeFranco
nagyúr

focushoz is heroin áron adják, pedig must have a sárfelhordás miatt. de én sem találtam.

(#1822) Erdei88


Erdei88
veterán

MK 1-es Focusnál mitől lehet, hogy hideg motornál, alacsony fordulaton dadog az autó?

(#1823) DeFranco válasza Erdei88 (#1822) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mennyire alacsony a fordulat?

Típus"hiba", hogy elkoszolódik az alapjárati szabályzó, tisztítani, és kenni kell, szokott segíteni.

(#1824) Erdei88 válasza DeFranco (#1823) üzenetére


Erdei88
veterán

1000-1500 között. Óvatos egyes után ha felváltok kettesbe, kicsi gáz akkor lehet érezni. Miután bemelegedett a motor már nem csinálja

(#1825) Goose-T válasza Erdei88 (#1824) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem gyújtótrafót kellett cserélnem, amikor ilyet csinált a kocsi, bár az már meleg motornál is ilyen volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1826) Erdei88 válasza Goose-T (#1825) üzenetére


Erdei88
veterán

Az alapjárattal nincs gond hideg és meleg motornál se. Esetleg próbáljak meg egy kis benzin adalékot?
Az autót lényegében napi 15-15km megtételére használjuk

(#1827) Goose-T válasza Erdei88 (#1826) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem se az alapjáratnál jelentkezett a dadogás, hanem gázadásnál. Szét volt égve a trafó a kábelekkel együtt, az okozta a problémát.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1828) -v- válasza Erdei88 (#1826) üzenetére


-v-
addikt

Menjetek el kirándulni, forgasd szét a pályán, én először azt próbálnám.

(#1829) hurenzon válasza DeFranco (#1823) üzenetére


hurenzon
senior tag

Nálam is ez volt.

(#1830) DNReNTi válasza DNReNTi (#1820) üzenetére


DNReNTi
őstag

No, kiderült. Minden oké, lefoglalóztuk, holnap hozom. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1831) SzlobiG válasza DNReNTi (#1830) üzenetére


SzlobiG
félisten

Melyik is ez pontosan? (hirdetés)

(#1832) radi8tor válasza Erdei88 (#1824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én klíma használata mellett érzek ilyet, hogy nem egyenletesen gyorsít. :U

⭐ Stella

(#1833) DNReNTi válasza SzlobiG (#1831) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez lesz az. Sajnos nem occó még lealkudva (1.2M) sem, de ár-értékben messze a legjobb amit találtam. Bízom benne, hogy nem lesz csalódás. A korábbi szerviz infók, a műszaki átvizsgálás és a próbakör is pozitív. Sokkal simábban és csendesebben jár mint az öregem 1.8-asa. Csak győzzem majd etetni. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1834) SzlobiG válasza DNReNTi (#1833) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már nem él a hirdetés. Sok szerencsét hozzá, akkor. :)

(#1832) radi8tor1 Az normális a klíma mellett nem megy úgy.

(#1835) DNReNTi válasza SzlobiG (#1834) üzenetére


DNReNTi
őstag

Oh. Tenyleg. Reggel meg megvolt. :)
Koszike!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1836) Dj Sügi válasza SzlobiG (#1834) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ha esetleg érdekel: [link]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#1837) SzlobiG válasza Dj Sügi (#1836) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, tudtam hogy vissza lehet nézni valahogy. :)

(#1838) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Na megjöttünk. Beszállok én is a klubba mint 2-3 órája Ford tulajdonos.

Meg is van az első kérdésem:
Műszerfal világítást MK3 Mondeo-ban mennyire ördögi dolog cserélni? :)

(#1836) Dj Sügi
De király. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1839) Goose-T válasza DNReNTi (#1838) üzenetére


Goose-T
veterán

Van jópár videó róla, itt van egy. Nem ördöngösség.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1840) DNReNTi válasza Goose-T (#1839) üzenetére


DNReNTi
őstag

Wow. Igazán köszi. Közben rájöttem csak le volt véve teljesen a fényerő. :DDD RTFM ugye... :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#1841) Erdei88 válasza radi8tor (#1832) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagyon megfogja. De a Mondeokat is. A kis Astra-t viszont nem annyira, bár az 140 Le

(#1842) Dj Sügi válasza DeFranco (#1821) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Esetleg ebay-en nem néztél utána?

Szerk.: DNReNTi és SzlobiG
Szívesen! :))

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#1843) doc


doc
nagyúr

sziasztok!

csak gyorsan bejelentkeznek, ugyanis tegnap ota egy 2000-es evjaratu Focus 1 (1.6 benzines kombi, Trend felszereltseg) tulaja vagyok :)

Illetve ket kerdesem van:

1) az autohoz csak 1 kulcs van. nem taviranyitos, sima manualis, "hagyomanyos" modon nyitja az ajtot, viszont immobilizeres. Ha szeretnek meg egy kulcsot, akkor ugye ezt csak Ford markaszervizben tudnak nekem adni? Mi a menete pontosan egy masodik kulcshoz jutasnak? Siman bemegyek az autoval es az egy szem kulcsommal, es X osszeg leszurkolasa utan kijovok ket kulccsal? Vagy vinnem kell valamit?

2) kb. 300 km-t tekertem bele, remekul mukodik, ugy nez ki nagyon jo valasztas volt. Egyetlen problemat vettem eszre: egyszer csak elkezdett vilagitani a motorhiba, a toltes es az olajnyomasjelzo lampa. Mivel pont egy busz mogott alltam, gyorsan levettem a gyujtast es ujrainditottam, azota semmi hasonlot nem lattam. Ket dolog jutott eszembe ami esetleg szamithat: 60-70 km autopalya utan budapesti dugoban totymorges, tehat gondolom rendesen meleg volt a motor. A masik hogy a kocsi eleg rendesen orral lefele allt a lejton.
Mivel eleg fura hogy a harom fenti lampa egyszerre egett, es az ujrainditas megoldotta, valami kisebb elektronikus problemat sejtek, ha valakinek ismeros a problema, adhatna tippet hogy mit erdemes megneznem :)

MOD:
majd' elfelejtettem, van egy harmadik is:
3) a jobboldali visszapillanto burkolata hianyzik (az elozo tulaj elmondasa alapjan leloptak egyik este az utcan), van valakinek tippje hogy honnan lehetne csak ezt a burkolatot megvenni/megrendelni? (nyilvan nem akarok egy komplett tukrot venni, kiveve ha csak igy megoldhato, viszont akkor leginkabb bonto marad)

[ Szerkesztve ]

(#1844) Goose-T válasza doc (#1843) üzenetére


Goose-T
veterán

Gratula, jó választás! Nekem is hasonló van, csak 2003-as Ghia. Itt találsz bontott alkatrészeket, és javítással is foglalkoznak. Én már hozzájuk hordom két és fél éve, amióta megvan a gép, és maximálisan meg vagyok velük elégedve. Mondjuk a kocsinak sem volt eddig komoly problémája, csak a korából adódóan kellett pár dolgot cserélni rajta (trafó, kuplung, stabilizátor, egyéb apróságok).

A futóműve tényleg király ennek a kocsinak egyébként. Imádom, amikor 130-nál az autópályán két ujjal átpöccintem az egyik sávból a másikba a kocsit, és meg sem billen. :)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1845) doc válasza Goose-T (#1844) üzenetére


doc
nagyúr

koszi :)
Megneztem 2 Ghiat is, tetszett is nagyon a felszereltseg, de egyik sem volt olyan allapotban amit meg mertem volna venni
Az autopalyas tapasztalat nekem is megvolt, tegnap vasarlas utan gyorsan volt is egy kb. 130 km-es autopalyazasom. Tenyleg szuper a futomu, bar oda kell figyelni ra autopalyan, az eddigi automhoz kepest olyan csendes hogy ha az ember kicsit elbambul, siman belecsuszik 160-ba a tempo... :DD

(#1846) TomPack válasza Atlantis (#1771) üzenetére


TomPack
őstag

Ebből a pénzből màr 2011 utàni fókàt kap, és azokban màr nem nyűgös a DPF, adalék sem kell bele mint a koràbbiakba. Én is egy ilyet hajtok. Egyébként az EU5 miatt szerintem mindegyikben van.

(#1847) TripleB válasza doc (#1843) üzenetére


TripleB
senior tag

Üdv!

Bicskakulcs.hu

Az immo dolgot is megoldják szerintem.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1848) doc válasza TripleB (#1847) üzenetére


doc
nagyúr

Hm, Szigetszentmiklos fele nem nagyon jarok, viszont ha jol ertem ok tudnak nekem taviranyitos kulcsot is csinalni a mostani, sima 'mechanikus' melle, ugye?
Mert akkor lehet hogy teszunk arra egy kis kiterot oktoberben :D

(#1849) TripleB válasza doc (#1848) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem igen. :)
Azért hívd fel őket előtte és mond el nekik, hogy mit szeretnél.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1850) radi8tor válasza doc (#1843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tükörre borítás külön kapható bármelyik Fordnál raktárról.
A színre fújást neked kell megoldani, mert alapozva adják csak.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.