Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1317) Bodor válasza Intel fan11 (#1314) üzenetére


Bodor
veterán

Jónak jó. Én jobb szeretem ha a Windows alap AHCI drivere van fent, nem pedig valami chipset -ből származó, mint nálad, de ha a sebesség jó, és nincsenek gondok, akkor maradhat. Ha nem használod a hibernálást, akkor ajánlatos lenne letiltani, hogy ne csak 5 GB szabad hely maradjon az SSD-n, mégiscsak egészségesebb ha több van.
9 GB elég sok hely egy 40-es SSD-n. Bár ez az Intel igencsak masszív egy darab, jól bírja. Én el nem adnám ! ;]

(#1315) Sturlung: Mindegy, hogy particionált vagy nem particionált helyen hagysz szabad helyet, a lényeg hogy elég az SSD formázott összméretének a 10-15 %-a.
3-as pontra annyit írnék, hogy ha megy a TRIM, akkor nem kell a teljesítmény érdekében semmilyen biztonsági formázást megtenni, mert nem lesz gyorsabb az SSD úgy sem.
Olvasnivaló

Emellett még a téma összefoglalóban össze vannak gyűjtve cikkek, melyekben megtalálod a fontos információkat.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.