Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Döglött Róka válasza lajafix (#650) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En nem is hitegetem magam ilyenekkel:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#652) Dorien válasza Kornel (#649) üzenetére


Dorien
veterán

Ha valaki nagyon fillérb@szó, akkor nem ilyen autót vesz, hanem Suzukit vagy Opelt.
Szerintem a Ford azért ezeknél sokkal kellemesebb és stílusosabb autó, egy kis felárért cserébe...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#653) Döglött Róka válasza Dorien (#652) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jah, en igy vagyok a sedanommal, hatul focizni lehet akkora a hely, ugy hogy az anyosulesen a labterben egy kiskutya is utazik. Raadasul a sedan futomuve progresszivebb kicsit a kombinal es ferdehatunal, puhabbra van hangolva. Orszaguton nagyon szepen kruzol:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#654) Atlantis válasza Döglött Róka (#653) üzenetére


Atlantis
veterán

Azért nagyon érzékeny az útminőségre, kevés olyan út van hazánkban, ahol jól érzi magát. Nekem is szedánom van amúgy. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#655) Döglött Róka válasza Atlantis (#654) üzenetére


Döglött Róka
veterán

M2, 6-os ut meg ilyenekre gondoltam.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#656) Dorien válasza Döglött Róka (#653) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem egy 3 vagy 5 ajtós is elég lett volna (azzal könnyebben menne a parkolás), de végül kombi lett. Ebbe legalább lehet pakolni rogyásig... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#657) Döglött Róka válasza Dorien (#656) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az biztos:) Nalam a kombi kiesett mert nem szeretem a kombikat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#658) Atlantis válasza Döglött Róka (#655) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja kérem, olyan úri vidéken mink nem járunk. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#659) hurenzon


hurenzon
senior tag

Van tippetek, hogy miért nem indul az autó?
Akarna beindul, de nem kapja el valahogy, akkumulátor már teljesen lemerült.
Már egy hete, amióta bejött a hideg, azóta nehezen indult be reggelente.
Illetve 98, kombi, 1,4 benzin milyen gyertyakulcs kell?

(#660) Döglött Róka válasza hurenzon (#659) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akku mikor volt cserelve utoljara?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#661) hurenzon válasza Döglött Róka (#660) üzenetére


hurenzon
senior tag

nem tudom, 2 éve van meg, gyári Ford akkumulátor van benne, lehet gyári még...

(#662) Atlantis válasza hurenzon (#661) üzenetére


Atlantis
veterán

'98 óta? :Y

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#663) hurenzon válasza Atlantis (#662) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szinte minden gyári ebbe a hülye autóba és minden most megy tönkre benne...

(#664) Dorien válasza hurenzon (#663) üzenetére


Dorien
veterán

16 év után azért nem meglepő hogy elromlanak bizonyos dolgok az autóban. :)
Jó eséllyel akksi csere lesz. A hidegre az tud érzékeny lenni.
Próbáld másik kocsiról bebikázni. Ha úgy sem indul, akkor más gond van.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#665) Atlantis válasza hurenzon (#663) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy 16 éves autóról van szó, szerintem borulj le előtte, ha csak most kezd gonoszkodni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#666) hurenzon válasza Atlantis (#665) üzenetére


hurenzon
senior tag

Most vettem aksi töltőt, kíváncsi leszek.
Amióta meg van 600.000 Ft ot költöttem rá 2 év alatt. Vehettem volna még egy focust ennyi pénzből. ...

(#667) Dorien válasza hurenzon (#666) üzenetére


Dorien
veterán

Én ezért vettem 2004-est, a lehető legjobb állapotút. Nagyon alap 1.4 ambiente, klíma sincs benne, de talán kevesebbet kell majd költenem rá... 600eFt volt + 127eFt az eddigi szerviz + 80eFt a téligumi. 2 hét múlva jön a szervizelés II. felvonása. (zárjavítás, alapjárati remegés megszüntetése, futómű beállítás, stb.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#668) Kornel válasza lajafix (#650) üzenetére


Kornel
veterán

meglesz, mert most rendbe rakom, és addig használom, amíg gazdaságosan megéri majd, utána meg elpasszolom, és veszek egy újat/újszerűt, de a típusnál maradok.

(#652) Dorien: jó autó a ford, maradok is a típusnál :)
tegnap utaztam egy octavia-val, az milyen fapad egy mondeohoz képest :Y futómű, beltér, minden. árban meg többet elkérnek érte, mint egy mondeoért.

[ Szerkesztve ]

(#669) hurenzon válasza Dorien (#667) üzenetére


hurenzon
senior tag

Akkumulátor csere megoldotta, 16 éves volt az akkumulátor. A szerelőnek ez volt a harmadik ford amibe ilyen idős akkumulátort cserét. Mondta max 6 évig bírják.

(#670) Kornel válasza hurenzon (#669) üzenetére


Kornel
veterán

ez az akkumulátor biznisz is eltolódott az eldobható kacatok irányába, mint lassan minden.
apám lanosába is 10+ éves volt a gyári koreai akksi, pedig az kapott rendesen, és sose töltötte, regenerálta, stb., mint pár mániákus :D
most meg vesz az ember egy márkás akksit, és örüljön, ha elmegy 4 évet :Y
fizess, használd amíg tart a gari, aztán vegyél újat. :W

(#671) Dorien válasza Kornel (#668) üzenetére


Dorien
veterán

A Skodák beltere szerintem is elég lehangoló, nagyon vacak műanyagokat használnak. A Mazda 6 volt nálam nagy kedvenc, de amikor olvastam, hogy milyen drága hozzá minden (pl. csak a vezérműszíj szett csere alsó hangon 120eFt), lemondtam róla.

hurenzon: Az már majdnem nagykorú volt... :D Nem semmi, hogy eddig bírta.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#672) Kornel válasza Dorien (#671) üzenetére


Kornel
veterán

ja, csak kicsit többet vár az ember a VAG-tól.
ültem egy b5.5 passatban is tegnap, talán futóműben felveszi a versenyt a soklengőkarral, stb., de hátul elég passzentos, a mondiba magam mögött elférek úgy, hogy marad tíz centi hely az üléstől, pedig nem vagyok kicsi :Y

(#673) Goose-T válasza hurenzon (#669) üzenetére


Goose-T
veterán

Az igen! Nekem csak 10 évig bírta a gyári akkumulátor a Focusomban, tavaly cseréltem le egy Bosch-ra, mert csak abból van olyan méret, amire rámegy a gyári akkufedél.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#674) Atlantis


Atlantis
veterán

Szerencsétek volt, az enyémben csak 7 évig bírta. Ugyanolyan Motorcraft-ot tettem bele, mondják, hogy nem fog ugyanannyit bírni, de hátha.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#675) Kornel válasza Atlantis (#674) üzenetére


Kornel
veterán

hátha.
azt mondják hogy fordba csak motorcraft alkatrészt szabad tenni, a többivel nem fogja addig bírni, mint a gyárival bírta. ezt úgy általánosságba hallottam, nem kifejezetten akksira.

amúgy megnéztem a kocsim a ford oldalán, belgiumba csinálták genkben :)

[ Szerkesztve ]

(#676) Dany007 válasza Kornel (#668) üzenetére


Dany007
veterán

Na mi a fene! :) Pedig te Suzukis voltál, nem? :P És mintha rémlene valami, hogy osztottál a nagy autók ellen.. De lehet tévedek.

Mindegy, örülünk, hogy megtértél. :D

Btw egy vagyonba fog kerülni nekem is jövőre az autó... műszaki, 2 szett új gumi, vezérlés csere, plusz ezt az olajfolyást is meg kell oldatnom. Csak most a karácsony miatt muszáj kicsit spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#677) Kornel válasza Dany007 (#676) üzenetére


Kornel
veterán

ja suzukim volt egy pár, vagy 3 is.
előtte volt nagy(obb) autóm is, de utána sokat cserélgettem, és a megbízhatóság miatt választottam suzukikat.
igazából a suzukikkal sokat spóroltam, mert tényleg keveset kellett rájuk költeni.
egyébként nekem egy új suzuki is megfelelt, de azért egy mondeo más kategória, még öregen is.
szvsz ez a kombi jó lesz nekem most, sőt innentől csak kombim lesz.
tervben van költözés is, nyáron bicikli túrák, stb., amihez mind jól fog jönni.
ezt már csak mk4 vagy mk5 mondeora fogom cserélni, ha meglesz rá a kp :)
persze csakis turnier :K

[ Szerkesztve ]

(#678) Atlantis válasza Kornel (#675) üzenetére


Atlantis
veterán

Majd kiderül, van, amiből a rosseb se fizeti meg a gyári alkatrész árát.

Elvileg az enyémet Valencia-ban gyártották, egy napfényes nyári napon. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#679) Kornel válasza Atlantis (#678) üzenetére


Kornel
veterán

mondjuk én 3-5 évre tervezek ezzel csak, így biztos nem fogok motorcraft-ot venni semmiből, annyit bármi elmegy talán.
utána úgyse fizetik meg ezt.

(#680) -v- válasza Dorien (#671) üzenetére


-v-
addikt

2-es octavia beltere semmivel se szarabb mint a 2-es focuse, sot. Milyen ajtokarpit muanyag van mar a 2-es focusban uristen ... es a skoda olcsobb is volt a focusnak.
3-mas octavia meg nagyon korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#681) -v- válasza Kornel (#679) üzenetére


-v-
addikt

A motorcraft nem egyenlo a gyarival.

(#682) Kornel válasza -v- (#681) üzenetére


Kornel
veterán

ok :)

(#680) [rvilike] : 2-es octaviaval mentem tegnap, hát szerintem egy focus2 is sokkal jobb.
persze nem ambiente meg trend.
maga az ülés is szar volt szerintem, szóval a többi már csak részletkérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#683) Atlantis válasza -v- (#680) üzenetére


Atlantis
veterán

Mi bajod a Focus 2 belterével? Szerintem megelőzi a korabeli VW-konszern autókét, anno nézegettem V-ös Golfot, de nem vitt rá a lélek, hogy megvegyem, pedig kívülről sokkal jobban tetszett. A Fordnál mondjuk biztos eltörném a kezét annak, aki ezeket az ovális légbeömlőket kitalálta és még világos keretet is rittyentett köré, ami faszán tud tükröződni...+ a fedélzeti komputer erős fényben olvashatatlan.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#684) bajnokpityu válasza Kornel (#682) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hu,sztem sokkal minőségibb az oktié,mint a fókáé. ülése is,műszerfala is.
időtállóbb is. persze oktiból sem az alapmodellt néztem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#685) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#684) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bár nyilván ford topicban ezzel a véleményemmel egyedül leszek. pedig van mindkettő itthon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#686) -v- válasza bajnokpityu (#685) üzenetére


-v-
addikt

Nem leszel, itt is volt mindketto, egyetertek.

(#687) Kornel válasza bajnokpityu (#684) üzenetére


Kornel
veterán

én egy kettes octavia-ba ültem tegnap, taxi volt.
felszereltséget nem néztem, de az ülés és az anyagok minősége szerintem sokkal rosszabb volt, mint egy hasonló korú mondeoban.

(#688) bajnokpityu válasza Kornel (#687) üzenetére


bajnokpityu
félisten

oké,de a skoda nem mondeo árú,taxisok meg zömmel fapadot vesznek.
focusról volt szó, és azzal bőven felveszi a versenyt a skoda kidolgozottságban.
így,hogy évek óta megvan mindkettő, focus a gazdaságosabb, skoda a minőségibb véleményem szerint.
skodát majd duplájából tartjuk fent, nagyjából azonos futás mellett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#689) Kornel válasza bajnokpityu (#688) üzenetére


Kornel
veterán

csak ahhoz viszonyítottam, hogy használtan többet kérnek egy azonos évjáratú octavia-ért, mint egy mondeo-ért.
újat sajnos egyelőre nem áll módomban venni :)

(#690) Dorien válasza bajnokpityu (#688) üzenetére


Dorien
veterán

Milyen évjáratú a két kocsi?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#691) bajnokpityu válasza Dorien (#690) üzenetére


bajnokpityu
félisten

saját focusom 2001es,de amihez hasonlítottam az 2006os.
a skoda 2008as.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#692) -v- válasza Kornel (#687) üzenetére


-v-
addikt

De a mondeo nem egy kategória vele :) Almát a körtével?
Ülj be egy superb-be akkor.

(#693) -v- válasza Kornel (#682) üzenetére


-v-
addikt

Igaz, hogy a motorcraft a gyári beszállító sok mindenből, de többnyire ami gyári cucc tőlük, az Ford márkanév alatt fut, és sokszor nem ugyanaz (a minőség), mint amit motorcraft márkanév alatt futtatnak. Pl. fékpofát ne vegyél soha motorcraftot :)

Focus 2-ben a műszerfal tetejét leszámítva (ami értelmes anyag) minden szar. A 4 ajtó borítása botrányos igénytelen kopogós, hátul még kényelmetlen is, mert az ajtóbehúzó miatt nem tudsz kényelmesen könyökölni meg kinyújtani a kezed. Elöl is csak a műszerfal felső része jó, fölötte alatta már kopogós igénytelen, szar illesztésekkel. Az 1-es focus ebben is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#694) -v- válasza Kornel (#677) üzenetére


-v-
addikt

És ez miért jó, hogy ennyit cserélgetsz? :U

igazából a suzukikkal sokat spóroltam

Ha ennyi autód volt csak az átírásokat eredetvizsgákat meg a ráfordított időt ha az orabéreddel felszorzod és hozzáadod akkor kijön egy olyan összeg, amiből sokáig lehet tankolni :)

(#695) Kornel válasza -v- (#694) üzenetére


Kornel
veterán

2007-től volt 5 autóm ezzel együtt. végül is tényleg nem kevés, de ez van.
olyan sokat egyikkel se buktam, gyakorlatilag mindet annyiért adtam el, amennyiért vettem, szvsz csak az átírások és a ráköltött pénz volt a bukó.

amúgy egy superB tényleg kéne, nézegettem is, de csak 1.9TDI-vel, az meg ritka, mint a fehér holló.

(#696) Döglött Róka válasza -v- (#693) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem tudom, en valahogy nem a muszerfalat meg a belteret taperolom vezetes kozben, felolem kartonpapirbol is lehet. A botranyos kopogos igenytelen muanyag meg azert jo, mert tenyleg igenytelen, barmivel mosthatod. A kormany jo, a valto jo, vezetni jo, van benne hely. Az illesztesek nem tudom miben szarok (igaz nem mentem vegig rajtuk centivel)

Asszem igenytelen vagyok:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#697) Dany007 válasza Kornel (#677) üzenetére


Dany007
veterán

Mk4-5-ben már valóban szép a kombi. Nekem itt mk3-ban valahogy nem jön be. Kikötés is volt, hogy nem lehet kombi csak sedan. Abból is inkább 4-ajtós... Az is lett. :)
De tény, hogy a köv. generációkban már szépen megvan csinálva a kombi hátulja is meg úgy egyben van az egész autó. Mk3-nál meg mintha csak elnyújtották volna a karosszériát.

(#698) Kornel válasza Dany007 (#697) üzenetére


Kornel
veterán

kövezz meg, de nekem ez tetszik.
ennél sokkal csúnyább kombik vannak akkoriból.
az meg hogy mi minden fér bele, inkább nem részletezem :)

(#699) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

hátsó szilent cseréje volt már valamelyik fóka tulajnak errefelé?

(#700) hurenzon


hurenzon
senior tag

tényleg jó a valeo ablaktörlő :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.