Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) jozsi252 válasza -v- (#741) üzenetére


jozsi252
veterán

No megtörtént az izzócsere. Osram D2S 66240-es xenon izzót vettem. Minden tekintetben jobb lett a fény. Oldalra is jobban szórja a fényt ez az izzó, illetve jóval erősebb is lett a fénye neki. Szóval akkor ezek szerint a foncsornak nem nagyon hibája. Legalábbis ha lett volna, akkor úgy vélem nem nagyon vettem volna észre változást.

iPhone 13 Pro Max

(#752) Dorien


Dorien
veterán

185/70 R14 tapasztalatok (Focus Mk 1.5):
Városban valóban kevésbé dinamikus hasonló gázadásnál az autó (175/65 R14 volt rajta), viszont jóval tovább is gurul vele. Mostanában a 60-65 km/h környékére gyorsítást, majd a kereszteződésig történő üresben gurulást gyakorlom vele, fél km-eket lazán elgurulok üresben, sokszor többet is. Majd beszámolok, hogy fogyasztásban mennyire célravezető ez a vezetési módszer. Az biztos, hogy terápiának tökéletes, sokkal nyugisabb vagyok, nem kapom fel úgy a vizet a tötymörgőktől, mint amikor a dízelt tapostam. :)

Totalcar - Motorfék kontra kigurítás

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#753) Kornel válasza Dorien (#752) üzenetére


Kornel
veterán

hát én most taposom a dízelt, de már gondolkozok rajta, hogy megérné egy blokkolót beszerezni, mert nehéz nem nyomni neki.
csak megy az ember, és máris 100-on van.
városban meg még 70-es táblánál is sok már :D

(#754) radi8tor válasza Dorien (#752) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól teszed, nincs értelme városban nyomni.
Drága és veszélyes mutatvány.

⭐ Stella

(#755) Atlantis válasza Dorien (#752) üzenetére


Atlantis
veterán

Persze, hogy nem kapod fel, mert így te vagy a tötymörgő. :) Remélem, nem előttem gurulgatsz majd fél kilométert...

kornelka: Ismerem az érzést, én a váltóáttételezést okolom, az enyém 4.-ben sokat forog az én ízlésemnek, 5.-ben pedig meg akar fulladni szabályos városi tempónál. Kénytelen vagyok gyorsabban menni. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#756) Erdei88 válasza Kornel (#753) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem tudom mennyire térülne meg egy blokkoló. 150-200 ezerből sok büntit be tudsz fizetni, plusz a blokkolóért is megbüntethetnek

(#757) Kornel válasza Erdei88 (#756) üzenetére


Kornel
veterán

vágom, emiatt csak gondolat volt.
de jó lenne, ha nem kéne pályán nézni a km órát. :D
úgyis megveszem jövőre a megyei matricát, szerintem kettőt is, még így is megéri majd.

(#755) Atlantis: valószínű nálam is ez a gond, meg az, hogy most jó turbóval ugrik a gép, a jó futómű miatt meg nem érzem a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#758) Dorien válasza Atlantis (#755) üzenetére


Dorien
veterán

Szeretnél te olyan "tötymörgőket" magad elé, mint én... :)
Az esetek 80%-ában én előzök, nem engem előznek.

A Focus futóművén minden nap elámulok, hogy ez mennyire qrva jó. Hihetetlenül stabil a gép most ezekkel a téli gumikkal.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#759) Kornel válasza Dorien (#758) üzenetére


Kornel
veterán

En 99%-ban elozok ;)
Sok a totymorgo.
Es valoban kivalo a fordok futomuve :)

(#760) DeFranco


DeFranco
nagyúr

műszerfalvilágításban otthon van valaki? a klímatraktusnál (hőfok, levegő iránya, fokozat karikák) van egy kontaktos (ütöm világít) meg egy kiégett világításom. cserélt-javított már ilyet valaki? házilag neki lehet állni?

milyen világítás van mögötte? izzó vagy led? forrasztós a móka vagy kézzel cserélhető?

(#761) Erdei88 válasza DeFranco (#760) üzenetére


Erdei88
veterán

Kézzel cserélhető izzó. Nekünk most cserélték ki

(#762) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

3. generációs Focus audiorendszerét sikerült valakinek Spotify-al összebarátkoztatnia?

(#763) Kephamos válasza Kephamos (#762) üzenetére


Kephamos
addikt

Elsőre sikerült. Hibátlan. :)

(#764) Kornel válasza Kephamos (#763) üzenetére


Kornel
veterán

mennyi most egy focus 3 tdci ghia?

(#765) Kephamos válasza Kornel (#764) üzenetére


Kephamos
addikt

2,2+

(#766) Kornel válasza Kephamos (#765) üzenetére


Kornel
veterán

az ára érdekelt konkrétan.
:K

(#767) Kephamos válasza Kornel (#766) üzenetére


Kephamos
addikt

Konkrétan onnan indul. :) Cégautó volt.

(#768) Kornel válasza Kephamos (#767) üzenetére


Kornel
veterán

Az ingyen van ;)
Mondjuk engem valami fullos.kombi fog majmajd erdkelni :)

Mod:
Inkabb 4,5 milla egy fullos kombi.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#769) Dany007 válasza Kornel (#768) üzenetére


Dany007
veterán

Szép szép, de ez jóformán vadiúj.
Meglepve nézem azokat a fogyasztási adatokat... Ha ez igaz és így folytatódik, pár éven belül tényleg termelni fogják az üzemanyagot. :D

Bár most olvasom, hogy akár még a felére is csökkenhet a benzin ára a jövőben... Nem igazán értem ennek az okát így hirtelen, de kezd félelmetes lenni.

(#770) Kornel válasza Dany007 (#769) üzenetére


Kornel
veterán

Az uj ara erdekelt.
4,5-et meg adnak is erte kb.ha lenne annyi.
Szerintem vegyesben 5 liter realis ovatosan. Taposva 6.

A benzinar csokkenes oka hogy oroszorszagot ki akarjakarjak csinalni. Es ki is fogjak.

(#771) radi8tor válasza Kornel (#770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekünk ez egyelőre jó. Csak nehogy aztán visszanyaljon a fagyi.

⭐ Stella

(#772) Kornel válasza radi8tor (#771) üzenetére


Kornel
veterán

Persze jo.
Par hetig. Honapig.
Aztan ha csodbemegy oroszorszag akkor lesz 500-as euro arfolyam. Meg dollar is.

(#773) Kephamos válasza Kornel (#768) üzenetére


Kephamos
addikt

Az hogy onnan indul az nem azt jelenti, hogy annyi volt, de ne menjünk bele. Elég vicces a 2-vel kezdődő pillanatnyi fogyasztás 50-el, 5-ösben. :)

(#774) Kornel válasza Kephamos (#773) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor mennyiert lehet elhozni egy foldi halandonak?

(#775) Atlantis válasza Kornel (#770) üzenetére


Atlantis
veterán

Az olajárat az arab kitermelők szabják meg, ők pedig nem akarják kicsinálni Oroszországot. Sőt, pont az amerikai palakitermelők ellen megy a dolog, mert az a technológia drágább. Az, hogy ebbe az oroszok fognak belerokkanni, csak járulékos kár és sajnos fennálló veszély, ami Európát is súlyosan érinteni fogja, de az arabok ezt is pont letojják. Nekik még így is megéri majd, ha csökken az amerikai olajpala jelentősége a piacon.

No, de ez itt OFF, csak kikívánkozott.

Kellemes Karácsonyt kívánok minden Ford tulajnak!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#776) Dany007 válasza Atlantis (#775) üzenetére


Dany007
veterán

Kellemes Karácsonyt! :)

Tegnap majdnem rossz autóba szálltam. :D Pár napja áll itt előttünk egy ugyanolyan Mondeo, mint a mienk. Típus, szín, még a dísztárcsa is hasonló... Csak az övé picit régebbi a rendszám alapján.
Múltkor direkt beálltam mögé :D

(#777) radi8tor válasza Dany007 (#776) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Focusnál még be is tudod zárni a saját kulcsoddal, nem tudom Mondeo-nál is van-e ez a feature.

Boldog karácsonyt!

⭐ Stella

(#778) Kephamos válasza Kornel (#774) üzenetére


Kephamos
addikt

Arról fogalmam sincs. :)

(#779) Kornel válasza Atlantis (#775) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, ez a hivatalos magyarazat.
Erdekes modon ez az oroszokon kivul senkinek se faj igazan.

(#780) radi8tor válasza Kornel (#779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eddig nekünk fájt, most fordult a kocka. Normális áron kellene adni mindent és akkor nem kéne félni ilyenektől.

⭐ Stella

(#781) Kornel válasza radi8tor (#780) üzenetére


Kornel
veterán

nem ezzel van a baj.
ez teljesen jogos.
de ha oroszország csődbe megy, nem gondolod, hogy mi meg se érezzük?
400-as euro árfolyam, rosszabb esetben 500.
inkább nem próbálnám ki.

(#782) Dany007


Dany007
veterán

Ma végre volt lehetőségem kipróbálni az autóhoz kapott téligumit.
Jelentem egy rakás szar. Alig 5 centi hó esett, kicsit már letaposva de 30-40-nél kis fékezésre is megcsúszott és már ütött is az abs. =/
Tisztán emlékszem az Omegán a 2 éves télivel nem volt ilyen. Ott nagyon bele kellett taposni ahhoz, hogy csússzon.

Szóval szomorú vagyok. És rohadjon meg aki eladta 7 éves téligumival...

Szóval tavasszal új nyárigumit veszünk, télen meg új télit. Ez van. Mindenképpen zsírújat akarok mindenből a legjobb tapadási hatásfokkal együtt. Meg persze lesz műszaki, meg vezérléscserét is akarok ha már mégse láncos... :U Kis pozitívum hogy az olajfogyás most megszűnt mióta rátöltöttem.
De a hűtővíz még mindig fogy egy icipicit.

Ja de legalább tudom hogy az abs és az esp is frankón működik :D Kicsit bohóckodtam a havon...

[ Szerkesztve ]

(#783) Dorien válasza Dany007 (#782) üzenetére


Dorien
veterán

"És rohadjon meg aki eladta 7 éves téligumival..."
Gondolom vennie kellett volna rá egy vadiúj téli garnitúrát és azonos áron adni. :)

Én is ma tesztelem a Barum Polaris 3-at. Ár és ADAC tesztek alapján vettem, remélem jó lesz. Valószínűleg nyárra is fennmarad, mert most nem nagyon tudom tárolni sehol, sokat meg nem megyek vele.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#784) Goose-T válasza Dorien (#783) üzenetére


Goose-T
veterán

A gumisoknál általában ott lehet hagyni megőrzésre a lecserélt garnitúrát egy kis pénzért cserébe.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#785) Kornel


Kornel
veterán

nekem eddig tökéletesek a ts850-ek fent.
nyárra is kell majd valami, szóval lassan majd el kell kezdeni nézelődni.

(#786) radi8tor válasza Kornel (#785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt jó hallani, bár nem meglepő egy tesztgyőztes gumitól. :)

Idén is áprilisig tart majd a tél?

⭐ Stella

(#787) Kornel válasza radi8tor (#786) üzenetére


Kornel
veterán

áprilisig vagy májusig biztos fent hagyom, mert nincs sok kedvem megint egy kisebb vagyont kiadni egy szett gumira :)

(#788) Dorien válasza Goose-T (#784) üzenetére


Dorien
veterán

Tudom, de szerintem még így is jobban kijövök, ha nem cserélgetem. A jelenlegi futásteljesítményem mellett 3-4 évet kibír a téli gumi. Ha nagyon megszalad a szekér, akkor persze lesz 15" felni 195/60 R15 vadiúj nyári gumikkal. :)

bajnokpityu: Ja hát szép magyar szokás eladáskor leszerelni a jó gumikat és kukázni rá 4db sz@rt.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#789) bajnokpityu válasza Dorien (#783) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekünk simán odaadta 11évessel. a 8éves kocsin. :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#790) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy MK3-nál van akinél előfordul hogy az a nyamvadt motorellenőrző lámpa világít a műszerfalon? Először mikor előjött 1 éve, akkor persze egyből szerelő hogy mi lehet, de semmi hiba nem volt. Viszont volt 1 alkatrész amit megtisztított, és utána egyből kialudt a lámpa. Na most ez általában 2-3 havonta előszokott jönni, de van amikor magától kialszik. Teljesen random módon jön elő ez elő. Csak azért kérdem hogy ez mennyire számíthat szériahibának, vagy csak egyéni hiba?

Már nem emlékszem hogy milyen alkatrészt tisztított meg a szerelő pontosan. De már egyre jobban kezd zavarni a dolog. Nem tudjátok hogy ezt mi okozhatja esetleg?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#791) Goose-T válasza jozsi252 (#790) üzenetére


Goose-T
veterán

EGR probléma.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#792) jozsi252 válasza Goose-T (#791) üzenetére


jozsi252
veterán

Ah köszönöm. :R Akkor nem csak mi küzdünk ezzel. Szóval akkor a kipufogógáz motorba való visszajutásáért felelős ez a szelep. Gyors utánaolvasva, van aki ezt ki is szokta kötni, és így mindig friss levegőt kap a motor, illetve a fogyasztás is csökkenhet egy kicsit.

Szóval akkor

- vagy ki kell iktatni ezt a szelepet
- vagy újat kell beszerezni, ami mindennel együtt 50-100k környéke lehet

nem is tudom mi lenne a legjobb megoldás.

iPhone 13 Pro Max

(#793) radi8tor válasza jozsi252 (#792) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha világít a hibajelző, akkor azt jó pénzért kiolvassák a szervizben és abból kiderül pontosan mi miatt jelez.

⭐ Stella

(#794) Kornel válasza jozsi252 (#792) üzenetére


Kornel
veterán

először is.
mk3 mi?
gondolom 2.0 tdci, mert tddi-nél nem világít a check engine lámpa az egr miatt.
az enyémet ledugóztattam, ne menjen vissza a sok dzsuva a szívócsőbe.

(#795) hurenzon


hurenzon
senior tag

valaki políroztatót már első szélvédőüveget?

(#796) Kornel válasza hurenzon (#795) üzenetére


Kornel
veterán

felejtős.
most jártam utána.
kevés helyen vállalják, nem véletlenül.
szinte lehetetlen jó munkát végezni.
amúgy is 10+ ezret kérnek el érte.
egy jó minőségű után gyártott üveg, 25k, és akkor egy ideig nincs vele gond.
szerintem.
nekem is ez lesz, vagy egy jó bontott, mert azért csak kellene a fűtött szélvédő, ammeg nincs csak gyáriba újan, az meg 50+k :(

(#797) hurenzon válasza Kornel (#796) üzenetére


hurenzon
senior tag

Elég sok vállalkozást találtam, de elég drágának hangzik, minimum 5-8 eft az induló ár.
Találtam egy üvegest, akinél ford focus 1-re 18 e ft-tól van munkadíjjal együtt.
Holnap felhívom, hogy ténylegesen mennyibe kerülne.
Elég nagy karc lett az üvegen a kormány felett, ami nagyon zavaró.

(#798) Kornel válasza hurenzon (#797) üzenetére


Kornel
veterán

10+ lesz az mindenhol, és sehol nem akarnak garanciát vállalni rá, hogy jó is lesz.
18 ezerért meg végképp felejtős, mivel 30-ból beszerelve megvan a vaci új üveg!
az a baj, hogy a csiszolás miatt meg fog törni a fény a szélvédőn a polírozás után, ami sokak elmondása alapján nagyon zavaró.
én is akartam, mert sok apró microkarc van az enyémen, de inkább majd cserélem, egyszer....

(#799) jozsi252 válasza radi8tor (#793) üzenetére


jozsi252
veterán

Amikor első alkalommal előjött, akkor szervizbe ki lett olvasva, és az EGR volt az ami miatt jelzett. Írtam is hogy megtisztította a szerelő és utána jó is lett. Szóval eldugult ennyi idő alatt.. 2000.12. havi a gépezet.

kornelka

Igen MK3-ról lenne szó. 2.0 Benzines 146LE-s.Ezen gondolkozok most már én is, hogy mennyivel jobb hogyha a motorba a tiszta levegő megy be, nem pedig az egyszer már elégetett levegő..

iPhone 13 Pro Max

(#800) Erdei88 válasza jozsi252 (#799) üzenetére


Erdei88
veterán

Ugyanezzel a problémával küzdök sajnos. Én egyelőre az olcsóbb megoldást próbálom ki, ha nagyon nem jön össze akkor sajnos cseréltetni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.