Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) DeFranco válasza radi8tor (#1450) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom darabja...

az szettben már 54k legalább. annyi nincs rá.

[ Szerkesztve ]

(#1452) radi8tor válasza DeFranco (#1451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen darabja. 1 db kellett nekem így belefért a dolog. Legalább nem rozsdásodik, mint egy használt.

Használtat talán kapni 3-4000-ért is, de azt azért alaposan át kell festeni (homokfújás után), hogy ne nézzen olyan durván.

⭐ Stella

(#1453) DeFranco válasza radi8tor (#1452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

homokfújással profi festéssel már majdnem új áron vagy, legalább is én ilyen 5k-s árakat tudok homokfújásra.

szerintem én egy jobb állapotú, rendbehozott használttal járnék a legjobban.

(#1454) TripleB válasza DeFranco (#1453) üzenetére


TripleB
senior tag

Én a Focus fórumon vettem a 15"-osokat anno patika állapotban 22e-ért.
Nálunk a homokszórás és porfestés 15 e Ft.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1455) DeFranco válasza TripleB (#1454) üzenetére


DeFranco
nagyúr

darabra vagy szettre?

(#1456) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok újra!

Megtörtént a féktárcsák és betétek cseréje és megvolt a műszaki vizsga.
2 hete pályán mentem és olyan 115 Km/h-nál rendesen berezonált a jobb eleje az autónak, de csak azon a sebességen. Mivel voltam futóművesnél az autó vásárlása után, eléggé meglepődtem, hogy mi lehet. De úgy voltam vele, hogy megvárom a fékcserét. Most ezek után egyáltalán nem ráz azon a sebességen és máshol sem.
Lehet, hogy a kopott féktárcsa/betét miatt lehetett a berázkódás?
Most hétvégén lesz egy 750 km-es "túrám" ott majd jobban letesztelem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1457) radi8tor válasza LamaCube (#1456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán lehet a tárcsa egyenletlen kopása miatt is a rezonancia. :K

⭐ Stella

(#1458) LamaCube válasza radi8tor (#1457) üzenetére


LamaCube
addikt

Én is erre tippelek, na majd hétvégén kiderül. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1459) TripleB válasza DeFranco (#1455) üzenetére


TripleB
senior tag

Szettben természetesen. Használt volt, de kf felnire váltott az ember pár hét után, miután megvette.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1460) gaborbol


gaborbol
őstag

Focus 2010 SES 2.0 benzines 120K Km. Felesegem occse kocsija, tegnap mondja, hogy valami morog rajta, de nem tudja honnan jon a hang. Beulok szerintem a jobb hatso kerekcsapagy, ma athozta, eleve meglepett a dobfek. Ez normalis, hogy dobfekes?

Leszedem a dobfeket, a kulso csapagy vagy 3 mm kotyog, a belso csapagy meg szo szerint darabokra hullott kiszedeskor, pedig SKF volt benne.

Kicserel, osszerak ez a resze jo, most a jobb elejet es a bal elejet is hallom nagyon fimonam morogni. Ezek ennyire nem sikerultek jol, vagy ez csak egyedi eset? Nincs utve-verve, meg csak szar uton se jar.

[ Szerkesztve ]

(#1461) Ck.


Ck.
addikt

Üdv srácok,
Érdeklődni szeretnék, hogy a 2006-2007 körüli diesel Focusokról - 1.6-1.8-2.0 TDCi - mit lehet tudni, milyenek ezek a motorok? Ők is beletartoznak még az "óvakódj a Ford dieseltől" jelzőbe, amit az MK3 Mondeo indított el anno a TDCi-vel? Vagy ezek már javított konstrukciók?
Szintén 2006-2007 körüli MK3 Mondeok-ban javult-e vmit a diesel motorok megbízhatósága, vagy ugyanúgy nem javallott?

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#1462) Atlantis válasza Ck. (#1461) üzenetére


Atlantis
veterán

Ugyanazok a francia dízelek vannak Focus-ban is, mint a Mondeo-ban. 1.6-osból a DPF nélküli állítólag nem olyan rossz. Szóval ami az egyikben vacak, az biza a másikban is az lehet.

gaborbol: a kerékcsapágy problémás szokott lenni Focus-nál, úgy tudom, leginkább a hátsók. A dobfék érdekes, nekem a 2 literesen tárcsa van elöl-hátul, persze amerikai piac más...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1463) SzlobiG válasza gaborbol (#1460) üzenetére


SzlobiG
félisten

SKF csapágyat nem veszünk...

(#1461) Ck. 1.6 PSA, 1.8 Ford, 2.0 PSA motor.

1.6-ba én úgy tudom nincs DPF nélküli. Az 1.8 amibe 100% nincs DPF, de annak meg a vezérlése ilyen 100-150k között mozog, gyorsan nyírja a kettős tömegűt is.

2 literes szintén DPF-es.

(#1464) Atlantis válasza SzlobiG (#1463) üzenetére


Atlantis
veterán

1.6-os traktorból a 90 lovas az fix turbós és nincs DPF.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1465) SzlobiG válasza Atlantis (#1464) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azok meddig voltak? Nem csak 2006-ig? 1.6-ot annyira nem ismerem.

(#1466) Atlantis válasza SzlobiG (#1465) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem tudok róla, hogy előbb kivezették volna, de a fórumtárs amúgy is facelift előtti évjáratot kérdezte.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1467) gaborbol válasza Atlantis (#1462) üzenetére


gaborbol
őstag

Kerdeznek meg, ha lehet :)

Alapjarat finoman ingadozik rajta amikor all a kocsi, ilyen 50-150-et, es remeg is az egesz auto. Motortarto bakokat nezzem rajta?

A masik ami meglepett fogyasztas, miota megvan nem lett reszetelve az atlag fogyasztas rajta, az most atszamitva 9.2L mutat. Minimalis varos, orszagut napi 65km ingazik, es nezem a hivatalos fogyasztasat es tenyleg ennyi.

SKF- csapagy szerintem jo marka, nem ez kerult bele, a ford gyarilag ezzel szereli.
13K volt a komplett dobfek( betetek nelkul) a csapagyakkal orok garanciaval.

(#1468) Atlantis válasza gaborbol (#1467) üzenetére


Atlantis
veterán

Alapjárati ingadozás sok mindentől lehet, nekem is volt, mikor megvettem, de egy szoftverfrissítés után helyreállt. Nem hiszem, hogy látatlanban ezt lehetne diagnosztizálni. A motortartó nálam is elfosta magát, de alapjáraton nem venni észre, inkább csak alacsonyabb fordulatról indított határozottabb gyorsításoknál van egy fura hang...az se biztos, hogy emiatt, de gyanús a dolog.

Fogyasztás nálam 7,3L nagy átlagban, de ha több a város, akkor 8 fölé is el tud menni, mindezt normális, határozott vezetési stílusban, senkit nem feltartva (sőt), de nem is gyilkolva a gépet. 9 fölött még sosem tudtam letolni a torkán, még sok téli hideg üzemmel sem. Jó motor ez, pedig a Fordnak sikerült egy elbaszott áttételezésű váltót társítania hozzá, pályán ölni tudnék egy 6. fokozatért.

Ha jól értelmeztem a SES jelölést, akkor amerikai piacos a gép, így viszont az automata váltós, nem? Ha igen, 4 fokozatú? Ez magyarázhatja a magasabb fogyasztást...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1469) Jaffa75 válasza Atlantis (#1464) üzenetére


Jaffa75
őstag

szerintem a 90 lovast csak a 2-es kókuszba tették be... :U

Nekem volt cégesem ezzel a motorral, 200e km-t tettem bele, egy légtömegmérő csere volt benne 369 naposan, utána 4 évig semmi. Alig eszik valamit, lábtól függően 4,5-5,5 l.

Most egy C-maxom van, ez még a DPF-es 109 lovas. Ez többet eszik fél literrel, mondjuk tán kicsit jobban is megy. Vezérléscsere megvolt 180-nál (most van benne 186), illetve a vezérműláncot is cseréltettem... pár hete megvolt a turbónál a szelep is, az ESS-es srácok szerint most nyugalom jön :DDD ! Én szeretem, ha óvatos vagy akkor tempomattal 100-as tempóban összejön a 3,8-as fogyi is :C (computer szerint, a valóságban 3-4 decivel több szerintem)

(#1470) gaborbol válasza Atlantis (#1468) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi! :R

Akkor a motortartot meg megnezem rajta., remeg ez vezetes kozben is, mivel nem az en autom es elotte meg soha nem vezettem, igy nehez kitalalnom, hogy mi a banat Baja van, ha csak nem a toka veres mar.

Valoban automata kulonben, csak azert csodalkoztam, mert legtobbet autouton jar 100 km/h sebesseggel, szoval az optimalis is lehetne akar neki.

[ Szerkesztve ]

(#1471) Goose-T válasza gaborbol (#1470) üzenetére


Goose-T
veterán

A hagyományos "amerikai" automata váltónak az ellenállása nagy, ezért tökmindegy, mennyivel és hogy megy vele az ember, mindig többet fog fogyasztani vele a kocsi, még akkor is, ha azonos a sebesség és a fordulatszám.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1472) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Mint írtam anno, hogy bizonyos km-nél /100-110 Km/h/ berezeg a kormány. A féktárcsa és betét cseréje után /kopott volt már mindkettő/ kb. felére csökkent a rezonálás. Így elvittem futóműveshez és mind a 4 kereket kiegyensúlyoztattam, majd egy futómű ellenőrzést és ha kell állítást is kértem. Az kiegyensúlyozás után tökéletesen rezonancia nélkül fut a verda. Tehát az volt a baj. Kicsi széttartás volt elől és ezt beállították. Azt mondták semmi gond a futóművel. Úgyhogy kicsit nyugodtabban állok neki a jövőhét szombati 2500Km-es Erdélyi túrának. Remélhetőleg nem hagy cserben a fóka! :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1473) radi8tor válasza LamaCube (#1472) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem fog, voltam én Skóciában vele 10 éves korában. Olyan 7000km 10 nap alatt. :)

⭐ Stella

(#1474) LamaCube válasza radi8tor (#1473) üzenetére


LamaCube
addikt

A próféta beszéljen belőled! :R Egyébként meglepődtem a fogyasztáson. Szeged-Sopron-Szeged /közben voltak más utak is/ 915 km-re 6.6-os fogyasztás jött ki. 4 felnőtt egy 11 éves gyerek meg a csomagtartó tele. Mivel nincs compi a gépben, így tankolással tudtam kiszámolni.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1475) radi8tor válasza LamaCube (#1474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2x teli tankkal egész jól ki lehet számolni a fogyasztást.
Klíma van benne?

⭐ Stella

(#1476) LamaCube válasza radi8tor (#1475) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen van benne, de akkor rossz idő volt, így nem kapcsoltam be. Most a héten kb. 30 km volt klímával. Annyira mondjuk nem számít mennyit fogyaszt, mert sokat nem lehet tenni ellene.
Összesen 61 litert fogyasztott /persze nem egyszerre tankoltam/, nem akartam a pályán tankolni, ezért még a pálya előtt rátöltöttem 12 litert. Most megint teletankoltam és 49 liter ment rá, tehát 6 liter maradt benne.

radiátor1 "1475"
Igen legalább nem ér meglepetés az útiköltséggel. :)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#1477) radi8tor válasza LamaCube (#1476) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tenni nem, de egy hosszú útnál lehet kalkulálni az utazási költségeket. :)

⭐ Stella

(#1478) Erdei88


Erdei88
veterán

Tegnap volt a Mondeo szervizben, olajcsere, szűrűk stb..

A lökhárítót meghúzta valaki, nem vészes de kértünk egy árajánlatot a javítására. Mindennel együtt 100.000!! forint. Amikor a csak elénk tolta a papírt, felkacagtam.

Szakszerviz mi így szeretünk.

(#1479) radi8tor válasza Erdei88 (#1478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kis karcra lökhárítón (szemből belém jött valaki, szinte már állt a két autó) nekem a biztosító 40000 körüli összeget ítélt meg. Na én meg ezen kacagtam fel, mikor meghallottam.
Pár hónappal előtte vettem új lökhárítót (60000, festés 30000...)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1480) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsássátok meg nekem nekem a promót, de hátha Titeket is érdekel :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1481) Goose-T válasza bitpork (#1480) üzenetére


Goose-T
veterán

Hagyjá' má' a fosvágenekkel! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1482) bitpork válasza Goose-T (#1481) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha végig bírod a töménytelen VAGot, akkor megtalálod a linkelés valódi célját ;) Különben a második leírásánál az is feltűnhet, hogy volt már innen is látogatónk :K , aki a harmadikra is visszatért!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1483) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

2003-as, 1.4, benzines Focusra kell gumit vennem, mert egy kiálló csavar kiszakította a jobb hátsó kerék oldalát. Jelenleg BFGoodrich 205/50 R 16 87V van rajta. Milyet érdemes venni?

Köszi!

(#1484) radi8tor válasza szuszinho (#1483) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Párban illik cserélni a gumikat. Mindkét hátsót ki kéne cserélned.

⭐ Stella

(#1485) szuszinho válasza radi8tor (#1484) üzenetére


szuszinho
őstag

Ezt tudom, csak azt nem milyet vegyek.

(#1486) Goose-T válasza szuszinho (#1485) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát milyet? Ugyanakkorát, ugyanolyan évszakra valót. Ha már 16-os malomkerekeket raktál alá, rá fog menni a gatyád is, ha rendes gumit akarsz rá venni (~30k/db), nem valami gagyi Tescosat, de hát te akartad.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1487) szuszinho válasza Goose-T (#1486) üzenetére


szuszinho
őstag

Így vettem, és nem vagyok tisztában azzal, hogy melyik márkát érdemes.

(#1488) DeFranco válasza szuszinho (#1487) üzenetére


DeFranco
nagyúr

több márka van, ami jó, a lehetőségeknek csak a pénztárcád szab határt. nézegess teszteket a te méretedben, melyik gumi hogyan szerepel, nem szentírás, de irányadó lehet. főleg a vizes tapadásra figyelj, az a legfontosabb, szárazon tud tapadni az alsóbb kategóriás gumi is, az nem olyan nagy kunszt. amikor szükség van a minőségre az a vizes út, illetve a hirtelen fékezés.

van a PH!-n gumis topic is, ott kellene esetleg érdeklődnöd. ott sem kell elhinni mindenkinek mindent. én ha lehetőség van rá, a top 3-5-ből választanék.

[ Szerkesztve ]

(#1489) Goose-T válasza szuszinho (#1487) üzenetére


Goose-T
veterán

A felső hatból (zöld jelzésűek) bármelyik jó, válaszd a legolcsóbbat közülük. Bár mint írtam, valószínűleg 30 ezer Ft felett lesz az áruk.

A kép innen van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1490) szuszinho válasza Goose-T (#1489) üzenetére


szuszinho
őstag

Köszi szépen! Első, gyors keresgélés után Bridgestone lesz valószínűleg.

(#1491) Satan_Claus válasza szuszinho (#1490) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ha nem mész nagyon sokat (12e km fölött / szezon), Falkent is nyugodtan bevállalhatod.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1492) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Van egy Fiat Brava 1.9 TD 75 lóerős autóm. Leszeretném cserélni egy erősebb dízelesre. Kiszemelt példány egy Ford Focus 1.8 TDDi, TDCi. Előző kocsimnál leginkább a lóerő és nyomaték hiány bosszantott. Melyik motorral ajánlanátok? Focusoknál gondot okoz a rozsda? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#1493) Dorien válasza ACAB95 (#1492) üzenetére


Dorien
veterán

Összeghatárt nem írtál. Én ezeket ajánlanám:
1. 3-5 éves, keveset futott (100e km alatt) 1.6 TDCi 109 LE.
2. Faceliftes Mk1, 2002-2005 évjárat, 1.8 TDDi 90 LE.

Ez utóbbi azért jóval harmatosabb, de szerintem dinamikus közlekedéshez elég, és TDCi-vel szemben nincs benne kettős tömegű lendkerék, nagynyomású szivattyú, csak az adagoló a gyenge pontja. Az ajtók alját nézd meg belülről, ott szoktak rozsdásodni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1494) Satan_Claus válasza ACAB95 (#1492) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát, Focusokkal 2 baj van:

- rozsda
- dízelmotor

:))

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1495) Atlantis válasza Satan_Claus (#1494) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha csak ennyi lenne, seggemet földhöz csapkodnám örömömben...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1496) Satan_Claus válasza Atlantis (#1495) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Na jó, 2 NAGY baj... Most kellett hátsó kerékcsapágyat cseréltetnem, 200 Euroba fájt... :O

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1497) westcoastog


westcoastog
veterán

Na, duplán is ford tulaj leszek, hétfőn hozok haza egy 97-es 1.6-os zetec mondeot.

Az lenne a kérdésem hogy milyes fajta olaj kell bele? A sierrámba 10w40, ebbe nem tudom mi megy. :B
Csak mert van itthon 10w40 olajam bőven.

(#1498) Satan_Claus válasza westcoastog (#1497) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

5W30, WSS M2C913-B

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1499) tomiii. válasza westcoastog (#1497) üzenetére


tomiii.
aktív tag

akkor jöhet majd az én Fordomba a 10w40-ed akciósan ;]

(#1500) westcoastog válasza Satan_Claus (#1498) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor ilyet kell kérnem az autós boltban. :D
Márka mindegy?

(#1499) tomiii.
Így is akcijósan szereztem öcse, fizessek is érte hogy elvidd? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.